» »

V katero slovensko regijo bi šli živet?

V katero slovensko regijo bi šli živet?

1
2
3

Jerry000 ::

Jaz bi brez dvoma zbral gorenjsko

7982884e ::

bhfg je izjavil:

zasavsko in posavsko bi takoj odpisal zaradi slabega zraka in blizine jedrske elektrarne. ljubljana prav tako, premalo miru.
jedrska elektrarna krsko nic ne onesnazuje. bos dosti na slabsem ce bos zivel v mestu kot pa 50 metrov od jedrske elektrarne. radiacije od nje je priblizno toliko kot jo dobis od banane na pultu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

7982884e ::

Aquafriend je izjavil:

Jaz osebno bi si poiskal podrocje nekje na gorenjskem. Imas dost izbire.

Vrhnika kemis, onesnazeno vse do logatca zarad vetra.

kaksne traparije so pa to? isto za vse druge regije, nobenih konkretnih stevilk nimas, vse si iz nevem kje potegnil, po moznosti na podlagi neke novice izpred par let. hint: povsod po sloveniji je kaksna tovarna ali dve.

jype je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Na zalost ob kolpi ni vec tako varno odkar stevilni prebezniki preplavajo reko in celo vcasih pridejo v hiso.
Mhm, še posebej se to pogosto zgodi na Poljskem, kjer največ ljudi goji proti-imigrantska stališča, čeprav nihče ni dovolj nor, da bi šel v tisti nazi shithole.

jure ze dolgo casa ni bil na poljskem; ce bi bil, ne bi trosil takih neumnosti. poljska nas v veliko pogledih prehiteva po desni in levi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

ahac ::

poljska nas v veliko pogledih prehiteva po desni in levi.

Ampak nikjer tolk kot pri onesnaženosti okolja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

c3p0 ::

Poljska je krasna dežela, priporočam kak road-trip, ne samo špricanje gnojnice po forumih.

HappyPills ::

Sam razmišljam o Goričkem. Deluje mirno tam.

freezby ::

Goričko je fajn, a so ga odkrili že angleški penzionisti.
Zahodni del Dolenjske, dolina Krke.

Bye ::

Okolica Kopra/Istra.

HappyPills ::

freezby je izjavil:

Goričko je fajn, a so ga odkrili že angleški penzionisti.
Zahodni del Dolenjske, dolina Krke.


Vbistvu veliko teh angležev zdaj prodaja te nepremičnine in to za drobiž.

zmaugy ::

7982884e je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Jaz osebno bi si poiskal podrocje nekje na gorenjskem. Imas dost izbire.

Vrhnika kemis, onesnazeno vse do logatca zarad vetra.

kaksne traparije so pa to? isto za vse druge regije, nobenih konkretnih stevilk nimas, vse si iz nevem kje potegnil, po moznosti na podlagi neke novice izpred par let. hint: povsod po sloveniji je kaksna tovarna ali dve.

jype je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Na zalost ob kolpi ni vec tako varno odkar stevilni prebezniki preplavajo reko in celo vcasih pridejo v hiso.
Mhm, še posebej se to pogosto zgodi na Poljskem, kjer največ ljudi goji proti-imigrantska stališča, čeprav nihče ni dovolj nor, da bi šel v tisti nazi shithole.

jure ze dolgo casa ni bil na poljskem; ce bi bil, ne bi trosil takih neumnosti. poljska nas v veliko pogledih prehiteva po desni in levi.


Malenkost...

PreviousUser ::

HappyPills je izjavil:

Sam razmišljam o Goričkem. Deluje mirno tam.


Si kaj razmišljal, kako s službo tam? Ali si tudi ti v penziji? :)

7982884e ::

zmaugy je izjavil:


Malenkost...


ne rabis pametovat, zivim v blizini. zanimajo me tocni podatki o tem, zakaj je zrak, zemlja, voda, whatever, onesnazeno, danes, marca 2019. in kako ta onesnazenost vpliva na clovekovo zdravje, v primerjavi z recimo zivljenjem v ljubljani (kjer so emisije nevarnih delcev bistveno visje) ali treh urah v kadilskem lokalu.

