» »

Plemenitenje denarja

Plemenitenje denarja

RatedR ::

Že nekaj časa brskam po Slotechu in berem o različnih mnenjih glede varčevanja na dolgi rok. Kar sem izvedel je to, da varčevat ni pametno (sploh v bankah, skladih ipd. ker boš imel čez čas X let le še manj denarja, zaradi prenizkih obrestnih mer, provizij, inflacije itd.)

Potem je nekdo je napisal, da je denar na daljša obdobja potrebno oplemenititi z investiranjem, če želiš da po tem času ohrani svojo trenutno vrednost. S tem se strinjam, nimam pa znanja, da bi lahko na tem kaj naredil. Vem da bi mi marsikdo rad svetoval, naj investiram v par kriptovalut (sploh zdaj ko je BTC podrl rekord) vendar se mi zdi stvar preveč nesigurna.

Skratka, zanima me kam investirate oz. bi investirali cca. 700€/mesec? Lahko mi tudi ne podate odgovora in mi napišete zgolj kakšen nasvet kje začet v svetu financ, investiranja, biti up to date na tem področju, kaj je smiselno in kaj ne.

Moj cilj je varčevat na dolgi rok (npr. 10 let) in imeti na koncu nekako enako vrednost denarja kot sem jo imel ob vložku (kot da ne bi bilo inflacije), ne iščem načina kako postat milijonar.

bobby ::

Ajoj, še eden,...
Najprej investicija vase,..
Glede na to, koliko je ura in nimaš nič pametnejšega za delat kot igrce igrat, zabit ostale ure do jutrišnjega dne,..
Začetek:
https://www.youtube.com/playlist?list=P...

Potem Robert Rolih, Million Dollar Decision (človek mi gre sicer vizualno in kako predava rahlo na živce, ampak knjiga je pa zelo lep začetek)

torej povzetek:
6 ur danes buljenja v Youtube
knjiga za 12eur in pa dodatne 3 ure branja.

Potem pa naprej (za nekatere, ki to berejo sem jim že nadležen ampak,..)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

strawman ::

RatedR je izjavil:

Moj cilj je varčevat na dolgi rok (npr. 10 let) in imeti na koncu nekako enako vrednost denarja kot sem jo imel ob vložku (kot da ne bi bilo inflacije), ne iščem načina kako postat milijonar.


Glede na tvoj cilj si poglej indeksne sklade.
Gre za sklade, ki niso upravljani (torej za samo vodenje sklada zapraviš minimalno denarja) in ki sledijo nekemu borznemu "indeksu" - ki je v praksi fiksen nabor podjetih / tehnologij, katerih delnice sklad kupuje.
Ideja je, da tvoji vložki sledijo povprečni gospordarski rasti različnih, in idealno diverzificiranih panog. S tem se najlažje izogneš presenečenjem v tehnoloških, ekonomskih in geopolitičnih vodah.
Zaradi davčnih razlogov išči tudi sklade ki dividende reinvestajo in ne izplačujejo letno, da ti ne bo treba vsako leto oddajati davčni še tega.
Zgodovinsko so taki skladi prinašali okrog 8% letnega dobička in se smatrajo kot zelo stabilne naložbe. Poberejo pa od 0,1-0,5% letno.

Primer takega sklada je npr MSCI World
The MSCI World is an international equity index, which tracks stocks from 23 developed countries. With 1,600 constituents (as of 30/11/20), the index covers approximately 85% of the free float-adjusted market capitalisation in each country.
Stocks from the USA make up the biggest weight in the MSCI World index with 66.10%, followed by Japan (7.87%) and the UK (4.28%). Top sectors within the MSCI World index are information technology (21.61%), healthcare (13.07%) and financial services (12.78%). (Source: MSCI; As of 30/11/20).

m0LN4r ::

naj investiram v par kriptovalut (sploh zdaj ko je BTC podrl rekord)
Naceloma invesitraj, ko gre rekordno nizko. Zdaj je malce drag.

