» »

Župan Kranja opozarja na težave zaradi množičnega priseljevanja

Župan Kranja opozarja na težave zaradi množičnega priseljevanja

Temo vidijo: vsi
1
2
3

buttcrack ::

takrat se bomo 123 vsi naučili "okupatorjevega" jezika in se asimilirali, ker smo 3/4 še med seboj skregani.

če okupator ne bo z marsa, ne bomo izstopali tako očitno kot npr. albanci/kosovarji ob 22h z adidaskam, kavbojkam in srajco na kavi s kokakolo :D

dronyx ::

scipascapa je izjavil:

Kranj jih ima preko 5000 že.

Danes za osvojit državo sploh ne rabiš več vojske! Samo pametno moraš izkoristit naivnost, "demokratične vrednote" in ugodnosti socialne države. Kako to v praksi deluje lahko vidimo marsikje po Evropi, nenazadnje pa so to taktiko lahko opazovali tudi Srbi na Kosovu, ki so jih albanci dobesedno povozili z nataliteto. Povsem isto bi se zgodilo Izraelu, če bi vodil tako naivno politiko. Vidim pa da številni pri nas sploh ne priznavajo koncepta naroda. V takem primeru je pa res čisto vseeno če uvozimo še naslednje pol milijona prebivalcev iz Balkana.

kuglvinkl ::

dronyx je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kranj jih ima preko 5000 že.

Danes za osvojit državo sploh ne rabiš več vojske! Samo pametno moraš izkoristit naivnost, "demokratične vrednote" in ugodnosti socialne države. Kako to v praksi deluje lahko vidimo marsikje po Evropi, nenazadnje pa so to taktiko lahko opazovali tudi Srbi na Kosovu, ki so jih albanci dobesedno povozili z nataliteto. Povsem isto bi se zgodilo Izraelu, če bi vodil tako naivno politiko. Vidim pa da številni pri nas sploh ne priznavajo koncepta naroda. V takem primeru je pa res čisto vseeno če uvozimo še naslednje pol milijona prebivalcev iz Balkana.


Čaki ti genij, Srbe so na Kosovem Albanci povozili z nataliteto?
Your focus determines your reallity

dvojka ::

Najprej naj povem, da nimam popolnoma ničesar proti priseljevanju in priseljencem, saj tudi sam delam v tujini. Me pa skrbi naš socialni sistem glede na en dogodek. Prek nekaj meseci sem čakal na naši upravni enoti (manjše mesto) pred vratarjem, da me je spustil naprej do overitve podpisa. Pred mano je bila družina (starška, starejši otrok in dojenček) iz Albanije, ki je hotela dobiti potni list za dojenčka starega 1 mesec saj so bili na poti v Albanijo in brez potnega lista ne morejo prečkati mej. Vsi so bili prijavljeni v Sloveniji. Slovensko niso znali ničesar, niti besede. Oče je v zelo polomljeni Nemščini govoril, da on dela v Nemčiji. Ko ga je uradnik vprašal zakaj nima stalnega bivališča v Nemčiji, je samo odgovarjal, da ne razume. Uradnik jih je takrat odslovil na precej grd način. Ko so odšli, sem povprašal o primeru. Uradnik mi je rekel, da je dotična družina bila na UE že 5x tisti teden in vsakič zahtevajo potni list za otroka. Evidentno je bilo, da ne živijo v Sloveniji, oče dela v Nemčiji. V kolikor dojenček dobi potni list mu avtomatsko pripadajo socialni dodatki. Družina bi se vrnila domov v Albanijo ter prejemala socialne dodatke Slovenije, oče pa bi še naprej delal v Nemčiji. Razložil mi je, da je teh primerov veliko, ko tuja družina prejema socialne dodatke Slovenije vendar le ta ne živi tukaj. Nekaj primerov najdejo in odvzamejo socialne dodatke, večina njih pa ne. Koliko je Slovenija oškodovana na letnem nivoju mi ni znal povedati. Sam podpiram socialne dodatke v kolikor družina živi v Sloveniji in vsaj eden od staršev dela v Sloveniji. V kolikor pa družina ne živi pri nas ali pa starši delajo za tujega delodajalca, jim moji proračunski dodatki ne bi smeli pripadati.

dronyx ::

kuglvinkl je izjavil:

Čaki ti genij, Srbe so na Kosovem Albanci povozili z nataliteto?

Danes menda na Kosovu živi 93% albancev in 1,5% Srbov. Leta 1900 je tam živela 1/3 Srbov.

djabi ::

kuglvinkl je izjavil:

Čaki ti genij, Srbe so na Kosovem Albanci povozili z nataliteto?


Se zna zgoditi ...
Glede na to, da je bilo prebivalcev Kosova konec 60-ih let okoli milijona, v začetku 90-ih pa skoraj dva.

