» »

Kaj se zgodi, ko preideš v nedovoljeno prekoračitev na TRR

Kaj se zgodi, ko preideš v nedovoljeno prekoračitev na TRR

1
2
»

pocestnik ::

Miha 333 je izjavil:

Sem imel en račun, ki ga nisem uporabljal, bil je bolj za rezervo. Malo sem pozabil nanj, stroške vodenja so seveda veselo trgali. Ko je stanje prišlo do 8 EUR v minus, so z navadno pošto poslali opomin, da naj pokrijem negativno stanje v 8 dneh. Ker sem bil na dopustu, opomina nisem pravi čas videl in sem zamudil. Naslednja je bila priporočena pošiljka, da so mi zaprli račun, 8 EUR pa bodo sodno izterjali. Sem jih seveda takoj plačal. Ampak račun je bil zaprt in 2 leti mi nočejo odpreti novega, ker sem kao slaba stranka oz. sem prekršil pogodbo.


Kako hitro si pa prejel ta opomin? In kako hitro so potem začeli terjati?

janezvalva ::

pocestnik je izjavil:

. Kaj se zgodi v tem primeru? Avtomatska blokada računa?

ne skrbi, ne bodo ti blokirali. imaš opravka z bankirji. njim se bolj splača, da te molzejo do onemoglosti, šele potem bodo blokirali.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

solatko ::

pocestnik - Vem kako je, ko padeš v finančno zanko, sem sam dobro gagal 3 leta (imel sem odlično plačo, preko 2kDEM + določene prihodke iz popravila računalnikov, pa se je čez noč zgodila lumparija, zjutraj prišel stečajni upravitelj in nas nagnal domov, potem pa manjko zadnje plače, 3-letni kredit, skoraj pol plače,....

Pojdi do referenta na banki in najdita ustrezno rešitev, prva možnost je najem kredita, s katerim poplačaš vse dolgove in takoj se odpovej karticam z odloženim plačilom, po možnosti s kreditom, odplačaj tudi limit in se ga ne poslužuj več, ker ti pomaga samo prvič. Kredit vzemi na več let in v višini, da ti bo še kaj denarja ostalo, ko boš imel vse poplačano, potem pa se navadi živeti s tistim, kar ti pride v hišo vsak mesec.
Poišči si še kakšno dodatno delo na svojem področju in počasi se ti bodo vremena zjasnila.

Iz take situacije se moraš skopat v enem zamahu, saj ti prekladanje stroškov na karticah, ne bo prineslo mirnih financ.
Imaš stanovanjsko vprašanje rešeno ai si podnajemnik?
Delo krepa človeka

pocestnik ::

solatko je izjavil:

pocestnik - Vem kako je, ko padeš v finančno zanko, sem sam dobro gagal 3 leta (imel sem odlično plačo, preko 2kDEM + določene prihodke iz popravila računalnikov, pa se je čez noč zgodila lumparija, zjutraj prišel stečajni upravitelj in nas nagnal domov, potem pa manjko zadnje plače, 3-letni kredit, skoraj pol plače,....

Pojdi do referenta na banki in najdita ustrezno rešitev, prva možnost je najem kredita, s katerim poplačaš vse dolgove in takoj se odpovej karticam z odloženim plačilom, po možnosti s kreditom, odplačaj tudi limit in se ga ne poslužuj več, ker ti pomaga samo prvič. Kredit vzemi na več let in v višini, da ti bo še kaj denarja ostalo, ko boš imel vse poplačano, potem pa se navadi živeti s tistim, kar ti pride v hišo vsak mesec.
Poišči si še kakšno dodatno delo na svojem področju in počasi se ti bodo vremena zjasnila.

Iz take situacije se moraš skopat v enem zamahu, saj ti prekladanje stroškov na karticah, ne bo prineslo mirnih financ.
Imaš stanovanjsko vprašanje rešeno ai si podnajemnik?


Hvala za spodbudo. Sem v najemu, mesečne stroške in ostalo (mesečne tekoče zadeve) sem že optimiziral do te mere, da imam 100-200EUR mesečno suficita, rad bi se pa, kot sam praviš, znebil vseh teh posledic starih grehov in se malce postavil na noge finančno, ker nisem zadovoljen... saj bi menjal službo, samo je moja trenutna služba nekako moj drugi dom, tu sem srečen in rad delam in ustvarjam tukaj... ni mi všeč ideja, da bi presedlal na neko "mlado" firmo, polno šmrkavcev, saj se verjetno ne bi ujel z njimi... v moji regiji niti ni toliko priložnosti za zaposlitev v IT, razen v "start upih".. žal pač finance niso bleščeče, ker je pač sistem JU tak kot je... če pošteno delaš, in nisi v nekem leglu korupcije, nimaš posebnih bonitet.. vsaj v moji sekciji ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pocestnik ()

energetik ::

OK, če si že zrihtal, da trenutno porabiš manj kot dobiš, vendar moraš enkrat presekat s tem limitom. Avto rabiš nujno, oziroma je še kaj vreden? Prodaj in kupi cenejšega in končno poplačaj limit, da prideš v plus. Prodaj TV, odjavi TK storitve in nabavi samo npr. Hofer HOT za par € mesečno, da imaš net. Ne vem no, meni nikakor ni logično, da bi zapravljal več kot zaslužim, vsaj ne dolgoročno.
Kot je bilo rečeno, limit je totalna bedarija, "koristi" ti le točno 1x, sicer pa si dolgoročno precej na slabšem, če si stalno na -500 namesto na +500 pri popolnoma enaki odhodkih in prihodkih. Jaz si limit na vsaki banki najprej ukinem, saj v njem ne vidim nobenega smisla.

