» »

Opticna povezava RUNE, GVO

Opticna povezava RUNE, GVO

Poorlilgirl ::

Lep pozdrav,

Ze vec let smo uporabniki ponudnika T2, trenutno se kar na bakreni povezavi. Opazila sem, da se sicer nekaj gradi v blizini, vendar se vedno nismo dobili nikakršnega obvestila s strani T2 oz. Telekoma, saj je on lastnik infrastrukture.

Prejeli pa smo povprasevanje s strani podjetja RUNE, ki naj bi zbiral narocila po ceni 150 EUR (z DDV) nekaj mesecev nazaj, sedaj pa vidim, da tudi oni ze nekaj "kopljejo" v nasih koncih. Ali GVO pokriva bolj mesta, ali tudi vasi, saj me sedaj skrbi da ce v primeru ne sklenim pogodbo s Rune, in plačam teh 150EUR, optične povezave sploh nikoli nebom dočakala?

Sem pa tudi prebrala v tem obvestilu, da je bolje narociti sedaj, ko so ze tu, kot pa potem naknadno, saj bi bili stroski potem visji (kar je logicno).

Kako to sploh poteka? Je narocilo v mojem primeru nujno, ali se bolj splaca pocakati na GVO ? Zanima me tudi, ce npr. pocakam na GVO, in sklenem pogodbo s T2, imam potem se vedno moznost zamenjati operaterja, ali je to le mozno pri podjetju RUNE?

Hvala ze vnaprej! :)

starfotr ::

Ti na T2 javi, da boš imela RUNE optiko in bodo oni uredili.

Če bo pa Telekom/GVO naredil, boš pa tudi videla.

dussan ::

RUNE je projekt s katerim peljejo optiko na podeželje. RUNE Enida pa podjetje, ki to optiko napeljuje.
GVO je podjetje, ki gradi optiko, je v lasti Telekoma.

Če se pri vas gradi v okviru projekta RUNE, potem zelo verjetno Telekom (in T2 in vsi ostali) nimajo interesa graditi optične povezave.

IMHO - če želiš optiko, potem se priključi, kasneje bo zanesljivo dražje, če bo sploh mogoče.

Pravi naslov za zanesljive informacije pa je tudi občina (ali krajevna skupnost), se ne zafrkavam, tam bi morali vedeti, kaj se dogaja.

mag3 ::

Če ti RUNE gradi optiko je zelo malo verjetno, da bo potem še GVO na istem naslovu položil svojo optiko.

Teh 150€ moreš plačat, da ti zgradijo optični priključek, potem pa lahko sama izbereš enega izmed operaterjev.

starfotr ::

Sem napisal v prejšnjih temah o RUNE, da tam kjer oni zapičijo lopato da Telekom z vso ihto začne na istih lokacijah delat svojo optiko preko firme GVO.

Poorlilgirl ::

dussan je izjavil:

RUNE je projekt s katerim peljejo optiko na podeželje. RUNE Enida pa podjetje, ki to optiko napeljuje.
GVO je podjetje, ki gradi optiko, je v lasti Telekoma.

Če se pri vas gradi v okviru projekta RUNE, potem zelo verjetno Telekom (in T2 in vsi ostali) nimajo interesa graditi optične povezave.

IMHO - če želiš optiko, potem se priključi, kasneje bo zanesljivo dražje, če bo sploh mogoče.

Pravi naslov za zanesljive informacije pa je tudi občina (ali krajevna skupnost), se ne zafrkavam, tam bi morali vedeti, kaj se dogaja.

Ali se ni govorilo, da Telekom planira optiko po celi Sloveniji? Ubistvu sem opazila oba, torej GVO in RUNE, ampak ne istocasno in na istem kraju, pac pa na istem obmocju, kar je v blizini kjer sem jaz...cca 8 km stran. Edino obvestilo pa sem dobila od RUNE, za Telekom se nic. Sedaj nevem ali so se tako zmenili, da RUNE prevzame ta nas del, ali je to le stvar ponudbe, telekom pa bo to uredil kasneje ? Meni se sicer ne mudi z optiko, iskreno ce bo nekoc, mi pravzaprav ni problem pocakati, le da je brezplacno... Zdi se mi nesmiselno "metati" denar stran, ce je mozno da to uredi GVO... Kaj menite?

starfotr je izjavil:

Sem napisal v prejšnjih temah o RUNE, da tam kjer oni zapičijo lopato da Telekom z vso ihto začne na istih lokacijah delat svojo optiko preko firme GVO.


Torej se splaca pocakati?

mag3 je izjavil:

Če ti RUNE gradi optiko je zelo malo verjetno, da bo potem še GVO na istem naslovu položil svojo optiko.

Teh 150€ moreš plačat, da ti zgradijo optični priključek, potem pa lahko sama izbereš enega izmed operaterjev.


Opazila sem sicer oba, vendar ne na istih mestih. Zato niti nevem ali sta se tako dogovorila ali je to le stvar dogovora...

