» »

Samsung in Mastercard preizkušata biometrične plačilne kartice

Samsung in Mastercard preizkušata biometrične plačilne kartice

Slo-Tech - Včasih so imele kartice magnetni zapis, zato smo se ob transakcijah podpisovali, sedaj imajo čipe, ki terjajo vpis kode PIN. V prihodnosti pa bi lahko zadoščal že prstni odtis, menita Samsung in Mastercard. Biometrične kartice, ki sicer niso nova tehnologija, saj so jih prvikrat pokazali že leta 2017 in testirali v Južni Afriki ter na Cipru, bodo sedaj začeli preizkušati v Južni Koreji.

Nove plačilne kartice bodo imele nove Samsungove čipe, ki bodo omogočali plačevanje na vseh običajnih terminalih. Za potrditev plačila bo dovolj, da imetnik kartice prisloni svoj prst na čip, ki bo prebral prstni odtis in ob pozitivnem rezultatu odobril transakcijo. S tem bo odpadla tudi potreba po dotikanju kateregakoli dela terminala z roko, kar bo varnejše tudi za ljudi.

Za zdaj v najavi, ki preizkus na terenu obljublja še za letos, manjkajo ključne informacije. Prstni odtis oziroma iz njega izračunana zgoščena vrednost se bo morala primerjati z referenčno vrednostjo. Ni jasno, kje in kako bo Mastercard prstne odtise imetnikov shranjeval in kakšni bodo varnostni protokoli.

27 komentarjev

DjTonic ::

Ne zdi se mi ravno posrečena zamisel. Vse gre v smer plačevanja s telefoni/urami preko NFC, ki deluje čisto ok. Škoda razvoja, za odkrivanje tople vode.

Mr.B ::

DjTonic je izjavil:

Ne zdi se mi ravno posrečena zamisel. Vse gre v smer plačevanja s telefoni/urami preko NFC, ki deluje čisto ok. Škoda razvoja, za odkrivanje tople vode.

Potem ne rabiš več Master Card v fizični obliki, samo v elektronski. Čak pa še to ne rabim, saj lahko plačujem z debetno kartico, čak... Aja lahko zaprejo duri, nebi ravno kupoval delnice od mastercarda... Razumeš.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jshadlsa232 ::

DjTonic je izjavil:

Ne zdi se mi ravno posrečena zamisel. Vse gre v smer plačevanja s telefoni/urami preko NFC, ki deluje čisto ok. Škoda razvoja, za odkrivanje tople vode.

In s cem mislis da se opravi placilo prek NFCja? NFC je samo nacin vzpostavitve transakcije.

Mike_Rotch ::

Kako misliš s čim? Plačilne kartice že lep čas nisi več samo fizične. Jaz že nekaj časa ne nosim sabo drugega kot telefon.

wajdouc ::

S tem bo odpadla tudi potreba po dotikanju kateregakoli dela terminala z roko, kar bo varnejše tudi za ljudi.

WTF? Mi lahko kdo razloži, kako je človeštvo preživelo do leta 2020?

DjTonic ::

jshadlsa232 je izjavil:

DjTonic je izjavil:

Ne zdi se mi ravno posrečena zamisel. Vse gre v smer plačevanja s telefoni/urami preko NFC, ki deluje čisto ok. Škoda razvoja, za odkrivanje tople vode.

In s cem mislis da se opravi placilo prek NFCja? NFC je samo nacin vzpostavitve transakcije.

Fizično/Virtualno dodaš v mobilno denarnico in plačuješ (Npr Apple Pay,...). Vsaj iz mojega stališča potrebe po fizičnih karticah ni več.

shadeT ::

wajdouc je izjavil:

S tem bo odpadla tudi potreba po dotikanju kateregakoli dela terminala z roko, kar bo varnejše tudi za ljudi.

WTF? Mi lahko kdo razloži, kako je človeštvo preživelo do leta 2020?

/sarcasmon
Zato pa smo kjer smo - v corona časih. Ker smo tipkali PIN v trgovinah. Zdaj pa ne bo več tega potrebnega, saj nas bosta Samsung in Mastercard rešila. Mimogrede bosta pobrala še vse prstne odtise, ampak človeštvo bo rešeno.
/sarcasmoff

PandaFlow2 ::

Mr.B je izjavil:

Potem ne rabiš več Master Card v fizični obliki, samo v elektronski. Čak pa še to ne rabim, saj lahko plačujem z debetno kartico, čak... Aja lahko zaprejo duri, nebi ravno kupoval delnice od mastercarda... Razumeš.


