» »

Prenosna baterija, cim ceneje?

Prenosna baterija, cim ceneje?

Pesimist ::

Rabim čim večjo prenosno baterijo nekaj v stilu.
https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...

Torej povdarek je da je cim vecja. Da imam juice za Tablico+2 phona.
  • spremenilo: Pesimist ()

hojnikb ::

http://www.ebay.com/itm/381613107840?_t...

tole pa ene kvalitetne 18650 celice noter. Gre jih 8 not, tko da si lahko kamot nardiš 70-80Wh powerbank :)
#brezpodpisa

Pesimist ::

lih sem studiro zakaj ne obstaja nekaj takega :D
thx. Da vidim ce bo dovol hitro prislo, dokonc mesca.

Egidij88 ::

hojnikb ::

jst sn čako nekje 3 tedne za tole. Dela pa super, sn ponuco stare celice iz prenosnikov (prej seveda potestirane). Pa še lep indikator v % ma, da takoj vidiš kok je še juica.
#brezpodpisa

Pesimist ::

aja caki. Jaz sem mislil da not ftaknes navadne AA baterijice. :D

hojnikb ::

nene, 18650 celice grejo not, takšne kot so pri prenosnikih.
#brezpodpisa

Pesimist ::

Amazoon tak ma puno tega, 20k z solar celico itd. Samo je znan po dragi postnini. Tako da trenutno izgleda da bo najhitreje od mimovrste 20k za 25€ https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...

Imam se v predalo nekos taro baterijo samo, je ze 4 leta nisem niti prijel v roko tako da sumim da lahko vrzem v kanto anyway.

Pesimist ::

Estimated between Tue. Jul. 26 and Mon. Aug. 22

To je tak predolgo. Izkusnje iz kitajske ja nekje slab mesec.

Se waterproof case sem si raje iz nemcije naroco kot iz kitajske, ker se bojim da nebo pravocasno, ceprav je isti kitajski case in 1x drazji zato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Thuban ::

http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...

Xiaomi Mi Power Bank baterija 16000mAh, 25 €
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

vilonja ::

Torej imam redmi note 3 z 4000mah. Kateri powerbank priporočate, da bo napolnil celo baterijo ter da bo karseda majhenj?

Verjetno bo 10000mah preveč ali ne. Verjetno z 10000 mah ne moreš dvakrat napolniti baterije ali kako, ni še nekaj izgub pri polnjenju?

Thuban ::

10.000 mah bo dejansko ven vrgel kakšnih 6500 verjetno. Čeprav Xiaomi se hvali da imajo čez 90% učinkovitost. Kar je ogromno.

Na enaa imajo xiaomijev 10.000 mah powerbank za okoli 20 EUR če se ne motim. Imajo pa tudi 5000 mah samo to mislim da je že malo premalo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Pesimist ::

dobro no in ta je ok al ne? https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...

Lih gledam enega pokemon stremera ki stream ze vec kot 5 ur z dvema telefonoma priklplenema na 20k baterijo in se doben ni dropno. Jaz pac rabim samo maybe 1x na leto to zadevo max, da mi napolni tablico in S7edge,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

WaterBoy ::

http://www.gearbest.com/iphone-power-ba...

Priporočam

Imaš tudi na škatli kodo kjer preveriš če je original ali ne

Pesimist ::

lih kar sem vzel tisto iz mimovrste. Just because I need it fast. In ne ni za pokemone god damnit :))

Od kot pa ideja o 90% izkoristku za xianomi vs others pa mi ni jasno, saj niti nisem zasledil, da so kdaj kaj izjavili namreč zakonom termodinamike so tudi oni podvrženi. Zgleda da samo kitajci niso 300k baterije na ebayu velikosti pinats :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

abazuu ::

Jst mam od Xiaomija 10.000 mAh in morm rečt, da je res uredu zadeva. nabavu sm pa jo iz kitajske za 12€ :)

sm pa prov preveru tole idejo od hojnika... pa sm ugotovu da je b******t. Največje kakovostne 18650 celice so 3.500-3.800 mAh od Panasonica, pa še te so drage k ps. tiste po 9.800 mAh so pa fake.

hojnikb ::

ta ideja je super, če ti doma že ležijo celice (kakšni stari laptopi).
Se pa da dobit tudi kakšne kvalitetne celice poceni, sam pač neboš mel 3800mAH po celici, ampak manj.
#brezpodpisa

matobeli ::

Panasonic 3400mAh se dobijo pod 10$ za 4-pack (v akcijah), redna cena je 13.29$.

To da daješ stare celice iz leptopa nekam je zgolj zaradi veselja do DIY in prčkanja, uporabljat to v RL je pa jadno, ker je razlika manj kot 10€ od ultra crappy PB do ultra hudega PB.

hojnikb ::

če ti doma leži cel kup celic, ki so še dobre (preverjeno z dischargom) je to najbolj cost efficient način :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matobeli ::

Če ni problema imet ogromen PB s seboj je OK, mogoče za kampirat ali kaj podobnega.
Ampak, tud če so celice še na 90% dobiš ven cca 15000mAh (ponavadi so laptop celice 2200mAh). Če investiraš cca 18€ pa 27200mAh.

Je pa tako da tebi že deluje. Večina pa imamo stare laptop baterije katere so bolj proti 50-70% kapacitete. Kar bi pomenilo da je ta ogromni PB ravno tako dober kot en tamali od Xiaomija :)

Pesimist ::

kakorkoli en tip je stremal pokemone z Varta 16k powerbankom. 9 ur je imel dva telefona prikloplena in ni doben pod 100% padno nakoncu strema

Idealno bi mogoce blo cool ce imas wireless powerbank in nek case v kerega vstavis telefon po uporabi in oboje v žep. Imam sicer nek USB kabel od stare powerbanke ki je zelo tanek in na fedro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Magic1 ::

matobeli je izjavil:

Panasonic 3400mAh se dobijo pod 10$ za 4-pack (v akcijah), redna cena je 13.29$.

