» »

Klima panasonic in nasplosno klime - a je to res mogoce da se ti zgodi

Klima panasonic in nasplosno klime - a je to res mogoce da se ti zgodi

gergy ::

Nas zanima, ce je kdo tolk vredu pa mi pove eno pomembno stvar, se bolje da jo sproba ce je ze ima pri hisi,

Namrec gre za panasonic klima napravo, ki ni inverter, torej samo hlajenje =>enako kot je ze edn mel probleme v7dke. Ce je zunaj temperatura 26 stopinj celzija, koliko mora klima ohladiti prostor v katerem je? (recmo da je to majhen prostor vse normalno, ostali prostori me ne zanimajo)? Kolko stopinj mora jet temperatura dol glede na zunanjo temperaturo?
Kr to leto se nam je naredilo naslednje: (samo med tistim mesecem in pol): poglejte sliko.
Klimica pa enako kot je ze edn prej govoru ohladi 3stopinje manj kot mamo notr u prostoru temperaturo..
Kr ce je zvecer temperatura zunaj recmo 20c, pol ce jst nastimam na 16c more tut tok ohladit ne znotri ne? 4c pa ze lahk dol pade?

Torej odgovorte prosm na tale vprasanje (res vsem hvala k boste klele sodeloval, magar doba izmerte recmo po
1uri delovanja klime kok maste stopinj ce daste na 16c)

1. Kolk mora vsaka klima ohladiti prostor glede na zunanjo temperaturo?
2. V kolkm casu mora ta prostor priblizno bit ohlajen?
3. Kako da se je to nrdilo pr nas ko imamo vse cisto doma in redno cistimo (glej sliko)?

Mimogrede, to je vse v garanciji, ko smo jo kupili lansko leto je delovalo zelo dobro. Brez pribomb.
Slikal sem notranji ventilator pri notranji enoti... Tist k se vrti pa piha zrak.. Zdej je ze itak spucan pa hladi se vedno za en kurac, pa plina je tut dost notr. Klele je slikca:
(to se je nrdil v 1-2 mescih delovanja to sezono)..



Mimo grede. 3stopinje nekje je prostor ohlajen v 1 uri delovanja na minimumu (16c manj se ne da nastimat)... Se prav 3 c manj kot je bilo brez klime v prostoru.

gergy ::

16C je seveda le na pilotku... v prostoru mam pa recmo dans..ko je zuni 26C, v prostoru 25... s klimo 22C!!!! in nej kdo rece da je vse vredu?
elektrika pa kr gre ko pr norcih se stevci vrtijo

AndrejS ::

Odvisno kalikšno moč ima klima in kako velik prostor hladiš.

gargy ::

klima je tale: Panasonic stenska klima CU/CS-V7DKE
oz 2400W ohlajuje prostor 12-13m2! cel stanovanje pa nekje 35m2. blok normaln nc ni podstresja itd itd.

pa se tole...ce je lansk let bil notr zmrzovalnik pr 16? letos pa sploh ne pride do 16 (ce je zuni hladnej tut ne..zvecer tut ne)..pol je neki narobe.ne? no servis so rekl da je za njih vse kul...prsli so takrat ko je blo notr 25 uklopl klimo po 1 uri se je zmatrala in komi dosegla 22C in so rekl supr gremo ajde. plina dovolj. idemo...to da so pa takrat un kurac pucal od ventilatorja pa niso vedl zakva je to. in so spizdl. (aroba)

zato bi se enkrat vprasu ob mojih predpostavkah..al pa na splosno drugi k mate klimo ce lahk kdo tole odgovori, bom FUL hvalezn:)

1. Kolk mora klima ohladiti prostor glede na zunanjo temperaturo?
2. Kolk mora klima ohladiti prostor glede na notranjo temperaturo ki je trenutno v prostoru?
2. V kolkm casu mora ta prostor PRIBLIZNO bit ohlajen? (TO POMEN da klima zacne izklaplat zunanjo enoto?-varcevanje z elektr.)
3. Kako da se je to nrdilo pr nas ko imamo vse cisto doma in redno cistimo (glej sliko)????;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

grex ::

Preveri najprej, če je kaj sprememb na izolaciji.

Preveri, če slučajno prostor ne pridobiva toplote z radiacijo (sonce ipd...).

Preveri, če nimaš slučajno kakšne ignorantsko občutljive dušice, ki odpira okna, da spusti notri svež zrak z vsemi 45 stopinjami vred.