Veliko Srbov je konec 90-ih let prejšnjega stoletja zapustilo Kosovo.
Če spremljaš statistiko: Albancev je na Kosovu prek poldrugega milijona, še kakšen četrt milijonček pa jih je raztresenih po Evropi.
Srbov pa je manj kot 100 tisoč. To pomeni, da jih je vsaj pol manj kot jih je živelo tam pred vojno.

Koliko so verodostjni podatki v Wikipediji, ne vem.
Kosovo Albanians @ Wikipedia

Vsekakor pa je dovolj zgovorna ta tabela, čeprav novejših podatkov ni:


Nekaj Srbov se je sicer po vojni vrnilo, ampak nimajo baš neke svetle prihodnosti. Branje na to temo:
https://balkaninsight.com/2020/01/14/re...

Kakorkoli, prihodnost tam doli je Albanska, pa še marsikje severneje tudi.

Berserker ::

Isto sranje je v Slovenski Bistrici. Center je okupiran z Albanci. Slovenski mulci gredo raje nogomet igrat sem na vaška igrišča, ker so tista v Bistrci prisvojili priseljenci. Isto je z šolami, sedaj so vsemu folku ok podeželjske šole. :))

Zgodovina sprememb…

Nedasemiveč ::

dronyx je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kranj jih ima preko 5000 že.

Danes za osvojit državo sploh ne rabiš več vojske! Samo pametno moraš izkoristit naivnost, "demokratične vrednote" in ugodnosti socialne države. Kako to v praksi deluje lahko vidimo marsikje po Evropi, nenazadnje pa so to taktiko lahko opazovali tudi Srbi na Kosovu, ki so jih albanci dobesedno povozili z nataliteto. Povsem isto bi se zgodilo Izraelu, če bi vodil tako naivno politiko. Vidim pa da številni pri nas sploh ne priznavajo koncepta naroda. V takem primeru je pa res čisto vseeno če uvozimo še naslednje pol milijona prebivalcev iz Balkana.




Berserker je izjavil:

Isto sranje je v Slovenski Bistrici. Center je okupiran z Albanci. Slovenski mulci gredo raje nogomet igrat sem na vaška igrišča, ker so tista v Bistrci prisvojili priseljenci. Isto je z šolami, sedaj so vsemu folku ok podeželjske šole. :))


Logatec, Celje,... Bolano, zarad parih kuvert. Nekaj je postopno priseljevanje z asimilacjo, nekaj drugega je pa uvažanje na kilo, pa še na kup jih potem vržejo. Katastrofa.

Zadnjič sem bral, da solta na minskem polju na BIH-Hrvaški meji umrla Pakistanca. Kaj manjka Pakistanu, da ne morejo tam živet!?

Zgodovina sprememb…

mkk20 ::

Berserker je izjavil:

Isto sranje je v Slovenski Bistrici. Center je okupiran z Albanci. Slovenski mulci gredo raje nogomet igrat sem na vaška igrišča, ker so tista v Bistrci prisvojili priseljenci. Isto je z šolami, sedaj so vsemu folku ok podeželjske šole. :))


Na zalost zavzemajo tudi podezelje. :-( Vsaj v Kranju je vse pokupljeno, zato so tarce vse stare hise na obrobju in podezelju. Sam sem neposreden sosed, ni fletn.

2f4u ::

Se z moje strani.

Slovec, nic proti migracijam, sam bil 8let v tujini. Spomnim se primerov iz Titovo Velnje, ko so hoteli os in ss v hrvascini. To so bila 80ta leta. Sedaj pocasi se vracamo... dokaz spodaj.

Kranj, otroci znancev in tudi partnerke. Vsi 25 do 30l. Iscejo stanovanje za najem, pride par sorry juznakov na ogled in najamejo vse po visji ceni. Pa za nakup ne zmoreta, nimata kriticne druzine. On je programer, ona koncala pravno fakulteto... na zacetku druzine...

Ker se bosta izselila iz Kranja, sta bila zalostna. Iskala sta ze od skofje loke do brnika, pa do mengesa... radovljica.

Zal, sedaj sta se odlocila za odhod v avstrijo, ker zelitadruzino in normalno zivljenje.
To je realnost.

kuglvinkl ::

mkk20 je izjavil:

Berserker je izjavil:

Isto sranje je v Slovenski Bistrici. Center je okupiran z Albanci. Slovenski mulci gredo raje nogomet igrat sem na vaška igrišča, ker so tista v Bistrci prisvojili priseljenci. Isto je z šolami, sedaj so vsemu folku ok podeželjske šole. :))


Na zalost zavzemajo tudi podezelje. :-( Vsaj v Kranju je vse pokupljeno, zato so tarce vse stare hise na obrobju in podezelju. Sam sem neposreden sosed, ni fletn.


Kaj ti pa hocjo?

2f4u je izjavil:

Se z moje strani.

Slovec, nic proti migracijam, sam bil 8let v tujini. Spomnim se primerov iz Titovo Velnje, ko so hoteli os in ss v hrvascini. To so bila 80ta leta. Sedaj pocasi se vracamo... dokaz spodaj.