WhiteAngel ::

ToniT je izjavil:

Ko boš dosegel limit, se bodo vsa plačila ustavila. Tudi krediti in trajniki ne bodo poplačani.


To.

pocestnik je izjavil:

@gfto nisem napisal nedovoljen limit, ampak nedovoljena prekoračitev... ta izraz piše v splošnih pogojih računa v pogodbi, nikjer pa ne piše nič o tem, kaj se zgodi v takih primerih...


Nedovoljena prekoračitev ne obstaja. Ko bo mastercard hotel trgati, bo transakcija enoszavno zavrnjena. Isto kredit in ostale direktne bremenitve - nič posebnega - kot da ne bi položnice plačal na dan zapadlosti. Ampak potem te bodo klicali upniki, da je bilo plačilo zavrnjeno in ne vem, kaj jim boš namutil.

WhiteAngel ::

energetik je izjavil:

Kot je bilo rečeno, limit je totalna bedarija


+1

Sam nimam težav z denarjem, ampak da bi moral banki plačevati 10% in več obresti za negativni limit, ga pa nimam.

pocestnik ::

energetik je izjavil:

OK, če si že zrihtal, da trenutno porabiš manj kot dobiš, vendar moraš enkrat presekat s tem limitom. Avto rabiš nujno, oziroma je še kaj vreden? Prodaj in kupi cenejšega in končno poplačaj limit, da prideš v plus. Prodaj TV, odjavi TK storitve in nabavi samo npr. Hofer HOT za par € mesečno, da imaš net. Ne vem no, meni nikakor ni logično, da bi zapravljal več kot zaslužim, vsaj ne dolgoročno.
Kot je bilo rečeno, limit je totalna bedarija, "koristi" ti le točno 1x, sicer pa si dolgoročno precej na slabšem, če si stalno na -500 namesto na +500 pri popolnoma enaki odhodkih in prihodkih. Jaz si limit na vsaki banki najprej ukinem, saj v njem ne vidim nobenega smisla.


Ja, ko sem padel v to past limita, sem bil še neizkušen mulec. Nekaj let za tem sem najel nekaj (relativno skromnih) kreditov (avto, pohištvo), tako da sem si zj*bal kreditno sposobnost in nisem imel možnosti pokriti limita s kreditom. Zanka se je ponavljala, ker sem zmeraj zaj*bal situacijo, ko sem delno zlezel gor... stres, monotonost življenja me je vrgla v določene kompulzije, da sem pač ogromno denarja vmes zapravljal... na ženske, na izlete... tudi v gostilni... bil sem mlad in neumen, sedaj pa le še neumen :-). Ampak iščem poti, kako čimprej popraviti te "rane", ki so nastale v preteklosti... velikokrat se tolčem po glavi, da sem bil tako naiven, ampak.... je kar je.

Avto bi prodal, vendar ga rabim zaradi prevoza na delo in zaradi praktičnih razlogov (živim na lokaciji, kjer nič pametnega ni v peš dosegu). Je prestar, da bi z njim lahko karkoli znatnega pokril.. bi si le bistveno zakompliciral vsakodnevno življenje.. nakup cenejšega bi bil riziko, ker ta avto poznam, sem z njim zadovoljen, vzdržujem ga sam in vem, kakšne so njegove prednosti in slabosti... menjava avta bi bil potencialni bodoči money pit... od TK storitev imam samo internet, ostalo sem že vse bolj kot ne oklestil.. TV sploh nimam, ker ga ne gledam, imam pa najcenejši paket Netflix za prosti čas, pa šahiram tudi malce... res nimam nekega manevrskega prostora pri prihrankih..

Likalnik ::

Dolocene stvari ti trgajo dolocene pa ne...recimo krediti in poplacilo Mastercarda se trga tudi ce se s tem limit prekoraci (v tem primeru se placuje samo visje stroske ker si v nedovoljenem limitu...jaz sem prakticno vsak mesec...ampak delam na tem, da to uredim).
Ostale trajnike...recimo RTV,komunala,elektrika itd....tega ti pa ne trgajo, ampak te po posti obvestijo, da ni bilo placano in moras posebej placati...to je to

pocestnik ::

WhiteAngel je izjavil:

ToniT je izjavil:

Ko boš dosegel limit, se bodo vsa plačila ustavila. Tudi krediti in trajniki ne bodo poplačani.


To.

pocestnik je izjavil:

@gfto nisem napisal nedovoljen limit, ampak nedovoljena prekoračitev... ta izraz piše v splošnih pogojih računa v pogodbi, nikjer pa ne piše nič o tem, kaj se zgodi v takih primerih...


Nedovoljena prekoračitev ne obstaja. Ko bo mastercard hotel trgati, bo transakcija enoszavno zavrnjena. Isto kredit in ostale direktne bremenitve - nič posebnega - kot da ne bi položnice plačal na dan zapadlosti. Ampak potem te bodo klicali upniki, da je bilo plačilo zavrnjeno in ne vem, kaj jim boš namutil.


