» »

Dobre "cost-benefit" lokacije v bližini večjih mest

Dobre "cost-benefit" lokacije v bližini večjih mest

«
1
2

ubermensch ::

Zadnje čase je veliko debate na forumu o tem, kam se preseliti, kje živeti, kako si privoščiti bivališče.

Večina ljudi ima delo v mestih, cene nepremičnin v mestih pa so v oblakih in še rastejo. Stanovanjski problem je očiten.

Predmestja postajajo tudi zelo draga, cene v Domžalah, Grosuplju, Kranju so skoraj takšne kot v Ljubljani. Pri drugih večjih krajih je tudi predvidevam podobno (Maribor, Koper, NM, Celje in okolica).

Nekajkrat sem zasledil nekaj dobrih idej o tem, kako te težave rešiti.

Nekdo je kot rešitev za delo v Ljubljani predlagal nakup nepremičnine v Borovnici, kjer je na voljo vsa infrastruktura, z Ljubljano pa je dobra poveza z vlakom, tako da imaš manjše stroške prevoza (20 min do Ljubljane z vlakom, dobra frekvenca).

Možnost je tudi npr. Litija, ki je prav tako na dosegu z vlakom 30 min. Cene za nepremičnine so seveda mnogo nižje kot v Ljubljani in bolj žepu prijazne za človeka.

Rad bi da v tej temi malo brainstormamo kakšne takšne opcije, ni nujno da je Ljubljana, če živite drugje dajte malo povedat, katera lokacija se vam zdi dobra za življenje v bližini vašega večjega mesta. Pogoj je, da je infrastruktura razvita (osnovna šola, vrtec, nekaj osnovnih trgovin, pošta, ter da je recimo do večjega mesta recimo maksimalno 20 min vožnje v eno smer).

Prosim, da se ta tema ne spremeni v off-topic debate o tem kako eni dedujejo stanovanja, drugi pa si moramo nakupovati. O kreganju, če je bolje živeti v hiši ali bloku itd. Lahko pa seveda poveste, če je lokacija, ki jo predlagate bolj namenjena za življenje v bloku ali hiši.

Meni je recimo všeč relacija Žalec-Celje ali pa Šentjur-Celje zna biti tudi poceni. Kozina-Koper je postala malo predraga. Krtina-Ljubljana tudi. Zna bit ugodna tudi lokacija Novo mesto-naselja proti Beli Krajini, samo tam je problem infrastruktura.

dice7 ::

Savinjska, vsa ta majhna mesta od Celja do Vranskega; ravnina, sonce, okoliski hribi, zraven avtoceste.. luksuz

A110 ::

Slovenska Bistrica, Miklavž

enemon ::

Goričko - vsaka večja vas je svoja občina z devetletko, zdravnikom, zobarjem, frizerjem, cvetličarno, trgovino, gostilno, ponekod pošto, bencinsko črpalko. Dosti večjih vasi ima tudi železniško postajo. Do Murske Sobote in avtoceste je 20 minut, blizu je Avstrija za službo in Madžarska za poceni nakupe. Zelo lepa narava, mir, prijazni ljudje. Nizko svetlobno onesnaženje, zato se ponoči lepo vidijo zvezde. Je pa tudi krajinski park, kar pomeni, da neke težke industrije tam ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

energetik ::

Polhov gradec - LJ. Vendar skoraj nujno avto, kako je z busom ne vem. Si pa zelo hitro na Viču.
Horjul tudi podobno. Gre za kraje na koncu dolin, kjer načeloma ni tranzitnega prometa in zaenkrat še ne take gužve na cestah do LJ, sploh če delaš na Viču.

jabe ::

10 let nazaj je bila migracija v to smer proti Postojni zelo pogosta. Parcele 2x ceneje kot v gorenjsko smer. Tudi stanovanja. Borovnica je zgodba zase z bloki stanovanjskega sklada. Povezave z vlakom so res ok za Ljubljano v rush hourju, torej zjutraj v Ljubljano, popoldne nazaj. Prav pride za vse službe ob 8-16h ter šolarje. Izven tega okvirja ni več tok fajn. Cesta je obupna ampak sigurno si pa konsistentno hiter preko celega leta. Ob AC (Vrhnika in naprej) je zadnja leta poleti kaos. V petek vse stoji proti morju, v nedeljo nazaj. Med dopusti vsak dan nekje pol ceste zaprte zaradi kake nesreče. Za ubit se. V druge smeri pa ne poznam. Domnevam pa, da vse v radiju 50km stran od Ljubljane ob AC (razen primorski krak) ni problem, se več cajta za po Ljubljani zabije, kot do nje. Če je pa se služba kje na poti do nje lahko, je pa čista zmaga, da se LJ sploh losas.

