» »

polnilec za telefon

polnilec za telefon

1
2
»

Morison ::

matobeli je izjavil:

No, pa da vidimo ta scenarij v katerem je napajalna napetost telefona pomembna...

Glej če ne znaš odgovorit na tako preprosto vprašanje potem se ne baši zraven.
Tvoji scenariji me ne zanimajo. Vprašanje je povsem enostavno.

matobeli ::

Leko je izjavil:


Tebi marsikaj ni jasno!


Sej veš da imam prav.

matobeli ::

Morison je izjavil:


Glej če ne znaš odgovorit na tako preprosto vprašanje potem se ne baši zraven.


Na to povsem preprosto vprašanje je bilo odgovorjeno. In če ti ljudje rečejo da rabiš namensko orodje ali pa vsaj multimeter to ne pomeni da obstaja nek app ki bo to naredil sam.

Cveto ::

Seveda je važna napetost. Pri enakem toku (ki ga omejuje debelina kabla in zgradba konektorja) omogoča višja napetost prenos več električne energije v istem času.

Sam imam tisto napravico, ki jo daš med USB port in polnilec in ki kaže napetost, tok in prenešeno energijo. In prav lepo se vidi, kako recimo pri uporabi katere od tehnologij za hitro polnjenje (Quick Charge, USB-PD) najprej začne z 5v in potem dvigne (v mojem primeru) 12V.

Cveto ::

BTW, ena od mojih matičnih, mislim da MSI Tomahawk, ima nek software, kjer lahko neke stvari gledaš, kako hitro polni itd... Se pa nisem nikoli s tem ukvarjal, ker načeloma mečem bloatware dol.

Rašo ::

Imam iPhone 13 Max Pro in je zraven prisel samo kabel (Lightning-USB C). Nimam pa doma nobene "novejse" glave, da bi se aparat hitreje polnil. Tako, da me zanima kaksen power adapter kupiti. Verjetno mora imeti vhod za USB C, sam pa se ne spoznam na ostalo: 20W,40W, PD, GAN... prosim za pomoc kaksno glavo naj kupim. Hvala

Lonsarg ::

USB-C fizicni prikljucek ter vsaj 15W za telefone, vsaj 45W za tablete in light laptope ter vsaj 60W za mocnejse laptope (obstajajo redke izjeme ki rabijo nujno nad 60W ampak so precej redke). Z poudarkom na vsaj, torej ne skodi ce je vec ce hoces hitrejse polnjenje.

To enostavno pravilo velja za vse znamke (Apple, Google, Asus, HP,...), USB-C se je lepo prijel.

Vecina dodatnih kratic je nepomembnih. Kratica PD recimo pomeni protokol ki ga morajo itak vsi podpirati, res je sicer da obstaja v2 in v3 ter je v3 bolj optimiziran (hitrejse polnjenje z manj pregrevanja), ampak to so detajli. GAN kratica pa recimi pomeni drazji materijal ki omogoca polnilce ki si manjsi in se manj grejejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SmolWhale ::

septembra oktobra jih krmim z žitom pomladi spremenim na oves.

lp

Rašo ::

Hvala!

balluf ::

Rabim polnilec za Samsung telefon 25W. Originalni so zlati, kateri neoriginalni so dobri?

Hvala.

matobeli ::

Model telefona povej, bo lažje. (eni samsungi majo neke svoje protokole polnjenja)

Xiaomi, Blitzwolf, Anker, Baseus,...

Če vzameš nekaj na tehnologiji GaN z 65W imaš dobro šanso da ti bo polnil še marsikaj drugega v prihodnosti.

Recmo nekaj takega: https://mi-store.si/collections/polnilc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

balluf ::

Telefon je Samsung A33

robo125 ::

Tisti, ki se stem ukvarjate, obstajajo že polnilci (za razumno ceno), pri katerih lahko nastaviš kako hitro naj polni? Torej s koliko W (ali A)?

matobeli ::

Če misliš nekaj takega kjer bi imel en displejček in not nastavil W, potem ne. Mislim da se je dobil neke boarde, ampak nič kar bi bilo cenovno v rangu enga polnilca, ali bilo normalno narejeno.

