» »

Stanovanjski problem, ne-pomoč staršev

Stanovanjski problem, ne-pomoč staršev

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Problem "brutalnega" pristopa kot ga omenja feryz zgoraj "Pri 18tih čez vrata s kovčkom" (ali katerakoli podobna varianta kot je plačevanje najemnine lastnim staršem po 18tem letu itd... OBIČAJNO (in menim da je prav tako) privede do tega da ta ista oseba na stara leta ko je obnemogla pričakuje obiske in pomoč potomcev... Me zanima kako bi tej osebi bilo in kaj bi rekla, če bi sinovi in hčerke rekli vsak obisk 50€ vsaka pomoč 25€ na uro itd...

Na koncu se je bolje držat pravila, da dajte otroku vse kar lahko, kajti on vam bo na koncu izbiral dom upokojencev ali pomagal ko bote obnemogli... Vse se vrača vse se plača so dejali. In prav je tako, takim starcem ki imajo logiko otežit ne olajšat potomcem življenje v tem težkem Svetu (pa četudi samozato ker pa oni niso nič dobili) prav privoščim da jih ti potomci na stara leta odjebejo ali močno otežijo lajf...
Pravzaprav je bolj glup obratni pristop, se pravi futraj mulce do štiridesetega leta, kasneje mi bodo pa oni rit brisali.
V 99 posto, to ne pali. Drugi del mislim, prvi gre z lahkoto.

Uzdaj se use i u svoje kluse, pravijo. In jaz se tega krepko držim. Nihče mi nič ne da in od nikogar nič nočem.
Ko sem zidal bajto, vse s svojimi rokami, so mi tastari pomagali pri delu. To je vse in še tega nisem pričakoval.


Med metanjem 18 letnega mulca ki je tik pred maturo skozi vrata s kovčkom v roki in futranjem 40 letnega odraslega potomca ki ne dela nič je še OGROMNO maneverskega prostora...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Mislim, da je tukaj logika, da če nekdo nekaj ima, ti pa ne, ti je to nekako ukradel ali nekaj. Recimo če je nekdo podedaval plac s 100m2 medtem ko 100 okrog ni podedvalo ničesar - jim je dolžen po en kvadrat vsakemu, ker je prasec.

energetik ::

Miki N je izjavil:

Mislim, da je tukaj logika, da če nekdo nekaj ima, ti pa ne, ti je to nekako ukradel ali nekaj. Recimo če je nekdo podedaval plac s 100m2 medtem ko 100 okrog ni podedvalo ničesar - jim je dolžen po en kvadrat vsakemu, ker je prasec.

Tako je, očitno gre za zavist. Pač življenje ni fer in folk med sabo pač ni enak oz. enako sposoben.
Ker smo civilizirana družba, je pač normalno, da se vsem zagotovi osnovne možnosti šolanja, hrane zdravstva, za vse ostalo bo pač potrebno delati. Nemogoče je državi vsakemu zagotoviti 120m2 bajto.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Med metanjem 18 letnega mulca ki je tik pred maturo skozi vrata s kovčkom v roki in futranjem 40 letnega odraslega potomca ki ne dela nič je še OGROMNO maneverskega prostora...
V bistvu ne štekaš.
Kar sem hotel povedati je to, da mulci mislijo ali pa so prepričani, da morajo stari vse mulcem dati in to vsem enako. Nič od tega ni res. Eni delajo tako, drugi drugače. Dokler je od njih, delajo kakor želijo.
Ko se poslovijo, se pa lahko začnejo pravne fore, nujni deleži in ostalo, na čemur služijo mrhovinarji.

jabe ::

Redkokdaj, ampak se zgodi. Jaz v tem aspektu razmišljam kot feryz ali zobnik. Bog pomagaj... Tako sem bila tudi vzgojena. Sem imela tudi ideje kot OP, kaj vse mi pripada pa kaj vse so mi eni dolžni, samo zato ker sem. Me je ata hitro na tirnice nazaj spravil. Parazitov ni maral, pa tudi če so bili njegovi. Danes sem sklamfala skupaj več, kot moja starša, moja sestra pa še več. In sta ponosna in nobeden ne hlasta po njunem, ker ne moremo čakati pa preživet, brez da se jim še pred smrtjo jemlje, kar pač je še za vzet. Še več, ko sta prenavljala neki, sva obedvi s sestro spraševali, če rabita kaj denarja. Kaj te jaz vem, kako sta se temi svojimi penzijami. Nič ne rabita. Jima je kar ostajalo, ker imata zadnjih 10 ali 20 let samo za sebe, drugih ne rabita več živeti. Vsi lahko torej poskrbimo za sebe in za svoje otroke dokler to ne postane njihova dolžnost in jo furajo dalje. Poseben občutek zadovoljstva in dostojanstva. Nekateri tega ne bodo nikdar razumeli. V iskanju krivic ga ni.


Tako to izgleda, ko ste se eni spraševali, če se pri takih režimih familije se pogovarjajo. Z veseljem in to ne o dediščini. Se predno je nekdo mrtev, bi verbal... To pa meni ni normalno, bog pomagaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

bLoL ::

Starši se pogosto odločijo namesto otrok.
Pri nas sta brat in sestra dobila zazidljive parcele (tik ob hiši staršev).
Zame zemlje ni bilo, zato naj bi bila mansarda.
Vse kar mi je ostalo je, da sem kupil svojo parcelo in naredil hišo brez pomoči staršev.

Ni mi ravno vseeno, da nisem dobil "nič". Sem se pa v mojih očeh odločil pravilno. Tudi naši odnosi so sedaj boljši.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Med metanjem 18 letnega mulca ki je tik pred maturo skozi vrata s kovčkom v roki in futranjem 40 letnega odraslega potomca ki ne dela nič je še OGROMNO maneverskega prostora...
V bistvu ne štekaš.
Kar sem hotel povedati je to, da mulci mislijo ali pa so prepričani, da morajo stari vse mulcem dati in to vsem enako. Nič od tega ni res. Eni delajo tako, drugi drugače. Dokler je od njih, delajo kakor želijo.
Ko se poslovijo, se pa lahko začnejo pravne fore, nujni deleži in ostalo, na čemur služijo mrhovinarji.


