» »

Problem -WB-

Problem -WB-

steev ::

Neki uprašanj

1. Kuko pritdit pleksi pokrov na vodn blok? :D

2. Najvišja teža vodnega bloka je ..?
A način: bakren pokrov (je boljši od pleksi pokrova). Teža celega WB: 700 g.
B način: pleksi pokrov (slabš od bakrenga). Teža celega WB: 300 g.

A je boljši od B ker bo pleksi preobremenjen, sam je tud težji.:\


Se že za v naprej zahvaljujem, Urke :P

steev ::

Kle mamo tok takih k obvladajo z vb pa noben nč ne pove;(

Urke :P

morphling1 ::

1. Če imaš bakren pokrov ga lahko kar prilotaš na spodnji del, če hočeš zadevo rastavit potem moraš narediti nek utor za tesnilo katerega recimo 30% gleda ven iz utora in nato vse skupaj stisneš z vijaki, ena varianta brez utora bi bilo tudi da stik namažeš s silikonom in spet pokrov in blok vijačiš skupaj.
2. Odvisno, lahko tudi okoli kilograma če pritrjuješ preko štirih lukenj na plati. Ob tako povečani teži je priporočljivo vijake na zadnji strani plate pritrjevat preko neke kovinske plošče da se pritisk malo lepše porazdeli. Seveda moraš potem poskrbeti da nimaš kakega kontakta na socketu, lahko pa uporabiš kakih 6mm debelo ploščo iz kake umetne mase (pleksi in podobno).

Material pokrova dejansko praktično nič ne prinese k performansam bloka, vse se dogaja na spodnji strani. Sploh pa mi ni jasno kak pokrov si si zamislil da odtehta več kot polovico teže bloka. Če se bojiš pleksija lahko uporabiš aluminij samo ga je priporočljivi galvansko zaščititi, da ne prihaja do elektro korozije med njim in bakrom. Btw. bakren pokrov imaš lahko mirno debel kakih 5mm kar bo bistveno lažje kot si si zamislil, priključke za vodo pa kar nalotaš na sam pokrov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AvAkI ::

Mene še nekaj zanima in sicer: razdalja 2 lukenj za pritrditev bloka na NorthBridge-a. za ploščo KT7A.

Hvala za odgovor!

Vesoljc ::

ravnilo v roke!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

steev ::

Spodn del vodnga blok je za to tok lahk ker je velik kot procesor, kšn cm več, pokrov je debel 5 mm sam prekriva vse tiste 4 lukne pritrditev na matični. Pa puste zaj pokrov ker je prišlo do spremembe načrta.

V spodnmu delu nardim 4 lukne za prtrditev pokrova. Kuko pa nardim navoj v tej luknkni?


u

Gizmo1 ::

Glede na to, da očitno imaš probleme z osnovami, se raje odloči za nakup kvalitetnega vodnega bloka.....
Tod okoli mrgoli kvalitetnih blokov različnih proizvajalcev, od domače obrti do on-line trgovin.

LP in veliko sreče


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511515 (4999) sash
»

Še naši novi VODNI BLOKI (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
525207 (4003) The B
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937222 (4863) Smorny
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517318 (12400) the_unborn
»

Uuuuuuuaaaaaaaaaaaa!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472572 (1763) Boeing

Več podobnih tem