» »

polnilec za telefon

polnilec za telefon

«
1
2

polozweii ::

Z polnilcem Huawei napolnim Samsungov telefon iz 18% na 100% v ca 2 urah. Moč polnilca 550 mA
Nov polnilec iz kitajske je za isti telefon iz 7% na 63% potreboval 7 ur. Ob takšni hitrosti dvomim da bi zmogel do 100 % zato sem ga kar izklopil - Moč polnilca je 500 mA

Zakaj polnilec ki je le 50 mA švohnejši, tako zelo počasi polni?

Baterija telefona 2100 mAh

hojnikb ::

Vrži ta polnilc _takoj_ v smeti!

malo za občutek, kako šrot so ti polnilci
https://lygte-info.dk/review/USBpower%2...

Baterija telefona 2100 mAh

če ti 550mAh polnileec napolni takšno baterijo v 2 urah,je ta baterija zanič.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

polozweii ::

Huaweiev polnilec je dober ker že nekaj let služi namenu, baterija pa vzdrži več dni.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

potem uporabljaj tega, kitajskega pa TAKOJ vrž v smeti.
#brezpodpisa

dunda ::

Si uporabil isti kabel?
https://www.kacnje.eu

misticnimrk ::

Probaj na več telefonih.

Trenutno je zmeda na trgu s polnilci, zaradi več standardov in izvedenk ... plus bedni ponaredki ...
google - prvi zadetek.

matobeli ::

+1 za takoj v smeti. da je danes samo 500mA more bit resen šrot.

TheBlueOne ::

Naceloma je za telefon boljse, ce polni pocasi, ker se manj greje, toplota pa je najvecji sovraznik modernih baterij.

Drugace ce prav racunam bi moral 550mA polnilec 3000mAh baterijo napolniti v ca. 7 urah.

matobeli ::

Kako pa ti je to uspelo preračunat?

Načeloma ne, ampak načeloma se lahko baterije varno polne z 1C tokom (kar je v primeru 3000mAh baterije 3A)

če se že kaj greje je to krmilna elektronika in ne sama baterija.

Skylord ::

polozweii je izjavil:

Z polnilcem Huawei napolnim Samsungov telefon...

Kot prvo razloži zakaj polniš Samsungov telefon z Huawei polnilcem?
Kaj je narobe z originalom, ki si ga dobil zraven telefona. Je "pokvarjen"? OK.
Če se le da VEDNO uporabljaj original polnilce IN original kabel ali si le takega nabavi, ne pa neke kitajske ponaredke.
Za kateri telefon se sploh gre?

matobeli ::

Đizs, ne nakladaj. Standardizacija polnilcev je še kako zelo stvar.

hojnikb ::

ja, ampak ko je teh standardov miljon (vsaj za hitrost polnjenja) in kitajcom se jebe za njih
#brezpodpisa

Machete ::

Neponarejen polnilec je že težko dobiti. To vrži v smeti. Edino pri uradnem distributerju imaš nekaj malega šans, da ti proda original polnilec (za okoli 35 eur npr. Samsung).

Alternativna opcija je fast charging usb hub, če imaš pc stalno kje blizu.
Uporabljam in zadeva deluje kul.
https://www.amazon.de/-/en/dp/B07BKYGQL...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

misticnimrk ::

hojnikb je izjavil:

ja, ampak ko je teh standardov miljon (vsaj za hitrost polnjenja) in kitajcom se jebe za njih


this. določene firme (anker npr) imajo podporo za več standardov.
Kontroler "sam" ugotovi kakšen tip polnenja pričauje telefon in temu primerno se tudi nastavi.

feryz ::

Telefon in polnilec malo debatirata med sabo. In če ne govorita skupnega jezika, je tako, kot je. Sploh pri Samsungih.
Standard je za priklop, muško in žensko, vse ostalo dela vsak po svoje.

matobeli ::

Samsung od s7 dalje podpira SD QC2.0 z s11 so šli pa na PD. Pred tem so pa nekaj svojega furali.