sass628 ::

lahko napišem kaj iz lastnih izkušenj...,

lansko leto februarja kupil hišo, leto gradnje 1980, 200m2 bivalne površine, cena 165k. Hiša lepo ohranjena, ni vlage, streha dobra etc.. ampak sem vseeno menjal vsa okna, menjal vodovodno instalacijo, elektro instalacijo, rusil stene in naredil nov razpored... zaenkrat porabil dodatno slabih 15k (dosti sem sam delal...veliko se cenkal z majstri] ) V prihodnosti se bo s časom menjala streha in fasada.

od centra mesta Kranja sem odaljen slabih 4km, v bližini imam vso infrastrukturo, ki jo jaz osebno potrebujem...5-10min hoje od hise imam na voljo, vrtec, OŠ, trgovino z živili, fitnes, gostilno, cca 10-15 min hoje pa imam v bližini naravo (Jošt in Šmarjetna gora). Blizu je tudi avtobusna postaja in želežniška postaja(10 min peš).

Delam v Ljubljani v centru mesta. Z avtom imam cca 20 - 25 min zjutraj do šihta in nazaj ali pa worst case scenario če je gneča zaradi prometne nesreče 30-40 min. Če grem z vlakom sem v 20 min na šihtu(no stress). Stroškovno mesečna karta za vlak je 72 eur, če pa se vozim vsak dan pa porabim za ene 120 eur goriva.

People --> same shit kot v LJ, mešanica vsega, cele juge. Karakterno pa imaš od prijaznih do težkih posebnežev.

Kar se tiče okolice je za hitro rekreacijo na voljo Šmarjetna gora in Jošt ali pa 10km teka okoli parka brdo pri Kranju...also za chillanje z družino je ta park fenomenalen. Za kak hiter izlet imaš na voljo Bled, Bohinj, Kranjska Gora.... Za kolesarjenje imaš ogromno možnosti. Če hočeš it na kavo/pir greš v Panorama stara pošta v centru mesta, grad Kischelstein oz. v lokalne kafiče Lone Star caffe, Rona, Barrocco.

Shoping centrov imaš tudi dovolj...uglavnm sem rojen v LJ in sem do nedavnega živel v LJ in lahko rečem da mi nič ne manjka oz. mi življenje v LJ ne predstavljala neke prednosti. Dejansko mi je sedaj veliko bolje.

Moje mnenje...se splača pogledat tudi Kranj in okolico(se tudi kaj najde):)) Ampak to temelji na podlagi mojih izkušenj, lahko da je izkušnja za koga drugega drugačna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

jabe ::

Kaj te je to? Stražišče ?

sass628 ::

jabe je izjavil:

Kaj te je to? Stražišče ?


tako je:)

jabe ::

jošt je tudi moja hišna gora za hiter sprehod. fajn ti je to ratalo. Stražišče mi je všeč.

PrimoZ_ ::

sass628 je izjavil:

jabe je izjavil:

Kaj te je to? Stražišče ?


tako je:)


Kje si v stražišču lani našel hišo tako poceni. Išče kolega v tem koncu pa je vse 200k+ prav sedaj se nekaj prodaja za 230 :/

Sicer Stražišče je res kul, če rad hodiš peš ali s kolesom v naravo. Kar me je motilo, ko sem bil tam je Sava oz. občasen smrad. Pa ne smrdi kaj prida ampak malo se vprašaš koliko je to strupeno in kako bo v prihodnje, ko napovedujejo povečan obseg proizvodnje.

Zaradi tega sem sam tudi poiskal na koncu drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

jabe ::

meni se zdi neverjetno dober deal, sploh če res ni bilo treba kaj dosti vložiti. Tudi 15k€ za material, pa da je sam delal, je malo obnavljanja. Da ne začnem s tistimi Alfanaturami na poti na Jošta. V glavnem, meni eden top koncev Kranja. Za prvi silo vse, kar je važno, na dosegu roke, Kranj je pa pljunek stran.

PrimoZ_ ::

Zdaj se spomnim...
99,9% je da je kupil tisto hišo z rumeno fasado ob "glavni cesti". Letnik se ujema, oglaševana cena je bila malenosti višja (ampak to se scenka). Jo je gledal kolega pa je imela neko smešno parcelo dobrih 200m2 in še nekaj občinske zemlje zravn, ki je bila v uporabi.

