» »

Solidarni porok

Solidarni porok

«
1
2

Mato989 ::

Imam eno vprašanje, pa malo googlam pa ne najdem, pa me zanima če bo kdo od vas vedel.

Če si solidarni porok nekomu in on ne vrne anuitete mesečne, in ti dobiš plačo gor, ali ti lahko banka (ista banka kot je kreditodajalka) trga celotno plačo (izvršbe še ni) se pravi ta oseba ki je solidarni porok so ji vzeli celotno plačo oz. nakazilo na TRR 1.000€

A za to ne velja Zakon o Davčnem postopku? Da ti mora ostat od plače najmanj minimalec in par evrov kot pri izvršbi?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Cele plače gotovo ne.

Aston_11 ::

Mato989 je izjavil:

Imam eno vprašanje, pa malo googlam pa ne najdem, pa me zanima če bo kdo od vas vedel.

Če si solidarni porok nekomu in on ne vrne anuitete mesečne, in ti dobiš plačo gor, ali ti lahko banka (ista banka kot je kreditodajalka) trga celotno plačo (izvršbe še ni) se pravi ta oseba ki je solidarni porok so ji vzeli celotno plačo oz. nakazilo na TRR 1.000€

A za to ne velja Zakon o Davčnem postopku? Da ti mora ostat od plače najmanj minimalec in par evrov kot pri izvršbi?

Tole ni davčni postopek. Tole bolj spominja na to, da je bil vzet kredit pri banki, solidarni porok pa se je banki zavezal in ji dovolil, da mu trga s TRR-ja.

Mato989 ::

Aston_11 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Imam eno vprašanje, pa malo googlam pa ne najdem, pa me zanima če bo kdo od vas vedel.

Če si solidarni porok nekomu in on ne vrne anuitete mesečne, in ti dobiš plačo gor, ali ti lahko banka (ista banka kot je kreditodajalka) trga celotno plačo (izvršbe še ni) se pravi ta oseba ki je solidarni porok so ji vzeli celotno plačo oz. nakazilo na TRR 1.000€

A za to ne velja Zakon o Davčnem postopku? Da ti mora ostat od plače najmanj minimalec in par evrov kot pri izvršbi?

Tole ni davčni postopek. Tole bolj spominja na to, da je bil vzet kredit pri banki, solidarni porok pa se je banki zavezal in ji dovolil, da mu trga s TRR-ja.


Saj tako je, ampak logika bi dala, da četudi si solidarni porok, da ti banka ne sme trgat VEČ kot je tvoj minimalec...

Pričakoval bi (tu nisem strokovnjak) da zakon o davčnem postopku velja za vse...

Ker zdaj je tak smešen rezultat, ta solidarni porok ma 2 TRRja enga na banki ki je dala kredit kjer je solidarni porok, drugega pa na drugi banki, torej ker so dali plačo tja so mu vzeli do zadnjega centa, če bi pa dobil plačo na banko 2, pa mu ne bi mogli vzet niti centa, dokler ne pride izvršba...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Ne plačuješ kredita, starši so ti paporok in je zdaj jok? :))


Vseeno mislim, da ne bi smeli nič pobrati. Saj vidijo, da je ta prihodek iz naslova plače... Razen, če je kje kak člen, ki to omogoča ali pa je mogoče kaj takega že v sami kreditni pogodbi?

Mato989 ::

Ni za mene, moj đabe kredit je brez poroka hvala za skrb... pa še to bo odplačan konec leta.

Vseeno mislim, da ne bi smeli nič pobrati. Saj vidijo, da je ta prihodek iz naslova plače... Razen, če je kje kak člen, ki to omogoča ali pa je mogoče kaj takega že v sami kreditni pogodbi?


No nič pobrati, mi je že logično da poberejo vse dol do minimalca oz. do toliko kot nalaga Zakon o davčnem postopku...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Še ena fora poroka je...

Čeprav ti nimaš kredita kot porok, se ti višina kredita za katerega jamčiš, šteje v kvoto mesečnih obveznosti.

Kar pomeni, ko boš sam jemal kredit, ti bodo računali, kot da kredit že plačuješ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Kar je edino prav.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Še ena fora poroka je...

