» »

Kronično suhe oči

Kronično suhe oči

1
2
3

Cristofori ::

Akupunkturo že hodim pa ni nič bolje. Negativnih misli prej niti nisem imel. Sedaj pa me veliko skrbi glede službe in prihodnosti.

Cristofori ::

A kdo ve kje bi kaj takega dobil pri nas:

OCuSOFT Hypochlor Hypochlorous Acid

https://www.amazon.com/OCuSOFT-Hypochlo...

Kako se sploh reče po naše Hypochlorous kislina?

pero12 ::

Nekaj podobnega pri Pfeiferju prodajajo, ampak ni poceni.

bambam20 ::

Cristofori je izjavil:

A kdo ve kje bi kaj takega dobil pri nas:

OCuSOFT Hypochlor Hypochlorous Acid

https://www.amazon.com/OCuSOFT-Hypochlo...

Kako se sploh reče po naše Hypochlorous kislina?


Seveda dobiš. Tole je čistilo za veke v primeru blefaritisa. Pri nas je v krpicah ali v gelu.


https://www.lekarnar.com/izdelki/ilast-...

https://www.lekarnar.com/izdelki/blepha...

https://www.lekarnar.com/izdelki/ilast-...

Za čiščenje vek se lahko uporabi fiziološka tekočina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Cristofori ::

Tiste robčke že uporabljam, ve4jetno je res podobno.

No danes sem prvič uporabil Ikervis. Isti efekt kit če bi ti kbo v oko našprical čebulo ;((

bambam20 ::

Cristofori je izjavil:

Tiste robčke že uporabljam, ve4jetno je res podobno.

No danes sem prvič uporabil Ikervis. Isti efekt kit če bi ti kbo v oko našprical čebulo ;((


Pri uporabi ikervisa te ne bi smelo pečt.

Cristofori ::

Mi je zdravnica rekla da ene tako peče da jih nehajo uporabljat. Na netu sem zasledil da naj bi se s časom izboljšalo.

Verjetno bom probal še:
Optimel Manuka Honey Forte Eye Gel

Ma dost pozitivne ocene na Amazonu.

bambam20 ::

Cristofori je izjavil:

Mi je zdravnica rekla da ene tako peče da jih nehajo uporabljat. Na netu sem zasledil da naj bi se s časom izboljšalo.

Verjetno bom probal še:
Optimel Manuka Honey Forte Eye Gel

Ma dost pozitivne ocene na Amazonu.


Sam sem uporabljal Ciklosporin oz. ikervis pa ti povem, da me ni nikoli peklo.

Če iščeš vležilni gel , ki vlaži in ščiti očesno površino.

https://www.lekarnar.com/izdelki/recuge...

Kvinta ::

Obstaja tudi joga za oči :)) probaj mogoče pomaga ne vem.
A.C.A.B

Cristofori ::

bambam20 je izjavil:



Sam sem uporabljal Ciklosporin oz. ikervis pa ti povem, da me ni nikoli peklo.

Če iščeš vležilni gel , ki vlaži in ščiti očesno površino.

https://www.lekarnar.com/izdelki/recuge...


Pa ti je ikervis pomagal?

dominuspro ::

Meni je v pisarni škodila postavitev ekrana oz. osvetlitev prostora. Na levi strani tema, na desni okno in sončna svetloba. Simptomi pa so bili podobni, desni uč pa bolj vnet.

Cristofori ::

Saj meni se je začelo ravno ko so me zaradi korona ukrepov presedli da sem bil obrnjen proti oknu. Se mi je z ene strani bleščalo, sem zagrinjal samo so ene čudne rolete... plus še obvezna kirurška maska na delovnem mestu...
Je pa to že več kot pol leta nazaj.

Največji problem je v temu kako neresno me je zdravstvo vzelo, tudi po temu ko so mi izmerili 0 solz. Če ne bi bilo slotecha in ne bi šel privat... sedaj imam vsaj upanje.

rozman ::

@Cristofori
Jaz imam tudi dosti problemov z očmi, na srečo ne tako hudih kot ti. Velikrat slišal nosi očala pa kapljice si dajaj notri od več privatnih in zdravnikov oftalmologov.
5.5. sem naročen pri dr. Pfeifer. Upam da bo kaj drugače, za sprobat je :)
Hvala ti!

vnetidebater ::

vidim da ti menjava tekočine za hidriranje telesa ni pomagala.

