» »

Ocala

Ocala

Zazzau ::

Zivjo

Zanima me kako vzdrzejete očala kako stekla cistit pravilno da se ne poskudujejo nvm ali smem prat z tem za posodo...

Lp

Master_Yoda ::

Tekoce milo + voda.
Dovie'andi se tovya sagain.

PacificBlue ::

Nič narobe ni če čistiš očala z detergentom, pazit moraš da ne uporabljaš preveč vroče vode in da jih ne brišeš z navadnimi cunjami ali celo majico. Uporabiš papirnate robčke ali krpo iz mikrovlaken(ponavadi priložena zraven).

Gagatronix ::

Cistilo na osnovi alkohola in krpica iz mikrovlaken.

mahoni ::

Malce zadiham v njih in jih spucam s srajco, ce so pa res usrana, pa vcasih malo pljunem.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

ramon ::

Očala imajo navodila za čiščenje. V RayBan (sončna očala stekla G15 - kristal) je bilo tako: očala ne brišemo na suho, ampak jih najprej splaknemo z vodo (tako odstranimo tudi majhne trde delce, ki so lahko trši od stekel in bi pri brisanju poškodovali le ta), jih namilimo z 'mild soap', splaknemo in obrišemo takrat z 'soft cloath', danes verjetno z 'microfibra'.
Če je okvir kovinski, je lahko slabo uporabljati vodo. Če pa je acetat ali druga masa je pa ok.

TheBlueOne ::

Jaz jih, ce so mastna operem z detergentom in obrisem s toaletnim papirjem. Zaenkrat ni bilo nekih problemov.

ramon je izjavil:

Očala imajo navodila za čiščenje. V RayBan (sončna očala stekla G15 - kristal) je bilo tako: očala ne brišemo na suho, ampak jih najprej splaknemo z vodo (tako odstranimo tudi majhne trde delce, ki so lahko trši od stekel in bi pri brisanju poškodovali le ta), jih namilimo z 'mild soap', splaknemo in obrišemo takrat z 'soft cloath', danes verjetno z 'microfibra'.
Če je okvir kovinski, je lahko slabo uporabljati vodo. Če pa je acetat ali druga masa je pa ok.


RayBan ni nic posebnega. Samo se en brend italianske Luxotice. Steklo, ce je malo trse bi morali biti celo manj obcutljivo. Kakovost pa je prakticno identicna kakor vse ostalo, kar pride od Luxotice, kar je prakticno vse pri nas razen menda Oakley. Jaz bi bil razocaran, ce bi na RayBan, ki so delavska ocala, ki so draga samo zaradi brandanja Luxotice, moral posebej pazit.

ramon ::

Na njihovi strani je tudi Oakley.

https://www.luxottica.com/en/eyewear-br...

Julbo ni ...

bambam20 ::

Zazzau je izjavil:

Zivjo

Zanima me kako vzdrzejete očala kako stekla cistit pravilno da se ne poskudujejo nvm ali smem prat z tem za posodo...

Lp


Lahko čistiš z detergentom ampak je po moje nepotrebno. Dovolje je, da se uporabi nežno tekoče milo. Potem pa nežno spihaš tistih nekaj kaplic, ki ti ostanejo na površini stekla.

bambam20 ::

Drugače je za čiščenje očal izjemno dober in učinkovit tale čistilni gel.

http://www.aquatens.si/




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ray Ban - očala (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
296109232 (1210) geofull
»

sončna očala črez navadna očala

Oddelek: Loža
294042 (3086) MajorM
»

Rayban outlet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8731033 (15524) Dr_M
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221969 (16846) Cervantes
»

Ponaredki

Oddelek: Pomoč in nasveti
4210763 (7672) Mehmed

Več podobnih tem