» »

Ekofašizem

Ekofašizem

«
1
2

enemon ::

Destletje pranja možganov z zero waste, s tem, kako imamo prebivalci previsok ogljični odtis, izpusti CO2, topla greda itd. je bilo očitno odskočna deska, na podlagi katere bodo podjetja z "zeleno" usmeritvijo profitirala, pri čemer jim bo štango z regulativo držala država.

Tako smo dobili naslednje stvari:
- novogradnje morajo biti skoraj v skladu standardov za pasivne gradnje;
- male čistilne naprave;
- subvencije za električna vozila, ki jih daje država, a dejansko elektrika ni tako zelo eko, kaj šele baterije;
- energetske izkaznice;
- energetske prenove javnih ustanov, ki jih financira država;
- EU za okrevanje ekonomije predvideva zeleni green deal;
- itd. itd.

Po drugi strani pa se dopušča, da po državi vozijo dotrajani ukrajinski in romunski šleparji s presežnimi izpusti, ne omejuje se ladijskega transporta, ki je eden največjih svetovnih onesnaževalcev, tolerira se strupene izpuste tovarn, ki zastrupljajo sosednje vasi (Knauf v Škofji Loki, včasih dolga leta Lafarge v Trbovljah).

Vedno bolj imam vtis, da je ves ta ekobio hype namenjen samo bogatenju t.i. zelenih podjetij, ki so si zlobirala tako zakonodajo. Folk pa po letih pranja možganov s tem sprejema to brez kakršnegakoli odpora. Do kdaj še?

profii ::

Nekje je treba začet. To, da se gradi po standardih je Ok.
Prej ali slej se bodo tudi ladje omejile (pozelenile), tovarne oz. proizvodni procesi tud. Samo je treba celotno razmišljanje spremeniti. To pa ne gre čez noč. Korak po korak. Najprej ločevanje piksen od bananinih olupkov, potem so na vrsti dimniki tovarn...

stevemcq_ ::

Ne vem, meni se zdi bizarno že to, da se postavljajo neki "cilji" za brez tega,onega, in zelena prihodnost do 2035,2045 itd. Če bi bilo vse skupaj resno, bi se globalno začele premikati zadeve takoj ali v najkrajšem možnem času. Vse skupaj se mi nekako zdi kot propagandno sporočilo, kot pa dejansko, da bi pristrigli peruti največjim osneževalcem. Profit je še vedno najpomembnejši za večino vpletenih. Kapitalizem je naredil svoje, čaka nas katastrofalna prihodnost.

chucki ::

Kaj pa romuni? 30 let stari kombiji, ki se kadi za njimi. Zakaj mormo to trpet? Jaz ne bom smel z euro 6 motorjem v mesto, 1km stran se bo pa romun peljal.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

D3m ::

profii je izjavil:

Nekje je treba začet. To, da se gradi po standardih je Ok.
Prej ali slej se bodo tudi ladje omejile (pozelenile), tovarne oz. proizvodni procesi tud. Samo je treba celotno razmišljanje spremeniti. To pa ne gre čez noč. Korak po korak. Najprej ločevanje piksen od bananinih olupkov, potem so na vrsti dimniki tovarn...


Ladje se ne bodo omejile ampak povečale.

Edina sprememba bo prehod iz mazuta na diesel derivat.

Kar pa pomeni šok pri cenah goriva.
|HP EliteBook|R5 6650U|

WizzardOfOZ ::

že ločevanje smeti na strani ljudi je bedarija. zmečeš vse v eno kanto, pa naj komunala zaposli 100.000 brezposelnih, da bodo sortirali. 2 muhi na en mah. ločevanje bo tapravo in se rešimo še brezposelnosti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

A. Smith ::

WizzardOfOZ je izjavil:

že ločevanje smeti na strani ljudi je bedarija. zmečeš vse v eno kanto, pa naj komunala zaposli 100.000 brezposelnih, da bodo sortirali. 2 muhi na en mah. ločevanje bo tapravo in se rešimo še brezposelnosti.


Ko sem bil na Finskem, sem ugotovil, da so precej manj obsedeni z ločevanjem odpadkov, kot mi. Imeli so dva koša: za smeti, ki so primerne za sežigalnico in za tiste, ki niso. Simpl.