Lahko pa vedno probaš priklopit variabilni napajalnik na USB C kabel, 5V bo delalo brez problema do 3A, če bo telefon sprejel 12V ali več (odvisno od standarda ki ga telefon podpira) je pa vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

balluf ::

matobeli je izjavil:

Model telefona povej, bo lažje. (eni samsungi majo neke svoje protokole polnjenja)

Xiaomi, Blitzwolf, Anker, Baseus,...

Če vzameš nekaj na tehnologiji GaN z 65W imaš dobro šanso da ti bo polnil še marsikaj drugega v prihodnosti.

Recmo nekaj takega: https://mi-store.si/collections/polnilc...

Samsung A33

Technics111 ::

balluf je izjavil:

Rabim polnilec za Samsung telefon 25W. Originalni so zlati, kateri neoriginalni so dobri?

Hvala.


Ugreen, Remax, Baseus.

Morison ::

Predlagat katera firma je dobra je tud kr neki. Nekatere znamke kot je Samsung imajo določene fore, da jih določeni polnilci ne podpirajo oziroma polnijo. Vsaj ne QC.
Zakaj potem Honorjev 100W polnilec ne polni QC Samsunga S22U medtem, ko ga Samsungov original 25W polni QC?
Preden se kaj nabavi je treba pogledat kaj se nabavi ne samo firma.

Lonsarg ::

Od USB-C naprej ni več problema z podporo. Sedaj gledaš samo še to da je USB-C (nujno na obeh straneh, tudi na strani polnilca) ter da je dovolj Watov. Nič drugega ne rabiš več gledat hvalabogu.

@Morison, če misliš tale Honor polnilec za 100W. Potem to spada pod šrot ker ima arhaični USB-A priključek. Nujno mora biti USB-C na strani polnilca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

Ni čisto res. Za Samsung A33 nič ne piše da podpira PD, QC je pa itak samo za Snapdragon telefone. Podpira pa "Samsung adaptive charge" Kar pomeni da je opcija kupit navaden 5V/3A (15W) polnilc, ali pa kupit takega ki podpira Samsunga, se dobijo, ampak niti niso blazno močnejši niti poceni.

Zgolj za lažje pojmovanje: QC je QuickCharge podjetja Qualcomm, ni to standardna oznaka za hitri polnilec.

Un Honor polnilc verjetno polne sam Honorjeve zadeve na 100W, ker če se ne motim gre pri drugih (PD, QC) max do 18W na USB A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Lonsarg ::

USB-C telefon mora po specifikaciji USB-C protokola podpirati USB PD. Edino kar drži je da ni nujno da podpira iste hitrosti preko USB-PD in proprietry, ampak tudi če recimo podpira 15W preko USB-PW ter 25W preko proprietry ni to nekaj kar bi se sekiral, 15W je že fast charging. Pa še to je precej redko da se zgodi zadnja leta.

Skratka USB-PD all the way, pri meni so USB-A sranja od polnilcev že letela v koš. No ohranil sem nekaj hibridnih USB-A/USB-C ampak USB-A portov na polnilcih ne uporabljam že leta. Življenje je kar naenkrat lepše, kompatibilnost preko USB-A portov je bila cel hudič, ampak to je zgodovina. Naredite si uslugo za živce in zmečite v koš vse polnilce ki ne podpirajo standardnega USB-C polnjenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Morison ::

Lonsarg je izjavil:



@Morison, če misliš tale Honor polnilec za 100W. Potem to spada pod šrot ker ima arhaični USB-A priključek. Nujno mora biti USB-C na strani polnilca.

Ja samo ta "šrot" original Honor polnilec NORO hitro polni Honor telefon. Se vsi drugi polnilci skrijejo. Je pa res, da polni samo Honor telefon. Kar pa mene malo briga, važno da mi polni telefon kateremu je namenjen. No, ne vem, primerjam lahko samo s Samsung telefonom.
Tako da, če je že kdo "šrot" mi je to Samsungov polnilec.

Lonsarg ::

Honer je tisti ki je ta polnilec naredil za proprietry protokol (protokole, najverjetneje podpira več kot en proprietry protokol kot je popularno za USB-A zmešnjavo, mislim da je cirka 10 različnih protokolov). Tak polnilec je potem pač namenjen primarno za Honor, če polne še kaj ostalega je pa to ponesreči. In to je odločitev od Honor in nobena druga firma nima nič s tem.