Ja ampak kaj pa potem? Če počakajo 1 mesec, da dobijo denar nazaj, verjetno nebodo za to že izvajali izvršb in ne vem česa? Glede na to, kar nekateri odgovarjajo tule, se najprej začne z opomini? Drugače pa ja, sam MC bo pokrit, ker ne bo presegal plače, tisto ostalo sranje pa ne bo pokrito... ampak, kot sem dejal, bom pač v sili iz MC premostil tiste SEPA DB, dokler ne nakrampam denarja..

solatko ::

WhiteAngel - Ljudje si pomagajo na vse možne načine, če ne zaslužijo dovolj za normalno življenje. Malo grdo je, da delaš normalen šiht ali še več, pa s tem zaslužkom ne moreš normalno živet in pokrivat, čisto normalnih stroškov.

pocestnik - Kot pravim, z bančnim referentom najdita najpametnejšo rešitev, on ima pred seboj tvoje prilive in odlive, ni hudič, da ne bo predlagal normalne rešitve, samo nekaj let boš pač obremenjen samo s kreditom, razne kartice pokrij in zabriši stran.
Verjetno lahko vzameš toliko kredita, da boš pokril čisto vse dolgove in ti bo od plače šel samo novi kredit, ostalo pa boš moral razporediti tako, da bo prav.
Delo krepa človeka

pocestnik ::

Likalnik je izjavil:

Dolocene stvari ti trgajo dolocene pa ne...recimo krediti in poplacilo Mastercarda se trga tudi ce se s tem limit prekoraci (v tem primeru se placuje samo visje stroske ker si v nedovoljenem limitu...jaz sem prakticno vsak mesec...ampak delam na tem, da to uredim).
Ostale trajnike...recimo RTV,komunala,elektrika itd....tega ti pa ne trgajo, ampak te po posti obvestijo, da ni bilo placano in moras posebej placati...to je to


Na nekaj takega sem tudi jaz "upal" na začetku, ko sem objavil original post.... v bistvu me ves čas zanima konkretno, ali mi največ 1 mesec 200-300€ prekoračenega dovoljenega stanja povzroči že totalni kaos ali ne.. nekdo je omenil, da se zna zgodit, da mi skenslajo izredni limit in zahtevajo celotno negativno stanje nazaj...

solatko je izjavil:

WhiteAngel - Ljudje si pomagajo na vse možne načine, če ne zaslužijo dovolj za normalno življenje. Malo grdo je, da delaš normalen šiht ali še več, pa s tem zaslužkom ne moreš normalno živet in pokrivat, čisto normalnih stroškov.

pocestnik - Kot pravim, z bančnim referentom najdita najpametnejšo rešitev, on ima pred seboj tvoje prilive in odlive, ni hudič, da ne bo predlagal normalne rešitve, samo nekaj let boš pač obremenjen samo s kreditom, razne kartice pokrij in zabriši stran.
Verjetno lahko vzameš toliko kredita, da boš pokril čisto vse dolgove in ti bo od plače šel samo novi kredit, ostalo pa boš moral razporediti tako, da bo prav.


Ja, saj se že dlje časa počutim tako, da so te kreditne kartice, limiti in ostalo samo "deal with the devil"... ko sem bil mlad, so me s tem skorumpirali, ker sem bil dovolj neumen, da sem jim nasedel... sedaj pa sem pač tako obupan, da že na ST sitnarim s svojimi problemi... težko je, res je stiska, čeravno si jo sami nakopljemo :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pocestnik ()

WhiteAngel ::

pocestnik je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Dolocene stvari ti trgajo dolocene pa ne...recimo krediti in poplacilo Mastercarda se trga tudi ce se s tem limit prekoraci (v tem primeru se placuje samo visje stroske ker si v nedovoljenem limitu...jaz sem prakticno vsak mesec...ampak delam na tem, da to uredim).
Ostale trajnike...recimo RTV,komunala,elektrika itd....tega ti pa ne trgajo, ampak te po posti obvestijo, da ni bilo placano in moras posebej placati...to je to


Na nekaj takega sem tudi jaz "upal" na začetku, ko sem objavil original post.... v bistvu me ves čas zanima konkretno, ali mi največ 1 mesec 200-300€ prekoračenega dovoljenega stanja povzroči že totalni kaos ali ne.. nekdo je omenil, da se zna zgodit, da mi skenslajo izredni limit in zahtevajo celotno negativno stanje nazaj...

solatko je izjavil:

WhiteAngel - Ljudje si pomagajo na vse možne načine, če ne zaslužijo dovolj za normalno življenje. Malo grdo je, da delaš normalen šiht ali še več, pa s tem zaslužkom ne moreš normalno živet in pokrivat, čisto normalnih stroškov.

pocestnik - Kot pravim, z bančnim referentom najdita najpametnejšo rešitev, on ima pred seboj tvoje prilive in odlive, ni hudič, da ne bo predlagal normalne rešitve, samo nekaj let boš pač obremenjen samo s kreditom, razne kartice pokrij in zabriši stran.
Verjetno lahko vzameš toliko kredita, da boš pokril čisto vse dolgove in ti bo od plače šel samo novi kredit, ostalo pa boš moral razporediti tako, da bo prav.