Škoda.

Kar navali nazaj na radensko. :)

FireSnake ::

Glede pekočih oči, bom opisal, mogoče še komu pride prav.

Jaz sem imel težave z "ječmenčkom" in sem imel vneto oko.
Ko smo zadevo dobro pregledali smo ugotovili, da imam blefaritis (prvič slišal za to).
Gre za pršico, ki živi v žlezah v očesu, in povzroči toksine in slabo kavaliteto "mazanja" očesa.

Zadevo se da popolnoma pozdraviti. Jaz sem kupil robčke (ne vem, če bi napisal ime, da ne bo kdo mislil, da je to reklama). 4 tedne moram masirati in čistiti oko in bo vse vredu.

Preden sem začel čistiti sem poiskal videe, kako se to dela.
Vse je preprosto, je pa ZELO POMEMBNO, da ob masaži ne pritiskamo na oko (to v videu tudi omeni).





Še o kislini, ki jo omenjate zgoraj:



Pa v tem procesu sem zvedel tudi za smetlikine kapljice, ki so naravna zadeva in si lahko špricate notri. Okulist je rekel, da je to "vzdrževanje" - točno to besedo je omenil.

Zdaj: zvedel sme tudi, da se žleze lahko zamašijo in masaža pomaga. Tako, da bom to počel večkrat.

Upam, da še komu pomaga.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kuall ::

jaz sem šel k eni nesposobni ženski okulistki in ji omenil, da vidim nenavadno veliko črvov/steklovin. in ji rekel, da je to posledica suhih oči, kar povzroča vnetje, posledica pa so črvi. baba nesposobna je nasprotovala in rekla, da pride to s starostjo in da se ne da nič narediti. nisem okulist pa več vem kot ona. vidite, zato je bolje naleteti na moškega okulista.

Ganon ::

kuall je izjavil:

jaz sem šel k eni nesposobni ženski okulistki in ji omenil, da vidim nenavadno veliko črvov/steklovin. in ji rekel, da je to posledica suhih oči, kar povzroča vnetje, posledica pa so črvi. baba nesposobna je nasprotovala in rekla, da pride to s starostjo in da se ne da nič narediti. nisem okulist pa več vem kot ona. vidite, zato je bolje naleteti na moškega okulista.


Prav ti je povedala, gre za motnjave v steklovini, za kar ni krivo suho oko. Smilijo se mi zdravniki, ki imajo opravka s takšnimi pacienti.

kuall ::

baba nima pojma, prav tako kot ti. črvi so direktna posledica vnetij v očeh, to lahko potrdim tudi iz lastne izkušnje.
edino kar ima starost tu veze je, da ko enkrat dobiš novega črva (novo infekcijo) ti to ostane do smrti in ga boš do smrti gledal (razen če odplava v kot, da je zunaj vidnega polja, ostane še vedno). zato vidijo stari več črvov.

Your tears protect the surface of your eyes from infection. Without adequate tears, you may have an increased risk of eye infection.
If left untreated, severe dry eyes may lead to eye inflammation, abrasion of the corneal surface, corneal ulcers and vision loss.


plus znano je dejstvo, da je treba suhe oči zdraviti, ker je to dokaj nevarna situacija. baba nesposobna, ker me je hotela biti frej, ni nič hotela slišat o suhih očeh in dati kaki predlog, kako to pozdraviti.

baba na komunistični poziciji je najhuje, kar se stranki lahko zgodi. dobiš najslabšo možno storitev. če bi bili okulisti vsaj 100% privatna ustanova bi tekmovali med seboj in bi šel h konkurenci in take nesposobneže tako sfiltriral ven. tako pa še vedno serjejo in delajo škodo ljudem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

bambam20 ::

kuall je izjavil:

jaz sem šel k eni nesposobni ženski okulistki in ji omenil, da vidim nenavadno veliko črvov/steklovin. in ji rekel, da je to posledica suhih oči, kar povzroča vnetje, posledica pa so črvi. baba nesposobna je nasprotovala in rekla, da pride to s starostjo in da se ne da nič narediti. nisem okulist pa več vem kot ona. vidite, zato je bolje naleteti na moškega okulista.



