» »

Zakaj imigracija ni prava rešitev

Zakaj imigracija ni prava rešitev

Darkjaar ::

Ti ljudje niso resni. Pred enim letom nihče ni želel omeniti kvot za begunce, ampak je bil to zgolj problem Italije in Grčije. Zdaj pa ko se množično selijo v Nemčijo, je to postal EU problem.

http://www.politico.eu/article/sanction...

3p ::

yero7 je izjavil:


kaj tebe nič ne briga slovenska koltura kaj ti je vseeno če imamo šeriatsko pravo ali našo "demokracijo".
In ljudje ki mislijo da nas ne morejo premagati ker imamo bolj razvito kolturo zgodovina govori drugače poglej si samo Rimljane.

jst sem za da se jih sprejme samo se ne sme dela gete treba jih razpršit po celem mestu npr ne samo v en kot mesta.


Slovenska kultura je zelo spremenljiva reč.

Za marsikak del slovenske kulture (sploh pa kolture) mi dol visi. Ampak saj poznate tisto: "Ne strinjam se s tem, kaj igrajo na harmoniko, ampak boril se bom za..." :)

Ampak tule vsi pozabljajo, da je slovenska kultura (kot del evropske) utemeljena civilizacijskih pridobitvah med katere neločljivo spadajo človekove pravice. Te pa ne morejo biti delne. S tem ko se tem temeljem odrekamo za kratkoročne koristi, se pravzaprav odrekamo svoji kulturi.

3p ::

starboi je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Epilog debate je da si sploh ne zelijo k nam.


Seveda si ne želijo k nam , če nam pa še lastno prebivalstvo uhaja. To je že dolgo znano dejstvo vsem v EU in po svetu .


Me ne no. Mi pa že ne hodimo zažirat služb drugam.
To je čisto drugo.

Če se ne motim je Miha Mazzini zapisal, da slovenec sovraži migrante v svoji hiši, ki jo je postavil oče, ko se je vrnil iz Nemčije, na zemlji, ki jo je kupil ded, ko se je vrnil iz Amerike.

yero7 ::

3p je izjavil:

yero7 je izjavil:


kaj tebe nič ne briga slovenska koltura kaj ti je vseeno če imamo šeriatsko pravo ali našo "demokracijo".
In ljudje ki mislijo da nas ne morejo premagati ker imamo bolj razvito kolturo zgodovina govori drugače poglej si samo Rimljane.

jst sem za da se jih sprejme samo se ne sme dela gete treba jih razpršit po celem mestu npr ne samo v en kot mesta.


Slovenska kultura je zelo spremenljiva reč.

Za marsikak del slovenske kulture (sploh pa kolture) mi dol visi. Ampak saj poznate tisto: "Ne strinjam se s tem, kaj igrajo na harmoniko, ampak boril se bom za..." :)

Ampak tule vsi pozabljajo, da je slovenska kultura (kot del evropske) utemeljena civilizacijskih pridobitvah med katere neločljivo spadajo človekove pravice. Te pa ne morejo biti delne. S tem ko se tem temeljem odrekamo za kratkoročne koristi, se pravzaprav odrekamo svoji kulturi.


čovekove pravice so Slovenska koltura, že Karantanci so jih imeli celo Amerika se je zgledovala po Karantaniji. Jst ne vem kakšne narodnosti si ti ampak Slovenci smo se borili za našo kolturo in jo ohranjali 1000 let tudi, ko smo bili teptani od drugih narodov. Zato ne želimo, da nas spodkopa druga koltura.

Gaius ::

Dobro pa je vam ljudem res tako vseeno kaj bo z nami... vse v imenu teh "človekovih pravic" in "enakosti"?

Že dlje časa pravim to: Če si črnec iz Sirije, homoseksualec in še musliman po vrhu, imaš v Evropi vse pravice. Če si belec, zgleden državljan s službo, bohnedaj še kristjan, si napram tujcu suženj človekovih pravic, ki se jih izvaja v njih korist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaius ()

connel ::

Ma ko bodo izvajali šeriatsko pravo v njegovem kraju, na njemu in ostalimi prebivalci, bo kmalu spremenil svojo zgodbo o človekovih pravicah in podobnih neumnosti.

Mufasa ::

Dve vprasanji bi jim mogl postavt, kot npr v USA, Avstraliji,...:

1. kaj znas
2. kolk mas dnarja s sabo


sledi health-check in potem po potrebah in Gaussu sprejemat

Sem zato grd ker tako razmisljam?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

NLight ::

3p je izjavil:


Ampak tule vsi pozabljajo, da je slovenska kultura (kot del evropske) utemeljena civilizacijskih pridobitvah med katere neločljivo spadajo človekove pravice. Te pa ne morejo biti delne. S tem ko se tem temeljem odrekamo za kratkoročne koristi, se pravzaprav odrekamo svoji kulturi.


