» »

Android domov pošilja 20-krat več podatkov kot iOS, iOS pobira lokacijo od neprijavljenih uporabnikov

1
2
»

Elysium ::

Mavrik je izjavil:

Elysium je izjavil:

Jaz bi samo dodal, da dokler sem uporabljal katerikoli Windows Mobile 10 telefon ali starejši od evil Microsofta, mi je bilo 1GB podatkov pri Mobitelu povsem dovolj. Kakor hitro pa sem nabavil Android telefon, pa sem že prvi mesec to mejo presegel. Pri tem bi dodal, da razne YouTube videe in podobne zadeve v 99% gledam le na domačem WiFi in ne preko mobilnega operaterja. Torej je bila razlika v prenosu podatkov v teh Googlovih vohunskih podatkih.


Dvomim da si tolk zanimiv da bi se o tebi dalo narediti 1GB podatkov na mesec. Bolj verjetno si dejansko začel telefon uporabljat ker je bilo kaj smiselnega za namestit.

b3D_950 je izjavil:

Če odklopiš wifi in podatkovni promet se še vedno connecta na internet?


Ne, Invictus je spet preveč golaža pojedel in mal neumnosti piše. :)

Mislim, da se konkretno motiš, ker sem z Windows telefoni počel vse, kar sedaj počnem na Android telefonu. V mnogo primerih sem imel na svojem Windows telefonu mnogo več aplikacij, kot nekdo, ki ima iOS ali Android telefon.

BigWhale ::

Jaz, ko sem imel Nokio 3310 sem VSE pocel na telefonu, zdaj ko imam pa Androida mi pa nad bajto letajo vojaski helikopterji. Nakljucje???

Po mojem bi blo fajn, da nehate z nekimi anekdotnimi primeri. Na dan vrzte konkretne teste in konkretne stevilke.

poweroff ::

Saj o konkretnih številkah govori novica.

In dejstvo je, da če greš na net preko PiHole, ti dejansko dela internet hitreje. Po mojih opažanjih je tudi telefon na Lineage delal hitreje in kuril manj baterije. Nimam pa konkretnih meritev.

Ampak kot rečeno, konkretne meritve so v novici.
sudo poweroff

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Saj o konkretnih številkah govori novica.


Hm, a novica govori o kakih številkah? :) Če prebereš članek, boš pogruntal da se pri "20x" gre za 3.6MB prenešene telemetrije in podatkov za konfiguracijo aplikacij ob prvem zagonu. Članek tudi omenja da se na Wifiju prenese cca. 900MB podakov ob factory resetu, kar je večinoma posodobitev aplikacij (članek tudi za primerjavo pove da iOS prenese cca. 2.6GB podatkov). Teh prenosnov na 4G/LTE ni.

Play services v poprečju prenese ranga 15-35MB podatkov na mesec. Ta podatek pride točno s te telemetrije čez katero tu grmiš in skrbi za to, da se hitro najdejo hrošči ki bi prenos podatkov bistveno povečali. Tako da je nabijanje o porabi 1GB podatkov (30x več kot v renici) samo to - nabijanje. Je pa lažje kriviti Google kot priznati da si stankal kakšen film ali posodobil aplikacije na 4Gju ponesreči.

poweroff je izjavil:


In dejstvo je, da če greš na net preko PiHole, ti dejansko dela internet hitreje. Po mojih opažanjih je tudi telefon na Lineage delal hitreje in kuril manj baterije. Nimam pa konkretnih meritev.

Ampak kot rečeno, konkretne meritve so v novici.


Seveda, če zmanjšaš količino prenesene vsebine na webu, potem ti rendranje strani dela hitreje. Ne vem kaj ma to veze z Androidom, ampak res je :) Če izklopiš nalaganje slik bo še hitreje.

Lineage jasno tudi lahko kuri manj baterije, predvsem zato ker si odstranil nekaj precej potratnih servisov (glavni vir porabe energije je push messaging servis, ki ga Lineage privzeto nima, drugi večji vir pa je večinoma Location History in Activity Detection API). V praksi se izkaže da je delovanje teh APIjev pomembno za uporabnike in razvijalce.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Zimonem ::

push messaging servis

Znaša par kb pri imap.

poweroff ::

Ne, delovanje teh servisov je pomembno za razvijalce. Ki nam hočejo prodati, da je tudi za uporabnike.

Dejstvo je, da ima največji interes za zbiranje teh podatkov Google (in CrApple), uporabniki pa najmanjšega.
sudo poweroff

Zimonem ::

poweroff je izjavil:

Ne, delovanje teh servisov je pomembno za razvijalce. Ki nam hočejo prodati, da je tudi za uporabnike.

