» »

okolica Kranja/Radovljice ali Ivančna-Trebnje

okolica Kranja/Radovljice ali Ivančna-Trebnje

wugopihane33 ::

Pozdravljeni!

Razmišljam o selitvi iz Ljubljane in zgornji dve lokaciji sta zame posebej atraktivni, torej Gorenjska (okolica Kranja ali Radovljice) in odsek Ivančna Gorica - Trebnje na Dolenjskem. Na eni izmed teh treh lokacij bi si zgradil hišo in ustvaril družino. Cenim lepo naravo, mir (kolikor ga pač lahko dobiš), dober zrak, prebivalce, ki so sposobni kakšne intelektualne debate ter sevedno potencialno dobro okolje za vzgojo otrok (torej vzgoja v naravi, na prostem, zato tudi mesto odpade, odpadejo pa tudi primitivna pijančevanja po gostilnah in gasilskih domovih, ki so pogosta na podeželju).

Zanima me čim več mnenj in vtisov glede življenja na teh treh lokacijah s strani tistih, ki tam že živite. Kaj vam je všeč, kaj vam ni? Hvala za vsa mnenja in priporočila.

anketar ::

''prebivalce, ki so sposobni kakšne intelektualne debate''

glej koga je ljudstvo izvolilo, not gonna happen m8

Bud_Bundy ::

kakšna bogata soseska okoli trebnjega se najde. Išči kako na novo zazidljivo območje namenjeno takim s solidno plačo pa bo.

Vazelin ::

prebivalce, ki so sposobni kakšne intelektualne debate

okolica Kranja

Haha to dvoje ne gre skupaj. Saj veš da so v tistih selih okoli Kranja najbolj zahojeni ljudje v Sloveniji?:)) Tako lepa narava pa tako zlobni ljudje. Če že v kakšno novo sosesko.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kuall ::

se mi zdi, da bi znalo bit manj gužve na avtocesti iz kranja proti lj, posebej zjutraj, ko gredo ljudje v službo.

thetech ::

Vazelin je izjavil:

prebivalce, ki so sposobni kakšne intelektualne debate

okolica Kranja

Haha to dvoje ne gre skupaj. Saj veš da so v tistih selih okoli Kranja najbolj zahojeni ljudje v Sloveniji?:)) Tako lepa narava pa tako zlobni ljudje. Če že v kakšno novo sosesko.

Ne, ne vemo. Nam poveš več?

Vazelin ::

Osebne izkušnje, ki jih potrjujejo tudi izkušnje enega kolega ki je po očetu, s kerim ni živel skupaj nekaj dedoval - ljubi bog kaj mu je delala tista golazen iz ene izmed vasi malo od Kranja za par kv zemlje - s tistimi staroselsci iz vaških središč nočem imeti ničesar, kamoli vzgajati familijo v takem okolju. Najbolj farški ljudje, pa tako zajebani. Tako opevane Fužine so po mojem mnenju 100x boljše okolje za vzgajanje familije kot neki staroselci.

Moj nasvet je samo da se izogibaj starih vaškim jedrom kjer je folk bolestbo navezan na ograje in zemljo in kjer je precej šanse da naletiš na fašiste!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Pro ::

Mogoče Mošnje pri Radovljici?

Vazelin ::

Če maš keš in na gorenjsko pojdi v tisto novo naselje v Lesce. Tam so sami novi. Tam nad Šobcem. Če zmoreš dat za zemljo 130k
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

wugopihane33 ::

Hvala vsem za dosedanja priporočila. @Vazelin, hvala tudi tebi za deljenje svoje izkušnje, ravno takšnim in podobnim situacijam se želim izgoniti.

krho ::

Ti kar pridi v okolico Kranja.. če imaš denar in hočeš parcelo na ravnem, boš za zemljo plačal 150€+/m^2.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Raptor F16 ::

Stopi s pedestiala. Primitivce (narkiči, mestne seljačine, problematike) imaš tudi v mestih.

Ne vem, kaj misliš z "intelektualnimi debatami". Samooklicani intelektualci so znani po samovšečnosti in zelo nekritičnem razmišljanju. Ti raje glej v kakšno sosesko se seliš. V vsakem kraju boš naletel na "posebneže" ki ti bodo grenili življenje. Kar se pa tiče perspektive za otroka... spet odvisnov kakšno družbo bo padel ampak slabo družbo imaš lahko tako v mestu kot na vasi.