Prvo ti ljudje do zdaj niso vedeli kaj človekove pravice so, še manj so jih občutili. In zdaj pridejo v Evropo vsi glasni 'človekove pravice, človekove pravice'. Torej do zdaj jih v Afriki ni motila diktatura, v Evropi bi pa vsi želeli da se upoštevajo človekove pravice. Če jim je toliko do teh pravic bi si jih najprej uvedli v lastnih državah. Ampak ne, tam so tiho kot miške, ko pridejo v EU pa naredijo štalo.

Zdaj pa še na komentar... S tem ko mi tem ljudem dovolimo vstop v državo se odrekamo svoji kulturi. Živ primer so geta v VB in na Švedskem. Tudi tam so prebivalci prijazno sprejemali ljudi in kako so jim ti vrnili? Danes se ne morejo sprehajat v svoji državi po svojih mestih brez da bi jih nekdo nadlegoval. To prinese odprtost do tujih kultur. Zakaj misliš da bo teh 1 000 000 migrantov ki pridejo letos kaj drugačnih? Statistično večina prišlekov dela v EU samo kaos in živi le in izključno od državne pomoči. Sem pa kje se kakšen zaposli tudi v panogi 'kriminal'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

NLight ::

Če bi se ti ljudje prilagajali sploh ne bi bilo težav. Prvo kolono bi že nakako financirali prek sociale, a se potem pričakuje da bodo se njihovi potomci, ki odraščajo pri nas, integrirali v okolje, se izšolali in zaživeli normalno. Torej bi financirali le prvo kolono (ta bi imela 2 in ne 10 otrok), naslednja bi se že postavila na svoje noge. Ampak to žal pri teh ljudeh ne gre. V F, VB in SWE lahko vidimo primere ko tretja kolona še vedno jezika ne zna. Imajo zastonj izboraževanja, zakaj starši ne pošljejo svojih otrok v šole? Zakaj? Zaradi religije. Ne moremo spremenit svet če oni sami niso pripravljeni na spremembe.

Kot je na enem YT posnetku človek povedal. Zahod je pripravil življenjski model, ki funkcionira. Arabskim in afriškim državam ni treba odkrivat tople vode, vse kar morajo narediti je da prekopirajo naš model, naš način življenja in ga uvedejo v svojih državah.

opeter ::

ziga1990 je izjavil:

Mi moramo takoj zapreti meje in poslati na mejo z Hrvaško našo vojsko in nobenega begunca notri spustiti


To se ne bo zgodilo. Sicer pa, za Slovenijo govorijo, da smo/bomo samo tranzitna država. Ni se treba bat, pri nas nihče ne bo ostal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

3p ::

connel je izjavil:

Ma ko bodo izvajali šeriatsko pravo v njegovem kraju, na njemu in ostalimi prebivalci, bo kmalu spremenil svojo zgodbo o človekovih pravicah in podobnih neumnosti.


Ko bojo sistematično izvajali šeriatsko pravo v mojem ali tvojem kraju, in bojo zatajile vse institucije, pridi po mene. Do takrat pa ne moremo ljudem sekati rok, ker bi lahko z njimi koga udarili.

Gaius: Katere pravice pa so tebi kratene?

NLight: Večina prišlekov dela nered v EU? Ja, sem prepričan, da bi točno tako bolj "pravoverni" nemci opisali, kaj Slovenija počne v EU.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

opeter ::

En stari videoposnetek. Je pa to situacija, ko se srečata dve osebi, ki se ne prenašata:


Predstavljajmo si situacijo, ko se kaj takega zgodi z večjo maso ljudi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

ohnowhy ::

3p je izjavil:

1. Ko bojo sistematično izvajali šeriatsko pravo v mojem ali tvojem kraju, in bojo zatajile vse institucije, pridi po mene. 2. Do takrat pa ne moremo ljudem sekati rok, ker bi lahko z njimi koga udarili.

1. Čemu, kaj boš spremenil, če do tega pride?
2. Bomo res sekali roke, če do tega pride? Upsi.

nejcek74 ::

Cisto sami ste krivi fantje, slabo seksate, Evropa je prazna in stara, vanjo dere presežek populacije iz severne Afrike in bližnjega vzhoda. Zdaj pa nehajte nabijat po tipkovnici, pospravite pametne telefone, pa pejte otroke delat, ce vam situacija ni vsec. Ne bit užaljeni ce imajo Svabice rajsi Sirijce kot Slovence.

ohnowhy ::

nejcek74 je izjavil:

Cisto sami ste krivi fantje, slabo seksate, Evropa je prazna in stara,...