Če pa je želja imeti polnilec ki polni vse USB-C naprave pa mora polnilec nujno imeti USB-C izhod. To je vse kar je treba vedit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

robo125 ::

Lonsarg je izjavil:

Honer je tisti ki je ta polnilec naredil za proprietry protokol (protokole, najverjetneje podpira več kot en proprietry protokol kot je popularno za USB-A zmešnjavo, mislim da je cirka 10 različnih protokolov). Tak polnilec je potem pač namenjen primarno za Honor, če polne še kaj ostalega je pa to ponesreči. In to je odločitev od Honor in nobena druga firma nima nič s tem.

Če pa je želja imeti polnilec ki polni vse USB-C naprave pa mora polnilec nujno imeti USB-C izhod. To je vse kar je treba vedit.


In to verjetno velja tudi za powerbanke? Če hočemo, da bo powerbank polnil vse usbC telefone in še laptope preko Powerdelivery usbC, moramo vzeti obveno Powerbank z usbC?

Lonsarg ::

Tako je nujno USB-C na izhodu polnilca/powerbanka. Namreč USB-PD protokol od verzije 2 dalje (in to je verzija ki jo podpirajo vse USB-C naprave) ZAHTEVA fizični USB-C priključek na polnilcu, ker uporablja posebne USB-C pine. Torej ta protokol že hardwersko ne more delovati preko USB-A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

robo125 ::

Super, bomo prišparali par eur, ker ne bomo kupovali 2x. tnx

Morison ::

Lonsarg je izjavil:

Honer je tisti ki je ta polnilec naredil za proprietry protokol (protokole, najverjetneje podpira več kot en proprietry protokol kot je popularno za USB-A zmešnjavo, mislim da je cirka 10 različnih protokolov). Tak polnilec je potem pač namenjen primarno za Honor, če polne še kaj ostalega je pa to ponesreči. In to je odločitev od Honor in nobena druga firma nima nič s tem.

Če pa je želja imeti polnilec ki polni vse USB-C naprave pa mora polnilec nujno imeti USB-C izhod. To je vse kar je treba vedit.

Honor in ne Honer je ta polnilec namenil izključno za ta telefon, kateremu je priložen in temu je tudi namenjen in več kot odlično opravlja svoje delo. Kdor hoče večnamenski polnilec naj si kupi temu primeren polnilec. Vse drugo je nepomembno.
Meni osebno, vsaj kar sem preizkusil, pa jih ni malo, so vsi drugi polnilci šrot.

Lonsarg ::

Ti si tisti ki se je pritoževal da ne deluje polnjenje Samsung telefona na tem polnilcu, zato sem sklepal, da si mislil da bo ta polnilec polnil vse naprave. Potem pač ok, če ti je dovolj da ta polnilec le specifično napravo polni.

Ampak vseeno, kot zavedni potrošnik bom vsa proprietry polnjenja vedno kritiziral.

Morison ::

Lonsarg je izjavil:

Ti si tisti ki se je pritoževal da ne deluje polnjenje Samsung telefona na tem polnilcu, zato sem sklepal, da si mislil da bo ta polnilec polnil vse naprave. Potem pač ok, če ti je dovolj da ta polnilec le specifično napravo polni.

Ampak vseeno, kot zavedni potrošnik bom vsa proprietry polnjenja vedno kritiziral.


Nisem se nič pritoževal. Kot prvo sem odgovarjal na prejšni post, ko so kr neki ene polnilce predlagali, kr po firmah, kot drugo pa spraševal zakaj. No drugo sem dobil od tebe odgovor. Toda ta odgovor je bil eno tako sranje kot ti govoriš, da je ta polnilec šrot. Lahko da je zate in za tvoje potrebe šrot, zame kot polnilec za telefon Honor je odličen in če bi vsi posebej Samsung imel tak polnilec za telefon (seveda ga raje ne priložijo, ker se bojijo, da jim bo spet raz če fu kalo telefon) bi bili lahko veseli.
Kot pa že rečeno s temi polnilci so naredili eno tako sranje, da kr glava peče, sedaj nek navaden uporabnik, ki se ne spozna na to zadevo, ne ve kaj kupiti in potem se kupuje ves šrot, kar je možno. Za izdelovalce polnilcev super, za uporabnike pa ne ravno. In ko bo spet podobna situacija, kot je bila z Samsung Note, se bodo pa spet malo zamislili, kaj ne bi bilo bolje, da bi prilagali napravam namenske polnilce, ki so namenjeni izključno napravi za katero se uporablja.
Hoteli so zmanjšati število polnilcev in naj bi bil eden za vse. Ja malo morgen, sedaj ima vsak samo še več polnilcev doma in od tega jih polovica ne deluje, druga polovica pa itak po kratkem času ni več uporabna, ker gre vse tako hitro naprej, da bi moral vsak mesec kupiti novejšega, močnejšega....
Kr neki. Štala.

