» »

Župan Kranja opozarja na težave zaradi množičnega priseljevanja

Župan Kranja opozarja na težave zaradi množičnega priseljevanja

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

enemon ::

Ker je bila moja zadnja tema ekspresno hitro izbrisana in sem bil označen za ksenofoba, dodajam povezavo na članek o problematiki množičnega priseljevanja in zlorabe pravic, o čemer so razpravo začeli v Kranju.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Iz članka:
"Samo v zadnjih dveh letih kranjska upravna enota izdala 4800 dovoljenj za začasno in stalno prebivanje, kar presega integracijske in socialne zmožnosti tega dela Gorenjske."
Vidimo, da je pritisk priseljevanja precejšen. Kranj ima manj kot 40.000 prebivalcev, kar pomeni, da se je v zadnjih dveh letih tam prebivalstvo povečalo za več kot 10%. Zakaj se torej o tej problematiki ne razpravlja širše?

Navajam citat iz članka:
"Kot je navedel Rakovec, v veliko primerih beležijo, da je v enem stanovanju prijavljenih tudi več kot 100 ljudi."
Če to ni evidentna zloraba socialnega sistema, potem res ne vem.

In pa še citat iz članka glede bremena za proračun:
Pojasnil je, da posameznik, nedržavljan članice EU, praviloma za daljše časovno obdobje pride v Slovenijo na osnovi mnenja zavoda za zaposlovanje, da gre pri vlagatelju za deficitarni poklic, pridobi delovno dovoljenje in na tej osnovi pravico do daljšega začasnega prebivanja oziroma do stalnega prebivanja v Sloveniji. Po preteku roka za združitev družin tujec pripelje celotno družino, sam pa odide naprej na začasno delo v Avstrijo ali Nemčijo.
"Družina medtem izkorišča vse socialne pravice v RS, kar vse plačujemo slovenski davkoplačevalci. Velikokrat je ob tem prisotnost tudi nekaterih ali celo vseh članov družine samo navidezna, saj dejansko živijo v drugi državi, kamor z ali brez vednosti slovenskih inštitucij pošiljajo denar, pridobljen na osnovi socialnih pravic, vezanih na začasno oziroma stalno prebivališče," izpostavlja Grims.

Vsakdo, ki si drzne izpostaviti ta problem, je takoj utišan in označen za ksenofoba. Prihodnji rodovi vam bodo hvaležni za tole.

Wazzaa ::

Nasedel si različnim propagandam, ki se med seboj izkljucujejo.

Slopek ::

Wazzaa je izjavil:

Nasedel si različnim propagandam, ki se med seboj izkljucujejo.

Ti samo svoje braniš in nas v seveda pravilni Slovenščini prepričuješ, kako ste ok.
Večina ni ok, a s tem se seveda ne boš strinjal.
Govoriš o propagandi, a dejstvo o novih priseljencih ostaja, tako, kot problem tovrstnih socialnih transferjev.
Ampak sva že ugotovila, da braniš svoje. Ne boš verjel, jaz tudi. Pa ne pozabi, kdo je kam prišel in kdo se bori zares za svoje.

enemon ::

Wazzaa je izjavil:

Nasedel si različnim propagandam, ki se med seboj izkljucujejo.


Sam opažam na lastne oči. Pred parimi leti nisi slišal tuje besede v trgovini, zdaj pa ne slišiš več slovenske. Ko delam od doma in skočim po malico v trgovino, je polno tujk noter sredi dopoldneva.

kuall ::

Jaz sem precej proti priseljevanju, tudi sam nimam želje rinit kam v Avstrijo/Nemčijo. No razen če je res izobražen pol ni problema, naj pride. Upajmo, da bodo roboti rešili to problematiko, ko manjkajo kadri za delovna mesta, kjer izobrazba ni potrebna in je treba uvažat nekvaliteten folk. Glede na to , da smo imeli 90% časa leve vlade me čudi, da ni še huje. Še se da popraviti, če boste začeli voliti bolj desne in ne tako padati na režimske propagandne medije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

enemon ::

Fantje, malo držite nivo, sicer gre tema pod vodo.

drvo ::

kuall je izjavil:

Jaz sem precej proti priseljevanju, tudi sam nimam želje rinit kam v Avstrijo/Nemčijo. No razen če je res izobražen pol ni problema, naj pride. Upajmo, da bodo roboti rešili to problematiko, ko manjkajo kadri za delovna mesta, kjer izobrazba ni potrebna in je treba uvažat nekvaliteten folk.