HappyPills ::

PreviousUser je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Sam razmišljam o Goričkem. Deluje mirno tam.


Si kaj razmišljal, kako s službo tam? Ali si tudi ti v penziji? :)


Am trenutno delam od doma, tako da mi je vseeno kje sem. Bi pa verjetno si dodatno ustvaril še dohodke na področju turizma, ker me to zanima in ker vidim tam velike priložnosti :).

Aquafriend ::

7982884e je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Jaz osebno bi si poiskal podrocje nekje na gorenjskem. Imas dost izbire.

Vrhnika kemis, onesnazeno vse do logatca zarad vetra.

kaksne traparije so pa to? isto za vse druge regije, nobenih konkretnih stevilk nimas, vse si iz nevem kje potegnil, po moznosti na podlagi neke novice izpred par let. hint: povsod po sloveniji je kaksna tovarna ali dve.

jype je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Na zalost ob kolpi ni vec tako varno odkar stevilni prebezniki preplavajo reko in celo vcasih pridejo v hiso.
Mhm, še posebej se to pogosto zgodi na Poljskem, kjer največ ljudi goji proti-imigrantska stališča, čeprav nihče ni dovolj nor, da bi šel v tisti nazi shithole.

jure ze dolgo casa ni bil na poljskem; ce bi bil, ne bi trosil takih neumnosti. poljska nas v veliko pogledih prehiteva po desni in levi.

nisem nic iz riti potegnil. Civilna inciativa je sla delat analizo v tujino, neodvisno od slovenskih. Tudi za krsko ko primerjas z banano na pultu pretiravas. Sindrom noja, ki tisci glavo v pesku. Problem ne bo izginil ce zanikas problem. Predvidevam, da vecina v sloveniji razmislja podobno kot ti. Zanika problem. Zato je v sloveniji najvecja umrljivost zarad raka. Kot primer, v okolici semica imajo zarad okoljske nesrece vecjo stopnjo ozavescanja problema, zato imajo najmanj raka ceprav so bolj onesnazeni kot drugi z doloceno kemikalijo najvec v evropi.

Aquafriend ::

Bye je izjavil:

Okolica Kopra/Istra.

onesnazeno, predvsem zarad blizine trsta.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Štajerska, Dravsko polje? V bližini Boč, Donačka. Relativno čisto, v MB po kakih nakupih, bližina Avstrije.

Aquafriend ::

Dravsko polje ni ravno cisto.

7982884e ::

Aquafriend je izjavil:

nisem nic iz riti potegnil. Civilna inciativa je sla delat analizo v tujino, neodvisno od slovenskih.
ja, na isto foro kot je civilna iniciativa modro nebo sla nekam po neke raziskave zastrupljenosti slovenije od chemtrailov iz avionov. imamo doma zadost dober kader ki je podal svoje ocene; zdej ce se gremo teorije zarote da so placani da govorijo neresnice potem je pa brezveze nadaljevati debato.

se enkrat pozivam za primerjavo skodljivih ucinkov tistih delcev, ki so nekako se vedno ostali od leta 2016, s pasivnim kajenjem 3 ure tedensko/mesecno ali pa prezivljanju 1/2 leta v ljubljani, obkrozen z izpusnimi plini in nevarnimi delci.

ker namrec za slednje imamo zelo dobre podatke, da krajsajo zivljenje za vec let.