Če ti parcela ni pomembna je vseeno dober nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

sass628 ::

jabe je izjavil:

meni se zdi neverjetno dober deal, sploh če res ni bilo treba kaj dosti vložiti. Tudi 15kEUR za material, pa da je sam delal, je malo obnavljanja. Da ne začnem s tistimi Alfanaturami na poti na Jošta. V glavnem, meni eden top koncev Kranja. Za prvi silo vse, kar je važno, na dosegu roke, Kranj je pa pljunek stran.

PrimoZ_

Zdaj se spomnim...

99,9% je da je kupil tisto hišo z rumeno fasado ob "glavni cesti". Letnik se ujema, oglaševana cena je bila malenosti višja (ampak to se scenka). Jo je gledal kolega pa je imela neko smešno parcelo dobrih 200m2 in še nekaj občinske zemlje zravn, ki je bila v uporabi.

Če ti parcela ni pomembna je vseeno dober nakup.


Haha pravi inšpektorji:)) da tako je, parcela ni velika, je pa dovolj za piknik, kar je zame več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

m0LN4r ::

enemon je izjavil:

Goričko - vsaka večja vas je svoja občina z devetletko, zdravnikom, zobarjem, frizerjem, cvetličarno, trgovino, gostilno, ponekod pošto, bencinsko črpalko. Dosti večjih vasi ima tudi železniško postajo. Do Murske Sobote in avtoceste je 20 minut, blizu je Avstrija za službo in Madžarska za poceni nakupe. Zelo lepa narava, mir, prijazni ljudje. Nizko svetlobno onesnaženje, zato se ponoči lepo vidijo zvezde. Je pa tudi krajinski park, kar pomeni, da neke težke industrije tam ne bo.

Meni je kolega nazadnje izjavil, da on za noben denar vec nebi sel nazaj v prekmurje, celo pa ne v MS. Maribor in proti zahodu. Pa je bil se 10 let nazaj zaprisezen prekmurc, ampak po 10 letih onstran drave, se pogled spremeni.

dice7 je izjavil:

Savinjska, vsa ta majhna mesta od Celja do Vranskega; ravnina, sonce, okoliski hribi, zraven avtoceste.. luksuz

Bi rekel, da tudi posavje blizu v blizini Krskega, proti NM in avtocesti. Razlika med posavjem in prekmurjem je kot dan in noc. Prakticno si dobre pol ure v okolici Ljubljane.

Zdaj pa kje imas vec moznosti, dobre pol ure do LJ in okolice ali pa 20 minut do Murske.

Problem slovenije je, da imamo samo eno zares vecje mesto in se tako sluzbene priloznosti, ki so povezane s stabilno eksistenco akumulirajo na eni tocki.

Bi bila Murska Sobota mal vecja od Maribora in manjsa od Ljubljane, bi se stvari v drzavi veliko bolj premikale in ne samo fokusirale na eno tocko in v eno smer.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

enemon ::

m0LN4r je izjavil:



Zdaj pa kje imas vec moznosti, dobre pol ure do LJ in okolice ali pa 20 minut do Murske.


Kot pravijo, vsakemu svoje. :) Moja kot medicinska ima gotovo višjo plačo v Avstriji kot v Ljubljani.

PrimoZ_ ::

sass628 je izjavil:

jabe je izjavil:

meni se zdi neverjetno dober deal, sploh če res ni bilo treba kaj dosti vložiti. Tudi 15kEUR za material, pa da je sam delal, je malo obnavljanja. Da ne začnem s tistimi Alfanaturami na poti na Jošta. V glavnem, meni eden top koncev Kranja. Za prvi silo vse, kar je važno, na dosegu roke, Kranj je pa pljunek stran.

PrimoZ_

Zdaj se spomnim...

99,9% je da je kupil tisto hišo z rumeno fasado ob "glavni cesti". Letnik se ujema, oglaševana cena je bila malenosti višja (ampak to se scenka). Jo je gledal kolega pa je imela neko smešno parcelo dobrih 200m2 in še nekaj občinske zemlje zravn, ki je bila v uporabi.

Če ti parcela ni pomembna je vseeno dober nakup.


Haha pravi inšpektorji:)) da tako je, parcela ni velika, je pa dovolj za piknik, kar je zame več kot dovolj.