Kar se pa ločevanja tiče, se je pa treba vprašati, kje in komu se bo spet vzelo za plače zaposlenih pri "ločevanju". In kdo bo hotel to sploh opravljati, ker za minimalca nihče noče delati.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

pegasus ::

enemon je izjavil:

Folk pa po letih pranja možganov s tem sprejema to brez kakršnegakoli odpora.
Ker v domačih logih tako zelo obožujemo delitve na "naše" in "tuje" (če ne celo "sovražnike"), naj ti predstavim še eno: ljudje se delimo na tiste, ki s svojimi dejanji radi poskrbijo za dobrobit širše skupnosti in tiste, ki s svojimi dejanji skrbijo samo za svojo rit. S svojo objavo si se zelo lepo profiliral. Naj te razsvetlim z dejstvom, da tvoje stališče v širši skupnosti ni zaželjeno, kar tudi sam opažaš, a na način, da se do njega opredeljuješ negativno. Razmisli, kam to pelje ...

enemon ::

pegasus je izjavil:

enemon je izjavil:

Folk pa po letih pranja možganov s tem sprejema to brez kakršnegakoli odpora.
Ker v domačih logih tako zelo obožujemo delitve na "naše" in "tuje" (če ne celo "sovražnike"), naj ti predstavim še eno: ljudje se delimo na tiste, ki s svojimi dejanji radi poskrbijo za dobrobit širše skupnosti in tiste, ki s svojimi dejanji skrbijo samo za svojo rit. S svojo objavo si se zelo lepo profiliral. Naj te razsvetlim z dejstvom, da tvoje stališče v širši skupnosti ni zaželjeno, kar tudi sam opažaš, a na način, da se do njega opredeljuješ negativno. Razmisli, kam to pelje ...


Eni vidimo tudi širše tole eko agendo. Iz prve roke spremljam lobiranje podjetij, ki proizvajajo izolacijo, za sprejetje strožjih pogojev za energetsko učinkovitost novogradenj. Folk pa naj plačuje. Ti ti folk, kako si lahko predstavlja živeti v hiši, ki ni pasivna in stane manj kot 300k! Ali bodo to naredili za dobrobit družbe ali pa nimajo pravice sploh kje živeti. Hmmm, se lepo sliši ane?

WizzardOfOZ ::

pač kupiš material, narediš po svoje in ne vzameš eko subvencije pa si zmagal.

ko je enkrat fasada gor noben nw ve al je debela 12 al 15 al pa 25cm.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

enemon je izjavil:

Ali bodo to naredili za dobrobit družbe ali pa nimajo pravice sploh kje živeti. Hmmm, se lepo sliši ane?
Tako je, saj menda hočemo dvigovati življenski standard? Razen če so ti kaki sveti liki puščavnikov za zgled ... ti nihče ne brani, da se zgleduješ po njih.
In preden rečeš, da pri dvigovanju standarda mešam vzrok in posledico - je ne. Korenček in palica gresta tu z roko v roki, kar je na koncu edino smiselno.

profii ::

WizzardOfOZ je izjavil:

pač kupiš material, narediš po svoje in ne vzameš eko subvencije pa si zmagal.

ko je enkrat fasada gor noben nw ve al je debela 12 al 15 al pa 25cm.


Mah ljudje šparajo kjer se da.
Pri nas na bloku so dal 10 let nazaj 5 al 7 cm, namesto kaj več. Pa balkonov, strehe, kleti in cokla niso izoliral. Ker je predrago.
Bolje da je nek standard in se ga morajo vsi držat. Zaslužil bo pa vedno nekdo. Al tisti ki proda izolacijo al pa fasader ki računa isto al nabije 5 al pa 35cm gor...

enemon ::

pegasus je izjavil:

enemon je izjavil:

Ali bodo to naredili za dobrobit družbe ali pa nimajo pravice sploh kje živeti. Hmmm, se lepo sliši ane?
Tako je, saj menda hočemo dvigovati življenski standard? Razen če so ti kaki sveti liki puščavnikov za zgled ... ti nihče ne brani, da se zgleduješ po njih.
In preden rečeš, da pri dvigovanju standarda mešam vzrok in posledico - je ne. Korenček in palica gresta tu z roko v roki, kar je na koncu edino smiselno.


