» »

Android domov pošilja 20-krat več podatkov kot iOS, iOS pobira lokacijo od neprijavljenih uporabnikov

Android domov pošilja 20-krat več podatkov kot iOS, iOS pobira lokacijo od neprijavljenih uporabnikov

Slo-Tech - Profesor Douglas Leith z uglednega Trinity Collegea v Dublinu je preveril, koliko podatkov telefoni z Androidom in iOS pošiljajo Googlu oziroma Applu. Zanimalo ga je, kaj vse in kdaj se posreduje na strežnike proizvajalca, četudi uporabnik tega ne želi oziroma se odjavi od vseh oblik zbiranja podatkov. Ugotovil je, da je Google prenese večjo količino podatkov, Apple pa k sebi prenaša več različnih vrst podatkov. Google in Apple se z izsledki študije ne strinjata z ugovorom, da je uporabljena metodologija napačna.

Leitha je zanimalo, kaj pošlje telefon pri različnih scenarijih: prvi zagon po ponastavitvi, vstavitev/odstranitev kartice SIM, neaktivnost (idling), pregled nastavitev, vklop/izklop lokacije, prijava v tržnico z aplikacijami (Play Store, App Store). Upošteval je podatke, ki jih posreduje sam operacijski sistem in tudi tiste, ki jih pošiljajo integrirane in prednaložene aplikcije (Siri, OK Google; iCloud, Google Drive; Apple Maps, Google Maps; ApplePhoto, Google Photos). Obravnaval ju je ločeno. Testna modela sta bila Google Pixel z Androidom 10 in iPhone 8 z iOS 13.6.1, ki je bil zlomljen (jailbreak).

V nobenem primeru se ni možno izpisati iz deljenja telemetrije, četudi to označimo. Telefon bo še vedno komuniciral s strežniki. Podatki, ki se pošiljajo, vključujejo različne identifikacijske številke (IMEI, serijska številka, SIM, telefonska številka, ID naprave), podatke o lokaciji (le Apple), telemetrijo, piškotke, naslov IP (le Apple), naslov MAC (le Google) in podatke o Wi-Fi. V povprečju se komunikacija zgodi vsake štiri minute (264 sekund pri Applu, 255 sekund pri Googlu). Krepko so napisani podatki, ki jih zbira samo eno od podjetij.

Google in Apple se z izsledki ne strinjata. Google trdi, da je raziskava metodološko napačna. Po njihovih podatkih Android pošlje desetkrat manj podatkov kakor izmerjeno, kar da so sporočili tudi avtorju raziskave. Dodajajo, da gre v glavnem za način, kako pametni telefoni delujejo - komunikacija je nujna za zagotavljanje funkcionalnosti in normalnega delovanja. Neuradno so dodali, da telemetrije pač ni možno izključiti, ker je nujna. Pravijo tudi, da so zaključki napačni, ker ne vsebujejo informacije o podatkih, ki se pošiljajo kot UDP/QUIC. Apple je dejal, da v raziskavi niso upoštevali dejstva, da Apple omogoča transparentne nastavitve, kaj želi uporabnik deliti, kar vključuje tudi lokacijske podatke, o čemer da je uporabnik obveščen.

78 komentarjev

«
1
2

Master_Yoda ::

Dodajajo, da gre v glavnem za način, kako pametni telefoni delujejo - komunikacija je nujna za zagotavljanje funkcionalnosti in normalnega delovanja.


Ahahahahahahaa, vecjega kupa bikovega dreka se nisem videl :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

poweroff ::

Hmmm, komunikacija je nujna za zagotavljanje funkcionalnosti in normalnega delovanja.

LAŽ.

Dokaz za to so telefoni z LineageOS, e.foundation, itd. Ti telefoni podatkov ne pošiljajo, pa so vseeno funkcionalni.

"Neuradno so dodali, da telemetrije pač ni možno izključiti, ker je nujna."
Nujna je zato, da lahko vohunijo za nami. Za uporabnike telemetrija NI NUJNA.

