» »

Obnova stanovanja - vrstni red

Obnova stanovanja - vrstni red

Boris15 ::

Pozdravljeni!

Smo pred prenovo stanovanja v pritličju bloka, pri kateri bomo zamenjali tla (položili parket), kuhinjo in kopalnico. Radiatorji in okna so že zamenjani.

Zanima me vrstni red obnovitvenih del. Nekje sem zasledil, da je najbolje najprej obnoviti kopalnico. Nam to najbolj ne ustreza, rajši bi prej zamenjali tla (povsod, razen v kopalnici) in kuhinjo + uredili otroško sobo in spalnico, saj so te prostori najbolj problematični (dotrajani). Ali lahko, če se kopalnice lotimo na koncu, pride do kakšnih težav - poškodbe drugih že obnovljenih prostorov, kaj drugega, na kar nismo pomislili.
V stanovanju živimo in bi se izselili samo, ko bo nujno potrebno (ob zamenjavi tal itd.)

Hvala za odgovore in lep pozdrav,
Boris

Likalnik ::

seveda lahko pride do težav..v smislu, da se ti že obnovljeni prostori/oprema poškodujejo...odvisno kje imaš locirano kopalnico....če moraš, da prideš do kopalnice mimo dnevne sobe, kuhinje, jedilnice...potem lahko pričakuješ težave oziroma boš moral velik del stanovanja zaščititi.

Obnova kopalnice ti za seboj potegne veliko svinjarije (štemanje starih ploščic dol => veliko prahu, odnos razbitega materiala skozi stanovanje ven... novo napeljevanje odtokov...polaganje novih ploščic, mešanje lepila..itd)

kot rečeno odvisno kje je locirana kopalnica...mogoče jo pa imaš takoj pri vhodu in načeloma ostali del stanovanje ne bo toliko na udaru..

Primer: meni je ko sem obnavljal garsonjero...pa sem si rekel...ne bom veliko obnovil samo pohištvo in pobrusil bom parket...kopalnica ostane enaka....vse to sem naredil...nakar sem se odločil, da obnovim še kopalnico...pri obnovi kopalnice mi je ploščica padla na parket...logično luknja v parket...na srečo majhna, da se je dalo naknadno malo poflikat...če ne bi imel že zbrušenega parketa se ne bi sekiral...ker bi to v sklopu tega tudi saniral....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Invictus ::

Najprej vse razbij, kar še misliš, odpelji ruševine, poglej, kaj bi še porihtal (po razbijanju se marsikaj pokaže).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Malo težko bo to naredil, če tam živi. Po drugi strani nikoli ne bo tako zrihtano, kot bi bilo, če bi se vmes izselil.

Likalnik ::

definitivno je to težje narediti, če notri živiš...je potrebno malo več organizacije in se selit po prostorih...ampak, če hoče obnoviti bo to treba...ali pa, če gre za to obdobje v najemniško stanovanje...teh par mesecev, če dobro splanira delavce...imaš načeloma lahko hitro obnovljeno...vsaj osnove.

pwn3rrr ::

Tudi sam sem pred kratkim popolnoma adaptiral kopalnico + delno še ostale prostore v stanovanju. Po pravici povedano si ne predstavljam, da bi v tistem času živel notri. Prahu in svinjarije je res ogromno, že pri zaprtih in zaščitenih vratih se vse prenaša naokoli, kaj šele, da se sprehajaš skozi.
Še največji problem od vsega je ta, da nimaš WC-ja in tuša, jaz bi računal vsaj 14 dni, če pa sam ločeno iščeš izvajalce, se pa to zna še precej zamakniti. Če se dobro razumeš s sosedi in se zmeniš, da hodiš k njim, bi še nekako šlo, v nasprotnem primeru bi pa raje šel zasilno kamorkoli drugam in v miru zrihtal zadeve.

Kar se tiče vrstnega reda, bi se pa v tvojem primeru najprej lotil podiranja in grobih del, najbolje da bi kuhinjo in kopalnico rihtal skupaj (zaradi vode in elektrike), komplet menjave tal po vseh prostorih bi se lotil, ko bi enkrat imel položene ploščice oz. zaključene stene. Medtem lahko opremljaš kuhinjo in kopalnico. Po tem vrstnem redu bi nekako šlo najhitreje in najceneje skozi. Pa pozoren bodi na dobavne roke, na kakšne kuhinje se čaka tudi po več mesecev.

5pellfire ::

Najprej kopalnico zrihtaj. Po prenovi kopalnice (ploščice, napeljava, itd.)
še kak teden brišeš prah po celem stanovanju.

bambam20 ::

Ja. Prvo kopalnico.