Dejstvo je, da ima največji interes za zbiranje teh podatkov Google (in CrApple), uporabniki pa najmanjšega.

Ne razumem.

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Ne, delovanje teh servisov je pomembno za razvijalce. Ki nam hočejo prodati, da je tudi za uporabnike.

Dejstvo je, da ima največji interes za zbiranje teh podatkov Google (in CrApple), uporabniki pa najmanjšega.


Men tud ni čist jasn kaj hočeš povedati. Si pomešal telemetrijo (o čemer govori ta članek) in APIje, ki jih nudi aplikacijam Play Services (o čemer sem govoril jaz)?
The truth is rarely pure and never simple.

Zimonem ::

Push on client ni isto kot Push ob server. Diskrepanca pride pa od kje? Ajde nekaj, od menjanja baznih postaj in posledično novih avtentikacij. Ampak številke niso logične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Mavrik ::

Zimonem je izjavil:

Push on client ni isto kot Push ob server. Diskrepanca pride pa od kje? Ajde nekaj, od menjanja baznih postaj in posledično novih avtentikacij. Ampak številke niso logične.


Številke česa? Večina prenesenih podatkov (v MB) je telemetrija, ampak se tudi večinoma prenese med polnjenjem telefona na Wifiju in nima nekega vpliva na baterijo. Večina porabljene baterije pa pade na FCM idle povezavo, activity detection in LH, kar je ločeno od telemetrije. Oboje pa živi v istem paketu, zato je accounting skupen.

Saj to niso težki koncepti no :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zimonem ::

Mavrik je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Push on client ni isto kot Push ob server. Diskrepanca pride pa od kje? Ajde nekaj, od menjanja baznih postaj in posledično novih avtentikacij. Ampak številke niso logične.


Številke česa? Večina prenesenih podatkov (v MB) je telemetrija, ampak se tudi večinoma prenese med polnjenjem telefona na Wifiju in nima nekega vpliva na baterijo. Večina porabljene baterije pa pade na FCM idle povezavo, activity detection in LH, kar je ločeno od telemetrije. Oboje pa živi v istem paketu, zato je accounting skupen.

Saj to niso težki koncepti no :)

Kakšne telemetrije je večje vprašanje, pa Push servise je men povsem jasno , koliko date potrebujejo in prenašajo.

d4vid ::

In potem jaz kupim huaweia, ki se ga ne da rootat, gor pa teče tako google kot huaweijevi servisi. Pa se vse pošilja googlu in kitajcem, fino.
Je kaka druga opcija, da bi odstranil to kitajsko navlako iz huaweija, od začetka je blo vredu, sedaj pa reklame dobivam parkrat na dan kot obvestilo in mi gre malo na živce.
Sem reku, da ga ne menjam, dokler dela, pa očitno bo treba it na nek pixel s custom romom.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

scrim ::

https://www.reddit.com/r/android/commen...

Mislim da lahko na XDA-developers dobis celo listo kateri appi so safe za removat.

mtosev ::

Jaz mam kitajca blackview za 120e pa še nobene reklame nisem videl.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Master_Yoda ::

Jaz bi naredil tako. Če hoče tvoja firma, da imaš na telefonu instaliran SafetyNet, potem naj ti zagotovijo službeni telefon, kjer boš imel SafetyNet instaliran. Na svojem telefonu pač tega ne boš imel.


Aha, in potem ne mores nakupovati preko spleta ker je to sranje potrebno da imas aplikacije slovenskih bank, s katerimi potrjujes nakupe. Da ne govorimo o tem kako moras imeti IOS ali Android napravo za to da koristis bancne storitve sploh.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Kupiš en phone za 90e in ga maš za potrjevanje nakupov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Boobiz ::

Master_Yoda je izjavil:

Jaz bi naredil tako. Če hoče tvoja firma, da imaš na telefonu instaliran SafetyNet, potem naj ti zagotovijo službeni telefon, kjer boš imel SafetyNet instaliran. Na svojem telefonu pač tega ne boš imel.


Aha, in potem ne mores nakupovati preko spleta ker je to sranje potrebno da imas aplikacije slovenskih bank, s katerimi potrjujes nakupe. Da ne govorimo o tem kako moras imeti IOS ali Android napravo za to da koristis bancne storitve sploh.