Obstajajo tudi debetne MasterCard kartice. Če pa misliš vrhunec slovenskega bančništva, Maestro debit card... Maestro je v lasti MasterCard.

#000000 ::

samo še dodaten piskrček za Samsung in seveda ostale ki počnejo podobno ima jih kr neki

Mr.B ::

PandaFlow2 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Potem ne rabiš več Master Card v fizični obliki, samo v elektronski. Čak pa še to ne rabim, saj lahko plačujem z debetno kartico, čak... Aja lahko zaprejo duri, nebi ravno kupoval delnice od mastercarda... Razumeš.


Obstajajo tudi debetne MasterCard kartice. Če pa misliš vrhunec slovenskega bančništva, Maestro debit card... Maestro je v lasti MasterCard.

Ne razumeš, celotrni posel bazira na plastiki ki jo nosiš v denarnici. Enostavno se pripravlja za prehod, model ipred deset let ne more preživeti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fikus_ ::

Kaj pravite, ali bo prstni odtis s sredinca tudi ok?

kow ::

DjTonic je izjavil:


Fizično/Virtualno dodaš v mobilno denarnico in plačuješ (Npr Apple Pay,...). Vsaj iz mojega stališča potrebe po fizičnih karticah ni več.

Naslednja stvar, ki se jo moras vprasati je... koliko casa bo se potreba po virtualnih karticah. Max 5 let?

alkor ::

DjTonic je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

DjTonic je izjavil:

Ne zdi se mi ravno posrečena zamisel. Vse gre v smer plačevanja s telefoni/urami preko NFC, ki deluje čisto ok. Škoda razvoja, za odkrivanje tople vode.

In s cem mislis da se opravi placilo prek NFCja? NFC je samo nacin vzpostavitve transakcije.

Fizično/Virtualno dodaš v mobilno denarnico in plačuješ (Npr Apple Pay,...). Vsaj iz mojega stališča potrebe po fizičnih karticah ni več.



Se strinjam...

Kartic prakticno vec ne potrebujemo...telefon, ura in to je to.....
LP, a

hipertija ::

fikus_ je izjavil:

Kaj pravite, ali bo prstni odtis s sredinca tudi ok?

kaj pa pohorci, ki nimajo prstov? bo v redu, če s taspodnjim prtisne na kartico?
Prekle za kurnk

A_A ::

alkor je izjavil:

DjTonic je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

DjTonic je izjavil:

Ne zdi se mi ravno posrečena zamisel. Vse gre v smer plačevanja s telefoni/urami preko NFC, ki deluje čisto ok. Škoda razvoja, za odkrivanje tople vode.

In s cem mislis da se opravi placilo prek NFCja? NFC je samo nacin vzpostavitve transakcije.

Fizično/Virtualno dodaš v mobilno denarnico in plačuješ (Npr Apple Pay,...). Vsaj iz mojega stališča potrebe po fizičnih karticah ni več.



Se strinjam...

Kartic prakticno vec ne potrebujemo...telefon, ura in to je to.....

Vsi ne uporabljamo japke :)

Mike_Rotch ::

Google pay tudi dela. Pri nas sicer ne povsem out of the box, je treba na roke naložit app. Ampak verjetno bo prej google pay udarno podprt kot tale kartica s prstnim odtisom.

pffff ::

alkor je izjavil:

DjTonic je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

DjTonic je izjavil:

Ne zdi se mi ravno posrečena zamisel. Vse gre v smer plačevanja s telefoni/urami preko NFC, ki deluje čisto ok. Škoda razvoja, za odkrivanje tople vode.

In s cem mislis da se opravi placilo prek NFCja? NFC je samo nacin vzpostavitve transakcije.

Fizično/Virtualno dodaš v mobilno denarnico in plačuješ (Npr Apple Pay,...). Vsaj iz mojega stališča potrebe po fizičnih karticah ni več.



Se strinjam...

Kartic prakticno vec ne potrebujemo...telefon, ura in to je to.....


Ko bosta zlezla iz pubertete in ugotovila (upam sicer, da tega ne bosta ugotovila nikoli, prevec je ze okvarjenih genov na svetu), da je podmladek treba kdaj poslati v trgovino se bosta premislila. Razen tega pa pametne ure nosijo samo bedaki, ki bi radi izgledali bolj pametni, kot navaden zabit potrosnik, samo ne vedo kako. Ker so samo navadni zabiti potrosniki.

Mike_Rotch je izjavil:

Google pay tudi dela. Pri nas sicer ne povsem out of the box, je treba na roke naložit app. Ampak verjetno bo prej google pay udarno podprt kot tale kartica s prstnim odtisom.