Cilj je socialni turizem. Vsaj s strani Albancev. Mislim, da sem po pomoti predlagal izbris.

styrian ::

Takšni za seboj prinesej še mnogo drugih eksternalij.

Jaz sem se enkrat z enim južnim gastarbajterjem na prevozi.org, ki je štartal iz okolice Domžal, v nedeljo zvečer peljal na sever Avstrije. Tip je nekje blizu Gradca šel v trgovino in začel med vožnjo piti pir. Jaz sem rekel naj ustavi in sem šel nekje v neki vukojebini naprej z železnico.

Takšne neuravnovešene pijandure pontem vozijo po naših avtocestah. Pa mirno spite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

zztop ::

Problem globalizacije, ki ga imajo vse zahodne države. Za zelo visoka in zelo nizka delovna mesta, se gleda v druge države.

Pri nizkih delovnih mestih se cilja na ekonomsko slabše države, ker je za državljane bodisi plačilo bodisi pogoji dela bodisi plačilo pri določenih pogojih dela preslabo, za tuje državljane pa dobro ali celo visoko.

Pri zelo visokih delovnih mestih je vseeno, iz kje prihaja, če ima želeno znanje.

enemon ::

Sošolke moje hčerke izdelujejo razrede brez osnovnega znanja slovenščine recimo.

Wazzaa ::

styrian je izjavil:

Takšni za seboj prinesej še mnogo drugih reči eksternalij.

Jaz sem se enkrat z enim južnim gastarbajterjem na prevozi.org, ki je štartal iz okolice Domžal, v nedeljo zvečer peljal na sever Avstrije. Tip je nekje blizu Gradca šel v trgovino in začel med vožnjo piti pir. Jaz sem rekel naj ustavi in sem šel nekje v neki vukojebini naprej z železnico.

Takšne neuravnovešene pijandure pontem vozijo po naših avtocestah. Pa mirno spite.

Ker takšnih avtohtonih mi pač nimamo!

zztop ::

enemon je izjavil:

Sošolke moje hčerke izdelujejo razrede brez osnovnega znanja slovenščine recimo.

Ne verjamem.

Slopek ::

Ne vidim problema, če se zaposljuje vzgojiteljice, ki niso naše gore list, saj je že dolgo tako. Namen, je pa znak za alarm. Pa ni samo tam tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

zobnik ::

Mene ne moti, dokler spoštujejo Slovenske običaje, navade, kulturo in še in še.
Moti me, da nekaj prodajaš preko FB in ti pišejo kot da smo sred Bosne. Vsaj 3/4 bi lahko pisal v našem jjeziku.

enemon ::

Mislim, da bi stranka, ki bi imela v programu zaostritev pogojev za bivanje in socialno pomoč za imigrante, doživela lep uspeh na volitvah.

          ::

enemon je izjavil:


Pojasnil je, da posameznik, nedržavljan članice EU, praviloma za daljše časovno obdobje pride v Slovenijo na osnovi mnenja zavoda za zaposlovanje, da gre pri vlagatelju za deficitarni poklic, pridobi delovno dovoljenje in na tej osnovi pravico do daljšega začasnega prebivanja oziroma do stalnega prebivanja v Sloveniji. Po preteku roka za združitev družin tujec pripelje celotno družino, sam pa odide naprej na začasno delo v Avstrijo ali Nemčijo.