In če se že gremo tisto "Kaj pa če?"
Na vasi bo v najslabšem primeru res mogoče postal vikend gostilniški inventar, v mestu pa čisto komot narkič pod mostom.

XLapse ::

Vazelin je izjavil:

Osebne izkušnje, ki jih potrjujejo tudi izkušnje enega kolega ki je po očetu, s kerim ni živel skupaj nekaj dedoval - ljubi bog kaj mu je delala tista golazen iz ene izmed vasi malo od Kranja za par kv zemlje - s tistimi staroselsci iz vaških središč nočem imeti ničesar, kamoli vzgajati familijo v takem okolju. Najbolj farški ljudje, pa tako zajebani. Tako opevane Fužine so po mojem mnenju 100x boljše okolje za vzgajanje familije kot neki staroselci.

Moj nasvet je samo da se izogibaj starih vaškim jedrom kjer je folk bolestbo navezan na ograje in zemljo in kjer je precej šanse da naletiš na fašiste!

živim ob cesti ampak blizu vasi... Istra slovenska. Ni tako slab folk na vasi res kot misliš. Moj nono je pa bil v fašistični vojski to pa ja

In ti povem, je tukaj 100000000000x boljše kot v kakih fužinah/štepanjsko (sem živel tam) ... V bistvu tisto bruhanje nima se kaj primerjat, skratka neveš kaj govoriš.
alien technology

Bekiiiii ::

Vazelin je izjavil:

Če maš keš in na gorenjsko pojdi v tisto novo naselje v Lesce. Tam so sami novi. Tam nad Šobcem. Če zmoreš dat za zemljo 130k

Tam pa ja ni za zivet. Bajta zravn bajte nimas mira nic. Tako da ce OP isce mir tam zih ni za njega.

Drugace sam sem zivel v lescah do 2 leti nazaj. Preselila se s punco v okolico grosuplja. Ljudje vsaj meni so veliko boljsi. Tako da osebno se v lesce ne vrnem vec. Drugace lesce so lepe ker imas okoli bled/sobec bohinj itd. Vse par min stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bekiiiii ()

Aquafriend ::

Vazelin, kje pa ti zivis?

imagodei ::

1st world problems...

Itak nimamo časa za družbo. Važno je, da internet dobr vleče, ne pa višina IQ-ja sosedov. Boš že v širši okolici našel koga na tvojem nivoju, ane. V gledališču, v lokalih, kamor zahaja "elita", na kulturnih prireditvah, galerijah. Pač ne hodit v kino in v poceni beznice.

Kar je še najbolj pomembno, je to, da imaš tolerantne in normalne sosede. Ki ne bodo vpili nate, da ugasni žar, ker jim bo smrdelo perilo, ki ga ravno sušijo na popolnoma drugem delu svojega dvorišča. Pa da ne bodo navijali glasne glasbe ob 23h med tednom...
- Hoc est qui sumus -

Cveto ::

Na gorenjskem so malo bolj "poštirkani", pa važno jim je recimo kak avto voziš, pa da imaš lepe rožice posajene okoli hiše, pa da se k maši hodi itd... Tud glede fovšije je to "prava Slovenija", kar dosti je tudi drog, sploh v Kranju.

Po drugi strani so dolenjci malo sproščeni, tudi odkritosrčni, urejeno ni tako kot na Dolenjskem (še vedno je ok), pa ne gre se folku toliko za kazat se pred ostalimi. Je pa kar precej alkoholizma, pa ne samo med alkoholiki, tudi sicer se pije ob vsaki priliki. Pa cigani (romi, okvirji...) so marsikje prisotni, kar zna fajn poslabšati kakovost življenja. Zna pa biti opazno ceneje, kot na gorenjskem.

Načeloma je itak tako, da če greš v kakšno novejše naselje, boš med "svojimi" torej priseljenci, kjer boste vsi na enakem (bodo pa seveda otroci hodili skupaj v šolo zotroci gorenjskih drogerašev ali dolenjskih pijančkov. Če pa greš nekam "na vas", padeš direktno "v dogajanje". Jaz sem recimo že 20 let prisljen v neko manjše naselje (notranjska), pa še vedno nisem "njihov", ker pač ne hodim dnevno v vaški lokal in ker se mi ne da pogovarjat vedno enih in istih stvari z omejenimi pogledi na svet in življenje. Nimam pa nobenih težav in se z vsemi ok razumem, le nekih silnih prijateljev nimam tukaj (če grem na drink grem pač drugam in z drugimi ljudmi). Glede življenja, otrok in vsega je pa top, kriminala ni preveč prometa tudi ne...