Ja, saj se že dlje časa počutim tako, da so te kreditne kartice, limiti in ostalo samo "deal with the devil"... ko sem bil mlad, so me s tem skorumpirali, ker sem bil dovolj neumen, da sem jim nasedel... sedaj pa sem pač tako obupan, da že na ST sitnarim s svojimi problemi... težko je, res je stiska, čeravno si jo sami nakopljemo :(


Za začetek repogramiraj kredit na daljše obdobje in se reši limita. Kreditno kartico uporabi samo, ko kaj naročaš z neta, ostalo vse z bančno plačuj. Lol, netflixa ne rabiš. Iz knjižnice si kaj izposodi. Rokomet imaš pa na slo2 prek antene ;)

Likalnik ::

Jaz ti lahko povem kako je v mojem primeru...ne vem pa ali to velja tudi zate.
Jaz grem lahko v limit 1500EUR (ali je to izredni limit ali ne zal ne vem...je pac limit na mojem trr-ju)
Se mi je ze naredilo, da ko so mi trgal MC in kredite, da sem ta limit prekoracil...doloceni trajniki se gredo v ta nedovoljen limit doloceni pa ne...kot sem ze prej napisal te pa obvestijo o tem po posti...pri naslednji placi sem pac merkal, da na MC nisem prevec zapravil in se je ta nedovoljeni limit pokril.(vmes sem tudi tiste trajnike pokril katere mi niso mogli trgati iz racuna...se je pa tudi naredilo, da mi dva meseca zapored niso trgali...komunala in elektrika.....pri elektriki (vsaj na petrolu je tako) da ti ni treba placati posebej ampak pocakas se en mesec pa ti pol kar za vse tri mesece odtrgajo...huda fora:)
Sicer ne vem kdaj ti to trgajo...lahko pa v ponedeljek poklices na banko in postavis cisto splosno vprasanje...brez, da sploh kaj govoris svojih podatkov...pac jo vprasas hipoteticno....ce imas toliko limita in ce ga presezes...kaj se naredi?

P.s. drugace pa ja..limit cim prej zakleni...jaz sem ze svoje cajte prilezel iz 1500e limita na 0EUR pa sm ga hotel zapreti pa me je bejba na okencu prepricala, da ne...zdej sem pa spet v minusu.
Najlazje ga tako zapres, da se na banki zmenis, da ti mesecno trgajo recimo 100e in ti prenesejo na varcevalni racun...po enem letu imas 1200e nasparanega in pokrijes limit...v tem primeru ti trgajo ne glede na vse...tudi ce prekoracis limit...ampak, ce se sam ne mores brzdati...se lahko pac samo na ta nacin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

D3m ::

pa me je bejba na okencu prepricala, da ne...zdej sem pa spet v minusu.


Naj ti bejba krije v nasprotnem primeru jo menjaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pocestnik ::

WhiteAngel je izjavil:

Lol, netflixa ne rabiš. Iz knjižnice si kaj izposodi. Rokomet imaš pa na slo2 prek antene ;)

Načeloma je res, bi lahko piratiziral.... ena redkih "sladkosti" v mojem življenju je poleg obiskovanja narave ogled kakega filma zvečer... imaš prav. Tudi to lahko oklestim... obstajajo piratski kanali :)

Uporabnik ::

Limit ne rešuje ničesar razen banki prinese dodatni keš. Če imaš več obveznosti kot prihodkov je težava v tebi, prav tako če nisi imel budgeta za nepričakovane stroške. Pač ne veš kaj je to money management oz budgeting in tu ti ni pomoči, vedno se boš spraševal isto.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

pocestnik ::

Uporabnik je izjavil:

Limit ne rešuje ničesar razen banki prinese dodatni keš. Če imaš več obveznosti kot prihodkov je težava v tebi, prav tako če nisi imel budgeta za nepričakovane stroške. Pač ne veš kaj je to money management oz budgeting in tu ti ni pomoči, vedno se boš spraševal isto.


Ja, žal sem te dobre prakse začel prepozno prakticirati... dejansko se zadnje čase s to problematiko precej ukvarjam, preučil sem tudi razne "snowballing" metode odplačevanja obveznosti in vse živo... pač imam realen načrt, kako v roku 24 mesecev postati debt-free... bo zaj*bano dosečt, ampak se da... samo zdaj v tem trenutku rabim nek "spas"...

solatko ::

pocestnik - Verjemi mi, da sam, brez da kaj spremeniš pri input in output, do smrti ne boš prilezel na zeleno vejo, ker boš vedno minuse prenašal na drug instrument, zaslužiš pa komaj z sproti.
Zato ti pravim, takoj jutri pojdi do svoje finančne referenta/ke, se vsedi in povej to, kar si povedal tukaj. Brez problemov, te reši hitri kredit, kakšne 2-3k€ nad vsemi minusi, na 5-7 let.
Tako pokriješ negativna stanja na več področjih, pridobiš nekaj € za izredne izdatke (res izredne) in dobiš mesečni znesek iz plače, katerega lahko še zapraviš. Vse ostalo je žoganje, ki te pelje v skrajnem primeru, v osebni stečaj, z vsemi problemi.

Poleg finančne negotovosti, te sedanje stanje počasi ubija psihično, kar je še slabše, kot prazna denarnica.