Aquafriend je izjavil:

Tudi za krsko ko primerjas z banano na pultu pretiravas.
ne, nic ne pretiravam.

https://xkcd.com/radiation/

virov za to imas malo morje. konec koncev zato ker se gre za dobro poznano stvar, ne za nek bav bav. zelo lahko vzames merilnik sievertov, gres okoli krskega in elektrarne in primerjas vrednosti.

radiacijo zelo enostavno ustavis, vecino virov ze s kosom kartona. delavci v jedrski elektrarni niso cisto nic zdravstveno ogrozeni, zato ker je kolicina radiacije zanemarljiva v primerjavi z radiacijo iz tal in od sonca. ce gres na cezoceanski let pa se toliko bolj, pa ne zato ker seva letalo, ampak ker sevajo kozmicni zarki, ki so na visini manj sciteni od atmosfere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

PreviousUser ::

HappyPills je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Sam razmišljam o Goričkem. Deluje mirno tam.


Si kaj razmišljal, kako s službo tam? Ali si tudi ti v penziji? :)


Am trenutno delam od doma, tako da mi je vseeno kje sem. Bi pa verjetno si dodatno ustvaril še dohodke na področju turizma, ker me to zanima in ker vidim tam velike priložnosti :).


Misliš, da se bo Goričko turistično razvilo? Mogoče bolj zeleni turizem, ker je le krajinski park tam. Pa neke terme so imeli v planu, ne vem, če zdaj kaj delajo na tem. A imaš že kaj nagledano drugače? Mene tudi vleče v ta konec...

Siddh ::

Dravsko polje ni nič bolj ali manj čisto kot preostanek Slovenije. Imaš ogromno vasi z bližino avtoceste in ogromno prostora za rekreacijo, gozdove travnike itd. Vasi so načeloma mirne, dosti je kmetij, vendar imaš tudi naselja, ki so izključno stanovanjska, brez kmetij. Avstrija je blizu, Ljubljana tudi, če ni gneče :D. Vglavnem vse je blizu, avtobusni prevoz v šole je tudi kar dobro rešen. Prej je nekdo omenjal, da takoj ko imaš neko šolo v naselju ni zraven narave - osnovne šole v Kidričevem, Miklavžu, Ptuju, pa še mnogih naselij so kar zraven gozdov, postavljene na rob naselja.


c3p0 ::





No ja, LJ, MB, Velenje, Šoštanj, Trbovlje - katastrofa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

soncee1 ::

Dragi Slovenčki, ne zavedate se kaj imate, bluzite kar nekaj v tri krasne kar vam mediji servirajo. Slovenija ima vse kar imajo veliki in celo veliko manj onesnaženo, problem je edino s politiko. Tu se ne morejo iz svoje kože, posredna kraja na kvadrat, ampak tudi za njih raste palica

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

FireSnake ::

Gozdovi, narava in čisto okolje?

Zreško Pohorje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

val46 ::

jst pa ne povem kje jaz živim, k če bi mel take sosede, kot jih večina tle piše, bi se mi strgalo :P Malo šale, ampak tle kjer sm, na meji med krasom in vipavsko dolino mamo vse kar želimo in nam je čisto fajn ;) Do mest(sežana,nova gorica,ajdovščina je blizu,cca 15 min, pa še vedno dovolj daleč, da lohk rečem da sm v naravi :)

HappyPills ::

PreviousUser je izjavil:

HappyPills je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Sam razmišljam o Goričkem. Deluje mirno tam.


Si kaj razmišljal, kako s službo tam? Ali si tudi ti v penziji? :)


Am trenutno delam od doma, tako da mi je vseeno kje sem. Bi pa verjetno si dodatno ustvaril še dohodke na področju turizma, ker me to zanima in ker vidim tam velike priložnosti :).


Misliš, da se bo Goričko turistično razvilo? Mogoče bolj zeleni turizem, ker je le krajinski park tam. Pa neke terme so imeli v planu, ne vem, če zdaj kaj delajo na tem. A imaš že kaj nagledano drugače? Mene tudi vleče v ta konec...