Nekako mi ni prijetno živeti v družbi, kjer je vsaka stvar do potankosti regulirana. Najbolje, da vsi samo še študiramo predpise, da ne bomo česa izpustili in plačali kazni. To je torej ta tako opevana svoboda. Kaj pa bomo z ljudmi, ki se ponoči pokrivajo s kartonom? Jim bomo predpisali večplastno lepenko?

WizzardOfOZ ::

profii je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

pač kupiš material, narediš po svoje in ne vzameš eko subvencije pa si zmagal.

ko je enkrat fasada gor noben nw ve al je debela 12 al 15 al pa 25cm.


Mah ljudje šparajo kjer se da.
Pri nas na bloku so dal 10 let nazaj 5 al 7 cm, namesto kaj več. Pa balkonov, strehe, kleti in cokla niso izoliral. Ker je predrago.
Bolje da je nek standard in se ga morajo vsi držat. Zaslužil bo pa vedno nekdo. Al tisti ki proda izolacijo al pa fasader ki računa isto al nabije 5 al pa 35cm gor...

naj šparajo, če hočejo. sej je njihov denar.
jaz vem zakaj sem dal 22cm izolacije in zakaj sedaj 2x manj pokurim drv.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

pegasus ::

enemon je izjavil:

Nekako mi ni prijetno živeti v družbi, kjer je vsaka stvar do potankosti regulirana. Najbolje, da vsi samo še študiramo predpise, da ne bomo česa izpustili in plačali kazni. To je torej ta tako opevana svoboda. Kaj pa bomo z ljudmi, ki se ponoči pokrivajo s kartonom? Jim bomo predpisali večplastno lepenko?

Pa saj v Sloveniji naravnost mazohistično uživate v predpisih? Kako je zdaj to kar naenkrat problem? Aha, verjetno so problem samo predpisi, ki se te tičejo osebno. Ker če se tičejo soseda, potem so ok.
In glej, če pravilno izoliraš svoj dom, potem lahko podariš svoje debele oddeje brezdomcem, ker jih doma ne potrebuješ več. Win-win.

gruntfürmich ::

dokler se bo zazidavalo in asfaltiralo kmetijske površine je vse skupaj idiocracy. to je glavni vir segrevanja. tam kjer raste trava ni vroče, tam kjer pa je asfalt/beton pa vedno.
ampak ok, želimo samo da eni napolnijo žepe in da koristni idioti dobijo smisel življenja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

profii ::

WizzardOfOZ je izjavil:

profii je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

pač kupiš material, narediš po svoje in ne vzameš eko subvencije pa si zmagal.

ko je enkrat fasada gor noben nw ve al je debela 12 al 15 al pa 25cm.


Mah ljudje šparajo kjer se da.
Pri nas na bloku so dal 10 let nazaj 5 al 7 cm, namesto kaj več. Pa balkonov, strehe, kleti in cokla niso izoliral. Ker je predrago.
Bolje da je nek standard in se ga morajo vsi držat. Zaslužil bo pa vedno nekdo. Al tisti ki proda izolacijo al pa fasader ki računa isto al nabije 5 al pa 35cm gor...

naj šparajo, če hočejo. sej je njihov denar.
jaz vem zakaj sem dal 22cm izolacije in zakaj sedaj 2x manj pokurim drv.


Če bi bili minimalni standardi določeni, se takrat starci v blokovskem svetu nebi mogli odločit za tako slabo opcijo. Tako jim je bilo pa prepuščeno po načelu: fasado mormo zamenat, šparal bomo pa neglede na vse.

WizzardOfOZ ::

naj šparajo. ti jim pa sedaj naprej meči da zarad tega več plačujejo za ogrevanje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

profii ::

WizzardOfOZ je izjavil:

naj šparajo. ti jim pa sedaj naprej meči da zarad tega več plačujejo za ogrevanje.