Lonsarg ::

Prilaganje specifičnih polnilcev ni rešitev, ampak del problema. Folk ima doma 10-20 USB naprav, si predstavlaš da ima vsaka svoj polnilec.

Meni doma vsi polnilci polnejo vse naprave, tak da USB-C je dobesedno revolucija proti prejšnemu stanju. Za laike pa je edina rešitev da vse kar je nestandardno izgine iz trga da ne bodo ponesreči narobe kupovali. Pa naj bo to ali zaradi pritiska ljudi ali pa regulacije. No dokler temu ni tako je treba izobrazit pač vse, da edino polnilci z USB-C izhodom garantirano polnejo vse USB-C naprave (še moč mora biti dovolj). Tudi tvoj Honor, ki sicer preferira proprietry, polnejo univerzalni vsaj z 15W, kar je čisto ok za navadnega laika. Torej laik je komot 100% USB-C ta trenutek doma za vse naprave.

Vsem proprietry zadevam pa rečem šrot ker tako pač izgleda bitka proti proprietry polnjenjem. Trenutbno je 95% mrtvo, poskrbeti moramo da še zadnjih 5% umre.

Cveto ::

Jaz imam doma 65W USB-C, z podporo QC3 in PD, napetostjo do 20v in 3,25A. Polni dobro in hitro vse: laptop (Lemovo 470S), dron (Mini 2), kamero (Gopro Black 7), par telefonov in še kaj. Edino štorast je za nosit okoli, sicer je pa je poenoteno kot se le da.

Morison ::

Lonsarg je izjavil:

Prilaganje specifičnih polnilcev ni rešitev, ampak del problema. Folk ima doma 10-20 USB naprav, si predstavlaš da ima vsaka svoj polnilec.

Meni doma vsi polnilci polnejo vse naprave, tak da USB-C je dobesedno revolucija proti prejšnemu stanju. Za laike pa je edina rešitev da vse kar je nestandardno izgine iz trga da ne bodo ponesreči narobe kupovali. Pa naj bo to ali zaradi pritiska ljudi ali pa regulacije. No dokler temu ni tako je treba izobrazit pač vse, da edino polnilci z USB-C izhodom garantirano polnejo vse USB-C naprave (še moč mora biti dovolj). Tudi tvoj Honor, ki sicer preferira proprietry, polnejo univerzalni vsaj z 15W, kar je čisto ok za navadnega laika. Torej laik je komot 100% USB-C ta trenutek doma za vse naprave.

Vsem proprietry zadevam pa rečem šrot ker tako pač izgleda bitka proti proprietry polnjenjem. Trenutbno je 95% mrtvo, poskrbeti moramo da še zadnjih 5% umre.

Daj naštej mi teh 10-20 USB, ki jih boš lahko polnil z enim polnilcem?
Ja sedaj pa imajo doma za vsako tako napravo po tri polnilce, ker so prve dva narobe kupili. Torej bodo imeli nekateri doma kmalu 50 polnilcev, ki so več ali manj za v smeti. Ne meni je 15W premalo-prepočasi-nimam časa čakat. Priklopim 10 minut imam polnega, pa če je treba 10x na dan tako. Pa ne mi sedaj o tem kako je to dobro za baterijo. Itak moraš pa potem imet en tak polnilec za v službo, pa v avtu pa ne vem kje še vse ali pa pač tega enega, ki ga imaš nosit sabo. Ja pa še kaj. Potem ga pa pozabiš ali pa izgubiš.
Kakšnih 5%, polovica teh naprav ŠE ni kompatibilna s temi univerzalnimi polnilci, tako da moraš imet točno določenega, če ne je pa že štala, če ne drugje kot z baterijo.
Si kot fijakarski konj, ki ne vidiš 5mm pred sabo. Gledaš samo nase in svoje potrebe. TI si tistih 5% trenutnih, ki jih to uporablja ostalo bo trajalo še par let, da se bo to uveljavilo.

matobeli ::

Men se zdi da si mal za časom.