Kranj, otroci znancev in tudi partnerke. Vsi 25 do 30l. Iscejo stanovanje za najem, pride par sorry juznakov na ogled in najamejo vse po visji ceni. Pa za nakup ne zmoreta, nimata kriticne druzine. On je programer, ona koncala pravno fakulteto... na zacetku druzine...

Ker se bosta izselila iz Kranja, sta bila zalostna. Iskala sta ze od skofje loke do brnika, pa do mengesa... radovljica.

Zal, sedaj sta se odlocila za odhod v avstrijo, ker zelitadruzino in normalno zivljenje.
To je realnost.


Se pravi, idealen slovenski, prihodnost drzave tko rekoc, nazgejo juznjaki po dolgem in po cez od mengsa do radovljice in brnika?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

JAh Kuglvinkl niso vsi tako kleni in uredu, da gredo pred vsakim ki ima 5 min časa al pa imajo od njega korist v predklon.

Nedasemiveč ::

kuglvinkl, dosadni so. Kolega jih ima za sosede v Logatcu. Sej so v dobrih odnosih in vse, ampak zadnjič je naprimer poslušal streljanje (ja streljanje) ob 11h zvečer - očitno meli neko zabavo. Pa so oni že dlje časa v Sloveniji, si sploh ne predstavljam teh, ki so prišli v roku zadnjih 5-10 let, nekje se tamali še v šolo bojijo it.

Niti se ne trudijo asimilirati. Ampak ok, to je problem pristojnih služb, da jih ne "prisilijo". Me zanima, če se Slovenci tako brezobrazno obnašajo v tujini ;)

zztop je izjavil:

enemon je izjavil:

Sošolke moje hčerke izdelujejo razrede brez osnovnega znanja slovenščine recimo.

Ne verjamem.


In zakaj mu ne verjameš? Profesor/ica dobi kakšen poseben obisk, pa pade dvojka.

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Jaz sem že 2015 med begunskim valom ugotovil, da je osnovni namen teh masovnih migracij, da se med populacijo dobi konsenz za popolno zaustavitev le teh. Trik je seveda v tem grmu: nič več ne boste imeli migrantov ampak tudi sami ne boste mogli migrirat. Dokler se to ne zgodi pa seveda pričakujemo vsako leto samo še nadaljne povečevanje - dokler ne bo počilo.
Diversity is our greatest strength

          ::

kuglvinkl je izjavil:


Kaj ti pa hocjo?


Če ti ne poznaš težav, pol ne pomeni da jih ni. Moteče je, da npr. vsakih X ur z glasno molitvijo zbudijo pol bloka. Ok, meni je moteče tudi nabijane zvonov lokalnih sekt, ampak to je drug problem. Potem je moteče to, da pokupijo hiše, ki so že tako v slabem stanju, nato pa se nered še poslabša. Če med parcelami nimaš ograje, se kmalu začne stara šara nabirati še pri tebi. Nekaterim ni všeč, da sosedje v bloku vsak drugi dan na balkonu kurijo roštilj in zadimijo vse ostale balkone.

Poldy ::

Kaj ti pa hocjo?


V naši ulici so problem njihovi otroci. Prepuščeni so samemu sebi, skačejo pred in na avto. Pa se je eden od sosedov odločil, da bo ozmerjal mulca in šel do tastarih. Hahaha, sem ga vprašal kako je bilo? Pravi, vsaj nabili me niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

kuall ::

Mene zanima koga volijo Romi, glede na to, da so jih polovico pobili partizani med 2. svetovno vojno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

matobeli ::

Dej ne nabijajte (spet), v kranju je 150keur stanovanj kar jih češ, bajte ali večja stanovanja po 200k in naprej.
Niso pa vsa na top lokaciji, kakor povsod. Bajt v Kranju seveda ni skor nič naprodaj, ker se ne prodajajo, večina jih je namreč na top lokacijah.

Imel albance za sosede, čist normalni. Včas so se skregal, ampak nič nenavadnega. Vsi razen najstarejše gospe govorijo popolnoma lepo gorenjščino. Kadar je mulc bil slabe volje se z babico ni hotel pogovarjat v albanščini :))

V sosednjem bloku so še eni, sam če mi ne bi rekel da so exyu bi rekel da so štajerci. Čaščenje družinskega VWja, skoz neki hendlajo, fotr je gazda... čisti polom za gorenjskega čistuna, ampak nič tako zelo škodljivega.

Igrišča niso okupirana, kvečjem z glasbo iz prenosnih zvočnikov kjer res slišiš svega in svašta. od rapa do najbolj ogabnega popa, čefurjada, ni da ni. Mene to mot, sam jaz sem prdec.

Od verskega programa mi gre na kurac samo bližnja cerkev, ki se je odločila da bo striktno izkoristila svojo minutažo. Pa ne da bi ekstra sovražil RKC ampak drugega dejansko ni. Zmer sam drkanje zvonov v nedeljo zjutraj.

