» »

Vlaganje v negotovih razmerah 2021/2022

Vlaganje v negotovih razmerah 2021/2022

1 2
3
»

kow ::

dronyx je izjavil:

Pri bitcoinih problem dedovanja niti ni zanemarljiv. Namreč pri ostali lastnini nekako pridobijo podatke kaj je nekdo imel iz uradnih evidenc, bančnih računov itd. da se deduje. Bitcoine pa ima lahko nekdo za premoženje in če za to ne ve nihče drug se mimogrede zabriše vse skupaj v smeti. Isti problem je če zakoplješ zlato po vrtu. :(


Zdi se, da je srednjerocno to trivialen problem. Konec koncev je zadeva programabilna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

111111111111 ::

energetik je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Jaz mam zvakumirano in zakopano zlato po 1 kg naokoli po parceli, v sefu na banki pa točne koordinate. :D Za vsak slučaj če me povozi avto. :D
IN misliš, da ti bomo verjeli :))

Vse skupaj je 5kg. :) Niti ne pričakujem. Ko bodo mulci začeli delat bajto, bodo dobili koordianto do 1kg. :D Tako za foro, če ne bom prej rabil denarja. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

energetik ::

Pa si ziher, da te ni nihče opazoval, ko si zakopaval? :D

V glavnem, jaz mislim da tudi v bajti ni glih trivialno najti dobro skritih zlatih ploščic. Ni to zdaj, da v eni garsonjeri najdeš nakit po predalih. Jaz že za sabo večkrat iščem ko budala kakšno zadevo, ki sem jo spravil na kakšno nelogično mesto.
Po mojem je najboljša zaščita ravno ta, da nisi sumljiv za profiče pa da imaš skrito na res nelogičnem mestu. Pa niti profiči nimajo več dni, da bi raztokli vse omete, temelje, knauf itd. :))

Zgodovina sprememb…

bpolonca ::

energetik je izjavil:

Pa si ziher, da te ni nihče opazoval, ko si zakopaval? :D

V glavnem, jaz mislim da tudi v bajti ni glih trivialno najti dobro skritih zlatih ploščic. Ni to zdaj, da v eni garsonjeri najdeš nakit po predalih. Jaz že za sabo večkrat iščem ko budala kakšno zadevo, ki sem jo spravil na kakšno nelogično mesto.
Po mojem je najboljša zaščita ravno ta, da nisi sumljiv za profiče pa da imaš skrito na res nelogičnem mestu. Pa niti profiči nimajo več dni, da bi raztokli vse omete, temelje, knauf itd. :))


Zakoplji ga nekje

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Pri bitcoinih problem dedovanja niti ni zanemarljiv. Namreč pri ostali lastnini nekako pridobijo podatke kaj je nekdo imel iz uradnih evidenc, bančnih računov itd. da se deduje. Bitcoine pa ima lahko nekdo za premoženje in če za to ne ve nihče drug se mimogrede zabriše vse skupaj v smeti. Isti problem je če zakoplješ zlato po vrtu. :(


Neumnost, kolikor vem obstaja funkcija kjer si lahko nastaviš v privat walletu da če se ne logaš v X mesecih ali letih prepošlje na določen wallet do katerega pa lahko daš dostop članu družina vnaprej skupaj z navodili
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

To je tudi varianta, ampak je verjetno preprosteje, če jim daš v njihov Keepass seed od svojega walleta. Razen če se ne bojiš, da bodo že prej ven pobrali :D

nirm ::

111111111111 je izjavil:


Tole nikoli. Tisti, ki ima 30k bo raje vložil v stanovanje in ga kupil, ne pa da bo dal za najemnino v naprej. Logika sicer štima, ampak ljudje smo čutvena bitja. Vedeti moraš tudi, da 30k nima kar vsak in bi moral vzeti kredit, ki ga pa moraš plačati.

Mogoče bi bil boljši sistem, da je najemnina prvo leto 600€ naslednje 50€ manj itd... Pogodba na 10 let pa preračunaš da se splača tebi in njemu. Najemnina pa je vsako leto nižja. Če se odloči podaljšat, pa ponudiš kako ugodnost. Itd...



fora vsega je ravno v tem, da kredit vzame najemnik, kar je nizek riziko za investitorja, ki denar dobi takoj. najemnik pa dobi obrok kredita, ki je še vedno bistveno cenejši od najemnine in fiksen za čas 10 let. v tem času pa proba kaj več našparati za ta resen kredit.
seveda je še vedno bolje stanovanje kupiti, če ga lahko. ampak stanovanje stane 130-200k ki jih pa najemnik nima, niti mu banka ne bo dala toliko kredita, 30k pri vsemu skupaj ne pomaga kaj dosti, se pa da nabrati (toliko je nov avto srednjega razreda).

