» »

V katero slovensko regijo bi šli živet?

V katero slovensko regijo bi šli živet?

«
1
2 3

bhfg ::

Recimo, da si financno preskrbljen in ne rabis hodit v sluzbo. katera regija v sloveniji bi bila najbolj prijetna za zivljenje za nekoga, ki ceni: mir, zasebnost, blizino lepe narave, cist zrak, potencialno tudi moznost kmetovanja (torej dobra prst, blizina vode itd. ), ampak vseeno dobre povezave z mestom (bolnice, posta, sola in ostala potrebna infrastruktura).

zasavsko in posavsko bi takoj odpisal zaradi slabega zraka in blizine jedrske elektrarne. ljubljana prav tako, premalo miru.
  • spremenil: Mavrik ()

borut_p ::

Verjetno glede na opis ti ostano pomurje ali prekmurje ter okolica nove gorice

bhfg ::

borut_p je izjavil:

Verjetno glede na opis ti ostano pomurje ali prekmurje ter okolica nove gorice


kolega mi je dejal, da je v pomurju zaradi intenzivnega kmetijstva prsta tako ali rekoc unicena (podtalnica skoraj da ni pitna, zemlja je polna pesticidov). nevem koliko je resnice v tem.

Baja ::

kakšno goričko, mogoče prlekija

bhfg ::

Baja je izjavil:

kakšno goričko, mogoče prlekija


hvala za predloge. glede gorickega:

mzakelj ::

Kras ? Gorenjska je lepa, ali pa kaka vasica v okolici Idrije. Izredno lepo samo pozimi malo otežen dostop.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

martincek1 ::

Verjetno nekam med Naklem in Radovljico, komot izpolnjuje vse zahteve. Edini minus je, da je relativno daleč od obale.

Magic1 ::

Če hočeš veliko narave, potem rabiš gledat gričevnate/rahlo hribovite predele:
https://www.google.com/maps/@45.6598608...!5m1!1e4
V okolici Ilirke BIstrice bi tudi znalo bit fajn ter v Vipavski dolini.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jype ::

Ljubljana.

Narava, mir, kvalitetna zemlja, potok, do centra mesta je ~15 minut s kolesom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dexterboy ::

Že s tem, ko zahtevaš bližino infrastrukture in svež zrak, mešaš zadeve. Bolnice ne boš našel v naravi, tako kot naravo ne boš našel v bližini vrtca, šole itd.
Moraš podati več zahtev, kaj želiš. Če si finančno preskrbljen, zakaj bi rad bližino šole? Ker, če imaš otroke in ne hodiš v službo, ker si finančno neodvisen, je čas drugačno merilo v tvojem življenju kot pa v mojem, ko sem odvisen od plače...

Pozabil dopisati; potlej ti je vseeno, ali se voziš do Supernove pol ure ali 45 minut, mar ne? Ker ti je čas nepomembno merilo...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

Saj je napisal da če ne rabiš hoditi v službo. Pomoje išče lokacijo za nekoga kateri gre v penzijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

shadeX ::

jype je izjavil:

Ljubljana.

Narava, mir, kvalitetna zemlja, potok, do centra mesta je ~15 minut s kolesom.


Očitno še nisi obiskal drugih mest oz. regij, če ti je Ljubljana najbolj všeč. Sonca praktično skorajda ni, megla, da o umazanem zraku ne izgubljam besed.

P.S Super, da imate celo potok. To pa je res omembe vredno. Mi imamo celo reko v kateri se lahko celo kopamo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

HotBurek ::

Spodanja Savinjska dolina (Žalec in okolica.)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

PromeuZ ::

shadeX pa tudi očitno že kar nekaj časa ni bil v Ljubljani.

Za OP-a pridejo mogoče v poštev Goriška Brda.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

jype ::

shadeX je izjavil:

Mi imamo celo reko v kateri se lahko celo kopamo :)
Ljubljanica je varna za kopanje.

shadeX je izjavil:

Sonca praktično skorajda ni,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

winko12345 ::

Trbovlje - zasavje ima vse od naštetega..veliko gozdov, pokrajine..lahko si malo odmaknjen od mesta v mestu imaš pa vse potrebno

bhfg ::

martincek1 je izjavil:

Verjetno nekam med Naklem in Radovljico, komot izpolnjuje vse zahteve. Edini minus je, da je relativno daleč od obale.


hvala za predlog. obala mi niti ni tako pomembna, imam raje gozdove.