Čeprav ti nimaš kredita kot porok, se ti višina kredita za katerega jamčiš, šteje v kvoto mesečnih obveznosti.

Kar pomeni, ko boš sam jemal kredit, ti bodo računali, kot da kredit že plačuješ...


To je ok, ampak recimo ta oseba je SOLIDARNI POROK za anuiteto neke družinske firme kjer je mesečna anuiteta 1.200€... in ker zdaj njen sorodnik ni plačal (bog ve zakaj verjetno ma neko jebo) so njej trgali vse do zadnjega centa ko je dobila nakazilo 1.000€ na TRR od PLAČE!

Mi je jasno da pač njej trgaš ampak sprašujem se bolj 2 zadevi

1. Ali lahko torej trgajo več kot je minimalna plača ki ti mora po zakonu ostat (nenazadnje niti ne bi smela bit porok, anuiteti ki je torej višja od njenega celotnega prihodka?
2. Smešno je ker ima TRR na drugi banki, tam pa ni blokirana in ji ne morejo trgat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Prvič, na računu ti mora ostat minimalno tolk, v primerih ko mora, ne pa da od vsakega nakazila, ki ga dobiš. Že tu je razlika. Če ima recimo 10 jurjev na računu, mu komot trgajo, dokler lahko.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Prvič, na računu ti mora ostat minimalno tolk, v primerih ko mora, ne pa da od vsakega nakazila, ki ga dobiš. Že tu je razlika. Če ima recimo 10 jurjev na računu, mu komot trgajo, dokler lahko.


Nakazilo je bilo PLAČA, prej ni bilo na računu 0€

Logično ja, da če ti nekdo nakaže 5k za avto ki si ga prodal da ti lahko vzamejo vse ja, to se strinjam
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mn ::

Sprašujejo te koliko ji je ostalo na računu po nakazilu plače? 0 ali vsaj minimalna plača?

Utk ::

Mislim da v tem primeru tisto pravilo itak ne velja. Tudi pri trajniku nikogar nič ne briga, če ti je ostalo kaj gor ali ne. Če je stanje, gre čez. Če se obvežeš, da boš nekaj plačal, pač plačaš. Nikogar ne briga, če ti kaj ostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Likalnik ::

Invictus je izjavil:

Še ena fora poroka je...

Čeprav ti nimaš kredita kot porok, se ti višina kredita za katerega jamčiš, šteje v kvoto mesečnih obveznosti.

Kar pomeni, ko boš sam jemal kredit, ti bodo računali, kot da kredit že plačuješ...


Kako oni vedo komu sem jaz porok...recimo...punca je vzela kredit na banki...jaz sem ji porok.
potem se pa šel jaz na svojo bank (druga banka kot od punce) in vzel svoj kredit...in niso nič upoštevali, da sem porok oziroma sploh niso vedeli, da sem...jaz pa tudi nisem obešal na veliki zvon.

Utk ::

Vejo ko pogledajo v Sisbon.

Invictus ::

Likalnik je izjavil:

Invictus je izjavil:

Še ena fora poroka je...

Čeprav ti nimaš kredita kot porok, se ti višina kredita za katerega jamčiš, šteje v kvoto mesečnih obveznosti.

Kar pomeni, ko boš sam jemal kredit, ti bodo računali, kot da kredit že plačuješ...


Kako oni vedo komu sem jaz porok...recimo...punca je vzela kredit na banki...jaz sem ji porok.
potem se pa šel jaz na svojo bank (druga banka kot od punce) in vzel svoj kredit...in niso nič upoštevali, da sem porok oziroma sploh niso vedeli, da sem...jaz pa tudi nisem obešal na veliki zvon.

SISBON...

Vse banke poročajo tja tvoje obremenitve in boniteto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Ja, saj lahko detajle sam vpogledaš...

Lonsarg ::

Ta pravila da mora ostati minimalna veljajo zgolj za izvrsbe.

Ce pa ti podpises pooblastilo za trganje direkt v pogodbo (bodisi kot kreditojemalec ali pa kot porok), pa to ni izvrsba, ampak obicna bancna transakcija (v tem primeru ja namesto UPN obrazca pac vir pooblastilo) . Za obicne transakcije in direktne bremenitve pa seveda ni omejitev, gre do 0EUR.

