» »

sončna očala črez navadna očala

sončna očala črez navadna očala

forplan ::

Kako rešujete problem tisti, ki nosite korekcijska očala in vas moti sonce? Sam imam kar precej občutljive oči na močno sonce, predvsem pri vožji....

Po tv sem videl reklamo za nekakšna sončna očala preko navadnih očal, ampak si nisem toliko zapomnil kje :)

Potem sem šel malo na aliexpres in vidim to Povezava

Ima kdo izkušnje s takšnimi očali? Kaj drugega uporabljate? Imajo pri nas kaj takšnega, ker ne zaupam najbolj tem kitajcem s očali...

Imam tudi tisti clip on ampak ni v redu, sem ene očale že porisal s tem...
da se strinjam

IL_DIAVOLO ::

Zagotovo si ze videl, da ima kdo zatemnjene lece na navadnih-korekcijskih ocalih. Oglasi se pri optiku in povprašaj.

destroyer2k ::

Raje si kupi korekcijske sončna očala, ker iz mojih izkušnjah vse ostalo ni bilo vredno denarja.

mailer ::

Kaj pomeni "črez"? Res me zanima, ker vem, da ni tipkarska napaka?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

IL_DIAVOLO ::

Prleki ftw :D

2dark ::

forplan je izjavil:

Kako rešujete problem tisti, ki nosite korekcijska očala in vas moti sonce? Sam imam kar precej občutljive oči na močno sonce, predvsem pri vožji....

Po tv sem videl reklamo za nekakšna sončna očala preko navadnih očal, ampak si nisem toliko zapomnil kje :)

Potem sem šel malo na aliexpres in vidim to Povezava

Ima kdo izkušnje s takšnimi očali? Kaj drugega uporabljate? Imajo pri nas kaj takšnega, ker ne zaupam najbolj tem kitajcem s očali...

Imam tudi tisti clip on ampak ni v redu, sem ene očale že porisal s tem...


Jaz mam takšno zadevo, kot je na sliki s polaroidnimi stekli. Super zadeva. Edino vprašanje, kako kvalitetno so polarizirana. Sicer imaš zraven testerček.

Sam sem dal mičken več, ampak sem zadevo 5 let nazaj kupil v Sloveniji.

Pri nas bo zadeva dražja. Vendar dober optik, ti ne bo prodal kakšnih sumljivi očal. Vsaj ne bi ti smel.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Kleemen ::

Jaz imam kar močno dioptrijo in brez očal ne vidim praktično nič na daleč, tako da nosim očala in poleti (za vn) kontaktne leče, ter čez kvalitetna RayBan sončna očala. Fejk sončnih očal čez kontaktne leče pa ne priporočam, saj se dolgoročno naredi več škode kot koristi za oči, to velja za vse, ampak tisti ki imamo že tako probleme z očmi še toliko bolj. Če ti ne pašejo kontaktne leče pa verjetno najboljše sončna očala z dioptrijo, niso pa poceni sploh če gledaš dolgoročno - sam naprimer menjam dioptrijo vsaki 2-4 leti.

koyotee ::

Kleemen je izjavil:

Jaz imam kar močno dioptrijo in brez očal ne vidim praktično nič na daleč, tako da nosim očala in poleti (za vn) kontaktne leče, ter čez kvalitetna RayBan sončna očala. Fejk sončnih očal čez kontaktne leče pa ne priporočam, saj se dolgoročno naredi več škode kot koristi za oči, to velja za vse, ampak tisti ki imamo že tako probleme z očmi še toliko bolj. Če ti ne pašejo kontaktne leče pa verjetno najboljše sončna očala z dioptrijo, niso pa poceni sploh če gledaš dolgoročno - sam naprimer menjam dioptrijo vsaki 2-4 leti.


A to ma rayban uv400 kokr vsa soncna ocala? Kvalitetna je samo cena, placas pa firmo in ne superduper leče :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

forplan ::

Ja pozabil sem dopisat, sem imel nekoč sončna z dioptrijo in mi ni pasalo to menjavanje pa nošenje za sabo, sem enkrat uničil korekcijska, ker sem jih pozabil v avtu...

Leče imam za prosti čas... V službi za računalniku mi ne usrezajo, zato imam očala.