Magic1 je izjavil:

Če hočeš veliko narave, potem rabiš gledat gričevnate/rahlo hribovite predele:
https://www.google.com/maps/@45.6598608...!5m1!1e4
V okolici Ilirke BIstrice bi tudi znalo bit fajn ter v Vipavski dolini.


hvala za nasvet, ampak link ne deluje.

jype je izjavil:

Ljubljana.

Narava, mir, kvalitetna zemlja, potok, do centra mesta je ~15 minut s kolesom.


pozabil si omeniti se ogromne cene na m2 in gratis zanic zrak. ;) celo zivljenje sem ze v lj in hocem cim prej stran.

dexterboy je izjavil:

Že s tem, ko zahtevaš bližino infrastrukture in svež zrak, mešaš zadeve. Bolnice ne boš našel v naravi, tako kot naravo ne boš našel v bližini vrtca, šole itd.
Moraš podati več zahtev, kaj želiš. Če si finančno preskrbljen, zakaj bi rad bližino šole? Ker, če imaš otroke in ne hodiš v službo, ker si finančno neodvisen, je čas drugačno merilo v tvojem življenju kot pa v mojem, ko sem odvisen od plače...

Pozabil dopisati; potlej ti je vseeno, ali se voziš do Supernove pol ure ali 45 minut, mar ne? Ker ti je čas nepomembno merilo...


blizina infrastrukture zame pomeni, da je v radiusu 20-30 min voznje mesto, ki ima vse to.

HotBurek je izjavil:

Spodanja Savinjska dolina (Žalec in okolica.)


hvala za nasvet.

winko12345 je izjavil:

Trbovlje - zasavje ima vse od naštetega..veliko gozdov, pokrajine..lahko si malo odmaknjen od mesta v mestu imaš pa vse potrebno


zasavje sem poleg krskega in ljubljane odpisal zaradi onesnazenosti zraka.

Aquafriend ::

bhfg je izjavil:

recimo, da si financno preskrbljen in ne rabis hodit v sluzbo. katera regija v sloveniji bi bila najbolj prijetna za zivljenje za nekoga, ki ceni: mir, zasebnost, blizino lepe narave, cist zrak, potencialno tudi moznost kmetovanja (torej dobra prst, blizina vode itd.), ampak vseeno dobre povezave z mestom (bolnice, posta, sola in ostala potrebna infrastruktura).

zasavsko in posavsko bi takoj odpisal zaradi slabega zraka in blizine jedrske elektrarne. ljubljana prav tako, premalo miru.

Na splosno gorenjska pa tudi kaksni posamicni kraji drugod po sloveniji. Mogoce severna primorska.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Osrednjo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

louser ::

bhfg je izjavil:

borut_p je izjavil:

Verjetno glede na opis ti ostano pomurje ali prekmurje ter okolica nove gorice


kolega mi je dejal, da je v pomurju zaradi intenzivnega kmetijstva prsta tako ali rekoc unicena (podtalnica skoraj da ni pitna, zemlja je polna pesticidov). nevem koliko je resnice v tem.

Zemlja je rodovitna, ker se jo gnoji tako, kot se to zahteva, da je rodovitna. Voda iz pipe je pitna.

Aquafriend ::

Pomurje najvec raka v sloveniji. Najslabsa pitna voda. Onesnazena zemlja. Obala ne, N. gorica ne, ker iz italije onesnazen zrak. Okolica gorice oziroma goriska regija onesnazena z azbestom. Ljubljana ne, vrhnika ne, logatec ne, ilirska bistrica ne. Prekmurje ne, onesnazeno. Semic regija ne, voda onesnazena. Savinjska regija ne, podravska ne. Okolica gorenje vasi - bliz skofje loke onesnazeno, idrija onesnazena.

Zgodovina sprememb…

bhfg ::

Aquafriend je izjavil:

Pomurje najvec raka v sloveniji. Najslabsa pitna voda. Onesnazena zemlja. Obala ne, N. gorica ne, ker iz italije onesnazen zrak. Okolica gorice oziroma goriska regija onesnazena z azbestom. Ljubljana ne, vrhnika ne, logatec ne, ilirska bistrica ne. Prekmurje ne, onesnazeno. Semic regija ne, voda onesnazena. Savinjska regija ne, podravska ne.


hvala za mnenje. katera regija je po tvojem mnenju optimalna?

prav tako me zanima zakaj logatec, vrhnica in ilirska bistrica ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bhfg ()

Aquafriend ::

Jaz osebno bi si poiskal podrocje nekje na gorenjskem. Imas dost izbire.

Vrhnika kemis, onesnazeno vse do logatca zarad vetra.

