» »

Radeon 9800 pro se pregreva z saphire hlajenjem...

Radeon 9800 pro se pregreva z saphire hlajenjem...

iElectric ::

Pred parimi dnevi sem kupil radeona 9800 pro in se mi pregreva, ko začnem igrat kakšno igrico. Zanima me, kaj lahko naredim in kaj ja bi bil vzrok.

DjTonic ::

Verjetno se ti začnejo lomiti teksture. To je zaradi pregretega rama. Zadevo odpraviš tako, da na pomnilniške čipe namontiraš hladilna rebra ;)

iElectric ::

Računalnik se mi resetira. To je stoposto kriva grafična. Kako rešit zadevo? Ali bo en ventilator za v ohišje dovolj?

koli99 ::

DJTonic je mislu da prilepis hladilna rebra na rame od grafične.

freejack ::

Predvidevam da imaš dovolj močen napajalnik?

iElectric ::

Imam 350W. Namestit moram ventilatorje, samo ne vem kam in kere. A je bollš kupit nove za grafično al bolš kupit za ohišje...
Povejte mi kaj bolj učinkuje.

freejack ::

Žal eno brez drugega skoraj ne gre. Na grafično naštimaj ali Crystal Orb in rebra na rame ali pa Zalmanov ZM80C-HP (sam pol ni veliko prostora da daš še na rame rebra). Kar se tiče ohišja, sta dva ventilatorja (če ne štejemo napajalnika), eden ki piha not in eden, ki piha ven skoraj minimum za prezračenost ohišja.

Če maš fotoaparat, slikaj ohišje, lahk tut grafično, pa prilepi slike. Ali pa na internetu izbrskaj slike. Če je pa kako bolj znano ohišje pa sam povej ime, pa ti bomo lahko točno povedali kam bi lahko namestil ventilatorje v ohišju.

iElectric ::

Kam pa slike uploadam?

Ogledujem si tale dva ventilatorja:
http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...
http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...

freejack ::

Damn, nimaš ponudnika interent storitev, ki bi ti omogočal še par MB prostora na njihovem strežniku? (namreč, jst pr VoljaNET ga mam) :\

Kar se pa ventilatorjev pri mimovrste tiče, pa jst nad slot varjantami na sploh nisem preveč navdušen, nad uno varjanto z nosilcem, pa, no ja, tut ne.

p.s. Če drugega ne, pošlji slike men, pa jih bom jst objavil (skupna velikost naj ne bi presegala kake 3 ali 4 MB) ali pa jih pošlji moderatorju za rubriko, v kateri je ta tema (v tem primeru TESKAnu, Boeingu ali morphling1u)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

iElectric ::

Za slot vrjanto bi kar vzel, saj je boljše kot da je slot prazen, kajne?
Imam siol. A pri njemu imam 10Mb prostora? Pozanš kakšno stran, ki omogoča update?
Imam pod napajlnikom prostor za 80mm velik ventilator, kaj priporočaš?

morphling1 ::

Čisto tako btw, če kartice nisi navijal potem ti ne glede na vroče delovanje ne sme delovati nestabilno, ima veliko rezerve zato ji višja temp. pri def. nastavitvah ne dela problemov. Če ima normalne zračni pretok skozi ohišhe, ti ni treba dajat nobenih dodatnih ventov, seveda vse v primeru če ne misliš navijat. Za reset ni kriva grafična. Če bi bila grafična nestabilna, bi kot prvo videl polomljene teksture v igrah, zaradi nestabilnega spomina, če bi ti pa igre samo štekale (ne comp. reset) bi bil pa GPU nestabilen. Imaš ali prešvoh (prej nekvaliteten glede na to da si napisal, da imaš 350W) napajalnik, ali pa nestabilno samo mašino, si slučajno to kaj navijal ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

iElectric ::

Navito nimam nič! Uporabljam SpeedFan 4.09 in mi kaže tempareturo 60 C, če igram igrice in takrat se Pc resetira.

morphling1 ::

Probaj zalaufat kak folding@home, Toast cpu ali pa Prime95 oz. kak podoben procesorsko obremenilni program, tako boš hitro videl če imaš stabilno mašino, ker v nobenem od teh programov grafična ne igra vloge.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dobius ::