Takih primerov poznam polno iz prve roke. Sem upal, da bo ta vlada, ki velja za bolj desno, kaj uredila na tem področju, a jim očitno ni mar.

enemon ::

Še številke:

V zadnjih treh letih je prišlo do eksplozije izdanih delovnih dovoljenj državljanom Albanije in Kosova. Če so jih upravne enote še leta 2017 izdale 1885, so jih lani 7792, letos že 4560. Nekatere občine, ki nimajo nobenih pristojnosti pri migracijski politiki, priseljevanj ne obvladujejo več.

>>V Sloveniji je bilo leta 2009 približno 53.000 tujcev iz tretjih držav, danes jih je že 170.000, večinoma na podlagi delovnih viz, ki se izdajajo zaradi 12 deficitarnih poklicev, ki jih kot država iščemo. Številke se vsako leto povečujejo. Samo lani je prišlo 17.000 novih tujcev iz tretjih držav, in številk počasi ne obvladujemo več. Trenutna zakonodaja namreč dopušča priseljevanje brez izraženega namena integracije in brez razmisleka o porazdeljeni absorbciji, kar povzroča stisko vseh vpletenih.<<

Vir: https://www.zurnal24.si/slovenija/obcin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

enemon ::

Eden od ključnih očitkov v povezavi s tujci, ki običajno leti na občine, ki seveda tudi tu nimajo nobenih pristojnosti, je socialno varstvena politika. Konkretno socialni prejemki družin priseljencev. Po podatkih ministrstva za delo bo Slovenija letos za socialne pomoči namenila 344 milijonov evrov, deset odstotkov tega tujcem.

Tujec, ki je v Slovenijo pripeljal družino mora za tri mesece izkazovati dovolj prihodkov za preživljanje, potem pa so družinski člani praviloma upravičeni do vseh ugodnosti.

Vir: https://www.zurnal24.si/slovenija/obcin...

Reševanja problematike priseljevanja tujcev in z njim povezanih finančnih, organizacijskih in drugih težav nikakor ne moremo več prepuščati naključjem ter znanju, sposobnostim, empatiji, pripravljenosti in iznajdljivosti posameznikov in ustanov. Nemudoma se je potrebno lotiti vzpostavitve celostnega in medresorsko usklajenega pristopa ter sistemskih rešitev na ravni države in priprave zakonodajnih podlag zanje, saj se bomo po vseh trendih sodeč, kmalu znašli v zahtevnem položaju, posledica katerega bodo nevarno zaostrene družbene, politične in gospodarske razmere, občina Velenje.

Vir: https://www.zurnal24.si/slovenija/obcin...

Občine že same nakazujejo, da bo v prihodnosti prišlo do večjih problemov zaradi nenadzorovanega priseljevanja. Ti, ti ksenofobne občine! Dajmo jih ukinit, kaj pravite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

zztop ::

enemon je izjavil:

Občine že same nakazujejo, da bo v prihodnosti prišlo do večjih problemov zaradi nenadzorovanega priseljevanja. Ti, ti ksenofobne občine! Dajmo jih ukinit, kaj pravite?

Nehaj mučiti že tako ubogega slamnatega moža.

dice7 ::

enemon je izjavil:

Eden od ključnih očitkov v povezavi s tujci, ki običajno leti na občine, ki seveda tudi tu nimajo nobenih pristojnosti, je socialno varstvena politika. Konkretno socialni prejemki družin priseljencev. Po podatkih ministrstva za delo bo Slovenija letos za socialne pomoči namenila 344 milijonov evrov, deset odstotkov tega tujcem.

Tujec, ki je v Slovenijo pripeljal družino mora za tri mesece izkazovati dovolj prihodkov za preživljanje, potem pa so družinski člani praviloma upravičeni do vseh ugodnosti.

Vir: https://www.zurnal24.si/slovenija/obcin...