No ti črvek. motnjave v steklovini niso nobeni črvi, pač pa odpadne beljakovine, ki se kopičijo in ti plavajo prosto. Bolj so seveda opazne ob močni naravni svetlobi ( spomladi, poleti, ko pogledaš v belo steno ali v modro nebo ).

Motnjave v steklovini same po sebi niso nevarne, je pa potrebno niti pozoren, če se nenadoma pojavi ogromno število novih. Takrat je dobro h okulistu na razširjen pregled, da se pregleda očesno ozadnje.

Montnjave v steklovini nimajo veze s suhim očesom.

In res je. S staranjem se število motnjav v steklovini povečuje.

Okulisti so odlični tako moški kot ženske. Jaz poznam recimo odlično žensko očesno zdravnico.

FireSnake ::

Tudi jaz sem bil pri ženski.

Sicer je žalostno to, da bi z napotnico nujno čakal 3 mesece.
Ker sem plačal sem vse uredil v enem tednu.

Ampak to ni debata za to temo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bambam20 ::

FireSnake je izjavil:

Glede pekočih oči, bom opisal, mogoče še komu pride prav.
Pa v tem procesu sem zvedel tudi za smetlikine kapljice, ki so naravna zadeva in si lahko špricate notri. Okulist je rekel, da je to "vzdrževanje" - točno to besedo je omenil.

Zdaj: zvedel sme tudi, da se žleze lahko zamašijo in masaža pomaga. Tako, da bom to počel večkrat.

Upam, da še komu pomaga.


Ja. Ob robu vek so žleze, ki proizvajajo maščobni del za očesni film. Tisti, ki imamo kronično suhe oči imam ponavadi tudi okvaro teh žezic, porušen solzni film, saj nam primanjkuje vodnega dela, povečano izločanje maščobe pa seveda potem poskrbi, da slika ni ostra, da se zbujamo s krasticami na vekicah.

higiena robov vek je izjemno pomembna, saj se bo prej ko slej pojavil blefaritis in s tem težave.

Sam uporabljam za vdrževanje oči umetne solze vismed multi in za čez noč vismed gel ali recugel gel.

Za nego vek uporabljam ilastove navadne krpice za čiščenje ( rezultat je viden po 2 -3 dneh ), obstajajo pa tudi krpice, ki so posebej narejene za težavo tisith, ki imajo probleme s pršico. Dobijo se krpice, ki so prepojene s posebno snovjo proti pršicam. Kdo trpi za pršicami mu mora to prej pogledat okulist.

Cliradex, blefademodex....

Za nego očesa oz vek se lahko uporablja tudi navadan fiziološka raztopina ( sam uporabljam tisto v ampulah 10 ml ) ali občasno aosept( 8 po 7 urah, ko se zadeva razgradi, se lahko uporablja kot čistilo za nego vekic. )

kuall je izjavil:

baba nima pojma, prav tako kot ti. črvi so direktna posledica vnetij v očeh, to lahko potrdim tudi iz lastne izkušnje.
edino kar ima starost tu veze je, da ko enkrat dobiš novega črva (novo infekcijo) ti to ostane do smrti in ga boš do smrti gledal (razen če odplava v kot, da je zunaj vidnega polja, ostane še vedno). zato vidijo stari več črvov.



Boš ti prenehal z bedarijam. Očesna vnetja in motnjave v steklovini nimajo nič skupnega. Pa ti ne ločiš med vnetjem, infekcijo.. Očesno vnetje v osnovni ni nevarno, saj oko samo poskrbi za vnetja. Temu se reče solzni film, ki skrbi za zaščito očesa. Vsaka rdečina na očesni površini pomeni nadraženo vneto oko. Večina vnetij je neškodljivh in minejo sama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

FireSnake je izjavil:



Sicer je žalostno to, da bi z napotnico nujno čakal 3 mesece.
Ker sem plačal sem vse uredil v enem tednu.


Pod nujno je oskrba v roku 24 ur. To ne bo držalo, kar si sedaj napisal.


Nujna zdravstvena napotnica je izdana v primerih nujne medicinske ali zobozdravstvene pomoči ter nujnega zdravljenja in neodložljive zdravstvene ali zobozdravstvene storitve. Pomoč oz. storitev mora biti izvedena v roku 24 ur od predložitve napotnice. Gre za edino napotnico, ki ni predmet čakalne dobe oz. čakalnega seznama.

