» »

kva bi kupu za 50k

kva bi kupu za 50k

«
1
2

Dragi ::

mam tri probleme:

1. rad bi si kupu eno grafiko za okul 50k sit .Razmišlou sm o radeonu 9600xt sam mi je en frend reku, da b lahku dubu geforca za isto ceno sam boljšga.Dejte mi nasvet kva nej kupm, da se bo dalo dobro navijat, pa de bo melo frekvence nad 500mhz (jedro, ram) pa obvezno podporo za tri zaslone.

2. kupt nameravam zvočnike 5.1, pa ne vem kakšne nej kupm in kulku nej dam zanje da mi bojo v red delal (kar glasno ,zvok brez šumov, dolby surround,...)lahku tud tam do 35k.Nabavu si bom pa tak al tak audigi pro zvočno za 14k.

3.Nabavt si mislm še profesionalo vodno hlajenje za 50k , pa ne vem kva se da notr v cevke, da pol svet iz njih.Sošolci so mi rekl da uv tekočina.Zanima pa me, kulku litrov jo rabš, kulku košta, rabš zravn kupt še kakšne diode pa kakšne hladilne bloke morm nabavt za na gpu,da mi bo pokrivalo tud ramnike pa kakšnga za na pcu pa na south bridge.
  • spremenil: Dragi ()

K0K0 ::

1. Podpora za 3 zaslone 8-O a to misliš z tv-jem vred al kako?
Drgač pa se za dobrih 50 jurju dobi r9800pro al pa v jae imajo neko akcijo za r9800se ki ga lohka z malo sreče zmodaš v 9800pro je pa že na defultu hitrejši kot 9600xt.

2. za zvočnike ti ne znam pomagat

3.Profesionalno vodno hlajenje 8-O :D. Ne kupuj kit kompletov ker so zanič pa še dragi so z sestavljanjem pa imaš glih tolk dela!
odklikaj na cool-pc pa vzameš:
cpu: EK-WW ALI Asetek Waterchill Antarctica
pumpo: hydor L30
hladilnik dobiš od lade na odpadu (bolš kot tisti v trgovini)
ventilatorji:2x titan 120mm
tekočine pa maš tuki
če hočeš da bo lepo izgledal vzameš silikonske 12mm cevi cca 1300/m drgač pa kr navadne.
vga blok ki pokrival tudi rame še nisem zasledil mislim pa da morphling neki dela na tem
vazmi EK VGA-WW

boštjan ::

2.lesene geniuse.na enaa te pridejo 28k

Oblivion ::

Kot je rekel bostjan genius home theater, prava raketa.

humanoid ::

3 zaslone???
Po mojem ti pride v poštev samo Matrox (Parhelia) Triple Head

Dragi ::

ja en navaden zaslon, za tv pa še digitalni izhod pa pretvornik gor za navadnga pa maš tri zaslone.Hladilnika od lade pa ne morm dobt.

Phoebus ::

Aha, ti rabiš tri output konektorje, ne triple head :\ Praktično katerakoli grafa z DVI izhodom ima tvoj "triple" out (TV, RGB, DVI) :D

Kako ne moreš dobit lade? Pejt na odpad pa jo boš dubu.

Dragi ::

ja halo to že sam vem sam kakšne čudne grafe majo samo dva,kar se pa tiče hladilnika od lade, v kakšnem primeru je boljši od tistega v trgovini razen cenovno?:\

Dead_Eye ::

V bakru...:D

Če pa še kje dobiš kakšno grafično za 50k brez vga, dvi in tv-ot pa čestitke...8-)
The one and only

K0K0 ::

+ performance
+ cena
- izgled (če je lepo očiščen niti ne)
A ni škoda namest 2k dajat 15k za radiator, prišparan denar raje vloži v boljšo grafično boš vsaj kaj od tega imel.