Predlagam ti, da o svojem trenutnem stanju nehaš razmišljat in se grist takoj, ter začneš problem reševati jutri na banki.
Delo krepa človeka

energetik ::

Se strinjam, dolgoročni kredit, ki ti poplača vse dolgove in limit, ter ga boš lahko plačeval s svojo plačo. Potem pa za naprej ornk razmisli o svoji denarni bilanci.

Furbo ::

pocestnik je izjavil:

samo zdaj v tem trenutku rabim nek "spas"...

A je karkoli od tvojih nakupov takega, da lahko hitro vnovčiš na bolhi, neseš v zastavljalnico? Ne samo čakati plačo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mancini ::

Uporabnik je izjavil:

Limit ne rešuje ničesar razen banki prinese dodatni keš. Če imaš več obveznosti kot prihodkov je težava v tebi, prav tako če nisi imel budgeta za nepričakovane stroške. Pač ne veš kaj je to money management oz budgeting in tu ti ni pomoči, vedno se boš spraševal isto.


Tocno tako, tukaj pa je vsaj 5x napisal v izgovor sem bil mlad in neumen. A si danes kaj drugacen?
Slabo placane sluzbe pa ne bi zamenjal, ker mu je lepo.

Vsak lahko pade, ampak v tej situaciji se je potrebno lekcije naucit. Ti bi se moral nauciti, kako prisparat vsaj 50 na mesec.

Bo tezko ampak se da

r3dkv1c4 ::

Miha 333 je izjavil:

Sem imel en račun, ki ga nisem uporabljal, bil je bolj za rezervo. Malo sem pozabil nanj, stroške vodenja so seveda veselo trgali. Ko je stanje prišlo do 8 EUR v minus, so z navadno pošto poslali opomin, da naj pokrijem negativno stanje v 8 dneh. Ker sem bil na dopustu, opomina nisem pravi čas videl in sem zamudil. Naslednja je bila priporočena pošiljka, da so mi zaprli račun, 8 EUR pa bodo sodno izterjali. Sem jih seveda takoj plačal. Ampak račun je bil zaprt in 2 leti mi nočejo odpreti novega, ker sem kao slaba stranka oz. sem prekršil pogodbo.

Bučke.
Eno je, da pozabiš, drugo pa, da namerno ignoriraš opozorila.
Take pravljice za lahko noč ne obstajao.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

link_up ::

Mislim, da te ne smejo vec vreci v nedovoljen minus s karticami z zakasnjenim placilom. Ne vem pa kako potem vrsijo placilo. Ob prvem prilivu morda...
In and Out

Miha 333 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Sem imel en račun, ki ga nisem uporabljal, bil je bolj za rezervo. Malo sem pozabil nanj, stroške vodenja so seveda veselo trgali. Ko je stanje prišlo do 8 EUR v minus, so z navadno pošto poslali opomin, da naj pokrijem negativno stanje v 8 dneh. Ker sem bil na dopustu, opomina nisem pravi čas videl in sem zamudil. Naslednja je bila priporočena pošiljka, da so mi zaprli račun, 8 EUR pa bodo sodno izterjali. Sem jih seveda takoj plačal. Ampak račun je bil zaprt in 2 leti mi nočejo odpreti novega, ker sem kao slaba stranka oz. sem prekršil pogodbo.

Bučke.
Eno je, da pozabiš, drugo pa, da namerno ignoriraš opozorila.
Take pravljice za lahko noč ne obstajao.

Nisi dobro prebral. Na opomin po navadni pošti nisem reagiral, ker sem bil na dopustu. Naslednja pošta pa je bila obvestilo o zaprtju. Itak pa računa nisem uporabljal, tako da je v bistvu OK, da so ga zaprli.

pocestnik ::

Update: Mislim, da bom tisto nagrado dobil že pri naslednji plači, sem se danes pozanimal. Upam, da res. Če bo to res tako, potem bi bilo pametno, da upoštevam nekatere nasvete tukaj. Razmišljal sem o opciji, da bi odprl varčevalni račun, saj se mi z junijem sprosti en kredit (cca 100EUR). Pretvarjal bi se, da tega denarja ne bo še naprej, pa bi se to lepo nabiralo.

Zanima me tudi, če ima kdo izkušnje s to metodo: Debt snowball method
Je kaka logika v tej metodi?

Pa še komentar na predlog glede kredita za pokrivanje limita in ostalih obveznosti: Sram me je priznati, ampak te opcije nimam. Gledal sem neke informativne izračune, in bi potencialno samo združil vse pufe v en obrok, efektivno bi se pa zadolžil za dlje časa. Edini razlog bi bil, da bi namesto večih upnikov ostal le eden - banka, ki mi odobri kredit za pokrivanje obveznosti. Po možnosti bi to morala biti druga banka, ki ni moja trenutna banka, saj sem njim dolžen toliko limita. Kredita mi ne omogočajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pocestnik ()

solatko ::

pocestnik - Si bil na razgovoru ali še vedno samo delaš preračune na spletni strani?
Nikoli ne boš v zelenem, če še dobrih nasvetov ne upoštevaš, danes je sreda, nasvet si dobil v soboto in nedeljo, torej se nisi potrudil v ponedeljek do referentke.