Ve kdo kakšen link kje v sloveniji bi se prodajala tista za črez očala? Mojemu lokalnemu optiku se niti sanja ne o takšnih očalah :)
da se strinjam

Gregex ::

Ok, zdaj pa tudi mene zanima pomen besede črez. Dvakrat pa že ne more biti typo.

Pac-Man ::

To, samo moraš že kupiti taka očala

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mirator ::

Gregex je izjavil:

Ok, zdaj pa tudi mene zanima pomen besede črez. Dvakrat pa že ne more biti typo.
Pogovori jezik v Sloveniji je zaznamovan z narečji. Tako Štajerci namesto čez rečejo črez, ali namesto sva - sma, češnja - črešna itd.
Tudi jaz nosim korekcijska očala. V sončnih dneh si nanje prigradim zatemnjene nastavke. Kupil sem jih pri optiku in se mi dobro obnesejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

2dark ::

forplan je izjavil:



Ve kdo kakšen link kje v sloveniji bi se prodajala tista za črez očala? Mojemu lokalnemu optiku se niti sanja ne o takšnih očalah :)



Očitno ne znaš brat, ker si moj post spregledal. Večina optikov v sloveniji je neizobraženih in nesposobnih. Obstajajo optiki, ki ti naradijo sončni nastavek po meri.

Gregex je izjavil:

Ok, zdaj pa tudi mene zanima pomen besede črez. Dvakrat pa že ne more biti typo.


Čez, preko.. očala na očala.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Marko8 ::

TheBlueOne ::

Meni optik vsako leto vgradi kaksne zatemnjene lece v soncna ocala iz Aliexpresa. Verjetno je 50EUR dovolj za vse skupaj. Okvirje pa kopujem boljse na Aliju, se pravi za kaksne 10EUR. :D

Ocala so tako ali tako pri nas vsaj 90% precenjena, ce kdo ne verjame naj si pogleda:



in vse bo jasno. :D

Zgodovina sprememb…

Raindancer ::

@ OP: Zaradi kratkovidnosti nosim korekcijska očala, ker imam precej močno dioptrijo, vendar z zatemnjenimi stekli. Stekla reagirajo na sončno svetlobo oz. njeno količino, in se samodejno prilagodijo, tako da imam optimalne pogoje za gledanje, če je zunaj zelo svetlo ali če je sneg, itd. Ista stekla imajo tudi anti-glare premaz in zaščito proti praskam, če jih po nesreči položim s steklom na mizo, tako da mi zdaj služijo že kar kakšni dve do tri leta od nakupa, in je OK.

Plus mi je, ker so kakovostna, nosim pa jih običajno kakih 5-6 let, oz. dokler se mi ne izrabi anti-glare ali pa spremeni dioptrija. Glede na to, da so zaradi dela na mojem nosu 24/7 (razen manjših izjem), je meni OK tak način.

Sorodnik ima oboje, tako takšna očala kot so opisana, in ko ga prime, tudi kontakne leče, čeznje pa navadna sončna očala.

kaj se boš odločil, je odvisno od tebe. Predlagam, da se pri dohtarju zmeniš, da ti napiše napotnico za okulista, tam se zmeniš za očala, tako da je to še najmanj stroškov, v kolikor ne greš v preveč ekstra drage okvire z znamko.

Optika Clarus ima včasih 2 za 1 akcijo, mogoče bi ti ustrezalo tudi to, v kolikor jo ujameš.

Lahko pa greš samoplačniško, mislim da je takrat okulist nekaj 30€ (vsaj nekaj 3 leta nazaj je bil), postopek je isti. Posvetuj pa se v vsakem primeru, in preizkusi barvo stekel. Imajo na voljo siva in rjava, boš pa sam videl, kaj ti bo bolj odgovarjalo. Osebno nosim sivo, ker zadrži barve, kot so, odtenek rjave se mi je zdel, da mi je skvaril barvno sliko. Mogoče bo pri tebi obratno.

Lp,

Raindancer

2dark ::

Raindancer je izjavil:

@ OP: Zaradi kratkovidnosti nosim korekcijska očala, ker imam precej močno dioptrijo, vendar z zatemnjenimi stekli.

Optika Clarus ima včasih 2 za 1 akcijo, mogoče bi ti ustrezalo tudi to, v kolikor jo ujameš.

r


Daj nehaj s tem Clarusom. NEsposobneži na kubik.