Denar ti zaenkrat ne vrne mladosti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Franz21 ::

Freezy ::

Če želiš razpršiti premoženje si poglej še investicije v umetnine.
Masterworks
Investor junkie

RatedR ::

@bobby Thx. Torej kako se ti lotevaš tega?

@strawman Bom moral še mal prebrat o tem, nisem zastopil vseh nekaterih pojmov in koncepta

LeQuack ::

Vse daš v Bitcoine in imaš konstantno rast par procentov na dan.
Quack !

bobby ::

RatedR je izjavil:

@bobby Thx. Torej kako se ti lotevaš tega?


Kako to misliš, sem ti v moj prvi post te nitke napisal začetek pa če tega nisi dojel, nimaš kaj vlagat, ker ti je škoda investirat za začetek čas buljenja v youtube in pa 12 eur za knjigo IN JO PREBRAT.

Ja imam predlog ampak ti ne bom povedal, ker nekomu, ki je lačen dajat ribe je nesmisel,.. Ga je bolje naučit lovit ribe.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

m0LN4r ::

Ja ampak lacen se ne mores ucit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bobby ::

V njegovem postu pise:"bla bla 700€/mesec" kar bom sklepal, da definitivno ni lacen,.. Neumen tudi morda ne, neizobrazen pa definitivno je.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Nedasemiveč ::

RatedR je izjavil:

Že nekaj časa brskam po Slotechu in berem o različnih mnenjih glede varčevanja na dolgi rok. Kar sem izvedel je to, da varčevat ni pametno (sploh v bankah, skladih ipd. ker boš imel čez čas X let le še manj denarja, zaradi prenizkih obrestnih mer, provizij, inflacije itd.)

Potem je nekdo je napisal, da je denar na daljša obdobja potrebno oplemenititi z investiranjem, če želiš da po tem času ohrani svojo trenutno vrednost. S tem se strinjam, nimam pa znanja, da bi lahko na tem kaj naredil. Vem da bi mi marsikdo rad svetoval, naj investiram v par kriptovalut (sploh zdaj ko je BTC podrl rekord) vendar se mi zdi stvar preveč nesigurna.

Skratka, zanima me kam investirate oz. bi investirali cca. 700EUR/mesec? Lahko mi tudi ne podate odgovora in mi napišete zgolj kakšen nasvet kje začet v svetu financ, investiranja, biti up to date na tem področju, kaj je smiselno in kaj ne.

Moj cilj je varčevat na dolgi rok (npr. 10 let) in imeti na koncu nekako enako vrednost denarja kot sem jo imel ob vložku (kot da ne bi bilo inflacije), ne iščem načina kako postat milijonar.


Torej večji del v zlato (recimo 60%), 30% v obveznice ter 10% v kakšen indeksni sklad. Morda kakšen % vzameš obveznicam in delnicam ter jih dodaš v bitcoin naložbo, da za vsak primer pokriješ še kripto trg.

Zgodovina sprememb…

damyan33 ::

Morda nepremičnine za oddajo?

Kvinta ::

Z 700€ na mesec če se ti ne mudi lahko samo z bitcoinom daleč prideš ampak spet se bo nekdo našo ,ko bo reko da to ne gre da rabiš goro dnarja a ni res ..... jaz sem začel z 50€ v tistih časih ko se je za Btc govorilo da je vsaka investicija v njega isto kot bi denar vrgel v wc in potegnil vodo :P
A.C.A.B

Sparkxl ::

V kripto daš toliko koliko lahko pogrešaš. In vedno so govori, v vsakem trenutku: zdaj ne v kripto, ker je predrago :) Meni so to govorili ko je btc bil 12k. Danes je skoraj na 35k, v 3 mesecih. Če bi jih takrat poslušal nebi imel nič, tako pa imam konkreten plus. V kripto sem dal 30% razpoložljivega

kow ::

Investiraj v slo delnice. Krka, Cinkarna, Triglav, Luka ipd. so vrednotene realno (nespekulativno).
Ce (del!) investiras v kripto, ne kompliciraj in kupi btc ter eter. Je pa trenutno kripto manija... tezko je predvideti kaj se bo zgodilo v 2021.
Skoraj gotovo bodo regulatorji prisiljeni posredovati mnogo hitreje, kot so nacrtovali. Zna biti rodeo.