Brez veze, da se sploh še ukvarjam s teboj.
Delo krepa človeka

Furbo ::

pocestnik je izjavil:

Update: Mislim, da bom tisto nagrado dobil že pri naslednji plači, sem se danes pozanimal. Upam, da res. Če bo to res tako, potem bi bilo pametno, da upoštevam nekatere nasvete tukaj. Razmišljal sem o opciji, da bi odprl varčevalni račun, saj se mi z junijem sprosti en kredit (cca 100EUR). Pretvarjal bi se, da tega denarja ne bo še naprej, pa bi se to lepo nabiralo.

Zanima me tudi, če ima kdo izkušnje s to metodo: Debt snowball method
Je kaka logika v tej metodi?

Pa še komentar na predlog glede kredita za pokrivanje limita in ostalih obveznosti: Sram me je priznati, ampak te opcije nimam. Gledal sem neke informativne izračune, in bi potencialno samo združil vse pufe v en obrok, efektivno bi se pa zadolžil za dlje časa. Edini razlog bi bil, da bi namesto večih upnikov ostal le eden - banka, ki mi odobri kredit za pokrivanje obveznosti. Po možnosti bi to morala biti druga banka, ki ni moja trenutna banka, saj sem njim dolžen toliko limita. Kredita mi ne omogočajo.

Kakšen varčevalni račun, najprej se moraš spravit iz limitov ven. Nobeno varčevanje ne da toliko obresti, kot jih limit vzame. Če si ves čas za eno plačo v limitu, potem imaš na koncu leta eno plačo manj.

Pa nehaj sanjariti in prodaj kaj, sicer ti bo rubežnik prodal isto navlako za 20% cene.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

pocestnik ::

solatko je izjavil:

pocestnik - Si bil na razgovoru ali še vedno samo delaš preračune na spletni strani?
Nikoli ne boš v zelenem, če še dobrih nasvetov ne upoštevaš, danes je sreda, nasvet si dobil v soboto in nedeljo, torej se nisi potrudil v ponedeljek do referentke.

Brez veze, da se sploh še ukvarjam s teboj.


@Solatko, najprej hvala za vso tvojo aktivnost v tej temi in dobronamerne nasvete. Seveda sem upošteval tvoj nasvet. To bi verjetno moral že na začetku povedati, ampak ti odkrito povem, da sem jaz že v naprej vedel, da to kar svetuješ, zame ni opcija. To, kar si mi ti predlagal, sem se nedolgo nazaj že sam potrudil realizirati. Sicer je to bilo cca. pol leta nazaj, ko sem bil še malenkost bolj zadolžen, kot trenutno. Že v soboto (preden sem sploh odprl temo na ST) sem vložil spletni obrazec za informativni izračun kredita. Vnesel sem točno tak znesek (X€), ki bi mi pokril vse obveznosti - limit, kreditno kartico in preostale kreditne obveznosti. Probal sem tisto kreditno opcijo "združite vse obveznosti v en obrok" pri svoji banki (Addiko). Klicala me je svetovalka, ki je rekla, da dokler ne naredi vpogleda v SISBON, čisto točen izračun ne bo možen, ampak sem jo vseeno prosil, naj malo natipka v kalkulator in mi pove. Povedal sem ji obveznosti (sam sem se prijavil v svoj SISBON z digitalnim potrdilom) ter svoje prihodke. Pravi, da vsekakor tak znesek, ki bi pokril vse, ne bi šel skozi. Je pa rekla, da ta informacija ni obvezujoča, ker se pogovarjava po telefonu in da naj se naročim na termin. Baje je kar gužva, tako da niti ne bi še prišel na vrsto do danes. To, da bi se pa znova zakreditiral zato, da se preprosto znebim limita, je pa bedarija. S tem ne bi nič rešil. Začasno bi zlezel na 0€ bilance, potem pa bi pač ne vem, mogoče 70€ mesečno več dajal stran samo za to, da nisem v limitu.

Ravno zato sem tudi v svojem original postu jasno zapisal, da kreditne sposobnosti nimam(!). Ti si verjetno to spregledal, ampak ker si res poskusil solidarno svetovati, vseeno to cenim in cenim tvoje mnenje.

Ravno zato sprašujem o tej snowball metodi, ki bi naj bila pameten način kako postati "debt-free". Gre za eno vrsto strateško predčasno odplačevanje kreditov. Ta update v tej temi pa je med drugim namenjen prav tebi, da dobiš vsaj feedback v zameno za svoje nasvete...

Furbo je izjavil:

pocestnik je izjavil:

Update: Mislim, da bom tisto nagrado dobil že pri naslednji plači, sem se danes pozanimal. Upam, da res. Če bo to res tako, potem bi bilo pametno, da upoštevam nekatere nasvete tukaj. Razmišljal sem o opciji, da bi odprl varčevalni račun, saj se mi z junijem sprosti en kredit (cca 100EUR). Pretvarjal bi se, da tega denarja ne bo še naprej, pa bi se to lepo nabiralo.

Zanima me tudi, če ima kdo izkušnje s to metodo: Debt snowball method
Je kaka logika v tej metodi?

