» »

priprava telefona

priprava telefona

polozweii ::

Na novem telefonu te vpraša če dovoliš pošiljanje diagnostičnih podatkov. Vi to obkljukate?

Priložen polnilec je 2A kar za daljšo življenjsko dobo baterije ni dobro. Lahko uporabim 0.55A polnilec?

Han ::

Ne. Ponavadi lahko nastaviš počasno polnjenje...

polozweii ::

Han je izjavil:

Ne. Ponavadi lahko nastaviš počasno polnjenje...


Ne za kljukico ali za polnilec?

Vetrpiha ::

Ne za oboje. Ne za diagnostične podatke in ne za polnilec, ker nima smisla. Baterija se ne iztroši toliko več, da bi bilo smiselno polniti z manj toka. Sicer pa adapter in telefon med sabo komunicirata in telefon za polnjenje prejme toliko toka, kot ga zahteva.

MadMax ::

Diagnostika in podobno so pri meni brez kljukice.

Da bi pa telefon polnil 14 ur (ali pa 10h ugasnjenega) si pa dandanes težko predstavljam... Da bi se sekiral ČE bo zaradi tega baterija zdržala par mesecev več/manj? No thanks.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

GupeM ::

Diagnostika ne, polnilec ne. Vprašanje, če ti bo 0,55 A sploh lahko vzdrževalo baterijo na nekem odstotku, kaj šele da bi jo polnilo.

polozweii ::

Vetrpiha je izjavil:

Sicer pa adapter in telefon med sabo komunicirata in telefon za polnjenje prejme toliko toka, kot ga zahteva.


To sem prebral že nekje na forumu zato sem postavil vprašanje ker dvomim da je res.
Če že potem ima pamet samo telefon ki si od adapterja vzame toliko toka kot ga hoče.
Če imaš vir ki govori o komunikaciji med telefonom in adapterjem ga kar prilepi.

polozweii ::

Razen če bi bil problem v tem da telefon ne ve da od adapterja dobi manj toka kot misli in bi kazalo polno baterijo čeprav ni. V mojem primeru ko sem Samsung S3 polnil s Huaweievim polnilcem 550 mA ni bilo nobenih težav in baterija se po 8 letih zdi še vedno vzdržljiva kot nekoč.
Če bi bilo pri novih Samsungih kaj drugače ne vem.

vnetidebater ::

polozweii je izjavil:

Na novem telefonu te vpraša če dovoliš pošiljanje diagnostičnih podatkov. Vi to obkljukate?

Priložen polnilec je 2A kar za daljšo življenjsko dobo baterije ni dobro. Lahko uporabim 0.55A polnilec?


Dvomim da to kaj škodi bateriji. Naprimer moderne Samsungove baterije so narejene tako da baterijo dejansko vedno napolni le do cca 90% kapacitete (tudi ko ti kaže da je 100% napolnjena). Moj 4 leta star samsung ima tako še vedno 85% tovarniške kapacitete (izgubil je 5%) pa ga vedno polnim s "hitrim načinom". Polnim ga najmanj 1x dnevno, včasih 2x. Večino dni kar po cel dan leži na brezžičnem polnilcu.

Enostavno s takšnim načinom ciklanja neprimerljivo manj obrablja baterijo. Sama napetost polnenja ji ne škodi praktično nič.

polozweii je izjavil:

Na novem telefonu te vpraša če dovoliš pošiljanje diagnostičnih podatkov. Vi to obkljukate?

Priložen polnilec je 2A kar za daljšo življenjsko dobo baterije ni dobro. Lahko uporabim 0.55A polnilec?


Ne dovolim diagnostičnih podatkov.

Vedno polnim najhitreje kakor se da polniti. Če se da baterijo polnim ko je na 50% kapacitete in ne dovolim da pade na 0%.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

To z polnjenjem baterije.. *facepalm*.

Ta tema je bila že nekajkrat obdelana na tem forumu in na vseh tujih tehničnih forumih.