Pomembno je tudi, da razumes da je eden od ciljev pri investiranju placati cim manj provizij/davkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Motion ::

Nedasemiveč je izjavil:

RatedR je izjavil:

Že nekaj časa brskam po Slotechu in berem o različnih mnenjih glede varčevanja na dolgi rok. Kar sem izvedel je to, da varčevat ni pametno (sploh v bankah, skladih ipd. ker boš imel čez čas X let le še manj denarja, zaradi prenizkih obrestnih mer, provizij, inflacije itd.)

Potem je nekdo je napisal, da je denar na daljša obdobja potrebno oplemenititi z investiranjem, če želiš da po tem času ohrani svojo trenutno vrednost. S tem se strinjam, nimam pa znanja, da bi lahko na tem kaj naredil. Vem da bi mi marsikdo rad svetoval, naj investiram v par kriptovalut (sploh zdaj ko je BTC podrl rekord) vendar se mi zdi stvar preveč nesigurna.

Skratka, zanima me kam investirate oz. bi investirali cca. 700EUR/mesec? Lahko mi tudi ne podate odgovora in mi napišete zgolj kakšen nasvet kje začet v svetu financ, investiranja, biti up to date na tem področju, kaj je smiselno in kaj ne.

Moj cilj je varčevat na dolgi rok (npr. 10 let) in imeti na koncu nekako enako vrednost denarja kot sem jo imel ob vložku (kot da ne bi bilo inflacije), ne iščem načina kako postat milijonar.



Torej večji del v zlato (recimo 60%), 30% v obveznice ter 10% v kakšen indeksni sklad. Morda kakšen % vzameš obveznicam in delnicam ter jih dodaš v bitcoin naložbo, da za vsak primer pokriješ še kripto trg.


Investirat v zlato sedaj je mal neumno, če vemo da zlato povečini pridobiva ko je kriza. Take cene sigurno nebo držalo ko bo kriza mimo in se bo gospodarstvo pobralo. Pomoje je najboljše investirat v panoge ki so med krizo ful izgubile in se bodo pobrale po krizi.

Sparkxl ::

Vse to je res, problem je samo da noben ne ve, kdaj bo krize konec. Šlogarjem na IMF ni za verjet, ker so skozi celo leto 2020 dokazali, da njihove "napovedi" bazirajo na kavni usedlini.
Če mislite da se bomo zdaj vsi cepli in bo vsega do poletja mimo, se motite.

Do takrat pa je zlato dobra naložba.

bobby ::

etf: SILJ
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

belo mleko ::

V kovine (Au), olje, končne kmetijske produkte, valute etc. se ne da investirati. S tem se da edino špekulirati. Špekuliranje pa ni investiranje.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

bobby ::

Tesla je pa investicija? :))
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sniff ::

Glede na to, da imaš 700€ mesečno razpoložljivo za investirat predvidevam, da si kreditno sposoben. Ker so obrestne mere nizke (in kot ugotavljaš hranjenje denarja na banki ni privlačno), lahko to izkoristiš v svoj prid in vzameš kredit za neko manjše stanovanje/garsonjero, ga oddajaš in si lep del kredita poplačaš z najemninami.

belo mleko ::

bobby je izjavil:

Tesla je pa investicija? :))


Tesla je podjetje z načrti, se razvija, ima prihodke etc. Kemijski element z atomskim številom 79 nima tega. Pravzaprav Au počne zelo malo, predvsem pa se sveti. Zato po definiciji zlato ni investicija, ampak špekulacija. Kot soja, hmelj ali srebro. Lahko pa investiraš v rudarsko opremo za zlato. To pa. Ampak ne v zlato. To so definicije. Isto se vode ne jé, ampak se jo pije.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

LeQuack ::

sniff je izjavil:

Glede na to, da imaš 700€ mesečno razpoložljivo za investirat predvidevam, da si kreditno sposoben. Ker so obrestne mere nizke (in kot ugotavljaš hranjenje denarja na banki ni privlačno), lahko to izkoristiš v svoj prid in vzameš kredit za neko manjše stanovanje/garsonjero, ga oddajaš in si lep del kredita poplačaš z najemninami.