Pa še komentar na predlog glede kredita za pokrivanje limita in ostalih obveznosti: Sram me je priznati, ampak te opcije nimam. Gledal sem neke informativne izračune, in bi potencialno samo združil vse pufe v en obrok, efektivno bi se pa zadolžil za dlje časa. Edini razlog bi bil, da bi namesto večih upnikov ostal le eden - banka, ki mi odobri kredit za pokrivanje obveznosti. Po možnosti bi to morala biti druga banka, ki ni moja trenutna banka, saj sem njim dolžen toliko limita. Kredita mi ne omogočajo.

Kakšen varčevalni račun, najprej se moraš spravit iz limitov ven. Nobeno varčevanje ne da toliko obresti, kot jih limit vzame. Če si ves čas za eno plačo v limitu, potem imaš na koncu leta eno plačo manj.

Pa nehaj sanjariti in prodaj kaj, sicer ti bo rubežnik prodal isto navlako za 20% cene.


Lahko morda kaj prodam, ampak kaj bom v tem resnici dosegel? Mogoče par 100€ "lufta"? Moram naredit neko sistematično spremembo, s katero postopoma zmanjšam dolg... varčevalni račun bi koristil v smislu, da bi ta denar izginil vsak mesec "v dobro", jaz bi pa potem razpolagal s preostankom kako vem, in znam.. v upanju, da sčasoma tisti prihranek naraste dovolj, da ga prenakažem na TRR in pokrijem limit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pocestnik ()

Hemi426 ::

Pojdi v stanovanje z manjšo najemnino, ali najdi neke cimre ali kaj podobnega, prodaj vse kar imaš vrednega in ni nujno.
Prodaj mobitel in kupi nek no brand.
Prodaj komp in si kupu nekaj osnovnega.

Oprosti, ampak s tvojim mišljenjem, ne bo takšna težava ne prva pa ne zadnja.

Lahko morda kaj prodam, ampak kaj bom v tem resnici dosegel? Mogoče par 100€ "lufta"? Moram naredit neko sistematično spremembo, s katero postopoma zmanjšam dolg..


Na škrge že dihaš, teb je pa v tej situaciji 100e "mal lufta"?

Desetletja nazaj, ko nisem imel nič, in ker nisem hotel zapadit v dolg, sem se ob 2h vstal in kolesaril do službe, da sem prišel do 6h v sluzbo, da sem prišparal 70e za bencin.
Max pašteta in žemlja na dan, ali pa toast za cel teden.

Baja ::

nimaš kaj šparat. prvo pokrij limit, ker so obresti verjetno visoke.

Hemi426 ::

Pa malo se pozanimaj za kakšno priložnostno fizično delo v okolici, magar pogovorno kidanje gnoja popoldan, samo da si povečaš income.

Tole pluješ v zelo slippery slope.

pocestnik ::

Hemi426 je izjavil:

Pojdi v stanovanje z manjšo najemnino, ali najdi neke cimre ali kaj podobnega, prodaj vse kar imaš vrednega in ni nujno.
Prodaj mobitel in kupi nek no brand.
Prodaj komp in si kupu nekaj osnovnega.

Oprosti, ampak s tvojim mišljenjem, ne bo takšna težava ne prva pa ne zadnja.

Lahko morda kaj prodam, ampak kaj bom v tem resnici dosegel? Mogoče par 100€ "lufta"? Moram naredit neko sistematično spremembo, s katero postopoma zmanjšam dolg..


Na škrge že dihaš, teb je pa v tej situaciji 100e "mal lufta"?

Desetletja nazaj, ko nisem imel nič, in ker nisem hotel zapadit v dolg, sem se ob 2h vstal in kolesaril do službe, da sem prišel do 6h v sluzbo, da sem prišparal 70e za bencin.
Max pašteta in žemlja na dan, ali pa toast za cel teden.


Sam nisem daleč od tega, kar opisuješ... pa se tudi ne strinjam s teboj glede prodajanja stvari... če bi imel to opcijo, bi izkoristil... ampak s tem ne bi nič rešil. Kreditne obveznosti bodo ostale enake.
Selitev tudi ni poceni stvar, če še ne veš.... varščina, pa še marsi marsikaj... drug osebni dokument (drug naslov)...

No brand mobi že imam. Uporabljam ga striktno samo za službene klice.
Prodaja računalnika ne pride v poštev... je moje osnovno delovno sredstvo..

Kako si se pa ti rešil iz tvoje situacije... to, da si živel skromno, je jasno, ampak malce konkretiziraj, in povej, kako dolgo je trajalo, da si pokril dolgove...

Baja je izjavil:

nimaš kaj šparat. prvo pokrij limit, ker so obresti verjetno visoke.


Težava je v tem, da si preprosto ne zaupam dovolj, da bi ta višek dohodkov pustil as-is. Kot je jasno že iz konteksta te teme, sem človek, ki se mora priučiti smotrnega ravnanja z denarjem. Nekoč sem živel bolj lagodno, ker so bili drugi časi... takrat sem pač naredil napake, katere ni enostavno popraviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pocestnik ()

Hemi426 ::

pocestnik je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

Pojdi v stanovanje z manjšo najemnino, ali najdi neke cimre ali kaj podobnega, prodaj vse kar imaš vrednega in ni nujno.
Prodaj mobitel in kupi nek no brand.
Prodaj komp in si kupu nekaj osnovnega.

Oprosti, ampak s tvojim mišljenjem, ne bo takšna težava ne prva pa ne zadnja.