USB C:
telefon, tablica, leptop, polnilec za cilindrične baterije, polnilec za battery packe, ecig, spajkalnik, powerbank

micro pa imam še: čelna svetilka, polnilec za fotkič, knofek za smart house, miška, BT zvočnik

In konte naprave pocrkajo se bodo polnile preko USB C.

Telefonov je celo več komadov, ostalo po ena, tko da niti nisem nek power user.

Morison ::

matobeli je izjavil:

Men se zdi da si mal za časom.

USB C:
telefon, tablica, leptop, polnilec za cilindrične baterije, polnilec za battery packe, ecig, spajkalnik, powerbank

micro pa imam še: čelna svetilka, polnilec za fotkič, knofek za smart house, miška, BT zvočnik

In konte naprave pocrkajo se bodo polnile preko USB C.

Telefonov je celo več komadov, ostalo po ena, tko da niti nisem nek power user.


Ka se ti spet bašeš zraven! Kdo je tebe kaj vprašal!
Ti prosim, da se ne oglašaš več na moje komentarje. Ne da se mi ukvarjat s tabo. Me kr srat prime, ko berem tvoje bedarije.
Si že večkrat dokazal, da nimaš pet pik in prosim, prosim preskoči moje komentarje. Hvala.

matobeli ::

Ok boomer :))

Lonsarg ::

Morison je izjavil:


Daj naštej mi teh 10-20 USB, ki jih boš lahko polnil z enim polnilcem?
Pri meni doma je to fotoaparat, 2 mobitela, 2 tableta, 1 laptop, 1 tipkovnica, 2 miški, 2 slušalke, 2 powerbanka. Eto ti 13 naprav.

In pazi to vsi polnilci v hiši mi vse te naprave polnijo (ok z izjemo laptopa, tisti rabi minimalno 45W in ga pač polnejo zgolj tamočni USB-C polnilci). Avtopolnilec tudi polni vse to vključno z laptopom. USB-C je NIVRANA kar se tiče standardizacije polnjenja. Dobesedno revolucija proti prejšnim standardom.

Morison je izjavil:

Kakšnih 5%, polovica teh naprav ŠE ni kompatibilna s temi univerzalnimi polnilci, tako da moraš imet točno določenega, če ne je pa že štala, če ne drugje kot z baterijo.
S procenti jasno mislim glede novih nakupov, ne stara zaloga ki jo imajo ljudje doma. In številka 95% je zgolj za to koliko jih preko standarda podpira maksimalne hitrosti, kar se tiče kompatibilnosti pa je ta kar lepo 99%, ali pa celo 99.9% če gledamo zgolj EU trg, pač na amazonu.de ne boš USB-C napravo našel, ki ne bi podpirala standardnega polnjenja, amazon ponavadi take naprave odstrani zaradi neupoštevanja standarda.

In ja tvoj Honer je v 5% tistih, ki sicer podpirajo standardno polnjenje ampak za max hitrost rabijo proprietry polnilec (s tem se izognejo kršitvi standarda). Samsung je to dolgo počel, sedaj ne počne več recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

robo125 ::

@Lonsarg
verjetno je bilo že večkrat vprašano - če ima laptop PowerDelivery usb c (ni Thunderbolt), dela isto kot preko DC vhoda? DC polnilec je 65W (za ta primer me zanima). Nekaj sem že bral o tem in se mi zdi da je nekdo napisal, da polni ja - če je ugasnjen, ostalo pa da ne deluje isto... Kje sploh piše koliko W podpira usb C PowerDelivery? V specifikaciji ne najdem...