Potem si imel pod HITRO, kar ni enako NUJNO.

Ganon ::

kuall je izjavil:

baba nima pojma, prav tako kot ti. črvi so direktna posledica vnetij v očeh, to lahko potrdim tudi iz lastne izkušnje.
edino kar ima starost tu veze je, da ko enkrat dobiš novega črva (novo infekcijo) ti to ostane do smrti in ga boš do smrti gledal (razen če odplava v kot, da je zunaj vidnega polja, ostane še vedno). zato vidijo stari več črvov.

Your tears protect the surface of your eyes from infection. Without adequate tears, you may have an increased risk of eye infection.
If left untreated, severe dry eyes may lead to eye inflammation, abrasion of the corneal surface, corneal ulcers and vision loss.


plus znano je dejstvo, da je treba suhe oči zdraviti, ker je to dokaj nevarna situacija. baba nesposobna, ker me je hotela biti frej, ni nič hotela slišat o suhih očeh in dati kaki predlog, kako to pozdraviti.

baba na komunistični poziciji je najhuje, kar se stranki lahko zgodi. dobiš najslabšo možno storitev. če bi bili okulisti vsaj 100% privatna ustanova bi tekmovali med seboj in bi šel h konkurenci in take nesposobneže tako sfiltriral ven. tako pa še vedno serjejo in delajo škodo ljudem.


Uboga zdravnica. :8)

bambam20 ::

Za dober solzni film je potrebno uživanje poleg ummetnih solz ( vismed, thealoz duo, bepanthol) tudi omega 3, cink, VItamin C, E. karotenoid,

Ocuvite, Nutrof Total, ipd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

tony1 ::

OP: veliko je bilo že napisanega, ampak še dvoje:
-vredno je probati več različnih kapljic za suho oko, obvezno glej samo takšne brez konzervansov... Sam večino časa uporabljam čisto obično fiziološko raztopino dr. gorkiča (škatla s 5 ml dozami), včasih pa še VizolS (ta mi je kul tudi zato, ker ima daleč najbolši sistem doziranja). Meni so proti suhemu občutku najbolj pomagale kar kapljice fiziološke, če pa se kdaj zgodi, da jih oko več ne prenaša (imaš občutek, da je čisto zaribano in rabi nekaj mazanja), pa sem nato za nekaj časa prešel na Vizol... Probati moraš več različnih kombinacij, da boš videl, kaj ti v določenem trenutku ustreza... Nekatere kapljice so bolj goste, druge bolj redke itd.

-blefaritis je mogoče zdraviti/obvladovati tudi z dnevnim pranjem vek z otroškim šamponom, ki ne draži oči (Jonson's baby shampoo)... je pa s tem nekaj dela...

"plus znano je dejstvo, da je treba suhe oči zdraviti, ker je to dokaj nevarna situacija."

Nehaj nakladati. Bom citiral kar Housa: če si hotel študirati medicino, bi se moral v srednji šoli malo bolj pomatrati, kolega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

IL_DIAVOLO ::

Manj pred ekranom in raje kaksna ura popoldanskega spanca.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Manj pred ekranom in raje kaksna ura popoldanskega spanca.



Tudi to je eden od boljših nasvetov. Čim manj računalnika, pa počitek, da se očesni film obnovi pri počitku.

tony1 je izjavil:

OP: veliko je bilo že napisanega, ampak še dvoje:
-vredno je probati več različnih kapljic za suho oko, obvezno glej samo takšne brez konzervansov... Sam večino časa uporabljam čisto obično fiziološko raztopino
"plus znano je dejstvo, da je treba suhe oči zdraviti, ker je to dokaj nevarna situacija."


Fiziološka nima nobene funkcije , da bi očesno površino navlažila dolgotrajno in jo zaščitila in obnovila. Jo samo za kratek čas navlaži. Fiziološka se uporablja zaradi sterilnosti za spiranje očesa in čiščenje, ne za vlaženje.