Advertising podjetjem ne das nobenega upravljanja s svojim denarjem ali transakcijami. Za kaj takega moras biti pa ze malo nor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Mike_Rotch ::

V čem je problem podmladka? Ne razumem čisto.

Advertising podjetjem ne das nobenega upravljanja s svojim denarjem ali transakcijami. Za kaj takega moras biti pa ze malo nor.


Ker?

pffff ::

Mike_Rotch je izjavil:

V čem je problem podmladka? Ne razumem čisto.


V tem je problem:

Mike_Rotch je izjavil:


Advertising podjetjem ne das nobenega upravljanja s svojim denarjem ali transakcijami. Za kaj takega moras biti pa ze malo nor.


Ker?


Ker naivno delujejo na prvo zogo in hype. U lej, nova blesceca aplikacija (in se tolazite, da vam dejansko nekaj olajsajo, dejansko pa s plastiko hitreje placas kot s telefonom). Firmam, katerih poslovni model je, da vnovcijo tvoje podatke, ne dajes svojih podatkov. Sploh ne o zdravstvenem stanju in financah, moznost za zlorabo teh podatkov je neskocno, od zavarovalnic naprej, sploh glede na to, da so kriminalci, ki se niti zakonov ne drzijo (GDPR). Ker ti bo slej ko prej zal. Nehajte hraniti distopijo in hkrati pljuvati cez kitajce, ker tocno tja rinete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Mike_Rotch ::

dejansko pa s plastiko hitreje placas kot s telefonom


Ne pa ne. Plačaš enako hitro, s tem, da je telefon bolj varen (fingerprint reader oz. prepoznavanje obraza je že vgrajeno), vedno ga imam sabo pa ni mi treba vtipkat pina.

Firmam, katerih poslovni model je, da vnovcijo tvoje podatke, ne dajes svojih podatkov.


Jaz se sicer tukaj probam držat firme, katere poslovni model je, da mi zaračunajo 20% preveč za hardware, moje podatke pa pustijo pri miru.

Ampak realnost je taka, da ima Google že zda podatke o tvoji plačilni kartici. Razen, če živiš v jami in nisi še nikoli kupil aplikacije v play storu, plačal storitve googlu, kupoval preko spleta in shranil kartico v "wallet"...

Glede na to, da so hudobni kriminalci načeloma tudi spletne banke ne bi smel uporabljati, ker imajo možnost spremljati tvoje stanje?

(pustimo dejstvo, da je situacija povsem enaka pri bankah in ponudnikih karic, samo, da je ime korporacije drugačno).

Vlayke ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ampak realnost je taka, da ima Google že zda podatke o tvoji plačilni kartici. Razen, če živiš v jami in nisi še nikoli kupil aplikacije v play storu, plačal storitve googlu, kupoval preko spleta in shranil kartico v "wallet"...

Tu mešaš dve zadevi, ki med seboj nista nikakor povezani.

Ena stvar je, da z nekim plačilnim sredstvom nekomu nekaj plačaš. To je to, o čemer ti govoriš.

Druga stvar je pa, da nekdo postane tvoj posrednik pri plačevanju. Zelo drugače.

V prvem primeru bo Google vedel samo kaj si kupil pri njem. V drugem primeru pa bo vedel kaj kupuješ kjerkoli. Ravno tako bo iz tega z zelo visoko mero verjetnosti potuhal tvoje finančno stanje in še kaj.

Mike_Rotch ::

Ni bistvene razlike. Če so lopovi, bodo tvoje stanje potuhtali v vsakem primeru. Podatke o tem kolikokrat kupuješ in za koliko imajo že zdaj, če imaš kreditno kartico shranjeno pri njih.

Anyway, za tiste, ki jih daje paranoja še vedno obstajajo virtualne kartice.

pffff ::

Mike_Rotch je izjavil:

dejansko pa s plastiko hitreje placas kot s telefonom


Ne pa ne. Plačaš enako hitro, s tem, da je telefon bolj varen (fingerprint reader oz. prepoznavanje obraza je že vgrajeno), vedno ga imam sabo pa ni mi treba vtipkat pina.

Firmam, katerih poslovni model je, da vnovcijo tvoje podatke, ne dajes svojih podatkov.


Jaz se sicer tukaj probam držat firme, katere poslovni model je, da mi zaračunajo 20% preveč za hardware, moje podatke pa pustijo pri miru.