Ce hocejo trgati iz drugega bancnega racuna kjer ni tega pooblastila pa bodo morali dati na izvrsbo, kjer pa ta pravila veljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Ta pravila da mora ostati minimalna veljajo zgolj za izvrsbe.

Ce pa ti podpises pooblastilo za trganje direkt v pogodbo (bodisi kot kreditojemalec ali pa kot porok), pa to ni izvrsba, ampak obicna bancna transakcija (v tem primeru ja namesto UPN obrazca pac vir pooblastilo) . Za obicne transakcije in direktne bremenitve pa seveda ni omejitev, gre do 0EUR.

Ce hocejo trgati iz drugega bancnega racuna kjer ni tega pooblastila pa bodo morali dati na izvrsbo, kjer pa ta pravila veljajo.


Zanimivo. Thx
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

UganiKdo ::

Mato989 je izjavil:

Imam eno vprašanje, pa malo googlam pa ne najdem, pa me zanima če bo kdo od vas vedel.

Če si solidarni porok nekomu in on ne vrne anuitete mesečne, in ti dobiš plačo gor, ali ti lahko banka (ista banka kot je kreditodajalka) trga celotno plačo (izvršbe še ni) se pravi ta oseba ki je solidarni porok so ji vzeli celotno plačo oz. nakazilo na TRR 1.000EUR

A za to ne velja Zakon o Davčnem postopku? Da ti mora ostat od plače najmanj minimalec in par evrov kot pri izvršbi?


Zakaj pa ne? A ko plačaš račun za leasing ali pa elektriko te kdo vpraša koliko ti je ostalo na računu?

Banka je mesečno obveznost X zaračunala glavnemu kreditojemalcu, ker ni bilo dovolj sredstev je preostanek zaračunala solidarnostnemu poroku. Ker je bilo na TRR dovolj denarja so pač dobili kar so zahtevali. Neposredno v plačo ni nihče posegel.

Zakon o davčnem postopku bi veljal v primeru če bi šlo za izvršbo.

Da si boš lažje predstavljal: to da si solidarnostni porok v praksi pomeni, da ima banka dovoljenje za direktno bremenitev. In ta se lahko izvede, če je na računu dovolj denarja. Tudi če bi šlo za TRR pri drugi banki bi se enako zgodilo, če bi bil kreditojemalec pooblaščen za izvedbo direktne bremenitve.

Treba pa si najprej razčistit kaj je to solidarnostni porotnik, pa bo bolj jasno zakaj lahko banka trga direktno. Solidarnostni prok je khrati upnik in porok in del tega je tudi to, da ima kreditojemalec do njega odprto direktno bremenitev in jo lahko izvede, če hoče.

Drugače, pa bo logiki egoističnih fanatikov tvojega kova je to edino prav, če gate bi moral babi sleč, če ni plačala do minute natančno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

LukiYo ::

Kot bi ti sam rekel, dolg je dolg, prav je tako, cim vec pobrat. Naslednja stopnja rubez mikrovalovke, da dolzniku ne bo udobno...

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Kot bi ti sam rekel, dolg je dolg, prav je tako, cim vec pobrat. Naslednja stopnja rubez mikrovalovke, da dolzniku ne bo udobno...


Se strinjam, bolj mi je bilo zanimivo, ker sem pač ob debati pri piru vztrajal da ti mora ostat minimalec ko je prišla ta tema ven =)

Je pa zanimivo ja, ona zdaj naroči nakazilo plače na drug TRR in naenkrat več ne morjo nič vzet brez izvršbe...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LukiYo ::

Načeloma v SI minimalec mora vedno ostat (ce imas otroke pa se vec), to je po mojem nek gray area, po katerem hodi banka oz tisti ki rubi, kar verjetno z groznjo o minimalni placi delno ali v celoti resis.

Velja seveda za prihodke od dela, tako da za preverit ali ne gre za kako drugo nakazilo, ki ga potem lahko rubijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

UganiKdo ::

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Kot bi ti sam rekel, dolg je dolg, prav je tako, cim vec pobrat. Naslednja stopnja rubez mikrovalovke, da dolzniku ne bo udobno...