Ja sem že šel pogledat par nepremičnin in za eno sem se že odločil, a sem žal zamudil za par dni, ko so me prehiteli neki rusi. Zdaj je prišel otrok in se bo ta plan malo zamaknil.
Kar se tiče turizma, so v določenih občinah zelo odprti za sodelovanje in jim je to celo ena od glavnih prioritet v nasljednjem mandatu. Problem turizma v prekmurju je predvsem v tem, da so si ga ponudniki sami razvrednotili in oklestili ponudbo bolj ali manj na kmečki turizem. V resnici pa je regija z eno večjih rasti v nočitvih, ima tudi 2x daljše povprečno bivanje kot npr Ljubljana (5dni vs 2,5). Kot si rekel, eko turizem usmerjen v €€ ter €€€ razred nočitev.

PreviousUser ::

HappyPills je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

HappyPills je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Sam razmišljam o Goričkem. Deluje mirno tam.


Si kaj razmišljal, kako s službo tam? Ali si tudi ti v penziji? :)


Am trenutno delam od doma, tako da mi je vseeno kje sem. Bi pa verjetno si dodatno ustvaril še dohodke na področju turizma, ker me to zanima in ker vidim tam velike priložnosti :).


Misliš, da se bo Goričko turistično razvilo? Mogoče bolj zeleni turizem, ker je le krajinski park tam. Pa neke terme so imeli v planu, ne vem, če zdaj kaj delajo na tem. A imaš že kaj nagledano drugače? Mene tudi vleče v ta konec...


Ja sem že šel pogledat par nepremičnin in za eno sem se že odločil, a sem žal zamudil za par dni, ko so me prehiteli neki rusi. Zdaj je prišel otrok in se bo ta plan malo zamaknil.
Kar se tiče turizma, so v določenih občinah zelo odprti za sodelovanje in jim je to celo ena od glavnih prioritet v nasljednjem mandatu. Problem turizma v prekmurju je predvsem v tem, da so si ga ponudniki sami razvrednotili in oklestili ponudbo bolj ali manj na kmečki turizem. V resnici pa je regija z eno večjih rasti v nočitvih, ima tudi 2x daljše povprečno bivanje kot npr Ljubljana (5dni vs 2,5). Kot si rekel, eko turizem usmerjen v €€ ter €€€ razred nočitev.


Rusi tudi kupujejo tam? Kmalu bo cel svet na Goričkem. :) Bo treba potem pohiteti, da ne bodo šle cene preveč gor.

To gledaš stare kmetije, vikende...? Jaz sem šel tudi že nekaj gledat gor, mi je bilo zelo všeč...

Aquafriend ::

ja, na isto foro kot je civilna iniciativa modro nebo sla nekam po neke raziskave zastrupljenosti slovenije od chemtrailov iz avionov. imamo doma zadost dober kader ki je podal svoje ocene; zdej ce se gremo teorije zarote da so placani da govorijo neresnice potem je pa brezveze nadaljevati debato.

se enkrat pozivam za primerjavo skodljivih ucinkov tistih delcev, ki so nekako se vedno ostali od leta 2016, s pasivnim kajenjem 3 ure tedensko/mesecno ali pa prezivljanju 1/2 leta v ljubljani, obkrozen z izpusnimi plini in nevarnimi delci.

ker namrec za slednje imamo zelo dobre podatke, da krajsajo zivljenje za vec let.


1. Ljubljana je manj onesnazena od marsikaterega manjsega kraja ali mesta v sloveniji. Je pa onesnazena.

2. Dejstvo je, da se podpisujejo tajni trgovinski in globalni sporazumi. Tajni sporazum pomeni, da se o tem ne obvesca javno oziroma tega ne poves javnosti. Ce si ti vernik v sposobne kadre pac bodi. Sposoben ne pomeni iskren. Denar sveta vladar. Lobiranje. Naivni ljudje pa nasedajo.