Reševanja problematike priseljevanja tujcev in z njim povezanih finančnih, organizacijskih in drugih težav nikakor ne moremo več prepuščati naključjem ter znanju, sposobnostim, empatiji, pripravljenosti in iznajdljivosti posameznikov in ustanov. Nemudoma se je potrebno lotiti vzpostavitve celostnega in medresorsko usklajenega pristopa ter sistemskih rešitev na ravni države in priprave zakonodajnih podlag zanje, saj se bomo po vseh trendih sodeč, kmalu znašli v zahtevnem položaju, posledica katerega bodo nevarno zaostrene družbene, politične in gospodarske razmere, občina Velenje.

Vir: https://www.zurnal24.si/slovenija/obcin...

Občine že same nakazujejo, da bo v prihodnosti prišlo do večjih problemov zaradi nenadzorovanega priseljevanja. Ti, ti ksenofobne občine! Dajmo jih ukinit, kaj pravite?

Daj se odloci ze enkrat ali ti gredo na zivce priseljenci ali ti gre na zivce slabi sistem izdajanja socialne varscine

enemon ::

dice7 je izjavil:

enemon je izjavil:

Eden od ključnih očitkov v povezavi s tujci, ki običajno leti na občine, ki seveda tudi tu nimajo nobenih pristojnosti, je socialno varstvena politika. Konkretno socialni prejemki družin priseljencev. Po podatkih ministrstva za delo bo Slovenija letos za socialne pomoči namenila 344 milijonov evrov, deset odstotkov tega tujcem.

Tujec, ki je v Slovenijo pripeljal družino mora za tri mesece izkazovati dovolj prihodkov za preživljanje, potem pa so družinski člani praviloma upravičeni do vseh ugodnosti.

Vir: https://www.zurnal24.si/slovenija/obcin...

Reševanja problematike priseljevanja tujcev in z njim povezanih finančnih, organizacijskih in drugih težav nikakor ne moremo več prepuščati naključjem ter znanju, sposobnostim, empatiji, pripravljenosti in iznajdljivosti posameznikov in ustanov. Nemudoma se je potrebno lotiti vzpostavitve celostnega in medresorsko usklajenega pristopa ter sistemskih rešitev na ravni države in priprave zakonodajnih podlag zanje, saj se bomo po vseh trendih sodeč, kmalu znašli v zahtevnem položaju, posledica katerega bodo nevarno zaostrene družbene, politične in gospodarske razmere, občina Velenje.

Vir: https://www.zurnal24.si/slovenija/obcin...

Občine že same nakazujejo, da bo v prihodnosti prišlo do večjih problemov zaradi nenadzorovanega priseljevanja. Ti, ti ksenofobne občine! Dajmo jih ukinit, kaj pravite?

Daj se odloci ze enkrat ali ti gredo na zivce priseljenci ali ti gre na zivce slabi sistem izdajanja socialne varscine


Sistem, ker je nastavljen tako, da omogoča zlorabe. Priseljenci, ker se ne integrirajo.

Balaton ::

enemon je izjavil:

Eden od ključnih očitkov v povezavi s tujci, ki običajno leti na občine, ki seveda tudi tu nimajo nobenih pristojnosti, je socialno varstvena politika. Konkretno socialni prejemki družin priseljencev. Po podatkih ministrstva za delo bo Slovenija letos za socialne pomoči namenila 344 milijonov evrov, deset odstotkov tega tujcem.

Tujec, ki je v Slovenijo pripeljal družino mora za tri mesece izkazovati dovolj prihodkov za preživljanje, potem pa so družinski člani praviloma upravičeni do vseh ugodnosti.

Reševanja problematike priseljevanja tujcev in z njim povezanih finančnih, organizacijskih in drugih težav nikakor ne moremo več prepuščati naključjem ter znanju, sposobnostim, empatiji, pripravljenosti in iznajdljivosti posameznikov in ustanov. Nemudoma se je potrebno lotiti vzpostavitve celostnega in medresorsko usklajenega pristopa ter sistemskih rešitev na ravni države in priprave zakonodajnih podlag zanje, saj se bomo po vseh trendih sodeč, kmalu znašli v zahtevnem položaju, posledica katerega bodo nevarno zaostrene družbene, politične in gospodarske razmere, občina Velenje.