Menda je pot v pekel tlakovana z dobrimi nameni :) Ženske so se izobrazile, osamosvojile in vzgojile moške novih generacij, ki cucajo estrogenski BPA iz plastenk. Moj tast (tast, ja!) pravi, da, kjer je ženska gospodar, je volk mesar. Kaj to pomeni? Tudi sanja se mi ne ;)

opeter ::

nejcek74 je izjavil:

Cisto sami ste krivi fantje, slabo seksate, Evropa je prazna in stara, vanjo dere presežek populacije iz severne Afrike in bližnjega vzhoda. Zdaj pa nehajte nabijat po tipkovnici, pospravite pametne telefone, pa pejte otroke delat, ce vam situacija ni vsec. Ne bit užaljeni ce imajo Svabice rajsi Sirijce kot Slovence.


Res je, Evropa se stara.

RTVSLO: Na enega novorojenčka tri smrti - Evropi grozi demografska katastrofa
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

yero7 ::

3p je izjavil:

connel je izjavil:

Ma ko bodo izvajali šeriatsko pravo v njegovem kraju, na njemu in ostalimi prebivalci, bo kmalu spremenil svojo zgodbo o človekovih pravicah in podobnih neumnosti.


Ko bojo sistematično izvajali šeriatsko pravo v mojem ali tvojem kraju, in bojo zatajile vse institucije, pridi po mene. Do takrat pa ne moremo ljudem sekati rok, ker bi lahko z njimi koga udarili.

Gaius: Katere pravice pa so tebi kratene?

NLight: Večina prišlekov dela nered v EU? Ja, sem prepričan, da bi točno tako bolj "pravoverni" nemci opisali, kaj Slovenija počne v EU.


zakaj misliš da bi mi ti hoteli škodovat tudi če nimaš prav, nam je jasno kakšne so tvoje pravice. Begunce je treba podučit o zakonih in jim povedat tudi dolžnosti. To lahko storimo samo če jih indentificiramo in jim STORIMO jit skozi neko osnovo kulturno izobraževanje.

Nemci ne morejo govorit nič o Slovencih, ker Slovenci si poiščemo delo še preden pridemo legalno v njihove države.

nejcek74 je izjavil:

Cisto sami ste krivi fantje, slabo seksate, Evropa je prazna in stara, vanjo dere presežek populacije iz severne Afrike in bližnjega vzhoda. Zdaj pa nehajte nabijat po tipkovnici, pospravite pametne telefone, pa pejte otroke delat, ce vam situacija ni vsec. Ne bit užaljeni ce imajo Svabice rajsi Sirijce kot Slovence.


Mogoče zato ker življenjski standard ogromno pade po 2 otroku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yero7 ()

PrihajaNodi ::

nejcek74 je izjavil:

Cisto sami ste krivi fantje, slabo seksate, Evropa je prazna in stara, vanjo dere presežek populacije iz severne Afrike in bližnjega vzhoda. Zdaj pa nehajte nabijat po tipkovnici, pospravite pametne telefone, pa pejte otroke delat, ce vam situacija ni vsec. Ne bit užaljeni ce imajo Svabice rajsi Sirijce kot Slovence.


Ce bi oa kaksen komentar morali brisati je pa tvoj. Glede na delovna mesta na zavodu je slovrncev 80% prevec kljub statistiki o znizevanju brezposelnosti. Kot drugo, koliko je v EU brezposelnih? 17 miljonov+? In potem se pricakuje da bodo begunci dobili delovna mesta? Ja ce bodo delali zastonj...poleg tega je od teh 17 miljonov igromno mladih z diplomami. Ti bi pa seksal in imel otroke? Da ustvaris se vecjo revscino. Tako razmisljajo africani, ki jim je vseeno kaj bo jutri.

3p ::

NLight je izjavil:

Ampak to žal pri teh ljudeh ne gre. V F, VB in SWE lahko vidimo primere ko tretja kolona še vedno jezika ne zna. Imajo zastonj izboraževanja, zakaj starši ne pošljejo svojih otrok v šole? Zakaj? Zaradi religije. Ne moremo spremenit svet če oni sami niso pripravljeni na spremembe.


To pa je res le slepo posploševanje.

Gotovo kot ljubitelj pristne slovenske kulture rad gledaš nogomet. Pol naše reprezentance je druga generacija priseljencev.

Sergey Brin je prva (druga?) generacija priseljenca.
Governator Kalifornije je prva generacija priseljenca.
Bodoča ameriška prva dama je prva generacija priseljenca. :)
Pa reči, da tole ni dober primer druge generacije priseljenca.

Lahko bi navedel še kake lepše primere priseljenk prve in druge generacije v sliki in besedi (direkt iz hollywooda)...

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ce bi oa kaksen komentar morali brisati je pa tvoj.

Lahko ga tudi brišete/brišejo (in vse citate), je pa bil samo ciničen. Če ti prebrano ni všeč, ti pač ni, čeprav osnovni problem, kot izgleda, pravilno zaznavaš.

3p je izjavil:

To pa je res le slepo posploševanje.