Aquafriend ::

Lepo si to povedal.

Vazelin ::

Aquafriend je izjavil:

Vazelin, kje pa ti zivis?

Lj
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

wugopihane33 ::

Bekiiiii je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Če maš keš in na gorenjsko pojdi v tisto novo naselje v Lesce. Tam so sami novi. Tam nad Šobcem. Če zmoreš dat za zemljo 130k

Tam pa ja ni za zivet. Bajta zravn bajte nimas mira nic. Tako da ce OP isce mir tam zih ni za njega.

Drugace sam sem zivel v lescah do 2 leti nazaj. Preselila se s punco v okolico grosuplja. Ljudje vsaj meni so veliko boljsi. Tako da osebno se v lesce ne vrnem vec. Drugace lesce so lepe ker imas okoli bled/sobec bohinj itd. Vse par min stran.


Lahko malo primerjaš svojo izkušnjo? Hvala.

Cveto je izjavil:

Na gorenjskem so malo bolj "poštirkani", pa važno jim je recimo kak avto voziš, pa da imaš lepe rožice posajene okoli hiše, pa da se k maši hodi itd... Tud glede fovšije je to "prava Slovenija", kar dosti je tudi drog, sploh v Kranju.

Po drugi strani so dolenjci malo sproščeni, tudi odkritosrčni, urejeno ni tako kot na Dolenjskem (še vedno je ok), pa ne gre se folku toliko za kazat se pred ostalimi. Je pa kar precej alkoholizma, pa ne samo med alkoholiki, tudi sicer se pije ob vsaki priliki. Pa cigani (romi, okvirji...) so marsikje prisotni, kar zna fajn poslabšati kakovost življenja. Zna pa biti opazno ceneje, kot na gorenjskem.

Načeloma je itak tako, da če greš v kakšno novejše naselje, boš med "svojimi" torej priseljenci, kjer boste vsi na enakem (bodo pa seveda otroci hodili skupaj v šolo zotroci gorenjskih drogerašev ali dolenjskih pijančkov. Če pa greš nekam "na vas", padeš direktno "v dogajanje". Jaz sem recimo že 20 let prisljen v neko manjše naselje (notranjska), pa še vedno nisem "njihov", ker pač ne hodim dnevno v vaški lokal in ker se mi ne da pogovarjat vedno enih in istih stvari z omejenimi pogledi na svet in življenje. Nimam pa nobenih težav in se z vsemi ok razumem, le nekih silnih prijateljev nimam tukaj (če grem na drink grem pač drugam in z drugimi ljudmi). Glede življenja, otrok in vsega je pa top, kriminala ni preveč prometa tudi ne...


Hvala za odlično objavo, ravno takšne izkušnje sem želel brati. Primerjave in vtise iz prve roke.

mikhaair ::

Kaj npr. okolica Logotca, podobna oddaljenost od Lj?

Vazelin ::

Še na nekaj bodi zelo pozoren. Vedno kupi izključno zemljišče, ki ima neposreden dovoz iz občinske tj. javne ceste.;) Jaz zemljišča samo s služnostjo za dovoz ne bi nikoli kupil, ker so že tule potencialni problemi.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

scipascapa ::

Kranj ima preveč Šiptarjade.

Aquafriend ::

mikhaair je izjavil:

Kaj npr. okolica Logotca, podobna oddaljenost od Lj?

hitro pozabimo kemis?

Vazelin ::

Logatec je 10km od Kemisa.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Aquafriend ::

Smer vetra ob nesreci je zelo pomemben. Je sel najvec prot logatcu. Ceprav tudi v lj vic, rudnik in celo lj center so ga zavohal. Tudi belorusija je bolj kontaminirana kot ukrajina zarad cernobila.

Zgodovina sprememb…

mikhaair ::

Onesnazenje, ki ga vidis je nic proti onemu, ki ga ne vidis. Kleni slovenski kmetje in vrtickarji zastrupijo vode in zraka se pa se. Je pa res da v okolici Kranja furajo vec ali manj krompir. V industrijski coni Logatec imas se ene dve podjatji, ki se ukvarjata s predelavo odpadkov. Pa na Vrhniki tudi ni Kemis edini. Pa dvomim da Gorenjci vse sranje juzno izvozijo. Bi rekel, da so tudi tam skladisca odpadkov, nekje...a ni pri Komendi tudi nekaj zagorelo?