Bom pozvonil kdaj na obisk :D
Se tam kdaj zavoha Savo, si kdaj raziskoval koliko je to škodljivo (če je) ?
Sicer pa izhodišče za peš v hrie ali s kolesom je super. Pa bližina vrtca, šole, lokalne trgovine, itd ...

sass628 ::

PrimoZ_ je izjavil:

sass628 je izjavil:

jabe je izjavil:

meni se zdi neverjetno dober deal, sploh če res ni bilo treba kaj dosti vložiti. Tudi 15kEUR za material, pa da je sam delal, je malo obnavljanja. Da ne začnem s tistimi Alfanaturami na poti na Jošta. V glavnem, meni eden top koncev Kranja. Za prvi silo vse, kar je važno, na dosegu roke, Kranj je pa pljunek stran.

PrimoZ_

Zdaj se spomnim...

99,9% je da je kupil tisto hišo z rumeno fasado ob "glavni cesti". Letnik se ujema, oglaševana cena je bila malenosti višja (ampak to se scenka). Jo je gledal kolega pa je imela neko smešno parcelo dobrih 200m2 in še nekaj občinske zemlje zravn, ki je bila v uporabi.

Če ti parcela ni pomembna je vseeno dober nakup.


Haha pravi inšpektorji:)) da tako je, parcela ni velika, je pa dovolj za piknik, kar je zame več kot dovolj.


Bom pozvonil kdaj na obisk :D
Se tam kdaj zavoha Savo, si kdaj raziskoval koliko je to škodljivo (če je) ?
Sicer pa izhodišče za peš v hrie ali s kolesom je super. Pa bližina vrtca, šole, lokalne trgovine, itd ...


ko bo lepše vreme može :D Če sem iskren zaenkrat nisem nič zavohal od save, če kaj bo v prihodnosti bom poročal

m0LN4r ::

Ja to ja, ce si blizu, ampak ce imas dobrih 20 minut do meje pa se 20 minut od tam naprej proti notranjski avstrije, pa vec ni zabavno.
Ce ti pa cas kaj pomeni, pa sem gledal malo cene zdaj v okolisi Sentilja, Mureck, Apace pa gor proti Kuzmi, pa vec ni tako "poceni" - ce pa nisi tam, si pa ze dalec.

Veliko se jih tudi vozi iz Lenarta v Graz, ampak to ni zivljenje. Ne za zeno, ne za otroke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

enemon ::

Gledam zazidljivo parcelo v Kuzmi, 600 m2 za 6200 evrov, kar ni drago... Komunalni prispevki pa tudi niso visoki tam ali pa jih ponekod celo ni.

ubermensch ::

m0LN4r je izjavil:

Ja to ja, ce si blizu, ampak ce imas dobrih 20 minut do meje pa se 20 minut od tam naprej proti notranjski avstrije, pa vec ni zabavno.
Ce ti pa cas kaj pomeni, pa sem gledal malo cene zdaj v okolisi Sentilja, Mureck, Apace pa gor proti Kuzmi, pa vec ni tako "poceni" - ce pa nisi tam, si pa ze dalec.

Veliko se jih tudi vozi iz Lenarta v Graz, ampak to ni zivljenje. Ne za zeno, ne za otroke.


Šentilj niti niso tako visoke cene? Recimo tole stanovanje, 1 ura do Graza zgleda čist luštno, če bi se še kaj v njegovo prenovo vložilo (pa ne veliko).

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

m0LN4r ::

ubermensch je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja to ja, ce si blizu, ampak ce imas dobrih 20 minut do meje pa se 20 minut od tam naprej proti notranjski avstrije, pa vec ni zabavno.
Ce ti pa cas kaj pomeni, pa sem gledal malo cene zdaj v okolisi Sentilja, Mureck, Apace pa gor proti Kuzmi, pa vec ni tako "poceni" - ce pa nisi tam, si pa ze dalec.

Veliko se jih tudi vozi iz Lenarta v Graz, ampak to ni zivljenje. Ne za zeno, ne za otroke.


Šentilj niti niso tako visoke cene? Recimo tole stanovanje, 1 ura do Graza zgleda čist luštno, če bi se še kaj v njegovo prenovo vložilo (pa ne veliko).