Zakaj če lahko daš ves kredit v Bitcoin in imaš vsak mesec toliko kot z oddajanjem v 10ih letih.
Quack !

jest10 ::

LeQuack je izjavil:

sniff je izjavil:

Glede na to, da imaš 700EUR mesečno razpoložljivo za investirat predvidevam, da si kreditno sposoben. Ker so obrestne mere nizke (in kot ugotavljaš hranjenje denarja na banki ni privlačno), lahko to izkoristiš v svoj prid in vzameš kredit za neko manjše stanovanje/garsonjero, ga oddajaš in si lep del kredita poplačaš z najemninami.


Zakaj če lahko daš ves kredit v Bitcoin in imaš vsak mesec toliko kot z oddajanjem v 10ih letih.


Tako je bilo do sedaj. Mogoče bo tudi v naprej. Ali pa tudi ne.

Noben z malo pameti ne bo stavil vsega na enega konja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

shark99 ::

srebro

49106 ::

Srebro se ne splača zaradi DDV-ja.

Uporabnik ::

kow je izjavil:

Investiraj v slo delnice. Krka, Cinkarna, Triglav, Luka ipd. so vrednotene realno (nespekulativno).
Ce (del!) investiras v kripto, ne kompliciraj in kupi btc ter eter. Je pa trenutno kripto manija... tezko je predvideti kaj se bo zgodilo v 2021.
Skoraj gotovo bodo regulatorji prisiljeni posredovati mnogo hitreje, kot so nacrtovali. Zna biti rodeo.

Pomembno je tudi, da razumes da je eden od ciljev pri investiranju placati cim manj provizij/davkov.


Edino pravilo investiranja je, da se izogibaš slovneskim delnicam :)
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Kvinta ::

V končni fazi lahko tud pivo variš doma pravzaprav te mikro pivovarne niso slaba naložba sploh v zadnjem letu ko je folk obupan in radi več pijejo :D
A.C.A.B

bobby ::

belo mleko je izjavil:

bobby je izjavil:

Tesla je pa investicija? :))


Tesla je podjetje z načrti, se razvija, ima prihodke etc. Kemijski element z atomskim številom 79 nima tega. Pravzaprav Au počne zelo malo, predvsem pa se sveti. Zato po definiciji zlato ni investicija, ampak špekulacija. Kot soja, hmelj ali srebro. Lahko pa investiraš v rudarsko opremo za zlato. To pa. Ampak ne v zlato. To so definicije. Isto se vode ne jé, ampak se jo pije.


:D
Hvala za tole razlago ampak se na večih nivojih ne strinjam z njo pa glede na tvoj PNG, me niti ne zanima. Bi pa prosil, da ne trosiš neumnosti pretiroma, bi ti še celo znal kdo verjet
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

miha98 ::

Jaz bi na tvojem mestu kupil stanovanje ob morju....

redtech ::

Nedasemiveč je izjavil:

RatedR je izjavil:

Že nekaj časa brskam po Slotechu in berem o različnih mnenjih glede varčevanja na dolgi rok. Kar sem izvedel je to, da varčevat ni pametno (sploh v bankah, skladih ipd. ker boš imel čez čas X let le še manj denarja, zaradi prenizkih obrestnih mer, provizij, inflacije itd.)

Potem je nekdo je napisal, da je denar na daljša obdobja potrebno oplemenititi z investiranjem, če želiš da po tem času ohrani svojo trenutno vrednost. S tem se strinjam, nimam pa znanja, da bi lahko na tem kaj naredil. Vem da bi mi marsikdo rad svetoval, naj investiram v par kriptovalut (sploh zdaj ko je BTC podrl rekord) vendar se mi zdi stvar preveč nesigurna.