Vse banke nimajo teh potreb. NKBM (kurac jih gleda z vsemi potezami zadnje čase) omogoča potrjevanje nakupov na rootanem telefonu brez google servicov. SafetyNet pride v poštev šele, ko želiš kartico dodat za plačevanje s telefonom (preko NFC). To, če mene prašaš, je dobra implementacija. SKB ima potrjevanje nakupov znotraj bančnega appa, ker nimajo denarnice in posledično sklepam (ko poženem demo način znotraj appa na svojem fonnu), da tudi mora normalno delat na rootanem telefonu in/ali telefonu, ki ne passa SafetyNeta.
Za ostale banke ne vem, ampak SafetyNet za potrjevanje nakupov je stupid. Za plačevanje pa ima nek smisel.
I'm drunk, what's your excuse?

Ales ::

Boobiz je izjavil:

SKB ima potrjevanje nakupov znotraj bančnega appa, ker nimajo denarnice in posledično sklepam (ko poženem demo način znotraj appa na svojem fonnu), da tudi mora normalno delat na rootanem telefonu in/ali telefonu, ki ne passa SafetyNeta.

Nazadnje ko sem probal SKB app ni hotel delati na z Magiskom rootanem telefonu, kjer sta bila root in Magisk skrita in kjer je tak telefon dejansko prišel čez SafetyNet. Na takem, ki sploh čez SafetyNet ne pride, po moje ni šans. No, govorim za nemodificiran SKB app...

Spura ::

Boobiz je izjavil:

SKB ima potrjevanje nakupov znotraj bančnega appa, ker nimajo denarnice in posledično sklepam (ko poženem demo način znotraj appa na svojem fonnu), da tudi mora normalno delat na rootanem telefonu in/ali telefonu, ki ne passa SafetyNeta.

SKB credit card placila lahko potrjujes tudi v rekono aplikaciji ce hoces.

LeQuack ::

Ja kr dobr je Google to zlobiral, da ljudje za bančne aplikacije ne smejo met roota. Vedno bolj pogoltni ratujejo in vedno več oglasov, vedno več osebnih podatkov zbirajo in prodajajo. Hkrati pa kritizirajo Kitajce kako so kao komunisti, medtem pa sami izvajajo isto taktike.
Quack !

Mavrik ::

LeQuack je izjavil:

Ja kr dobr je Google to zlobiral, da ljudje za bančne aplikacije ne smejo met roota. Vedno bolj pogoltni ratujejo in vedno več oglasov, vedno več osebnih podatkov zbirajo in prodajajo. Hkrati pa kritizirajo Kitajce kako so kao komunisti, medtem pa sami izvajajo isto taktike.


Ne krivi Googla za debilizem tvojih bank. Tudi root detectiona ni Google lobiral pa so tvoje ljube banke veselo to tlačile v njihove aplikacije brez razloga. Pizdi svoji banki. (Ampak tole je težko ne? Pizdit na forumu je lahko, pritožiti se svoji nategovalski banki pa zahteva malo dela.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

LeQuack ::

Mavrik je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ja kr dobr je Google to zlobiral, da ljudje za bančne aplikacije ne smejo met roota. Vedno bolj pogoltni ratujejo in vedno več oglasov, vedno več osebnih podatkov zbirajo in prodajajo. Hkrati pa kritizirajo Kitajce kako so kao komunisti, medtem pa sami izvajajo isto taktike.


Ne krivi Googla za debilizem tvojih bank. Tudi root detectiona ni Google lobiral pa so tvoje ljube banke veselo to tlačile v njihove aplikacije brez razloga. Pizdi svoji banki. (Ampak tole je težko ne? Pizdit na forumu je lahko, pritožiti se svoji nategovalski banki pa zahteva malo dela.)


Aja a so banke sprogramirale ta check da je telefon rootan? Nisem vedel da imajo dostop da lahko kar Androidovo source kodo spreminjajo, weird. In pa ja, banke so seveda isto pogoltne in izkoriščevalske, ampak to ne pomeni da Google ni.
Quack !

Ales ::

LeQuack je izjavil:

Aja a so banke sprogramirale ta check da je telefon rootan? Nisem vedel da imajo dostop da lahko kar Androidovo source kodo spreminjajo, weird.
Vsaka aplikacija lahko to sama preverja, seveda. In ne rabi spreminjat Android izvorne kode zato...

LeQuack ::

Ales je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Aja a so banke sprogramirale ta check da je telefon rootan? Nisem vedel da imajo dostop da lahko kar Androidovo source kodo spreminjajo, weird.
Vsaka aplikacija lahko to sama preverja, seveda. In ne rabi spreminjat Android izvorne kode zato...


