» »

Hišica na Cresu za 250k - Kako to deluje?

Hišica na Cresu za 250k - Kako to deluje?

«
1
2

GabrieLeo ::

Ali so to res samo tuji kupci, ki niso imeli časa za ogled tega očitnega nepremičninskega kiksa ali gre za pranje denarja?
Je sploh možno tako prati denar?

https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...
https://www.vecer.com/slovenija/drazba-...

Groot ::

Hja tako pa je ko je denar praktično zastonj (srveda za tiste, ki ga imajo, da ne bo pomote da to velja za večino ljudi) in počasi zmanjkuje zanimivih priložnosti za investiranje. Ja je najbrž precenjena investicija, ampak po nekih računicah se vložek vseeno tudi ob taki ceni lahko povrne bistveno prej kot pa ob vložku v neko stanovanje za dolgoročno oddajo.

Scaramouche ::

Ali bodo pa vse to zrušili in sebi naredili kar lep kompleks hiš ali pa hotel!

Tisti ki imajo milijone, pač drugače razmišljajo, je gledajo vsakega centa, tukaj iščejo takojšnjo akcijo!

Groot ::

Scaramouche je izjavil:

Ali bodo pa vse to zrušili in sebi naredili kar lep kompleks hiš ali pa hotel!

Tisti ki imajo milijone, pač drugače razmišljajo, je gledajo vsakega centa, tukaj iščejo takojšnjo akcijo!


Ni mogoče ker zemlja na katerih stojijo hiške ni del prodaje (kolikor vem niti ni bilo Primorje nikdar lastnik zemlje).

Scaramouche ::

Groot je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Ali bodo pa vse to zrušili in sebi naredili kar lep kompleks hiš ali pa hotel!

Tisti ki imajo milijone, pač drugače razmišljajo, je gledajo vsakega centa, tukaj iščejo takojšnjo akcijo!


Ni mogoče ker zemlja na katerih stojijo hiške ni del prodaje (kolikor vem niti ni bilo Primorje nikdar lastnik zemlje).


Ugibaš in tudi če ni bilo, imajo te keš za podmazat revne lokalce...

Master_Yoda ::

Po nakupu pa ti racunajo xxxx EUR za najemnino zemlje na kateri stoji bajta ali pa ti jo porusijo :D + davek od prodaje dobijo.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

to je noro, tiste hiške so menda iz 70-80 let, torej staro več kot 40 let, mini vse skupaj, zemlje nič kaj, sosedi čisto zraven eh.

Groot ::

Scaramouche je izjavil:

Groot je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Ali bodo pa vse to zrušili in sebi naredili kar lep kompleks hiš ali pa hotel!

Tisti ki imajo milijone, pač drugače razmišljajo, je gledajo vsakega centa, tukaj iščejo takojšnjo akcijo!


Ni mogoče ker zemlja na katerih stojijo hiške ni del prodaje (kolikor vem niti ni bilo Primorje nikdar lastnik zemlje).


Ugibaš in tudi če ni bilo, imajo te keš za podmazat revne lokalce...


Ne za razliko od tebe ne ugibam ;) podmazovanje revnih lokalcov pa ne vem kaj bo koristilo. Ampak ok očitno veš več kot vsi ostali in si kupil vse skupaj.

Tatankas ::

Sem bil tam na dnevu odprtih vrat. Prijavljenih za oglede nas je bilo nekaj čez 600. Sam sem razmišljal o najvišji ceni 100k, pa še to bi bilo drago. Zasebnosti razen pri dveh hišicah ni nobene. Ostale natlačene ena na drugo. Večino hišic je treba prenoviti skoraj v celoti vključno z vsemi inštalacijami. Lokacija je ma ajde ok za prvo vrsto hišic ob morju(cca 10 stopnic). Vse ostalo je treba po stopnicah v hrib(do cca 200m so posejane z kar solidnim naklonom). Nagledani sem imel dve hišici. Prva se je prodala za 360k druga pa je na vrsti mislim da jutri ampak niti ne mislim spremljat, ker te cene so daleč od realnosti.