Dragi ::

ma ja ampk ma ni tist hladilnik od lade mal velk, saj če mislim tapravga ,k nej bi mu mere "30x40cm" sej mislte od kilerja a ne?:O :\

Dead_Eye ::

Ne rabiš hladilnik od motorja, rabiš hladilnik za gretje kabine, ki pa je manjši in se ga da spravit tudi v midi tower.
The one and only

K0K0 ::

Tuki maš slikce če te zanima kak stvar izgleda.
klik
klik
Sam kletke za diske morš vn pobrat pa gre :).

Dragi ::

ja pa se lahku pol tole stvarco da ulečt (položi) po dnu kište ? A se jo slučajno lahko tud kej prepeinta z barvo za kovine, pa de bo še zmerm normalno hladilo?
Kva pa nastavki? A normalno pašejo gor?:\

Dragi ::

kulku pravte , da je ta hladilnik? 2k al kaj? Ma zakva je pa tist v trgovin pol taku drag?
Kaj lahku hladilnik od lade ker zrihta zame?Nej pove pametno ceno, pa bom mogoče kupu.mogoče, k morm najprej kolege vprašat, če ga lahku ker zrihta.

Dragi ::

Sam za grafiko pa še zmerm ne vem kiro nej vzamem.dejte se dokonca odločt pa napište, računajte pa de bo obvezno 256Mb ddr pa hahku tud nad 50k.Mal sm upoštevou vaš nasvet pa sm pogledou na jae za radeona 9800pro k je bil 68k, sam je mu sam 128 mb ddr.

K0K0 ::

lej TUKI maš telefonske številke avto odpadov pa mal poklič pa vpraš če imajo. Drgač pa pravjo da je tud od jugota vredu.
Ne kupuj grafe z 256mb rama ker je počasnejša od 128mb verzije! Pa mal po bolhi poglej jo dobiš za cca. 50 jurju novo. (r9800pro 128mb)

Dragi ::

ja pa sej jo lahko še zmerm naviješ , rama pa ne moreš dodat.:\ :\

DjTonic ::

Odvisno kako gledaš, če ima nižje frekvence, kot nekateri primerki grafikulj ni čudno, da so počasnejše, če pa pomnilnik teče na enakih frekvencah pa so hitrejše in zato tudi dražje hitrost se pozna predvsem v zahtevnejših igrah.

muky glej zs

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Dragi ::

pol je bulj če kupm radeona 9800 pro 256 mb ddr ,kot pa radeon 9800 pro 128 ddr al ne ?Kulku stane 256mb različica pa v ker trgovini?:\

VASkO ::

256MB radeon 9800PRO je v bistvu 9800XT (na istem PCBju je)
samo je zaradi tega tudi dosti drazji od 128MB verzije

DjTonic ::

Vasko ni enak PCB, poleg tega pa ima 9800 Pro 256MB DDR 2 rame, 9800XT pa klasične DDR.

VASkO ::

nima 9800XT DDR2 ramov?
pa kje si videl, da ni enak PCB?

DjTonic ::

Ne DDR II rame ima zagotovo 9800 Pro tisti z 256MB, 9800XT ima klasične BGA DDR. Sicer pa imaš na ATI-jevi strani lep compare klik.

Še par slik.

9800 Pro 256MB



9800XT


9800XT brez hladilnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Dragi ::

sam še zdej ne vem, če se lahku hladilnik od lade tud uleže.Pa ljudje bodte dobr pa mi najte eno slovensko trgovino, k prodaja radeona 9800 pro 256mb pa postajte link kle, de bom vedu ceno.Pa dejte mi povedat še tu, če se splača radeon 9600xt 256mb softmodat v 9800 pro 256mn.A se sploh da?:\ :\ A je pr 9800 pro 256mn sploh kej razlike med 128 mb različico?

jurcy ::

ja kje si ap to vidu da bi šla 9600xt v 9800 pro...no way...drgač pa pomoje najbol da kupiš radeonča 9800 pro 128mb verzijo

K0K0 ::