Google bo sicer trdil, da je nujna zaradi lovljenja napak, itd. Ampak to samo pomeni, da varčujejo pri testiranju oz. so stroške testiranja softwera prevalili na uporabnike.
sudo poweroff

Master_Yoda ::

Google bo sicer trdil, da je nujna zaradi lovljenja napak, itd. Ampak to samo pomeni, da varčujejo pri testiranju oz. so stroške testiranja softwera prevalili na uporabnike.


Mogoce pa zato Android telefoni potrebujejo toliko boljsi HW od Appla - vse laufa v debug buildu in ne release :).
Dovie'andi se tovya sagain.

crucial ::

Za občutek, koliko podatkov se pošilja: Ko na telefon naložimo Microg Lineage (ne navaden Lineage, ta še vedno vsebuje gapps spyware), prihranimo 30 - 50 % baterije. Toliko torej pokuri oddajnik z nenehnim pošljanjem mikrolokacije in ostalih podatkov.
https://acu2020.org/english-versions/

poweroff ::

Ampak Google skrbi za zeleno energetsko učinkovitost...
sudo poweroff

HotBurek ::

Ugotovil je, da je Google precej radovednejši...

Ja ja, je napisal, kot da bi otroki po hosti šetal sem ter tja in so potemtakem radovedni.


Gogle je jebena fašistična organizacija.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

shadeX ::

Kaj se zgražate. Dejte razumet da je to njihov poslovni model. Brez podatkov ni denarja.

Phoebus ::

Po njihovih podatkih Android pošlje desetkrat manj podatkov kakor izmerjeno, kar da so sporočili tudi avtorju raziskave

Torek še vedno 2x več kot iOS in neskončno več kot lineage z microG :-)

zmaugy ::

Kako to, da ne morem kupiti nobenega spyware free telefona kot gotovega izdelka? Zagotovo bi bil trg vsaj za enega ponudnika.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

TheBlueOne ::

Lahko kupis. Pa menda niti ni samo eden, pri nekaterih pa imas stikala, da lahko modulom, recimo GPSu odklopis elektriko.

poweroff je izjavil:

Hmmm, komunikacija je nujna za zagotavljanje funkcionalnosti in normalnega delovanja.

LAŽ.


Za funkcionalnost kakor jo vidi google in vecina uporabnikov zna biti, da je nujno.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

TheBlueOne je izjavil:

Lahko kupis. Pa menda niti ni samo eden, pri nekaterih pa imas stikala, da lahko modulom, recimo GPSu odklopis elektriko.

Librem 5 je že nekaj let v statusu “samo še malo pa bo”. Zdaj je v načinu “čez nekaj mesecev...”.

https://shop.puri.sm/shop/librem-5/
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Invictus ::

Lahko povem izkušnje znanca, ki so se igrali z Androidom in firewallom.

Ko so zaprli res vse googlove DNSje in IPje, je telefon prenehal delovati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Pine Phone se tudi zamika prodaja splošni javnosti. Lahko pa kupiš developers' model.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

TheBlueOne ::

Problem je verjetno bolj, da je smartphone kot prvo software. Ce mu vzames kar ponujajo google, apple in podobni, potem si v obdobju pred smart phoni.

zmaugy ::

TheBlueOne je izjavil:

Problem je verjetno bolj, da je smartphone kot prvo software. Ce mu vzames kar ponujajo google, apple in podobni, potem si v obdobju pred smart phoni.


Jaz ne rabim vse te navlake. In verjetno nisem edini poslovni uporabnik, ki ne rabi facebooka, instagrama, gmaila, vibra, whatsappa ... in podobnega sranja.
Rabim brskalnik, email app, ki se poveže na karkoli hočem, glasbeni app, možnost, da iz računalnika gor nalagam file, sms in telefonski app (jasno) - za telefonski app t9 obvezno. Kamera app itak.
Vse ostalo lahko imam na tablici, če rabim.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

TheBlueOne ::

Ti potrebujes kaksno staro NOKIO. So imele tocno to kar isces. In se touchscreena se resis. Za take potrebe nima smisla nosit s sabo taksnega hightecha. Samo kamera zna biti problem.

