» »

V katero slovensko regijo bi šli živet?

V katero slovensko regijo bi šli živet?

1 2
3
»

Aquafriend ::

OP-a ne zanima turizem ampak katere regije so najbolj ciste. Primorska to ni. Razen skrajno severna primorska. Kras lepo a vdihujejo trzaski zrak, kjer kurijo marsikaj pa se zrak severne italije, ki je eden izmed najbolj onesnazenih v evropi.

PreviousUser ::

HappyPills je izjavil:

PreviousUser je izjavil:


Rusi tudi kupujejo tam? Kmalu bo cel svet na Goričkem. :) Bo treba potem pohiteti, da ne bodo šle cene preveč gor.

To gledaš stare kmetije, vikende...? Jaz sem šel tudi že nekaj gledat gor, mi je bilo zelo všeč...


Haha ja, so kupli celo posest bodo mel neke konje pa mali resort za bogate ruse baje.
Jaz predvsem gledam, da je hiša bolj na samem in da ima nekaj zemlje okoli recmo do max 1ha in pa dostop do solidneg neta. Pa da je do večjega centra max 15minut do šole pa max 5. Ampak to oboje ni tak problem, ker so trgovski centri v MS vsi na severni strani, šolo ma pa vsaka občina praktično (občin je pa cel kup :D)
Če imaš željo obnavljat je robe veliko, ti gledaš stare kmetije?


Ja, da je vsaj za silo bivalno, potem pa postopoma obnavljat. Všeč so mi te tradicionalne podolgovate prekmurske hiše. Drugače pa tudi iščem bolj na samem, z nekaj zemlje okoli.

mancini ::

Vse regije so bile omenjene, nekatere tudi razdeljene po smereh neba ali kako drugače in za čisto vsako OP trdi da je onesnažena

Povzetek: preseli se nekam drugam

damirj79 ::

Aquafriend je izjavil:

OP-a ne zanima turizem ampak katere regije so najbolj ciste. Primorska to ni. Razen skrajno severna primorska. Kras lepo a vdihujejo trzaski zrak, kjer kurijo marsikaj pa se zrak severne italije, ki je eden izmed najbolj onesnazenih v evropi.



Aquafriend je izjavil:


Onesnazenost zraka



Ljubljana in vzhodno od nje je onesnaženost zraka na istem ali celo slabšem, kot primorska/goriška, kjer naj bi bilo slabo zaradi severne italije, pa v resnici ni tako hudo zaradi burje. Od kje potem LJ in vzhodno od nje pride do tako slabega zraka?

Meizu ::

solatko je izjavil:

Meizu - Mona, ste malčk predrahi (€).


Ma v cem smo dragi - pusti koper in podobne fore, glej gorico, sezano, ajdovscino itd. Ni neke sile.

val46 ::

meizu, sej še bulše, če se ne preseli OP k nam, k že vidm, da je problematičn hehe :D bulše da živimo mi lepu naprej brez takih sosedu :P

mikhaair ::

Jaz sem omenjal turizem, ker je nekdo omenjal možnost ukvarjanja v tej smeri. Sicer pa nekaj malo višje bi po moje bilo super. Razgled, dolgo časa sonce. Npr. okolica Logatca. Blizu AC, zrak ok oz. bolje kot v dolini. Goriška je ok, ampak poleti neznosno+ozon. Banjšice, Trnovo bolje.

Aquafriend ::

damirj79 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

OP-a ne zanima turizem ampak katere regije so najbolj ciste. Primorska to ni. Razen skrajno severna primorska. Kras lepo a vdihujejo trzaski zrak, kjer kurijo marsikaj pa se zrak severne italije, ki je eden izmed najbolj onesnazenih v evropi.



Aquafriend je izjavil:


Onesnazenost zraka



Ljubljana in vzhodno od nje je onesnaženost zraka na istem ali celo slabšem, kot primorska/goriška, kjer naj bi bilo slabo zaradi severne italije, pa v resnici ni tako hudo zaradi burje. Od kje potem LJ in vzhodno od nje pride do tako slabega zraka?


Vzhodno od lj je slab zrak zarad zasavja, ker izpuscajo onesnazen zrak, sostanj, vzhodno od zasavja pa nekaj zarad avstrije, mogoce tudi nekaj zarad zastarele industrije, ki onesnazuje vec ali pa morda celo zarad tega, ker prebivalci zarad sparanja kurijo vse zivo.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

ostal bi v lj, fuknil telekomu kolkor bi hoteli za 10/10 (gbps) optiko (oziroma kasneje 100/100, pa magar če jim sam plačam uplink naprej) en c class ipv4 network pa en /64 al pa več ipv6 network, v trenutnem bloku kupil celo nadstropje ali dva (tistim, ki bi se morali zato preselit bi kupil nova stanovanja/hiše kakor bi hoteli, če se pa kdo ne bi.... hja bi že prepričali, ali zlepa (raje) ali z grda (če ne gre drugeče), napeljal klimo po vseh nadstropjih in (kako industrijsko, ki gre tudi na 5°C... jaz sem tist idiot, ki ko gre s prijatelji na morje da klimo na 16 in se pol grega da so debili ker hočejo dat na več) vzel še par muc in živel srečno do konca svojih dni
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

PreviousUser ::

Aquafriend je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

OP-a ne zanima turizem ampak katere regije so najbolj ciste. Primorska to ni. Razen skrajno severna primorska. Kras lepo a vdihujejo trzaski zrak, kjer kurijo marsikaj pa se zrak severne italije, ki je eden izmed najbolj onesnazenih v evropi.



Aquafriend je izjavil:


Onesnazenost zraka



Ljubljana in vzhodno od nje je onesnaženost zraka na istem ali celo slabšem, kot primorska/goriška, kjer naj bi bilo slabo zaradi severne italije, pa v resnici ni tako hudo zaradi burje. Od kje potem LJ in vzhodno od nje pride do tako slabega zraka?


Vzhodno od lj je slab zrak zarad zasavja, ker izpuscajo onesnazen zrak, sostanj, vzhodno od zasavja pa nekaj zarad avstrije, mogoce tudi nekaj zarad zastarele industrije, ki onesnazuje vec ali pa morda celo zarad tega, ker prebivalci zarad sparanja kurijo vse zivo.


Zanimivo, da je nad jugovzhodno, posebno pa še nad severno Avstrijo tako umazan zrak? Kako bi to pojasnil? Kateri parametri pa so sploh vzeti za določanje, koliko je zrak onesnažen?

zobnik ::

Na Vrhniki v Sinji Gorici poleti pred Hoferjem tako smrdi iz bližnjega smetišča, da zunaj ne moreš niti sladoleda pojest v miru.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Požar v Kemisu v Sinji Gorici (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38660173 (23354) zmaugy
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15620701 (15011) Vitez
»

Katere soseske so vam vsec?

Oddelek: Loža
325638 (4028) jype

Več podobnih tem