» »

Glavobol ter računalnik

Glavobol ter računalnik

GabrieLeo ::

Do zdaj niti nisem imel tega problema. Lahko sem normalno delal za računalnikom po cele dneve pa so me na koncu večinoma pekle oči, ampak to je bilo to. Pred tednom pa sem ponovno delal od 7 zjutraj do 3 skoraj neprekinjeno, ter me je glava kar fino začela pečti. Mislil sem da bo glavobol šel stran, ko se bom nadihal zraka ter malo osvežil z vodo a še vedno je ostal ter me še zdaj kar precej gnjavi. In od takrat naprej ne morem več biti na računalniku skupaj več kot 45 minut, ne da bi me začeli preganjat glavoboli. Nosim očala. Bi mi lahko kdo povedal kakšno učinkovito rešitev, saj sem zaradi službe primoran sedeti za računalnikom tudi po cel dan. Bi boljši ekran ali določena svetloba v prostoru kaj popravila? Naj delam redne krajše odmore odmore? Se je komu kaj podobnega že zgodilo? Hvala že vnaprej

hojnikb ::

uporabljaš slučajno monitor z PWM LED osvetlitvijo ?
#brezpodpisa

Mipe ::

Prižgi luč. V temi so pri bolščanju v ekran oči precej preobremenjene.

mailer ::

Nekaterim se je glavobol pojavil zaradi spremembe dioptrije. Če si menjal monitor je problem lahko tudi v tem. Preveri tudi frekvenco osveževanja zaslona.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

GabrieLeo ::


Prenosnik je službeni, trenutno sem na poti tako da ne moram poslati še specifikacije ekrana doma, bom ga pa defintivno zamenjal tudi zaradi starosti. Tako da če ima kdo dober predlog bi prosil. Sicer pa imam vse na high nastavitvah, osveževanje imam možnost še 50 Hz pa True color 16 bit, ter seveda ločljivost to je pa to. @Hojnikb Lenovo T61 je model mojega prenosnika tako da, če ti bo kaj pomagalo pri ugotovitvi ali imam PWM LED ker sam res nevem, se opravičujem. Hvala

PLUS: Luči imam vedno prižgane pri delanju s računalnikom, ampak se mi na trenutke zdi da me tudi to moti.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

tole ni led, tak da ni problem v pwmju..
#brezpodpisa

tony1 ::

Možno je, da imaš težave s suhim očesom - te oči kaj bolijo oz. a čutiš kaj pritiska v katerem od očes? Od tega te tudi lahko boli glava.

Klasičen simptom suhega očesa je tudi, da te monitor moti manj, ko znižaš osvetljenost.

Zelo za silo pomaga že izpiranje očesa z vodo ali pa (bolj) s fiziološko raztopino. Najbolje pa je probati z umetnimi solzami (vzemi enoodmerne, brez konzervansev) - preizkusi jih več različnih, ker so različno goste, da boš videl katera ti ustreza...

GabrieLeo ::

@tony1 ja verjetno je to ja. Ko sem delal doma, sem bil nekaj časa celo v takem stanju, da sem imel oči čisto rdeče ter so se mi limale na veke. Ko znižam osvetljenost monitorja mi malo olajša vse skupaj ampak samo za nekaj časa, potem se moram napenjati, ko česa ne vidim ravno dobro.

tony1 ::

Ni treba zmanjšati svetilnosti na minimum, poskusi samo recimo na polovico...

Pejt jutri v lekarno po umetne solze, za silo pa si zmoči oči z veliko vode iz pipe.

Pomaga tudi več vlage v zraku, odpri okno in malo prezrači sobo. Na daljši rok rabiš vlažilec zraka.

Meni se je tole sr... začelo, ko se mi je poslabšala dioptrija in sem to kompenziral z več matranja očes. Priporočam torej obisk pri okulistu, da boš po potrebi popravil dioptrijo (oz. da vidiš, če rabiš očala, če jih nimaš).

