» »

Nov sistem, konfiguracija: pomoč

Nov sistem, konfiguracija: pomoč

ATA PLATA ::

Lep pozdrav!

V kratkem nameravam kupiti nov računalnik, kupujem pa trenutno prek Mimovrste, oz. bom tam kupoval dokler ne najdem kje boljše ponudbe.

Grem kar k konfiguraciji:

Matična plošča EpoX 8RDA3+ SATA - 23.715 SIT - Link

CPU AMD Athlon XP 2500+ 333 Box Barton - 21.780 SIT - Link

Procesor in matično ploščo je na Mimovrste mogoče kupiti skupaj za 45.495 SIT.

Geil DDR LONG DIMM 512 MB 400 MHz - 26.010 SIT - Link

Ohišje Midi tower MR05W 350w plexi - 12.236 SIT - Link - Je napajalnik dovolj močan, in ohišje dovolj veliko za vse tole? Pa še to- bo treba kaj dodatnih ventilatorjev?

Za trdi disk nisem prepričan, se bolj splača:
Maxtor 120 GB SATA 7200 obr. - 25.110 SIT - Link ,
WD 160 GB SATA 7200rpm 8MB - 28.208 SIT - Link , ali
Seagate Barracuda 160GB SATA 7200 obr. 8MB - 28.980 SIT - Link

Sapphire Radeon 9600 PRO 128MB DVI TV - 36.722 SIT - Link

Grafična kartica vsaj v rangu 9600Pro, ali je kaj boljšega za podobno (ne veliko višjo ceno) na voljo?

Taka konfiguracija pride 145.573 SIT, monitor imam, miško in tipkovnico tudi (miška se bo mogoče menjala), zbočniki so...:P
Računalnik bom potreboval večinoma za net, word, filme, mogoče kakšno igro in to, ampak bi rad da malo zdrži, ne bi rad naslednje leto že menjal :/

Zdajle sem tole nahitro sestavil ker mi zadnjih par dni moj stari mlinček dela neznosno počasi in crkuje, formatiral sem pa ta mesec že večkrat in počasi izgubljam živce...

Upam, da ni prevč problemov, če je topic narobe napisan, lahko spremenim :P

Pa vem da je veliko takih topicov ampak rad bi kupil vse na enem mestu, ne pa po celi Sloveniji.0:)


lp in že zdaj, hvala za pomoč :))

Shark-357 ::

procesor raje vzami mobilnega bartona in da nebi slučajno kupil 9600 pro za tak keš kupi 9800se pri JAE 3600 sit ki jo z malo sreče softmodaš v pro ostalo je pa kewl:D

ATA PLATA ::

Jah, z malo sreče, ja, pri računalniku nimam NIKOLI sreče :(


Emm, kako je pa Barton Mobile drugačen od navadnega Bartona?

Pa na Mimovrste ga ni, tko da ne vem :)

Aja, nekje so mi svetovali, naj rajši ne vzamem Epoxke, tko da:

http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...

Kaj boljše od Epox?

lp

Shark-357 ::

od Jae 9800se se več ali manj vse da softmodat v 9800pro in itak že sama 9800se je boljša od 9600pro in xt tko,da vzami 9800se v vsakem primeru,kar se mobilnega procesorja tiče oddaja samo 45W toplote proti navadnemu bartonu,ki oddaja 75W toplote se pravi nižje temperature in boljši OC glede plate pa vzami Epox8RDA3+ jo imam in sem zelo zadovoljen ti jo priporočam

Zgodovina sprememb…

ATA PLATA ::

Too late, povsod so me prepričal, da je Abit boljša :D

Mobilnega Bartona tudi nimam časa iskat ker tale stari komp crkuje in bo v kratkem dokončno šel adijo, zato rabim računalnik ta teden enkrat, pri domenci bom to tudi dobil.

Pa tudi 9600Pro ostane, čeprav bi rajši 9800 :|


lp in hvala za pomoč :D

+r-3-g-4+ ::

živjo tudi jaz nameravam kupiti nov računalnik in zanima me če je konfiguracija primerna za to za kar bi rabila računalnik in seveda ceni, in sicer bi računalnik rabla za dokaj hitro bluzenje po netu pečenje cd-jev in gledanje filmov( to bolj mal) ne bom pa skoraj nič igrala igric tko da ne se znašat nad grafa k vem d je dokaj slaba k računalniku so dodani še windovsi xp office ter ostali potrebni programi računalnik ima 1 leto garancije in stane 110 000
tule pa je konfiguracija:
OHIŠJE z napajalnikom
osnovna plošča ASROCK K7S8X
AMD 2400+ mobile box
256MB ram+dodatnih 256 rama
grafika ATI Radeon 9200 SE
HDD 80GB Exelstore
optična enota MSI COMBO (vsebuje CD-RW in DVD ROM v enem)
disketnik
miška
tipkovnica

že v naprej hvala za komentarje lp

SodVina ::

zadeva je cisto v redu v skladu z namembnostjo. Se kaksen cenejsi bi bil dovolj dober.

-dodani so windows xp in office? Malo dvomim...
-a sploh obstaja mobile barton BOX?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rami do max 30k sit

Oddelek: Kaj kupiti
111680 (1462) Nesta
»

Računalnik se noče prižgati. Kaj narediti???

Oddelek: Navijanje
251265 (965) Caligula
»

Kateri disk od nastetih... ?

Oddelek: Kaj kupiti
111122 (1054) Caligula
»

Kako se vam zdi tale računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
663478 (2633) Eru
»

Kera plata

Oddelek: Kaj kupiti
101079 (1010) jest10

Več podobnih tem