Scaramouche ::


Ne za razliko od tebe ne ugibam ;) podmazovanje revnih lokalcov pa ne vem kaj bo koristilo. Ampak ok očitno veš več kot vsi ostali in si kupil vse skupaj.


Kaj bo koristilo? Glede na to da tam vlada kar lepa revščina, je to prej kar del balkanskih poslov in realnost ki je več kot znana...

xxxul ::

Ta članek na 24kur je tak fake news clickbait da glava boli:
Nekateri kupci so za približno 40 let stare in največ 40 kvadratnih metrov velike hiše ob morju pripravljeni odšteli tudi več kot četrt milijona evrov.
Za tak denar bi lahko na primer v Opatiji dobili vilo tik ob morju ali pa nekaj novih, do 100 kvadratnih metrov velikih stanovanj


mwahahaha, v opatiji tik ob morju, hahaha,

prosim da mi kdo to pokaže kje lahko kupim, laufam dons zvečer v opatijo

al pa se hudujte, kar je itaq poanta članka

blink ::

Scaramouche je izjavil:

Ali bodo pa vse to zrušili in sebi naredili kar lep kompleks hiš ali pa hotel!

Tisti ki imajo milijone, pač drugače razmišljajo, je gledajo vsakega centa, tukaj iščejo takojšnjo akcijo!


Tisti, ki imajo milijone ne kupijo tega sranja ampak raje stiri hotele v Bohinju. Tole smrdi po pranju denarja, tako kot pasje ute za milijon eur.

Scaramouche ::

blink je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Ali bodo pa vse to zrušili in sebi naredili kar lep kompleks hiš ali pa hotel!

Tisti ki imajo milijone, pač drugače razmišljajo, je gledajo vsakega centa, tukaj iščejo takojšnjo akcijo!


Tisti, ki imajo milijone ne kupijo tega sranja ampak raje stiri hotele v Bohinju. Tole smrdi po pranju denarja, tako kot pasje ute za milijon eur.


Hoteli na Bledu niso na morju, veliko ljudi gorski turizem ne gane,tako kot mene, Hrvaška ima naj obalo na svetu samo nimajo visokega turizma, in da večino teh stvari so po moje investicije bogatih iz tujine ki jih nad cena ne briga ampak kaj bo za par let tam stalo!

Samo naivna oseba misli da bodo tržili isto nepremičnino medtem so jo pa tako preplačali...

blink ::

Scaramouche je izjavil:

blink je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Ali bodo pa vse to zrušili in sebi naredili kar lep kompleks hiš ali pa hotel!

Tisti ki imajo milijone, pač drugače razmišljajo, je gledajo vsakega centa, tukaj iščejo takojšnjo akcijo!


Tisti, ki imajo milijone ne kupijo tega sranja ampak raje stiri hotele v Bohinju. Tole smrdi po pranju denarja, tako kot pasje ute za milijon eur.


Hoteli na Bledu niso na morju, veliko ljudi gorski turizem ne gane,tako kot mene, Hrvaška ima naj obalo na svetu samo nimajo visokega turizma, in da večino teh stvari so po moje investicije bogatih iz tujine ki jih nad cena ne briga ampak kaj bo za par let tam stalo!

Samo naivna oseba misli da bodo tržili isto nepremičnino medtem so jo pa tako preplačali...


Si pogledal posnetek? 9000 eur/m2, nisi lastnik zemljisca, prenova zgolj v obstojecih gabaritih, ne mores dvigniti za eno nadstropje...itd. Kupil 60-letni italijan, ki sluzi s kriptovalutami. :D

Scaramouche ::

blink je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

blink je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Ali bodo pa vse to zrušili in sebi naredili kar lep kompleks hiš ali pa hotel!

Tisti ki imajo milijone, pač drugače razmišljajo, je gledajo vsakega centa, tukaj iščejo takojšnjo akcijo!


Tisti, ki imajo milijone ne kupijo tega sranja ampak raje stiri hotele v Bohinju. Tole smrdi po pranju denarja, tako kot pasje ute za milijon eur.