Kronično Suhe oči se ne zdravi, pač pa vzdržuje in ni nobena huda situacija, če se držimo enostavnih pravil. Kje si ti to slišal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

kuall ::

bambam20 je izjavil:

Boš ti prenehal z bedarijam. Očesna vnetja in motnjave v steklovini nimajo nič skupnega.


raje ti nehaj z bedarijami in poguglaj, preden se osmešiš in pišeš bedarije:

Nastajanje motnjav v steklovini običajno povzročajo krvavitve in vnetja v očeh


bambam20 je izjavil:

Motnjave v steklovini same po sebi niso nevarne

so nadležene in so posledica nevarnega stanja, infekcije. infekcije pa so lahko posledica suheha očesa ali česa drugega.

bambam20 je izjavil:

motnjave v steklovini niso nobeni črvi, pač pa odpadne beljakovine

to je isto kot ko blondinki rečeš:
popišite spodaj Janez Novak
in ona se podpiše Janez Novak.

vem, da niso črvi, izgledajo kot črvi iz stekla, tako bo vsak takoj vedel, o čem govorim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kuall ::

tu imam na izbiro to žensko budalo, nekje drugje enega indijskega migranta, ki ni dosti boljši.

edino zobarja imam dobrega, slovenca moškega mojih let. un pa obvlada.

bambam20 ::

kuall je izjavil:



raje ti nehaj z bedarijami in poguglaj, preden se osmešiš in pišeš bedarije:


Greva osebno do enega okulista in bova posnela tvoje neumnosti, ki si jih tukaj izjavil, da jih bodo vsi v živo lahko slišali?

kuall je izjavil:



vem, da niso črvi, izgledajo kot črvi iz stekla, tako bo vsak takoj vedel, o čem govorim.


Edino, kar se ve, da nimaš pojma o očesnih težavah. zato utihni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

tony1 ::

"Fiziološka nima nobene funkcije , da bi očesno površino navlažila dolgotrajno in jo zaščitila in obnovila. Jo samo za kratek čas navlaži. Fiziološka se uporablja zaradi sterilnosti za spiranje očesa in čiščenje, ne za vlaženje."

Drži. Teoretično jo oko izpere v 20 sekundah. Je pa moje suho oko nekoliko dinamična stvar in včasih lahko preživim celo leto samo s fiziološko. Vsekakor je uporabna tudi v primerih, ko oko neha prenašati kapljice in ti nekaj časa ustreza nekaj manj gostega...

bambam20 ::

tony1 je izjavil:


Drži. Teoretično jo oko izpere v 20 sekundah. Je pa moje suho oko nekoliko dinamična stvar in včasih lahko preživim celo leto samo s fiziološko. Vsekakor je uporabna tudi v primerih, ko oko neha prenašati kapljice in ti nekaj časa ustreza nekaj manj gostega...


Fiziološka ne vlaži, nima funcije za pomoč pri vzpostavitvi solznega filma in ne obnavlja očesne površine. Fiziološka izsušuje oko.

Še kaj? Boš še kakšno pametno zapisal, da si je potrebno oči spirat s kamilicami?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

V-i-p ::

bambam20 je izjavil:

FireSnake je izjavil:



Sicer je žalostno to, da bi z napotnico nujno čakal 3 mesece.
Ker sem plačal sem vse uredil v enem tednu.


Pod nujno je oskrba v roku 24 ur. To ne bo držalo, kar si sedaj napisal.


Nujna zdravstvena napotnica je izdana v primerih nujne medicinske ali zobozdravstvene pomoči ter nujnega zdravljenja in neodložljive zdravstvene ali zobozdravstvene storitve. Pomoč oz. storitev mora biti izvedena v roku 24 ur od predložitve napotnice. Gre za edino napotnico, ki ni predmet čakalne dobe oz. čakalnega seznama.

Potem si imel pod HITRO, kar ni enako NUJNO.

Točno tako. Meni je dežurna izdala napotnico (ali kar pač že) pod nujno ob 22h zvečer, klicala na očesno kirurge, ob 07h zjutraj sem že bil na operacijski. To je pod nujno, tri mesece čakat sigurno ni pod nujno, je pod zelo hitro.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

tony1 ::

bambam20 je izjavil:

tony1 je izjavil:


Drži. Teoretično jo oko izpere v 20 sekundah. Je pa moje suho oko nekoliko dinamična stvar in včasih lahko preživim celo leto samo s fiziološko. Vsekakor je uporabna tudi v primerih, ko oko neha prenašati kapljice in ti nekaj časa ustreza nekaj manj gostega...