Veš ti dobro, kaj je mislil, samo se finega delaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

PrihajaNodi ::

http://www.rt.com/news/270214-bavaria-m...

3p je izjavil:

NLight je izjavil:

Ampak to žal pri teh ljudeh ne gre. V F, VB in SWE lahko vidimo primere ko tretja kolona še vedno jezika ne zna. Imajo zastonj izboraževanja, zakaj starši ne pošljejo svojih otrok v šole? Zakaj? Zaradi religije. Ne moremo spremenit svet če oni sami niso pripravljeni na spremembe.


To pa je res le slepo posploševanje.

Gotovo kot ljubitelj pristne slovenske kulture rad gledaš nogomet. Pol naše reprezentance je druga generacija priseljencev.

Sergey Brin je prva (druga?) generacija priseljenca.
Governator Kalifornije je prva generacija priseljenca.
Bodoča ameriška prva dama je prva generacija priseljenca. :)
Pa reči, da tole ni dober primer druge generacije priseljenca.

Lahko bi navedel še kake lepše primere priseljenk prve in druge generacije v sliki in besedi (direkt iz hollywooda)...


Ja ampak indijance si pa pozabil?

Zgodovina sprememb…

technolog ::

nejcek74 je izjavil:

Cisto sami ste krivi fantje, slabo seksate, Evropa je prazna in stara, vanjo dere presežek populacije iz severne Afrike in bližnjega vzhoda. Zdaj pa nehajte nabijat po tipkovnici, pospravite pametne telefone, pa pejte otroke delat, ce vam situacija ni vsec. Ne bit užaljeni ce imajo Svabice rajsi Sirijce kot Slovence.


Seksamo že dost, samo denarja ni za otroke.
Zakaj se potem ne dvigne otroškega dodatka ali pa da kar bonusa za rodnost? Ne, raje plačujemo socialno tem neizobraženim privsiljencem.

Zgodovina sprememb…

ohnowhy ::

technolog je izjavil:

Ne, raje plačujemo socialno tem neizobraženim privsiljencem.

Seveda, neizobraženi privsiljenci so hvaležna volilna skupina. Za koga?

3p ::

PrihajaNodi je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

Cisto sami ste krivi fantje, slabo seksate, Evropa je prazna in stara, vanjo dere presežek populacije iz severne Afrike in bližnjega vzhoda. Zdaj pa nehajte nabijat po tipkovnici, pospravite pametne telefone, pa pejte otroke delat, ce vam situacija ni vsec. Ne bit užaljeni ce imajo Svabice rajsi Sirijce kot Slovence.


Ce bi oa kaksen komentar morali brisati je pa tvoj. Glede na delovna mesta na zavodu je slovrncev 80% prevec kljub statistiki o znizevanju brezposelnosti. Kot drugo, koliko je v EU brezposelnih? 17 miljonov+? In potem se pricakuje da bodo begunci dobili delovna mesta? Ja ce bodo delali zastonj...poleg tega je od teh 17 miljonov igromno mladih z diplomami. Ti bi pa seksal in imel otroke? Da ustvaris se vecjo revscino. Tako razmisljajo africani, ki jim je vseeno kaj bo jutri.


A misliš, da zmanjševanje populacije odpira nova delovna mesta? Bo ravno obratno. Novi potrošniki jih.

Brezposelnost v evropi je stvar moderne "vsi zase" doktrine. Če bi hoteli, bi te ljudi prešolali. Pa bi imeli zdravnika na 500 prebivalcev, razrede z 10 učenci in enega skrbnika na 10 ljudi v domu za upokojence.
Seveda pa bi to podražilo te panoge.
In mi hočemo tekmovati s pol-sužnjelastniškimi državami, kjer nam štancajo t-shirte za 5EUR. In se tolažimo, da s tem ne spuščamo nivoja svoje družbe na nivo njihove. In se prepričujemo, da ne bodo prišli v obljubljeno deželo (dokler je še kaj od nje ostalo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

ohnowhy ::

3p je izjavil:

In mi hočemo tekmovati s pol-sužnjelastniškimi državami, kjer nam štancajo t-shirte za 5EUR.

Ne, z njimi nihče noče tekmovati, razen tisti, ki ne znajo česa drugega. Zakaj ne znajo česa drugega? Zakaj nismo kot ljudstvo (joj, nimam rad takšnih istovetenj) bolj učinkoviti? Zakaj ne dodajamo višje vrednosti, kot jo sicer? In zakaj smo takšni tumeki, da raje gremo delat kariero v tujino, namesto, da bi jo doma? Kaj je, po tvojem, glavni problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

PrihajaNodi ::

3p Ja ce bi to drzalo kar si napisal bi moralo biti v Grčiji kot v raju, tako je pa skoraj tretji svet. In ti bi presolal brezposelnega pravnika v zdravnika? Se je vsem sfuzlalo?
Problem je da je ogromno panog outdated kader se pa se vedno sola fdv stil.
Kot drugo, deficitarnih poklicev ni so samo slabo placani.