Se strinjam, bolj mi je bilo zanimivo, ker sem pač ob debati pri piru vztrajal da ti mora ostat minimalec ko je prišla ta tema ven =)

Je pa zanimivo ja, ona zdaj naroči nakazilo plače na drug TRR in naenkrat več ne morjo nič vzet brez izvršbe...


Kako ti lahko pa elektro trga plačilo elektrike, če narediš enako? Redno plačilo obroka kredita je pač direktna bremenitev. Če ni sredstev, ker je uporabnik porabil denar ali ga je prenakazal drugam se pač plačilo ne zgodi in banka potem ukrepa naprej.

mater ampak ko se treba delat bedaka si pa res nepremagljiv.

kriptobog ::

LukiYo je izjavil:

Načeloma v SI minimalec mora vedno ostat (ce imas otroke pa se vec), to je po mojem nek gray area, po katerem hodi banka oz tisti ki rubi, kar verjetno z groznjo o minimalni placi delno ali v celoti resis.

Velja seveda za prihodke od dela, tako da za preverit ali ne gre za kako drugo nakazilo, ki ga potem lahko rubijo.


Ah zato so pa tako opuški v najemu in ko pride rubežnik morajo lastniki dokazovati, da je to njihova lastnina. Potem se pa sprašujete, zakaj nekateri najemodajalci želijo vpogled v plačilne liste preden vam oddajo stanovanje...

UganiKdo ::

LukiYo je izjavil:

Načeloma v SI minimalec mora vedno ostat (ce imas otroke pa se vec), to je po mojem nek gray area, po katerem hodi banka oz tisti ki rubi, kar verjetno z groznjo o minimalni placi delno ali v celoti resis.

Velja seveda za prihodke od dela, tako da za preverit ali ne gre za kako drugo nakazilo, ki ga potem lahko rubijo.


O kakem rubežu sanjaš?

A ko mi je amazon včeraj izvršil direktno bremenitev za katero sem jim dal pooblastilo, so mi bistvu rubili denar in bi mi moral minimalca pustit?

jao imate nekatri gray area med ušesi.

Groot ::

LukiYo je izjavil:

Načeloma v SI minimalec mora vedno ostat (ce imas otroke pa se vec), to je po mojem nek gray area, po katerem hodi banka oz tisti ki rubi, kar verjetno z groznjo o minimalni placi delno ali v celoti resis.

Velja seveda za prihodke od dela, tako da za preverit ali ne gre za kako drugo nakazilo, ki ga potem lahko rubijo.


Ne piši bedarij!! V zadevi od OP ni bil uveden noben uraden postopek (izvršba), zato v nobenem delu ne veljajo pravila, ki sicer omejujejo višino rubeža prejemkov. Povedano drugače, banka ti lahko pobere vse do zadnjega centa.

UganiKdo ::

Pa ne samo banka, tudi ibro ti lahko do zadnjega centa sprazni bančni račun, če kupiš dovolj sladoleda.

LukiYo ::

Groot je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Načeloma v SI minimalec mora vedno ostat (ce imas otroke pa se vec), to je po mojem nek gray area, po katerem hodi banka oz tisti ki rubi, kar verjetno z groznjo o minimalni placi delno ali v celoti resis.

Velja seveda za prihodke od dela, tako da za preverit ali ne gre za kako drugo nakazilo, ki ga potem lahko rubijo.


Ne piši bedarij!! V zadevi od OP ni bil uveden noben uraden postopek (izvršba), zato v nobenem delu ne veljajo pravila, ki sicer omejujejo višino rubeža prejemkov. Povedano drugače, banka ti lahko pobere vse do zadnjega centa.


Dokler imaš račun pri tej banki...

Apple ::

Ce nekdo ne placa trajnika/direktne bremenitve, dobi obvestilo po posti in mu zato banka zaracuna fee. Enako je z odplacili obrokov kredita. Ne vem, kako so lahko trgali 1.000 eur solidarnemu poroku, ce pa bi morali 1.200 eur. Al mas denar ali ga nimas za trajnik/direktno bremenitevv... Samo izvrzba je lahk parcialna, kjer ti gledajo minimum, ki ti mora ostat, etc.