To da daješ stare celice iz leptopa nekam je zgolj zaradi veselja do DIY in prčkanja, uporabljat to v RL je pa jadno, ker je razlika manj kot 10€ od ultra crappy PB do ultra hudega PB.

Ali nisi ti že enkrat nakladal o 4 original za 10$? Ali boš dal kakšen link, ali bomo samo pravlice konstantno poslušal? Kot sem gledal, prodajajo dve za malo čez 10$.
Magic

matobeli ::

Nakladaš samo ti ker ne znaš brati. Na gearbest se dobijo, takrat je bila akcija, sedaj je ni in so po 13.29$ 4 kom.

Link si pa kar sam najdi;)

hojnikb ::

heh, če so to originali sn jst pecikl :)
#brezpodpisa

matobeli ::

Lahko izbiraš med roza in bež zvončkom;)

Če se gre zaradi cene:
nkon.nl priznana trgovina na nizozemskem, 3.5EUR kos
Gearbest.com priznana trgovina na kitajskem, 3.02EUR kos
www.akumulator.si priznana slovenska štacuna, 12.55EUR kos. Zih so legit.

kar hočem povedat je to da so cene teh celic v resnici rang 3-4EUR in ne "najmanj 10EUR za par"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

hojnikb ::

priporočam se za kak test teh 3EUR celic. Sepravi lepo charge->discharge pa da vidimo kako je dejansko z kapaciteto :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matobeli ::

Precej testov so opravili fantje iz budgetlightforum.com, kjer se nasploh precej ukvarjajo z celicami, ker so pač glavno pogonsko sredstvo za naše lučke.

brskat se mi pa po tistem smetišču res ne da.

edit: sem imel celo med zaznamki: http://budgetlightforum.com/node/11772

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

hojnikb ::

sj nikjer ni dvoma o tem, da je NCR18650B slaba celica. Bolj je dvom o tem, če nkon in ostlai res prodajaj original NCR18650B ali kakošno slabo kitajsko kopijo. Tega seveda nemorš vedet, dokler njihovo dotično celico ne testiraš.

Ker so pa res poceni
#brezpodpisa

matobeli ::

Sej ti testi so bli vsi opravljeni z celicami kitajskih štacun. Bangood, fastech, gearbest, chinabuye...
Načeloma naj bi banggood in GB imela genuine, Nkon tudi. Če pa dobijo kakšne fejke vmes pa je to, pač, smola.

Še prej pa se bo to zgodilo našim trgovcem.

Ne bom sicer rekel da mi kakšna ostaja, ampak če bi jo želel testirat jo komot posodim (sam da mi jo ne farderbaš!:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

hojnikb ::

no sj če so res legit, je pol res dobra cena, sploh če pošiljajo iz NL.
Bo treba kak pack kupit pa mal probat :)
#brezpodpisa

matejmesar ::

Ohišje za power bank, omenjeno na začetku (za 8 celic)... Ali se sme uporabljati z le 4 celicami v ohišju, ali bi bil kak problem? Kako pa je kaj poskrbljeno za overcharge/discharge?

hojnikb ::

lahk daš tudi eno celico, nebo panike. Maš vezje za overcharge in discharge, tako kot pri vsakem drugem polnilcu
#brezpodpisa

matejmesar ::

Ok, hvala, pol pa kar v nabavo

Magic1 ::

Matobeli je seveda navajal ceno za NCR18650B, ki pa ni nujno od Panasonica. Na Gearbestu ni nikjer omenjeno da je Panasonicova. Ni vse isto. Nakdo bi moral naredit še test, koliko hitro kapaciteta pada, ko jih velikokrat polnimo. Panasonicove so znane, da jih lahko zelo velikokrat polniš, ob pravilni uporabi.
Magic

matobeli ::

katere ncr18650b pa še poznamo? ker "ncr18650b" je čist lepo Panasonicova oznaka.

Magic1 ::

ncr18650b ni trademark, tako da lahko to natiska na baterijo popolnoma vsak.
Magic

matobeli ::

še vedno me zanima če obstaja "Fandyfire ncr18650b"

ker google ne vrže nič drugega kot Panasonicove, ali pa fejke.

Malidelničar ::

Iščem prenosno baterijo pa me zanimajo kakšni vaši predlogi. kaj priporočate? hvala lp
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Vetrpiha ::

S kakšno kapaciteto?

Samael ::

Pred nedavnim sem nabavil dva takšna na linku spodaj (iz Češkega Banggood skladišča, ne kitajske!) - trenutno cca 15.50EUR / kos s poštnino vred.
Prispelo je v slabem tednu dni. Realna kapacita, doslej zaznanih nobenih težav s samoizpraznitvijo. Teža podobna kot moj nekoliko starejši xiaomijev 10.000mAh powerbank, s to razliko da ima ta malce več elektronike / zaslon kapacitete.
Za to ceno dvomim, da dobiš znotraj EU kaj boljšega.

BlitzWolf(R) BW-P12 10000mAh 22.5W Digital Display QC3.0 PD3.0 SCP Dual Output Input Smart Power Bank - 10000mAh

Blitzwolf ima tudi 20.000 mAh model ampak tisto je že kar orenk opeka.
Samael != Samuel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
447364 (443) FireSnake
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276256 (5126) Karen
»

katero 18650 baterijo kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
549479 (5848) jb_j
»

18650 baterije... mnenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
409647 (6322)          
»

prenosni polnilnik baterij

Oddelek: Loža
236868 (6156) SimplTech

Več podobnih tem