Ampak realnost je taka, da ima Google že zda podatke o tvoji plačilni kartici. Razen, če živiš v jami in nisi še nikoli kupil aplikacije v play storu, plačal storitve googlu, kupoval preko spleta in shranil kartico v "wallet"...

Glede na to, da so hudobni kriminalci načeloma tudi spletne banke ne bi smel uporabljati, ker imajo možnost spremljati tvoje stanje?

(pustimo dejstvo, da je situacija povsem enaka pri bankah in ponudnikih karic, samo, da je ime korporacije drugačno).


Glej videe:

https://slo-tech.com/forum/t781985/zace...

Uci se. Nimas blage veze, padas na marketinske fore in to tiste na prvo zogo.

To, da mislis, da gre za paranojo je pa samo tvoje neznanje in tole:
https://insight.kellogg.northwestern.ed...

Vprasanje je samo ali si open minded in bos prisel do tega, da govoris neumnosti in podpihujes znamke, da so se bolj skodljive, vse to sem ze videl pred Snowdenom, ko so razni kreteni natikali aluminijaste celade vsakemu, ki je opozoril na to in se sopirili, da nimajo nic za skrivat. Na koncu se je izkazalo, da so imeli "paranoiki" prav, kreteni pa so bili samo vase in svoj brand zagledani nerazgledani cepci. In enako se bo zgodilo tudi sedaj, ne vem pa zakaj je treba za vsako stvar cakati, da postane resen problem, preden se jo zacne resevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Mike_Rotch ::

Uci se. Nimas blage veze, padas na marketinske fore in to tiste na prvo zogo.


Vsi padamo na marketinške fore. Tisočletja evolucije so naredila svoje.

To, da mislis, da gre za paranojo je pa samo tvoje neznanje in tole:


Ne vidim povezave med tem člankom in izbranim načinom plačila. Sem kaj zgrešil?

Vprasanje je samo ali si open minded in bos prisel do tega, da govoris neumnosti in podpihujes znamke, da so se bolj skodljive


Nisem dovolj open minded, da bi živel v jami, brez interneta, priznam.

Me pa resnično zanima kaj točno naj bi bila ta apokalipsa, ki prihaja. Kako točno jo bomo preprečili, če bomo namesto direktno s telefonom plačevali s fizičnimi karticami?

pffff ::

Mike_Rotch je izjavil:

Uci se. Nimas blage veze, padas na marketinske fore in to tiste na prvo zogo.


Vsi padamo na marketinške fore. Tisočletja evolucije so naredila svoje.

To, da mislis, da gre za paranojo je pa samo tvoje neznanje in tole:


Ne vidim povezave med tem člankom in izbranim načinom plačila. Sem kaj zgrešil?

Vprasanje je samo ali si open minded in bos prisel do tega, da govoris neumnosti in podpihujes znamke, da so se bolj skodljive


Nisem dovolj open minded, da bi živel v jami, brez interneta, priznam.

Me pa resnično zanima kaj točno naj bi bila ta apokalipsa, ki prihaja. Kako točno jo bomo preprečili, če bomo namesto direktno s telefonom plačevali s fizičnimi karticami?


Imas link. Poglej. Kupi knjigo. Beri. In google/fb/... ni enako internet. So samo podgane, scurki, skodljivci interneta oz. raje clovestva. Ne bom te pouceval, ker bom pac samo poslusal tvoja neumna opravicevanja in zagovarjanja zmotnih stvari, ki si si jih zamislil. Vlozi cas v to in nastudiraj sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Mike_Rotch ::

Imas link. Poglej. Kupi knjigo. Beri.


Ne, si me naučil naj ne nasedam marketinškim foram.

pffff ::

Vsi, ki ste malo manj closed minded (in ne iscete ves cas samo izgovore zakaj je vase vedenje vredu) vljudno vabim, da si pogledajo video tule... preprican sem, da boste kaj novega izvedeli:

Shoshana Zuboff on surveillance capitalism

Mike_Rotch je izjavil:

Imas link. Poglej. Kupi knjigo. Beri.


Ne, si me naučil naj ne nasedam marketinškim foram.


Kot zelis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung in Mastercard preizkušata biometrične plačilne kartice

Oddelek: Novice / Ostale najave
276387 (4060) pffff
»

Mastercard se ne da, prihajajo kreditne kartice s senzorjem za prstni odtis

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3311677 (9289) xmetallic
»

Namesto PIN-a MasterCard želi selfi in prstni odtis

Oddelek: Novice / Ostale najave
4111396 (8491) Jst
»

Kreditna kartica s čitalnikom prstnih odtisov

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3411063 (8507) Jackass

Več podobnih tem