Ja hočem reči, Google ponuja za to nek flag v svojem API-ju, ki da aplikaciji vedeti ali je bil telefon rootan. Google je veliko dela vložil, da aplikacija ima dostop do te informacije, in še več dela, da uporabnik ne more zakriti tega. Torej je očitno nek interes tako s strani Googla da tako informacijo ponuja in da jo aplikacije lahko uporabijo.
Quack !

Zimonem ::

Ja hočem reči, Google ponuja za to nek flag v svojem API-ju, ki da aplikaciji vedeti ali je bil telefon rootan. Google je veliko dela vložil, da aplikacija ima dostop do te informacije, in še več dela, da uporabnik ne more zakriti tega. Torej je očitno nek interes tako s strani Googla da tako informacijo ponuja in da jo aplikacije lahko uporabijo.

Kakega dela že, in koko težko je stvar zaobiti?

LeQuack ::

Zimonem je izjavil:

Ja hočem reči, Google ponuja za to nek flag v svojem API-ju, ki da aplikaciji vedeti ali je bil telefon rootan. Google je veliko dela vložil, da aplikacija ima dostop do te informacije, in še več dela, da uporabnik ne more zakriti tega. Torej je očitno nek interes tako s strani Googla da tako informacijo ponuja in da jo aplikacije lahko uporabijo.

Kakega dela že, in koko težko je stvar zaobiti?


Ni težko rootati, zelo težko pa je skriti pred Googlom (in posredno bančno aplikacijo), da si to naredil. Razen če so zanje časa kakšni novi hacki, ki jih ne poznam.
Quack !

BigWhale ::

LeQuack je izjavil:

Ja hočem reči, Google ponuja za to nek flag v svojem API-ju, ki da aplikaciji vedeti ali je bil telefon rootan. Google je veliko dela vložil, da aplikacija ima dostop do te informacije, in še več dela, da uporabnik ne more zakriti tega. Torej je očitno nek interes tako s strani Googla da tako informacijo ponuja in da jo aplikacije lahko uporabijo.


A Google banki zvija roke in jih sili v uporabo teh APIjev? AFAIK jih ne. Tko da se vedno tle ostane to, da bi ti moral tezit banki.

Karen ::

V informacijo: OP7pro telefon, rootan z Magisk-om, vključiš opcijo MagiskHide, ti preimenuje aplikacijo v random ime, pa nobena aplikacija ne ve da je telefon rootan. Preizkušeno ni težav z bančnimi aplikacijami, ki jih imam gor: Klikpro, mSberbank, mBank@Net (NKBM), drugih bančnih aplikacij pa nimam. Tudi ostali app-i ki preverjajo če je telefon rootan ali ni delujejo brez težav. Tako da se kot kaže ni težko skriti pred Googlom kar se tega tiče (zaenkrat).

Mavrik ::

LeQuack je izjavil:



Aja a so banke sprogramirale ta check da je telefon rootan? Nisem vedel da imajo dostop da lahko kar Androidovo source kodo spreminjajo, weird. In pa ja, banke so seveda isto pogoltne in izkoriščevalske, ampak to ne pomeni da Google ni.



Ne vem kaj nabijaš, vsakdo ima dostop do Android izvorne kode (na https://cs.android.com jo vidiš) in root detektorji so bili del bančnih aplikacij že leta. V resnici zgleda da fundamentalno ne razumeš osnov - ker aplikacije morajo biti sposobne videt root za njegovo uporabo, ga lahko jasno vidijo tudi bančne aplikacije. Kakšen smisel bi drugače vse skupaj imelo? :)

Ker se je nekdo pri PCI compliancu sprdnil da morajo obstajati in so to potem lepo slepo sledile vse banke. SafetyNet je glih nastal s tega razloga - ker so banke uporabljale nesposobno napisane knjižnice, ki so blokirale uporabo legitimnim uporabnikom na manj uporabnih telefonih se je pod pritiskom bančnih regulatorjev pač razvil ustrezen API.

O tem kaj si Google misli o APIju ti pove dejstvo da SafetyNet ni zahtevan za nobeno od aplikacij (razen ene - Google Pay, ki pa mora iti čez PCI compliance in je tam uporaba tega detektorja zahtevana).

Tako da nehi nabijati tule o neumnostih pa raje pejt napisat en dopis banki o tem kaj si misliš o nepotrebnih omejitvah. Pa še slovensko bodo znali in te vzeli kot stranko!
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Applov iOS 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9922724 (17339)          
»

Apple WWDC: iOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8323321 (14542) razerznak
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795575 (84673) amacar
»

iOS 4 je prispel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11531295 (28275) PrimozR

Več podobnih tem