Se pa strinjam da so problemi z fiktivnimi prijavami na naslovih, to je treba res sanirat.

FireSnake ::

HitraSperma je izjavil:

Odkar je SDS na oblasti, se je število šiptarjev v sloveniji povečalo. JJ ima diplomo iz kosova.

Tako da veste da če ste proti imigrantov se ne sme voliti SDS, saj nočemo postati naslednja albanija (trenutno smo na žalost že zelo blizu).
8-)

Wiki tvoje trditve ovrže.
Kaj je torej tvoj vir?

Ali se, preprosto, lažeš?

Mr.B ::

enemon je izjavil:

Ker je bila moja zadnja tema ekspresno hitro izbrisana in sem bil označen za ksenofoba, dodajam povezavo na članek o problematiki množičnega priseljevanja in zlorabe pravic, o čemer so razpravo začeli v Kranju.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Iz članka:
"Samo v zadnjih dveh letih kranjska upravna enota izdala 4800 dovoljenj za začasno in stalno prebivanje, kar presega integracijske in socialne zmožnosti tega dela Gorenjske."
Vidimo, da je pritisk priseljevanja precejšen. Kranj ima manj kot 40.000 prebivalcev, kar pomeni, da se je v zadnjih dveh letih tam prebivalstvo povečalo za več kot 10%. Zakaj se torej o tej problematiki ne razpravlja širše?

Navajam citat iz članka:
"Kot je navedel Rakovec, v veliko primerih beležijo, da je v enem stanovanju prijavljenih tudi več kot 100 ljudi."
Če to ni evidentna zloraba socialnega sistema, potem res ne vem.

In pa še citat iz članka glede bremena za proračun:
Pojasnil je, da posameznik, nedržavljan članice EU, praviloma za daljše časovno obdobje pride v Slovenijo na osnovi mnenja zavoda za zaposlovanje, da gre pri vlagatelju za deficitarni poklic, pridobi delovno dovoljenje in na tej osnovi pravico do daljšega začasnega prebivanja oziroma do stalnega prebivanja v Sloveniji. Po preteku roka za združitev družin tujec pripelje celotno družino, sam pa odide naprej na začasno delo v Avstrijo ali Nemčijo.
"Družina medtem izkorišča vse socialne pravice v RS, kar vse plačujemo slovenski davkoplačevalci. Velikokrat je ob tem prisotnost tudi nekaterih ali celo vseh članov družine samo navidezna, saj dejansko živijo v drugi državi, kamor z ali brez vednosti slovenskih inštitucij pošiljajo denar, pridobljen na osnovi socialnih pravic, vezanih na začasno oziroma stalno prebivališče," izpostavlja Grims.

Vsakdo, ki si drzne izpostaviti ta problem, je takoj utišan in označen za ksenofoba. Prihodnji rodovi vam bodo hvaležni za tole.

Ti pomagam. Ce dela v avstriji in je tam prijavljen, lahko tam zahteva otroski dodatek ki je seveda visji od slovenskega pa ima lahko celo druzino v bosni.
Lahko se tudi vprasas, zakaj se ne prijavi direkt v avstriji, zakaj je slovenija tako obljubljena dezela za ti. jugovice.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

#000000 ::

matobeli je izjavil:

Dej ne nabijajte (spet), v kranju je 150keur stanovanj kar jih češ, bajte ali večja stanovanja po 200k in naprej.
Niso pa vsa na top lokaciji, kakor povsod. Bajt v Kranju seveda ni skor nič naprodaj, ker se ne prodajajo, večina jih je namreč na top lokacijah.

Imel albance za sosede, čist normalni. Včas so se skregal, ampak nič nenavadnega. Vsi razen najstarejše gospe govorijo popolnoma lepo gorenjščino. Kadar je mulc bil slabe volje se z babico ni hotel pogovarjat v albanščini :))

V sosednjem bloku so še eni, sam če mi ne bi rekel da so exyu bi rekel da so štajerci. Čaščenje družinskega VWja, skoz neki hendlajo, fotr je gazda... čisti polom za gorenjskega čistuna, ampak nič tako zelo škodljivega.

Igrišča niso okupirana, kvečjem z glasbo iz prenosnih zvočnikov kjer res slišiš svega in svašta. od rapa do najbolj ogabnega popa, čefurjada, ni da ni. Mene to mot, sam jaz sem prdec.

Od verskega programa mi gre na kurac samo bližnja cerkev, ki se je odločila da bo striktno izkoristila svojo minutažo. Pa ne da bi ekstra sovražil RKC ampak drugega dejansko ni. Zmer sam drkanje zvonov v nedeljo zjutraj.

Se pa strinjam da so problemi z fiktivnimi prijavami na naslovih, to je treba res sanirat.