Kaj kaksen za to narejen Android ROM ni OK? Da bodo zadeve iPhone spolirane verjetno tezko pricakujes, ker je market vseeno relativno majhen. Da ne govorimo, da potem verjetno dosti vec placas za development softwara, ker je edini profit tocka prodaje.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Jaz sem imel pametno napravo pred skoraj 20 leti. Reklo se ji je Palm Tungsten T. Ne vem, kaj si ti takrat uporabljal... Ni bil idealen, ker sem rabil telefon imeti posebej (sem imel pa glasbo v Palmu na sd kartici in 3,5 mm izhod), klical sem iz Palma na BT telefona in na BT audio avta itd., tako da nima smisla, da me pošiljaš na Nokio na tipke.

Zdaj bi rad enostavno kupil telefon, ki bi bil spyware free out of the box. Z garancijo in vsem tem...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Pine Phone se tudi zamika prodaja splošni javnosti. Lahko pa kupiš developers' model.


Si ga naročil in podprl razvoj odprtih telefonov? Kako dela?
The truth is rarely pure and never simple.

XIIT ::

crucial je izjavil:

Za občutek, koliko podatkov se pošilja: Ko na telefon naložimo Microg Lineage (ne navaden Lineage, ta še vedno vsebuje gapps spyware), prihranimo 30 - 50 % baterije. Toliko torej pokuri oddajnik z nenehnim pošljanjem mikrolokacije in ostalih podatkov.

Hvala za predlog, glih vlečem dol MicroG Lineage, ker mi baterija zadnje čase drži malo več pol dneva.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Pero_SLO ::

Še ena opcija še "boljša" kot LineageOS microG je GrapheneOS in Google Pixel telefoni.

LP

karafeka ::

Se pravi pri Androidu se lahko rešiš tega pošiljanja z microg in custom romi, kaj pa pri iosu in iphonu? Ali tam sploh obstaja kakšna rešitev?

crucial ::

Pri Anrdoidu moraš že pred nakupom telefona paziti, da ima Lineage podporo:
https://download.lineageos.org/
Potem cukneš dol microg Lineage ROM:
https://download.lineage.microg.org/

Pri IOS se trackanja in Apple ID-ja ne da ugasniti. Delajo svoj HW in open source softwara zanj ni.

zmaugy je izjavil:

Kako to, da ne morem kupiti nobenega spyware free telefona kot gotovega izdelka? Zagotovo bi bil trg vsaj za enega ponudnika.

Obstaja. Lahko kupiš nekaj modelov s prednaloženim microg Lineage: https://brax.me/prod/host.php?f=_store&...
https://acu2020.org/english-versions/

LeQuack ::

shadeX je izjavil:

Kaj se zgražate. Dejte razumet da je to njihov poslovni model. Brez podatkov ni denarja.


Saj dobijo denar, ki ga daš ko kupiš telefon. Ampak ni jim dovolj, so požrešni in hočejo še več.
Quack !

poweroff ::

Ja, pri Androridu se še da kaj narediti (ampak ne pozabit, da je baseband del še vedno zaprt), za Appla je pa očitno edina rešitev tole:

sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: poweroff ()

Fritz ::

poweroff je izjavil:

Ja, pri Androridu se še da kaj narediti (ampak ne pozabit, da je baseband del še vedno zaprt), za Appla je pa očitno edina rešitev tole:


:))

Se ne bi mogel bolj strinjati.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Valvoline ::

Meizujevi kitajski romi so google free in spyfree (vsaj tako je bilo), xiaomijevi tudi apmpak vohuni pa xiaomi in partija zadaj :)

sbawe64 ::

https://puri.sm/
Discover the Librem 5
A Security & Privacy Focused Phone

The Librem 5 represents the opportunity for you to take back control and protect your private information, your digital life through free and open source software, open governance, and transparency.
2020 is new 1984
Corona World order

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Problem je verjetno bolj, da je smartphone kot prvo software. Ce mu vzames kar ponujajo google, apple in podobni, potem si v obdobju pred smart phoni.


