» »

Kako do denarja od dolžnika če je podjetje Avstrijsko

Kako do denarja od dolžnika če je podjetje Avstrijsko

D-PaX ::

Pozdravljeni,

Ali je že kdo imel takšen primer, da mu Avstrijsko podjetje dolguje denar?
Zanima me kam se obrniti, da bo vrnil denar.
Avstrijsko podjetje dolžno Slovenskemu.

Hvala.
Paxy

mat xxl ::

Kakega koroškega slovenskega odvetnika, bo najbolje....

Zimonem ::

Ne vemo kje si sklenil pogodbo.

D-PaX ::

Pogodbo za?
Računa ni poravnal.
Paxy

Ales ::

Za kaj jim je pa bil izdan račun, na podlagi česa? Je podjetje, ki dolguje, solventno?

mat xxl ::

Avtor verjetno ne želi pomoči, sicer bi, kaj napisal, tako, da muca mu je jezik snedla....

D-PaX ::

Ales je izjavil:

Za kaj jim je pa bil izdan račun, na podlagi česa? Je podjetje, ki dolguje, solventno?



Izdan je bil račun za izdelke.
Prevzeli so dobili račun in dobavnico.
Račun pa niso plačali.
Paxy

Ales ::

Če majo kaj, da jim lahko vzameš, potem imaš to tudi šanso naredit. Če poslujejo, imajo kaj na računu, osnovna sredstva, ... sicer pa si znaš naredit dodatne stroške s postopkom izterjave, dobil pa ne boš ne glavnice in ne stroškov povrnjenih.

Pa če misliš, svetujem, da si malo bolj proaktiven. Take stvari je IMHO najbolje prec zrihtat, ali pa se raje ne obremenjevat...

Groot ::

Evropski plačilni nalog ;) je pa res da je precej lahko ugovarjat, če je le kolikor toliko zavedno podjetje

feryz ::

A mislite da je v Avstriji pa poštenje ali kaj? Brez plačila vnaprej, se ne posluje z njimi. Njim je še v čast, če balkanca nategnejo. Kamor štejejo tudi nas.

Meni je baraba avstrijska v fris povedal, da ukradenega ne bo vrnil. Ne neplačanega, ampak dobesedno ukradenega.

Kvinta ::

Meni je baraba avstrijska v fris povedal, da ukradenega ne bo vrnil. Ne neplačanega, ampak dobesedno ukradenega.


To vsi vemo kak se najhitreje reši >:D
A.C.A.B

GrX ::

V Avstriji imajo red. Naredi izvršbo in država bo dolžniku blokirala vse bančne račune. Seveda, če imaš ti vse papirje za izvršbo...

feryz ::

Ha ha ha. Zmagovita.
So ti že napisali. V Avstriji je zavrnitev izvršbe trivialna zadeva. Saj je tudi pri nas, ampak tam je še bolj.
Nekako v stilu, ne bom plačal, ker se mi ne da plačati.

GrX ::

feryz je izjavil:

A mislite da je v Avstriji pa poštenje ali kaj?

Je ja, precej večje kot pri nas..

feryz je izjavil:

Ha ha ha. Zmagovita.
So ti že napisali. V Avstriji je zavrnitev izvršbe trivialna zadeva. Saj je tudi pri nas, ampak tam je še bolj.
Nekako v stilu, ne bom plačal, ker se mi ne da plačati.

Zmagovita ali pa ne, denar smo pa le dobili nakazan in to brez pomoči forumov. Pa ne zgolj enkrat....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

feryz ::

Ok, kakor rečeš. Saj mene je tudi samo eden peljal scat. Kar ne pomeni, da me ne bi tudi drugi, če ne bi spremenil sistema.
Jebi ga, tako je. Dovolj je eden, da drugi trpijo namesto njega.

Btw, kolega ima velike probleme, ker ne more spraviti denarja na račun podjetja. V Avstriji noben fizičar noče računa in plača na črno. In ko se tega nabere par deset jurjev, imaš probleme z manjkom denarja na računu firme in prevelikimi zalogami.

Groot ::

feryz je izjavil:

Ha ha ha. Zmagovita.
So ti že napisali. V Avstriji je zavrnitev izvršbe trivialna zadeva. Saj je tudi pri nas, ampak tam je še bolj.
Nekako v stilu, ne bom plačal, ker se mi ne da plačati.


Hahaha daj ne nabijaj če nimaš pojma. Trivialna zadeva my ass. Ja saj na začetku boš izvršbi še lahko ugovarjal, ampak ne vem pa kako točno si predstavljaš izogibanje sodnemu postopku, ki sledi.

Pa ne sedaj začet z zgodbicami da to pa traja dolgo, itd. Če si tako želiš poplačila, boš pač uporabil vsa pravna sredstva.

mirator ::

No ja, vsak ima svoje iuzkušnje. Ti s tem podjetjem pač nisi imel nobene pogodbe in to podjetje ti sedaj ne plača, kar si za njih storil. Temu se reče, da so te na suho nategnili. Sam kaj veliko ne boš mogel storiti, moral boš poiskati pomoč odvetnika, ki seveda ni poceni, vendar ča je dober, boš dobil plačilo in povrjene stroške. Res boš nekoliko v škodi, ker sodišča ne priznavajo vseh odvetniških stroškov,izguba bo pa vseeno manjša.
Jaz sem imel kar nekaj pajacev, ki bi pili pa nič plačali. Moj odvetnik, ki res ni bil poceni in sem najprej zavrtel z očmi, ko mi je izstavil svoj račun, pa mi je rešil tudi takorekoč nerešljive terjatve.

D-PaX ::

Vse papirje imam črno na belem, Vse podpise pa še žig.
Prej se nisem s tem imel časa ukvarjati, sedaj pa že delam na tem.
Paxy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12834301 (2018) 2dark
»

Delo v Avstriji (Graz) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6226949 (17900) sampi
»

Zemljevid: vsa podjetja, ki svojim zaposlenim ne plačujejo prispevkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12522801 (18643) GTX970
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123217 (19925) M.B.

Problem z neplačanim računom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515701 (4041) Ziga Dolhar

Več podobnih tem