Hladilnik se lohka uleže ne bo spustu >:D. To ga misliš postavt navrh ohišja ane? Tuki maš en lep članek k ti bo zihr kej prov pršov. (hladilnik je od jugota)

Dragi ::

ma ne,mislm ga dat na podn kište,da bi ga pršraufou,k v kišti bo prepih, da bo zihr dobr hladilo, navrh ga pa ne bo.:\

profii ::

:D :D :D :D muky al pa če bi 9200se softmodal v 9800xt al pa mogoče se celolo v x800:D:D:D:Djoke

K0K0 ::

Kva a ti bi ga rt dav na podn kište ležat?
Ne bo šlo, ker je prepih ki poteka skozi tvojo kišto daleč daleč premajhen, pa še zrak mora potekat skozi hladilna rebra hladilnika in ne sam malo povrh. Ti ga daj lepo spredi al pa na vrh pa 2 x 120mm ventilatorja gor pa bo. Če ga misliš dat na vrh mu morš izrezat luknjo v ohišje!

Dragi ::

zakva pa lukno v kišto? Ma jst bom dal na stranico kište, silikonske cevke bom napelou pa skuz pci -je zadej.

Ej ampak profii ti si pa včasih tako hecen.>:D
Jst sm se matrou zdej z vodnim hlajenjem, tak de za grafiko niti nism nevem kulku expert.
Sej veš kva bi bil pa najblj hec?
Če bi radeona 9200se prdelou v nvidio 6800 hehe.:D Pol pa nej se kdu kosa zmenoj.>:D

:D Ma kva bi pol šele naredu z nvidio hehe :D

Dragi ::

Dejte mi povedat, v čem je razlika med prvimi tremi bloki razen cenovno pa doy.

http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....

Kerga mi svetujete?Jst sm najbolj za tazadnga.

Dragi ::

pa kaku se naštima te j***** bližnce kot so "klik, tuki,...";((

DjTonic ::

Ne se zabavati s karticami, saj so nekatere izjave povsem nesmiselne. Saj vem, da ste nekateri govorili v hecu, ampak lahko vseeno kdo verjame. Modati se dajo le kartice na enakem grafičnem procesorju, ki ima zaklenjene/onemogočene dodatne cevovode. Naprimer 9800SE v 9800Pro, 9500NP v 9700, itd.

Radeon 9600 ima povsem drugačen GPU in se ga ne da modati.

Razlika med zgornimi bloki je v priključkih. Npr prvi ima Plug&Cool priključke za 1/2" cevi, Drugi in tretji pa za 3/8", če je oznaka DYO pomeni, da si ga moraš sam sestavit in ni garancije. Tretji je od Eddy-a in si priključke izbereš sam. Na spletni strani Overclockers os stestirali EK-WW in je bila sodeč po tistem članku Antarica 1/2" boljša, čeprav je test bolj vprašljiv, ampak mislim, da si Citarella nebi dovolil kakšnih večjih napak. Tista Antartica z 3/8" mm priključki, okrog 10mm zunanjim ter 8mm notranjim premerom se mi zdi malo premajhna, čeprav je burki/Anfra z njo zelo zadovoljen in je njegov P4 navil na 3,95GHz.

Dragi ::

dejte mi napisat koku se notr v text vstav bližnce pa slike, da bodo otroci po vsem svetu srečni, pa o priključkih mi mal bolj jasno povejte 3/8 . 1/2":\ Kva je dyo sm pa že prej vedu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

K0K0 ::

Atomic_pudding ::

Ej Muky ti lahko jst prodam radeona 9800 pro 128 od sapphire, ki bom jst kupu x800 xt. povej če te zanima.

Dragi ::

Modri_zob thanks.Zdej sm vs happy! 8-)

Atomic pudding ne hvala, k jst bom kupu v trgovin novo.

ej fantje razmišlam ,de bi kupu radeona 9800se 256 mb ddr, pa ga pol softmodov v 9800pro, a se splača?
K frekvence sm vidu, da niso kej dost različne,pa bom mu pol skorej radeona 9800xt8-)
A bo to šlu?