Bi pokrajine to rešile, glede na to, da se večino pristojnosti prenese na lokalno raven?

zobnik ::

Če cene gredo gor, bodo ljudje kupoval tam kjer bo ceneje. Roba vam bo ostajala, folk bo pa pač tam kupoval kjer ne bodo cene napihnjene.
Isti ku*ac poglej Lidl vs Mercator.

Zimonem ::

Jaz pa samo vzel socialno, če ne znajo slovensko.

StarMafijec ::

Jah, Slovenija se zaradi nizke rodnosti in odseljevanja kadra ne bo spraznila, pač pa bomo dobili priseljence. To velja za vso Evropo.

djabi ::

Zimonem je izjavil:

Jaz pa samo vzel socialno, če ne znajo slovensko.


To ne moreš narediti, ker bo prišlo do konfliktov. Saj veš, kupovanje socialnega miru...

Kakorkoli, znanje slovenščine ni pogoj, da dobiš socialno podporo. Saj tudi Bosanci, Srbi itn. ne govorijo slovensko. Nekateri pa imajo celo slovensko državljanstvo in živijo tukaj več desetletij in furajo stare običaje. Preveri oddajo NaGlas! na RTV-ju. Če se ti niso prilagodili in jih tudi nihče ni silil, ne raje smo z njini komunicirali v srbohrvaščini ... zakaj mislite, da bi se nam zdaj naenkrat prilagodili Albanci, ki so tu ali pe šele prihajajo?

Ni logike.
Slovenija je "balkanska Nemčija", s tem, da sem prihajajoče kulture to državo uporabljajo kot odskočno desko na Sever™. Tisti manj sposobni pa verjetno ostane tu, saj jim je boljše kot doma. Če ne drugo, bodo čez čas morda dočakali in dobili slovensko penzijo (pa čeprav zna biti še tako mizerna). Ali pa se motim?

scipascapa ::

Kranj jih ima preko 5000 že.

jshadlsa232 ::

StarMafijec je izjavil:

Jah, Slovenija se zaradi nizke rodnosti in odseljevanja kadra ne bo spraznila, pač pa bomo dobili priseljence. To velja za vso Evropo.

Jah, kaj bi le lahko naredili, namesto da gredo miljarde za pomoč Afriki .. Recimo subvencije za lastni beli narod? Nepredvajanje anti-baby propagande iz konca 90ih naprej?

Konec 90ih MSM: have no babies, they're an expense! Thirties are the new twenties!

Konec 2000ih MSM: zarad padanja rojstev ter staranja potrebujemo import črncev.

Globalizem je govno. Plačali pa bomo vsi mi, s krvjo ali bednim življenjem.

Zgodovina sprememb…

BRBR ::

" Napisano je bilo tudi, da tehnični forum ni namenjen takim razpravam"

Tole je v oddelku loža.


Tako da veste, iz prve roke sem izvedel, sredi Slovenije se da dobit explicitno rechnung v nemščini, brez možnosti izbire.
Tako je to. Velika Albanija se tega še ni spomnila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

HitraSperma ::

Odkar je SDS na oblasti, se je število šiptarjev v sloveniji povečalo. JJ ima diplomo iz kosova.

Tako da veste da če ste proti imigrantov se ne sme voliti SDS, saj nočemo postati naslednja albanija (trenutno smo na žalost že zelo blizu).
8-)
fgdsfjk

Zimonem ::

Sicer če razmišljam malo dlje, jim prodam zemljo za molilnico in par blokov. novi sosedje so tudi bolj slabo asimilirano, jasnoa se odselim vam kako vukojebino. Makar v Albanijo.

enemon ::

scipascapa je izjavil:

Kranj jih ima preko 5000 že.


Cca. 5000 je bilo prošenj za dovoljenje za bivanje/delo samo v enem letu na kranjski upravni enoti (glej uvodni post teme, podan link na članek).