Fiziološka ne vlaži, nima funcije za pomoč pri vzpostavitvi solznega filma in ne obnavlja očesne površine. Fiziološka izsušuje oko.

Še kaj? Boš še kakšno pametno zapisal, da si je potrebno oči spirat s kamilicami?


Zdi se mi, da si postal konflikten, ker slabo bereš. Nisi pravilno razumel, da je bil stavek v navednicah 2 moja posta nazaj citiranje Kualla.

Glede fiziološke pa: moja uporaba fiziološke je prišla od nasveta očesne ambulante za suho oko dr. Pfeifferjeve, in tako živim že 10 let. Poleg že opisanega še en primer: moje oko kapljic katerekoli sorte pred spanjem ne prenaša (sredi noči se zbudim z zlepljenimi vekami in totalno suhim očesom), s fiziološko tik pred spanjem pa imam 8 ur mir. Suho oko je lahko pri različnih ljudeh malo drugačno.

Živce na špagco.

kuall ::

bambam20 je izjavil:

utihni.

debate s slo tech PNGji se takole končajo, ko zmagaš.

PacificBlue ::

kuall je izjavil:

bambam20 je izjavil:

utihni.

debate s slo tech PNGji se takole končajo, ko zmagaš.


Ajde odpeketaj,
Sam imam motnjavo v očesu, nastala je zaradi odstopa steklovine od mreznice, ne pa od infekcije.

A si trcen?

kuall ::

pri meni pa je nastala zaradi infekcije. ne moreš sklepat po sebi, da je pri vseh enako. raje preberi kakšen članek, boš manj neumen. ali pa začni razmišljat, če se da, v to nisem ziher, bo prebiranje člankov bolj zate.

PacificBlue ::

Iz tvojega napisanega, da črvi so direktno in samo posledica suhih oči tega vsekakor ni bilo za razbrati, da potem razumeš, da v veliki meri in predvsem s starostjo nastajajo spremembe v steklovini, kar v veliki meri vpliva na pojave motnjav aka črvov.
Sindrom suhih oči in v vnetja, ki privedejo do tezav z vidom so pa spet druga kategorija. Ne vem kaj te muči, iritis ali kaj drugega? Nekatere težave se prenasajao tudi iz matere na otroka.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

PacificBlue je izjavil:

Iz tvojega napisanega, da črvi so direktno in samo posledica suhih oči

naslednjič 2x preberi preden zalajaš.
nisem trdil, da so samo infekcije vzrok za črve. ravno obratno je: vi trdite, da so samo odstopanja steklovine vzrok in da infekcije niso, čeprav sem svoje trditve podkrepil s člankom, katere sploh ni težko najti, jih je polno, ki to trdijo.
to, da je odstop steklovine tudi vzrok je nekaj novega zame in mi zveni smiselno. najbrž pa imata pojava isti resnični vzrok. torej odstopanja steklovine povzročajo infekcije -> to je moja teorija, lahko pa se motim.

PacificBlue ::

Ne nimajo istega vzroka. Steklovina postane z leti bolj tekoča in se skrči. Zaradi tega lahko tudi del odstopi od mreznice.
Pri meni je bila poleg tega tudi vzrok samodejen trzljaj z očesom, nakar sem pol ure doživljal bliske- strele v očesu. To je hujša oblika motnjav, ki nastane. Vidiš potem črno pajćevino, ki leze sem in tja po očesu.
Sicer pa možgane natreniraš da tega ne vidiš oz ni več moteče, vsaj ne tako kot na začetku.

bambam20 ::

V-i-p je izjavil:



Točno tako. Meni je dežurna izdala napotnico (ali kar pač že) pod nujno ob 22h zvečer, klicala na očesno kirurge, ob 07h zjutraj sem že bil na operacijski. To je pod nujno, tri mesece čakat sigurno ni pod nujno, je pod zelo hitro.


zelo hitro je do 14 dni. Hitro je 3 mesece, redno pa 6 mesecev ali več :).

Lp

bambam20 ::

tony1 je izjavil:


Glede fiziološke pa: moja uporaba fiziološke je prišla od nasveta očesne ambulante za suho oko dr. Pfeifferjeve, in tako živim že 10 let. Poleg že opisanega še en primer: moje oko kapljic katerekoli sorte pred spanjem ne prenaša (sredi noči se zbudim z zlepljenimi vekami in totalno suhim očesom), s fiziološko tik pred spanjem pa imam 8 ur mir. Suho oko je lahko pri različnih ljudeh malo drugačno.