3. Ni brezveze nadaljevat debato ker ozavescanje lahko samo koristi.

Zgodovina sprememb…

louser ::

Siddh je izjavil:

Dravsko polje ni nič bolj ali manj čisto kot preostanek Slovenije. Imaš ogromno vasi z bližino avtoceste in ogromno prostora za rekreacijo, gozdove travnike itd. Vasi so načeloma mirne, dosti je kmetij, vendar imaš tudi naselja, ki so izključno stanovanjska, brez kmetij. Avstrija je blizu, Ljubljana tudi, če ni gneče :D. Vglavnem vse je blizu, avtobusni prevoz v šole je tudi kar dobro rešen. Prej je nekdo omenjal, da takoj ko imaš neko šolo v naselju ni zraven narave - osnovne šole v Kidričevem, Miklavžu, Ptuju, pa še mnogih naselij so kar zraven gozdov, postavljene na rob naselja.


Dobrih 50 minut do LJ, 20 min do MB. V bližini gozdovi, reke, gričevja, travniki.
Voda je pitna, optika je. Če je ni, imaš dober 4G signal..

zmaugy ::

7982884e je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

nisem nic iz riti potegnil. Civilna inciativa je sla delat analizo v tujino, neodvisno od slovenskih.
ja, na isto foro kot je civilna iniciativa modro nebo sla nekam po neke raziskave zastrupljenosti slovenije od chemtrailov iz avionov. imamo doma zadost dober kader ki je podal svoje ocene; zdej ce se gremo teorije zarote da so placani da govorijo neresnice potem je pa brezveze nadaljevati debato.

se enkrat pozivam za primerjavo skodljivih ucinkov tistih delcev, ki so nekako se vedno ostali od leta 2016, s pasivnim kajenjem 3 ure tedensko/mesecno ali pa prezivljanju 1/2 leta v ljubljani, obkrozen z izpusnimi plini in nevarnimi delci.

ker namrec za slednje imamo zelo dobre podatke, da krajsajo zivljenje za vec let.

Aquafriend je izjavil:

Tudi za krsko ko primerjas z banano na pultu pretiravas.
ne, nic ne pretiravam.

https://xkcd.com/radiation/

virov za to imas malo morje. konec koncev zato ker se gre za dobro poznano stvar, ne za nek bav bav. zelo lahko vzames merilnik sievertov, gres okoli krskega in elektrarne in primerjas vrednosti.

radiacijo zelo enostavno ustavis, vecino virov ze s kosom kartona. delavci v jedrski elektrarni niso cisto nic zdravstveno ogrozeni, zato ker je kolicina radiacije zanemarljiva v primerjavi z radiacijo iz tal in od sonca. ce gres na cezoceanski let pa se toliko bolj, pa ne zato ker seva letalo, ampak ker sevajo kozmicni zarki, ki so na visini manj sciteni od atmosfere.


Samo en primer ti bom navedel: v enem slovenskem kraju je vsem dobro znan vir onesnaženja, v okolici je raka kolikor hočeš, pogost je smrad po gnilih jajcih.
Predstavniki domnevnega krivca ob omembi smradu po gnilih jajcih postrežejo so podatki o emisijah SO2, ki so v dovoljenih mejah.
SO2 seveda ni vir tega smradu ampak je to H2S (precej zoprn strup, ki bo tudi razlog za dokončno smrt za večino življenja na Zemlji na koncu ekscesnega GW), česar pa prizadeto prebivalstvo ne ve. In stvar se ustavi, ker ljudem zaprejo usta z meritvami neustreznih parametrov.
Kdor ve iz zgodovine (druga polovica dvajsetega stoletja, ko se je nebrzdano onesnaževalo z vsem možnim sranjem in naknadno začudeno opazovalo posledice), kako dolgožive so določene kemikalije, kako dolgo se zadržujejo v zemljišču in kakšne posledice povzročajo, se na omembo raznih feng shui delcev iz dizel motorjev v primerjavi z umazanim zgorevanjem nevarnih odpadkov v veliki količini, samo nasmehne.

