» »

Odlomili lopatici na ventilatorji na gpu

Odlomili lopatici na ventilatorji na gpu

Bimbo12 ::

Pozdravljeni,

Danes sem si spihal računalnik. Ker sem bedak, in pri gpu nisem držal ventilatorja, sta se mi na enem od dveh ventilatorjev odlomili lopatici. Sedaj sem jaz to priklopil, in je pri high fan usage kar slišna zadeva - sem si sedaj dal na konstantno 35% uporabo le tega in ne bom trajbal kakšnih bolj zajebanih gameov. Kako bi jaz lahko ta ventilator zamenjal? Sem kar začetnik kar se tiče tega - računalnik nisem sam sestavil, kolega je za tiste čase prodajal dober računalnik po ugodni ceni, in sem ga kupil. Grafična je gtx 1060 6gb od windforcea (https://www.mimovrste.com/graficne-kart.... Iskal sem ventilatorje, vendar sem se zgubil. Kaj mi svetujete, kaj naj naredim? Se da kje kakšen ventilator kupit? Bi poskušal to sam zamenjat?

Hvala vsem za pomoč

UganiKdo ::

ni ravno znanost

za ventilatorje pa malo poglej po bolhi, ker pri nas jih ni najbolj enostavno dobit.
Recimo: https://www.bolha.com/racunalniski-vent...

Sevda pa jih je kolikor hočeš na amazon/ebay. Pa ne uporabljal računalnika, ekr zadnja stvar, ki hočeš da se ti danes zgodi je da ostaneš brez grafične. Ker ni šans da kupiš drugo in obdržiš obe ledvici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

hojnikb ::

kupi druge na aliexpress
#brezpodpisa

rokxboy ::

Aliexpress bo lih do božiča 1x. Kupi na ebay.de ali amazon.de la boš imel v 3 dneh tukaj. Zamenjaj sam. Ni težko. Sledi yt diy napotkom.

Bimbo12 ::

UganiKdo je izjavil:

ni ravno znanost

za ventilatorje pa malo poglej po bolhi, ker pri nas jih ni najbolj enostavno dobit.
Recimo: https://www.bolha.com/racunalniski-vent...

Sevda pa jih je kolikor hočeš na amazon/ebay. Pa ne uporabljal računalnika, ekr zadnja stvar, ki hočeš da se ti danes zgodi je da ostaneš brez grafične. Ker ni šans da kupiš drugo in obdržiš obe ledvici.


Kaj je kaj narobe če uporabljam računalnik? Temperature so pri gamingu na 50 stopinj, grafična ni overclockana in pa oba ventilatorja delata, razen da pri enem mi samo manjkata dve lopatici

Daliborg ::

Slabše hladi in povzroča vibracije to je pa vse.....kot je hojnikb že priporočal vzami na Aliexpress nove ter ko pridejo sledi YT navodilom kako zamenjati.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

rokxboy ::

Gtx 1060 je že med grafikam kjer v idle ne potrebuje ventilatorjev in se tako ali tako ugasnejo sami od sebe tako da za osnovno delo bi jaz brez skrbi uporabljal pc.
Za gaming pa raje ne. Res verjetno pri lepo hlajenem računalniku naj ne bilo težave, kot zgoraj omenjeno si ne bi blo fajn zdaj privoščit odpoved grafike..

Daliborg ::

rokxboy je izjavil:

Gtx 1060 je že med grafikam kjer v idle ne potrebuje ventilatorjev

odvisno od znamke-modela-hladilnika. Po defaultu ni nič.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

UganiKdo ::

Bimbo12 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

ni ravno znanost

za ventilatorje pa malo poglej po bolhi, ker pri nas jih ni najbolj enostavno dobit.
Recimo: https://www.bolha.com/racunalniski-vent...

Sevda pa jih je kolikor hočeš na amazon/ebay. Pa ne uporabljal računalnika, ekr zadnja stvar, ki hočeš da se ti danes zgodi je da ostaneš brez grafične. Ker ni šans da kupiš drugo in obdržiš obe ledvici.


Kaj je kaj narobe če uporabljam računalnik? Temperature so pri gamingu na 50 stopinj, grafična ni overclockana in pa oba ventilatorja delata, razen da pri enem mi samo manjkata dve lopatici


Predvsem to, da je slab timing za igrat se z grafično, ki jo lahko porapviš za 10-20 eur.

Verjetnost, da bi šlo kaj resnonarobe je majhna, moraš pa upoštevat, da ventilator, ki mu manjkata dve lopatici ni balansiran. Kar v worst case scenariju lahko pomeni, da se dobesedno razpade, velika verjetnost pa je da bo v kratkem crknil.

KAVINSKY ::

Druga opcija pa je navaden 120mm ventilator za ohišje. Originalne ventilatorje in plastiko odstraniš iz kartice, da ostane samo hlasilno rebro, gor pa z vezicami pritrdiš navaden ventilator. Priklopiš bodisi na navaden sysfan konektor na matični plošči in to je to.

Daliborg ::

KAVINSKY je izjavil:

Druga opcija pa je navaden 120mm ventilator za ohišje. Originalne ventilatorje in plastiko odstraniš iz kartice, da ostane samo hlasilno rebro, gor pa z vezicami pritrdiš navaden ventilator. Priklopiš bodisi na navaden sysfan konektor na matični plošči in to je to.

Ravnokar sem si to namotiral na grafično ampak sem dal dva 120mm v sendvič tako da je eden zadaj ki piha direktno na PCB (backplate sem odstranil ker je bil plastičen). Temperature so neverjetne v idle do 5°C nad sobno temperaturo.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98381173718 (6703) scythe
»

Katero grafično kartico kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8912273 (5384) fender2206
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26749213 (42447) Glugy
»

Je moj napajalnik dovolj močan

Oddelek: Pomoč in nasveti
193428 (3050) D3m
»

Gtx 1060 ali RX 480 (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Kaj kupiti
1395202450 (166162) Predator X

Več podobnih tem