Zgodovina sprememb…

connel ::

3p je izjavil:

connel je izjavil:

Ma ko bodo izvajali šeriatsko pravo v njegovem kraju, na njemu in ostalimi prebivalci, bo kmalu spremenil svojo zgodbo o človekovih pravicah in podobnih neumnosti.


Ko bojo sistematično izvajali šeriatsko pravo v mojem ali tvojem kraju, in bojo zatajile vse institucije, pridi po mene. Do takrat pa ne moremo ljudem sekati rok, ker bi lahko z njimi koga udarili.



Pa presneto no, to se ŽE dogaja v drugih državah vključno z zatajitvijo inštitucij. Resno misliš, da to se pa pri nas ne bi dogajalo, ker smo tolk kjut pa cudly,... In po slovesu naših inštitucij kako znajo poskrbeti za svoje državljane, bi bilo tukaj kvečjemu še slabše.

Brez jasnih pravil, brez da se ve koga in kaj se spušča v državo se tega ne moremo in ne smemo iti.

nejcek74 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ce bi oa kaksen komentar morali brisati je pa tvoj. Glede na delovna mesta na zavodu je slovrncev 80% prevec kljub statistiki o znizevanju brezposelnosti. Kot drugo, koliko je v EU brezposelnih? 17 miljonov+? In potem se pricakuje da bodo begunci dobili delovna mesta? Ja ce bodo delali zastonj...poleg tega je od teh 17 miljonov igromno mladih z diplomami. Ti bi pa seksal in imel otroke? Da ustvaris se vecjo revscino. Tako razmisljajo africani, ki jim je vseeno kaj bo jutri.


Slovenija je statisticno nepomenbna. Merklova pa ni neumna, nemcem primankuje delovne sile in zdaj jo dobivajo.
Da bo do te begunske krize prislo, je bilo jasno ze precej casa, tako da se zdaj delat da smo preseneceni je bedarija. Da vam smrdijo temnopolti in muslimani je popolnoma nepomembno. Zato ker je moc vasega pizdakanja prakticno nic. V srednjeročni prihodnosti bo prihajalo se do veliko vecjih premikov v severni/srednji afriki, evropa pa je nezmozna strateskih odlocitev, ki bi to preprecili.
Trenuten val beguncev bomo pobrali, pa ne glede na to kaj si vzhodnoevropski fašisti zelijo. Ustaviti ga je mozno samo ce se odrecemo demokraticnim standardom in clovekovim pravicam. Naslednji val pa lahko preprecimo ce smo sposobni izvozit nase standarde v drzave na juzni strani mediterana.
Da vam pa priseljeni sosed ne bo sral po glavi, pa je najbolje da sami zivite tako kot bi zeleli da se obnasajo tujci. Svicarji nimajo problemov s tem, da bi se albanci, srbi, slovenci, sirijci grdo obnasali (razen par anekodticnih primerov).

[D]emon ::

krneki0001 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Kriza se je v Siriji zacela zaradi suse 2006-2011. Potem je pa eksplodiralo.


Če bi bil Assad moder diktator, kot nam prodajajo pravljice nekateri levaki, bi se na sušo odzval s pomočjo prizadetim. Naredil ni nič in se je raje zanašal na teror tajne policije.

Ni prvi in ni zadnji ki se je na krizo odzval na ta način. Nikolaj II. se je na krizo, ki jo je povzročila prva svetovna vojna, odzval podobno. Rezultat je bil tam še malo hujši kot v Siriji.


Američani so se v somaliji naučili, da je tisti ki kontrolira hrano, kontrolira vse. V mogadishu so lokalni "poglavarji" hrano, ki jo je UN pošiljala, lepo zasegli in s tem kontrolirali množice.

In pomoč v sirijo je bila poslana, celo iz rusije je je ogromno prišlo. Ampak je "pokrajinski vladarji" niso razdelili med ljudi (podobno kot v somaliji), ker so raje po ukazih in denarju iz amerike zadržali zase, da so ustvarili to kar je sedaj v siriji. Tista suša je američanom še dodatno prišla prav, da so lahko zakuhali probleme v državi. Se jim bo pa obrestovalo, ker so uspeli s tem hkrati destabilizirat evropo in jo spet razbit na dva pola. Enega, ki bi beguncem pomagal in drugega, ki jih zavrača. Pa verjetno bodo zakuhal tudi vojno na evropskih tleh s tem ko se begunci niso pripravljeni prilagodit na naše življenje, ampak bodo hoteli imeti šarijo tukaj.