Neki ne stima v tej zgodbi... ne vemo vsega.
LP, Apple

UganiKdo ::

LukiYo je izjavil:

Groot je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Načeloma v SI minimalec mora vedno ostat (ce imas otroke pa se vec), to je po mojem nek gray area, po katerem hodi banka oz tisti ki rubi, kar verjetno z groznjo o minimalni placi delno ali v celoti resis.

Velja seveda za prihodke od dela, tako da za preverit ali ne gre za kako drugo nakazilo, ki ga potem lahko rubijo.


Ne piši bedarij!! V zadevi od OP ni bil uveden noben uraden postopek (izvršba), zato v nobenem delu ne veljajo pravila, ki sicer omejujejo višino rubeža prejemkov. Povedano drugače, banka ti lahko pobere vse do zadnjega centa.


Dokler imaš račun pri tej banki...


Spet bluzis o stvareh, ki jih ne poznaš. Plačila in direktne bremenitve brez težav potekajo neodvisno banke.


Apple je izjavil:

Ce nekdo ne placa trajnika/direktne bremenitve, dobi obvestilo po posti in mu zato banka zaracuna fee. Enako je z odplacili obrokov kredita. Ne vem, kako so lahko trgali 1.000 eur solidarnemu poroku, ce pa bi morali 1.200 eur. Al mas denar ali ga nimas za trajnik/direktno bremenitevv... Samo izvrzba je lahk parcialna, kjer ti gledajo minimum, ki ti mora ostat, etc.

Neki ne stima v tej zgodbi... ne vemo vsega.


V zgodbi ne štima predvsem tvoje razumevanje terminologije. Najprej razčisti kaj je solidarnostni porok, pa ti bo jasno da brez težav trgajo kot je opisano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Mato989 ::

Apple je izjavil:

Ce nekdo ne placa trajnika/direktne bremenitve, dobi obvestilo po posti in mu zato banka zaracuna fee. Enako je z odplacili obrokov kredita. Ne vem, kako so lahko trgali 1.000 eur solidarnemu poroku, ce pa bi morali 1.200 eur. Al mas denar ali ga nimas za trajnik/direktno bremenitevv... Samo izvrzba je lahk parcialna, kjer ti gledajo minimum, ki ti mora ostat, etc.

Neki ne stima v tej zgodbi... ne vemo vsega.


Malo je to specialna situacija ta primer ki sem ga dal, ker je oseba solidarni porok za kredit izdan podjetju D.O.O ki ga vodi od osebe sorodnik (mislim da bratranec ali brat)

Vglavnem long story short, zdaj smo zvedeli da pač tip ni plačal 3x obrok 1.200€ in zdaj so njej trgali oz. pobrali vso plačo do 0€...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Apple ::

Poroki (taksni in drugacni) dobijo dopis v vednost, da kreditojemalec ni placal obveznosti. Ce se je to zgodilo za 3 obroke, je porok dobil ze vec dopisov... obvestila so po navadni posti, 1. in 2. opomin priporoceno, zadnji pa s povratnico...

UganiKdo je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Groot je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Načeloma v SI minimalec mora vedno ostat (ce imas otroke pa se vec), to je po mojem nek gray area, po katerem hodi banka oz tisti ki rubi, kar verjetno z groznjo o minimalni placi delno ali v celoti resis.

Velja seveda za prihodke od dela, tako da za preverit ali ne gre za kako drugo nakazilo, ki ga potem lahko rubijo.


Ne piši bedarij!! V zadevi od OP ni bil uveden noben uraden postopek (izvršba), zato v nobenem delu ne veljajo pravila, ki sicer omejujejo višino rubeža prejemkov. Povedano drugače, banka ti lahko pobere vse do zadnjega centa.


Dokler imaš račun pri tej banki...


Spet bluzis o stvareh, ki jih ne poznaš. Plačila in direktne bremenitve brez težav potekajo neodvisno banke.


Apple je izjavil:

Ce nekdo ne placa trajnika/direktne bremenitve, dobi obvestilo po posti in mu zato banka zaracuna fee. Enako je z odplacili obrokov kredita. Ne vem, kako so lahko trgali 1.000 eur solidarnemu poroku, ce pa bi morali 1.200 eur. Al mas denar ali ga nimas za trajnik/direktno bremenitevv... Samo izvrzba je lahk parcialna, kjer ti gledajo minimum, ki ti mora ostat, etc.