Če imaš vir ki govori o komunikaciji med telefonom in adapterjem ga kar prilepi.

Ne rabiš vira, samo logično razmišljanje.
Priložen polnilec, ki sem ga dobil zraven telefona ima pod izhodom navedeno: 9V@1,67A ALI 5V@2A. Kako misliš, da telefon javi polnilcu katero napetost naj mu dovede? Mnde ne preko SMSa?
Polnilec mora imeti neko "pamet" da se lahko prilagaja zahtevam baterije, domnevam da ne polni konstantno pri 2A (na primer).
Če boš še malo bolj raziskoval boš ugotovil, da se nivo toka med polnjenjem spreminja.

Na primer Texas Instruments dela razna vezja za regulacijo polnjenja baterij.
https://www.ti.com/power-management/ove...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Vetrpiha ::

Če se da baterijo polnim ko je na 50% kapacitete in ne dovolim da pade na 0%.
Zgodovina sprememb...

Za tistih nekaj tednov kar boš ostal dlje pri isti kapaciteti je to preveč dela

vnetidebater ::

Vetrpiha je izjavil:

Če se da baterijo polnim ko je na 50% kapacitete in ne dovolim da pade na 0%.
Zgodovina sprememb...

Za tistih nekaj tednov kar boš ostal dlje pri isti kapaciteti je to preveč dela


Ne, to delam zato da mi ne zmanjka baterije. Ne briga me niti za baterijo niti za telefon.

šala/
V bvistvu mi je škoda da mi telefon noče crknit saj mi je škoda kupit novega dokler ta (4 leta star telefon) še dela popolnoma perfektno. :P
konec šale/

Samsung je zakon.

Zgodovina sprememb…

ramon ::

Jaz menim da, če telefon polniš ko je ugasnjen, lahko uporabiš različne moči adapterjev. Bolje za baterijo je, če se polni počasneje, ni potrebno pretiravati. Nekje 3 ure od 0-100% naj bi bilo ok za LiIon. Ampak to dandanes, kdo bo čakal? Seveda se tehnologija tudi spreminja. Tudi odvisno kakšna baterija je v telefonu.
Če pa je telefon vklopljen, je bolje dati močnejši polnilec, saj v nasprotnem lahko prihaja do prekinitve polnjenja in to je bolj problematično za baterijo.
Enkrat sem meril čas polnjenja na telefonu z 3000mAh baterijo in originalnim polnilcem 5V 1A od 20-80% 1ura in 40min, potem z 5V 500mA 2uri in 20min. Ne spomnim pa se, če je bila razlika v toploti baterije pri polnjenju. Bolje je, če se baterija ne segreva...Ponavadi preden kupim telefon pogledam teardown, če menjava baterije ni preveč komplicirana.

Nekaj piše na batteryuniversity.

Vetrpiha ::

Anpak je zgolj tvoje mnenje. Lahko v baterijo tiščiš 100W, pa to ne pomeni, da bo crknila bistveno prej (glede na čas uporabe)

Kekokekič ::

Ubistvu je najbrž vseen kaj tam obklukaš. V vsakem primeru bo telefon pošiljal podatke in v vsakem primeru bodo vohunili za tabo. Deal with it.

Glede polnjenja pa je odvisno tud od tega kako dolgo mislš met telefon. Če bi ga želel imeti čim dlje potem mogoče malenkost počasnejši polnilc ni tok slaba izbira. V primeru, da ga boš imel 2 leti je pa najbrž vseen.

Te super hitri polnilci pač so slabši za baterijo. Kok slabši in kok hitrej baterija degradira zarad tega je težko povedat, se pa sigurno pozna do neke mere.