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Dobra, za mlad par dovolj, ampak v Avstrijo ne hodis delat, za taksne poddimenzionirane prostore.
Vse kar je pod 80qm bi moralo biti maks 2 sobno, ne pa tro, ker so prostori poddimenzionirani.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ubermensch ::

m0LN4r je izjavil:

ubermensch je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja to ja, ce si blizu, ampak ce imas dobrih 20 minut do meje pa se 20 minut od tam naprej proti notranjski avstrije, pa vec ni zabavno.
Ce ti pa cas kaj pomeni, pa sem gledal malo cene zdaj v okolisi Sentilja, Mureck, Apace pa gor proti Kuzmi, pa vec ni tako "poceni" - ce pa nisi tam, si pa ze dalec.

Veliko se jih tudi vozi iz Lenarta v Graz, ampak to ni zivljenje. Ne za zeno, ne za otroke.


Šentilj niti niso tako visoke cene? Recimo tole stanovanje, 1 ura do Graza zgleda čist luštno, če bi se še kaj v njegovo prenovo vložilo (pa ne veliko).

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Dobra, za mlad par dovolj, ampak v Avstrijo ne hodis delat, za taksne poddimenzionirane prostore.
Vse kar je pod 80qm bi moralo biti maks 2 sobno, ne pa tro, ker so prostori poddimenzionirani.


Se strinjam, je pa res da tudi bolj kot skromno živiš - več prišparaš - več lahko vlagaš - prej si finančno preskrbljen.

A110 ::

ubermensch je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja to ja, ce si blizu, ampak ce imas dobrih 20 minut do meje pa se 20 minut od tam naprej proti notranjski avstrije, pa vec ni zabavno.
Ce ti pa cas kaj pomeni, pa sem gledal malo cene zdaj v okolisi Sentilja, Mureck, Apace pa gor proti Kuzmi, pa vec ni tako "poceni" - ce pa nisi tam, si pa ze dalec.

Veliko se jih tudi vozi iz Lenarta v Graz, ampak to ni zivljenje. Ne za zeno, ne za otroke.


Šentilj niti niso tako visoke cene? Recimo tole stanovanje, 1 ura do Graza zgleda čist luštno, če bi se še kaj v njegovo prenovo vložilo (pa ne veliko).

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Tole je sladki vrh in ne šentilj. En za vožnjo zelo neprijeten hrib je vmes.

ubermensch ::

A110 je izjavil:

ubermensch je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja to ja, ce si blizu, ampak ce imas dobrih 20 minut do meje pa se 20 minut od tam naprej proti notranjski avstrije, pa vec ni zabavno.
Ce ti pa cas kaj pomeni, pa sem gledal malo cene zdaj v okolisi Sentilja, Mureck, Apace pa gor proti Kuzmi, pa vec ni tako "poceni" - ce pa nisi tam, si pa ze dalec.

Veliko se jih tudi vozi iz Lenarta v Graz, ampak to ni zivljenje. Ne za zeno, ne za otroke.


Šentilj niti niso tako visoke cene? Recimo tole stanovanje, 1 ura do Graza zgleda čist luštno, če bi se še kaj v njegovo prenovo vložilo (pa ne veliko).

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Tole je sladki vrh in ne šentilj. En za vožnjo zelo neprijeten hrib je vmes.


Verjamem. Sam ne poznam lokacije, sem sam samo preveril nepremičnine, ko je bilo govora o delu v Avstriji in google maps je pokazal 1 uro :)

m0LN4r ::

Sele zdaj sem videl drugo polovico naslove teme: "... v bližini večjih mest"
Vecji mesti imamo samo dve, LJ in MB. Celje, Velenje, Kranj, Koper in Novo mesto, pa so ze dosti manjsa mesta.
Vse kar je pa pod 10.000 prebivalcev pa bi lahko rekli, da je vecja vas.

No ja, ce ostanemo znotraj Slovenije, je slika mal drugacna.

PS: Pri Sentilj v Slo. Goricah se gradijo nove hise na kljuc. Cene so od 240k naprej, kdor hoce lahko investira, te cene ob meji bodo sle se visje proti 400k v 5-10 letih. Razen, ce Avstrijci nekaj ful zajebejo, ampak bolj zajebat kot nasi ne morejo.

Nevem, ce vam bo odprlo: https://de-de.facebook.com/hisebelna.si...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ubermensch ::

m0LN4r je izjavil:

Sele zdaj sem videl drugo polovico naslove teme: "... v bližini večjih mest"
Vecji mesti imamo samo dve, LJ in MB. Celje, Velenje, Kranj, Koper in Novo mesto, pa so ze dosti manjsa mesta.
Vse kar je pa pod 10.000 prebivalcev pa bi lahko rekli, da je vecja vas.

No ja, ce ostanemo znotraj Slovenije, je slika mal drugacna.