5pellfire je izjavil:


še kak teden brišeš prah po celem stanovanju.


Tako hudo ni, ker prekriješ v ostalih prostorih pohištvo z namensko folijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

z3ro ::

Tačas se izseli in naj v čimkrajšen času prenovijo vse naenkrat. Ni takih mojstrov, ki bi za vsako stvar "apdekali" in pazili na vse ostalo, v vsakem primeru boš imel po celem stanovanju vsaj prah. Vsak del stanovanja potrebuješ za življenje in vsakodnevno prilagajanje in čiščenje tistih delov, ki se ne obnavljajo bo mučno.

Anney ::

z3ro je izjavil:

Tačas se izseli in naj v čimkrajšen času prenovijo vse naenkrat. Ni takih mojstrov, ki bi za vsako stvar "apdekali" in pazili na vse ostalo, v vsakem primeru boš imel po celem stanovanju vsaj prah. Vsak del stanovanja potrebuješ za življenje in vsakodnevno prilagajanje in čiščenje tistih delov, ki se ne obnavljajo bo mučno.


Se strinjam. Pravkar delam to, no počasi končujem, prahu je ogromno, če lahko greš kam drugam za mesec dva, pa rukni vse naenkrat, čistil boš kasneje, če ne se ti bo mešalo. hvala bogu sam zaklučujem, lih s kopalnico, kitanje barvanje. Pa povem še plan, vselitev v 14 dneh se je zavlekla na 2 meseca. Menjava vrat, barvanje, kitanje, elektro, knauf, komplet kopalnica, kaj vidim prah, prah, prah. Resno tega je ogromno pa nič ne moreš.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

</head> ::

Sam sem živel v stanovanju, katerega sem prenavljal in vem, da tega nikoli več ne bom storil.
Razumem, da večinoma ni druge možnosti, ampak če se le da se prestavite v hotel za par tednov.
Če ne drugega obnove potekajo počasneje. Hkrati pa ni zravo živet v tistem prahu, že zaradi zdravja, kaj šele živcev.

Kvinta ::

Prahu in svinjarije je res ogromno, že pri zaprtih in zaščitenih vratih se vse prenaša naokoli, kaj šele, da se sprehajaš skozi.


Tu ste eni res sterilni :8)
A.C.A.B

Anney ::

Nisimo sterilni, ker delamo v tem prahu, bi dal otroke tja, dvomim.

Bi jih dal sem?

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Anney ::

Nisimo sterilni, ker delamo v tem prahu, bi dal otroke tja, dvomim.

Bi jih dal sem?



Res, da je vinil hrapav pa vseeno, prahu je ogromno, sploh ob prenavljanju, ker ko začneš s prenavljanjem, se še marsikaj skritega pokaže.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

HotBurek ::

Vedno obnoviš prvo tla, se pravi parket in ploščice. Da hodiš po novem materialu in ne kot da si na gradbišču ali parkirišču za ukradena vozila.

Ko si fertik, greš pa naprej na vodovod, elektriko. Pa žarnice ne pozabit.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Yohan del Sud ::

Kopalnica (še posebej WC in nato ostali vodovod) nato malanje, nato tla (lahko oboje tudi ločeno po sobah, če boš "živel" tam med delom) in nato štrom in ostalo kablovje (ampak pomisli pred malanjem). Parket ni tak problem kot kopalnica in kuhinja, imho. Na koncu random pohištvo (zadrži najnujnejše do zadnjega). Če lahko dobro zorganiziraš vse na enkrat ali eno za drugim, je to teden dni v hotelu v Dalmaciji. Če si bolj lev glede organizacije, je mimogrede tri mesece+ sobivanja s hrupom, prahom, slabovoljnimi majstri ipd.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Utk ::

HotBurek je izjavil:

Vedno obnoviš prvo tla, se pravi parket in ploščice. Da hodiš po novem materialu in ne kot da si na gradbišču ali parkirišču za ukradena vozila.

Ko si fertik, greš pa naprej na vodovod, elektriko. Pa žarnice ne pozabit.

Normalno, najprej zamenjaš tla, da po novem parketu ali laminatu nosiš beton iz kopalnice, štemaš nad njim in ga sproti uničiš. Zakaj bi starega, če lahk novega. Madona, kje se najdete. Normalno, da hodiš kot po gradbišču. Ker si na gradbišču.
Tla v ostalih prostorih so zadnja stvar.
Najprej kopalnico, ker je največ svinjarije. Za ta čas se vseliš v eno ostalo sobo, kjer bo najmanj dela, ostalo razbiješ, nazadnje pa še to sobo. Če že ne moreš ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Kvinta je izjavil:

Prahu in svinjarije je res ogromno, že pri zaprtih in zaščitenih vratih se vse prenaša naokoli, kaj šele, da se sprehajaš skozi.