Problem je, ker tudi jaz zato plačujem več za ogrevanje. Ne samo oni.

d3m1g0d ::

Mi je kar všeč ta izraz Ekofašizem. Se pa da veliko narediti za zeleno prihodnost. Za začetek bo treba dojeti, da elektriko zanesljivo pridobivamo le iz toplote, jedrske energije ali hidroenergije, slednja je obnovljiva. Vse ostalo so prehodne tehnologije, ki delujejo samo s konkretno pomočjo uvoza ali prej naštetih primarnih virov. Toplotnih virov imamo dovolj, za začetek pokurimo, kar se je nabralo na raznih deponijah. Plastika in papir gorita relativno učinkovito, in s primerno filtracijo nimamo resnih težav. Te ponavadi nastopijo s prihodom profitnih komunalnih podjetij, ki razmišljajo le, kako bodo s koncesijo zaslužili. Takih pa ni malo.

Slovenci se bomo energetsko morali odločiti bodisi za izrabo rek, ali pa za izrabo jedrske energije. Reke s seboj prinesejo škodo lokalni biosferi obvodnega življenja, jedrska energija pa nekolikšno tveganje in problem dolgoročnega shranjevanja odpadkov. Obe varianti sta izredno dobra vira energije in odlična naložba v prihodnost, ne glede na to, kaj ekofašisti in jedrski skeptiki lajnajo. Škoda je kuriti premog, medtem ko se v vsaki regiji zlivajo megavati moči po tleh. Seveda je treba tudi zaščititi pomembne znamenitosti kot so Cerkniško jezero ipd. res pa ne vidim problema, da zajezimo Savo in Kokro nekje pri Kranju. S tem bi verjetno lahko napajali lokalno industrijo brez večjih problemov.

Doma bi lahko vsak na balkonu ali hiši imel eno manjšo vertikalno vetrno turbinico, ki bi jo reciklirali iz starih motorjev za pralne stroje in bi proizvedla nekaj kWh dnevno za napajanje hladilnika in drugih malo aparatov - modema, LED razsvetljave, radia, televizorja itd. Ta sistem bi bil samostojen, brez net metering bullshita, ki pade v trenutku ko zmanjka omrežja. Je pa res, da zelenim ni važna samozadostnost in decentralizacija, ravno nasprotno. In to bo po mojem mnenju pokopalo celo ideologijo, ki v svoji srži niti ni slaba. Ignorance is bliss.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Oberyn ::

d3m1g0d je izjavil:

res pa ne vidim problema, da zajezimo Savo in Kokro nekje pri Kranju. S tem bi verjetno lahko napajali lokalno industrijo brez večjih problemov.

Pa si mogoče kdaj bil v Kranju? Sava je zajezena par km pod Kranjem in par km pod tem jezom še enkrat in sredi Kranja še enkrat in potem malo dalj nad Kranjem še enkrat. Kokra je potoček.

d3m1g0d ::

Seveda sem bil in vem da je, vendar v premajhnem obsegu in brez resne energetske izrabe.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Barakuda1 ::

A kdo od tu prisotnih, resno meni, da je državi v interesu, da bi bili lastniki hiš in stanovanj energetsko samooskrbni?
Sam vprašam, da ali ne.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

vnetidebater ::

Seveda. To pomeni da nekdo zaposli nekega delavca, ki montira te reči. To pomeni da obstajajo serviserji teh reči.

Ekonomija se obrača.

Tebi država da neko "subvencijo", sigurno pa obstaja računica da ta denar dobi nazaj (že samo od plač delavcev pobere davke pa tudi od tega kar jim ti plačaš pobere neke davke najbrž, od podjetij ki se ukvarjajo z montažam teh reči pobere davke....). Magar tako da je na koncu država na pozitivni nuli.

Državo ne briga če si ti zelen ali siv. Važno ji je samo da gospodarstvo ne stagnira.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Država je vedno na pozitivni nuli. Če ne drugače tako, da rekordni 10 milijardni proračuna poveča na 14 milijard, čeprav tričetrt fikusov ne dela, zgolj dobi večje plače. Od kje bo vzela, vemo.

Petrol joka že dva meseca, koliko manj derivatov je prodal in koliko manj dobička ima. Takisto Dars in podobni. Treba se je odločiti, a se nam gre za zeleno, ali za gospodarsko rast. Vmes ni nič.

Je pa res, da smo pri nas obsedeni. Tak eko fanatizem težko zaslediš v svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

pegasus ::

Se bo treba bolj po svetu razgledat ... Oglej si recimo, kaj počne Freiburg.