PS: Pri Sentilj v Slo. Goricah se gradijo nove hise na kljuc. Cene so od 240k naprej, kdor hoce lahko investira, te cene ob meji bodo sle se visje proti 400k v 5-10 letih. Razen, ce Avstrijci nekaj ful zajebejo, ampak bolj zajebat kot nasi ne morejo.

Nevem, ce vam bo odprlo: https://de-de.facebook.com/hisebelna.si...


Kot OP lahko rečem, da sem seveda imel v mislih za Slovenijo "velika mesta", torej seveda tudi Celje, Koper, NM... sem tudi v tekstu omenil.

sass628 ::

m0LN4r je izjavil:

Sele zdaj sem videl drugo polovico naslove teme: "... v bližini večjih mest"
Vecji mesti imamo samo dve, LJ in MB. Celje, Velenje, Kranj, Koper in Novo mesto, pa so ze dosti manjsa mesta.
Vse kar je pa pod 10.000 prebivalcev pa bi lahko rekli, da je vecja vas.

No ja, ce ostanemo znotraj Slovenije, je slika mal drugacna.

PS: Pri Sentilj v Slo. Goricah se gradijo nove hise na kljuc. Cene so od 240k naprej, kdor hoce lahko investira, te cene ob meji bodo sle se visje proti 400k v 5-10 letih. Razen, ce Avstrijci nekaj ful zajebejo, ampak bolj zajebat kot nasi ne morejo.

Nevem, ce vam bo odprlo: https://de-de.facebook.com/hisebelna.si...


Kranj in okolica je mišljeno kot lokacija v bližini LJ, glede na to da se pogovarjamo o odaljenosti cca 30 min vožnje stran

sbawe64 ::

m0LN4r
Bi rekel, da tudi posavje blizu v blizini Krskega, proti NM in avtocesti. Razlika med posavjem in prekmurjem je kot dan in noc. Prakticno si dobre pol ure v okolici Ljubljane.
Zdaj pa kje imas vec moznosti, dobre pol ure do LJ in okolice ali pa 20 minut do Murske.

30 min imaš do NM.
Do LJ je 1 ura 5 min po AC (vse iz KK).
Info iz gmaps.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kuall ::

sass628 je izjavil:

Kranj in okolica je mišljeno kot lokacija v bližini LJ, glede na to da se pogovarjamo o odaljenosti cca 30 min vožnje stran

jaz sem bil danes v pol ure na viču na masaži, kljub temu, da je med vožnjo lilo. pa dvomim, da bi kdo moj kraj imel za bližino ljubljane. :) cene so kr poceni tukaj, najemnina za bajto je 100 ali 200 € na mesec.
resda pa sem šel tak cajt, da je bla cesta čist frej, medtem ko sem na drugem pasu gledal kolone, ki se kotalijo domov. zmeraj grem rad takole popoldne proti ljubljani, ker vem, da bom imel cesto frej butlov. :)

mr_chai ::

Okolica Logatca - Kalce, Petkovci, Rovte...
Velike Lašče, Turjak, Rob, Rašica in tam okoli...
Če maš rad bolj barje, Iška Vas, Iška ali gor na Golo, Ig..

Te kraje jaz gledam, ker sem v isti situaciji. Ljubljane ne maram več in se slim ven.

ubermensch ::

kuall je izjavil:

sass628 je izjavil:

Kranj in okolica je mišljeno kot lokacija v bližini LJ, glede na to da se pogovarjamo o odaljenosti cca 30 min vožnje stran

jaz sem bil danes v pol ure na viču na masaži, kljub temu, da je med vožnjo lilo. pa dvomim, da bi kdo moj kraj imel za bližino ljubljane. :) cene so kr poceni tukaj, najemnina za bajto je 100 ali 200 € na mesec.
resda pa sem šel tak cajt, da je bla cesta čist frej, medtem ko sem na drugem pasu gledal kolone, ki se kotalijo domov. zmeraj grem rad takole popoldne proti ljubljani, ker vem, da bom imel cesto frej butlov. :)


Kateri konec si to? Postojna?

SuperKripto ::

mr_chai je izjavil:

Okolica Logatca - Kalce, Petkovci, Rovte...
Velike Lašče, Turjak, Rob, Rašica in tam okoli...
Če maš rad bolj barje, Iška Vas, Iška ali gor na Golo, Ig..