Živce na špagco.


Tudi meni je dr. irman, ki je par nivojev nad to Pfeifferjevo, povedla podobno kot tebi, da lahko za odbro jutro malce navlažim oko zjutraj s fiziološko. Še več. Rekel mi je, da naj uporabljam umetne solze bolj poredko.

Za suhe oči med spanjem se uporabljajo kapljice v gelu.

Pfeiferjeva je mojstrica zaračunavanja. Ni pa to top okulistka. Razen, ko je potrebno zaračunat storitev. Za podpovprečen pregled , je zaračunala 100€. Totalno nezaintersirana, da bi se posvetila pregledu.

Ona je zadnja, h ktaeri bi hodil v primeru kroničnih oči.

Tvoje zlepljene veke so posledica prevelikega izločanja maščobnega dela.

Ni vsak, ki je očesni dzravnik sposoben in ona je ena od najmanj sposobnih: Dal sem preveč okulistov skozi in ona je ena od tisith, ki je orpavila površen pregled, zaračunala 100€, da ne omenjam tega, kakšno zmedo imajo v tistem Pfeifer centru. Pa tam dela tudi še ena nesposobna Černejeva.

tony1 je izjavil:

Suho oko je lahko pri različnih ljudeh malo drugačno.


No, ti si poseben. Ostali nismo. Zato ti ne pisat za večino, ker nimaš pojma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

bambam20 ::

kuall je izjavil:

najbrž pa imata pojava isti resnični vzrok. torej odstopanja steklovine povzročajo infekcije -> to je moja teorija, lahko pa se motim.


Tvoja teorija? Pa kdo si ti, da boš svoje teorije tukaj trosil. Odstrani se iz teme o očesnih težavah, ker nimaš pojma in sebe smesiš.

Tvoje teorije, pa črvi. Jezus marija, kako si ti neizobražen.

PacificBlue je izjavil:


Pri meni je bila poleg tega tudi vzrok samodejen trzljaj z očesom, nakar sem pol ure doživljal bliske- strele v očesu. To je hujša oblika motnjav, ki nastane. Vidiš potem črno pajćevino, ki leze sem in tja po očesu.


Bliski so lahko posledica odstopa mrežnice, sploh, če je to bliskanje preriferno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()

kuall ::

Slo tech ne razočara. Zaloga budal je neskončna, to kar lezejo iz vseh špranj. :D
Namesto da lajaš raje povej, zakaj ne drži, da infekcije povzročajo "črve" oziroma kakšen je točno slovenski izraz? Floaters? Nitke?

PacificBlue je izjavil:

Ne nimajo istega vzroka. Steklovina postane z leti bolj tekoča in se skrči. Zaradi tega lahko tudi del odstopi od mreznice.

Kako veš, da nimata isti vzrok? Imaš kakšen dokaz, članek ali si to potegnil iz svoje riti? Ponavadi je vzrok za nek pojav samo eden, zato skelpam, da je verjetnost za isti vzrok dokaj velika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

tony1 ::

Tale bambam je nekdo ki govori v prid ideji, da bi morala Medicinska fakulteta imeti sprejemne izpite, na katerih bi delali tudi psihološke teste, kjer bi odpadli nesocializirani ljudje, za katere je bilo učenje civilizirane komunikacije prevelik podvig.

Aja, ne, on je Slo-tech dohtar... :))

tony1 ::

In še nasvet moderatorjem: ljudi, ki nekaj na pol preberejo in nato pišejo zato, ker radi pizdijo po forumu, in tako rešujejo neke svoje osebne stiske, na nobenem, še tako izgubljenem forumu ne rabimo.

Bomo brez težav preživeli brez njihovih nasvetov.

PacificBlue ::

kuall je izjavil:

Slo tech ne razočara. Zaloga budal je neskončna, to kar lezejo iz vseh špranj. :D
Namesto da lajaš raje povej, zakaj ne drži, da infekcije povzročajo "črve" oziroma kakšen je točno slovenski izraz? Floaters? Nitke?