Tu ste eni res sterilni :8)

Spet en filozof, ki mu je mama uredila sobo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HappyPills ::

Sem obnavljal celo stanovanje in notri bival ob enem. Nikoli vec. Sploh zabavno je bilo ko so mi okna vn ruknl pa novih niso dal 3 dni. Januarja. Ampak bil sem v 20ih in takrat ne razmislal tolk.

energetik ::

Utk je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Vedno obnoviš prvo tla, se pravi parket in ploščice. Da hodiš po novem materialu in ne kot da si na gradbišču ali parkirišču za ukradena vozila.

Ko si fertik, greš pa naprej na vodovod, elektriko. Pa žarnice ne pozabit.

Normalno, najprej zamenjaš tla, da po novem parketu ali laminatu nosiš beton iz kopalnice, štemaš nad njim in ga sproti uničiš. Zakaj bi starega, če lahk novega. Madona, kje se najdete. Normalno, da hodiš kot po gradbišču. Ker si na gradbišču.
Tla v ostalih prostorih so zadnja stvar.
Najprej kopalnico, ker je največ svinjarije. Za ta čas se vseliš v eno ostalo sobo, kjer bo najmanj dela, ostalo razbiješ, nazadnje pa še to sobo. Če že ne moreš ven.
Verjetno nisi opazil < sarc on > ...

Yohan del Sud je izjavil:

Če lahko dobro zorganiziraš vse na enkrat ali eno za drugim, je to teden dni v hotelu v Dalmaciji.
Če ti rata tako obnovo zorganizirat, da končajo v 1 tednu, si čarovnik. In prepustil bi vse komplet majstrom, ti pa nekje daleč na Dalmaciji... Morda le, če ti to organizira vse neka firma, s katero skleneš pogodbo o vse detajlih, hudimi penali za vsak dan zamude in deponiraš plačilo pri notarju. Pa še v tem primeru se bo verjetno kaj zakompliciralo. Jaz si v hotel ne bi upal v tem primeru, ker se hitro lahko zavleče za tedne, kdo ti bo plačal mesec hotela? Kvečjemu kakšen najem za pa mesecev, da si zihr, da bo takrat končano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

jabe ::

Jaz si ne predstavljam živeti notri med obnovo. Mati pa ati sta dala samo kopalnico novo, pa je bilo tak ko Bog pomagaj. Ko je bilo že vse v gradbišču sta se takoj odločila še za menjavo podnov drugje in beljenje. Ne da se gre se enkrat čez to...

Pri tasci in svaku (vsak eno etažo hiše) se gredo ravno tako prenovo. Najprej so se skoraj dve leti gor drenjali, zdaj ne vem za koliko časa vsi dol. Ampak vsaj niso v tistem prahu, hodijo pa en po drugem praktično.

Mater, k meni mizar pride pa rabim psihično predpripravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

bauci ::

Jaz sem se tudi odločil za prenovo stanovanja. Vse pohištvo ven, nova vrata, nova okna, nova elektrika, nov vodovod, nova kanalizacija, nova tla, nova centralna, kabli za internet.... totalna obnova. Računal sem tri mesece, zaradi korone se je vse zavleklo in se sedaj po 11 mesecih zadeva končuje. Res je pa, da nisem težil majstru (sem imel za vse samo enega, kar je super, ker se drugače samo zgovarjajo en na drugega in s tem odpade zelo utrujajoće dogovarjanje z 10 majstri). Smo se za ta čas odselil. Svinjarija do konca del velika, prah gre povsod.
Vrstni red: najprej vse izpraznit (muka), stoke ven, podne ven, vse ploščice dol, zamenjava oken, štemanje tal za cevi od klime, cevi za centralno, elektriko in internet, cevi in kanalizacija v kopalnici, kuhinji, štemnje sten za elektriko, internet in vodovodne cevi, obdelava spalet pri oknih, okvirje od vrat, zaflikat vse luknje v tleh in v steni, ravnanje zidov in stropov (kjer je bilo treba polaganje mrežice na stene - ne mores verjeti kako so krive stene v starih stanovanjih pa najbrž tut v novih ni kaj bolje), zvočna izolacija sten proti sosednjemu stanovanju, beljenje sten, polaganje plošči v kopalnici, knauf strop v kopalnici, polaganje podna, vgradnja vrat, montaža stikal, vtičnic, čakanje na pohištvo in še cel kup malenkosti na koncu, da je zena zadovoljna.