Skratka, vsak telefon ima standard ki ga podpira in polnilec mora prav tako podpirati ta standard, drugače bo polnil z 500mAh ali manj.

Standardov pa ni miljon niti ne dela vsak po svoje, mogoče jih je bilo 20 v najslabših časih, od tega imamo danes 4 glavne ki pokrijejo 95%. PoverDelivery, QuickCharge, 3S (v umikanju, bolj za kitajski trg) in pa nepametno direktno hitro polnjenje, mislim da je 2A@5V.

Nabavi se en polnilec za 7$, in ne 3$, ki podpira točno kar piše v navodilih.

misticnimrk ::

feryz je izjavil:

Telefon in polnilec malo debatirata med sabo. In če ne govorita skupnega jezika, je tako, kot je. Sploh pri Samsungih.
Standard je za priklop, muško in žensko, vse ostalo dela vsak po svoje.


Tako je. Če se ne uspeta zmenit je (vsaj pri ankerju) failsafe na minimalno možno moč polnenja (5W?).

polozweii ::

Skylord je izjavil:


Kot prvo razloži zakaj polniš Samsungov telefon z Huawei polnilcem?
Kaj je narobe z originalom, ki si ga dobil zraven telefona. Je "pokvarjen"? OK.
Če se le da VEDNO uporabljaj original polnilce IN original kabel ali si le takega nabavi, ne pa neke kitajske ponaredke.
Za kateri telefon se sploh gre?


Ker ima Samsungov polnilec moč polnjenja 1A, Huawejev pa 550 mA. Manjša kot je moč napajanja dlje bo baterija vzdržala.
S3 je star 8 let pa se zdi da je baterija še vedno enako vzdržljiva kot na začetku. Ker se telefon polni uglavnem le ponoči sem hotel poskusit še s šibkejšim polnilcem.
Nisem vedel da obstajajo različni protokoli polnilcev. Gledal sem le da ima 5V in želene ampere.

matobeli ::

Ne bo šlo točno tako kot si si zamislil, na baterijo nima hitrost polnjenja toliko vpliva kot dve drugi zadevi:
-Do kakšne napetosti se baterija polne (uravnava proizvajalec, nič ne moreš pomagat)
-koliko ciklov je baterija dala skozi

Skylord ::

polozweii je izjavil:

Skylord je izjavil:


Kot prvo razloži zakaj polniš Samsungov telefon z Huawei polnilcem?
Kaj je narobe z originalom, ki si ga dobil zraven telefona. Je "pokvarjen"? OK.
Če se le da VEDNO uporabljaj original polnilce IN original kabel ali si le takega nabavi, ne pa neke kitajske ponaredke.
Za kateri telefon se sploh gre?


Ker ima Samsungov polnilec moč polnjenja 1A, Huawejev pa 550 mA. Manjša kot je moč napajanja dlje bo baterija vzdržala.
S3 je star 8 let pa se zdi da je baterija še vedno enako vzdržljiva kot na začetku. Ker se telefon polni uglavnem le ponoči sem hotel poskusit še s šibkejšim polnilcem.
Nisem vedel da obstajajo različni protokoli polnilcev. Gledal sem le da ima 5V in želene ampere.

Ajd ne nakladaj. Očitno nimaš pojma. Če je original polnilec 1A potem bodi brez skrbi, da je že bolje optimiziran in predviden kot ta tvoj 550mA. Če pa že pa potem ne jokaj koliko časa ti polni. Ja itak da ti ne bo napolnil v takšnem času kot 1A. Tu ni treba bit znanstvenik, da to pokapiraš.
Ti bi sedaj dela neke experimente na 10let strih jajcih z 10 let staro prežveto baterijo.
In ne nakladaj oziroma laži, da je pri 8 let starem S3 baterija taka kot na začetku.
BDW imam 3 doma.
Koliko si jih pa vmes zamenjal. Ene 8.
LOL

polozweii ::

Že odkar sem kupil 2 leti star telefon ga polnim s Huawejevem 550 mA polnilcem. Kar se tiče Huaweja sem z dvemi urami polnjenja čisto zadovoljen.
Baterija je še vedno prva pa če verjameš ali ne.
Napolnil sem ga včeraj ob 13h. trenutno kaže 84%.