Kar pa hočem jaz povedat pa je to, da bi starši MORALI stremet k dobri vzgoji potomcev in en del izmed te vzgoje je tudi PRAVIČNOST ki jo kažejo z ZGLEDOM... Jaz nikakor ne oporekam dejstva da lahko vsak sam s svojim denarjem počne karkoli želi ampak DOBER starš ki želi vzgojit otroka v dobrega človeka ne bo neenakopravno delil ničesar med potomce (pustmo zdaj da starejši dobi čokoladico, mali pa liziko)

Če daš POTOMCU1 10.000€ za nepremičnino je fer in pošteno da daš tudi POTOMCU2 10.000€ čez 3 leta (ali če inflacijo še upoštevaš če sva rigorozna)

To da daš POTOMCU1 recimo celo stanovanje, POTOMCU2 pa ponudiš da si "gratis" v TVOJI mansardi sam plača urejanje stanovanja pol mu pa še težiš karkoli pač, pač vzgaja nefunkcionalno družbo in zamere ki niso potrebne, sploh ko starš nastopa iz tako oholega načina kot ti "moj denar delam karkoli" potem pa za nameček pričakuje več pomoči od onega ki mu je dal manj ker je bližje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3p ::

Joj, nehajte ga "srati" s temi oporokami in delitvami, pa pravičnostjo do potomcev itd.. Tam kjer se lahko fer dogovorijo, se tako dogovorijo. Če se ne morete dogovoriti, boste s tem vztrajanjem v vlaganju v premoženje, ki ni tvoje, samo še dodatno pokregali. Dediščina je pa tako že legendarni razlog, zakaj se slovenske družine skregajo na žive in mrtve. Tudi nihče ne more staršev (pri)siliti, da vse potomce obravnavajo enako. Imajo pravico imeti koga od potomcev ali raje ali pa mu iz kakih drugih razlogov (prvorojenci, ipd.) drugače "pomagati".
Moje mnenje: če boš vztrajal v tem položaju, boš samo metal še dodaten denar "v nič". Vkolikor se še nisi, se boš "zaratil" s starši in bratom na žive in mrtve. In predvsem si boš zj***l naslednji 10-20-30 let življenja, ko se boš prerekal kdo ima bolj prav, kdo je komu kaj dolžen. Ob tem, da praviš da ti okolje tako ali tako ni všeč.
Je to fer? Ne, najbrž ni, ampak nikjer ni vklesano, da je v življenju vse fer.

feryz ::

Ok. Pošteno?
Če so starši, nehote, nenamerno, enemu dali možgane, drugega pa izpustili, je potem nelogično, da dobita enako količino premoženja od njiju.
Enemu se mora pomagati z denarjem, drugi pa se sam znajde. Logično in pravično je tako. Medtem ko zunanji opazovalec tega ne bo videl.

Pri nas je že podobno, jaz se znajdem in obrnem v momentu, burazer je pa bajto dobil.
Ampak se ne pritožujem, zakaj bi se? Če bi jo meni šenkali, bi me verjetno samo žrlo. Ok, ne bi me, ker bi polovico že davno skeširal. Da polovice jaz nisem dobil, me niti malo ne gane.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Ok. Pošteno?
Če so starši, nehote, nenamerno, enemu dali možgane, drugega pa izpustili, je potem nelogično, da dobita enako količino premoženja od njiju.
Enemu se mora pomagati z denarjem, drugi pa se sam znajde. Logično in pravično je tako. Medtem ko zunanji opazovalec tega ne bo videl.

Pri nas je že podobno, jaz se znajdem in obrnem v momentu, burazer je pa bajto dobil.
Ampak se ne pritožujem, zakaj bi se? Če bi jo meni šenkali, bi me verjetno samo žrlo. Ok, ne bi me, ker bi polovico že davno skeširal. Da polovice jaz nisem dobil, me niti malo ne gane.


To kar opisuješ več ni pošteno ampak je že KOMPENZIRANJE... ni tisti z možgani KRIV da drugi NIMA možganov če se izraziva pogovorno, zato je nepošteno da je prikrajšan zato za kar ni kriv =) Razen če lahko dokažemo da je "kriv" :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Jasno ne more nihče prisiliti staršev, da delijo enakomerno. Ampak to itak naredijo, če so normalni. Vsaj jaz mislim mojima pomagati enako, glede na razmere in možnosti. Če bo na voljo samo 1 stanovanje, ga bom prodal in jima razdelil denar, pa naj si ostalo kupita po svojih željah in možnostih.

feryz ::

Mato989 je izjavil:

To kar opisuješ več ni pošteno ampak je že KOMPENZIRANJE... ni tisti z možgani KRIV da drugi NIMA možganov če se izraziva pogovorno, zato je nepošteno da je prikrajšan zato za kar ni kriv =) Razen če lahko dokažemo da je "kriv" :)
Drži, ampak v materialnem svetu, potem dobimo teme, ko je ta.
Ko se prešteva cente in obtožuje. In sicer, v glavnem obtožuje druge, za svoje slabe odločitve.

energetik ::

Saj smo že pisali v tej temi, očitno je v SLO večina nefunkcionalnih družin. Čudno da ni še več dogodkov s sekirami itd.

Mi se z bratom in mamo spoštujemo in niti pod razno si ne morem zamisliti, da bi kdo koga obtoževal ali kaj zahteval od koga.
Tudi sicer s temi ali onimi starši hodimo na izlete, tudi kdaj na počitnice, merkajo nama otroke, posodijo avte itd.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Zato pa pogoltneš cmok, spakiraš kufre in rečeš nasvidenje. Ne sprašuješ neznancev po forumu, kaj ti pripada in kaj ne. Ozadje zgodbe je popolnoma neznano in tukaj je serviran zgolj en zorni kot.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

predstavljaj si da damo 100% ali 50% davek na dedovanje, folk bo pač vse zagonil za "hookers n alcohol" in luksuz, rezultat bo še večja poraba in še več onesnaževanja okolja...

Saj to je bilo v ZDa pred 2. svetovno vojno. Davek na dedovanje 90%. Iz tega so potem nastali skladi, kamor so bogate družine prestavile bogastvo, v upravnem odboru so bili pa družinski člani...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

Ok. Pošteno?
Če so starši, nehote, nenamerno, enemu dali možgane, drugega pa izpustili, je potem nelogično, da dobita enako količino premoženja od njiju.
Enemu se mora pomagati z denarjem, drugi pa se sam znajde. Logično in pravično je tako. Medtem ko zunanji opazovalec tega ne bo videl.

Pri nas je že podobno, jaz se znajdem in obrnem v momentu, burazer je pa bajto dobil.
Ampak se ne pritožujem, zakaj bi se? Če bi jo meni šenkali, bi me verjetno samo žrlo. Ok, ne bi me, ker bi polovico že davno skeširal. Da polovice jaz nisem dobil, me niti malo ne gane.


To kar opisuješ več ni pošteno ampak je že KOMPENZIRANJE... ni tisti z možgani KRIV da drugi NIMA možganov če se izraziva pogovorno, zato je nepošteno da je prikrajšan zato za kar ni kriv =) Razen če lahko dokažemo da je "kriv" :)
Glede mozganov je vprasanje, ce otroka nista enakih starosti ali so sploh starsi enako vzgajali oba.
V veliko druzinah je pac tako, da ce sta dva otroka, so enemu posvecali vec pozornosti in vlagali vec casa in truda v razvoj kognitivnih in ostalih sposobnosti, kot pri drugem.