Glugy ::

" na osnovi mnenja zavoda za zaposlovanje, da gre pri vlagatelju za deficitarni poklic, pridobi delovno dovoljenje in na tej osnovi pravico do daljšega začasnega prebivanja oziroma do stalnega prebivanja v Sloveniji. Po preteku roka za združitev družin tujec pripelje celotno družino, sam pa odide naprej na začasno delo v Avstrijo ali Nemčijo."
To je sigurno zloraba sistema ampak ne vem kako bi sistem spremenil da ne bi prišlo do tazga izkoriščanja obenem pa ne delal razlik med nami in priseljenci ; ker pač ne sme biti diskriminacije.

Drgač pa opažam ja da po nekaterih hišah se bolj redko sliši sploh slovenska beseda. Mislim sej po en stran razumem da hočš v domačem jeziku govort sam po drugi strani pa če jz pridm v X državo bom vse dal od sebe da bom tud X jezik tekoče znal pa ga uporabljal, ker če ne uporabljaš jezika ga ne boš tekoče znal. To ni tisto da se enkrat naučiš pa nikol več iz spomina ne gre. Dobr določene besede ostanejo sam če ne uporabljaš jezika si handikepiran v tistem jeziku. Treba je ena vrste ravnotežje med ponosom na svoje korenine pa spoštovanjem in sprejemanjem kulture/jezika domačinov. Če tega ni je potem tle problem. Pa da ne bo pomote sem vedno bil razumevajoč do priseljencev pa bil za to da se pomaga prebežnikom ampak ja ne more bit tle kr avtomatizem no. Mora se tud druga oseba mal potrudt pa ne vzet vsega kot samoumevnega.

enemon ::

Glugy je izjavil:

" na osnovi mnenja zavoda za zaposlovanje, da gre pri vlagatelju za deficitarni poklic, pridobi delovno dovoljenje in na tej osnovi pravico do daljšega začasnega prebivanja oziroma do stalnega prebivanja v Sloveniji. Po preteku roka za združitev družin tujec pripelje celotno družino, sam pa odide naprej na začasno delo v Avstrijo ali Nemčijo."
To je sigurno zloraba sistema ampak ne vem kako bi sistem spremenil da ne bi prišlo do tazga izkoriščanja obenem pa ne delal razlik med nami in priseljenci ; ker pač ne sme biti diskriminacije.



Tako da bi se zahtevalo, da je priseljenec sposoben preživljati sebe in svojo družino in da je po x letih vplačevanja v proračun šele upravičen do socialnih transferjev.

Oberyn ::

Hm, kaj pa če vrnemo udarec? Gremo se selit v Albanijo. Tam je lepo, narava je prekrasna, industrije ni, ni še vse usvinjano. A kdo ve, kako je z nepremičninami na podeželju? Pa ob morju? Albanija je mediteranska država, morje je prekrasno, ni še taka greznica kot na severu Jadrana. Tudi gore imajo prekrasne. Pa gneče ni, kot berem tule, so se Albanci itak preselili v Kranj, tam mora biti vse prazno. In na stara leta s slovensko pokojnino v Albaniji ziher ni be bili taki reveži kot tu.

Fritz ::

Imate desno vlado. Zakaj nič ne naredi?

Ali je morda point v nekaj dobro povezanih podjetjih za posredovanje delovne sile, ki tolčejo lepe dobičke medtem, ko stroške nalagajo davkoplačevalcem? Saj podjetja pa moramo slepo podpirati, anede?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Uizi ::

Ker ima polne roke dela z epidemijo? In takoj ko bi se lotili te dileme bi levi zganjali histerijo x2, se grem stavit. Je treba ščitit volilno bazo.

luli ::