Oberyn ::

Barakuda1 je izjavil:

A kdo od tu prisotnih, resno meni, da je državi v interesu, da bi bili lastniki hiš in stanovanj energetsko samooskrbni?
Sam vprašam, da ali ne.

Odvisno, kaj smatraš s pojmom "država". V 3. členu Ustave RS piše, da je Slovenija država vseh svojih državljank in državljanov in dalje piše, da ima v Sloveniji oblast ljudstvo.

Glede na to državo očitno tvorijo prebivalci države, državljani. Prebivalstvu je brez dvoma v interesu, da bi bili energetsko samoosrbni, če bi bilo to v praksi izvedljivo (kar na žalost ni). Meni bi že bilo v interesu. A tebi ne?

Če pa kot "država" smatraš tolpo zadrtih kriminalcev, ki so se spajdašili po zaporih in obravnavajo državo kot svoj plen (trenutno stanje), no tem pa to seveda ni v interesu.

Barakuda1 ::

vnetidebater je izjavil:

Seveda. To pomeni da nekdo zaposli nekega delavca, ki montira te reči. To pomeni da obstajajo serviserji teh reči.

Ekonomija se obrača.

Tebi država da neko "subvencijo", sigurno pa obstaja računica da ta denar dobi nazaj (že samo od plač delavcev pobere davke pa tudi od tega kar jim ti plačaš pobere neke davke najbrž, od podjetij ki se ukvarjajo z montažam teh reči pobere davke....). Magar tako da je na koncu država na pozitivni nuli.

Državo ne briga če si ti zelen ali siv. Važno ji je samo da gospodarstvo ne stagnira.


A si pri tem kar praviš, upošteval koliko energije porabi gospodarstvo in koliko gospodinjstva. In kakšen efekt bi imel izpad plačila energije za gospodinjstva (ta bi bila samooskrbna), na ceno energije v gospodarstvu. Kaj bi tak izpad vplačil za energijo, predstavljal v ceni energiji v gospodarstvu. Za koliko bi se povečali stroški proizvodnje, zgolj zato, ker bi vso porabljeno energijo, moralo plačati gospodarstvo samo.

Oberyn je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

A kdo od tu prisotnih, resno meni, da je državi v interesu, da bi bili lastniki hiš in stanovanj energetsko samooskrbni?
Sam vprašam, da ali ne.

Odvisno, kaj smatraš s pojmom "država". V 3. členu Ustave RS piše, da je Slovenija država vseh svojih državljank in državljanov in dalje piše, da ima v Sloveniji oblast ljudstvo.

Glede na to državo očitno tvorijo prebivalci države, državljani. Prebivalstvu je brez dvoma v interesu, da bi bili energetsko samoosrbni, če bi bilo to v praksi izvedljivo (kar na žalost ni). Meni bi že bilo v interesu. A tebi ne?

Če pa kot "država" smatraš tolpo zadrtih kriminalcev, ki so se spajdašili po zaporih in obravnavajo državo kot svoj plen (trenutno stanje), no tem pa to seveda ni v interesu.


Ne bit brihten brez potrebe. S tem lih ne prispevaš h konstruktivni debati.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Oberyn ::

Barakuda1 je izjavil:

Ne bit brihten brez potrebe. S tem lih ne prispevaš h konstruktivni debati.

Ne bit grob in nevljuden brez potrebe. S tem lih ne prispevaš h konstruktivni debati. Vprašal si "A kdo od tu prisotnih, resno meni, da je državi v interesu...". Odgovoril sem s svojim mnenjem. Eni plati "države" je v interesu in drugi plati "države" ni v interesu. Če ne želiš mojega mnenja, drugič ne sprašuj "tu prisotnih". A sem mogoče jaz tebe kdaj takole grdo ozmerjal?

Barakuda1 ::

Oberyn je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

Ne bit brihten brez potrebe. S tem lih ne prispevaš h konstruktivni debati.

Ne bit grob in nevljuden brez potrebe. S tem lih ne prispevaš h konstruktivni debati. Vprašal si "A kdo od tu prisotnih, resno meni, da je državi v interesu...". Odgovoril sem s svojim mnenjem. Eni plati "države" je v interesu in drugi plati "države" ni v interesu. Če ne želiš mojega mnenja, drugič ne sprašuj "tu prisotnih". A sem mogoče jaz tebe kdaj takole grdo ozmerjal?