Kaj so ti hudga nardili zvonovi :) pač bom v stilu nove agende vprašal ne mi zamert ker to bi bil fasizem

matobeli ::

Toj isto vprašanje kot "kaj ti je hudega nardil sladoljed" ;)

Ampak kdo ima več putra na glavi je pa tema za kakšen drug dan.

Blinder ::

dvojka je izjavil:

V kolikor dojenček dobi potni list mu avtomatsko pripadajo socialni dodatki. Družina bi se vrnila domov v Albanijo ter prejemala socialne dodatke Slovenije, oče pa bi še naprej delal v Nemčiji.


Se vedno boljse, da prejemajo dodatke in zivijo v albaniji, kot da prejemajo dodatke in zivijo v sloveniji.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

overload ::

Nekaj primerov, ki sem jih doživel na lastni koži oz. jih slišal v zvezi z albanci:
1) Primer, ki ga je razlagal dolgoletni prijatelj, ki je učitelej na bližnji šoli v vasi:
Je bil kulturni praznik, ki ga je obeležila šola skupaj s učitelji in učenci v dvorani. Zaigrali so slovensko himno in pri tem je cela šola stala in pela. 8 fantov iz Albanije ni hotelo vstati in so sedeli na svojih mestih. Seveda je sledil pogovor z razrednikom in ravnateljem. Fantje so rekli, da to ni njihova himna in ne priznavajo Slovenije kot domovine. Poklicali so njihove starše, ki so jih podprli in rekli, da zaradi tega jih ne morejo izključit in se jim zdi njihovo vedenje pravilno.

2) V bloku so se v zadnjih 4 letnih priselile 3 albanske družine v najemniška stanovanja. V enem letu nam je izginil voziček z dojenčka, ki smo ga puščali vedno v bloku pri vhodu v klet, izginil je dvem sosedom predpražnik, pogosto se sliši nabivanje albanske glasbe in te družine ne plačujejo v fond za blok ter ne plačujejo čiščenja (upravitelj bloka ne more nič).

3) Na bližnjem igrišču smo vedno igrali košarko in občasno kakšen mali nogomet. V zadnjih letih prihaja do tega, da sploh ni več mogoč dostop, ker preprosto ga vedno okupirajo albanska družba in tudi po pogovoru ni mogoč dogovor za deljenje igrišča ali delitev terminov za uporabo. No v tem primeru se z družbo umaknemo v bližnjo vas, kjer je običajno prazno. Zdaj teh problemov ni, ker je bila korona pa vendar.

Poznam še nekaj takih primerov, vendar se mi dozdeva, da bomo postali kot narod manjšina na svojem ozemlju. To je po svoje prav, ker pač če se ne znamo postavit zase je tako, da evolucijsko nas izrine boljši narod. Je pa škoda, ker vseeno mislim, da večina ima neko narodno zavest ampak smo bili kot družba vedno hlapci in to nas bo stalo... Je pa tako, da tudi, če človek ni po naravi nastrojen proti tujcem kot sebe smatram in to v sebi čutim, se mu vseeno zdi zamalo, da se mora prilagajat nekomu, ki se priseli v lastno deželo.

matobeli ::

To z položnicami je bulšit. Zih jih dobiva lastnik in ne najemojemalci. Menjajte upravnika ker se mu ne da. Neplačevanje s strani lastnikov pa je lahko v skrajni sili povod za izključitveno tožbo.

Ok, predpražnike razumem, pri nas so pokradli par žarnic iz skupnih delov kleti, res top priority v mojmu lajfu. Voziček pa v resnici težko rečeš kdo ga je, bolj verjetno je da je bila navadna kraja.

Igrišče je zanimiv problem, pokličte upravnika igrišča, ali pa prijavte na polcijo da kadijo travo.

Dejstvo je sicer da so priseljenci dostikrat socialni problemi, ampak to ni sam trenutni problem in niti ni problem vezan samo na albance. Ljubljane fužina, Kranj Planina, v 90h vse okupirano s strani exyu republik. Danes bolj ali manj normalna okolja.

Pri nas so sicer penziči problem, težko se kaj zmenit za vlaganja...

WhiteAngel ::

enemon je izjavil:

In pa še citat iz članka glede bremena za proračun:
Pojasnil je, da posameznik, nedržavljan članice EU, praviloma za daljše časovno obdobje pride v Slovenijo na osnovi mnenja zavoda za zaposlovanje, da gre pri vlagatelju za deficitarni poklic, pridobi delovno dovoljenje in na tej osnovi pravico do daljšega začasnega prebivanja oziroma do stalnega prebivanja v Sloveniji. Po preteku roka za združitev družin tujec pripelje celotno družino, sam pa odide naprej na začasno delo v Avstrijo ali Nemčijo.
"Družina medtem izkorišča vse socialne pravice v RS, kar vse plačujemo slovenski davkoplačevalci. Velikokrat je ob tem prisotnost tudi nekaterih ali celo vseh članov družine samo navidezna, saj dejansko živijo v drugi državi, kamor z ali brez vednosti slovenskih inštitucij pošiljajo denar, pridobljen na osnovi socialnih pravic, vezanih na začasno oziroma stalno prebivališče," izpostavlja Grims.