Jaz ne rabim vse te navlake. In verjetno nisem edini poslovni uporabnik, ki ne rabi facebooka, instagrama, gmaila, vibra, whatsappa ... in podobnega sranja.

Saj tega na večini telefonov ni gor, razen če user naloži.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

LeQuack je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kaj se zgražate. Dejte razumet da je to njihov poslovni model. Brez podatkov ni denarja.


Saj dobijo denar, ki ga daš ko kupiš telefon. Ampak ni jim dovolj, so požrešni in hočejo še več.


S tem dobiš napravo samo v najem :)

MrStein ::

crucial je izjavil:

Pri Anrdoidu moraš že pred nakupom telefona paziti, da ima Lineage podporo:
https://download.lineageos.org/
Potem cukneš dol microg Lineage ROM:
https://download.lineage.microg.org/

Pri IOS se trackanja in Apple ID-ja ne da ugasniti. Delajo svoj HW in open source softwara zanj ni.

Seveda je. Linux.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sbawe64 ::

sbawe64 je izjavil:

https://puri.sm/
Discover the Librem 5
A Security & Privacy Focused Phone

The Librem 5 represents the opportunity for you to take back control and protect your private information, your digital life through free and open source software, open governance, and transparency.

Ter
Android /e/: imate dovolj googlovega vohunjenja? Resitev.
Android /e/: imate dovolj googlovega vohunjenja? Resitev.
2020 is new 1984
Corona World order

MrStein ::

naslov IP (le Apple)

Kako Google komunicira s strežniki, ne da bi razkril/posredoval naslov IP?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pine Phone se tudi zamika prodaja splošni javnosti. Lahko pa kupiš developers' model.


Si ga naročil in podprl razvoj odprtih telefonov? Kako dela?

Ne. Oz. ne še.

Problem je čas...
sudo poweroff

Mavrik ::

MrStein je izjavil:

naslov IP (le Apple)

Kako Google komunicira s strežniki, ne da bi razkril/posredoval naslov IP?


Če pogledaš gre za "local IP address" - tko da Apple uploada IP naslov telefona znotraj omrežja. Google in Apple jasno oba vidita tvoj javni IP/IPv6 že zaradi push servisa.
The truth is rarely pure and never simple.

strawman ::

Kako je kaj s trenutnimi Android ROMi, imajo še težave s SafetyNet-om?

pffff ::

shadeX je izjavil:

Kaj se zgražate. Dejte razumet da je to njihov poslovni model. Brez podatkov ni denarja.


Ceprav se verjetno ne bos strinjal (ker si fanboy ali pa ciusto preprosto pocnes enako), da ropanje bank ni primeren poslovni model, enako velja tudi za krajo uporabnikovih podatkov.

strawman je izjavil:

Kako je kaj s trenutnimi Android ROMi, imajo še težave s SafetyNet-om?


Aplikacije, ki ga zahtevajo NE uporabljas in ko bojo to zaceli poceti vsi, SafetyNeta ne bo vec. Sicer pa popatchas aplikacijo, v vecini primerov je za nekoga z malo programerskega znanja trivialno, ce pa tega nimas, si zasebnosti ne zasluzis (googlovo stalisce).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Mavrik ::

strawman je izjavil:

Kako je kaj s trenutnimi Android ROMi, imajo še težave s SafetyNet-om?


Ja, v bistvu so auditorji v Evropi nagruntali da morajo banke zahtevati SafetyNet za kakršen koli dostop ali plačevanje. Tako da bo tega verjetno še več :/
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

strawman ::

pffff je izjavil:


Aplikacije, ki ga zahtevajo NE uporabljas in ko bojo to zaceli poceti vsi, SafetyNeta ne bo vec. Sicer pa popatchas aplikacijo, v vecini primerov je za nekoga z malo programerskega znanja trivialno, ce pa tega nimas, si zasebnosti ne zasluzis (googlovo stalisce).


Ne boš verjel, vendar moram zaradi poklica uporabljat določene enterprise aplikacije, ki zahtevajo SafetyNet. Ta ima svoj namen. Predlagaš da dam v tem primeru kar odpoved?
Vem, da se da aplikacije patchati, ampak sem imel še lansko leto s tem težave, pa ne zaradi neznanja.
Ravno zato sprašujem up-to-date uporabnike, kot naj bi bil ti, kako je trenutno s tem.
Zato lahko nehaš moralizirat če nimaš nič pametnega za pripomnit.

Mavrik ::

strawman je izjavil:



Ne boš verjel, vendar moram zaradi poklica uporabljat določene enterprise aplikacije, ki zahtevajo SafetyNet. Ta ima svoj namen. Predlagaš da dam v tem primeru kar odpoved?
Vem, da se da aplikacije patchati, ampak sem imel še lansko leto s tem težave, pa ne zaradi neznanja.
Ravno zato sprašujem up-to-date uporabnike, kot naj bi bil ti, kako je trenutno s tem.
Zato lahko nehaš moralizirat če nimaš nič pametnega za pripomnit.


Problem je da prihaja hardware attestation za SafetyNet, ki se ga več ne bo dalo popatchati. Tvoj firmin IT skoraj gotovo na svojem omrežju ne bo hotel imeti rootanega / 3rd party firmwara (vsaj naš noče) in bodo telefon kar hitro brcnili z omrežja če ga boš modificiral. Tule se bojim nimaš neke alternative kot pač meti dva telefona :/

Ali pa v https://myactivity.google.com/activityc... ugasniti vse stvari ter na telefonu še ugasniti stvari pod Google opcijo v Settingih.
The truth is rarely pure and never simple.

strawman ::

Mavrik je izjavil:


Problem je da prihaja hardware attestation za SafetyNet, ki se ga več ne bo dalo popatchati. Tvoj firmin IT skoraj gotovo na svojem omrežju ne bo hotel imeti rootanega / 3rd party firmwara (vsaj naš noče) in bodo telefon kar hitro brcnili z omrežja če ga boš modificiral. Tule se bojim nimaš neke alternative kot pač meti dva telefona :/

Ali pa v https://myactivity.google.com/activityc... ugasniti vse stvari ter na telefonu še ugasniti stvari pod Google opcijo v Settingih.


Hvala, 2 telefona sta moja trenutna (in zgleda nadaljna) rešitev.

Kronglc ::

poweroff je izjavil:

Mavrik je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pine Phone se tudi zamika prodaja splošni javnosti. Lahko pa kupiš developers' model.


Si ga naročil in podprl razvoj odprtih telefonov? Kako dela?

Ne. Oz. ne še.

Problem je čas...


Jaz ga imam. Ni še za vsakodnevno uporabo.
Sem pa z https://www.ubports.com že nekaj let brez androida in se da čisto lepo živet.

solatko ::

Lumia 950xl za rabo, Realmi7 za klikin.
Delo krepa človeka

49106 ::

poweroff je izjavil:

Ja, pri Androridu se še da kaj narediti (ampak ne pozabit, da je baseband del še vedno zaprt), za Appla je pa očitno edina rešitev tole:



Kaj je matthai, a še slike ne znaš več prilepit.

TheBlueOne je izjavil:

Ti potrebujes kaksno staro NOKIO. So imele tocno to kar isces. In se touchscreena se resis. Za take potrebe nima smisla nosit s sabo taksnega hightecha. Samo kamera zna biti problem.