Bi pa na tvojem mestu uporablju vsaj 5V 1A polnilc oz. uporabiš polnilc, ki si ga dobil zraven in na telefonu izklopiš hitro polnjenje. Al pa kupiš nek polnilc, ki ima bolj počasno hitro polnjenje. Moj telefon na primer podpira do 25W quickcharge pa uporabljam polnilc z max 15W.

ramon ::

Ni samo moje mnenje...nekateri se ukvarjajo s tem (dovolj, če pogledaš samo zaključek):

https://batteryuniversity.com/article/b...

Saj ni samo da bo baterija 'crknila'. Že neugodno je, ko pade kapaciteta. Meni se je to zelo opazno zgodilo že po enem letu. Potem se vsak odloči kaj mu več pomeni - čas ali telefon. Odvisno tudi od cenovnega ranga telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ramon ()

Vetrpiha ::

Ja, ampak govorimo o nekaj procentih. Pri Iphonih je tako vseeno ali imaš dve leti po nakupu 62% kapacitete ali pa 69%. Kvečjemu raje prvo, vsaj ni telefon 2x več priklopljen
Na kratko, za teh 3 procente baterije se ne splača živcirati s tem, kdaj ga boš priklapljal. Če te muči avtonomija, nimaš prave naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Vetrpiha ::

Vse te raziskave smo že tukaj enih stokrat predebatirali.
Zaključek je nekje tak:
Manj procentov polniš, večkrat polniš.
Več procentov polniš, manjkrat polniš.

Po dveh,treh letih ti bo pa tako ali tako vseeno za kapaciteto, ker bo baterija v vsakem primeru naredila svoje.

Ni tu neke večje znanosti.

Kaj lahko narediš?
Kupiš telefon z večjo kapaciteto, ki nima najbolj agresivnega polnjenja in ki jo lahko menjaš čez leto, dve, tri.

Agresivno polnjenje? Proizvajalci navajajo različne moči polnjenja. Za primer 40W in 33W. Se lahko zgodi, da bo 33W polnjenje prej napolnilo isto baterijo itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

polozweii ::

Če se vrnem nazaj k nastavitvam novega telefona. Potem ko vpraša za pošiljanje diagnostičnih podatkov in vtipkaš geslo za wifi, ti ponudi prijavo z googlovim računom.
Mimogrede, prijava z googlovim računom je bila ponujena tudi med inštalacijo Windowsa na PC.

Prijavo z googlovim računom sem preskočil pa je napisalo da brez google računa ne bo na voljo:
- prenos aplikacij in vsebin iz google play
- varnostno kopiranje aplikacij v google in sinhroniziranje googlovih storitev z napravo
- aktiviranje funkcij za zaščito naprave

Mislil sem da prijava z googlovim računom služi naprimer temu da uporabniki Gmaila, Facebooka in podobnih ne rabijo stalno vpisovat gesla ob prijavi.
Kaj je mišljeno v zadnji alineji glede zaščite naprave? Da je s tem ko se vpišeš z googlovim računom ta račun zaščiten s protivirusnim programom ali kaj drugega?

GupeM ::

Find my phone. Če izgubiš telefon, lahko recimo z osebnega računalnika sprožiš zvonenje, ki zvoni četudi je telefon potiho, lahko poiščeš zadnjo znano lokacijo itd.

polozweii ::

1. Najprej je vprašalo če hočem pošiljati diagnostične podatke kasneje pa glede vzdrževanja naprave še če hočem pošiljati podatke o uporabi. Kaj bi se lahko zgodilo s telefonom če tudi to odklonim?

2. Naj posodabljam samo aplikacije ki jih uporabljam ali je za varnost bolje posodobiti vse?

3. Na telefonu je kup aplikacij čeprav sem jih obkljukal samo par.
Aplikacije lahko onemogočim, vsilim ustavitev, nekatere tudi zbrišem. So pri tem kakšne omejitve?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

polnilec za telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
888487 (3889) Lonsarg
»

Samsung bo novim modelom mobilnih telefonov odstranil polnilnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
12919019 (8919) m0LN4r
»

Stop charging aplikacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
547394 (6130) ncc2000
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12124515 (16203) hojnikb
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375244 (4501) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem