» »

Primopredajni zapisnik - odpoved

Primopredajni zapisnik - odpoved

«
1
2

box_ ::

Zdravo,

v firmi sem dal odpoved in sem dobil nalogo, da izdelam primopredajni zapisnik dela na ostale zaposlene. Zanima me ali sem dolžen to storiti in pisati ta zapisnik?
Prav tako so mi povedali, ker sem kritičen za proces dela ne smem koristiti dopusta in mi ga bodo izplačali. Ali sem dolžen pristati na to?


Lp, Bojan

Zimonem ::

Bolj ali manj.

Miha 333 ::

Zapisnik da, ampak to pomeni samo, da navedeš odprte zadeve in morda v kateri fazi so. Ničesar fancy.

Dopust seveda lahko koristiš, to je temeljna pravica delavca. Nadomestilo je dopustno le, če se ti s tem strinjaš ter če obstajajo objektivni razlogi, da ga ne moreš koristiti. Za podrobnosti beri ZDR-1. Nikakor pa ti ne more delodajalec enostransko prepovedati koriščenja dopusta.

kixs ::

Obicajno koristis sorazmerni del dopusta. Ostalo se prenese naprej.

Sicer pa odvisno od razlogov za menjavo... ce ti je tecno, potem bos raje izkoristi dopust.

Zimonem ::

kixs je izjavil:

Obicajno koristis sorazmerni del dopusta. Ostalo se prenese naprej.

Sicer pa odvisno od razlogov za menjavo... ce ti je tecno, potem bos raje izkoristi dopust.

Drugo kot sorazmerni del itak ne moreš koristit.
Za ta del je pa odvisno od odpovednega roka in delovnega procesa. Načeloma naj bi bilo to povezano in planirano.

box_ ::

Hvala za odgovore.

Izgleda tako kot da si hočejo kupiti še nekaj dni, ker res nimajo ustrezne zamenjave. Meni je na delu neprijetno in hočem čim hitreje zaklučiti. Ko se omenil da grem na bolniško so rekli, da se bolniška ne šteje v odpovedni rok ter da o koriščenju dopusta odločajo on in ne jaz. Potem so začeli z grožnjami odvetnikov in podobno. Zgleda da je res najbolša odločitev da ostanem do konca, ker se mi z njimi ne da več prerekati.

chucki ::

Pokličeš zdravnika in rečeš, da imaš vročino. Sum na covid in boš 10 dni v izolaciji.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zimonem ::

Tako nekako je najlažje požreš še tisti drek pa ciao.

box_ ::

Prvič se srečujem z menjavo službe z zelo slabo izkušnjo. Ali me trenutna firma lahko kako zavira pri nadaljnem iskanju zaposlitve?

svecka ::

Delaj po liniji najmanjšega odpora. Ko jih jebe njihove grožnje z tožbo, sami mutibarič flancarji. Komot lahko greš na bolniško in BOLNIŠKA NI OVIRA ZA ODPOVEDNI ROK DOKLER JE BILA ODPOVED DANA PRED BOLNIŠKIM STALEŽEM.

Vprašanje iz prakse: Delavec je podal pisno odpoved, odpovedni rok določen v pogodbi o zaposlitvi pa traja 60 dni. Kmalu po podani odpovedi je delavec na smučanju utrpel hujšo poškodbo zaradi katere bo nezmožen za delo več mesecev, torej bo ob izteku odpovednega roka zagotovo še vedno v bolniškem staležu ! Ali se mu odpovedni rok avtomatsko podaljša oziroma ali mu ga mora delodajalec podaljšati? Kdaj se v takem primeru zaključi delovno razmerje ?

Odgovor: V primeru, ko odpoved pogodbe o zaposlitvi podaja delavec in bi bil ob izteku odpovednega roka v bolniškem staležu, ni potrebno podaljšati odpovednega roka. Morebiten obstoj bolniškega staleža ob izteku odpovednega roka v zgoraj opisanem primeru v ničemer ne vpliva na datum prenehanja delovnega razmerja in se zato odpovedni rok ne podaljša niti avtomatično, niti ga ni dolžan podaljšati in ga tudi ne more enostransko delodajalec, zato se delovno razmerje zaključi z iztekom odpovednega roka.


Edini problem je v tem, ker ti potem ker nisi mogel koristiti dopusta, ti ga potem mora izplačat in ga verjetno ne bo in ga boš moral tožit al kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Zimonem ::

box_ je izjavil:

Prvič se srečujem z menjavo službe z zelo slabo izkušnjo. Ali me trenutna firma lahko kako zavira pri nadaljnem iskanju zaposlitve?

Imaš že šiht ali še iščeš?
Odvisno sicer od branže ampak v nekaterih se poznajo med sabo in odvisno od razmerij tudi kaj pomenijo. Načeloma pa sicer ne. Ampak kake reference ti tudi ne bodo dal.

svecka je izjavil:

Delaj po liniji najmanjšega odpora. Ko jih jebe njihove grožnje z tožbo, sami mutibarič flancarji. Komot lahko greš na bolniško in BOLNIŠKA NI OVIRA ZA ODPOVEDNI ROK DOKLER JE BILA ODPOVED DANA PRED BOLNIŠKIM STALEŽEM.

Vprašanje iz prakse: Delavec je podal pisno odpoved, odpovedni rok določen v pogodbi o zaposlitvi pa traja 60 dni. Kmalu po podani odpovedi je delavec na smučanju utrpel hujšo poškodbo zaradi katere bo nezmožen za delo več mesecev, torej bo ob izteku odpovednega roka zagotovo še vedno v bolniškem staležu ! Ali se mu odpovedni rok avtomatsko podaljša oziroma ali mu ga mora delodajalec podaljšati? Kdaj se v takem primeru zaključi delovno razmerje ?

Odgovor: V primeru, ko odpoved pogodbe o zaposlitvi podaja delavec in bi bil ob izteku odpovednega roka v bolniškem staležu, ni potrebno podaljšati odpovednega roka. Morebiten obstoj bolniškega staleža ob izteku odpovednega roka v zgoraj opisanem primeru v ničemer ne vpliva na datum prenehanja delovnega razmerja in se zato odpovedni rok ne podaljša niti avtomatično, niti ga ni dolžan podaljšati in ga tudi ne more enostransko delodajalec, zato se delovno razmerje zaključi z iztekom odpovednega roka.


Edini problem je v tem, ker ti potem ker nisi mogel koristiti dopusta, ti ga potem mora izplačat in ga verjetno ne bo in ga boš moral tožit al kaj podobnega.

Umiri se človek hoče zamenjat šiht po liniji najmanjšega odpora. Če jim navleče inšpekcijo se to prav hitro izve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

box_ ::

Zaposlitev z novim delodajalcem že imam sklenjeno vendar sta firmi v radiju 10 km, kar pomeni da se ljudje poznajo med sabo.

Zimonem ::

Potem oddelaj, saj par dni spet ni nekaj bar bi bilo od včeraj. Naredi zapisnik, briši na malih kar je tvojega , take zadeve. Če je v rangu 10km se lastnika gotovo poznata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

box_ ::

Najbolj boli me to, ker človek ko poda odpoved ni vreden nič. Ne razumem ali se to dogaja pri vseh prekinitvah razmerij ali samo pri moji.
Običajno vsi govoriju kako so se sporazumno dogovorili. Pri meni ni bilo nič sporazumnega :(

Zimonem ::

Čist odvisno. Večina pa rata "kužnih".

Magic1 ::

Seveda te sovraži šef, če mu gre pomemben kader (verjetno fajn podplačan). Zdaj bo moral nekoga relativno hitro dobit, ga že v štartu več plačat pa še pojma ne bo novi imel glede večine specifičnih stvari za firmo. Torej vsaj pol leta plače, da bo vsaj na nek nivo prišel. Dostikrat se delo razdeli po firmi, samo to je pa sploh šiti zadeva. Preobremeniš ostale, ki bodo ta del zelo slabo opravljali pa še poveča se možnost, da bo še kdo šel.
Magic

ajdov2 ::

chucki je izjavil:

Pokličeš zdravnika in rečeš, da imaš vročino. Sum na covid in boš 10 dni v izolaciji.

pa še povej da si bil v stiku s šefom (oziroma kdor ti je pač tečen na firmi), če še stiki dobivajo karanteno

darkolord ::

box_ je izjavil:

Najbolj boli me to, ker človek ko poda odpoved ni vreden nič. Ne razumem ali se to dogaja pri vseh prekinitvah razmerij ali samo pri moji.
Običajno vsi govoriju kako so se sporazumno dogovorili. Pri meni ni bilo nič sporazumnega :(
A ste se prej kaj pogovarjali o tem ali si kar z lepega prinesel odpoved?

Seveda je tvoja pravica, da to narediš, ampak je čisto legitimno, da delodajalec na to reagira mrtvo-hladno.

Phantomeye ::

A ti je ponudil kako boljšo plačo?

Magic1 ::

Kako pa se pogovarjaš v naprej s šefom? Ej stari, jaz bi pa drugo službo poiskal, mi kle ne sede? S tem boš sam naredi to, da te bo on nategnil ob prvi priliki.
Edino kar se lahko pogovarjaš, je da se greš pogajat vsake tolk cajta o plači in pogojih. Če so togi, jim nimaš kaj razlagat, samo iščeš.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Phantomeye ::

Magic1 je izjavil:

Kako pa se pogovarjaš v naprej s šefom? Ej stari, jaz bi pa drugo službo poiskal, mi kle ne sede? S tem boš sam naredi to, da te bo on nategnil ob prvi priliki.
Edino kar se lahko pogovarjaš, je da se greš pogajat vsake tolk cajta o plači in pogojih. Če so togi, jim nimaš kaj razlagat, samo iščeš.


jp. nobeni firmi nisi dolžn svojega življenja, zdravja in počutja. Nikomur se ne rabiš opravičevati, da greš. tk da se strinjam.

darkolord ::

Če je odnos dober, potem lahko poveš dovolj prej, da se na to lahko pripravi.

Pač isto kot če prideš domov, pa vidiš, da je punca spakirala in šla, brez karkoli rečt. Nikomur se ji ni treba opravičevati, lahko gre, kadar želi.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

darkolord je izjavil:

Če je odnos dober, potem lahko poveš dovolj prej, da se na to lahko pripravi.

Pač isto kot če prideš domov, pa vidiš, da je punca spakirala in šla, brez karkoli rečt. Nikomur se ji ni treba opravičevati, lahko gre, kadar želi.


Zato pa obstaja odpovedni rok. To je čas znotraj katerega zaposleni obvesti delodajalca, da bo odšel. Čas ko delavec preda svoje delo, delodajalec pa začne iskati zamenjavo. V Sloveniji je to en mesec oziroma dva meseca.

Odpoved je velikokrat vezana na to, da je zaposleni dobil novo službo. Fair play novega delodajalca je, da te počaka kolikor traja odpovedni rok. Pol leta te ne bo nihče čakal, razen, če si res res vroča roba.

P.S. Odpovedni rok, ko te odpustijo, je precej precej krajši.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Lahko ga obvesti tudi prej, takoj ko se odloči.

Ni mu treba. Ampak tudi delodajalcu ni treba, da je po tem prijazen.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Kako pa misliš da se bo delodajalec obnašal do tebe, če mu poveš, da boš iskal drugo službo(če si kakorkoli kaj vreden v firmi)? O kako lepo, da si povedal, ti samo še povej, ko ti uspe dobit. happy days in rožice.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

darkolord ::

Odvisno od delodajalca. Če je asshole, se bo obnašal kot asshole. Če ni asshole, se ne bo.

Phantomeye ::

darkolord je izjavil:

Lahko ga obvesti tudi prej, takoj ko se odloči.

Ni mu treba. Ampak tudi delodajalcu ni treba, da je po tem prijazen.


Najbolj optimalno je, da daš odpoved takrat, ko imaš zagotovljeno novo službo. Da daš odpoved prej moraš res imeti dobre razloge ali pa da ti gre trenutna služba tako na bruhanje, da si rajši brez. Navsezadnje so tvoji interesi bolj pomembni kot interesi kmalu bivšega delodajalca.

Seveda ne, se pa pričakuje neka mera profesionalnosti.

Magic1 ::

V redkem primeru so šefi taki, da bi jim to lahko povedal, ne da bi samo ti sebi škodil.
Magic

mat xxl ::

box_ je izjavil:

Najbolj boli me to, ker človek ko poda odpoved ni vreden nič. Ne razumem ali se to dogaja pri vseh prekinitvah razmerij ali samo pri moji.
Običajno vsi govoriju kako so se sporazumno dogovorili. Pri meni ni bilo nič sporazumnega :(


Ne glede na vse, z starim delodajalcem poskusi korektno zaključiti, ker to bodo tudi v novi firmi cenili, sicer vedo, kak si....

tonis ::

Magic1 je izjavil:

Kako pa misliš da se bo delodajalec obnašal do tebe, če mu poveš, da boš iskal drugo službo(če si kakorkoli kaj vreden v firmi)? O kako lepo, da si povedal, ti samo še povej, ko ti uspe dobit. happy days in rožice.

Če je ključen kader, bi se moral delodajalec najprej vprašat kje je on zajebal da si delavec išče drugje.

+1 za komentar nad mojim, seveda če se da normalno komunicirat. ko so enkrat grožnje z odvetniki meni pade toleranca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

box_ ::

V prvi fazi sem se poskušal pogajati za plačo in nisem dosegel popolnoma nič, razen skrhal odnos. Odgovor je bil, da sem v teh letih napredoval toliko kot nihče v tej firmi... Čez mesec dni sem prinesel odpoved naravnost v kadrovsko in zdaj sem tak kjer sem. Kot sem napisal oddelam do konca in napišem primopredajo.
Ali obstaja kakšen dokument, kamor delodajalec napiše slabo mnenje o tebi za bodoča delovna mesta?

"NaN" ::

box_ je izjavil:

Ali obstaja kakšen dokument, kamor delodajalec napiše slabo mnenje o tebi za bodoča delovna mesta?


Ne.

Bwaze6 ::

box_ je izjavil:

Zdravo,

Prav tako so mi povedali, ker sem kritičen za proces dela ne smem koristiti dopusta in mi ga bodo izplačali. Ali sem dolžen pristati na to?


Meni so v prejšnji firmi celo rekli, da zame ne velja dvomesečni odpovedni rok, pač pa moram nujno ostati do vpeljave novega zaposlenega na moje delovno mesto. Prav tako so mi isto namignili na trenutni zaposlitvi.

Seveda tega ni ne v zakonih, ne v splošni kolektivni pogodbi, verjetno pa nimaš individualne pogodbe s temi pogoji. Ker to bi se plačalo mesečno. Da si kar naenkrat ključen za proizvodnjo ob odhodu, prej te pa komajda opazijo, pa tudi ne gre skupaj.

Glede dopusta je pa tako, da moraš ves dopust razen enega dneva "uskladiti z delodajalcem". Dvomim, da je kje zapisana pravica do sorazmernega dela dopusta v dveh mesecih, tako da če delodajalec reče "Ne", nimaš kaj dosti vzvodov.

Izplačevanja dopusta pa Slovenija ne pozna. Nujno ga moraš koristiti, drugače sta v prekršku oba z delodajalcem. Kar seveda ne pomeni, da se to ne izvaja, pri nas zaposleni še tekmujejo, kdo bo več dopusta "prihranil" in si ga dal izplačat po cirka 3 EUR na uro - zadetek na lotu je seveda, če tik pred kolektivnim dopustom "zbolijo". Ampak izplačilo 10 - 15 dni je stalnica, tisti, ki pokoristimo kar cel dopust, pa "nismo za firmo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Mato989 ::

@box

DA NE BI KJE ODDELAL in jim pustil dopust... če ti ni več za delat naredi primopredajni zapisnik in gasa na bolniško

Pomoli mu pa zakon da dopust maš pravico izkoristit in ga načeloma moraš razen če ti podpišejo in pisno dajo da ti ga izplačajo in koliko € za vsak dan neizrabljenega dopusta

NE SE PUSTIT NATEGOVAT!

Glede dopusta je pa tako, da moraš ves dopust razen enega dneva "uskladiti z delodajalcem". Dvomim, da je kje zapisana pravica do sorazmernega dela dopusta v dveh mesecih, tako da če delodajalec reče "Ne", nimaš kaj dosti vzvodov.


NEUMNOST, že res da delodajalec mora uskladit s tabo dopust ampak delodajalec pa ti PO ZAKONU MORA OMOGOČIT KORIŠČENJE DOPUSTA v času delovnega razmerja.