Pa še de povem, dubu sm hladilnik od stuenke.Sm ga že spucou,pa ga glih zdej mau (čist mau) barvam, k dobim keš, pa na cool pc po water cool.

K0K0 ::

Hladilnoka ne smeš barvat!!! Razen če ga boš sam okol po rebrih pa ga absolutno ne smeš ker ti bo potem slabše odvajal toploto! Tisti črni hladilniki na cool-pc niso barvani ampak so eluksirani al neki tazga.

Dragi ::

ma ne,barvam tam obkraj, tiste plate. k hladilnik skp držijo (okvir), pa čist mau po sredin, k de pol slabš prevaja že vem.Sam modri zob, dej mi povej še enkrat za slikco postat, sm probou, pa se ni nč izscimlo, sam bližnce mi je pa ratal.Kaj moreš slikce slučajno kam naložt pa polbližnce ustvart al kaj?

K0K0 ::

Jp slikce morš nekam naložit jest mam kr na volji odprt en račun pa potem uporabljam storitev volja foto. Sam ponavad dam raj sam link do fotke da je stran bolj pregledna.

Dragi ::

razmišlam ,de bi kupu radeona 9800se 256 mb ddr, pa ga pol softmodov v 9800pro, a se splača?
K frekvence sm vidu, da niso kej dost različne,pa bom mu pol skorej radeona 9800xt
A bo to šlu?
Pa dejte mal pogledat na funny links na tem forumu,jst sm bil prej gor pa sm se zlu nasmejou.

kuglvinkl ::

razmišlam ,de bi

Kaj, ko bi te res začel razmišljat, pa najprej kupil monitor? Sej ne rabiš trinitronca, navadenga, 19", dobiš za 44k, 17 pa za 30k SIT.
Your focus determines your reallity

Dragi ::

ma najprej bom počakou, da mi bo sedanji crknu, sploh pa nevem, kva bom z 19" monitorjem, če grafika ne bo delala lepo na taki resoluciji.
Ti sam odgovor na moj question

kuglvinkl ::

Sej sem ti odgovoru na tvoje vprašanje. Ki si ga v prvem postu spustil, namreč tvoj prvi in daleč največji problem je, da rabiš monitor. Za ostale stvari ti je pa delfincek vse povedal.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Muky, kot prvo začni pisat pravilno, da bo kdo celo hotel prebrati tvoj post da bo kdo tvoje prispevke znanosti sploh hotel prebrati do konca, k čemur s svojim narečjem in ircarskim načinom pisanja prav nič ne pripomoreš.

Radiator lahko položiš na tla ohišja, vendar gga moraš nekako hladiti. Tako boš moral v tla izrezati luknjo, da bo skozi njo v ohišje skozi radiator vlekel zrak ventilator (ali dva) na radiatorju.

Dragi ::

Če imate eni dnarja na pretek vam jst ne morem pomagat, ker jst ga nimam.Trenutno mi je najbolj nujno kupt grafiko pa vodno pa zvočnike.Nesmiselno pa se mi zdi, de bi kupu 17"monitor,čeprav ga mam že zdaj, pa mi normalno dela.Ok. k bom hotu 19" si ga bom pa že kupu.

Dragi ::

Kuglvinkl,resno razmišlam o tvojem nasvetu o nakupu monitorja, pa razmišljam med tema dvema.

monitor1
monitor2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Vesoljc ::

dobri linki :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BaRtMaN ::

Tile linki ne delajo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater koler za ati kartico

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181116 (844) TaBoLjI
»

Tih hladilnik za cup in vga

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7996 (869) vitabella
»

Hlajenje Radeona 9800SE z čem?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381717 (1077) steev
»

Hlajenje 9800se

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191547 (1272) MEDENA
»

Pomoc pri vodnem hlajenju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71194 (1064) Shark-357

Več podobnih tem