Hoteli na Bledu niso na morju, veliko ljudi gorski turizem ne gane,tako kot mene, Hrvaška ima naj obalo na svetu samo nimajo visokega turizma, in da večino teh stvari so po moje investicije bogatih iz tujine ki jih nad cena ne briga ampak kaj bo za par let tam stalo!

Samo naivna oseba misli da bodo tržili isto nepremičnino medtem so jo pa tako preplačali...


Si pogledal posnetek? 9000 eur/m2, nisi lastnik zemljisca, prenova zgolj v obstojecih gabaritih, ne mores dvigniti za eno nadstropje...itd. Kupil 60-letni italijan, ki sluzi s kriptovalutami. :D


Pa misliš da je kupil nekaj kar ne daje denarja?
Seveda bo tukaj koga podmazal in zelo hitro bo vse zazidljivo!

Delajo to že pri meni,kaj šele Hrvaška!
https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/lj...

RockyS ::

Lastniki hišk so tudi lastniki zemljišč na katerem stojijo in imajo hkrati služnostno pravico za dostop.
Tako je bilo rečeno iz strani stečajnega upravitelja in v pogodbah.

To kar župan govori pa ne drži.

Pa še to, tista stanovanja v mestu Cres si lahko vtakne nekam ker niso vredna nič, ker ne nudijo nič. Mestvo nabasano do konca, brez parkingov, brez plaže, voda umazana od izpustov čolnov in ribiških ladji itd..

Hiše v Porozinah pa so tud sred vukojebine brez ene same pekarne. Kaj šele trgovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

KakoLepo ::

Hiše v Porozinah pa so tud sred vukojebine brez ene same pekarne. Kaj šele trgovine.


Po tej logiki plaza v New Yorku ali pa kakem vecjem mestu na morju ni vukojebina in je tam boljse. Kaj vse ne preberes. itak da ljudje hodijo v naravo, po tvoje vukojebino na odmor. Saj imajo tam mir in se lahko bolj spocijejo. To lahko izjavi kak clovek, ki ne zna nic skuhat. Ali pa je prelen skocit do sosednje vasi ali mesta nabavit hrano za vec dni. Zate je pomoje boljs hotel, ne pa te hiske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

KakoLepo ::

Pa se nekaj, namest pritozevanja, kako ni nobene pekarne ali trgovine, bi nekateri v tem videli priloznost. Skratka, bi odprli, vsaj sezonsko kako pekarno ali manjso trgovinico in za sezono verjetno zasluzili za dobrsen del leta. Nekateri na bolj turisticnih krajih zasluzijo v sezoni kar za celo leto. Sicer zdej ne vem kako je v zadnjih dveh letih, pomoje ne tako optimalno, ampak vseeno, za razmislek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

feryz ::

Ponavadi mulce vozim na Krk in nazaj. Izberem si čas in sem v dveh urah in pol tja in nazaj.
Letos sem ga šel iskat na Cres. Štartal sem ob šestih zjutraj in prišel domov malo po sedmi zvečer. Na Cresu nimaš bajtice zato, da skočiš na pivo in čevape. Iti tja ali nazaj je proces.
OK, čez Krk je malo boljše, ampak še vedno ...

Edino kar imajo fajn je cesta po vrhu. Tam pa leti kot hudič. Je pa druga stvar s trajekta v Porozinah do ceste priti. Ko se srečata 2 šleparja imata par ur dela, da se odmotata.

velikBrokoli ::

V dveh urah in pol prideš do Krka in še nazaj? Ta je pa dobra. :)

Invictus ::

Zakaj pa ne, čisto izvedljivo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

velikBrokoli ::

Mislim ja, ajde, odvisno kje zivis. Sem navajen, da toliko casa traja v eno smer.

Machete ::

feryz je izjavil:

Ponavadi mulce vozim na Krk in nazaj. Izberem si čas in sem v dveh urah in pol tja in nazaj.
Letos sem ga šel iskat na Cres. Štartal sem ob šestih zjutraj in prišel domov malo po sedmi zvečer. Na Cresu nimaš bajtice zato, da skočiš na pivo in čevape. Iti tja ali nazaj je proces.
OK, čez Krk je malo boljše, ampak še vedno ...