Lahko morda kaj prodam, ampak kaj bom v tem resnici dosegel? Mogoče par 100€ "lufta"? Moram naredit neko sistematično spremembo, s katero postopoma zmanjšam dolg..


Na škrge že dihaš, teb je pa v tej situaciji 100e "mal lufta"?

Desetletja nazaj, ko nisem imel nič, in ker nisem hotel zapadit v dolg, sem se ob 2h vstal in kolesaril do službe, da sem prišel do 6h v sluzbo, da sem prišparal 70e za bencin.
Max pašteta in žemlja na dan, ali pa toast za cel teden.


Sam nisem daleč od tega, kar opisuješ... pa se tudi ne strinjam s teboj glede prodajanja stvari... če bi imel to opcijo, bi izkoristil... ampak s tem ne bi nič rešil. Kreditne obveznosti bodo ostale enake.
Selitev tudi ni poceni stvar, če še ne veš.... varščina, pa še marsi marsikaj... drug osebni dokument (drug naslov)...

No brand mobi že imam. Uporabljam ga striktno samo za službene klice.
Prodaja računalnika ne pride v poštev... je moje osnovno delovno sredstvo..

Kako si se pa ti rešil iz tvoje situacije... to, da si živel skromno, je jasno, ampak malce konkretiziraj, in povej, kako dolgo je trajalo, da si pokril dolgove...


Sem napisal, da za to, da nisem zapadel, sem počel takšne stvari.

Kaj pa kot sem prej napisal, kakšno priložnostno fizično delo?
Pa oskrba starejših na domu.

Ali oglaševanje tvojih sposobnosti?

solatko ::

pocestnik - Jaz ne vem, kakšne in koliko kreditov imaš, niti ne vem za koliko časa. Point večih kreditov je pač v tem, da imaš več obrokov, ki skupaj dosežejo več, kot bi en enako velik kredit.
Ne poznam addico bank, vem pa kako izgleda na NLB, saj se je kolega rešil iz veliko težje situacije, ravno s pomočjo bančnega referenta. Imel je nekaj kreditov, v skupni vrednosti obrokov, čez 500€, imel je posojilno kartico z 20%-nim plačilom porabljenega (seveda full zasedeno), imel je maximalen limit 6x mesečni priliv in še neke obveznosti pri zelenaših.
Opravljal je dve službi in niti ni imel tako nizkih prihodkov, vendar se je zakreditiral, zadolžil na kartici in limitu, tako, da je dejansko dihal na škrge.

Dobil je kredit, obrok 400€/84 mesece, poplačal je vse kredite, pokril kartico in jo v pričo referentke prerezal, odpovedal je plačilno kartico, pokril limit in na koncu mu je ostalo cca 2k€ plusa na računu.
Mesečni stroški so mu tako padli na 400€, res pa na sedem let (prej bi bil vsega skupaj frei v 4-ih), cca 100€ pa vsak mesec pusti na varčevalnem računu.
Zadihal je na novo, praktično se mu ni bilo potrebno odpovedat ničemur, pokril pa je vse dolgove.
V limit ne misli več it, kupuje tisto, kar lahko takoj plača in iz človeške razvaline je ponovno postal svoboden, vesel in zadovoljen človek.

Čisto iz tega primera, sem ti predlagal rešitev preko referenta, saj so banke prve zainteresirane, da lahko vsak mesec pokriješ vse potrebe, seveda z njihovo pomočjo (kredit). Ko si v nuli, za banko nisi koristen komitent, zato ima večina boljših bank, vedno na voljo načine, da te spravijo na zeleno vejo, seveda, če si sam pripravljen narediti, kar ti predlagajo.
Delo krepa človeka

Furbo ::

pocestnik je izjavil:

Lahko morda kaj prodam, ampak kaj bom v tem resnici dosegel? Mogoče par 100€ "lufta"? Moram naredit neko sistematično spremembo, s katero postopoma zmanjšam dolg... varčevalni račun bi koristil v smislu, da bi ta denar izginil vsak mesec "v dobro", jaz bi pa potem razpolagal s preostankom kako vem, in znam.. v upanju, da sčasoma tisti prihranek naraste dovolj, da ga prenakažem na TRR in pokrijem limit.

Če si svojo situacijo točno opisal, je teh 'par 100€' razlika med tem, da tvoj trr obratuje ali pa ga banka blokira.

Pa ne moreš imeti prihrankov, dokler imaš limit. OMG, kot bi steni govoril.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Maja321 ::

nedovoljena prekoračitev te bo tepla dolgoročno. Verjamem, da ti to ta trenutek ni prioriteta, ampak ti enkrat bo. Ker tozadevna "kartoteka" ostane vidna v Sisbonu, padeš v kategorijo manj zanesljivih strank, težje boš dobil kredite in pod slabšimi pogoji itd. Zmeni se z banko, razloži situacijo, poskusite skupaj priti do dolgoročne rešitve. Samo ne tiščat glave v pesek. Srečno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837184246 (4671) V-i-p
»

Limit na banki

Oddelek: Loža
124324 (3557) feryz
»

NLB najboljša banka (not) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6210659 (8700) nekikr
»

kaj se najbolj splaca? hitri kredit, iti v limit ali ?

Oddelek: Loža
154555 (3845) MIHAc27
»

Znižanje limita (-) na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5318588 (13219) GrimReaper

Več podobnih tem