Edino kar se da, če sta oba za, je DOGOVORIT to, da se dopusta ne koristi ampak ti ga kompenzira finančno, ampak to mora bit pisni dogovor s podpisom in štempljem delodajalca kjer mora jasno pisat

1. Zaposleni ta pa ta, ne bo koristil toliko in toliko dopusta
2. za vsak dan dopusta mu bomo pri zadnji plači nakazali toliko in toliko evrov kompenzacije

BREZ TEGA VZTRAJAJ DA TI PRIPADA DOPUST!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

r3dkv1c4 ::

Zimonem je izjavil:

box_ je izjavil:

Prvič se srečujem z menjavo službe z zelo slabo izkušnjo. Ali me trenutna firma lahko kako zavira pri nadaljnem iskanju zaposlitve?

Imaš že šiht ali še iščeš?
Odvisno sicer od branže ampak v nekaterih se poznajo med sabo in odvisno od razmerij tudi kaj pomenijo. Načeloma pa sicer ne. Ampak kake reference ti tudi ne bodo dal.

svecka je izjavil:

Delaj po liniji najmanjšega odpora. Ko jih jebe njihove grožnje z tožbo, sami mutibarič flancarji. Komot lahko greš na bolniško in BOLNIŠKA NI OVIRA ZA ODPOVEDNI ROK DOKLER JE BILA ODPOVED DANA PRED BOLNIŠKIM STALEŽEM.

Vprašanje iz prakse: Delavec je podal pisno odpoved, odpovedni rok določen v pogodbi o zaposlitvi pa traja 60 dni. Kmalu po podani odpovedi je delavec na smučanju utrpel hujšo poškodbo zaradi katere bo nezmožen za delo več mesecev, torej bo ob izteku odpovednega roka zagotovo še vedno v bolniškem staležu ! Ali se mu odpovedni rok avtomatsko podaljša oziroma ali mu ga mora delodajalec podaljšati? Kdaj se v takem primeru zaključi delovno razmerje ?

Odgovor: V primeru, ko odpoved pogodbe o zaposlitvi podaja delavec in bi bil ob izteku odpovednega roka v bolniškem staležu, ni potrebno podaljšati odpovednega roka. Morebiten obstoj bolniškega staleža ob izteku odpovednega roka v zgoraj opisanem primeru v ničemer ne vpliva na datum prenehanja delovnega razmerja in se zato odpovedni rok ne podaljša niti avtomatično, niti ga ni dolžan podaljšati in ga tudi ne more enostransko delodajalec, zato se delovno razmerje zaključi z iztekom odpovednega roka.


Edini problem je v tem, ker ti potem ker nisi mogel koristiti dopusta, ti ga potem mora izplačat in ga verjetno ne bo in ga boš moral tožit al kaj podobnega.

Umiri se človek hoče zamenjat šiht po liniji najmanjšega odpora. Če jim navleče inšpekcijo se to prav hitro izve.

Hvala bogu, naj se izve, da jih je tožil.
Če greš k urejenemu delodajakcu, ti bo kavo plačal za to info in te podprlu v večini pogledov.
Zakaj?
Ker do tožb prihaja absolutno, premalokrat.
Tožbe se ne dogajajo za vsak drek ampak za zadeve, ki se sistematično kršijo dolgoročno.
Tisti, ki krši pravice delavcev, bi ga moral preganjat inšpektorat, pa jih ne.
Nekateri delodajalci si ne želijo pristat v tej skupini in se raje izognejo problemom, z ureditvijo delovnih pogodb in izpolnjevanjem le teh do delavca.
Seveda vse to v predpostavki, da je delavec marljiv, zaupljiv in kredibilen, če pa ima višjo dodano vrednost, še toliko boljše.
Pri urejenem delodajalcu, je veliko več prostora za kompenzacije, ker vedno delodajalec nekaj vzame, da ti izpolni tebi ljubše bonbončke.....grebatorji pa pač samo jemljejo.
Stran od takih.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zimonem ::

Zaenkrat ni ničesar kršil. Celo stanje bi bilo normalno, če ga nebi gledali postrani.
Glede bolniške pa ravno tako ti delodajalec pošlje kontrolo bolniške. Če se mu da zajebavat.