Edino kar imajo fajn je cesta po vrhu. Tam pa leti kot hudič. Je pa druga stvar s trajekta v Porozinah do ceste priti. Ko se srečata 2 šleparja imata par ur dela, da se odmotata.


Jaz se na Cresu in Lošinju ne upam odpirat gasa, ker se nahaja divja drobnica tam. Nisem na dirki, čeprav cesta vabi pohodit, samo mi je škoda pleha in počitnic.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Seveda gre, iz prvih par vasi od Delnic na naši strani, ali Ilirske, do prvega kampa na Krku. Nekdo ki vozi malo bolj hitro bi lahko prišel že iz Kočevja ali Pivke.
Magic

velikBrokoli ::

Je pa tudi res, da je bilo letos na meji pogosto toliko čakanja, da je potrebno še to upoštevati. Upam, da bo to v bodočih letih kaj bolj steklo, letos je bilo res grozno.

feryz ::

Unec - Malinska? Eno uro in 5 minut? Z lahkoto. Dve leti nazaj, ko je bil svet še kolikor toliko normalen.
Niti noreti ni bilo treba. Zgolj malo bolj dinamično.

Fajn je, da vsi Garmini in gugl mapsi turiste trajbajo čez Knežak, namesto čez Ribnico. In tako imaš tisto slabo cesto vedno zabito, obnovljeno, široko pregledno pa fraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

RockyS ::

KakoLepo je izjavil:

Hiše v Porozinah pa so tud sred vukojebine brez ene same pekarne. Kaj šele trgovine.


Po tej logiki plaza v New Yorku ali pa kakem vecjem mestu na morju ni vukojebina in je tam boljse. Kaj vse ne preberes. itak da ljudje hodijo v naravo, po tvoje vukojebino na odmor. Saj imajo tam mir in se lahko bolj spocijejo. To lahko izjavi kak clovek, ki ne zna nic skuhat. Ali pa je prelen skocit do sosednje vasi ali mesta nabavit hrano za vec dni. Zate je pomoje boljs hotel, ne pa te hiske.


Zakaj pametuješ, če ne poznaš otoka? Tisti ki so kupili hiške v Stari Gavži ne iščejo odmaknjenosti. Župan Cresa in nepremičninski agenti pa cel čas govorijo o tem kako se da na Cresu dobiti več za manj denarja, kar pa ni res in sem tudi v prejšnjem postu napisal zakaj to ni res.

Iz Porozine ti je naslednja vasica s pekarno oddaljena dobre pol ure vožnje vožnje po ozki in ovinkasti cesti. Po možnosti naletiš še na avto s prikolico ali avtodom pa si pečen za naslednjo urco, ker je možnosti za prehitevanje bore malo.
Če se odpraviš zgodaj (do 8. Ure) lahko greš do Belija. Drugače pa do Cresa.

RockyS ::

KakoLepo je izjavil:

Pa se nekaj, namest pritozevanja, kako ni nobene pekarne ali trgovine, bi nekateri v tem videli priloznost. Skratka, bi odprli, vsaj sezonsko kako pekarno ali manjso trgovinico in za sezono verjetno zasluzili za dobrsen del leta. Nekateri na bolj turisticnih krajih zasluzijo v sezoni kar za celo leto. Sicer zdej ne vem kako je v zadnjih dveh letih, pomoje ne tako optimalno, ampak vseeno, za razmislek.


Načeloma bi ti dal prav ampak Porozine so manjša vasica z večinoma lastniškimi hišami in se oddaja zgolj par apartmajev na sezono. Vsi ostali ljudje pa so v tranzitu - vseeno je tukaj edina trajektna povezava s celino. Pa še ta tranzit se je oz se bo zmanjšal saj je sedaj most na Krk brezplačen in se bo marsikdo raje peljal čez Krk.
Mogoče se bo vasica razživela z izgradnjo novega hotela čisto pri trajektu ampak dvomim, ker pri ljudjeh niti ni interesa da bi se, saj raje živijo v miru brez gostiln, kar je prav. Če pa si res zaželis hladno pivo iz gostilne pa pač gres v tisto ob trajektu in se skesiraš :)