Samozatemnitvena stekla so draga.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

tikitoki ::

Samozatemnitvena stekla so draga pri nas. V tujini ti izmrijo dioptirijo, prodajo stekla in se vgradijo ti jih za dobrih 30 EUR. Sem preprican, da je marsikje se bistveno ceneje.

30 EUR za vse skupaj, ne sam vgradnja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

-Nevsky- ::

Po srčnem zastoju imam tudi jaz velike težave z močno svetlobo. Na očesni kliniki sem dobil recept za očala, ki se jih natakne preko dioptriskih očal. So skoraj popolnoma zaprta, tudi s strani, stekla pa so v več barvah:siva, rumena, rjava... Ponje sem mogel v Ljubljano v podjetje Diopta. Cene ne vem, ker jaz sem jih dobil na recept brezplačno.

forplan ::

-Nevsky- je izjavil:

Po srčnem zastoju imam tudi jaz velike težave z močno svetlobo. Na očesni kliniki sem dobil recept za očala, ki se jih natakne preko dioptriskih očal. So skoraj popolnoma zaprta, tudi s strani, stekla pa so v več barvah:siva, rumena, rjava... Ponje sem mogel v Ljubljano v podjetje Diopta. Cene ne vem, ker jaz sem jih dobil na recept brezplačno.



Lahko dobim kakšno sliko kako zgledajo ta očala. Recimo kakšna slika iz interneta... Ali pa firma -tip očal, da lahko pogledam kaj o njih
da se strinjam

WizzardOfOZ ::

Jaz imam navadna očala za v prostorih. Poleti za okoli pa adidasova sončna očala s klipom. Šipce pa ima posrebrene, da se klipa ne vidi.
 evileye s klipom

evileye s klipom



Klip nič ne moti, očala so pa itak vrhunska. To uporabljam že zadnjih 5 let. Prej sem imel samozatemnitvena stekla, pa se ne obnese tako dobro, ker ne zatemni dovolj.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Jaz imam dosti majhna korekcijska očala(brez okvirja) in malo večja sončna gredo čez, kot ata na mamo. Malo je sam treba probat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

DamijanD ::

WoO: jaz pa teh addidasovih nisem mogel uporabljati, preveč pride leča pod kotom in mi je bilo vse čudno...

otago ::

Sem pred kaksnim letom kupoval ocala. So mi rekli, da se veliko proizvajalcev umika s tega segmenta. Ce sem pred leti z lahkoto dobil vec modelov clip on očal, od vecih proizvajalcev, so takrat imeli samo en starejsi model.

Imas tudi manjse, nevpadljive modele. Ce so ocala "premajhna", ti lahko sipa svetloba od strani.
 adidas clip on

adidas clip on

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

2dark ::

forplan je izjavil:




Lahko dobim kakšno sliko kako zgledajo ta očala. Recimo kakšna slika iz interneta... Ali pa firma -tip očal, da lahko pogledam kaj o njih


Jaz imam že nekaj let točno tale model za odrasle.

https://www.fitover-sunglasses.co.uk/fi...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

-Nevsky- ::

Očala, ki sem jih dobil na recept so znamke Solar shield, izgledajo pa takole
 https://www.goodglasses.com/assets/images/solarshieldblackgrayside1.jpg

https://www.goodglasses.com/assets/images/solarshieldblackgrayside1.jpg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -Nevsky- ()

Master_Yoda ::

Jaz imam ta okvir z magnetnim klipom in so super.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

MajorM ::

Ne vem, če morda ta rešitev ni zanimiva ampak, ko se sem si uredil leče se je precej težav s tem odpravilo.
Lahko nosiš normalna sončna očala katerih izbira je precej večja kot pa rešitve z korekcijskimi očali s potemnitvijo.

Kamion ::

Fotosenzibilni premaz čez leče navadnih korekcijskih očal, samodejno se zatemnijo glede na to koliko sončne svetlobe pade na njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamion ()

MajorM ::

"s korekcijskimi"

(off topic: Zakaj ne morem editirat svojega prvega posta?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MajorM ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21958074 (1148) del0
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829907 (4288) energetik
»

Slab vid, očala in stroški

Oddelek: Loža
162507 (1545) MrStein
»

Korekcijska zaščitna očala

Oddelek: Loža
4513378 (12711) ulemek
»

Problemi z očali brez dioptrije

Oddelek: Loža
374538 (3858) amigo_no1

Več podobnih tem