Vem za takih primerov se pa jos. Prvega so nesli na njivo naj se tam igra z krompirjem, vmes so se spremenili casi in drugi nekaj let pozneje je imel igracke z abecedo, starsi so bili izobrazeni, kako je treba vzagajti otroka, nauciti risati krogce.
Drugi primer pa je, ko so se starsi 100% posvecali razvoju prvorojenca, drugi se je pa cez X let slucajno zgodil in je dobil samo 50% pozornosti.

Na tak nacin, se pac dva ali vec otrok ne more razviti enako.

Saj pred leti v solah je bilo isto. Uciteljica najvec casa posveca najboljsi ucenki v razredu, najslabsim pa je ne posveca nic. In tako se razlika od 1. razreda do 4. v najbolj kriticnih letih samo se veca.
No upam, da je danes to ze malce drugace.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

To kar opisuješ več ni pošteno ampak je že KOMPENZIRANJE... ni tisti z možgani KRIV da drugi NIMA možganov če se izraziva pogovorno, zato je nepošteno da je prikrajšan zato za kar ni kriv =) Razen če lahko dokažemo da je "kriv" :)
Drži, ampak v materialnem svetu, potem dobimo teme, ko je ta.
Ko se prešteva cente in obtožuje. In sicer, v glavnem obtožuje druge, za svoje slabe odločitve.


Tu se pač ne strinjava... poglej, če je en otrok butelj, drugi pa pameten (pogovorno izražanje), in ti kot starš nameniš vsakemu 10.000€ se lahko "butelj" joka kolikor hoče ampak dediščnia je POŠTENA... tudi če bo potem nekdo prišel na slo-tech in opisal to zgodbo bo dobil odgovor da naj ne jamra saj sta z bratom (ali potomcem) dobila ENAKO DARILO...

In o tem jaz govorim, DOBER STARŠ(ali dobri starši) Bodo pri večjih življenjskih zadevah (nakup novega avta, stanovanja, oz. nepremičnine, poroke itd.) PRISPEVALI (če bodo) ENAKO ne glede na drugo stanje otrok (mentalno, IQ level itd...) razen če je pač otrok kriminalec jih je oškodoval namerno itd... ampak to je druga debata.

Seveda pa je potrebno razumet, da spet ne smemo it v eno skrajnost, govorim o večjih zadevah, če en otrok pri tebi je 1x ne rabiš takoj drugega klicat da naj pride še on zastojn jest, ipd... male razlike niso katastrofa, ampak ko se pa gre za večje zneske in dogodke ki so bolj redki pa je PRIMERNO za dober ZGLED da starš, če že da enemu da drugemu ENAKO...

Zato sem sam privrženec tega da se naj deli denar, ker če enemu daš bajto tam, drugemu pa drugje je že problem, če daš enemu 50k in drugemu 50k isti dan je debate konec
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3p ::

energetik je izjavil:

Jasno ne more nihče prisiliti staršev, da delijo enakomerno. Ampak to itak naredijo, če so normalni.


Ne bi se opredeljeval do tega. Ne pozabimo na slovensko tradicijo, ki je najbrž kje na podeželju še precej živa, da pač prvorojenec podeduje "grunt". Ostali pa kakor kje.

Skratka, te kregarije, pa mrhovinarsko čakanje, da se stari stegnejo, da bo dedovanje, pa potem pravdanje. Ali pa sekire in družinske tragedije. To je ena taka plat slovenstva, zaradi katere mi včasih pade mrak na oči.

Če bi že razumeli, da ne, nihče od sorodstva ti ni nič dolžen, razen mogoče "nujnega deleža", če že vztrajate. Pa če bi se dedci še naučili omleto sami speči, da ne bi dirkali za ženskami, ki se jih znebijo, s sekiro, v skrbi za svojo eksistenco.

feryz ::

Otrokom nisi dolžan pomagati (ko so zakonske obveznosti mimo), ampak jim pomagaš, ker jim želiš dobro, ker so tvoji... Kolikor potrebujejo in kolikor si zmožen.

Ker pa ...., imamo take teme.

PrimoZ_ ::

feryz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Elektrike ni porabil 50% kot je plačal (del položnice je itak fiksen)
Komunala ne bi bila 50% cenejša brez njega
Internet/TV bi starši imeli v vsakem primeru, tudi ni 50%
Streha se ne bi obnovila za pol cene, če njega ne bi bilo

Pa bistvo niso ti stroški, to je zares pljunek v morje.
Bistvo je odnos. Najprej neenaka obravnava, potem pa še zamere in opravljanje.
To si ti rekel, oz. on.
Kako je v resnici, pa nihče ne ve. Prav lepo ne, glede na to, da se z nikomer ne zastopi.
In glede na to, da mu celo tastari govorijo, da je nesposoben.

Dolžnost staršev je, da vas po 18 letu postavijo pred vrata in brcnejo v rit. Vse ostalo je dobra volja. Vsaj dokler so živi.
Potem pridejo pa odvetniki na vrsto.


Brezveze se tu zapenjaš. Kakor koli obračaš dejstvo ostaja da ravnanje staršev v tem primeru ni bilo fer.
Najprej otroku prigovarjaš naj uredi stanovanje v mansardi, potem pa ti ni všeč njegova partnerka in nad njima začenš zganjat teror...

Tisto z stroški je samo še dodatna sol na rano.

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

predstavljaj si da damo 100% ali 50% davek na dedovanje, folk bo pač vse zagonil za "hookers n alcohol" in luksuz, rezultat bo še večja poraba in še več onesnaževanja okolja...

Saj to je bilo v ZDa pred 2. svetovno vojno. Davek na dedovanje 90%. Iz tega so potem nastali skladi, kamor so bogate družine prestavile bogastvo, v upravnem odboru so bili pa družinski člani...


Davki za bogate so itak bedarija. In razne subvencije za revne prav tako. Vsi bi morali biti enako obdavčeni in plačevati enako za iste storitve. Zakaj bi moral biti bogat kaznovan za svoj uspeh in revež nagrajen za svojo nesposobnost? Vem, hitro se karkoli zgodi in si v stiski, takrat si pač upravičen do socialne pomoči in transferjev, ampak večinoma pa ljudje samo izkoriščajo, ker so leni ko drek ali nesposobni, ali pa oboje.

3p ::

kriptobog je izjavil:

Davki za bogate so itak bedarija. In razne subvencije za revne prav tako. Vsi bi morali biti enako obdavčeni in plačevati enako za iste storitve. Zakaj bi moral biti bogat kaznovan za svoj uspeh in revež nagrajen za svojo nesposobnost? Vem, hitro se karkoli zgodi in si v stiski, takrat si pač upravičen do socialne pomoči in transferjev, ampak večinoma pa ljudje samo izkoriščajo, ker so leni ko drek ali nesposobni, ali pa oboje.


Potem so tudi nagrade za bogate še toliko večja bedarija. "Dobiček od premoženja." Kwa? Kaj je to, če ne nagrada za bogate? "Ful si sposoben", itak boš obogatel s svojim delom, ne pa s tujim.