Morison ::

@Lonsarg
Sem ti že enkrat povedal ti veliko stvari nimaš razčiščenih, oziroma jih gledaš samo iz svojega zornega kota.
Ne, ne govorim za tisto, kar imajo ljudje že doma, ampak tisto, kar kupujejo na novo. Ravno Samsung je tak primer. Preden kupiš nek primeren polnilec za te nove telefone, velika večina kupi prej ene dva polnilca, ki nista primerna, preden sploh dobi tistega optimalnega. Dovolj primerov imaš po raznoraznih forumih, tudi tu gor, ko uporabniki sprašujejo, kaj naj kupijo, da so kupili nek polnilec, pa da ni zadovoljen z njim.
Pa to ni samo za telefone enako velja sedaj za laptope in ostale naprave. Ja večina 90% bi rada imela en polnilec za vse samo kaj, ko ne vedo kateri je to.
Se popolnoma strinjam, da bi moral bit nek standard in da bi bil en polnilec primeren za vse naprave, toda do tega manjka še kar nekaj časa.
Kar se pa tiče tistih tvojih 13 naprav si pa mal naložil, ker jih ziher polovico ne polniš z enim in istim polnilcem.
Sploh pa to kar sedaj brez veze nekaj filozofirava in nakladava nima veze s tistim, kar sem že v štartu hotel povedat.
To je to, da je ta polnilec, ki je priložen telefonu, najboljši polnilec, kar sem jih kdaj imel.
In še vedno je to moje mnenje, da bi takega moral imet priložen vsak telefon, oziroma naprava. Namenski polnilec za namensko napravo, ki je najbolj optimizirana tej napravi. S temu bi se izognili tudi raznim problemom z baterijami in ostalimi stvarmi ki so s tem povezane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

dope1337 ::

V realnosti bodo pa proizvajalci vedno bolj posiljali poleg naprave samo se kabel, napajalnik si bos pa moral priskrbeti sam - kar je, kot je ze Lonsarg razlozil, trivialno kot nikoli doslej.

EU regulative pa to. Jz bi jim pisal pritozbo na tvojem mestu.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Lonsarg ::

Ukinitev bundlanja polnilcev k telefonom bo najbrž celo pohitrila ukinitev USB-A polnilcev na trgu, ker ravno ti bundlani skoraj nikoli niso podpirali USB-C standarda. Dokler iz trga ne izginejo bo se moral žal potrošnik pozanimat, da mora imeti polnilec ki ga kupi USB-C fizični izhod, če nočeš težav s kompatibilnostjo.

@Morison, ni važno katero napravo polnim na katerem mestu ampak da LAHKO polnim katerokoli s katerimkoli polnilcem. Če si laptop izjemoma prinesem v spalnicu lahko dam v isti USB-C kabel v katerem redno recimo tablet polnem, polnilcev po bajti ne nosim, so del "pohištva". In ja za tvoj edge case ni nobenega problema je jasno da ti pride bolj prav Honor polnilec. Ampak še enkrat, še bolj bi ti pa prav prišlo da Honor podpre večje hitrosti polnjenja preko standarda, nobenih minusov sami plusi.

robo125 je izjavil:

@Lonsarg
verjetno je bilo že večkrat vprašano - če ima laptop PowerDelivery usb c (ni Thunderbolt), dela isto kot preko DC vhoda? DC polnilec je 65W (za ta primer me zanima). Nekaj sem že bral o tem in se mi zdi da je nekdo napisal, da polni ja - če je ugasnjen, ostalo pa da ne deluje isto... Kje sploh piše koliko W podpira usb C PowerDelivery? V specifikaciji ne najdem...
Za laptope sicer ni regulacije kot za telefone, ampak jaz vseeno še nisem videl USB-C laptopa ki se ne bi znal tudi polniti preko USB-C, bi načeloma moralo nekje v specifikaciji pisat sicer da je človek 100% zihr. Sem pa slišal za take muhe ja, da se eni niso znali ugasnjeni preko USB-C polnit, ampak to sem leta nazaj slišal ko je bil USB-C na laptopih še novost, ne za kake novejše modele. Thunderbolt/non thunderbolt tle ne igra neke veze. Ja Thunderbolt ima sicer bolj striktno certifikacijo to je pa tudi to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leta 2024 v EU enotni polnilniki mobilnih naprav

Oddelek: Novice / Ostale najave
419271 (7028) Zimonem
»

Prihodnji teden v EU sprejeta odločitev o enotnih polnilnikih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9810584 (7747) Gagatronix
»

Zdaj pa res enotni polnilniki v EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10821205 (13637) Zimonem
»

Samsung bo novim modelom mobilnih telefonov odstranil polnilnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
12918967 (8867) m0LN4r
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817801 (8586) rdecaluc

Več podobnih tem