Te kraje jaz gledam, ker sem v isti situaciji. Ljubljane ne maram več in se slim ven.

kako pa kaj z medvedi? baje jih je ze cez 1000 in med korona ukrepi so videli da ljudje ne prihajo ven iz his toliko kot prej pa so se opogumili in zaceli sprehajat naokrog, od litije do cateza, pa se dlje od pirana do gorickega, baje en medo ustreljen bliz ptuja?

m0LN4r ::

SuperKripto je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Okolica Logatca - Kalce, Petkovci, Rovte...
Velike Lašče, Turjak, Rob, Rašica in tam okoli...
Če maš rad bolj barje, Iška Vas, Iška ali gor na Golo, Ig..

Te kraje jaz gledam, ker sem v isti situaciji. Ljubljane ne maram več in se slim ven.

kako pa kaj z medvedi? baje jih je ze cez 1000 in med korona ukrepi so videli da ljudje ne prihajo ven iz his toliko kot prej pa so se opogumili in zaceli sprehajat naokrog, od litije do cateza, pa se dlje od pirana do gorickega, baje en medo ustreljen bliz ptuja?

Lepo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SuperKripto ::

kaj lepo? a v nemciji imate tudi medvede? baje da je en medo prisel do ljubljanskega zivalskega vrta, hodil po mostec rekreacijskem parku, ker mu je baje ena samica zrela za paritev disala?

Zgodovina sprememb…

kuall ::

ubermensch je izjavil:

Kateri konec si to? Postojna?

Mala Ilova Gora. Lepa domobranska vas. :)

mr_chai ::

kuall je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Kateri konec si to? Postojna?

Mala Ilova Gora. Lepa domobranska vas. :)


jest10 ::

Trebnje in Ivančna Gorica z okolico sta dokaj dobri izhodišči za delo v Lj in Nm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

m0LN4r ::

SuperKripto je izjavil:

kaj lepo? a v nemciji imate tudi medvede? baje da je en medo prisel do ljubljanskega zivalskega vrta, hodil po mostec rekreacijskem parku, ker mu je baje ena samica zrela za paritev disala?
Lepo je, da jih je ze vec kot 1000 in se njihov habitat siri, da vec niso tako ogrozeni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ubermensch ::

jest10 je izjavil:

Trebnje in Ivančna Gorica z okolico sta dokaj dobri izhodišči za delo v Lj in Nm


To sta na žalost že kar znani lokaciji, tako da se pozna na cenah...

matevz1337 ::

kuall je izjavil:

Mala Ilova Gora. Lepa domobranska vas. :)

Jst sem si pred par leti kupil hišo s pogledom na Ilovo Goro. Za ceno enosobnega stanovanja v Ljubljani sem dobil veliko hišo z ogromno parcelo. Seveda če bi šel še bolj stran od Ljubljane bi bilo cenejš, ampak se mi zdi da je tukaj dobre price/performance.
Brez avta ne morem bit, je pa vse precej blizu. Do trgovine, pošte, zdravnika, vrtca, šole imam 5 minut, do Grosuplja 15, do centra Ljubljane pa 30.
Se bodo pa verjetno povsod najdli pacienti ki bodo rekl da je njihova vas domobranska al pa partizanska.

m0LN4r ::

Po mojem se splaca tudi pogledati kak prostorski nacrt, kje se bo v prihodnje delala kaka hitra cesta, avtocesta in tam v okolici pokupiti gradbene parcele.

Ampak to tisti, ki imajo roke v tem ze itak delajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

globoko grlo ::

Itak je to super ideja, sam zravn ne boš prišel, oz. morš met super srečo, verjetn prej na lotu zadaneš :)

Sej je pa ja jasno, gledaš okol AC, dlje od centrov ko greš, ceneje je.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

energetik ::

SuperKripto je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Okolica Logatca - Kalce, Petkovci, Rovte...
Velike Lašče, Turjak, Rob, Rašica in tam okoli...
Če maš rad bolj barje, Iška Vas, Iška ali gor na Golo, Ig..