Resno. Gre pač za povsem drugačem pogled na to, kaj je koristno. In kaj je boljše za družbo. Kaj je sploh pravično. To da so eni neznansko bogati, 90% pa mlati suh kruh, ali pa da so eni samo bolj bogati, pa imajo še siromaki za marmelado.
No, glavno da si ti kripto-bog in da vsaj s tabo ne bomo imeli stroškov. Upam, no?

No, da se vsem skupaj malo sline pocedijo, tako in drugače: https://www.bloomberg.com/news/articles...

kriptobog ::

3p je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Davki za bogate so itak bedarija. In razne subvencije za revne prav tako. Vsi bi morali biti enako obdavčeni in plačevati enako za iste storitve. Zakaj bi moral biti bogat kaznovan za svoj uspeh in revež nagrajen za svojo nesposobnost? Vem, hitro se karkoli zgodi in si v stiski, takrat si pač upravičen do socialne pomoči in transferjev, ampak večinoma pa ljudje samo izkoriščajo, ker so leni ko drek ali nesposobni, ali pa oboje.


Potem so tudi nagrade za bogate še toliko večja bedarija. "Dobiček od premoženja." Kwa? Kaj je to, če ne nagrada za bogate? "Ful si sposoben", itak boš obogatel s svojim delom, ne pa s tujim.

Resno. Gre pač za povsem drugačem pogled na to, kaj je koristno. In kaj je boljše za družbo. Kaj je sploh pravično. To da so eni neznansko bogati, 90% pa mlati suh kruh, ali pa da so eni samo bolj bogati, pa imajo še siromaki za marmelado.
No, glavno da si ti kripto-bog in da vsaj s tabo ne bomo imeli stroškov. Upam, no?

No, da se vsem skupaj malo sline pocedijo, tako in drugače: https://www.bloomberg.com/news/articles...



Neznansko bogati itak hvatijo krivine. Srednji sloj pa plačuje. Meni je totalno neumno, da plačam vrtec maksimalno, ker z ženo delava skoraj po cele dneve, medtem pa gledam kako lene mamice plačajo vrtca 30€, potem pa celo dopoldne kofetkajo, ker drugega dela itak nimajo. Res pravično. Za isto storitev bi morali plačevati vsi enako. Pika. Tudi kruh v trgovini plačamo vsi po enaki ceni.

m0LN4r ::

Izberi:
En realen primer iz 1996.

A: Podedujes bajturino z propadlo kmetijo bogu za hrbtom na vasi, ki izumira, zivljenje in oskrba starih starsev 20 let in ce se zalomi se 10 let menjave plenic, za "zastonj" hiso. Sluzba je 40km vstran, bajturina stara 60 let, brez izolacije, potrebna obnove, strehe, kurjave, oken, instalacije, srkatka vsega.

B: Dobis 50.000 Mark in lahko gres iz vukojebine v civilizacijo takoj. Boljsa perspektiva, vec sluzb, ne rabis skrbeti za nikogar in si brez skrbi. Hodis na obisk k bratu v primeru A: 1x na mesec, da se pokazes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sbawe64 ::

PrimoZ_ je izjavil:

feryz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Elektrike ni porabil 50% kot je plačal (del položnice je itak fiksen)
Komunala ne bi bila 50% cenejša brez njega
Internet/TV bi starši imeli v vsakem primeru, tudi ni 50%
Streha se ne bi obnovila za pol cene, če njega ne bi bilo

Pa bistvo niso ti stroški, to je zares pljunek v morje.
Bistvo je odnos. Najprej neenaka obravnava, potem pa še zamere in opravljanje.
To si ti rekel, oz. on.
Kako je v resnici, pa nihče ne ve. Prav lepo ne, glede na to, da se z nikomer ne zastopi.
In glede na to, da mu celo tastari govorijo, da je nesposoben.

Dolžnost staršev je, da vas po 18 letu postavijo pred vrata in brcnejo v rit. Vse ostalo je dobra volja. Vsaj dokler so živi.
Potem pridejo pa odvetniki na vrsto.


Brezveze se tu zapenjaš. Kakor koli obračaš dejstvo ostaja da ravnanje staršev v tem primeru ni bilo fer.
Najprej otroku prigovarjaš naj uredi stanovanje v mansardi, potem pa ti ni všeč njegova partnerka in nad njima začenš zganjat teror...

Tisto z stroški je samo še dodatna sol na rano.

Koliko primerov poznate (vseljena mansarda), da so odnosi zet/snaha in tast/tašča ok ?
2020 is new 1984
Corona World order

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

Ne vem kaj bluziš jaz nisem ničesar podedoval (zaenkrat) =) To kdo pa meni da kakršnokoli darilo pa itak ni tvoja stvar, eni tu bi ga raje skurli kar je njihova stvar samo ne pol jokat ko potomce boli kurac za vas in upajo da se čimprej stegnete =)


Tebe se pa ne tiče, če kdo sprejme kakšen socialni transfer.

Mato989 ::

sbawe64 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

feryz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Elektrike ni porabil 50% kot je plačal (del položnice je itak fiksen)
Komunala ne bi bila 50% cenejša brez njega
Internet/TV bi starši imeli v vsakem primeru, tudi ni 50%
Streha se ne bi obnovila za pol cene, če njega ne bi bilo

Pa bistvo niso ti stroški, to je zares pljunek v morje.
Bistvo je odnos. Najprej neenaka obravnava, potem pa še zamere in opravljanje.
To si ti rekel, oz. on.
Kako je v resnici, pa nihče ne ve. Prav lepo ne, glede na to, da se z nikomer ne zastopi.
In glede na to, da mu celo tastari govorijo, da je nesposoben.

Dolžnost staršev je, da vas po 18 letu postavijo pred vrata in brcnejo v rit. Vse ostalo je dobra volja. Vsaj dokler so živi.
Potem pridejo pa odvetniki na vrsto.


Brezveze se tu zapenjaš. Kakor koli obračaš dejstvo ostaja da ravnanje staršev v tem primeru ni bilo fer.
Najprej otroku prigovarjaš naj uredi stanovanje v mansardi, potem pa ti ni všeč njegova partnerka in nad njima začenš zganjat teror...

Tisto z stroški je samo še dodatna sol na rano.

Koliko primerov poznate (vseljena mansarda), da so odnosi zet/snaha in tast/tašča ok ?


Načeloma vsaj 3, je pa res da moramo prvo definirat kaj pomeni OK =)

tikitoki je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne vem kaj bluziš jaz nisem ničesar podedoval (zaenkrat) =) To kdo pa meni da kakršnokoli darilo pa itak ni tvoja stvar, eni tu bi ga raje skurli kar je njihova stvar samo ne pol jokat ko potomce boli kurac za vas in upajo da se čimprej stegnete =)


Tebe se pa ne tiče, če kdo sprejme kakšen socialni transfer.