Aquafriend ::

louser je izjavil:

Siddh je izjavil:

Dravsko polje ni nič bolj ali manj čisto kot preostanek Slovenije. Imaš ogromno vasi z bližino avtoceste in ogromno prostora za rekreacijo, gozdove travnike itd. Vasi so načeloma mirne, dosti je kmetij, vendar imaš tudi naselja, ki so izključno stanovanjska, brez kmetij. Avstrija je blizu, Ljubljana tudi, če ni gneče :D. Vglavnem vse je blizu, avtobusni prevoz v šole je tudi kar dobro rešen. Prej je nekdo omenjal, da takoj ko imaš neko šolo v naselju ni zraven narave - osnovne šole v Kidričevem, Miklavžu, Ptuju, pa še mnogih naselij so kar zraven gozdov, postavljene na rob naselja.


Dobrih 50 minut do LJ, 20 min do MB. V bližini gozdovi, reke, gričevja, travniki.
Voda je pitna, optika je. Če je ni, imaš dober 4G signal..

na splosno je vzhod slovenije bolj onesnazen kot osrednja slovenija.

zmaugy, kater kraj?

Zgodovina sprememb…

louser ::

Vir za tvoje nabijanje, prosim.

Aquafriend ::

Jutr me spomni za vir.

Drugac pa logarska dolina, cista, zelo lepa pa ena izmed par obmocij najmanj raka v sloveniji.

Aquafriend ::

louser je izjavil:

Vir za tvoje nabijanje, prosim.

Podtalnica in pesticidi



Onesnazenost zraka

Aquafriend ::



Zemljevid mest, kjer so l. 2011 v vzorcih pitne vode iz pipe našli večje od priporočene vrednosti pesticidov

Spock83 ::

Jaz zacasno zivim v Vipavi. Imam tudi veliko zeljo, da tukaj ostanem.

zobnik ::

Mi mamo super lokacijo, 25km zahodno iz Ljubljane. Do Viča imam 25km, do Vrhnike 18km, do Tolmina 70km, do Kranja 40km. Ko je v dolini megla je pri nas sonce, sneg pozimi, poletja niso vroča, edin noči pa imamo tople bolj kot v dolini.
Drugače ni slabo kje med Vipavo-Gorico in Bovcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

HappyPills ::

PreviousUser je izjavil:


Rusi tudi kupujejo tam? Kmalu bo cel svet na Goričkem. :) Bo treba potem pohiteti, da ne bodo šle cene preveč gor.

To gledaš stare kmetije, vikende...? Jaz sem šel tudi že nekaj gledat gor, mi je bilo zelo všeč...


Haha ja, so kupli celo posest bodo mel neke konje pa mali resort za bogate ruse baje.
Jaz predvsem gledam, da je hiša bolj na samem in da ima nekaj zemlje okoli recmo do max 1ha in pa dostop do solidneg neta. Pa da je do večjega centra max 15minut do šole pa max 5. Ampak to oboje ni tak problem, ker so trgovski centri v MS vsi na severni strani, šolo ma pa vsaka občina praktično (občin je pa cel kup :D)
Če imaš željo obnavljat je robe veliko, ti gledaš stare kmetije?

zobnik ::

Najboljš je živet kje na Vrhniki-Horjulu. Do Ljubljane viča 15 min. do morja daleč ni, do hibov tudi ne....ceste iz teh strani niso nikol z zastoji, kot recimo Medvode, Domžale, Ivančna Gorica.

Invictus ::

Če hočeš biti blizu Ljubljana, je okolica Kranja še boljša. Hitro si tam, poleg tega na gorenjski avtocesti skoraj ni tovornjakov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

shadeX ::

Spock83 je izjavil:

Jaz zacasno zivim v Vipavi. Imam tudi veliko zeljo, da tukaj ostanem.


Burja te nič ne moti? Kraji tukaj so sicer lepi (najbolj mi je všeč tja proti tolminskem), ampak burja mi po tolikih letih gre res dejansko že na penis. Speaking of that... 1 uro nazaj je začelo pihat.