Ti si poster child za medijski brainwashing. Al se pa prevec drogiras. In either case, nehi si delat sramoto s temi bedarijami, ki jih meces iz sebe. Sicer pa tvoj nick vse pove. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PrihajaNodi ::

3p je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

Cisto sami ste krivi fantje, slabo seksate, Evropa je prazna in stara, vanjo dere presežek populacije iz severne Afrike in bližnjega vzhoda. Zdaj pa nehajte nabijat po tipkovnici, pospravite pametne telefone, pa pejte otroke delat, ce vam situacija ni vsec. Ne bit užaljeni ce imajo Svabice rajsi Sirijce kot Slovence.


Ce bi oa kaksen komentar morali brisati je pa tvoj. Glede na delovna mesta na zavodu je slovrncev 80% prevec kljub statistiki o znizevanju brezposelnosti. Kot drugo, koliko je v EU brezposelnih? 17 miljonov+? In potem se pricakuje da bodo begunci dobili delovna mesta? Ja ce bodo delali zastonj...poleg tega je od teh 17 miljonov igromno mladih z diplomami. Ti bi pa seksal in imel otroke? Da ustvaris se vecjo revscino. Tako razmisljajo africani, ki jim je vseeno kaj bo jutri.


A misliš, da zmanjševanje populacije odpira nova delovna mesta? Bo ravno obratno. Novi potrošniki jih.

Brezposelnost v evropi je stvar moderne "vsi zase" doktrine. Če bi hoteli, bi te ljudi prešolali. Pa bi imeli zdravnika na 500 prebivalcev, razrede z 10 učenci in enega skrbnika na 10 ljudi v domu za upokojence.
Seveda pa bi to podražilo te panoge.
In mi hočemo tekmovati s pol-sužnjelastniškimi državami, kjer nam štancajo t-shirte za 5EUR. In se tolažimo, da s tem ne spuščamo nivoja svoje družbe na nivo njihove. In se prepričujemo, da ne bodo prišli v obljubljeno deželo (dokler je še kaj od nje ostalo).


Poleg tega imamo pa na zavodu cel kader ki ga ti omenjas, zdravnike, ucitelje, socialne delavce...samo industrije ne.

oo7 ::

The Syrian operative claimed more than 4,000 covert ISIS gunmen had been smuggled into western nations - hidden amongst innocent refugees.

The ISIS smuggler, who is in his 30s with a trimmed jet-black beard, revealed the ongoing clandestine operation is a complete success.

"Just wait," he smiled.

http://www.express.co.uk/news/world/555...

ohnowhy ::

connel je izjavil:

Pa presneto no, to se ŽE dogaja v drugih državah vključno z zatajitvijo inštitucij. Resno misliš, da to se pa pri nas ne bi dogajalo, ker smo tolk kjut pa cudly,... In po slovesu naših inštitucij kako znajo poskrbeti za svoje državljane, bi bilo tukaj kvečjemu še slabše.

Komentarji čez nekaj časa znajo biti tudi nekako v tem smislu: "Joj, tega res nismo mogli vedeti..." ali pa "Ja, so si (naši) že zaslužili, da so jih fasali..." ali pa "Ja, saj, kdo pa ne gleda v tla, ko hodi po cesti..." Upam, da se motim, ampak volilci bodo pa vsaj zanesljivi, to pa ttudi nekaj velja, mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

PrihajaNodi ::

nejcek74 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ce bi oa kaksen komentar morali brisati je pa tvoj. Glede na delovna mesta na zavodu je slovrncev 80% prevec kljub statistiki o znizevanju brezposelnosti. Kot drugo, koliko je v EU brezposelnih? 17 miljonov+? In potem se pricakuje da bodo begunci dobili delovna mesta? Ja ce bodo delali zastonj...poleg tega je od teh 17 miljonov igromno mladih z diplomami. Ti bi pa seksal in imel otroke? Da ustvaris se vecjo revscino. Tako razmisljajo africani, ki jim je vseeno kaj bo jutri.


Slovenija je statisticno nepomenbna. Merklova pa ni neumna, nemcem primankuje delovne sile in zdaj jo dobivajo.
Da bo do te begunske krize prislo, je bilo jasno ze precej casa, tako da se zdaj delat da smo preseneceni je bedarija. Da vam smrdijo temnopolti in muslimani je popolnoma nepomembno. Zato ker je moc vasega pizdakanja prakticno nic. V srednjeročni prihodnosti bo prihajalo se do veliko vecjih premikov v severni/srednji afriki, evropa pa je nezmozna strateskih odlocitev, ki bi to preprecili.
Trenuten val beguncev bomo pobrali, pa ne glede na to kaj si vzhodnoevropski fašisti zelijo. Ustaviti ga je mozno samo ce se odrecemo demokraticnim standardom in clovekovim pravicam. Naslednji val pa lahko preprecimo ce smo sposobni izvozit nase standarde v drzave na juzni strani mediterana.
Da vam pa priseljeni sosed ne bo sral po glavi, pa je najbolje da sami zivite tako kot bi zeleli da se obnasajo tujci. Svicarji nimajo problemov s tem, da bi se albanci, srbi, slovenci, sirijci grdo obnasali (razen par anekodticnih primerov).