Vsakdo, ki si drzne izpostaviti ta problem, je takoj utišan in označen za ksenofoba. Prihodnji rodovi vam bodo hvaležni za tole.


Ne bi izpostavljal toliko šiptariščine, čefurjade in hiđapa. Bolj me moti naivnost. Kosovarji/Šiptarji ne ostanejo tu, da bi pognali korenine, ampak rinejo naprej na sever. Posledično:
- ima Slo še vedno deficitarne poklice dalje in začaran krog okoli delovnih viz je sklenjen,
- so otroci totalno razsuti, ker so najprej brez fotra na Kosovu, ker dela v Slo za nadšiptarja; potem se selijo v Slo za nekaj let, spet brez fotra, ker dela v AT/D/B/CH; potem se spet selijo gor in posledično izgubijo 5-10 let šolanja, kar bo tudi njih naredilo reveže, da ne omenjam jezikovne bariere,
- v vmesnem obdobju, ko foter dela v Slo izkoriščajo socialne transferje, de facto jih pa sploh ni tu (ostanejo na Kosovu/Makedoniji/Albaniji, ker je ceneje, valda). Od njih kot država imamo bulo v državnem in občinskem proračunu in to nikakor ni nobena investicija, kar bi sociala v tem primeru morala biti.

Kot je nekdo zgoraj napisal, to je treba sanirat. V osnovi gre za luknje v zakonu in premalo ostrine pri nadzoru. Stvar nima veze z migracijami in ksenofobijo, ker itak nihče ne bo ostal tu. Pa je v bistvu v primerjavi s Švico tu raj za njih. Tam te podžupan in inšpektor prijazno potrepljata po rami, kot te sosed ovaduh prijavi, in rečeta, da nimaš kaj avta popravljat v nedeljo popoldne pred blokom (na primer) - da so temu namenjene mehanične delavnice. Ob naslednjem obisku sledi neživljenjska kazen in ob tretjem izgon iz države.

HotBurek ::

Kot je nekdo zgoraj napisal, to je treba sanirat. V osnovi gre za luknje v zakonu in premalo ostrine pri nadzoru. Stvar nima veze z migracijami in ksenofobijo, ker itak nihče ne bo ostal tu. Pa je v bistvu v primerjavi s Švico tu raj za njih. Tam te podžupan in inšpektor prijazno potrepljata po rami, kot te sosed ovaduh prijavi, in rečeta, da nimaš kaj avta popravljat v nedeljo popoldne pred blokom (na primer) - da so temu namenjene mehanične delavnice. Ob naslednjem obisku sledi neživljenjska kazen in ob tretjem izgon iz države.


Tale zadnji odstavek... To je to! To nam fali.

Zakaj pri nas ni takega reda? Oz. kaj bi bilo treba spremenit, da se to tudi tuki vzpostavi?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

matobeli ::

Najprej se je treba naučit da sosed ki prijavi ni "ovaduh" ampak opravlja državljansko dolžnost.
Miselnost "če prijaviš vlom si heroj, če pa utajo davkov pa ovaduh" je treba pozabit. Mi želimo živeti v pravni državi in na nas je dolžnost da si to zagotovimo.

Ko nas bo dovolj bomo zmagali na volitvah in bo "po naše".
Ampak to je idealizem, ker vsi hvatamo krivine, če je le možno. Šiptarji socialno, podjetniki furs, delavci vlečejo vsak svojo kilometrino pa se furajo v enem avtu, mehankarji ne dajo računa...

Mormo se vprašat, a hočmo red na vseh ravneh al nam v resnici ustreza mal balkana?

zmaugy ::

Kot je nekdo zgoraj napisal, to je treba sanirat. V osnovi gre za luknje v zakonu in premalo ostrine pri nadzoru.


Kdo bo nadziral? A uradniki, ki imajo zastonj kavico in pecivo...?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

dronyx ::

zmaugy je izjavil:

Kot je nekdo zgoraj napisal, to je treba sanirat. V osnovi gre za luknje v zakonu in premalo ostrine pri nadzoru.

Kdo bo nadziral? A uradniki, ki imajo zastonj kavico in pecivo...?

Da ti ekonomski migranti v Sloveniji tako dobro uspevajo in se naglo širijo je tudi posledica tega, da tu ni nikakršnega nadzora oziroma si namerno zatiskajo oči. Jih gledam kako prenavljajo starejše hiše. To vse brez računa, vrednost del pa za 50.000 € ali še več. Ta država je dopustila, da so ustanovili nekakšno državo znotraj države, pri čemer pa pravice socialne države izkoristijo maksimalno. Le od kje pride ta denar? Mi smo res naivni do konca. Čeprav moje mnenje je, da nekaterim tako stanje ustreza, ker so ekonomske migracije za njih dober posel in potem to postane politika. Upam da JJ naredi red na tem področju in Slovenijo zopet privlačno tudi za Slovence, ne samo za tujce.