Neki ne stima v tej zgodbi... ne vemo vsega.


V zgodbi ne štima predvsem tvoje razumevanje terminologije. Najprej razčisti kaj je solidarnostni porok, pa ti bo jasno da brez težav trgajo kot je opisano.


Ocitno ti ne poznas terminologije… drugace bi vedel, da solidarnostni porok ne obstaja, temvec solidarni porok. :)
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

LukiYo ::

UganiKdo je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Groot je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Načeloma v SI minimalec mora vedno ostat (ce imas otroke pa se vec), to je po mojem nek gray area, po katerem hodi banka oz tisti ki rubi, kar verjetno z groznjo o minimalni placi delno ali v celoti resis.

Velja seveda za prihodke od dela, tako da za preverit ali ne gre za kako drugo nakazilo, ki ga potem lahko rubijo.


Ne piši bedarij!! V zadevi od OP ni bil uveden noben uraden postopek (izvršba), zato v nobenem delu ne veljajo pravila, ki sicer omejujejo višino rubeža prejemkov. Povedano drugače, banka ti lahko pobere vse do zadnjega centa.


Dokler imaš račun pri tej banki...


Spet bluzis o stvareh, ki jih ne poznaš. Plačila in direktne bremenitve brez težav potekajo neodvisno banke.



Se pravi, se bodo te direktne bremenitve kar samodejno prenašale na morebitne nove bančne račune?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

UganiKdo ::

nope, spet bluziš. Nihče ne govori o samodejnem prenašanju. Solidarni porok nastopa hkrati kot plačnik kar pomeni ,da je bilo urejeno ob začetku kreditnega razmerja. In zato je polnoma vseeno pri kateri banki je bil račun.

Apple je izjavil:

Poroki (taksni in drugacni) dobijo dopis v vednost, da kreditojemalec ni placal obveznosti. Ce se je to zgodilo za 3 obroke, je porok dobil ze vec dopisov... obvestila so po navadni posti, 1. in 2. opomin priporoceno, zadnji pa s povratnico...

UganiKdo je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Groot je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Načeloma v SI minimalec mora vedno ostat (ce imas otroke pa se vec), to je po mojem nek gray area, po katerem hodi banka oz tisti ki rubi, kar verjetno z groznjo o minimalni placi delno ali v celoti resis.

Velja seveda za prihodke od dela, tako da za preverit ali ne gre za kako drugo nakazilo, ki ga potem lahko rubijo.


Ne piši bedarij!! V zadevi od OP ni bil uveden noben uraden postopek (izvršba), zato v nobenem delu ne veljajo pravila, ki sicer omejujejo višino rubeža prejemkov. Povedano drugače, banka ti lahko pobere vse do zadnjega centa.


Dokler imaš račun pri tej banki...


Spet bluzis o stvareh, ki jih ne poznaš. Plačila in direktne bremenitve brez težav potekajo neodvisno banke.


Apple je izjavil:

Ce nekdo ne placa trajnika/direktne bremenitve, dobi obvestilo po posti in mu zato banka zaracuna fee. Enako je z odplacili obrokov kredita. Ne vem, kako so lahko trgali 1.000 eur solidarnemu poroku, ce pa bi morali 1.200 eur. Al mas denar ali ga nimas za trajnik/direktno bremenitevv... Samo izvrzba je lahk parcialna, kjer ti gledajo minimum, ki ti mora ostat, etc.

Neki ne stima v tej zgodbi... ne vemo vsega.


V zgodbi ne štima predvsem tvoje razumevanje terminologije. Najprej razčisti kaj je solidarnostni porok, pa ti bo jasno da brez težav trgajo kot je opisano.


Ocitno ti ne poznas terminologije… drugace bi vedel, da solidarnostni porok ne obstaja, temvec solidarni porok. :)


Hvala za popravek, zdaj si pa samo še razčisti, kaj solidarni porok je pa ne boš neumnosti govori. Recimo kot je tale, da mora banka kaj dosti obveščat. Solidarno porok je hkrati tudi plačnik in mu lahko trgajo brez kaj dosti opozarjanja in filozofiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

LukiYo ::

No, potem pa razloži kako to poteka v praksi, če je nekdo naveden, kot plačnik in ne plačuje? Kako lahko potem ta upnik celo plačo vsak mesec trga iz Banke X ali Y oziroma doseže, da se mu trga vse s plačilne liste in to brez izvršbe, povsem avtomatsko? Kakšen inštrument je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

UganiKdo ::

Tak, ki je čisto prezahteven za povprečnega forumskega nakladača - direktna obremenitev.