No sem prebral samo dva stavka. Ce bi tole tvoje drzalo bi lahko meje odprli samo zs balkan pa jih ne. Zakaj ne? Mislis da so brezposelni slovenci, htvatje, bosanci, makedonci, madzari bolj leni od sirijcev? Ti sploh ves kako poteka delo v tujini? Najprej se zaj... z iskanjem stanovanja, sobe. Ker vidijo da nimas dela ti ga nihce ne da. Brez tega je pa tezko dobti delo, ker tudi delodajalca zanima kje zivis.

Zgodovina sprememb…

ohnowhy ::

oo7 je izjavil:

...clandestine operation is a complete success...

Seveda, pa to je jasno vsakemu 5-letniku, razen našim dobrosrčnežem ne.

nejclp ::

Fuj, fašisti nagnusni.

ohnowhy ::

nejclp je izjavil:

Fuj, fašisti nagnusni.

Ti se kar tolaži, to je edino, kar ti bo ostalo.

PrihajaNodi ::

Se lahko zdrzite rasisticnih komentarjev, ker bo sla tema pod kljuc?

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Se lahko zdrzite rasisticnih komentarjev, ker bo sla tema pod kljuc?

Če gre tole pod ključ, se odpre nova tema. Če te (no, bolj mene) banajo, pač bojo, no harm done. Mimogrede, tole sicer ni rastističen komentar ampak komentar glede tega, da so med dejanskimi begunci in ekonomskimi migranti infiltrirani tudi vojaški operativci. Mislim, da tega noben ne zanika, razlikujejo se samo ocene, kakšen delež je med njimi. Vkolikor temo zaklenejo ali mene banajo, in se izkaže, da imajo prav, jupi, super, častim pivo. V nasprotnem primeru pa ne vem, kdo bo kje banan :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Mufasa ::

Jaz sem naceloma bolj ZA to da pridobivamo emigrante (in jih s kirursko natancnostjo integriramo...zaradi demografije), a vseeno se mi zdi zdaj pa cenzura vsega povprek totalni idiotizem in zatiranje nam ljubih demokraticnih vrednot, na racun ljudi ki le-teh doma ne poznajo.

To je treba pustit nej se folk ventilira cez fb ipd social medije ter forume...pa argumentirano zabijat, ne pa kar zaklepat .. ker to je najlazje.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

ohnowhy ::

Mufasa je izjavil:

...le-teh doma ne poznajo...

Imate demokracijo doma? Ja? Kako pa to izgleda? V službi imate tudi demokracijo? Resno? Ja, ni kaj, prav lepo vam gre.

yero7 ::

ohnowhy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Se lahko zdrzite rasisticnih komentarjev, ker bo sla tema pod kljuc?

Če gre tole pod ključ, se odpre nova tema. Če te (no, bolj mene) banajo, pač bojo, no harm done. Mimogrede, tole sicer ni rastističen komentar ampak komentar glede tega, da so med dejanskimi begunci in ekonomskimi migranti infiltrirani tudi vojaški operativci. Mislim, da tega noben ne zanika, razlikujejo se samo ocene, kakšen delež je med njimi. Vkolikor temo zaklenejo ali mene banajo, in se izkaže, da imajo prav, jupi, super, častim pivo. V nasprotnem primeru, pa ne vem :)


Ne vem zakaj bi te banali sej nisi nič rasističnega reku. Si samo izpostavu neko možnost.
Lepo bi bilo če bi Slovenija organizirala nekaj v smislu "sprejem na dom" da slovenci ki so humanitarni sprejmejo na dom begunce. Mislim da to nebi smel bit nek velik problem organizirat

oo7 ::

Grška otoka Kos in Lesbos sta samo začasni postaji in če bi bilo po moje bi to bila tudi zadnja postaja. Grki so itak dolžni en kup denarja Evropi in bi začasno odstopili tista dva otoka pač za begunsko krizo. Tja dol bi navozil vse šotore in kontejnerje, ki so zdaj postavljeni po Evropi. Dnevno bi se oskrbovalo z hrano in pijačo in postaviti zdravniško osebje in vojake, da bi malo mirli napetosti. Problem rešen.

PrihajaNodi ::

nejclp je izjavil:

Fuj, fašisti nagnusni.


No tole ni konstruktiven komentar.

oo7 je izjavil:

Grška otoka Kos in Lesbos sta samo začasni postaji in če bi bilo po moje bi to bila tudi zadnja postaja. Grki so itak dolžni en kup denarja Evropi in bi začasno odstopili tista dva otoka pač za begunsko krizo. Tja dol bi navozil vse šotore in kontejnerje, ki so zdaj postavljeni po Evropi. Dnevno bi se oskrbovalo z hrano in pijačo in postaviti zdravniško osebje in vojake, da bi malo mirli napetosti. Problem rešen.