sedaj pa, če gre za mladega perspektivnega najemnika, je za vse bolje, da ima deset let v miru imeti možnost biti blizu centra razvoja, kjer lahko zgradi na karieri, potem pa pride čas za ustalitev, ko se lahko odseli kam dlje in tudi denarja se vmes lahko nekaj nabere. se pravi v glavnem govorim za obdobje 20-40 let starosti ljudi, ki nimajo bogatih staršev/so iz večjih družin, a imajo solidne možnosti v življenju. po tvojem "avto zavarovanje" predlogu bi najbolj ubil ravno prvega najemnika, po možnosti mladega človeka, ki je ravno štartal z neko službo in bo 600e na mesec za najemnino le za ubijanje morale. lahko pa daje 270 na mesec za kredit in ostalih 300 prišpara. v desetih letih bo nabral svojih 30k, na kar bo lahko vzel še ekstra 60k kredita in potem lahko upgradea na novo pogodbo ali pa gre v nakup, ko bo skupaj s kreditom imel dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirm ()

kow ::

energetik je izjavil:

To je tudi varianta, ampak je verjetno preprosteje, če jim daš v njihov Keepass seed od svojega walleta. Razen če se ne bojiš, da bodo že prej ven pobrali :D


Naredis pametno pogodbo, kjer hodlas svoj kripto. Ce jo vec kot 2 leti ne poknes iz svoje naslova, se vkljuci moznost, da multi signature iz vecih naslovov, prenese kripto.
Recimo, da zahtevas 2/3. naslovi so lahko v lasti(dedic, drzava, privatna institucija) ali kakrsna koli smiselna kombinacija.

Buterin pa zagovarja:
https://vitalik.ca/general/2021/01/11/r...

V vsakem primeru je kripto programabilen, in scasoma se bo videlo kaksne so najboljse resitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

carota ::

nirm je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Tole nikoli. Tisti, ki ima 30k bo raje vložil v stanovanje in ga kupil, ne pa da bo dal za najemnino v naprej. Logika sicer štima, ampak ljudje smo čutvena bitja. Vedeti moraš tudi, da 30k nima kar vsak in bi moral vzeti kredit, ki ga pa moraš plačati.

Mogoče bi bil boljši sistem, da je najemnina prvo leto 600€ naslednje 50€ manj itd... Pogodba na 10 let pa preračunaš da se splača tebi in njemu. Najemnina pa je vsako leto nižja. Če se odloči podaljšat, pa ponudiš kako ugodnost. Itd...



fora vsega je ravno v tem, da kredit vzame najemnik, kar je nizek riziko za investitorja, ki denar dobi takoj. najemnik pa dobi obrok kredita, ki je še vedno bistveno cenejši od najemnine in fiksen za čas 10 let. v tem času pa proba kaj več našparati za ta resen kredit.
seveda je še vedno bolje stanovanje kupiti, če ga lahko. ampak stanovanje stane 130-200k ki jih pa najemnik nima, niti mu banka ne bo dala toliko kredita, 30k pri vsemu skupaj ne pomaga kaj dosti, se pa da nabrati (toliko je nov avto srednjega razreda).

sedaj pa, če gre za mladega perspektivnega najemnika, je za vse bolje, da ima deset let v miru imeti možnost biti blizu centra razvoja, kjer lahko zgradi na karieri, potem pa pride čas za ustalitev, ko se lahko odseli kam dlje in tudi denarja se vmes lahko nekaj nabere. se pravi v glavnem govorim za obdobje 20-40 let starosti ljudi, ki nimajo bogatih staršev/so iz večjih družin, a imajo solidne možnosti v življenju. po tvojem "avto zavarovanje" predlogu bi najbolj ubil ravno prvega najemnika, po možnosti mladega človeka, ki je ravno štartal z neko službo in bo 600e na mesec za najemnino le za ubijanje morale. lahko pa daje 270 na mesec za kredit in ostalih 300 prišpara. v desetih letih bo nabral svojih 30k, na kar bo lahko vzel še ekstra 60k kredita in potem lahko upgradea na novo pogodbo ali pa gre v nakup, ko bo skupaj s kreditom imel dovolj.

Če bi bil tvoj plan rentabilen, bi ga nekdo že izvedel. Dela pa država neke stanovanjske sklade v tem smislu, torej z zgubo, ki jo financiramo vsi državljani.

Včasi je oče, ko se mu je rodil sin, šel v gozd, posekal drevesa, pripravil les in ga shranil, da si bo lahko sin en dan naredil hišo. Časi sodrugačni, a vloga staršev ostaja poskrbet za svoje otroke.

energetik ::

Kaj spremljate cene zlata/srebra trenutno? Ali je kdo nabavil trenutni dip srebra?
Malo spremljam youtube stackerje, ki napovedujejo srebro to the moon, in sem opazil, da po večini samo delajo hype. Vsak teden je zadnji čas za nabavit kamion srebra, preden vzleti. :D

Tehnična analiza srebra meni ne deluje, kot da bo cena kaj kmalu poletela, kvečjemu bo še kaj padla do jeseni. Jaz bom počasi nabavil par filharmonikov, vsake par mesecev nekaj.