Suho oko je zelo pogosto stanje, o tem je tudi na netu napisanega veliko.

LitralSM ::

GabrieLeo ::

Obema hvala, grem jutri takoj pogledat za umetne solce, LiteralSM - ravnokar testiram in moram priznati da so se mi sprva oči malo spočile. Da vidim na daljši rok :D

3man ::

GabrieLeo je izjavil:

Do zdaj niti nisem imel tega problema. Lahko sem normalno delal za računalnikom po cele dneve pa so me na koncu večinoma pekle oči, ampak to je bilo to. Pred tednom pa sem ponovno delal od 7 zjutraj do 3 skoraj neprekinjeno, ter me je glava kar fino začela pečti. Mislil sem da bo glavobol šel stran, ko se bom nadihal zraka ter malo osvežil z vodo a še vedno je ostal ter me še zdaj kar precej gnjavi. In od takrat naprej ne morem več biti na računalniku skupaj več kot 45 minut, ne da bi me začeli preganjat glavoboli. Nosim očala. Bi mi lahko kdo povedal kakšno učinkovito rešitev, saj sem zaradi službe primoran sedeti za računalnikom tudi po cel dan. Bi boljši ekran ali določena svetloba v prostoru kaj popravila? Naj delam redne krajše odmore odmore? Se je komu kaj podobnega že zgodilo? Hvala že vnaprej


Moja draga ima podobne težave. Neverjetno je uničena po delu z računalniki, jaz pa nič (oz. morda ne občutim vseh sevanj...). Nimava še rešitve poizkušala sva pa že marsikaj.
No, edina rešitev zaenkrat je prekinitev dela z zasloni (prenosnik, led monitor, telefon) in po možnosti rekreacija ampak potem "nič" ne naredi.
Javim, če kaj naumiva v kratkem.

3man je izjavil:

GabrieLeo je izjavil:

Do zdaj niti nisem imel tega problema. Lahko sem normalno delal za računalnikom po cele dneve pa so me na koncu večinoma pekle oči, ampak to je bilo to. Pred tednom pa sem ponovno delal od 7 zjutraj do 3 skoraj neprekinjeno, ter me je glava kar fino začela pečti. Mislil sem da bo glavobol šel stran, ko se bom nadihal zraka ter malo osvežil z vodo a še vedno je ostal ter me še zdaj kar precej gnjavi. In od takrat naprej ne morem več biti na računalniku skupaj več kot 45 minut, ne da bi me začeli preganjat glavoboli. Nosim očala. Bi mi lahko kdo povedal kakšno učinkovito rešitev, saj sem zaradi službe primoran sedeti za računalnikom tudi po cel dan. Bi boljši ekran ali določena svetloba v prostoru kaj popravila? Naj delam redne krajše odmore odmore? Se je komu kaj podobnega že zgodilo? Hvala že vnaprej


Moja draga ima podobne težave. Neverjetno je uničena po delu z računalniki, jaz pa nič (oz. morda ne občutim vseh sevanj...). Nimava še rešitve poizkušala sva pa že marsikaj.
No, edina rešitev zaenkrat je prekinitev dela z zasloni (prenosnik, led monitor, telefon) in po možnosti rekreacija ampak potem "nič" ne naredi.
Javim, če kaj naumiva v kratkem.

Zanimivo ji najmanj težav povzroča jabolčna tablica... Izmed mnogih preizkušenih tablic in telefonov. "Pametne" telefone še posebno ne prenaša, saj jih močno fizično čuti. Z lahkoto razloči če je denimo wifi v telefonu vklopljen ali ne... Ipd.
Še raziskujeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

LitralSM ::

GabrieLeo je izjavil:

Obema hvala, grem jutri takoj pogledat za umetne solce, LiteralSM - ravnokar testiram in moram priznati da so se mi sprva oči malo spočile. Da vidim na daljši rok :D

Hvala tebi, da si me spet spomnil na to aplikacijo.