Bolj kot gledam ST, čedalje bolj je jasno, da se bo pri nas pojavila ultra desna stranka s podporo tam okoli 10-15%. Večja težava bo potem Evropo prepričati, da bo ta stranka nacionalistična, saj jih vseskozi prepričujejo, da je Janša skrajno desni.
V nadaljevanju se zna pri nas zgoditi, da se bodo med seboj zgrabili Srbi in Albanci ter nerešen spor iz juga prenesli v prestolnico.
In ne, migracije niso problem, so celo zaželene. Problem so pa neregulirane migracije, ki se zgodijo v velikem številu v kratkem času.
Ali ste vedeli, da imajo na nekaterih šolah (2. gimnazija Maribor) mesta na mednarodni maturi rezervirana za prišleke iz bivše Jugoslavije? A je kdo pogledal rezultate te nekdaj najuspešnejše srednje šole pri nas. Jasno je vidno, kam "pozitivna" diskriminacija pripelje. Lahko rečem samo bravo Ljutomer.

enemon ::

luli je izjavil:

Bolj kot gledam ST, čedalje bolj je jasno, da se bo pri nas pojavila ultra desna stranka s podporo tam okoli 10-15%. Večja težava bo potem Evropo prepričati, da bo ta stranka nacionalistična, saj jih vseskozi prepričujejo, da je Janša skrajno desni.
V nadaljevanju se zna pri nas zgoditi, da se bodo med seboj zgrabili Srbi in Albanci ter nerešen spor iz juga prenesli v prestolnico.
In ne, migracije niso problem, so celo zaželene. Problem so pa neregulirane migracije, ki se zgodijo v velikem številu v kratkem času.
Ali ste vedeli, da imajo na nekaterih šolah (2. gimnazija Maribor) mesta na mednarodni maturi rezervirana za prišleke iz bivše Jugoslavije? A je kdo pogledal rezultate te nekdaj najuspešnejše srednje šole pri nas. Jasno je vidno, kam "pozitivna" diskriminacija pripelje. Lahko rečem samo bravo Ljutomer.


Ko bo celo S-T nehal blokirati take teme, bo dozorel čas za spremembe.

Uizi ::

Zato ker ne podpiramo "začasnih prebivališč", ki so namenjena zgolj črpanju socialnih transferjev še ne pomeni, da si ksenofob.. 100 ljudi prijavljenih na 1 naslov, moraš bit butelj, da ne dojameš kaj se dogaja...

kuglvinkl ::

super fičer bi bil, da bi with one clik ruknil vse PnGje iz teme. Ah ja.
Your focus determines your reallity

Oberyn ::

kuglvinkl je izjavil:

super fičer bi bil, da bi with one clik ruknil vse PnGje iz teme. Ah ja.

V čem točno se to razlikuje od onih, ki bi ruknili vse šiptarje iz Kranja? Sam prašam, brez zamere stari.

kuglvinkl ::

v celoti. To je isto, kot bi hotel ven ruknit tiste, ki bi hočejo ven ruknit šiptarje. Se pravi, na ST mečemo ven iz debate white trash, ki druge meče ven. Anti refleks torej.

Da ne bo pomote, če so odkloni glede tega dela populacije, je treba to uravnat. Težko pa sprejmem, da so toksični sami na sebi, na njih se mi zdi, da se gleda kot na zajedalce, na podgane.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

Tukaj ne gre za nobeno priseljevanje in integracijo. Gre za posredovanje delavcev z Balkana naprej v Zahodno Evropo in ob tem za zagotavljanje socialnih storitev njihovim družinskim članom pri čemer je država RS v precejšnjem minusu, zasebna podjetja pa v precejšnjem plusu.

Pa Kosovarje čisto razumem. Če bi sam živel v državi, v kateri so vse zdravstvene storitve plačljive, ravno tako tudi zdravila, bi takoj izkoristil možnost dela v tujini na tak način, da mi država gostiteljica poskrbi za celo družino. Težava je, da ti delavci ne delajo pri nas, temveč v drugih državah.

Saj to je podobno kot pri nezakonitih migracijah, kjer je desnica imela polna usta besed proti temu ipd., ko so pa prišli na oblast in jim je Državni svet predlagal kriminalizacijo nezakonitega prehoda meje v okviru sprememb in dopolnil KZ pa tega niso bili sposobni spraviti v Kazenski zakonik.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

zobnik ::

Slovenijo izkoriščajo za lažjo pot v Evropo, ker pač naš sistem je en ku*c vreden in se ga da izkoriščat...V Nemčiji ga ni treba izkoriščat, je vse bolj fer, pošteno.

Kayzon ::

Po eni strani me zelo motijo po drugi pa lej, slovenija je bila dobesedno prva ki je priznal kosovo, zdej pa mamo kar mamo..

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

zztop ::

Oberyn je izjavil:

Hm, kaj pa če vrnemo udarec? Gremo se selit v Albanijo. Tam je lepo, narava je prekrasna, industrije ni, ni še vse usvinjano. A kdo ve, kako je z nepremičninami na podeželju? Pa ob morju? Albanija je mediteranska država, morje je prekrasno, ni še taka greznica kot na severu Jadrana. Tudi gore imajo prekrasne. Pa gneče ni, kot berem tule, so se Albanci itak preselili v Kranj, tam mora biti vse prazno. In na stara leta s slovensko pokojnino v Albaniji ziher ni be bili taki reveži kot tu.

Albanija je skriti biser Evrope. Turistično gledano.

mkk20 ::

3 dni nazaj je bilo sprejeto:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/d...

Nekaj je, kolk se bo pa dosledno izvajalo je pa vprasanje. In kaj bo s tistimi ze prijavljenimi in koliko kvadratov bo pogoj? ... Me zanima, ce bodo sle riti upravne res na teren.

x128 ::

Kot lokalec lahko potrdim, da je Kranj eno najlepših albanskih mest. No, upam da taka šala še ne šteje kar za sovražni govor ...

Problem permisivnega masovnega priseljevanja sicer ni zgolj ekonomski. Kulturna, narodna in jezikovna identiteta so temeljne lastnosti posameznika in se na nivoju skupin odražajo v funkcionalnih družbah, ki si delijo nek način sporazumevanja in bivanja oz. doživljanja sveta (jezik je tudi sredstvo razmišljanja, ne zgolj komunikacije) ter tudi načina reševanja nestrinjanj. Miselna oz. ideološka napaka naše dobe je, da se to spoznanje, ki se je oblikovalo skozi tisočletja, sedaj prepogosto enači z nacionalizmom in ksenofobijo, ironično pa je rezultat vsiljeno potujčevanje "avtohtonih" kultur v ponorih migracij ter dušenje diskusije o tej tematiki. Ustvarja se nov družbeni podrazred pod masko humanitarnosti.

Rešitev ni nek vzvišeni nacionalizem ali sovraštvo do tujcev (žal trenuten pristop pometanja težav pod preprogo vodi točno v tovrstno radikalizacijo), ampak za začetek zavedanje, da zgolj želja po ohranjanju prepoznavne narodne identite in jezika ni patološka ter nikakor ne pomeni odrekanja človečnosti drugim narodom. Tudi tu naletimo na klasično mejo, kjer so pravice nekoga (priseljencev) omejene s pravicami drugega.

Ker pa se človeštvo le redko uči iz napak zgodovine, bomo tudi pri tej dinamiki najbrž videli zgolj tiščanje glave v pesek v obliki zanikanja probelmatike in prepovedi diskurza, na koncu pa tak ali drugačen boleč zaključek za vse vpletene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x128 ()

scipascapa ::

Tole se bo nam vrnilo kot boomerang direktno v obraz, čas ko bomo mi manjšina.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davki in potovalni nacin zivljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219199 (6349) karafeka

Tujci v Sloveniji

Oddelek: Loža
3511731 (1624) Pinzl

Zakaj imigracija ni prava rešitev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44683726 (76980) PrihajaNodi
»

tujec v slo. in iskanje službe

Oddelek: Loža
194782 (3402) jonnyo

Več podobnih tem