Vazelin ::

OP: upam da te vonj po gnojnici na Gorenjskem ne moti.:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Raptor F16 ::

wugopihane33 je izjavil:



Hvala za odlično objavo, ravno takšne izkušnje sem želel brati. Primerjave in vtise iz prve roke.


Nobene znanosti ne boš odkril.

Povsod imaš precej širok spekter oseb, ki jih boš srečal. Zato se bolj drži nasveta, ki ti ga je podal imagodei. Pazi med kakšne ljudi se boš priselil. To je še najbolj pomembno, pa ni važno, kje si. Sicer pa, če si mlajša generacija: veliko ljudi je študiranih in ni vrag, da ne bi našel sebi primerne družbe.

Je pa na dolenjskem zaželeno (iz prve roke povem), da nisi zategnjen in si malo veseljaka po duši. Družba te rada sprejme, samo da je dobra volja zraven. Res je... alkohol je tukaj folklora in je skoraj žaljivo, če odkloniš deci domačega, ampak če si šofer ali nasploh ne piješ, enostavno prijazno odkloniš in se nasmeješ pa je vse ok. Nihče te ne bo ZARES silil ampak če ti ponudijo je to stvar navade. Sicer imamo pa dobro znan rek... "Če je na mizi, pa si lačen in žejen, si sam kriv". Samo za milega boga ne poskušat koga spreobračat ali moralizirat.

Če alkohol, gasilske veselice itd. niso tvoja stvar pač ne boš hodil na dogodke, kot so petkove pumpe itd. Simpl kot pasuljen. Raznoraznih prireditev je kolikor hočeš, le spremljati moraš sceno.


Mogoče bi dodal, da bi bilo pametno razmisliti o bližini vzgojno izobraževalnih zavodov, če se že gremo pogovarjat o perspektivi za pomladek. Povečini se vsa Trebanska mladina hodi šolat v Nm, kasneje pa študirat v Lj. Enako velja za Belo Krajino in ostalo širše okolje Nm.

Sicer pa... kaj se že zdaj sekiraš in planiraš za 10 let vnaprej? Familije še nimaš :) faksa pa tudi verjetno še nisi končal. Ne se nekam betonirat na silo. Hišo si sezidaj/kupi, ko in ČE jo boš potreboval. Oz bosta s partnerko to najlažje storila skupaj. Razen če boš v zidanici živel :D sredi ničesar med nugradi.

kuglvinkl ::

nivo, dečki.
Your focus determines your reallity

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Logatec je 10km od Kemisa.


Glavni dimni oblak je obšel mesto Logatec v smeri Planina nad Vrhniko - Zaplana - Rovte. V Logatcu je samo malo smrdelo jutro po požaru, ko se je pojavila megla. Na Zaplani, kamor se je dimni oblak lomil, pa so po tleh dobesedno padali zogleneli kosi odpadkov.

matobeli ::

Aquafriend:
Potem ti pa zagotovo ne bo težko zrihtat enega takega dokumenta.

Ontopic: Kranj kot mesto in predvsem predmestja je super za živet, okoliške vasi so vsaka po sebi specifika ki se praviloma deli na novejše dele in starosece.

Golnik je npr ena izmed vasi kjer je zaradi velikega priseljevanja (bolnica) zelo "pisana" sestava ljudi, precej tudi blokov in je manj klasično slovenska.

Naklo ima močno industrijsko cono ki tudi precej razredči avtohtono kmečko prebivalstvo.

Najboljši opciji sta še mlaka pri kranju, kokrica in predeli britofa.

Edini problem je ta da se parcele ali hiše praviloma ne prodajajo.

kuglvinkl ::

Tle nam je za Kemis vseeno.
Your focus determines your reallity

GrX ::

Sam sem se v življenju precej selil, zato precej dobro poznam ljudi in regije. Dejtvo je, da tukaj ne boš našel pravih informacij. Podatek, da so gorenjci zavistni in da so jim pomemben dober avto in lepe rože je pač popolnoma brezpredmeten. Take ljudi najdeš kjerkoli po Slovneiji. Je pa res, da je standard na Gorenjskem malce boljši in zaradi tega si ljudje mogoče privoščijo nekoliko več in v tem jaz ne vidim nič napačnega. Jaz osebno sem se z Gorenjci dobro ujel. Tudi ta je malo bosa, da je v Kranju veliko droge. Droga je povsod in Kranj po tem ne izstopa.