Od kje si pa privlekel plačilno listo, pa veš v svoji omejenosti samo ti. To o čemer je govora v tej temi je bilo trgano direktno iz TRR. Če nisi opazil (očitno ti mora mamica plačevat račune) tudi elektro ko trga direktno obremenitev ne pazi na to, da ti ostane minimalna plača na računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

LukiYo ::

"Jadna tvoja majka s tobom" bi lahko rekli "nekje" glede na tvoj odnos tukaj - ampak to mata vidva.

Plačilne sem privlekel kot primer plačnikov kreditov, ki jim tudi direktno od plače trgajo, vendar spet ne vsega! In ko odpreš račun na neki x banki, recimo revolut, tvoj elektro trajnik ne bo deloval! Pa tudi obstoječe trajnike se lahko prekliče! Torej še vedno ne vem kakšen inštrument je to, ki po tvoje lahko plačniku neprostovoljno sprazni račun vsak mesec do nule in to na katerikoli banki mimo izvršbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

pirat ::

Ko boste poznali razlike med
- placo (kot prejemek iz delovnega razmerja) in nakazilom na TRR;
- razlike med trajnikom, direktno bremenitvijo in izvrsbo;
- razlike med izvrsbo na placo in izvrsbo na denarna sredstva na TRR;
- upnikom, dolznikom, porokom, placnikom;
- solidarnim in subsidiarnim porokom;
omenjenih dilem ne bo več.

Ce je nekdo solidarni porok, ima banka pravica terjati poplacilo od njega, ni se treba zajebavati z izterjavo osnovnega dolznika. In ce je solidarni porok dal pooblastilo banki, da se v tem primeru banka lahko poplaca iz denarnih sredstev na njegovem TRR.... potem je to to. Nobene place ni tukaj v enacbi in kaj da bi od nje moralo ostati...

UganiKdo ::

LukiYo je izjavil:

"Jadna tvoja majka s tobom" bi lahko rekli "nekje" glede na tvoj odnos tukaj - ampak to mata vidva.

Plačilne sem privlekel kot primer plačnikov kreditov, ki jim tudi direktno od plače trgajo, vendar spet ne vsega! In ko odpreš račun na neki x banki, recimo revolut, tvoj elektro trajnik ne bo deloval! Pa tudi obstoječe trajnike se lahko prekliče! Torej še vedno ne vem kakšen inštrument je to, ki po tvoje lahko plačniku neprostovoljno sprazni račun vsak mesec do nule in to na katerikoli banki mimo izvršbe.


A to se trudiš izpast neumen al kaj?

Kdo govori o neprostovoljnosti? Si nepismen, al sam pojma nimaš o čem govoriš?

Govora je o tem, da so trgali solidarnemu poroku. Solidarni porok ob sklenitvi kreditne pogodbe da pooblastilo banki (direktna obremenitev) da lahko trgajo njemu, saj je specfika solidarnega poroka ravno to, da je hkrati lahko tudi plačnik. In enako bi se zgodilo ne glede na to za katero banko bi bila obremenitev odprta.

In ko odpreš račun na neki x banki, recimo revolut, tvoj elektro trajnik ne bo deloval!
Direktne bremenitve na revolutu čisto lepo delujejo. Trajnikov se pa že lep čas ne uporablja, tako da prosim nehaj bedaka iz sebe delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

LukiYo ::

Hvala za pojasnilo. Pa to pooblastilo učinkuje tudi na morebitne druge TRRje?

UganiKdo ::

Direktne obremenitve delujejo brez težav znotraj celotnega SEPA območja.

LukiYo ::

Ti je ratalo odgovorit brez pljuvanja, tvoji imajo lahko še upanje zate.

UganiKdo ::

Ti je ratalo napisat korektno vprašane brez da bi neumnosti prodajal. Mogoče se te pa še kaj prime.