Jst sem imel isti problem. Sem najprej mislil da je napajalnik potem pa sem za vsak slučaj dal na testiranje... kriv je bil ram. Palčka 128 rama je bla zj******. Če imaš dve palčki poskusi najprej eno potem drugo dat ven pa boš videl kak se bo sistem obnašal.. good luck

Fizikalko ::

Grafična ni kriva! Poglej v bios, kako maš naštiman safety reset (pri kateri T procesorja). Čekiraj rame, čekiraj predvsem napetsoti na napajalniku. Stavim, da je to! LP.8-)

Fury ::

kot je reku morphling.. ce bi se ti graficna pregrevala bi ti vidu vse mogoce artefakte in raznorazne pizdarije preden bi se ti comp resetiral.

Tri glavne varjante:

1) slab napajalc -> prevec zaniha napetost in bum reset
2) slab ram -> napaka v ramu -> boom reset
3) nestabilen proc/ram/maticna -> testiraj s Prime95 .. ce zdrzi 12 ur pol ni panike
4) mogoce res kaksna nastavitev v biosu glede temp. ugasanja compa ipd.
5) nekompatabilnost/bug v driverjih - mas najnovejse? se to pr vseh igrah dogaja? si mel prej NV kartico pa nisi prevec spucu za njo? kdaj si nazadnje instaliral windowse?

iElectric ::

WIndowsi so bili naloženi anzadnje, ko sem kupil radeona9800 pro se pravi pred parimi dnevi. Jaz bom nesel moj PC na servis pa se naj oni ukvarjajo z njim.

xabre ::

WWW.uveljavi-garancijo.com

Če je kartica v garanciji jim malo zateži, pa ti jo bodo mogoče zamenjali.
Ker če je original, mora delat BP, pa tut če maš 40 stopinj v ohišju.

VASkO ::

xabre, kaj bluzis
itak da ni kartica kriva...

na prvo mesto jaz dam napajalnik, ker radeon pozre kar nekaj stroma
povej kaj je bilo :)
bomo videli, kdo ima prav

axiomatic ::

Pri katerem špilu se ti to dogaja?
Pa ker OS maš?

iElectric ::

XP, vseh igricah.

axiomatic ::

Dej poglej če imaš tole opcijo nastavljeno klik!
, da ti ne bo po nepotrebnem bootal pa da boš vsaj vidu za kakšen error gre.

boštjan ::

al pa če uporabljaš catalyste3.8 disablaj VPU recover.

boštjan ::

domen555, se to dogaja tudi tebi?,podobna tema je na futuremarku
PS:mislim da se boš moral registrirat,če boš hotel brat tole temo iz rage3d foruma,iz futuremarka se ne rabiš reg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

iElectric ::

SLike PCja:








Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

planetparty ::

Da nimaš slučajno 3.8 gonilnike gor, kateri baje povečajo temperaturo grafične (9800pro) za 10 stopinj

iElectric ::

Seveda da mam 3.8. Treba bo počakat na novo verzijo, saj jo morajo hitro izdati zaradi tega problema.

boštjan ::

pol pa so ti gonilniki 3.8 krivi,da se ti karta pregreva,sem ti dal dva linka,kjer se ta problem omenja. Na tvoje mestu bi si 3.7 gor dal,al pa nove omega driverje

iElectric ::

Problem rešil tako, da sem kupil slot fan pa enega z 6800 obrati na min. Kar glasna reč vednar učinkovita.

planetparty ::

LOL, pa ti ni malo glasno?

Moj tornado je imelk 5400 obratov na max, pa je dal 52db;((, na min obratih pa tam nekje 30? ali pa malo več.

Zdaj sem dal na procesor (2400+) Antecov modri ventilator, kateri seka, je tih, pa še isto hladi kot tornado na min.:))

iElectric ::

Jah moj ma isto 54Db ampak ga užgem samo takrtak, ko igram igrice. Pač bo treba počakati na nove gonilnike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov sistem, konfiguracija: pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
61113 (987) SodVina
»

kateri napajalnik za radeona 9800pro 128mb

Oddelek: Kaj kupiti
181174 (887) LittleDevil
»

kva bi kupu za 50k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503988 (2986) Dragi
»

Če ma kdo geforce ti4200 64 mb z hladilnimi rebri gor...me zanima...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81048 (875) SodVina
»

Kako se vam zdi tale računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
663486 (2641) Eru

Več podobnih tem