» »

Dimenzije ALU platišč

Dimenzije ALU platišč

clip ::

Pozdravljeni

V homologacijskem listu je navedena dimenzija 205 55 R16 91V 16X7J ET40 C1 A, luknje 5 x 114,3
Najdem platišča ampak nikoli ne ustrezajo popolnoma vsi parametri. Ali je ET drugačen ali je širina namesto J7, J 6,5..ipd
Ali so lahko kakšna manjša odstopanja in če, kje ?
Ali je v tem primeru potrebna homologacija ?
Moram biti pozoren še na kaj druga ?


Hvala

lp
Pozdrav od Clipa

duque ::

Na bavarcu imam en glup ET za sprednja platišča (34); na trgu jih je veliko aftermarket platišč z oznako ET35. Ko sem delal homologacijo za stekla, sem vprašal mojstra, kako oni smatrajo razliko v ET, oz. kakšna so dovoljena odstopanja. Dejal je, da v takšnem primeru pri homologaciji gledajo 2 stvari:
- TUV certifikat za platišča;
- s posebno palico preveri ali blatnik prekrije kolo. Če ne, potem se to rešuje kleparsko.
Nekega posebnega preverjanja ET, kot oznake, naj nebi bilo.
(sam sem na koncu vzel orig. platišča, ki ustrezajo homologaciji)

toro69 ::

Med 34 in 35 gre guma 1mm v notranjost. To živ bog ne more izmeriti, glede da so odstopanja med istimi dimenzijami različnih proizvajalcev pnevmatik večja.

Najceneje je novo homologacijo naredit.

Je ratalo moderno da prodajalci avtomobilov napišejo celotno specifikacijo točno njihovih modelov platišč, da kupiš od njih.
Jaz mam napisane samo dimenzije gume in nosilnost (235/45R18 XL), vse ostalo je po želji.

clip ::

toro69 je izjavil:

Med 34 in 35 gre guma 1mm v notranjost. To živ bog ne more izmeriti, glede da so odstopanja med istimi dimenzijami različnih proizvajalcev pnevmatik večja.

Najceneje je novo homologacijo naredit.

Je ratalo moderno da prodajalci avtomobilov napišejo celotno specifikacijo točno njihovih modelov platišč, da kupiš od njih.
Jaz mam napisane samo dimenzije gume in nosilnost (235/45R18 XL), vse ostalo je po želji.


Mene bolj skrbi, da ne bi kaj pasalo, saj navajajo milijon nekih dimenzij.
Pozdrav od Clipa

smacker ::

clip ::

Dobiš pri nakupu alu platišč tudi vijake ?
Pozdrav od Clipa

fikus_ ::

Vijaki si posebej.

Ikebana ::

clip je izjavil:

Dobiš pri nakupu alu platišč tudi vijake ?

Pri novih bi moral, vsaj jaz sem jih (skupaj s centrirnimi obročki).

Kar se tiče parametrov platišč pa je tako, da ET do +/- 1cm načeloma ni problematičen. Manjši je ET, "bolj ven" je platišče, kar je v večini primerov zaželjeno (dokler ne gleda izpod blatnika). Če je pa "preveč noter", se lahko zadeva reši z distančniki. Med J6.5 in J7 je 1,27cm razlike. Čeprav je pri istem ET potem seveda različen odmik, je to bolj važen podatek pri iskanju pnevmatik. Druga stvar je premer sredinske luknje, ki je lahko enak ali večji (doda se centrirni obroček), kot na trenutnih platiščih.

Na spletu obstajajo številni kalkulatorji odmikov platišč, tako da je pametno pred nakupom zadevo preračunati, da potem ne pride do presenečenj. :)

GR2 ::

Kdo se pa še s tem ukvarja, samo na enih starih BMW-jih ali Golfih 5/6 še vidim gume na ven. Drugače se že več kot 10 let fura avte stock/clean look. Časi Fazer predelav so pa res že 12-15 let za nami.
Drugače pri platiščih ne moreš neki falit. Jaz za zimske nisem preveč študiral in je pasalo, mogoče da sem na hitro pogledal ET, ampak je itak okol 35 in obstaja samo en za neko dimenzijo, nimaš 10 različnih. Tudi če bi bil 30 ali 40 tistih 5mm ne igra nobene vloge, sploh pri 6.5J platiščih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

clip ::

GR2 je izjavil:

Kdo se pa še s tem ukvarja, samo na enih starih BMW-jih ali Golfih 5/6 še vidim gume na ven. Drugače se že več kot 10 let fura avte stock/clean look. Časi Fazer predelav so pa res že 12-15 let za nami.
Drugače pri platiščih ne moreš neki falit. Jaz za zimske nisem preveč študiral in je pasalo, mogoče da sem na hitro pogledal ET, ampak je itak okol 35 in obstaja samo en za neko dimenzijo, nimaš 10 različnih. Tudi če bi bil 30 ali 40 tistih 5mm ne igra nobene vloge, sploh pri 6.5J platiščih.



Rabim platišča za zimske gume in ne za kakršno koli predelavo.
Pozdrav od Clipa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alu platisca - na kaj je potrebno paziti

Oddelek: Loža
343441 (2028) dciglar
»

Kupiti jeklena platisca za zimo?

Oddelek: Na cesti
354020 (2648) tony1
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
639791 (6258) šernk
»

aluminijasta platisca

Oddelek: Na cesti
92106 (1805) smacker
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724293 (21659) krneki0001

Več podobnih tem