PacificBlue je izjavil:

Ne nimajo istega vzroka. Steklovina postane z leti bolj tekoča in se skrči. Zaradi tega lahko tudi del odstopi od mreznice.

Kako veš, da nimata isti vzrok? Imaš kakšen dokaz, članek ali si to potegnil iz svoje riti? Ponavadi je vzrok za nek pojav samo eden, zato skelpam, da je verjetnost za isti vzrok dokaj velika.


Most eye floaters are caused by age-related changes that occur as the jelly-like substance (vitreous) inside your eyes becomes more liquid. Microscopic fibers within the vitreous tend to clump and can cast tiny shadows on your retina. The shadows you see are called floaters.

+
Zdravnisko mnenje zdravnika očesne klinike v MB, ki je najbolj specilizirano za očesne težave v Slo.

PacificBlue ::

Očesne motnjave se lahko pojavijo tudi iz drugih razlogov. Nikakor pa ne gre enačiti, da so spremembe v steklovini(ki dokazano nastajajo zaradi starosti) posledica virusnih infekcij.
Ni to enak izvor floaterjev, kot trdi kuall.
Napačne in neumne trditve je vsekakor treba popraviti, kajneda?

kot tole:
edino kar ima starost tu veze je, da ko enkrat dobiš novega črva (novo infekcijo) ti to ostane do smrti

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

bambam20 je izjavil:

FireSnake je izjavil:



Sicer je žalostno to, da bi z napotnico nujno čakal 3 mesece.
Ker sem plačal sem vse uredil v enem tednu.


Pod nujno je oskrba v roku 24 ur. To ne bo držalo, kar si sedaj napisal.


Nujna zdravstvena napotnica je izdana v primerih nujne medicinske ali zobozdravstvene pomoči ter nujnega zdravljenja in neodložljive zdravstvene ali zobozdravstvene storitve. Pomoč oz. storitev mora biti izvedena v roku 24 ur od predložitve napotnice. Gre za edino napotnico, ki ni predmet čakalne dobe oz. čakalnega seznama.

Potem si imel pod HITRO, kar ni enako NUJNO.


Hvala, da si me popravil (moderator, se da popraviti?).
Imel sem napotnico "ZELO HITRO".


bambam20 je izjavil:


Cliradex, blefademodex....



Blefademodex je meni okulistka priporočila.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bambam20 ::

tony1 je izjavil:

Tale bambam je nekdo ki govori v prid ideji, da bi morala Medicinska fakulteta imeti sprejemne izpite, na katerih bi delali tudi psihološke teste, kjer bi odpadli nesocializirani ljudje, za katere je bilo učenje civilizirane komunikacije prevelik podvig.

Aja, ne, on je Slo-tech dohtar... :))


Ti slo tech pametnjakovič, ki trdiš, da je dovolj fiziološka za vlaženje oči, boš pametoval. Sem dal preko več okulistov, kot ji ti poznaš in sploh veš, da obstajajo.

Tvoje pametovanje je enako tistemu, da bi svetoval, da je dovolj v avtomobil samo olje dolivat in potrebna menjava olja in vseh filtrov.

FireSnake je izjavil:



Hvala, da si me popravil (moderator, se da popraviti?).
Imel sem napotnico "ZELO HITRO".


bambam20 je izjavil:


Cliradex, blefademodex....


Blefademodex je meni okulistka priporočila.


Zelo hitro je stanje, ki ga je potrebno obravnavati čim hitreje in zato je zapisano, da je potrebno v 14-ih dneh.

kuall je izjavil:

Slo tech ne razočara. Zaloga budal je neskončna, to kar lezejo iz vseh špranj. :D
Namesto da lajaš raje povej, zakaj ne drži, da infekcije povzročajo "črve" oziroma kakšen je točno slovenski izraz? Floaters? Nitke?




Ker ne drži. Ti pa tvoji črvi. Reče se plavajoče motnjave. Kaj sploh s tabo komuniciram, če si nerazgledan.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398290694 (2529) TheTrick
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809269254 (21428) trancer01
»

Zamegljen vid

Oddelek: Loža
343597 (2643) Kleemen
»

Slabšanje vida

Oddelek: Loža
183789 (3274) Twix
»

Glavobol ter računalnik

Oddelek: Loža
213019 (2531) demon#666

Več podobnih tem