Te kraje jaz gledam, ker sem v isti situaciji. Ljubljane ne maram več in se slim ven.

kako pa kaj z medvedi? baje jih je ze cez 1000 in med korona ukrepi so videli da ljudje ne prihajo ven iz his toliko kot prej pa so se opogumili in zaceli sprehajat naokrog, od litije do cateza, pa se dlje od pirana do gorickega, baje en medo ustreljen bliz ptuja?
V zadnjem letu smo z družino prehodili vsa mogoča gozdna brezpotja na Krimskem pogorju (zapore občin), pa nismo srečali niti enega medveda. Samo srne in jelene, to pa skoraj vsakič.
Pa smo bili res skoraj vsak vikend v gozdu po par ur.

kuall ::

živim na območju medveda, v življenju ga še nisem videl pa kolesarim po gozdnih poteh, sprehajm po gozdu se pa res redko, kot otrok sem se. če grem včasih peš v kakšen globlji gozd pa res ni prijeten občutek. ma saj tudi zarad klopov ni pamertno lazit po gozdu, pa naj imajo živali svoj mir, bolje, da ne laziš v gozd redno, ajde 1x letno greš že pogledat mau. bom moral it enkrat. kolesarit v kočevski rog je kr zanimivo, to moram za dopust naredit, pol pa it v kakšno jamo not stat, kjer so bili pobiti domobranci in je kr zanimivo vzdušje.

energetik ::

Proti klopom smo cepljeni, glede medveda in divjih prascev je pa res mal zoprn občutek lazit tam kjer smo mi. Ampak očitno otroka tko glasna, da noben zraven ne pride. ?
Imam pa namen nabavit še bear spray, tudi proti psom.


Je pa res da na Rakitni jim medved tudi po kontejnerjih stika.

ubermensch ::

energetik je izjavil:

Proti klopom smo cepljeni, glede medveda in divjih prascev je pa res mal zoprn občutek lazit tam kjer smo mi. Ampak očitno otroka tko glasna, da noben zraven ne pride. ?
Imam pa namen nabavit še bear spray, tudi proti psom.


Je pa res da na Rakitni jim medved tudi po kontejnerjih stika.


Proti boreliozi ni cepljenja. Je treba še vedno met s sabo pršilo pa kake dolge svetle obleke.

Bear spray je dobra ideja.

jabe ::

Moj je tudi doma "z območja medveda", enkrat sva ga srečala. In to mamo z mladiči. Prepozno šla na kolo in ko se začne mračiti v gozdu, vse živali ven pogledajo. Je bilo pa ob potoku in naju očitno niso slišali, drugače ni šans, da srečaš medveda, se ti prej ogne. tukaj so šli na srečo v drugo smer, se mami ni nekaj ogoroženo počutila. Zato pa imajo bear belle na balanci, ki je običen zvonček, pa s palicami tolčejo po drevesih pa glasno se pogovarjajo, kadar gobe nabirajo. tudi jaz sem od takrat dalje vedno pazila, da sem se dovolj zgodaj odpravila v gozd.

Prasci...to je pa druga zgodba. tega me je bistveno bolj strah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

ramon ::

jabe je izjavil:

Moj je tudi doma "z območja medveda", enkrat sva ga srečala. In to mamo z mladiči. Prepozno šla na kolo in ko se začne mračiti v gozdu, vse živali ven pogledajo. Je bilo pa ob potoku in naju očitno niso slišali, drugače ni šans, da srečaš medveda, se ti prej ogne. tukaj so šli na srečo v drugo smer, se mami ni nekaj ogoroženo počutila. Zato pa imajo bear belle na balanci, ki je običen zvonček, pa s palicami tolčejo po drevesih pa glasno se pogovarjajo, kadar gobe nabirajo. tudi jaz sem od takrat dalje vedno pazila, da sem se dovolj zgodaj odpravila v gozd.

Prasci...to je pa druga zgodba. tega me je bistveno bolj strah.


Zakaj?

m0LN4r ::

energetik je izjavil:

Proti klopom smo cepljeni, glede medveda in divjih prascev je pa res mal zoprn občutek lazit tam kjer smo mi. Ampak očitno otroka tko glasna, da noben zraven ne pride. ?
Imam pa namen nabavit še bear spray, tudi proti psom.


Je pa res da na Rakitni jim medved tudi po kontejnerjih stika.

1. Borelioza
2. Vecina klopov se nahaja v srednje visoki travi, neurejenih parkih, travnikih s senco.

Meni macek nosi domov klope vsak dan, pa ni niti enega gozda blizu. Vse jih pobere po sosedovem travniku, k ma mal visjo travo in grmicevje pa en kup jezov se mu plazi tam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17518858 (11159) link_up
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17818168 (13247) trancer01
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15619996 (14306) Vitez
»

okolica Kranja/Radovljice ali Ivančna-Trebnje

Oddelek: Loža
434463 (2862) matobeli
»

V katero slovensko regijo bi šli živet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11016242 (11746) zobnik

Več podobnih tem