Invictus ::

Kranj in okolica Kranja postaja že šiptarska enklava.

V Šenčurju je bil že pogoj za službo, da učiteljica zna albansko. Mularija ne zna niti besedice slovensko.

Šiptarji so priviligirani, ko so uši po šolah, Slovencem težijo s kaznimi, Albančkom pa padajo dol z las, kot da jih gojijo.

So pa generacije zdaj rojene tukaj, ki že prevzemajo službe po upravnih enotah, in gre marsikatera zadeva zaradi tega lažje skozi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Razpisa ti seveda ne bo težko najti.

Ker, če upoštevamo kaj sem sam slišal, ima praktično vsaka OŠ v Sloveniji zaposlenega vsaj enega učitelja ki zna Albansko.

TheBlueOne ::

dronyx je izjavil:

. Upam da JJ naredi red na tem področju in Slovenijo zopet privlačno tudi za Slovence, ne samo za tujce.


Ce je tarnal, ko ni bil na oblasti, se ne pomeni, da bo karkoli naredil. Sicer pa bo tezka narediti privlacno za Slovence in neprivlacno za ostale. Zame je Slovenija dosti bolj privlacna, kot za slabo asimilirane tujce, ker imam manire in znam jezik, kar je dobro za kariero. Ali imas v mislih, da bi bila bolj privlacna za slovenske socialne probleme?

Smrekar1 ::

enemon je izjavil:

Ker je bila moja zadnja tema ekspresno hitro izbrisana in sem bil označen za ksenofoba, dodajam povezavo na članek o problematiki množičnega priseljevanja in zlorabe pravic, o čemer so razpravo začeli v Kranju.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Iz članka:
"Samo v zadnjih dveh letih kranjska upravna enota izdala 4800 dovoljenj za začasno in stalno prebivanje, kar presega integracijske in socialne zmožnosti tega dela Gorenjske."
Vidimo, da je pritisk priseljevanja precejšen. Kranj ima manj kot 40.000 prebivalcev, kar pomeni, da se je v zadnjih dveh letih tam prebivalstvo povečalo za več kot 10%. Zakaj se torej o tej problematiki ne razpravlja širše?

Navajam citat iz članka:
"Kot je navedel Rakovec, v veliko primerih beležijo, da je v enem stanovanju prijavljenih tudi več kot 100 ljudi."
Če to ni evidentna zloraba socialnega sistema, potem res ne vem.

In pa še citat iz članka glede bremena za proračun:
Pojasnil je, da posameznik, nedržavljan članice EU, praviloma za daljše časovno obdobje pride v Slovenijo na osnovi mnenja zavoda za zaposlovanje, da gre pri vlagatelju za deficitarni poklic, pridobi delovno dovoljenje in na tej osnovi pravico do daljšega začasnega prebivanja oziroma do stalnega prebivanja v Sloveniji. Po preteku roka za združitev družin tujec pripelje celotno družino, sam pa odide naprej na začasno delo v Avstrijo ali Nemčijo.
"Družina medtem izkorišča vse socialne pravice v RS, kar vse plačujemo slovenski davkoplačevalci. Velikokrat je ob tem prisotnost tudi nekaterih ali celo vseh članov družine samo navidezna, saj dejansko živijo v drugi državi, kamor z ali brez vednosti slovenskih inštitucij pošiljajo denar, pridobljen na osnovi socialnih pravic, vezanih na začasno oziroma stalno prebivališče," izpostavlja Grims.

Vsakdo, ki si drzne izpostaviti ta problem, je takoj utišan in označen za ksenofoba. Prihodnji rodovi vam bodo hvaležni za tole.


Če prav razumem župan ne opozarja na težave množičnega priseljevanja, temveč na težave zlorabe sistema socialne pomoči.

Med tema dvema sistemoma je pomembna razlika, za katero pa, drži, rabiš IQ vsaj 80, da jo razumeš. No, glede na to, da na to opozarja Grims, je jasno v čem je problem.

TheBlueOne ::

Opozarja Grims? Kaj pa cakajo, da bodo v vladni koaliciji? Kaj krici sam sebi, da je treba kaj postoriti?

Zgodovina sprememb…

kow ::

Vcasih je potrebno tudi malo casovne distance. Kot je ze nekdo omenil, kaksna so bila nekatera blokovska naselja v 80ih in 90ih. Polno pizdarij, ker so bila polna priseljencev (srbov, bosancev, hrvatov) iz nizjih slojev. Kaksen je sel v arest, velika vecina pa jih je odrasla in imajo enake problem kot vsi ostali oz. imajo se vecje. Novi prisleki so bolje situirani, ker si nizji sloji niti ne morejo privosciti stanovanj v mestih. Potrebno je predvsem bolj striktno uveljavljati zakonodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Fritz ::

TheBlueOne je izjavil:

Opozarja Grims? Kaj pa cakajo, da bodo v vladni koaliciji? Kaj krici sam sebi, da je treba kaj postoriti?

