» »

Klima - zunanji ventilator se ne vrti

Klima - zunanji ventilator se ne vrti

SVGA ::

Živijo,

klima v stanovanju hladi in izgleda čisto v redu, ko med delovanjem opazujem zunanjo enoto pa je ventilator v njej pri miru - se ne vrti. Ali to pomeni da je pokvarjen ali se samo pač ne vrti ker to ni potrebno?
(Klimo uporablam na "quiet" način, a še vedno super in dovolj hladi.)

Hvala.

Pac-Man ::

V tej vročini vklopi klimo na polno in glej, če se ventilator začne vrtet. Če ne, je zelo verjetno fuč.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

SVGA ::

A je problem če je fuč? Se lahko kaj poslabša, neha hladit? Sem podnajemnik.

Baja ::

mislim da se zunanja enota/ventilator vklaplja po potrebi.

kot je že nekdo prej rekel, daj klimo na max in bi se po mojem moral vent vklopiti slej ko prej.

vent pa je verjetno z razlogom tam, mogoče samo ne bo hladilo kot treba. nisem s tega podrocja.

darkolord ::

Če ventilator ne deluje, se bo čez nekaj časa kompresor ustavil zaradi previsoke temperature ali previsokega tlaka.

Spajky ::

Ker imamo vsi baje 5G čip od rojstva v glavi, znamo eden drugemu brat misli ... Torej pejd pogledat nalepko na njej in napiši marko in model (in starost/letnik) ... bomo že zGuglali ... prej je lahko samo Bingo kviz ... Lahko je samo kontakt oksidiran na sponkah venta ... probaj ga zavrtet z zobotrebcem ročno ... mater je folk ratal butast v tem tisočletju (Soc.Media effect!) ...

Meni se je pred leti tako ustavil vent in sem na srečo dovolj hitro opazil vonj in rahel blueSmoke iz venta, da sem še pravočasno rešil .... Zdej pa opravi domačo nalogo !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

sbawe64 ::

Nastavi klimo na hlajenje (col), temp. najnižja (15C?), ventilator (notranje) enote na maks, čez 20-30 minut se mora ventilator zunanje enote začeti vrteti.
Če ne, obvesti najemodajalca, naj uredi servis.
2020 is new 1984
Corona World order

Furbo ::

Morda je več zunanjih enot in gledaš napačno. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SVGA ::

sbawe64 je izjavil:

Nastavi klimo na hlajenje (col), temp. najnižja (15C?), ventilator (notranje) enote na maks, čez 20-30 minut se mora ventilator zunanje enote začeti vrteti.
Če ne, obvesti najemodajalca, naj uredi servis.


Aja, potem bo pa to verjetno. Klimo sem imel prižgano manj kot pol ure, na najšibkejše pihanje in 26°C. Mislil sem pač da se ventilator klime začne vrteti takoj ob prižigu, ne glede na moč pihanja in višino temperature. Hvala.

SVGA ::

Dal vse na max, ventilator se vrti. Hvala za pomoč in LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SVGA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59791162595 (2463) darck
»

Klima naprava in območje delovanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
293996 (3047) kloko
»

Klimatska naprava LG P12EN - razočaran

Oddelek: Kaj kupiti
439723 (7229) Dr_M
»

klima hladi pri gretju se pa ustavi

Oddelek: Loža
85085 (4708) Spajky
»

Klima panasonic in nasplosno klime - a je to res mogoce da se ti zgodi

Oddelek: Loža
196110 (4378) elmika

Več podobnih tem