A sem mogoče jaz kdaj tebe tako nesramno podcenjeval, da še ustave ne poznaš in ti jo zato moram citirat?
Pa bi morda celo lahko, ker jo z veliko vrjetnostjo poznam bolje od tebe.
Zdaj, ko sva to razčistila, pa se lahko vrneva nazaj, k bistvu problematike.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

mr_chai ::

profii je izjavil:

Nekje je treba začet. To, da se gradi po standardih je Ok.
Prej ali slej se bodo tudi ladje omejile (pozelenile), tovarne oz. proizvodni procesi tud. Samo je treba celotno razmišljanje spremeniti. To pa ne gre čez noč. Korak po korak. Najprej ločevanje piksen od bananinih olupkov, potem so na vrsti dimniki tovarn...


Čisti kretenizem. Začne se namreč pri dimnikih tovarn, konča se pr faking olupkih. Ljudje nismo bebci!

GrX ::

WizzardOfOZ je izjavil:

že ločevanje smeti na strani ljudi je bedarija. zmečeš vse v eno kanto, pa naj komunala zaposli 100.000 brezposelnih, da bodo sortirali. 2 muhi na en mah. ločevanje bo tapravo in se rešimo še brezposelnosti.

Cene komunalnih storitev pa v višave..

poweroff ::

Stvar je jasna. Dokler bodo na sceni prevladovali "levičarji življenjskega sloga" namesto pravih levičarjev, bo tako. Več pa tule: https://siol.net/novice/svet/levicarka-...
sudo poweroff

pegasus ::

d3m1g0d je izjavil:

Za začetek bo treba dojeti, da elektriko zanesljivo pridobivamo le iz toplote, jedrske energije ali hidroenergije, slednja je obnovljiva. Vse ostalo so prehodne tehnologije,
Zeh ... zbudi se in poglej na koledar, vsaj na mojem je že 21. stoletje.

pegasus je izjavil:

Se bo treba bolj po svetu razgledat ... Oglej si recimo, kaj počne Freiburg.
Za tiste, ki se vam ne da brskat:
https://www.greencitytimes.com/europes-...
https://www.greencitytimes.com/freiburg/
Kaj porečete na to? "Prekleti fašisti, lejte kolk se majo fajn"? Ali raje "Glej glej, to bi pa lahko tudi pri nas naredili"? Ali še bolje "Super, da je to že nekdo sprobal, dajmo se naučit kaj iz njihovih izkušenj"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

WizzardOfOZ ::

GrX je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

že ločevanje smeti na strani ljudi je bedarija. zmečeš vse v eno kanto, pa naj komunala zaposli 100.000 brezposelnih, da bodo sortirali. 2 muhi na en mah. ločevanje bo tapravo in se rešimo še brezposelnosti.

Cene komunalnih storitev pa v višave..


Zakaj? Sej potem sortirano prodajajo, pa naj se s tem preživljajo.

Sedaj jim pa ti sortiraš, oni samo naprej peljejo prodat, pa še plačaš jim, da to delaš. Cena je pa višja kot prej, ko smo imeli samo eno kanto.

poweroff je izjavil:

Stvar je jasna. Dokler bodo na sceni prevladovali "levičarji življenjskega sloga" namesto pravih levičarjev, bo tako. Več pa tule: https://siol.net/novice/svet/levicarka-...


Sem bral, ja. Če bi bila pri nas taka stranka, jo takoj podprem. Ker mamo pa same kretene na levi in na desni, pa pač ne bomo nikogar volili.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

kuall ::

pegasus je izjavil:

ljudje se delimo na tiste, ki s svojimi dejanji radi poskrbijo za dobrobit širše skupnosti in tiste, ki s svojimi dejanji skrbijo samo za svojo rit.