To je point. V bistvu samo zganjajo sovraštvo in si nabijajo politične točke pri svojih ovčicah. Da bi pa kaj naredili pa bi bilo treba tudi priviti prijateljčke, ki mastno služijo s posredovanjem delavcev. Pa ja ne bomo omejevali podjetništva, anede...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

kow ::

Ja, si zadel poanto. Glavno, da imajo slovensko zastavico pripeto, ko so na TV-ju...

TheBlueOne ::

Sigurno se najde razlaga, da imajo od poceni delavcev korist samo FDVjevci od tujih drzavljanov brez volilnih pravic pa samo levi.

zmaugy ::

kow je izjavil:

Vcasih je potrebno tudi malo casovne distance. Kot je ze nekdo omenil, kaksna so bila nekatera blokovska naselja v 80ih in 90ih. Polno pizdarij, ker so bila polna priseljencev (srbov, bosancev, hrvatov) iz nizjih slojev. Kaksen je sel v arest, velika vecina pa jih je odrasla in imajo enake problem kot vsi ostali oz. imajo se vecje. Novi prisleki so bolje situirani, ker si nizji sloji niti ne morejo privosciti stanovanj v mestih. Potrebno je predvsem bolj striktno uveljavljati zakonodajo.

To imaš prav, je pa ena specifika, ane? So določene zelo profitabilne dejavnosti...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

matobeli ::

Kebab, sladoljed in pekare? Res ni tolk švoh.

TheBlueOne ::

matobeli je izjavil:

Kebab, sladoljed in pekare? Res ni tolk švoh.


Gradbenistvo, transport. Nekaj tudi proizvodnja. Zelo lepo se da sluziti na njihovih zuljih.

matobeli ::

mmm sej res, izkoriščanje tuje neizobražene delovne sile, mokre sanje vsakega pravega povzpetnika.

scipascapa ::

Invictus je izjavil:

Kranj in okolica Kranja postaja že šiptarska enklava.

V Šenčurju je bil že pogoj za službo, da učiteljica zna albansko. Mularija ne zna niti besedice slovensko.

Šiptarji so priviligirani, ko so uši po šolah, Slovencem težijo s kaznimi, Albančkom pa padajo dol z las, kot da jih gojijo.

So pa generacije zdaj rojene tukaj, ki že prevzemajo službe po upravnih enotah, in gre marsikatera zadeva zaradi tega lažje skozi.


Bingo. In vedno huje bo.

zmaugy ::

matobeli je izjavil:

Kebab, sladoljed in pekare? Res ni tolk švoh.

Resno?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

matobeli ::

scipascapa je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kranj in okolica Kranja postaja že šiptarska enklava.

V Šenčurju je bil že pogoj za službo, da učiteljica zna albansko. Mularija ne zna niti besedice slovensko.

Šiptarji so priviligirani, ko so uši po šolah, Slovencem težijo s kaznimi, Albančkom pa padajo dol z las, kot da jih gojijo.

So pa generacije zdaj rojene tukaj, ki že prevzemajo službe po upravnih enotah, in gre marsikatera zadeva zaradi tega lažje skozi.


Bingo. In vedno huje bo.


Ne, ne bo. Vedno večji problem pa dejansko postaja ker se domorodni socialni problemi nekaj repenčijo. Jih bomo davkoplačevalci že zrihtal.

showsover ::

matobeli je izjavil:

Ne, ne bo. Vedno večji problem pa dejansko postaja ker se domorodni socialni problemi nekaj repenčijo. Jih bomo davkoplačevalci že zrihtal.

Right, matobeli, sploh ti.

matobeli ::

Ja kdo pa, ti? gtfo! :))

WhiteAngel ::

TheBlueOne je izjavil:

Opozarja Grims? Kaj pa cakajo, da bodo v vladni koaliciji? Kaj krici sam sebi, da je treba kaj postoriti?


Neki je

showsover ::

matobeli je izjavil:

Ja kdo pa, ti? gtfo! :))

Ne, jaz zagotovo ne, ker me tisti problemi niti ne tangirajo direktno. Ampak sem pa 100% prepričan, da ti tistega kot davkoplačevalec ne boš rešil. Jaz se sicer vsaj ne slepim glede socialnega turizma.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davki in potovalni nacin zivljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219374 (6524) karafeka

Tujci v Sloveniji

Oddelek: Loža
3511761 (1654) Pinzl

Zakaj imigracija ni prava rešitev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44685153 (78407) PrihajaNodi
»

tujec v slo. in iskanje službe

Oddelek: Loža
194825 (3445) jonnyo

Več podobnih tem