Seveda se me, ker ga vsi davkoplačevalci plačujemo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

sbawe64 je izjavil:


Koliko primerov poznate (vseljena mansarda), da so odnosi zet/snaha in tast/tašča ok ?

Nula...

In tisti, realni, priznajo, da je bila ureditev mansarde napaka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

kriptobog je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

predstavljaj si da damo 100% ali 50% davek na dedovanje, folk bo pač vse zagonil za "hookers n alcohol" in luksuz, rezultat bo še večja poraba in še več onesnaževanja okolja...

Saj to je bilo v ZDa pred 2. svetovno vojno. Davek na dedovanje 90%. Iz tega so potem nastali skladi, kamor so bogate družine prestavile bogastvo, v upravnem odboru so bili pa družinski člani...


Davki za bogate so itak bedarija. In razne subvencije za revne prav tako. Vsi bi morali biti enako obdavčeni in plačevati enako za iste storitve. Zakaj bi moral biti bogat kaznovan za svoj uspeh in revež nagrajen za svojo nesposobnost? Vem, hitro se karkoli zgodi in si v stiski, takrat si pač upravičen do socialne pomoči in transferjev, ampak večinoma pa ljudje samo izkoriščajo, ker so leni ko drek ali nesposobni, ali pa oboje.
Zares bogati in intelektualni vedo, da je dati in pomagati sibkejsemu za dvig povprecnega standarda v "drzavi" edino pravilno dejanje.
Jaz ce bi imel 10 miljard, mi nebi bilo noben problem, dati nekaj miljard v razvoj najbolj revnih vasi v Sloveniji in pomagati ljudem v stiski. Clovek si ni vsega sam kriv, je se ogromno drugih faktorjev.
V povprecju veljajo tudi stvari, kot ce se rodis v okolici z nizjo izobrazbo in placo, bos zelo verjetno tudi ti tam pristal. Visji in lepsi ljudje imajo tudi v povprecju vecjo placo. Otroci, rojeni v srednje visjem sloju vecinoma ostanejo v srednjem visjem sloju itn. Gledati moras povprecje in ne izjeme.
Nazalost tudi nas solski sistem v 80ih in 90ih ni zagotavljal iste kvalitete na podezelju in vecjih mestih. Mislis, da finance starsev in okolica v povprecju ne vplivajo na koncen uspeh in izobrazbo? Si prevec naiven?
Faktorjev je prevec in je treba obravnavati vsako druzino s svojimi danimi okoliscinami posebej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

z0mbie ::

kriptobog je izjavil:

Davki za bogate so itak bedarija. In razne subvencije za revne prav tako. Vsi bi morali biti enako obdavčeni in plačevati enako za iste storitve. Zakaj bi moral biti bogat kaznovan za svoj uspeh in revež nagrajen za svojo nesposobnost? Vem, hitro se karkoli zgodi in si v stiski, takrat si pač upravičen do socialne pomoči in transferjev, ampak večinoma pa ljudje samo izkoriščajo, ker so leni ko drek ali nesposobni, ali pa oboje.


Razumem, da prides do taksnih zakljuckov, ce mislis, da se je celoten svet zacel s tabo. Ker pa temu ni tako se je treba vprasati koliko je za "sposobnost" posameznika odgovoren sam in koliko je zadeva samo posledica nakljucij in dejanj drugih. Ceprav si sociopati radi dopovedujejo, da so ljudje revni ker so leni itd. dejansko to kaze samo na nerazumevanje druzbe s strani kovalca take izjave in na splosno nerazgledanost.

Razumem sicer, da si s svojim razumevanjem ostal nekje v 1980, ampak svet se spreminja, tako da bos moral pohiteti s selitvijo v ZDA (Saj to bi rad, ne? Minimalno davkov, pa vse si placas sam, raj na zemlji) ker se ti zna zgoditi, da prelepega sistema kjer neomajno bogatis ali pa crknes za kaksnim smetnjakom, ne bos mogel niti okusiti.

https://www.ft.com/content/dae03346-581...

(ker vem, da ne bos prebral, ker je vsebina predolga, raje meditiraj na "Paris Hilton", mogoce ti potegne kaksno povezavo ima denar s sposobnostjo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

predstavljaj si da damo 100% ali 50% davek na dedovanje, folk bo pač vse zagonil za "hookers n alcohol" in luksuz, rezultat bo še večja poraba in še več onesnaževanja okolja...

Saj to je bilo v ZDa pred 2. svetovno vojno. Davek na dedovanje 90%. Iz tega so potem nastali skladi, kamor so bogate družine prestavile bogastvo, v upravnem odboru so bili pa družinski člani...


Davki za bogate so itak bedarija. In razne subvencije za revne prav tako. Vsi bi morali biti enako obdavčeni in plačevati enako za iste storitve. Zakaj bi moral biti bogat kaznovan za svoj uspeh in revež nagrajen za svojo nesposobnost? Vem, hitro se karkoli zgodi in si v stiski, takrat si pač upravičen do socialne pomoči in transferjev, ampak večinoma pa ljudje samo izkoriščajo, ker so leni ko drek ali nesposobni, ali pa oboje.
Zares bogati in intelektualni vedo, da je dati in pomagati sibkejsemu za dvig povprecnega standarda v "drzavi" edino pravilno dejanje.
Jaz ce bi imel 10 miljard, mi nebi bilo noben problem, dati nekaj miljard v razvoj najbolj revnih vasi v Sloveniji in pomagati ljudem v stiski. Clovek si ni vsega sam kriv, je se ogromno drugih faktorjev.
V povprecju veljajo tudi stvari, kot ce se rodis v okolici z nizjo izobrazbo in placo, bos zelo verjetno tudi ti tam pristal. Visji in lepsi ljudje imajo tudi v povprecju vecjo placo. Otroci, rojeni v srednje visjem sloju vecinoma ostanejo v srednjem visjem sloju itn. Gledati moras povprecje in ne izjeme.
Nazalost tudi nas solski sistem v 80ih in 90ih ni zagotavljal iste kvalitete na podezelju in vecjih mestih. Mislis, da finance starsev in okolica v povprecju ne vplivajo na koncen uspeh in izobrazbo? Si prevec naiven?
Faktorjev je prevec in je treba obravnavati vsako druzino s svojimi danimi okoliscinami posebej.



Ja seveda, če bi imel 10 milijard ti ne bi bilo problem dat 3 milijarde, ker še vedno živiš za đabe brez dela, problem je kot zmeraj pri cifrah 50-250k... in tu je preveč požrešnosti na državnem aparatu in davkih... 100k je recimo za marsikoga life changing money, eni bi ga pa obdavčili za dobro skupnosti in to pa je že manj fer...

Drugo je 10 milijard
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

z0mbie ::

Mato989 je izjavil:

100k je recimo za marsikoga life changing money, eni bi ga pa obdavčili za dobro skupnosti in to pa je že manj fer...