Pozabil si ne še eno največjo skupino: tisti, ki blefirajo, da jih skrbi skupnost z namenom skrbi za svojo rit. komunisti in vsakodnevni bleferji spadajo sem not.

gruntfürmich ::

Barakuda1 je izjavil:

A kdo od tu prisotnih, resno meni, da je državi v interesu, da bi bili lastniki hiš in stanovanj energetsko samooskrbni?
Sam vprašam, da ali ne.

kdo ti pa prepoveduje da se odklopiš od omrežja?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

r3dkv1c4 ::

chucki je izjavil:

Kaj pa romuni? 30 let stari kombiji, ki se kadi za njimi. Zakaj mormo to trpet? Jaz ne bom smel z euro 6 motorjem v mesto, 1km stran se bo pa romun peljal.

Skrij se nazaj v luknjo, ugasni Ko to tamo pjeva in poglej čez planko, mogoče boš ugotovil, da je l. 2021.

Dam ti 100€, če mi najdeš 30 let star romunski kombi, ki prečka Slovenijo.
Bo šlo?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

WizzardOfOZ ::

Danes zjutraj proti italiji 2 romunska komada takih


A je to že 30 let staro?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

chucki ::

Seveda je. Letno naredim 30.000km po stajerski avtocesti in tam marsikaj vidis. Poznavalci vedo o cem govorim. Redkvica pa se ocitno nima vozniskega dovoljenja in se to ni dozivel :D
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

D3m ::

poweroff je izjavil:

Stvar je jasna. Dokler bodo na sceni prevladovali "levičarji življenjskega sloga" namesto pravih levičarjev, bo tako. Več pa tule: https://siol.net/novice/svet/levicarka-...


Wow. Ta levičarka pa ni od muh.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

Kaj ce najdemo romunski kombi, ki je star 30 let, potem lahko vrzemo pusko v koruzo okoli ekologije?

D3m ::

Če ne bi naš dizel Golf mk.1 zgnil.

Bi me še sedaj videl naokoli z njim.

Tankal bi pa kurilca seveda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

enemon ::

D3m je izjavil:

Če ne bi naš dizel Golf mk.1 zgnil.

Bi me še sedaj videl naokoli z njim.

Tankal bi pa kurilca seveda.


Baje gre tudi na jedilno olje. Greš na per in tankaš vase in v avto.

zobnik ::

Ekofašizem sledi ljudem, kateri so volil ljudi, da se gredo take igrice. Potem maš pa tko kot je, da bi firmo/kmetijo povečal zahtevajo kup papirjev, nobene državne pomoči, amapk bajte se gradi pa lahko skoraj kjerkoli po vaseh, naselju sam da tapravi pridejo s polno rit.
Kmetijstvo pa itak čist v ku*cu, firme pa še bolj.
Aja sej živel se bo od Lidla

V Sloveniji je delo nepomembno, razvrednoteno, lenarjenje je spoštovano....beri zdravniški dodatki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

IL_DIAVOLO ::

Kaj se pa ukvarjaš z obrtjo, od katere si samo zgaran revež. Pa še smrdiš po vrhu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zobnik ::

bo občina travnik spremenila v zazidljiv pa se bo prodal za mastne dnarce, sej bo Lidl k na polno uvaža robo zagotovil preživetje Slovencev.

PrimoZ_ ::

Tako ja!
Tašča je imel travnik, ki je bil komaj za preživet dve kravi, ki ne prehranita niti ene družine.

Sedaj tam stoji Mercator, ki nahrani 1000 družin.

HA!

/sarkazem off

TheBlueOne ::

Kdo pa pravi, da je Slo vedno manj produktivna? Kolikor vem izvoz raste.

Varovanje okolje pa je pomembno. Pac ne mores gledati samo na svojo rit ampak tudi na generacije za nami. No vecina razmislja nesebicno, zato pa gredo ukrepi skozi.

Ali so vsi ukreki 100% smoterni? Verjetno ne ampak tudi ce najdes primere, kjer ne gre vse po nacrtih to ne pomeni, da je treba skartirati ves trud.

zobnik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj se pa ukvarjaš z obrtjo, od katere si samo zgaran revež. Pa še smrdiš po vrhu.

Itak tako mišljenje imajo večina v JU, kavica je pa top in morček, pa izletki, sej naslednji dan se gre sam 3x v službo stinit enter
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna crpalka zemlja voda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012576 (11265) bisernik
»

V Nemčiji letos cene električne energije že več kot stokrat negativne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16144713 (37332) NSA Agent
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19223092 (19983) krneki0001
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468869 (66109) Malajlo

Več podobnih tem