In še enkrat, ne govorim o tem kako je kateri kraj dober ali slab. Jaz samo dajem primerjave med različnimi kraji na otoku, ker ne moremo gledati samo cene nepremičnine ampak tudi vse ostalo. Nekdo bo dal 600k za 10x5m kammito hiško tik ob vodi v Beliju, drugi pa 250k za 240m2 veliko hišo v Porozinah ali pa 360k za hiško v stari gavzi. Vse imajo svoje prednosti in slabosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Magic1 ::

feryz je izjavil:

Unec - Malinska? Eno uro in 5 minut? Z lahkoto. Dve leti nazaj, ko je bil svet še kolikor toliko normalen.
Niti noreti ni bilo treba. Zgolj malo bolj dinamično.

Fajn je, da vsi Garmini in gugl mapsi turiste trajbajo čez Knežak, namesto čez Ribnico. In tako imaš tisto slabo cesto vedno zabito, obnovljeno, široko pregledno pa fraj.

115km v 1h5min... samo dinamično, čist po pravilih majke mi. Ali se ti zavedaš, da je to 100km/h+ povprečna. V povprečju furaš 2x omejitve pa bi še šlo.
Magic

feryz ::

Saj imaš kar nekaj avtoceste. Ostalo pa tam okrog 110 - 120 km/h. Cesta Postojna - Jelšane je več kot lepa. Ko je prazna. In ponavadi je bila.

Furbo ::

Folk ki kupuje te bajturice je po mojem osebnem mnenju premaknjen.

Ampak očitno jim je najbolj važna lahkotnost nakupovalne izkušnje, kako bodo pa kasneje potovali tja in bivali na tuji zemljici, to je pa že višja matematika.

Grem staviti, da jih bodo Hrvati lupili kot pri norcih za vse od vode, elektrike, smeti..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

feryz ::

Najprej se bodo morali vpisati. Že to bo svojevrsten projekt. Nimaš funkcionalnega zemljišča, nimaš dostopa, nimaš parkplaca, nimaš narejenega etažiranja.
Po mojem bo kar veselica.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: RockyS ()

RockyS ::

Feryz zemljiška knjiga je urejena. Dostopne poti prav tako. Vsak lastnik hišice je tudi solastnik infrastrukture.
Glede parkinga pa se je res treba znajti ja.

Mogoče si zamešal te hiške s tistim iz Lošinja (naselje Bučanje), ki jih je poleti prodajal Remax. Tam pa si dejansko lastnik samo objekta in ničesar drugega. Plus plačuješ pavšal in vse ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

feryz ::

Hmmm, a ni bilo drugače rečeno s hrvaške strani? Ker vpisovalo se bo pri njih. Ne pri stečajnem.
OK, če je kdo kupil, lahko pove, kako simpl je.

ginekk ::

Groot je izjavil:

Hja tako pa je ko je denar praktično zastonj (srveda za tiste, ki ga imajo, da ne bo pomote da to velja za večino ljudi) in počasi zmanjkuje zanimivih priložnosti za investiranje. Ja je najbrž precenjena investicija, ampak po nekih računicah se vložek vseeno tudi ob taki ceni lahko povrne bistveno prej kot pa ob vložku v neko stanovanje za dolgoročno oddajo.


Ma to da je denar zastonj je neka fama zdaj. Da, praktično zastonj si ga lahko izposodiš, vrnit ga je še vedno treba. In ideja, da ga bo "vrnila in požrla" inflacija zna bit velik račun brez krčmarja. Če slučajno banke nasedejo; trdno stavim, da bomo vračali vsi.

A je kdo tule dobil zastonj denar brez sleherne odgovornosti vračila, naj se javi?

RockyS ::

feryz je izjavil:

Hmmm, a ni bilo drugače rečeno s hrvaške strani? Ker vpisovalo se bo pri njih. Ne pri stečajnem.
OK, če je kdo kupil, lahko pove, kako simpl je.