Technics111 ::

polozweii je izjavil:

Že odkar sem kupil 2 leti star telefon ga polnim s Huawejevem 550 mA polnilcem. Kar se tiče Huaweja sem z dvemi urami polnjenja čisto zadovoljen.
Baterija je še vedno prva pa če verjameš ali ne.
Napolnil sem ga včeraj ob 13h. trenutno kaže 84%.


Če želiš dober QC 3.0 3A polnilec z kvalitetnim Remax Kablom mi pisi zs. Cena za komplet 10eur. Lp

hojnikb ::

dokler je polnjenje 0,7-1C bateriji nebo nic skodoval. Tako da ce polnes pr 100mA, haska nebo. Liion bateriji najbolj skodi polnjenje in drzanje napolnjenosti preko 80%. Iz tega razloga imajo recimo nekateri laptopi omejevanje napolnjenosti, iphoni pa recimo napolnejo 80-100% sele tik, predn on pricakuje, da rabis telefon.

polozweii je izjavil:

Skylord je izjavil:


Kot prvo razloži zakaj polniš Samsungov telefon z Huawei polnilcem?
Kaj je narobe z originalom, ki si ga dobil zraven telefona. Je "pokvarjen"? OK.
Če se le da VEDNO uporabljaj original polnilce IN original kabel ali si le takega nabavi, ne pa neke kitajske ponaredke.
Za kateri telefon se sploh gre?


Ker ima Samsungov polnilec moč polnjenja 1A, Huawejev pa 550 mA. Manjša kot je moč napajanja dlje bo baterija vzdržala.
S3 je star 8 let pa se zdi da je baterija še vedno enako vzdržljiva kot na začetku. Ker se telefon polni uglavnem le ponoči sem hotel poskusit še s šibkejšim polnilcem.
Nisem vedel da obstajajo različni protokoli polnilcev. Gledal sem le da ima 5V in želene ampere.

8 let stara baterija _sigurno_ nima vec polne kapacitete. Tudi ce bi jo skos polnal med 20-70% (kar je idealno za li-ion) se vedno zgubis 0,5-1% leto samo zaradi tega, ker baterija stoji.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TheBlueOne ::

matobeli je izjavil:

Kako pa ti je to uspelo preračunat?



Sem predpostavil priblizen „Ah rating“ za LiOn.

Potem...

T = Ah / A

matobeli ::

Zakaj pa potem ne vržeš vsega skup v kalkulator?

Gre pa vse skupaj še hitreje ker imamo tok polnilca podano pri 5V, napetost baterije pa je 3.7V.

Leko ::

Kako ugotovit (aplikacija ?) koliko W dejansko polni oziroma je "močan"telefonski polnilec kot rečeno v W.
Imaš aplikacije kjer ti izmeri polnenje v mA oziroma A. Toda sedaj se prodajajo oziroma podajajo pri nakupih novih telefonov koliko naj bi bilo polnenje v W Nekateri 25W potem 45W sedaj novejši pa že 100 ali več.
Rad bi samo izmeril koliko mi polni-zmore moj trenutni telefon ali polnilec?

matobeli ::

Ampere. Testiraj z res dobrim in brezhbnim kablom, pa telefon moraš met precej prazen, verjetno tam okol 20%.