Meni občutno večji prostor klima enake moči shladi (prižgana od zjutraj in popoldan pričakovana temp. 35 - zgornje nadstropje) do 25 stopinj. Stara je 5 let in samo čistil sem jo.

Če je manj, mi shladi na 20, ampak je prižgana celo noč.

Nikoli pa mi ne gre pod 20 (ampak tudi ne pustim, ker me zebe že pri 22ih stopinjah ponavad).

bauci ::

Podoben primer. Imam dve leti staro klimo Panasonic (samo hlajenje). Ko sem vklopil klimo je po par minutah delovanja (zunanje in notranje enote) zadeva nehala delovati kot, da je že zadosti shladila prostor (pametni zunanji kompresor). Iz notranje enote je pihalo, vendar ne mrzel zrak. Prišel serviser in ugotovil, da mi je nekje ušel plin. Preveril vse spoje (nekaj zamenjal) in dotankal plin. Sedaj deluje vse OK.

elmika ::

Lep pozdrav,jaz imam en problem isto z panasonicovo klimo cu-v9ckps,ko klimo prizgem se ventilator priziga in ugasa na notranji enoti,potem se pa cela ugasne,je mogoce ze kdo imel podobne tezave,ce ponovim se dogaja v nedogled,prosim za kaksen nasvet kaj bi lahko bilo ali kam naj se obrnem,lp.

alenvprekrs ::

Poskusi resetirati klimo. Povzdigni pokrov od filtra (obvezno ga tudi očisti z izpihovanjem in/ali tuširanjem) in boš videl eno mikro stikalo. Pritisni ga in prižgi klimo nazaj.
Poskusiš lahko tudi z izklopom varovalke za eno minuto.
Na koncu ti še vedno ostane klic na servis.

Lp A

energetik ::

Lahko da ti uhaja plin in se klima zaradi varnosti sama izklopi. Na tvojem mestu bi klical servis.

Spajky ::

Lahko tudi, da je klima dobila "šus" po elektriki in zjebalo je elektroniko. Jest sem potem imel klimo (sicer inverter) preko pre-napetostne !!! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

elmika ::

Hvala za nasvete oziroma odgovore, servis nima pojma, pa je to in ono, so rekli da je najboljse da zamenjam klimo z novo, kdo pozna kaksen strokoven servis, ki bo to znal popraviti, sem pa probal vse, plin pa ni ker so tudi to gledali, pa pravijo da ga je dosti.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

spaceair ::

zanimam me kako se pre tej klimi očisti ventilator oziroma kako prideš do njega?

elmika ::

Zakaj bi ga pa cistil,meni ni znal nobeden pomagat za klimopa sem se lotil sam in popravil stvar,vazno da hladi.

spaceair ::

ja verjetno zato ker se svinjarija nabira nanj ane:)

Okapi ::

lotil sam in popravil stvar
Kaj pa je bilo narobe?

O.

elmika ::

vrgel ven vso elektroniko in nastimal klimo na sobni termostat da ugasa in priziga kompresor za hlajenje,ter en regulator za hitrost ventilatorja vazno da ni vroce pa se crknit nima kaj vec.

spaceair ::

garancije nisi koristil?
kar grob poseg v klimo.

Aja pa da ne bo kdo mislil če naštimaš klimo na pilotu 16 stopinja da bo kaj bolj hladno pihala
v tem primeru bo samo tako dolgo hladila da bo prišla temparatura v prostoru 16 stopinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spaceair ()

elmika ::

Stara je ze 8let ni vec v garanciji,sj cist flet zdej k dela nastimam 24 stopinj,lepo mi ohladi in razvlazi prostor,da se da lepo spat,vem kar grob poseg ampak cenejsi od nove :):) pa ne zgleda niti tok slabo :):) simpl is the best

spaceair ::

No če je 8 let stara je tako najboljše, malo nevarno, ampak--
ne poizkušajte tega sami doma ane:)

elmika ::

hehe ni nobene nevarnosti za uporabo,ampak tega res raje ne poizkusajte dom a:):):)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830420 (24582) BorutK-73
»

Panasonic klima problem hlajenja.

Oddelek: Loža
405520 (4866) Mare2
»

Prenosna klima???

Oddelek: Kaj kupiti
4145480 (31209) kobilica
»

Problemi s klimo Panasonic in aroganca servisa Aroba

Oddelek: Loža
54583 (4354) kren4

Več podobnih tem