To kaj Hrvati govorijo ne razumem. Po papirjih, ki jih je stečajni posredoval in po elektronski preverbi je vse ok in ne bi smelo biti težav.
Je pa res da vprašanje kaj vse se lahko Hrvati spomnijo in zakomplicirajo.


P.s. se opravičujem za "predlog za izbris".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Groot ::

ginekk je izjavil:

Groot je izjavil:

Hja tako pa je ko je denar praktično zastonj (srveda za tiste, ki ga imajo, da ne bo pomote da to velja za večino ljudi) in počasi zmanjkuje zanimivih priložnosti za investiranje. Ja je najbrž precenjena investicija, ampak po nekih računicah se vložek vseeno tudi ob taki ceni lahko povrne bistveno prej kot pa ob vložku v neko stanovanje za dolgoročno oddajo.


Ma to da je denar zastonj je neka fama zdaj. Da, praktično zastonj si ga lahko izposodiš, vrnit ga je še vedno treba. In ideja, da ga bo "vrnila in požrla" inflacija zna bit velik račun brez krčmarja. Če slučajno banke nasedejo; trdno stavim, da bomo vračali vsi.

A je kdo tule dobil zastonj denar brez sleherne odgovornosti vračila, naj se javi?


Ok očitno ti ni najbol jasno kaj pomeni izraz "poceni denar". Sam nikjer nisem rekel, da denarja ni potrebno vrniti. Seveda ga je, vendar pa je bistvena razlika v tem koliko te stane izposoja. Trenutno so obrestne mere zgodovinsko nizke, zaradi česar je izposoja denarja za marsikoga (pa ne sedaj tukaj začeti s primeri sosedove Micke) praktično zastonj, saj ti "strošek" izposoje denarja pokrije praktično že vsaka povprečna investicija. Posledično grejo borzni indexi gor, cene stanovanj gor, itd itd. Zaradi nasičenosti trga pa so preostale priložnosti za investiranje vedno bolj tvegane.

Glede tega da bi ti posojilo požrla inflacija mislim da se vsaj večina resnih investitorjev na to še ne zanaša, še posebej glede na negotovost okrog tega kaj bo morebitna inflacija sploh prinesla. Sedanje situacij namreč v nobenem primeru ni moč primerjati s prejšnimi primeri visoke inflacije.

Se pa strinjam, da je zanašanje na to da boš izposojen denar lahko vrnil z investicijo, tveganje. Ampak to tveganje je precej drugačno za sosedovo Micko, ki vzame 360k posojila da kupi počitniško hišo in računa da bo z oddajanjem pokrila obroke posojila, ali pa za nekoga ki že ima zadostbo kritje za samostojen nakup, pa vseeno vzame kredit ker mu tako ostane njegovo trenutno imetje, ki ga lahko dalje plemeniti in ga za kritje nove investicije v hiško za 360k porabi zgolj če gre stvar na trgu v maloro. Zato je za to drugo osebo denar preprosto poceni.

Utk ::

Ampak to tveganje je precej drugačno za sosedovo Micko, ki vzame 360k posojila da kupi počitniško hišo in računa da bo z oddajanjem pokrila obroke posojila, ali pa za nekoga ki že ima zadostbo kritje za samostojen nakup, pa vseeno vzame kredit ker mu tako ostane njegovo trenutno imetje, ki ga lahko dalje plemeniti in ga za kritje nove investicije v hiško za 360k porabi zgolj če gre stvar na trgu v maloro. Zato je za to drugo osebo denar preprosto poceni.
Zato se pa ne splača bit reven, sistem je rigged. Revež z blokiranim računom od poceni denarja nima absolutno nič, on vseeno plačuje velike obresti na svoj minus. Malo manj reven že ima nekaj malega od tega, kupi nek tv za 600 evrov (skoraj) brezobrestno na 2 leti. Ampak še zmeraj nič. Nekdo kupi vikend na ta način. Nekaj je, ampak še zmeraj skoraj nič. Višje kot greš, več je koristi. Najvišji si natisnejo denarja kot dreka in kupujejo firme, ali pa cele države...

