» »

aluminijasta platisca

aluminijasta platisca

alexribic ::

Zdravo,
mogoče ve kdo kakšna alu. platisca moram kupiti za kia ceed 2012 oz. 2014. motor 1.4. konjskih moci 73KW.

gume so: 195/65/15 ima 5 vijakov. ne vem pa koliko je razmaka itd...

kakšna platisca pasejo na to vozilo? ne bi Kiijin kupil ker so draga...lahko so druge znamke...

hvala

MacGyver141 ::

alexribic ::

hvala MacGywer,
torej če sem pravilno razbral zapis na strani potrebujem:

5x114.3 6Jx15 ET46? oz. ET od 40 do 50?

torej če prodajalec prodaja 185x65x15 zame taksni niso ok ker na moji gumi pise 195x65x15?

lita platisca in alu platisca je isto? :)

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Če kupuješ lita platišča, naj imajo zraven TUV (certifikat skladnosti za tvoj avto). Če tega nima ne boš mogel homologirati platišč.

V primeru nesreče in takih platišč na avtu brez homologacije, bo tvoj avto neizpraven in se zavarovalnica lahko obesi na to.

Če pa že dobiš TUV ima pa ta napisano tudi kakšne gume lahko daš na ta platišča in lahko homologiraš tudi druge dimenzije (pogledaš, katere so cenejše (recimo 195/50/15 do cenejše od 195/55/15) in jih homologiraš za tvoj avto)

Domobrancek ::

No sem se ravno začel spraševati kako je pri meni, ko sem videl tole temo. Pred kratkim sem dobil pocene rabljene lite feltne in se odločil za menjavo. Gume so homologirane (185/55/R15) feltne pa so malo širše od standardnih. Standardno je bila gor 6.5j feltna sedaj pa imam 7j. Kakor sem bral po sletu bi "moral" za to širino imeti max 6.5j feltne. Bi moral potem tole celotno stvar homologirati ali bo ok, ker imam platšča homologirana (torej morajo biti homologirana samo platišča ali platišča in feltne)?

smacker ::

feltna = platišče

Domobrancek ::

smacker je izjavil:

feltna = platišče

8-O Hvala. V mislih sem imel gume in platišča. Pardon.

Domobrancek je izjavil:

No sem se ravno začel spraševati kako je pri meni, ko sem videl tole temo. Pred kratkim sem dobil pocene rabljene lite feltne in se odločil za menjavo. Gume so homologirane (185/55/R15) feltne pa so malo širše od standardnih. Standardno je bila gor 6.5j feltna sedaj pa imam 7j. Kakor sem bral po sletu bi "moral" za to širino imeti max 6.5j feltne. Bi moral potem tole celotno stvar homologirati ali bo ok, ker imam gume homologirane (torej morajo biti homologirane samo gume ali gume in feltne)?


Edit: Typo

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Če kupiš lita platišča enakih dimenzij (premer, širina, ET), kot imaš napisano v homologaciji vozila, potem ni potrebno dodatne homologacije.

Če se pa dimenzije platišč in pnevmatik ne ujemajo, je pa potrebna dodatna homologacija platišč in pnevmatik, če že niso homologirane.

Spajky ::

... če zadeve na "oko" bistveno ne odstopajo od originalov/izgleda, se IMHO nobeden ne bo zapičil (niti na tehničnem ne) v gume in feltne ali homologacijo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

smacker ::

V primeru prometne nesreče maš problem. Zavarovalnica vse pošnofa, samo da ti krivdo obesi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupiti jeklena platisca za zimo?

Oddelek: Na cesti
354010 (2638) tony1
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
639763 (6230) šernk
»

Lita platišča - Da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
537643 (5654) St235
»

Pnevmatike R17 vs R18 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16026529 (21672) njyngs
»

Nakup jeklenih platišč za zimo, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8814575 (11939) nekoman

Več podobnih tem