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Goriška Brda

bhfg ::

Aquafriend je izjavil:

Jaz osebno bi si poiskal podrocje nekje na gorenjskem. Imas dost izbire.

Vrhnika kemis, onesnazeno vse do logatca zarad vetra.


hvala. kaj pa vpliv jesenic na onesnazenost gorenjske?

Aquafriend ::

Tocno jeseniska dolina ne.

delfinus je izjavil:

Goriška Brda


Lepo ampak veckrat presezeni delci v zraku, ker veter pac prihaja iz ene najbolj onesnazenih evropskih podrocij - severne italije.

Zgodovina sprememb…

Massacra ::

Aquafriend je izjavil:

Pomurje najvec raka v sloveniji. Najslabsa pitna voda. Onesnazena zemlja. Obala ne, N. gorica ne, ker iz italije onesnazen zrak. Okolica gorice oziroma goriska regija onesnazena z azbestom. Ljubljana ne, vrhnika ne, logatec ne, ilirska bistrica ne. Prekmurje ne, onesnazeno. Semic regija ne, voda onesnazena. Savinjska regija ne, podravska ne. Okolica gorenje vasi - bliz skofje loke onesnazeno, idrija onesnazena.


Z OPjem dejstvo, da je v Pomurju (najbrž res?) največ raka nima nobene zveze.
V trgovinah in na tržnicah ima na razpolago vedno več eko pridelane zelenjave in sadja...

Intenzivno kmetovanje in uporaba umetnih gnojil in pesticidov je res poslabšala tako prst kot podtalnico.

Ampak voda iz pipe je POPOLNOMA BREZ VSEH KEMIČNIH NEŽELENIH SNOVI. Vsi jo pijemo (no, številni pa imajo dodatne filtre na pipah...).

Vendar ni vsepovsod tako "črno".

Recimo Goričko: gričevnat svet, ogromno narave, pokritost z omrežji dobra, ogromno sadovanjakov, vinogradov, dober zrak...

Dostop do Murske Sobote: od 15 minut (južni rob Goričkega) do 45 minut (skrajni severni del ob Madzarski meji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

PreviousUser ::

Aquafriend je izjavil:

Pomurje najvec raka v sloveniji. Najslabsa pitna voda. Onesnazena zemlja. Obala ne, N. gorica ne, ker iz italije onesnazen zrak. Okolica gorice oziroma goriska regija onesnazena z azbestom. Ljubljana ne, vrhnika ne, logatec ne, ilirska bistrica ne. Prekmurje ne, onesnazeno. Semic regija ne, voda onesnazena. Savinjska regija ne, podravska ne. Okolica gorenje vasi - bliz skofje loke onesnazeno, idrija onesnazena.


Hmmm.. Kaj potem sploh še ostane od Slovenije? :D Zasavja pa zanimivo nisi omenil, meni se zdi še najbolj problematično.

Aquafriend ::

Ja sej so ze omenil trbovlje in okolico da ni primerno. Dobr je na gorenjskem ali pa tam okrog Trebnje na dolenjskem tudi se kar cisto. Ampak z lepoto gorenjske se ne more primerjat. Tam mas vse, gore, jezera, narodni park, gozdove, svez zrak, dost je tudi urbanih podrocij. Razen jesenic in okolice bi se izogibal. Pa skofje loke in gorenje vasi. Pa trzica zarad rudnika.

Zgodovina sprememb…

bhfg ::

Aquafriend je izjavil:

Ja sej so ze omenil trbovlje in okolico da ni primerno. Dobr je na gorenjskem ali pa tam okrog Trebnje na dolenjskem tudi se kar cisto. Ampak z lepoto gorenjske se ne more primerjat. Tam mas vse, gore, jezera, narodni park, gozdove, svez zrak, dost je tudi urbanih podrocij. Razen jesenic in okolice bi se izogibal. Pa skofje loke in gorenje vasi. Pa trzica zarad rudnika.


kaj pa na primer koroska?

jype ::

bhfg je izjavil:

pozabil si omeniti se ogromne cene na m2 in gratis zanic zrak. ;) celo zivljenje sem ze v lj in hocem cim prej stran.
...
zasavje sem poleg krskega in ljubljane odpisal zaradi onesnazenosti zraka.

Na Golovcu in v Zasavju zrak ni onesnažen.