Drugo je 10 milijard


Torej ti je cisto ok, ce se rodis reven, se nikoli ne dokopljes do racunalnika (ki ti ga nima kdo placati), v solo ne gres, ker ti je nihce ne more placati in crknes na ulici?

Mato989 ::

z0mbie je izjavil:

Mato989 je izjavil:

100k je recimo za marsikoga life changing money, eni bi ga pa obdavčili za dobro skupnosti in to pa je že manj fer...

Drugo je 10 milijard


Torej ti je cisto ok, ce se rodis reven, se nikoli ne dokopljes do racunalnika (ki ti ga nima kdo placati), v solo ne gres, ker ti je nihce ne more placati in crknes na ulici?


Ni ok, ampak krivda leži na starših ki so te spočeli brez ustrezne finančne slike pred tem, ne pa v 10 milijardnemu bogatašu kajne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

PrimoZ_ je izjavil:

Brezveze se tu zapenjaš. Kakor koli obračaš dejstvo ostaja da ravnanje staršev v tem primeru ni bilo fer.
Najprej otroku prigovarjaš naj uredi stanovanje v mansardi, potem pa ti ni všeč njegova partnerka in nad njima začenš zganjat teror...

Tisto z stroški je samo še dodatna sol na rano.
Kar teror praviš da je bil? A so jima podlate žgali z razbeljenim železom?
Ponudili so mu mansardo, jaz take zadeve vzamem za dobro. Vi pa v tem, da ti nekdo nekaj da, vidite slabo. Zanimivi pogledi.
Kako so si ljudje všeč, je stvar osebni preferenc, ne bomo tukaj zdaj o zlobnih taščah, nedolžnih pastorkah in podobnih klišejih.

Za tisto s stroški velja enako. Njegov pogled. Ko bo sam, ne bodo manjši, torej?

z0mbie ::

Mato989 je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Mato989 je izjavil:

100k je recimo za marsikoga life changing money, eni bi ga pa obdavčili za dobro skupnosti in to pa je že manj fer...

Drugo je 10 milijard


Torej ti je cisto ok, ce se rodis reven, se nikoli ne dokopljes do racunalnika (ki ti ga nima kdo placati), v solo ne gres, ker ti je nihce ne more placati in crknes na ulici?


Ni ok, ampak krivda leži na starših ki so te spočeli brez ustrezne finančne slike pred tem, ne pa v 10 milijardnemu bogatašu kajne =)


Ja, ampak 10 miljardnih bogatasev je hudo malo, se pravi so vse moznosti v celoti proti tebi. Na vse skupaj gledate precej skozi rolo za straniscni papir, ureditve, ki si jih zelite smo ze imeli. Nekaj fevdalcev in tlacane, popolnoma brez perspektive. Sorry, ampak smo sli ze malo naprej od 15 stoletja. Tudi sicer se slisijo floskule tipa "najmocnejsi prezivi" precej zivalske, mogoce bi pa vseeno malo revidirali svoje vrednote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

PrimoZ_ ::

sbawe64 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

feryz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Elektrike ni porabil 50% kot je plačal (del položnice je itak fiksen)
Komunala ne bi bila 50% cenejša brez njega
Internet/TV bi starši imeli v vsakem primeru, tudi ni 50%
Streha se ne bi obnovila za pol cene, če njega ne bi bilo

Pa bistvo niso ti stroški, to je zares pljunek v morje.
Bistvo je odnos. Najprej neenaka obravnava, potem pa še zamere in opravljanje.
To si ti rekel, oz. on.
Kako je v resnici, pa nihče ne ve. Prav lepo ne, glede na to, da se z nikomer ne zastopi.
In glede na to, da mu celo tastari govorijo, da je nesposoben.

Dolžnost staršev je, da vas po 18 letu postavijo pred vrata in brcnejo v rit. Vse ostalo je dobra volja. Vsaj dokler so živi.
Potem pridejo pa odvetniki na vrsto.


Brezveze se tu zapenjaš. Kakor koli obračaš dejstvo ostaja da ravnanje staršev v tem primeru ni bilo fer.
Najprej otroku prigovarjaš naj uredi stanovanje v mansardi, potem pa ti ni všeč njegova partnerka in nad njima začenš zganjat teror...

Tisto z stroški je samo še dodatna sol na rano.

Koliko primerov poznate (vseljena mansarda), da so odnosi zet/snaha in tast/tašča ok ?


Nekaj jih povsem lepo shaja, po moje vzorcu recimo polovica.
Kjer pa ne je pa res velik hudič.

energetik ::

z0mbie je izjavil:

Mato989 je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Mato989 je izjavil:

100k je recimo za marsikoga life changing money, eni bi ga pa obdavčili za dobro skupnosti in to pa je že manj fer...

Drugo je 10 milijard


Torej ti je cisto ok, ce se rodis reven, se nikoli ne dokopljes do racunalnika (ki ti ga nima kdo placati), v solo ne gres, ker ti je nihce ne more placati in crknes na ulici?


Ni ok, ampak krivda leži na starših ki so te spočeli brez ustrezne finančne slike pred tem, ne pa v 10 milijardnemu bogatašu kajne =)


Ja, ampak 10 miljardnih bogatasev je hudo malo, se pravi so vse moznosti v celoti proti tebi. Na vse skupaj gledate precej skozi rolo za straniscni papir, ureditve, ki si jih zelite smo ze imeli. Nekaj fevdalcev in tlacane, popolnoma brez perspektive. Sorry, ampak smo sli ze malo naprej od 15 stoletja. Tudi sicer se slisijo floskule tipa "najmocnejsi prezivi" precej zivalske, mogoce bi pa vseeno malo revidirali svoje vrednote.

Noben ni govoril o preživetju najmočnejših. Preživetje je v socialni državi urejeno. Tudi šolanje in zdravstvo. Ne moremo se pa iti, da se bo zdaj vsakemu zagotovilo vsako leto 2 tedna morja in 120m2 stanovanje. Bolj sposobni bodo to pač imeli, drugi bodo v 40m2 stanovanjih in se kopali za Savo.

z0mbie ::

kriptobog je izjavil:

Neznansko bogati itak hvatijo krivine. Srednji sloj pa plačuje. Meni je totalno neumno, da plačam vrtec maksimalno, ker z ženo delava skoraj po cele dneve, medtem pa gledam kako lene mamice plačajo vrtca 30€, potem pa celo dopoldne kofetkajo, ker drugega dela itak nimajo. Res pravično. Za isto storitev bi morali plačevati vsi enako. Pika. Tudi kruh v trgovini plačamo vsi po enaki ceni.


In kljub temu, da si ugotovil, kje tici tezava ("Neznansko bogati itak hvatijo krivine"), si se vseeno odlocil, da se bos spravil na sibkejse (ker je lazje?). Zanimiv nacin razmisljanja.

kriptobog ::

m0LN4r je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

predstavljaj si da damo 100% ali 50% davek na dedovanje, folk bo pač vse zagonil za "hookers n alcohol" in luksuz, rezultat bo še večja poraba in še več onesnaževanja okolja...

