» »

Kia veriga

Kia veriga

MaticKregar ::

Zdravo. Kolegu se je na kia pro ceed 2008 letnik premaknila veriga in mu je polomilo nekaj v motorju, skratka avto se ne splača popravljat. Imel je cca 100.000 km, 1.6 mašina. Sam imam kio ceed 2010, približno enako število kilometrov, 1.4 mašino. Ali ima tudi ta mašina lahko tako težavo? Naj dam avto na servis, menjava verige preventivno? Hvala za pomoč

RedDrake ::

Imel isti motor v Hyundai i30 letnik 2009.
1.6 in 1.4 sta takorekoč enaka - razlika je le v "hodu" bata, tako da sta podvržena enakim potencialnim težavam.
Glede na to, da sem jaz z avtom nabil več kot 130kkm, bi rekel da nekih težav tipično ne bi smelo biti.
Je pa tako, da sem jaz avto ves čas vozil na uradni servis, do 2019. Tam so izvajali tudi razne preventivne preglede verige in drugih sklopov.
Pelji na servis, vsaj pooblaščenec za Hyundai/KIA, in naj oni ocenijo če je sploh kak problem.

MaticKregar ::

Ok, kdo ve za kakšen kul servis v Ljubljani z okolico?

hojnikb ::

menjaš pa nimaš tezav..
#brezpodpisa

bambam20 ::

Ti daj verigo preverit, če je v mejah normale.

WhiteAngel ::

bambam20 je izjavil:

Ti daj verigo preverit, če je v mejah normale.


To. Če delaš redne servise, bi moral mehanik do časa opaziti, da je veriga raztegnjena. Imam Elantro 2012 z 200.000 km in še nisem imel težav z verigo.

Drugače pa - 13 let stara Kia z manj kot 100.000 km in ki se mu je "veriga premaknila". Seriously? Tole bolj zveni kot neservisirana Kia s 300.000 km in pač kolega ni zamenjal verige do časa. Pa verjetno še česa ne.

korenje3 ::

Verjetno je polomilo ventile v motorju. Pa kak bat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

aiko ::

WhiteAngel je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ti daj verigo preverit, če je v mejah normale.


To. Če delaš redne servise, bi moral mehanik do časa opaziti, da je veriga raztegnjena. Imam Elantro 2012 z 200.000 km in še nisem imel težav z verigo.

Drugače pa - 13 let stara Kia z manj kot 100.000 km in ki se mu je "veriga premaknila". Seriously? Tole bolj zveni kot neservisirana Kia s 300.000 km in pač kolega ni zamenjal verige do časa. Pa verjetno še česa ne.


Se strinjam. Ne poznam nikogar da bi imel težave z verigo na KII pri rednih servisih

nadlipnik ::

Samo nekaj mi povej, imaš diesel ali bencin? Kaj ima kolega? Kolikor je meni znano ima pri tem modelu verigo samo 1.6 diesel. 2.0 diesel in ostali bencinarji imajo jermen.

smetko ::

pri kolegu je verjetno preskočil klinasti jermen in ne veriga. Verige so po navadi bolj zdržljive, in skoraj nikoli ne preskočijo.
pri rednih servisih, te začnejo opozarjati na menjavo jermena po prevoženih 80K kilometrov oziroma po osmih letih (kar pride prej). Ko menjaš jermen, obvezno zamenjaj tudi vodno črpalko.
No comment

bambam20 ::

smetko je izjavil:

pri kolegu je verjetno preskočil klinasti jermen in ne veriga. Verige so po navadi bolj zdržljive, in skoraj nikoli ne preskočijo.
pri rednih servisih, te začnejo opozarjati na menjavo jermena po prevoženih 80K kilometrov oziroma po osmih letih (kar pride prej). Ko menjaš jermen, obvezno zamenjaj tudi vodno črpalko.


Tale kia ima pa zelo nizek interval menjave jermena.

hojnikb ::

smetko je izjavil:

pri kolegu je verjetno preskočil klinasti jermen in ne veriga. Verige so po navadi bolj zdržljive, in skoraj nikoli ne preskočijo.
pri rednih servisih, te začnejo opozarjati na menjavo jermena po prevoženih 80K kilometrov oziroma po osmih letih (kar pride prej). Ko menjaš jermen, obvezno zamenjaj tudi vodno črpalko.

**ahem** BMW **ahem**
#brezpodpisa

d_DJ ::

MaticKregar je izjavil:

Ok, kdo ve za kakšen kul servis v Ljubljani z okolico?

izogibaj se na veliko Kie v BTCju. Ker so taki nateguni.

MaticKregar ::

Oba sta bencina rja, moj je 1.4 Ceed njegov pa pro Ceed 1.6.

Kekokekič ::

Raztegnjena ketna se ponavadi "lepo" sliši zjutraj oz. po tem, ko se z avtom nekaj časa nisi vozil. Takrat ponavad precej zaropota - Sliši se tak bolj kovinski zvok. Včasih tako ropota par sekund preden se umiri. To je lahko znak, da je ketna raztegnjena. Malo poslušaj zjutraj, vseeno pa ga pelji k mehaniku. Bolje bit zihr.

Je pa pri teh mehanikih včasih tko, da kr vsak zvok hočejo povezat z ketno. Tole je moj že drugi avto z ketno in skoraj vedno sem dobil vprašanje, če mi je karkoli ropotalo : A ketno si že menu? - Želja po zaslužku mogoče :))

Drugače, če boš menjal je najbolje, da se menja vse - ketno + zobnike + napenjalc ketne + plastike(vodila), itd. Vsaj tako je men takrat reku mehanik in se mi tud sliš nekak logično. Ta vodila po katerih tečne ketna so večinoma plastična. Lahko se naredi, da menjaš ketno pa se ti na enem delu zlomi vodilo in ti ketna lih tko preskoči, ker ni dost našponana. Če zamenjaš vse si lahko dosti bolj zihr.

Drugače ma pa kr veliko znamk težave s temi ketnami (BMW, VW, Nissan, itd.). So jermeni skoraj bl ziher. Pri mojem avtu se je malo začela oglašat par mesecev po tem, ko sem ga kupil. Bolj za preventivo sem takrat menjal in imam mir zdej. Upam, da tako tudi ostane :D. Je pa imel avto takrat komaj 120kkm in je bila ketna pred tem enkrat že menjana. Špara se na vsakem vogalu, nimaš kaj..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tdi ali tsi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16148397 (13789) hojnikb
»

Kia ali Hyundai (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10437073 (18882) Utk
»

Veriga ali zobati jermen. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9932278 (22422) hojnikb
»

Kupujem zanesljiv nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5916497 (9811) solatjek
»

Je že komu odtrgal zobati jermen pri avtu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10548738 (46071) Pyr0Beast

Več podobnih tem