gruntfürmich ::

jst sem ga nabavil ravno ko je šlo iz 11$ na 18; jbg nisem še dobro spremljal takrat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Sparkxl ::

energetik je izjavil:

Kaj spremljate cene zlata/srebra trenutno? Ali je kdo nabavil trenutni dip srebra?
Malo spremljam youtube stackerje, ki napovedujejo srebro to the moon, in sem opazil, da po večini samo delajo hype. Vsak teden je zadnji čas za nabavit kamion srebra, preden vzleti. :D

Tehnična analiza srebra meni ne deluje, kot da bo cena kaj kmalu poletela, kvečjemu bo še kaj padla do jeseni. Jaz bom počasi nabavil par filharmonikov, vsake par mesecev nekaj.


Moje ugotovitve so točno enake. Vsi pravijo že vsaj pol leta da zdaj bo pa res eksplodiralo.
Če misliš kupit, kupi in pozabi na to za kar nekaj let, 1 mesec gor dol je na dolgi rok cena nepomembna.

energetik ::

Mislim, da ni glih pametno naenkrat kupit. Vsak mesec ali na pol leta po malo, da razpršiš tveganje vstopne cene. Jasno, taka zadeva se nabavlja dolgoročno, verjetno bolj za dodatek k penziji, za en delež portfelja.

Horas ::

ah, jaz sem za prvorojenko 2015 dobu od nekega strica gram zlata, vredno 50€. ok grem v zlatarno, dobil 34€ :O hebemti, bog ve kolk je on dal. jaz sem moral še za prevoz pa čas dat da sem dobu tolk
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

energetik ::

Kdaj in zakaj pa si šel to prodajat? Tole ti trenutno odkupijo točno za 50€.

Zlato ploščico za dojenca shraniš, ne pa prodajaš čez par let, no. Ko bo dojenec star 50let, bo vesel.

FireSnake ::

energetik je izjavil:

Pa si ziher, da te ni nihče opazoval, ko si zakopaval? :D

V glavnem, jaz mislim da tudi v bajti ni glih trivialno najti dobro skritih zlatih ploščic. Ni to zdaj, da v eni garsonjeri najdeš nakit po predalih. Jaz že za sabo večkrat iščem ko budala kakšno zadevo, ki sem jo spravil na kakšno nelogično mesto.
Po mojem je najboljša zaščita ravno ta, da nisi sumljiv za profiče pa da imaš skrito na res nelogičnem mestu. Pa niti profiči nimajo več dni, da bi raztokli vse omete, temelje, knauf itd. :))


Ljudje pridejo z detektorji, če še ne veš.
Že samo to, da imaš zadevo v stanovanju si avtomatično vaba.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

Das med spodnje gate
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

buttcrack ::

Še bolj varno bi bilo med usrano žehto :)

Furbo ::

FireSnake je izjavil:

Ljudje pridejo z detektorji, če še ne veš.
Že samo to, da imaš zadevo v stanovanju si avtomatično vaba.

Kako si vaba? A to se kar vozijo po mestu in detektor na 100m zazna kovine?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

energetik je izjavil:

Pa si ziher, da te ni nihče opazoval, ko si zakopaval? :D

V glavnem, jaz mislim da tudi v bajti ni glih trivialno najti dobro skritih zlatih ploščic. Ni to zdaj, da v eni garsonjeri najdeš nakit po predalih. Jaz že za sabo večkrat iščem ko budala kakšno zadevo, ki sem jo spravil na kakšno nelogično mesto.
Po mojem je najboljša zaščita ravno ta, da nisi sumljiv za profiče pa da imaš skrito na res nelogičnem mestu. Pa niti profiči nimajo več dni, da bi raztokli vse omete, temelje, knauf itd. :))


Ljudje pridejo z detektorji, če še ne veš.
Že samo to, da imaš zadevo v stanovanju si avtomatično vaba.

To so bolj ali manj bučke. Tako kot ona, da ti spustijo nek plin v spalnico in zelo trdno spiš ko te okradejo...
Velika večina kraj ze zgodi med žlahto, ko točno vedo kje in kdaj ima folk denar...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

FireSnake je izjavil:

Ljudje pridejo z detektorji, če še ne veš.
Že samo to, da imaš zadevo v stanovanju si avtomatično vaba.
Imaš pa v banki v sefu. Čeprav dvomim, da je tako trivialno najdi PM v bajti, če je res skrito na nekem povsem nelogičnem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4207 208 209 210 )

Oddelek: Problemi človeštva
10474904312 (6374) Mr.B
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448043 (22668) Furbo
»

Plemenitenje denarja

Oddelek: Loža
458266 (5313) DegenGambler
»

Kako razpršiti investicije?

Oddelek: Loža
273452 (2408) Machete
»

Vlaganje 1.000€ na mesec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24060460 (32522) gruntfürmich

Več podobnih tem