Kaj predlagaš namesto tega, fizično qwerty tipkovnico? Btw zakaj mu sploh predlagaš, da se reši touchscreena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Boobiz ::

crucial je izjavil:

Za občutek, koliko podatkov se pošilja: Ko na telefon naložimo Microg Lineage (ne navaden Lineage, ta še vedno vsebuje gapps spyware), prihranimo 30 - 50 % baterije. Toliko torej pokuri oddajnik z nenehnim pošljanjem mikrolokacije in ostalih podatkov.


Tole je treba popravit, ker je zavajanje. "navaden" Lineage OS po defaultu ne vsebuje GAPPS sranja, niti ni od njih v nobeni meri odvisen.
Sam lavfam LOS brez GAPPSOV in brez MicroG in mi nič ne manjka.

Dodam pa v temo tole. Na ebayu obstaja en uporabnik z odličnim feedbackom, ki prodaja degooglane naprave. ROMi rangirajo od simple /e/ do najbolj hardcore GrapeneOS. Če je komu do eksperimentiranja ali pa novega telefona.
I'm drunk, what's your excuse?

tiborrr ::

Invictus je izjavil:

Lahko povem izkušnje znanca, ki so se igrali z Androidom in firewallom.

Ko so zaprli res vse googlove DNSje in IPje, je telefon prenehal delovati...

Ne bo ravno držalo, zaprem vse DNSje in zadeva deluje.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

b3D_950 ::

Če odklopiš wifi in podatkovni promet se še vedno connecta na internet?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Elysium ::

Jaz bi samo dodal, da dokler sem uporabljal katerikoli Windows Mobile 10 telefon ali starejši od evil Microsofta, mi je bilo 1GB podatkov pri Mobitelu povsem dovolj. Kakor hitro pa sem nabavil Android telefon, pa sem že prvi mesec to mejo presegel. Pri tem bi dodal, da razne YouTube videe in podobne zadeve v 99% gledam le na domačem WiFi in ne preko mobilnega operaterja. Torej je bila razlika v prenosu podatkov v teh Googlovih vohunskih podatkih.

Elysium ::

strawman je izjavil:

pffff je izjavil:


Aplikacije, ki ga zahtevajo NE uporabljas in ko bojo to zaceli poceti vsi, SafetyNeta ne bo vec. Sicer pa popatchas aplikacijo, v vecini primerov je za nekoga z malo programerskega znanja trivialno, ce pa tega nimas, si zasebnosti ne zasluzis (googlovo stalisce).


Ne boš verjel, vendar moram zaradi poklica uporabljat določene enterprise aplikacije, ki zahtevajo SafetyNet. Ta ima svoj namen. Predlagaš da dam v tem primeru kar odpoved?

Jaz bi naredil tako. Če hoče tvoja firma, da imaš na telefonu instaliran SafetyNet, potem naj ti zagotovijo službeni telefon, kjer boš imel SafetyNet instaliran. Na svojem telefonu pač tega ne boš imel.

Mavrik ::

Elysium je izjavil:

Jaz bi samo dodal, da dokler sem uporabljal katerikoli Windows Mobile 10 telefon ali starejši od evil Microsofta, mi je bilo 1GB podatkov pri Mobitelu povsem dovolj. Kakor hitro pa sem nabavil Android telefon, pa sem že prvi mesec to mejo presegel. Pri tem bi dodal, da razne YouTube videe in podobne zadeve v 99% gledam le na domačem WiFi in ne preko mobilnega operaterja. Torej je bila razlika v prenosu podatkov v teh Googlovih vohunskih podatkih.


Dvomim da si tolk zanimiv da bi se o tebi dalo narediti 1GB podatkov na mesec. Bolj verjetno si dejansko začel telefon uporabljat ker je bilo kaj smiselnega za namestit.

b3D_950 je izjavil:

Če odklopiš wifi in podatkovni promet se še vedno connecta na internet?


Ne, Invictus je spet preveč golaža pojedel in mal neumnosti piše. :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Applov iOS 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9922721 (17336)          
»

Apple WWDC: iOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8323298 (14519) razerznak
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795478 (84576) amacar
»

iOS 4 je prispel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11531292 (28272) PrimozR

Več podobnih tem