Leko ::

Kje pa prikaže v Ampere W.
Oziroma kako se to izračuna. Prikaže koliko mA polni polnilec.
Zanima me koliko namreč telefon dejansko zmore, da bi kupil najbolj optimalen polnilec. Oziroma koliko W da polnilec dejansko ven.
Recimo pise da telefon Samsung S21 lahko polniš z max 25W polnilcem, S22 s 45W torej ti 60W polnilec nic ne koristi. Ok boljse mocnejsi samo rad bi se malo pogral da vidim koliko kaj da ven.

matobeli ::

Kolko telefon zmore nima zveze s tem kolko zmore polnilec. Potem imaš pa še standarde polnjenja, QuickCharge (QC) imajo recimo telefoni z SnapDragon procesorjem, pa še to različne generacije, PD (Power Delivery) je kao univerzalni standard od googla, appla... spet, različne generacije. Potem ima pa še vsak proizvajalec telefonov svojega.

Torej, najdeš podatke za telefon in na podlagi tega nabaviš ustrezen polnilec.

MacGyver141 ::

QC telefoni tudi PD podpirajo, ampak ponavadi ne z polno hitrostjo. Saj pri mojmu je tako, da preko QC polni do 27W, preko PD pa 15W.

Leko ::

MacGyver141 je izjavil:

QC telefoni tudi PD podpirajo, ampak ponavadi ne z polno hitrostjo. Saj pri mojmu je tako, da preko QC polni do 27W, preko PD pa 15W.

No saj kako pa ti veš da ti polni 27W ali 15W?

MacGyver141 ::

Leko je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

QC telefoni tudi PD podpirajo, ampak ponavadi ne z polno hitrostjo. Saj pri mojmu je tako, da preko QC polni do 27W, preko PD pa 15W.

No saj kako pa ti veš da ti polni 27W ali 15W?


Preko tega: https://www.aliexpress.com/i/4000775943...

Lonsarg ::

Ni razloga se sekirati da bo "absolutno najhitreje polnilo", ni vredno živcev. Razlika med počasnimi in hitrimi polnilci je ogromna, 1 ura vs 8 ur. Razlika med hitrimi in ultra hitrimi propriatry polnilci so pa recimo 40 min vs 60 minut in ni vredno sekiranja. Pa še to velja zgolj pri nekaterih modelih, pri drugih te razlike sploh ni.

Kupiš polnilec za PD standard s primernimi Wati in ti polni vse USB-C naprave primerno hitro in se ne boš sekiral kam kaj vklopiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

Točno tako, nabaviš en 65W USB C PD charger pa gor filaš od leptopa do daljinca.

Bolt ::

Leko je izjavil:

Kje pa prikaže v Ampere W.
Oziroma kako se to izračuna. Prikaže koliko mA polni polnilec.
Zanima me koliko namreč telefon dejansko zmore, da bi kupil najbolj optimalen polnilec. Oziroma koliko W da polnilec dejansko ven.
Recimo pise da telefon Samsung S21 lahko polniš z max 25W polnilcem, S22 s 45W torej ti 60W polnilec nic ne koristi. Ok boljse mocnejsi samo rad bi se malo pogral da vidim koliko kaj da ven.

To si preberi.
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...
V določenih pogojih in pri določenih modelih ni bistvene razlike oziroma 25W še hitreje polni.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Leko ::

Bolt je izjavil:

Leko je izjavil:

Kje pa prikaže v Ampere W.
Oziroma kako se to izračuna. Prikaže koliko mA polni polnilec.
Zanima me koliko namreč telefon dejansko zmore, da bi kupil najbolj optimalen polnilec. Oziroma koliko W da polnilec dejansko ven.
Recimo pise da telefon Samsung S21 lahko polniš z max 25W polnilcem, S22 s 45W torej ti 60W polnilec nic ne koristi. Ok boljse mocnejsi samo rad bi se malo pogral da vidim koliko kaj da ven.

To si preberi.
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...
V določenih pogojih in pri določenih modelih ni bistvene razlike oziroma 25W še hitreje polni.