Na Gorenjsem sem živel v hiši in sicer v Lescah in kasneje v bloku v Kranju. V Lescah je bilo življenje super, v Kranju v bloku pa smo imeli težaka, ki je vse prebivalce bloka spravljal v red. Ampak tako je pač življenje v bloku. Podobne težake sem srečal tudi drugje.

Živel sem tudi na Štajerskemm, ter na Primorskem in tudi tu srečal super ljudi.... no pa kakšnega težaka tudi.

V življenju sem srečal mnogo ljudi iz različnih regij, zato dobro vem, da si nismo tako zelo različni, kot se mogoče zdi. Če nisi konfliktna oseba se boš povsod dobro zanešel, z ljudmi pa zagotovo dobro razumel.

Če bi bil jaz na tvojem mestu, se ne bi obremenjeval z ljudmi. Seveda pa je odločitev tvoja.

WhiteAngel ::

Preseli se nekam, kjer sta blizu vrtec in šola. To največ odtehta pri vzgoji otrok - da so v, ne vem, tretjem razredu OŠ že toliko samostojni, da gredo sami v šolo, v glasbeno, na treninge itd. V vrtec greš pa lahko tudi s kolesom/skirojem/peš. Ker to letanje za popoldanskimi obveznostmi je za pop*zdit. Tako pa plačaš frocem karto za bus ali gredo s kolesom in čao.

Vazelin je izjavil:

Osebne izkušnje, ki jih potrjujejo tudi izkušnje enega kolega ki je po očetu, s kerim ni živel skupaj nekaj dedoval - ljubi bog kaj mu je delala tista golazen iz ene izmed vasi malo od Kranja za par kv zemlje - s tistimi staroselsci iz vaških središč nočem imeti ničesar, kamoli vzgajati familijo v takem okolju. Najbolj farški ljudje, pa tako zajebani. Tako opevane Fužine so po mojem mnenju 100x boljše okolje za vzgajanje familije kot neki staroselci.

Moj nasvet je samo da se izogibaj starih vaškim jedrom kjer je folk bolestbo navezan na ograje in zemljo in kjer je precej šanse da naletiš na fašiste!


Hja... to z ograjami se sliši kar bolestno, ja. Ampak ne bi rekel, da je to kakšna kranjska posebnost. Povsod, kjer je gosto poseljeno območje stanovanjskih hiš, boš imel isti problem. Mene recimo najbolj jezi, ker folk res nima občutka glede pozidave in rine s svojimi prizidki, nadzidki, nadstreški, ograjami, škarfami, robniki, živimi mejami čisto do ceste, samo da bo povečal svojo povrišno za tistih nekaj metrov. Večina tega je itak nezakonito, ampak občinarji ne bodo reagirali, če ga kdo ne prijavi. Ja p*zda, a ti ni jasno, da če porineš betonsko ograjo čisto do ceste na križišču, da totalno zakriješ pogled. To je zdrava pamet, ne pa, da moramo to vse uzakoniti po OPPN-jih, imeti inšpektorje, sankcije, postopke na agencijah, sodiščih...

Bekiiiii ::

Lesce recimo imas use na dosegu rok. Trgovine sola itd. Super okolica za sprehode. Ampak ce je misljeno kot si omenil da bos gradil sam. Parcele v lescah se skoraj ni. Edino to novo naselje (nad sobcem).
Drugace midva sva se z mojo preselila predvsem zaradi sluzbe. Oba delava v LJ in voznja vsak dan...
Midva nisva gradila sama ampak kupila hiso. Opcije so bile kranj z okolico, okolica grosuplja ter pa vrhnika. Na koncu sva pristala v okolici grosuplja. Nama je bilo obema vsec.
Drugace pac odvisno od posamznika in potreb.

Aquafriend ::

Vazelin je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Vazelin, kje pa ti zivis?

Lj

Kdaj si prisel v lj? A nisi ti iz stajerske?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

LeyaPrive ::

Včasih sem živela v Kranju in ga po svoje pogrešam, ker je res vse na dosegu roke ou. se da vse peš predelati. Je pa danes praktično nemogoče dobiti zazidljivo parcelo na območju samega mesta. Kranj ima za en k**** prostorsko politiko in očitno ni problema narediti zazidljive parcele sredi travnika v Hrastju za poslovno cono, da pa bi razširili zazidalni pas na Primskovem, Zlatem polju...pa ne :(

Ok, se prodajajo parcele ob AC pri bodočem ivozi Britof namenjene stanovanjski gradnji, tudi na Kokrici se bodo naredili novo nasleje. Samo to ni več mesto Kranj ampak primestni zaselki, kjer si že vezan na prevoz.