Groot ::

Utk je izjavil:

Ampak to tveganje je precej drugačno za sosedovo Micko, ki vzame 360k posojila da kupi počitniško hišo in računa da bo z oddajanjem pokrila obroke posojila, ali pa za nekoga ki že ima zadostbo kritje za samostojen nakup, pa vseeno vzame kredit ker mu tako ostane njegovo trenutno imetje, ki ga lahko dalje plemeniti in ga za kritje nove investicije v hiško za 360k porabi zgolj če gre stvar na trgu v maloro. Zato je za to drugo osebo denar preprosto poceni.
Zato se pa ne splača bit reven, sistem je rigged. Revež z blokiranim računom od poceni denarja nima absolutno nič, on vseeno plačuje velike obresti na svoj minus. Malo manj reven že ima nekaj malega od tega, kupi nek tv za 600 evrov (skoraj) brezobrestno na 2 leti. Ampak še zmeraj nič. Nekdo kupi vikend na ta način. Nekaj je, ampak še zmeraj skoraj nič. Višje kot greš, več je koristi. Najvišji si natisnejo denarja kot dreka in kupujejo firme, ali pa cele države...


Hja z razlogom velja da je najtežje zaslužiti prvi milijon.

Bi lahko debatirali o tem še precej dolgo, ampak je offtopic tule.

feryz ::

To ti dam pa prav. Se mučim, potim, prekrepam, pa ne splezam do milijona. Ne gre, pa ne gre.

bbbbbb2015 ::

feryz je izjavil:

Hmmm, a ni bilo drugače rečeno s hrvaške strani? Ker vpisovalo se bo pri njih. Ne pri stečajnem.
OK, če je kdo kupil, lahko pove, kako simpl je.


Ahahah, s Hrvati je lahko bolj tako tako. Kolega je 15+ let kupil hiško v gradnji, gradbeno izdano, parcela lastništvo urejeno in v Zemljiški knjigi. Drugače pred hiško makadam, z obljubo da bo asfalt drugo leto. Majkemi, izjava od občine.
Potem pa se ugotovi (po nakupu):
a) gradbeno ni bilo izdano, predlog je bil vložen, a zavrnjen
b) parcela ni bila urejena, lastništvo je sicer bilo vpisano, samo občina je nekaj osporavala za nek pločnik
c) asfalta ne bo, še en lep čas ne. Ni denarja.
d) potem neka legalizacija za cca 10 let - to je v postopku, še vedno
e) parcela še neurejena, pločnik sicer pri kolegu ni problem, drugje pa je, ker so si eni postavili ograje na občinsko
f) dobili obcestne luči - po 15 letih

Ni to Švica. Niti Slovenija.

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Groot je izjavil:

[

Ok očitno ti ni najbol jasno kaj pomeni izraz "poceni denar". Sam nikjer nisem rekel, da denarja ni potrebno vrniti. Seveda ga je, vendar pa je bistvena razlika v tem koliko te stane izposoja. Trenutno so obrestne mere zgodovinsko nizke, zaradi česar je izposoja denarja za marsikoga (pa ne sedaj tukaj začeti s primeri sosedove Micke) praktično zastonj, saj ti "strošek" izposoje denarja pokrije praktično že vsaka povprečna investicija. Posledično grejo borzni indexi gor, cene stanovanj gor, itd itd. Zaradi nasičenosti trga pa so preostale priložnosti za investiranje vedno bolj tvegane.



Ja zaradi tega sem ti napisal: "praktično zastonj si ga lahko izposodiš, vrnit ga je še vedno treba.", ker očitno mi res ni jasno kaj pomeni "poceni denar". Dvakrat v lajfu sem že kupil nepremičnino in obakrat sem (iz)rabil kredit.

tikitoki ::

Ti si prereven, da bi imel dostop do poceni denarja.

Utk ::

To je glavni problem. Vsak si bi sposodil 10 mio z minimalnimi obrestmi, v teh časih težko, da bi naredil izgubo, pa tudi če bi, so what, veliko tajkunov je tudi, tudi če bi v skrajni sili šel za par let v zapor, to tveganje bi marsikdo sprejel.
Ampak nihče ti jih ne bo dal...