Aquafriend ::

bhfg je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Ja sej so ze omenil trbovlje in okolico da ni primerno. Dobr je na gorenjskem ali pa tam okrog Trebnje na dolenjskem tudi se kar cisto. Ampak z lepoto gorenjske se ne more primerjat. Tam mas vse, gore, jezera, narodni park, gozdove, svez zrak, dost je tudi urbanih podrocij. Razen jesenic in okolice bi se izogibal. Pa skofje loke in gorenje vasi. Pa trzica zarad rudnika.


kaj pa na primer koroska?

koroska je na zalost tudi onesnazena

PreviousUser ::

jype je izjavil:

bhfg je izjavil:

pozabil si omeniti se ogromne cene na m2 in gratis zanic zrak. ;) celo zivljenje sem ze v lj in hocem cim prej stran.
...
zasavje sem poleg krskega in ljubljane odpisal zaradi onesnazenosti zraka.

Na Golovcu in v Zasavju zrak ni onesnažen.


Konkretno v Zagorju praši IGM, veliko je tudi težkih kovin v zemlji zaradi pretekle industrije. Pozimi, ko se pojavi temperaturna inverzija ima zagorska dolina verjetno najslabši zrak v Sloveniji zaradi kurjenja, veliko prometa proti Trojanam - ves ta zrak zaradi inverzije in neprevetrenosti ostaja v dolini. Zasavje ima tudi eno izmed največjih incidenc raka v Sloveniji.

louser ::

Ma, ti si šizofren. Najbolje, da kar na Madžarsko gre.

Aquafriend ::

Madzarska tudi podobno kot prekmurje. Ravninska panonska nizina. Intenzivno poljedelstvo s pesticidi. Onesnazeno.

Baja ::

mars?

Blumper ::

Kaj pa kras?

Aquafriend ::

Ne. Blizina Trsta, onesnazen zrak. Pa slisal sem da naj bi mafija tam metala nevarne odpadke. Nekaj sem bral o tem. Ne me drzat za besedo.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Recimo med Hočami in Sl. Bistrico, pod Pohorjem imaš vse, kar si naštel. Do Maribora 10 - 20 minut.

Aquafriend ::

Zemljevid z divjimi odlagalisci v sloveniji.

https://podcrto.si/divja-odlagalisca-z-...

gruntfürmich ::

kočevska, kras, goričko, bela krajina, 'dolina reke kolpe', notranjska... sami lepi in redko poseljeni konci...
haloze so tudi zanimive, imajo 'magičen' status
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nerro32 ::

Na srečo imamo veliko kotičkov po državi, ki ustrezajo kriterijem, precej je bilo že omenjenih, morda pride v poštev še kakšna Zgornja Savinjska ali pa Kozjansko...

PreviousUser ::

nerro32 je izjavil:

Na srečo imamo veliko kotičkov po državi, ki ustrezajo kriterijem, precej je bilo že omenjenih, morda pride v poštev še kakšna Zgornja Savinjska ali pa Kozjansko...


Pa Haloze, predvsem zahodni del. kjer ni toliko vinogradov in špricanja.

cekr ::

Tam nekam okoli Vrbskega ali pa Osojskega jezera bi se naselil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jocoj ::

Bela Krajina, kje v bližini Kolpe. Čist zrak, lepa narava, mir, voda pa še ograjo imaš. Do Karlovca imaš dobrih 20km, pa še srbe imaš tam, tako da vsak vikend jagnjetina ali odojek.:)

Aquafriend ::

Na zalost ob kolpi ni vec tako varno odkar stevilni prebezniki preplavajo reko in celo vcasih pridejo v hiso.

Magic1 ::

Aquafrienda jemi močno z rezervo, on vidi življensko nevaren strup v vsaki stvari... On se ponavadi hitro spusti na nivo flat-earth, ali chemtrailsov.
Magic

avani ::

Meni je že od nekdaj zelo všeč kozjansko. Lepa gričevnata dežela, super ljudje, dobra hrana, Podsreda, Podčetrtek, Olimje, itd. Vedno ko sem šel tja na izlet sem bil navdušen.

LeQuack ::

Mir in kmetovanje ne gresta skupaj. Razen če misliš vse ročno delati, ker če ne boš takoj rabil traktorje in mašinerijo in to je daleč od miru.
Quack !

jype ::

Aquafriend je izjavil:

Na zalost ob kolpi ni vec tako varno odkar stevilni prebezniki preplavajo reko in celo vcasih pridejo v hiso.
Mhm, še posebej se to pogosto zgodi na Poljskem, kjer največ ljudi goji proti-imigrantska stališča, čeprav nihče ni dovolj nor, da bi šel v tisti nazi shithole.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Požar v Kemisu v Sinji Gorici (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38659960 (23141) zmaugy
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15620282 (14592) Vitez
»

Katere soseske so vam vsec?

Oddelek: Loža
325620 (4010) jype

Več podobnih tem