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Rune je sicer kar se rokov izgradnje tiče malo nategunski.
Pri nas naj bi se gradnja pričela leta 2019, a še sedaj kaže, da bo zgrajena v roku 3 let .
Tako da blagor vam, ki vam že pošiljajo položnico za priključek

sinko999 ::

Pri meni so se zmotili in so prehitro poslali položnico , sem že mislil da bom po 15 letih nezmožnosti moderne bakrene žične povezave dobil optično pa bom še kako leto ali pa dve gledal napis izgradnja omrežja pri vas v roku enega leta kar že gledam 3 leta toliko o ažurnosti ...
Sam osebno bi jim skopal pa not vrgel alkatenko za optično vlakno ...
Vi gospa pa samo čakajte na optiko ko bo zastonj priključek ... IMHO kar bo čez 15-20 let recimo ...

PS pa če bi mi dali položnico za 500€ bi jo plačal sam da jutri začnejo ... eni ne veste kak je ko rabiš internet za delo ne za igrce etc... pa ti lte prekinja dela po polžje ....
Ni? ni ve?no !

šernk ::

a vi še vedno gledate na spletni strani kaj pravjo? Dokler ne dobim potrdila iz občine oz. vidim stroja ki koplje ne verjamem da dobim v roku enega leta pa lahko piše kjerkoli želijo.

Prvi info iz občine je bil lani pozimi da bodo septembra v občini prvi že priklopljeni, jaz pa čez cca leto in pol...no leto in pol je skoraj mimo in so ene 2 meseca nazaj šele prvo centralo postavili, dela naprej se pa še sploh niso začela. Tako da predvidevam da bodo prvi uporabniki priklopljeni 2022 konec leta, jaz pa nekje 2025, če bo vse po sreči.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Poorlilgirl ::

Vetrpiha je izjavil:

Rune je sicer kar se rokov izgradnje tiče malo nategunski.
Pri nas naj bi se gradnja pričela leta 2019, a še sedaj kaže, da bo zgrajena v roku 3 let .
Tako da blagor vam, ki vam že pošiljajo položnico za priključek


Sem videla, veliko ljudi placa pa vseeno caka... zgleda se jim nikamor ne mudi, vedo da nimajo kaj dobre konkurence... Gvo je prav tako zelo pocasen glede tega..

sinko999 je izjavil:

Pri meni so se zmotili in so prehitro poslali položnico , sem že mislil da bom po 15 letih nezmožnosti moderne bakrene žične povezave dobil optično pa bom še kako leto ali pa dve gledal napis izgradnja omrežja pri vas v roku enega leta kar že gledam 3 leta toliko o ažurnosti ...
Sam osebno bi jim skopal pa not vrgel alkatenko za optično vlakno ...
Vi gospa pa samo čakajte na optiko ko bo zastonj priključek ... IMHO kar bo čez 15-20 let recimo ...

PS pa če bi mi dali položnico za 500€ bi jo plačal sam da jutri začnejo ... eni ne veste kak je ko rabiš internet za delo ne za igrce etc... pa ti lte prekinja dela po polžje ....


Pa ste ze placali ali niti niste dobili se povprasevanja? Kot vidim, tudi tisti ki placajo cakajo... Sicer sama nimam izkusenj, niti ne poznam nikogar... Internet imam sicer zelo pocasen 10/2 mbs, kar je katastrofa... ampak ni pa spet preslabo, tako da ce se da pocakati, sem zato.

šernk je izjavil:

a vi še vedno gledate na spletni strani kaj pravjo? Dokler ne dobim potrdila iz občine oz. vidim stroja ki koplje ne verjamem da dobim v roku enega leta pa lahko piše kjerkoli želijo.

Prvi info iz občine je bil lani pozimi da bodo septembra v občini prvi že priklopljeni, jaz pa čez cca leto in pol...no leto in pol je skoraj mimo in so ene 2 meseca nazaj šele prvo centralo postavili, dela naprej se pa še sploh niso začela. Tako da predvidevam da bodo prvi uporabniki priklopljeni 2022 konec leta, jaz pa nekje 2025, če bo vse po sreči.


Ali bi bilo bolje poizvedeti preko obcine?

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Jaz raje glodam mobilnega, pa čeprav je drag, da te skipa iz ovinka. Ampak boljše alternative nimam. Imam pa vsaj brzino, ki jo želim. Poleti s 5G na ruralnih predelih bo pa še boljše.

6151 ::

Vetrpiha je izjavil:

Jaz raje glodam mobilnega, pa čeprav je drag, da te skipa iz ovinka. Ampak boljše alternative nimam. Imam pa vsaj brzino, ki jo želim. Poleti s 5G na ruralnih predelih bo pa še boljše.


40€ na mesec pa res ni drago za (sicer do do)150/50 na telekomu.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

globoko grlo ::

@lovasucka
Vpraš že 1x na občino al pa KS, kle noben ne ve kaj se v tvojih rovtah dogaja! Zastonj ni nič, to bi lahko že vedla!
Pa "hitrost kopanja" je odvisna od potencialnih novih priključkov, ti si samo en majhen delček in če si edina na tvojem koncu ki bi imela optiko, boš pač čakala in še plačala.

Evo, zdej veš vse.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me alo je kje navoljo načrt razvoja širokopasovnih omrežij za Maribor za leto 2022? ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116210596 (2267) starfotr
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295571 (3533) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344892 (2398) w0mbat
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659805 (25864) Lonsarg
»

Pravno vprašanje: Komplikacije pri priklopu optike (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8915201 (12657) brez-imenko

Več podobnih tem