BuDi79 ::

Mi isto, vse pri enem. Celotna obnova mansarde v podobnem stilu kot predhodnik. Majster računal dva meseca, dva pa pol, trenutno smo na treh pa je nekje 70% fertik. Bizarno je da tudi ko imaš majstre (na katere se sicer normalno čaka 2-3 mesece, nekatere štiri in več) - vse od vrat do ploščic in pip čakaš najmanj dva meseca na dobavo (če nočeš tega kar lahko primeš pa odneseš iz Bauhausa). Trenutno naj bi bilo zaradi dopustov fertik sredi septembra. Če bo vse na zalogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

bauci ::

Ja dobava materiala je pa tut problem. Jaz sem na ploščice čakal 3 mesece, na umivalnik v kopalnici cca 2 meseca, .... . Če zadeva ni standardna in nimajo v Obiju ali Merkurju čakaš.

Furbo ::

Jaz sem sodeloval z mojstrom, ki je delal take projekte in so bili izvajalci naročeni do ure natančno. Obnove, ki so trajale tedne in mesece, so tu trajale dneve in tedne.
Ko si končal svoje, ti je že stisnil gotovino v roko in čao.
Račun? Kakšen račun. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

koyotee ::

HotBurek je izjavil:

Vedno obnoviš prvo tla, se pravi parket in ploščice. Da hodiš po novem materialu in ne kot da si na gradbišču ali parkirišču za ukradena vozila.

Ko si fertik, greš pa naprej na vodovod, elektriko. Pa žarnice ne pozabit.


Lol, tla se uredijo predno začneš postavljati pohištvo, nič prej.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sinko999 ::

No jaz sem del take verige , delam strojne inštalacije in vrstni red je :

Gradbenik razbije kar je za razbiti , inštalater ven vrže staro opremo v kopalnici , kuhinji in začne s delom isti čas pa električar odklopi VSE stare kable in naredi 2-4 začasne vtičnice. Potem inštalater lahko dela v kopalnici , električar dela po zidovih nove napeljave, če je potrebno kaki novi zid narediti okna zamenjati dela to isti čas gradbinec, inštlater konča , gradbinec gre pa zameče za njim luknje , električar konča gradbinec zameče za njim. Potem pride pleskar (malar po domače) začne vse sobe po možnosti kopalnico strop pa kako steno , potem pa še vse ostale sobe , ko je narejeno do 1 roke v kopalnici pride keramičar ki položi ploščice , pa če je treba tudi v kuhinji pas pod elementi, malar potegne še zadnji sloj barve, nastopita inštalater končna montaža kopalniške opreme, vzporedno pa električar ki zmontira elektriko do konca, potem pa so na vrsti tla in talne obloge ... Potem pride čistilna akcija na vrsto in dostava in sestava pohištva v celem stanovanju , priklopijo se še električne naprave in kuhinja voda (napa, pečica, elektro plošče, ameriški hladilnik , kuhinjsko korito ) .

Aja pa ko stranka se odloča za to se gre pa se zmeni pravi čas za robo da se naroči in da ni čakanja ...
Ni? ni ve?no !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sinko999 ()

Likalnik ::

energetik je izjavil:

Utk je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Vedno obnoviš prvo tla, se pravi parket in ploščice. Da hodiš po novem materialu in ne kot da si na gradbišču ali parkirišču za ukradena vozila.

Ko si fertik, greš pa naprej na vodovod, elektriko. Pa žarnice ne pozabit.

Normalno, najprej zamenjaš tla, da po novem parketu ali laminatu nosiš beton iz kopalnice, štemaš nad njim in ga sproti uničiš. Zakaj bi starega, če lahk novega. Madona, kje se najdete. Normalno, da hodiš kot po gradbišču. Ker si na gradbišču.
Tla v ostalih prostorih so zadnja stvar.
Najprej kopalnico, ker je največ svinjarije. Za ta čas se vseliš v eno ostalo sobo, kjer bo najmanj dela, ostalo razbiješ, nazadnje pa še to sobo. Če že ne moreš ven.
Verjetno nisi opazil < sarc on > ...