Saj to je bilo v ZDa pred 2. svetovno vojno. Davek na dedovanje 90%. Iz tega so potem nastali skladi, kamor so bogate družine prestavile bogastvo, v upravnem odboru so bili pa družinski člani...


Davki za bogate so itak bedarija. In razne subvencije za revne prav tako. Vsi bi morali biti enako obdavčeni in plačevati enako za iste storitve. Zakaj bi moral biti bogat kaznovan za svoj uspeh in revež nagrajen za svojo nesposobnost? Vem, hitro se karkoli zgodi in si v stiski, takrat si pač upravičen do socialne pomoči in transferjev, ampak večinoma pa ljudje samo izkoriščajo, ker so leni ko drek ali nesposobni, ali pa oboje.
Zares bogati in intelektualni vedo, da je dati in pomagati sibkejsemu za dvig povprecnega standarda v "drzavi" edino pravilno dejanje.
Jaz ce bi imel 10 miljard, mi nebi bilo noben problem, dati nekaj miljard v razvoj najbolj revnih vasi v Sloveniji in pomagati ljudem v stiski. Clovek si ni vsega sam kriv, je se ogromno drugih faktorjev.
V povprecju veljajo tudi stvari, kot ce se rodis v okolici z nizjo izobrazbo in placo, bos zelo verjetno tudi ti tam pristal. Visji in lepsi ljudje imajo tudi v povprecju vecjo placo. Otroci, rojeni v srednje visjem sloju vecinoma ostanejo v srednjem visjem sloju itn. Gledati moras povprecje in ne izjeme.
Nazalost tudi nas solski sistem v 80ih in 90ih ni zagotavljal iste kvalitete na podezelju in vecjih mestih. Mislis, da finance starsev in okolica v povprecju ne vplivajo na koncen uspeh in izobrazbo? Si prevec naiven?
Faktorjev je prevec in je treba obravnavati vsako druzino s svojimi danimi okoliscinami posebej.



Če bi imel 10 milijard ja. Ne, pa da me lupijo povsod, zato ker z ženo skupaj zasluživa 4 povprečne plače... Počasi začenjam razmišljati, da bi žena pustila službo, jaz pa na s.p. zmanjšam račune na minimum, ostalo pa na črno. Pa se prijavim za vse žive socialne transferje.

z0mbie ::

energetik je izjavil:

Noben ni govoril o preživetju najmočnejših. Preživetje je v socialni državi urejeno. Tudi šolanje in zdravstvo. Ne moremo se pa iti, da se bo zdaj vsakemu zagotovilo vsako leto 2 tedna morja in 120m2 stanovanje. Bolj sposobni bodo to pač imeli, drugi bodo v 40m2 stanovanjih in se kopali za Savo.


Cakaj, zavijas iz teme, tile zgoraj ne govorijo o socialni drzavi. Govorijo o sistemu, ki do konca razvit pripelje do fevdalizma.

49106 ::

energetik je izjavil:


Noben ni govoril o preživetju najmočnejših. Preživetje je v socialni državi urejeno. Tudi šolanje in zdravstvo. Ne moremo se pa iti, da se bo zdaj vsakemu zagotovilo vsako leto 2 tedna morja in 120m2 stanovanje. Bolj sposobni bodo to pač imeli, drugi bodo v 40m2 stanovanjih in se kopali za Savo.


Priževetje v svetu, kjer je vsega dovolj, skladišča pa polna, je premalo. Živ si, a ni že to dovolj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

energetik ::

Ja, kaj hočeš reči, naj se torej pobere 50 ali 100% davek pri dedovanju in da revnim? Čeprav je lastnik hiše že 2x zaporedoma (od plače in še DDV) plačal davek državi, ki je šel tudi za socialne transfere?
Uravnilovka praviš. Meni se to ne zdi pravično.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Med metanjem 18 letnega mulca ki je tik pred maturo skozi vrata s kovčkom v roki in futranjem 40 letnega odraslega potomca ki ne dela nič je še OGROMNO maneverskega prostora...
V bistvu ne štekaš.
Kar sem hotel povedati je to, da mulci mislijo ali pa so prepričani, da morajo stari vse mulcem dati in to vsem enako. Nič od tega ni res. Eni delajo tako, drugi drugače. Dokler je od njih, delajo kakor želijo.
Ko se poslovijo, se pa lahko začnejo pravne fore, nujni deleži in ostalo, na čemur služijo mrhovinarji.


Tudi starši tako mislijo (da morajo potomci poskrbeti za starše).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kriptobog ::

z0mbie je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Neznansko bogati itak hvatijo krivine. Srednji sloj pa plačuje. Meni je totalno neumno, da plačam vrtec maksimalno, ker z ženo delava skoraj po cele dneve, medtem pa gledam kako lene mamice plačajo vrtca 30€, potem pa celo dopoldne kofetkajo, ker drugega dela itak nimajo. Res pravično. Za isto storitev bi morali plačevati vsi enako. Pika. Tudi kruh v trgovini plačamo vsi po enaki ceni.


In kljub temu, da si ugotovil, kje tici tezava ("Neznansko bogati itak hvatijo krivine"), si se vseeno odlocil, da se bos spravil na sibkejse (ker je lazje?). Zanimiv nacin razmisljanja.


Kdo se je spravil na šibkejše? Spravil sem se na tiste, ki bi lahko delali pa ne delajo, ker vlečejo socialno. To da neznansko bogati hvatijo krivine je pa problem sistema. Plačuje pa srednji sloj, ker ne hvatijo krivin...

z0mbie ::

kriptobog je izjavil:

Če bi imel 10 milijard ja. Ne, pa da me lupijo povsod, zato ker z ženo skupaj zasluživa 4 povprečne plače... Počasi začenjam razmišljati, da bi žena pustila službo, jaz pa na s.p. zmanjšam račune na minimum, ostalo pa na črno. Pa se prijavim za vse žive socialne transferje.


Ves zakaj te drzava "lupi povsod"? Zaradi tocno tvojega "Počasi začenjam razmišljati". Ker tudi drugi delajo enako, morajo posteni placati vec.

Ali poenostavljeno za najbolj trde:

Ce drzava potrebuje 100 eurov za zdravstvo (ce se iz tega proracuna veliko krade jih rabimo sicer 200, ampak to so detajli), ceste (...) in v drzavi zivi 100 ljudi, ki imajo identicne dohodke, potem mora vsak placati 1 euro davka. Ce 50 od njih ne placujejo davka, morajo preostali placati 2 eura.

Ergo, vsi, ki jih poznas, od slo-tehovskih kriptovalutarjev (poglej poglej, kriptobog, hmmm...) do velikih slovenskih privatnikov, ki se trudijo utajiti davek, ti kradejo denar, direktno iz zepa. In tvoja resitev je, da bos kradel tudi ti, ker potem bo pa veliko bolje.