Kdor fura Linux in mu app ne deluje, naj ga zažene z WINE.

3man ::

Ah... Meni pa ta tablica povzroča funkcionalno nepismenost zgleda. Se opravičujem za zgornjo klobaso...

GabrieLeo ::

Verjetno je res odvisno od ljudi občutljivost na ekran. Ampak bolj me moti to, da sem še pred dvema tednoma lahko buljil v 100% svetel ekran v popolni temi pa so me samo bolele oči. Zdaj se pa kar naenkrat moram ukvarjat z glavoboli na 20 minut.

tony1 ::

Povsem normalna stvar za suhe oči. Mene je to doletelo po 20ih letih buljenja v monitor in nič ne kaže, da bi šlo stran. Meni se je poslabšalo stanje po enem vikendu intenzivnega dela... :P

Baje zadnja leta problem srečujejo tudi pravniki, ki se učijo za PDI iz zadnjih verzij zakonov iz monitorja (ne pa več iz papirja). Ampak oni pravijo, da se jim stanje čez nekaj mesecev izboljša.

(Aja: pri meni se za branje odlično obnese tudi Kindle, ker e-ink pač nima osvetlitve...)

Tilen ::

Privošči si počitek. Koliko ur si povprečno spal/dan v zadnjem mesecu?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RejZoR ::

Mene ni nikol nič jebalo, ne CRT in ne LCD. Pomoje največja napaka folka je da z LED ekrani, kjer je svetilnost lahko izjemno visoka visijo v čisti temi. Mi imamo ambientno osvetlitev stene za LCD TV-jem in tud sam imam osvetljeno steno za monitorjem. Prvič so barve lepše na ekranu, ker se oko drugače prilagodi za buljenje, pa bistveno manj so oči obremenjene, ker ekran ni edini vir svetlobe. Se pa nič ne blešči, ker je svetloba za ekranom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PecenkA ::

Premočna ali nepravilna osvetlitev prostora je tudi problematična. Največji šit je to, da imaš spredaj nad glavo luč, ki se non stop blešči. Tako pravijo tudi razni strokovnjaki s področja varstva pri delu in pravijo, da za računalnik rabiš 2x manj osvetlitve prostora kot pri ostalih opravilih. Sam bi dodal še to, da je še to preveč. Zmanjšaj si tudi osvetljenost zaslona na minimum da še vidiš kaj delaš oz. da so barve še kolikor toliko realne. Me še nikoli ni jebal glavobol in tudi ne suhe oči in podobno, pa sem dobršen del dneva za računalnikom (dva monitorja). Pa temen prostor = temna slika na zaslonu, svetel prostor = ne tako svetla slika na zaslonu.

GabrieLeo ::

@Tilen ja zadnje čase sem tudi malo manj spal. Sem tudi to vzel zelo resno in zdaj spim vsaj 8-9 ur. Sicer pa se strinjam glede same svetlobe v prostoru in tudi tukaj zdaj načrtujem zamenjavo pozicij luči. Imam pa še vedno v testu tale f.lux, ki ga je LiteralSM predlagal in moram priznati, da so se mi oči občutno manj napenjale.

mikena ::

Nekaterim pomaga, če dajo kakšno rastlino v vazi poleg zaslona.

demon#666 ::

Enim pomaga tudi 20-20-20 pravilo: klik
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo za računalnikom - oči

Oddelek: Loža
445972 (3986) spam321
»

Glavobol za računalnikom

Oddelek: Loža
365867 (4732) tomaz88
»

Topel LCD zaslon in pekoče oči

Oddelek: Strojna oprema
403797 (2392) Hux
»

glavobol

Oddelek: Loža
282254 (1653) SavoS
»

Očala za pred compom

Oddelek: Loža
304775 (4051) AngelOfDeath

Več podobnih tem