Furbo ::

Ma nehajte sanjati o kreditih, to noben ne kupuje na kredo, ampak folk panično vlači denar iz računov, ker banke po novem ne marajo denarja.
Potem ga pa vtaknejo v tako oslarijo.
Ali pa se jim je usralo na kripto in ne znajo kupiti drugače kot prek spleta in v stampedu z drugimi ovcami.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

To že, ampak tudi oni ne bi imeli toliko odveč denarja, če drugi ne bi jemali poceni kreditov.

feryz ::

Da ne boste preveč presenečeni.
Ponovno je vse na kreditih. Vse kar se gradi, je na bančni kredit. Tako da ...
V kolikor se kaj zgodi, bomo spet sanirali banke. Prikoritarjem bodo pa bloki ostali. Ali denar na računih.

RockyS ::

Za te hiške je bila samo možnost gotovinskega kredita. Pa še to je tak tak, ker so roki za plačila kar kratki.

katantor ::

RockyS je izjavil:

feryz je izjavil:

Hmmm, a ni bilo drugače rečeno s hrvaške strani? Ker vpisovalo se bo pri njih. Ne pri stečajnem.
OK, če je kdo kupil, lahko pove, kako simpl je.


To kaj Hrvati govorijo ne razumem. Po papirjih, ki jih je stečajni posredoval in po elektronski preverbi je vse ok in ne bi smelo biti težav.
Je pa res da vprašanje kaj vse se lahko Hrvati spomnijo in zakomplicirajo.


P.s. se opravičujem za "predlog za izbris".


Drži da je primorje lastnik zemljišča pod hišicam (9790/10000) in seveda vsak delež tega pripada tudi hišicam.

Imajo pa hrvati boljši portal kot mi, glede vpogleda v zemljevide pridobivanja parcelnih številk in vpogleda v zemljiško knjigo. Tako da je vpogled preko spleta 10x lažji kot pri nas.
In ja ko se bo uredil prepis hišk na dražbi bodo vsi lahko videli ime priimek in naslov, kateri so resno preplačali "realno" vrednost hišic na cresu.
Če znaš uporabljati prostor.gov.si je pri hrvatih to še lažje in boljše.

KakoLepo ::

RockyS je izjavil:

KakoLepo je izjavil:

Hiše v Porozinah pa so tud sred vukojebine brez ene same pekarne. Kaj šele trgovine.


Po tej logiki plaza v New Yorku ali pa kakem vecjem mestu na morju ni vukojebina in je tam boljse. Kaj vse ne preberes. itak da ljudje hodijo v naravo, po tvoje vukojebino na odmor. Saj imajo tam mir in se lahko bolj spocijejo. To lahko izjavi kak clovek, ki ne zna nic skuhat. Ali pa je prelen skocit do sosednje vasi ali mesta nabavit hrano za vec dni. Zate je pomoje boljs hotel, ne pa te hiske.


Zakaj pametuješ, če ne poznaš otoka? Tisti ki so kupili hiške v Stari Gavži ne iščejo odmaknjenosti. Župan Cresa in nepremičninski agenti pa cel čas govorijo o tem kako se da na Cresu dobiti več za manj denarja, kar pa ni res in sem tudi v prejšnjem postu napisal zakaj to ni res.

Iz Porozine ti je naslednja vasica s pekarno oddaljena dobre pol ure vožnje vožnje po ozki in ovinkasti cesti. Po možnosti naletiš še na avto s prikolico ali avtodom pa si pečen za naslednjo urco, ker je možnosti za prehitevanje bore malo.
Če se odpraviš zgodaj (do 8. Ure) lahko greš do Belija. Drugače pa do Cresa.

Ok. Pa lahko poveste, kako se potem znajdejo tisti, ki tam pocitnikujejo?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428589 (2220) Pithlit
»

Kam Na Morje Z Dojenčkom - Senca(hrvaška) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9313313 (10683) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547140 (4858) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038456 (28500) ThinkPad
»

roadtrip, kampiranje in šnorklanje hrvaška

Oddelek: Loža
235398 (4482) krneki0001

Več podobnih tem