To ni bilo moje vprašanje.

matobeli ::

izračunaš tako da pomnožiš A z V

Ampak to pomoje meri direktno na bateriji, do polnilca je še nekaj izgub, vzemi nekih 10-20% kot izgube. Torej U*I*1.20

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Leko ::

Sprašujem predvsem zato, ker vsi proizvajalci sedaj oglašujejo samo še s koliko W polnenjem prihaja njihov telefon.
Zato bi si rad ustvaril neko določeno predstavo.

matobeli ::

Sej to je važno, nič ti ne pomeni če bi napisali 5A. Ker 5A pri 5V je 25W, pri 12V 60W, pri 20V pa 100W.

PD standard deluje na vse zgoraj omenjenih napetostih.

Smotani so edino pri Ampere appu ki nima možnosti da ti izpisuje v W.

Morison ::

matobeli je izjavil:

Ker 5A pri 5V je 25W, pri 12V 60W, pri 20V pa 100W.


Kako pa veš, da ti polni 5V ali 12V ali 20V?

DostMam ::

Voltmeter.

Bolt ::

matobeli je izjavil:

Kolko telefon zmore nima zveze s tem kolko zmore polnilec.

Itak da ima veze koliko zmore telefon. Brez veze kupovat samo za telefon 100W polnilec, če zmore le 25W.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Morison ::

DostMam je izjavil:

Voltmeter.

Ja če imaš kakšno takšno pripravo kot je zgoraj napisal MacGyver141
Kako pa naj pomerim voltažo, koliko da ven polnilec z voltmetrom ali naj c usbc priključek vtikam voltmeter? Ali obstaja kakšna aplikacija, ki to pokaže, ker ampere ne?

matobeli ::

Čisto enostavno, ne zmeriš, ker za uporabnika ni važno. Naprava bo sama izbrala najbolj primeren način režim polnjenja glede na podporo standardov v napravi in polnilcu in seveda glede na FW naprave.

Morison ::

matobeli je izjavil:

Čisto enostavno, ne zmeriš, ker za uporabnika ni važno. Naprava bo sama izbrala najbolj primeren način režim polnjenja glede na podporo standardov v napravi in polnilcu in seveda glede na FW naprave.

Kako moreš ti govorit kaj je zame kot uporabnika važno!
Bo izbrala ja. Vemo kako izbira.

matobeli ::

Če ne znaš pomerit ti zih ni pomembno :))
Sicer pa, če boš vedel, boš lepo prosil napravo naj polne manj/več ali kaj točno nameravaš?

Morison ::

Zato sprašujem, ker mi je pomembno. Očitno nisem edini.
Ne vem kaj se bašeš zraven, če ne znaš odgovorit na vprašanje. Odgovarjaš čist nekaj drugega kot te kdo sploh vpraša. Očitno tudi ti ne veš.

Bolt ::

Pa pust ga vidš, da vedno nabija, kr neki, nima pojma, pol pa kr neki še sam ne ve kaj piše.
Zanj je pomembno samo kr je njemu pomembno.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

matobeli ::

No, pa da vidimo ta scenarij v katerem je napajalna napetost telefona pomembna...

Leko ::

matobeli je izjavil:

No, pa da vidimo ta scenarij v katerem je napajalna napetost telefona pomembna...

Pa what the fuck kaj se ti sekiraš komu je kaj pomembno!
Če tebi ni pomembno se ti ni treba vmešavat!
Tebi marsikaj ni jasno!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leta 2024 v EU enotni polnilniki mobilnih naprav

Oddelek: Novice / Ostale najave
419254 (7011) Zimonem
»

Prihodnji teden v EU sprejeta odločitev o enotnih polnilnikih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9810581 (7744) Gagatronix
»

Zdaj pa res enotni polnilniki v EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10821199 (13631) Zimonem
»

Samsung bo novim modelom mobilnih telefonov odstranil polnilnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
12918960 (8860) m0LN4r
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817801 (8586) rdecaluc

Več podobnih tem