Kokrica in Mlaka sta drugače čisto ok. čČe ste pristaši vožnje z vlakom, potem mogoče Stražišče. Za vse ostale vasoi je vlak precej neuporaben (predaleč in premalo parkirnih mest na železniški).

Drugače pa je meni lušten Preddvor, mogoče Bašelj. Samo to ne pride v poštev, če delaš v LJ, ker je potem že kar nekaj vožnje. Edino, če letos res do konca nardijo cesto Britof-Hotemaže, potem bo cca 15 minut do avtoceste.

Dolenjsko premalo poznam, niti nisem nikoli razmišljala o selitvi tja. gorenjci pač rabimo gledat te naše hribe vsak dan :)

marska83 ::

LeyaPrive je izjavil:


Drugače pa je meni lušten Preddvor, mogoče Bašelj. Samo to ne pride v poštev, če delaš v LJ, ker je potem že kar nekaj vožnje. Edino, če letos res do konca nardijo cesto Britof-Hotemaže, potem bo cca 15 minut do avtoceste.


Offtopic: A to so dejansko kakšni resni plani da se dokonča?

Daliborg ::

gorenjci pač rabimo gledat te naše hribe vsak dan :)

Točno tako pa ne samo hribe tudi gore in ne zamenjam za nobeno drugo pokrajino 8-)
Je pa manjših naselij kar nekaj, meni so všeč tudi hrastje, voklo, voglje, trboje, cerklje, šenčur, kokrica pa še kaj bi se našlo ampak je pa res da je cena za m2 kar visoka. Sploh glede na to da če že dobiš hišo jo boš moral ali renovirati ali pa podreti in zgraditi novo.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Cveto ::

Daliborg je izjavil:

gorenjci pač rabimo gledat te naše hribe vsak dan :)

Točno tako pa ne samo hribe tudi gore in ne zamenjam za nobeno drugo pokrajino 8-)
Je pa manjših naselij kar nekaj, meni so všeč tudi hrastje, voklo, voglje, trboje, cerklje, šenčur, kokrica pa še kaj bi se našlo ampak je pa res da je cena za m2 kar visoka. Sploh glede na to da če že dobiš hišo jo boš moral ali renovirati ali pa podreti in zgraditi novo.


Ne samo hribov, tudi "snega" se boste tam nagledali:

Po številu obravnavanih sumov kaznivih dejanj s področja drog na 10.000 prebivalcev med letoma 2008 in 2013 je na prvem mestu upravna enota Izola s skoraj 30 primeri letno, medtem ko je v Ljubljani in Mariboru le po 10 obravnavanih sumov na 10.000 prebivalcev letno. Izoli na tej lestvici sledijo Kranj (20 obravnavanih dejanj na 10.000 prebivalcev), Koper (18), Nova Gorica (17), Ljutomer (14) in Žalec (14).

matobeli ::

Ker pa vemo da v združbah efektivnost dela ni premosorazmerna s številom članov ampak narašča hitreje lahko trdimo da je ljubljana bolj problematična glede drog kot pa kranj,

280 primerov povezanih z drogami vs 74.

Kar pomeni da je drogeraški aparat večji in efektivnejši v ljubljani kot v kranju, kljub manj primerom na prebivalca.

Pomoje hodite ljubljančani v KR iskat sneg ker je pri nas cenejši

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Raptor F16 ::

matobeli je izjavil:


Pomoje hodite ljubljančani v KR iskat sneg ker je pri nas cenejši
:))


Znači, ti si stric iz statistike >:D

matobeli ::

Ljubljančani so krivi za statistiko v kranju.

Domačih policija ne nadleguje :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15620283 (14593) Vitez
»

V katero slovensko regijo bi šli živet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11016434 (11938) zobnik
»

Kam na malico, manjše menze ali večje trgovske centre (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5815401 (7464) fosil
»

Pooblasceni Ford servis

Oddelek: Na cesti
178828 (7579) skyline
»

Padalski izpit

Oddelek: Loža
439698 (6481) jc

Več podobnih tem