Mato989 ::

Zimonem je izjavil:

Zaenkrat ni ničesar kršil. Celo stanje bi bilo normalno, če ga nebi gledali postrani.
Glede bolniške pa ravno tako ti delodajalec pošlje kontrolo bolniške. Če se mu da zajebavat.


Lahko ti, in če si doma je to to... četudi nisi in imaš razlog za izhod je ok :D Recimo nujne potrebščine, obisk zdravnika itd...

Inšpekcija nima pravice presojat ali je tvoja bolniška upravičena, samo če se držiš zapisanega navodila zdravnika (bodi doma itd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

destroyer2k ::

Čez dober mesec bo tema, kaj narediti če delodajalec ne plača ostanek dopusta=)

raufnk ::

Koriščenje dopusta ti delodajalec mora omogočiti, izplačilo je možno izključno s tvojo izrecno privolitvijo.
Dopusta med delodajalci ni mogoče prenašati (lahko se dogovoriš z novim delodajalcem, vendar ti tega na noben način ni dolžan odobriti).
Bolniška ne vpliva na dolžino odpovednega roka.
Uradno ti trenutni delodajalec ne more otežiti iskanja nove zaposlitve, v praksi pa žal v določenih primerih lahko (če pozna novega delodajalca, njihove ključne stranke, ...).

Kot zaposleni si s strani zakona zelo zaščiten, tako da vse njihove grožnje, ki si jih opisal, nimajo nobene pravne podlage.
lp raufnk

box_ ::

Hvala vsem za vaše izkušnje in menenja. Sedaj diham nekoliko lažje. Sem pa imel nekaj slabih noči zaradi vsega tega...

link_up ::

op, potrpi pa bo. Ne pocutis se zadnjic slabo, tako da kaj potegni iz tega za naslednjic. Have fun, not horror.
In and Out

jshadlsa232 ::

box_ je izjavil:

Najbolj boli me to, ker človek ko poda odpoved ni vreden nič. Ne razumem ali se to dogaja pri vseh prekinitvah razmerij ali samo pri moji.
Običajno vsi govoriju kako so se sporazumno dogovorili. Pri meni ni bilo nič sporazumnega :(

Boli? A to da te pa ni hotel placat pa te ni bolelo? Zdaj pa se sef obnasa kot otrocaj, ki so mu vzeli liziko in si koncno videl realno sliko. Dobil si solo za lajf, zdaj pa ves da firma glede na tebe kot resurs.

Fritz ::

box_ je izjavil:

Hvala vsem za vaše izkušnje in menenja. Sedaj diham nekoliko lažje. Sem pa imel nekaj slabih noči zaradi vsega tega...

Delovno razmerje je razmerje med dvema stranema, tako kot zakonska zveza. Zakaj bi v tem razmerju vztrajal, če si nezadovoljen. Ko ga razdreš pa je potrebno spoštovati določene postopke in predpise. Če ti delodajalec teži mu vedno lahko rečeš, da si se poskusil pogajati z željo, da bi ostal pa ti ni dal druge možnosti kot oditi in naj sedaj ne poslabšuje zadeve. Če bo v tem vztrajal pa po odhodu razbobnaj po spletu kateri delodajalec je to in kako se je obnašal.

In ne obremenjuj se temveč vzemi vse kot novo izkušnjo iz katere se boš veliko naučil. Kdo pa pravi, da bi morali celo življenje delati za istega delodajalca?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

poweroff ::

Točno tako. Delodajalcu daj vedeti - in to pisno - da si ves čas bil fer. Torej, napiši mu, da si se poskusil pogajati z željo, da bi ostal pa ti ni dal druge možnosti kot oditi. Pa da boš spoštoval odpovedni rok, itd. Skratka, pokaži mu, da si dobronameren in fer. In vse naj bi pisno, če bo kdaj kakšen postopek.

Oni naj ti pa zavrnitev dopusta tudi dajo pisno. In predlog za izplačilo dopusta. Vse pisno.
sudo poweroff

Zimonem ::

Priporočilnega pisma itak najbrž ne bo dobil. Če se nekako zmeni kar pomeni da bo šel najbrž tudi malo okrog svojih načel, bo lahko koristil kaj dopusta. Vse ostalo je brezveze. Fokusiraš se nase.

tonis ::

box_ je izjavil:

Hvala vsem za vaše izkušnje in menenja. Sedaj diham nekoliko lažje. Sem pa imel nekaj slabih noči zaradi vsega tega...