OZZY ::

Isto kot za solidarnega poroka velja tudi če podpišeš menico. Trgajo lahko vse. Da ostane minimalna plača je samo pogoj pri izvršbi/izterjavi. Pri preživnini se tudi lahko spustijo krepko pod minimalca samo tam ti vsaj nekaj ostane.
Zato biti porok nekomu za katerega nisi 100% da bo vračal če bo vse ok je tvegano. Pol maš pa še take cvetke ko je mama šla za poroka hčerki, ki živi v isti hiši, pa je le ta nehala plačevati in je vse padlo na mamo itd.. Ali pa prijatel prijatelju in neha plačevati.

Glede tega da se ti poroštvo upošteva pri bremenitvi pri tvojem kreditu. Po novem se LAHKO upošteva, če ima to banka v svojih pravilnih pri odobravanju - pač interna pravila kreditiranja, kjer presojajo rizičnost. Drugače po BS se le ta ne upoštava več.
Go with the flow.

Mato989 ::

OZZY je izjavil:

Isto kot za solidarnega poroka velja tudi če podpišeš menico. Trgajo lahko vse. Da ostane minimalna plača je samo pogoj pri izvršbi/izterjavi. Pri preživnini se tudi lahko spustijo krepko pod minimalca samo tam ti vsaj nekaj ostane.
Zato biti porok nekomu za katerega nisi 100% da bo vračal če bo vse ok je tvegano. Pol maš pa še take cvetke ko je mama šla za poroka hčerki, ki živi v isti hiši, pa je le ta nehala plačevati in je vse padlo na mamo itd.. Ali pa prijatel prijatelju in neha plačevati.

Glede tega da se ti poroštvo upošteva pri bremenitvi pri tvojem kreditu. Po novem se LAHKO upošteva, če ima to banka v svojih pravilnih pri odobravanju - pač interna pravila kreditiranja, kjer presojajo rizičnost. Drugače po BS se le ta ne upoštava več.


Torej če greš v osebni stečaj pa to vse odpišeš in ti pol ne morjo več nič :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OZZY ::

če gre kreditojemalec v osebni stečaj in ima poroka se poroku nič ne odpiše, kar verjento dobro veš. Porok bo naprej plačeval namesto kreditojemalca. Banka pa se lahko v vsakem primeru obesi na vse premoženje obeh in poravna obveze tudi iz prodaje nepremičnin / premičnin enega ali drugega - če seveda le to obstaja.
So pa pri vračilu in zapadlem dolgu seveda določeni roki, ki veljajo in kdaj lahko kaj banka odpiše. Če ima nekdo slubo in je v stečaju se bo poravnavalo iz tega naslova. Stečaj ne pomeni avtomatsko, da ti odpišejo vse brezpogojno. Da pa bi šla oba v stečaj je pa malo verjetno.

Porok pri banki je tam zato, da se le ta doadtno zavaruje za te primere. Zato ima vsaka banka določene izračune, ki pri kreditni sposobnosti upoštevajo tako samo KS kreditojemlca in KS v primeru poroštva. Banka sama odloči ali bo kreditirala nekoga, ki je porok drugemu in na podalgi internega izračuna s poroštvom ne bi bil KS - nekaj je makrobonitetna kreditna sposobnost nekaj pa interna kar banka sama določi pravila.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Invictus ::

Za poroka se ne gre, niti lastni žlahti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Ne vem kaj je folku, da sploh jemle kredite, če niso kreditni sposobni. Če ti banka reče, da potrebuješ poroka, je to alarm, ki ti pove, da ne jemati tega kredita. Ampak kot je slovencemv navadi, vse za avto in hišo, pa če jeste samo kruh in vodo

Invictus ::

Za hišo ima smisel, za avto pač ne...

Pa še za avto ima smisel, če ga rabiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dražbe in posledice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18218048 (13679) 111111111111
»

Kaj se zgodi, ko preideš v nedovoljeno prekoračitev na TRR (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8610190 (7400) Maja321
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9128836 (26117) OZZY
»

Nezmožnost odplačevanja kredita

Oddelek: Problemi človeštva
4611029 (9948) BigWhale

Več podobnih tem