Yohan del Sud je izjavil:

Če lahko dobro zorganiziraš vse na enkrat ali eno za drugim, je to teden dni v hotelu v Dalmaciji.
Če ti rata tako obnovo zorganizirat, da končajo v 1 tednu, si čarovnik. In prepustil bi vse komplet majstrom, ti pa nekje daleč na Dalmaciji... Morda le, če ti to organizira vse neka firma, s katero skleneš pogodbo o vse detajlih, hudimi penali za vsak dan zamude in deponiraš plačilo pri notarju. Pa še v tem primeru se bo verjetno kaj zakompliciralo. Jaz si v hotel ne bi upal v tem primeru, ker se hitro lahko zavleče za tedne, kdo ti bo plačal mesec hotela? Kvečjemu kakšen najem za pa mesecev, da si zihr, da bo takrat končano.


to, da greš lahko med obnovo na Dalmacijo lahko reče nekdo, ki še ni v življenju nič obnavljal...oziroma, da ima toliko denarja, da najameš podjetje katero ti organizira in izvede celotno obnovo...in ti, ko prideš iz Dalmacije samo še gate zložiš v predal....ampak takih je malo...vsaj na tem forumu.

V mojem primeru...sem imel "Dalmacijo" na gradbišču...ko sem vzel dopust, da sem nadzoroval delavce...pri fasadi...ker sem vmes ugotovil, da so drekači in, da sem se nategnil pri izbiri le teh....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

zmist ::

Samo majhen nasvet - pofotkaj napeljevanje elektrike, vodovoda, ogrevanja, da se ne bos potem praskal po glavi za vsak zebelj za sliko. Pa ce ti stromar vlece zice po diagonali mu daj eno okrog uses (sem ze tudi to videl, saj veste, danes je vsakdo znanstvenik).

Likalnik je izjavil:

to, da greš lahko med obnovo na Dalmacijo lahko reče nekdo, ki še ni v življenju nič obnavljal...oziroma, da ima toliko denarja, da najameš podjetje katero ti organizira in izvede celotno obnovo...in ti, ko prideš iz Dalmacije samo še gate zložiš v predal....ampak takih je malo...vsaj na tem forumu.


Tega absolutno ne gres narediti in gledas "mojstrom" za vsako stvar pod prst, pa fino je, da si kaj pred vsako fazo o tem preberes. Tudi, ce firmo najames. Danasnji "mojstri" so v vecini priuceni salabajzerji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

bauci ::

To kar je napisal zmist je pa obvezno. Vse poslikat še predno se luknje zaflikajo. Pametno je še odmerit kje so kabli ali cevi in si pol narediš slike z merami. Pride zelo prav.

Gagatronix ::

Kdor hoce sebi dobro, bo najprej prenovil kopalnico. Ni je vecje svinjarije od tega. Ko sem jaz prenavljal kopalnico je bil pod ploscicami na tleh se terrazzo, in ko se je tisto zbijalo ven je bila katastrofa.

jabe ::

Japajade Dalmacija... Vse so pri nas majstri delali, tudi pometali za seboj, ampak bilo smo pa praktično vsak dan zraven. Četudi ni slabajzer in mi jih nismo imeli, je na vsake tok časa kako vprašanje. Če si zraven, vpraša, če te ni naredi pač nekaj. Pa se lahko še tako trudi, da bi pametno, lahko ni to, kar investitor hoče. Pol je pa takoj slaba volja. Na telepatijo z Dalmacije se ni za zanašati

Machete ::

Če ste vsaj malo normalni, se odstranite, ko vam nekdo nekaj dela. Lahko pogledate vsake toliko ali na koncu dneva, če vam je ok, ne pa zijat pod prste ali stat zraven (po možnosti še blebetati small talk).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Likalnik ::

ne gledaš pod prste...ampak si v bližini...prideš na vsake toliko časa vprašati, če kaj rabijo, kaj bodo pili oziroma če kaj pomagaš....to je to....kako pa majstr lepilo maže na ploščico pa načeloma ni potrebno nadzorovati...

imaš lahko vse pod kontrolo tudi, če jim ne gledaš pod prste (vsaj očitno ne)

111111111111 ::

Če gre za stanovanje v bloku potem se odseli, v hiši pa se izoliraš od prenavljanja in preprosto na dvorišču postaviš dixi, ali prej obnoviš kakšen WC s tuš kabino.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parket DA ali NE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13416215 (3203) PacificBlue
»

Nakup starega stanovanja

Oddelek: Loža
488246 (5235) genesiss
»

Talno ogrevanje - da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8538917 (11988) urosh
»

Strošek obnove stanovanja

Oddelek: Loža
148278 (7688) eko_2k4
»

Urejanje stanovanja

Oddelek: Loža
234479 (3095) fosil

Več podobnih tem