Še enkrat - če si ključen kader si ti tisti, ki vodi igro. Če je nadrejeni nesramen do tebe, ga je treba prizemljit. Jaz tudi stranko prizemljim, če ima verbalne izpade..

tole sicer ni povezano s temo, je pa širše s poslovnimi odnosi...
ena anekdota: Sodelavcu je stranka (dalj časa) najedala po telefonu za eno programsko rešitev in ji je direkt po telefonu rekel: Joj ste vi ena zoprna baba!:))
..po tistem je seveda vrgla telefon dol, in v firmi smo bili mnenja da smo s stranko zaključili.
Čez 2h pa ga spet kliče ta stranka in se predstavi: Pozdravljen, zoprna baba tukaj... ..in sta nadaljevala in tudi prišla do cilja. :))

Phantomeye ::

Firme, ki hočejo nategovati je treba usekat po prstih 3x bolj. Če samo greš, se ne bodo nič naučile.

Fritz ::

Phantomeye je izjavil:

Firme, ki hočejo nategovati je treba usekat po prstih 3x bolj. Če samo greš, se ne bodo nič naučile.

Za takšne reči potrebuješ kar nekaj znanja in časa, ker gre v veliki meri za pravne zadeve s področja delovnega prava. Kot je Matthai napisal se moraš 100% zavarovati. Komunikacija mora biti v pisni obliki, da se da vse za nazaj dokazovati pa venomer moraš nastopati kot stranka, ki želi rešitev in ne konflikt.

Kak sindikat bi tukaj znal dosti pomagati, ker imajo običajno več izkušenj s postopki in konflikti med delodajalci in delojemalci.

Lahko povem kot sindikalist, da ni vedno delodajalec tisti, ki je v zmoti ali pa je ravnal protipravno, včasih so tudi kakšni delojemalci vredni svojega denarja. Je pa delojemalec običajno vedno močnejša stranka v postopku in ima pravnika ter dovolj denarja in časa za prerekanje na sodišču. Večina delavcev nima teh možnosti, zato je potrebno premislite katere bitke bodo bojevali in katere ne.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mato989 ::

Fritz je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Firme, ki hočejo nategovati je treba usekat po prstih 3x bolj. Če samo greš, se ne bodo nič naučile.

Za takšne reči potrebuješ kar nekaj znanja in časa, ker gre v veliki meri za pravne zadeve s področja delovnega prava. Kot je Matthai napisal se moraš 100% zavarovati. Komunikacija mora biti v pisni obliki, da se da vse za nazaj dokazovati pa venomer moraš nastopati kot stranka, ki želi rešitev in ne konflikt.

Kak sindikat bi tukaj znal dosti pomagati, ker imajo običajno več izkušenj s postopki in konflikti med delodajalci in delojemalci.

Lahko povem kot sindikalist, da ni vedno delodajalec tisti, ki je v zmoti ali pa je ravnal protipravno, včasih so tudi kakšni delojemalci vredni svojega denarja. Je pa delojemalec običajno vedno močnejša stranka v postopku in ima pravnika ter dovolj denarja in časa za prerekanje na sodišču. Večina delavcev nima teh možnosti, zato je potrebno premislite katere bitke bodo bojevali in katere ne.



Ne rabiš, samo rečeš da te boli KRIŽ in greš v bolniško pa je... ali pa delaš ZELO POČASI... kaj ti pa bo, odpoved je... ali pa napišeš da te zadnje X dni ker imaš po svojem preračunu X dni dopusta in je to to...

Skratka vse se da ČE SE HOČE!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zimonem ::

Ne bo dovolj da rečeš , da te boli križ. Je treba kar do dohtarja. Pa če so zajebani ti pošljejo nekoga , ki te preverja za vrat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Redna odpoved pogodbe o zaposlitvi

Oddelek: Loža
263314 (1628) MadMicka
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517927 (7963) val46
»

Možnosti za (ne)sporazumno skrajšanje odpovednega roka

Oddelek: Loža
385683 (4195) next3steps
»

Spodrivanje zaposlenih

Oddelek: Loža
437458 (5345) Double_J
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334675 (32382) AndrejO

Več podobnih tem