No go, ker jih je prevec.

Zgodovina sprememb…

ohnowhy ::

yero7 je izjavil:

Ne vem zakaj bi te banali sej nisi nič rasističnega reku. Si samo izpostavu neko možnost.

Ja, pa nismo mi od včeraj, ne moderatorji, ne jaz :)

yero7 je izjavil:

Lepo bi bilo če bi Slovenija organizirala nekaj v smislu "sprejem na dom" da slovenci ki so humanitarni sprejmejo na dom begunce.

Ja, kako to izgleda? Jim daš svoje prostore v najem? Jim je potrebno prati? Se jim sme kuhati evropsko hrano? Dati v uporabo kopalnico in wc in jih vzdrževati? Zagotoviti dostop do interneta? Kdo krije stroške? Ti kot lastnik? Dobiš ustrezno nadomestilo od EU? In za kako dolgo? Kolikšni so ocenjeni stroški posameznega begunca? Kolikšna so nadomestila? Ja, saj vem, samo na svojo rit gledam, itak, ker nekdo mora to financirati, denar ne raste na drevju (no, raste, ampak ne v končni obliki).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Mufasa ::

ohnowhy je izjavil:

Mufasa je izjavil:

...le-teh doma ne poznajo...

Imate demokracijo doma? Ja? Kako pa to izgleda? V službi imate tudi demokracijo? Resno? Ja, ni kaj, prav lepo vam gre.


A si 15?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

oo7 ::

PrihajaNodi je izjavil:

nejclp je izjavil:

Fuj, fašisti nagnusni.


No tole ni konstruktiven komentar.

oo7 je izjavil:

Grška otoka Kos in Lesbos sta samo začasni postaji in če bi bilo po moje bi to bila tudi zadnja postaja. Grki so itak dolžni en kup denarja Evropi in bi začasno odstopili tista dva otoka pač za begunsko krizo. Tja dol bi navozil vse šotore in kontejnerje, ki so zdaj postavljeni po Evropi. Dnevno bi se oskrbovalo z hrano in pijačo in postaviti zdravniško osebje in vojake, da bi malo mirli napetosti. Problem rešen.


No go, ker jih je prevec.



Bi pač Grki dali v posojo še 2 bolj nenaseljena otoka sej jih imajo celo morje pa naj počasi začnejo odplačevati vse te miljarde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

ohnowhy ::

Mufasa je izjavil:

A si 15?

Ne, nisem 15 let star, že dolgo ne več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

yero7 ::

ohnowhy je izjavil:

yero7 je izjavil:

Ne vem zakaj bi te banali sej nisi nič rasističnega reku. Si samo izpostavu neko možnost.

Ja, pa nismo mi od včeraj, ne moderatorji, ne jaz :)

yero7 je izjavil:

Lepo bi bilo če bi Slovenija organizirala nekaj v smislu "sprejem na dom" da slovenci ki so humanitarni sprejmejo na dom begunce.

Ja, kako to izgleda? Jim daš svoje prostore v najem? Jim je potrebno prati? Se jim sme kuhati evropsko hrano? Dati v uporabo kopalnico in wc in jih vzdrževati? Zagotoviti dostop do interneta? Kdo krije stroške? Ti kot lastnik? Dobiš ustrezno nadomestilo od EU? In za kako dolgo? Kolikšni so ocenjeni stroški posameznega begunca? Kolikšna so nadomestila? Ja, saj vem, samo na svojo rit gledam, itak, ker nekdo mora to financirati, denar ne raste na drevju (no, raste, ampak ne v končni obliki).


Lih v tem je štos si stnovalci pomagajo med sabo verjetno bodo teli begunci dobili nekaj od države. Ljudje bi jih sprejeli iz dobrodušnosti zakaj bi pričakovali kaj od eu ali slovenije.

ohnowhy ::

yero7 je izjavil:

Lih v tem je štos si stnovalci pomagajo med sabo verjetno bodo teli begunci dobili nekaj od države. Ljudje bi jih sprejeli iz dobrodušnosti zakaj bi pričakovali kaj od eu ali slovenije.

Ker imaš stroške, na voljo pa omejeno količino denarja (domnevam, pač, morda se motim). Če tega ne poznaš, vprašaj starše.

Mufasa ::

ohnowhy je izjavil:

Mufasa je izjavil:

A si 15?

Ne, nisem 15 let star, že dolgo ne več.


Ne zastopis koncepta demokracije, sklepam da si mentalno se vedno tam tam...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

"Madžari fašisti, drugi nacionalisti" (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9014863 (14027) blindb

Č.P vs nacionalizem

Oddelek: Problemi človeštva
274167 (3645) Pithlit

Več podobnih tem