Je pa res, da bo vsaj zrak čist. 5 minut sem zračil in že lepše diham, vsaj ena pozitivna stran burje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

zobnik ::

Invictus je izjavil:

Če hočeš biti blizu Ljubljana, je okolica Kranja še boljša. Hitro si tam, poleg tega na gorenjski avtocesti skoraj ni tovornjakov...


Mal preveč je obremnjen vse skupaj. Zaradi turisov. V Horjulu tega ni. Pa tudi blizu so Grmada, Lovrenc, Tošč, tko da skočiš popoldne na en sprehod.

mikhaair ::

Cerknica mogoče.

Aquafriend ::

zobnik je izjavil:

Najboljš je živet kje na Vrhniki-Horjulu. Do Ljubljane viča 15 min. do morja daleč ni, do hibov tudi ne....ceste iz teh strani niso nikol z zastoji, kot recimo Medvode, Domžale, Ivančna Gorica.

Okolica vrhnike je po kemisu ena od najbolj onesnazenih regij v sloveniji. Gorica ima onesnazen zrak, ki prihaja iz italije.

solatko ::

Od Rakitne proti Loški dolini je najboljši zrak, je pa infrastruktura tako, tako. Do Cerknice imaš nekaj večjih in manjših vasi. Nova vas na Blokah, Velike Bloke (tam čez poteka evropska kolesarska in peš pot, cel kup dobrih, neizkoriščenih turističnih točk - Slivnica z daleč najlepšim razgledom v SLO, nekaj kraških jam, Snežnik, grad Snežnik, blizu Taborska in Križna jama, cerkiniško jezero, Rakov škocjan).

To so najboljši kraji za zdravljenje dihalnih bolezni.
Delo krepa človeka

Meizu ::

bhfg je izjavil:

Recimo, da si financno preskrbljen in ne rabis hodit v sluzbo. katera regija v sloveniji bi bila najbolj prijetna za zivljenje za nekoga, ki ceni: mir, zasebnost, blizino lepe narave, cist zrak, potencialno tudi moznost kmetovanja (torej dobra prst, blizina vode itd. ), ampak vseeno dobre povezave z mestom (bolnice, posta, sola in ostala potrebna infrastruktura).

zasavsko in posavsko bi takoj odpisal zaradi slabega zraka in blizine jedrske elektrarne. ljubljana prav tako, premalo miru.


Od zmerej primorska, mona!

Kam bulse, vina ims kukr ces, alora imas anke osmice! Ce se stjgnes zivt na kras lhko ssis anke prsut. Narave jmmo dosti, ne fali nanke murje! Ma kaj tu... ma gres lahko cez mejo na hitro po prau tapravo martadelo. Uno tisto, szi olivcami.

jype ::

Meizu je izjavil:

Od zmerej primorska, mona!
Potem rabiš še prevod, da znaš dobro jamrat:

Bye ::

Aquafriend je izjavil:

Bye je izjavil:

Okolica Kopra/Istra.

onesnazeno, predvsem zarad blizine trsta.

Če tako gledaš, boš težko našel primerno mesto kjerkoli...

Aquafriend ::

Sem ze nasel. Vecina gorenske, logarska dolina, med ivancno gorico in trebnjem, okolica velike lasce, bovec pa mogoce se kaj.

solatko ::

Meizu - Mona, ste malčk predrahi (€).
Delo krepa človeka

mikhaair ::

Primorska kar se tiče turizma (vino+hrana) ima najvecji potencial gornja vipavska dolina, skupaj z obronki Krasa. Vipavski križ, Goče, Štanjel. Če bi tam bili iznajdljivi kot brici, bi že dandanes cvetel turizem. Tko pa bo sicer trajalo še kakšnih 10-15 let, potencial je, večji kot Brda, ki jih itak rešuje le bližina Italije.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Požar v Kemisu v Sinji Gorici (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38659962 (23143) zmaugy
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15620291 (14601) Vitez
»

Katere soseske so vam vsec?

Oddelek: Loža
325621 (4011) jype

Več podobnih tem