49106 ::

z0mbie je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Če bi imel 10 milijard ja. Ne, pa da me lupijo povsod, zato ker z ženo skupaj zasluživa 4 povprečne plače... Počasi začenjam razmišljati, da bi žena pustila službo, jaz pa na s.p. zmanjšam račune na minimum, ostalo pa na črno. Pa se prijavim za vse žive socialne transferje.


Ves zakaj te drzava "lupi povsod"? Zaradi tocno tvojega "Počasi začenjam razmišljati". Ker tudi drugi delajo enako, morajo posteni placati vec.


Ne bit neumen, no. Država te močno lupi, ker proračun močno pušča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PrimoZ_ ::

feryz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Brezveze se tu zapenjaš. Kakor koli obračaš dejstvo ostaja da ravnanje staršev v tem primeru ni bilo fer.
Najprej otroku prigovarjaš naj uredi stanovanje v mansardi, potem pa ti ni všeč njegova partnerka in nad njima začenš zganjat teror...

Tisto z stroški je samo še dodatna sol na rano.
Kar teror praviš da je bil? A so jima podlate žgali z razbeljenim železom?
Ponudili so mu mansardo, jaz take zadeve vzamem za dobro. Vi pa v tem, da ti nekdo nekaj da, vidite slabo. Zanimivi pogledi.
Kako so si ljudje všeč, je stvar osebni preferenc, ne bomo tukaj zdaj o zlobnih taščah, nedolžnih pastorkah in podobnih klišejih.

Za tisto s stroški velja enako. Njegov pogled. Ko bo sam, ne bodo manjši, torej?


Kaj ti jaz more če si tepec in selektivno bereš.
Teror = dretje na lastnega sina kaj je to kurbo pripeljal v bajto, zaničevanje otrok (vnukov )da so nerodni/nesposobni/nenormalni, da so vsi ostali otroci boljši... Zame je to teror, če pa zate ni si pa verjetno tak isti bedak kot njegovi starši.

Ja njemu so ponudili mansardo, ki jo je sprejel in uredil, bil fer in plačeval polovico stroškov, prispeval polovico k menjavi strehe, ...

Bratu so dali 50k€ no string attached.
Njemu so dali pravico bivanja v mansardi pod pogejum da nam bo tamlada všeč (seveda tega niso povedali v naprej). Realno je 7 let živel brez najemnine kar je recimo isto 50k€. Ko pa notr vržeš denar za ureditev prej neizdelane mansarde (razen dveh otroških) in ureditev strehe je pa še v minusu.
In v mansardi je pustil še za par k€ robe, ki je ne more pobrat ker je oče še isti dan na njegovem vhodu zamenjal ključavnico, ker ga je lastni sin "izdal" s tem da se je odselil.

Ti kar obračaj zadeve, če se ti tole kakorkoli zdi normalen odnos staršev, lahko rečem bogi tvoji bližnji.

z0mbie ::

49106 je izjavil:

z0mbie je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Če bi imel 10 milijard ja. Ne, pa da me lupijo povsod, zato ker z ženo skupaj zasluživa 4 povprečne plače... Počasi začenjam razmišljati, da bi žena pustila službo, jaz pa na s.p. zmanjšam račune na minimum, ostalo pa na črno. Pa se prijavim za vse žive socialne transferje.


Ves zakaj te drzava "lupi povsod"? Zaradi tocno tvojega "Počasi začenjam razmišljati". Ker tudi drugi delajo enako, morajo posteni placati vec.


Ne bit neumen, no. Država te močno lupi, ker proračun močno pušča.


Ce proracun pusca to pomeni samo, da dobis manj (solanja, zdravstva,...) za svoj placani davek. Ce pa zmanjkuje tudi za puscanje, je pa problem v nepobranih davkih.

Mato989 ::

z0mbie je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Če bi imel 10 milijard ja. Ne, pa da me lupijo povsod, zato ker z ženo skupaj zasluživa 4 povprečne plače... Počasi začenjam razmišljati, da bi žena pustila službo, jaz pa na s.p. zmanjšam račune na minimum, ostalo pa na črno. Pa se prijavim za vse žive socialne transferje.


Ves zakaj te drzava "lupi povsod"? Zaradi tocno tvojega "Počasi začenjam razmišljati". Ker tudi drugi delajo enako, morajo posteni placati vec.

Ali poenostavljeno za najbolj trde:

Ce drzava potrebuje 100 eurov za zdravstvo (ce se iz tega proracuna veliko krade jih rabimo sicer 200, ampak to so detajli), ceste (...) in v drzavi zivi 100 ljudi, ki imajo identicne dohodke, potem mora vsak placati 1 euro davka. Ce 50 od njih ne placujejo davka, morajo preostali placati 2 eura.

Ergo, vsi, ki jih poznas, od slo-tehovskih kriptovalutarjev (poglej poglej, kriptobog, hmmm...) do velikih slovenskih privatnikov, ki se trudijo utajiti davek, ti kradejo denar, direktno iz zepa. In tvoja resitev je, da bos kradel tudi ti, ker potem bo pa veliko bolje.


Seveda, ampak v osnovi pa začne prvi krast državi zato ker država zahteva preveč... če bi bila cifra like 0,1% se 99,9% ljudi ne bi splačalo krast ker je učinek 0,1% na 100 tako minoren da se ne splača igrat tega, medtem pa je 22% na 100€ dovolj visoko da se splača poizkusit in okrog prnest...

Torej rešitev je, da naredi država finance tako da bo manj požrešna, in se 99% folka ne bo splačalo krast =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

49106 ::

z0mbie je izjavil:

49106 je izjavil:

z0mbie je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Če bi imel 10 milijard ja. Ne, pa da me lupijo povsod, zato ker z ženo skupaj zasluživa 4 povprečne plače... Počasi začenjam razmišljati, da bi žena pustila službo, jaz pa na s.p. zmanjšam račune na minimum, ostalo pa na črno. Pa se prijavim za vse žive socialne transferje.


Ves zakaj te drzava "lupi povsod"? Zaradi tocno tvojega "Počasi začenjam razmišljati". Ker tudi drugi delajo enako, morajo posteni placati vec.


Ne bit neumen, no. Država te močno lupi, ker proračun močno pušča.


Ce proracun pusca to pomeni samo, da dobis manj (solanja, zdravstva,...) za svoj placani davek. Ce pa zmanjkuje tudi za puscanje, je pa problem v nepobranih davkih.



Krajo očitaš vsem razen tistim, ki res kradejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis nepremičnine iz starša na sina - najboljše opcije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6114420 (7677) Mato989
»

Oporoka - dedovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13715278 (11555) sekvoja
»

Izplačilo denarja od Hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
658863 (6877) Arzen28
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733961 (29075) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331049 (29209) Okapi

Več podobnih tem