Skratka, zanima me kam investirate oz. bi investirali cca. 700EUR/mesec? Lahko mi tudi ne podate odgovora in mi napišete zgolj kakšen nasvet kje začet v svetu financ, investiranja, biti up to date na tem področju, kaj je smiselno in kaj ne.

Moj cilj je varčevat na dolgi rok (npr. 10 let) in imeti na koncu nekako enako vrednost denarja kot sem jo imel ob vložku (kot da ne bi bilo inflacije), ne iščem načina kako postat milijonar.


Torej večji del v zlato (recimo 60%), 30% v obveznice ter 10% v kakšen indeksni sklad. Morda kakšen % vzameš obveznicam in delnicam ter jih dodaš v bitcoin naložbo, da za vsak primer pokriješ še kripto trg.


Obveznice izpusti.

Uporabnik je izjavil:

kow je izjavil:

Investiraj v slo delnice. Krka, Cinkarna, Triglav, Luka ipd. so vrednotene realno (nespekulativno).
Ce (del!) investiras v kripto, ne kompliciraj in kupi btc ter eter. Je pa trenutno kripto manija... tezko je predvideti kaj se bo zgodilo v 2021.
Skoraj gotovo bodo regulatorji prisiljeni posredovati mnogo hitreje, kot so nacrtovali. Zna biti rodeo.

Pomembno je tudi, da razumes da je eden od ciljev pri investiranju placati cim manj provizij/davkov.


Edino pravilo investiranja je, da se izogibaš slovneskim delnicam :)


Zakaj, da se izogneš najvišjim dividendam na svetu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

redtech ::

belo mleko je izjavil:

V kovine (Au), olje, končne kmetijske produkte, valute etc. se ne da investirati. S tem se da edino špekulirati. Špekuliranje pa ni investiranje.


Boljša "špekulacija" od Au za bližnjo prihodnost je Pt

Fant sedaj ti je vsak natrosil nekaj idej v katere sam verjame. Ne kupuj vročih žemljic, da se ne opečeš.

RatedR ::

@redtech Vem ja, hvala ampak brez skrbi. Bolj ko so ideje razdvojene, manj sem prepričan v karkoli...nakoncu je inflacija boljša kot vsa ta rizika, če pretiravam ali pa pač ne.

Bom začel s prebiranjem knjige in "buljenjem" serije od bobbyja :)

bobby ::

status: t3eden dni kasneje po odprtju nitke je,...?
Let me guess, popolna nula, ker (fill in the blank).
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

m0LN4r ::

Hitr kupit BTC
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sopomenka ::

Furbo ::

Srebro čisto ponorel danes..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spiky28 ::

Kot vidiš iz komentarjev...vsak ima svoje mnenje in strategijo. Ker smo ljudje slabi napovedovalci prihodnosti, "prave" strategije ni. Že to, da o tem razmišljaš je prvi korak, drugi je izobrazba. Tretji (moj nasvet), ne mislit, da je vlaganje možno samo v finančni industriji. Glej okoli sebe, velikokrat je naboljša investicija v nekaj na kar se najbolj spoznaš.

Mato989 ::

Furbo je izjavil:

Srebro čisto ponorel danes..


Kje? Nič pretresljivega ne vidim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

49106 je izjavil:

Srebro se ne splača zaradi DDV-ja.


kako je točno s tem. ob nakupu plačaš 22 posto davka in je to to? al so se kaki stroski/davki ob prodaji?

Comandante ::

Baja je izjavil:

49106 je izjavil:

Srebro se ne splača zaradi DDV-ja.


kako je točno s tem. ob nakupu plačaš 22 posto davka in je to to? al so se kaki stroski/davki ob prodaji?

To je to. Pri palicah je vedno neka razlika med nabavno in prodajno, tukaj pa je dodatno se 22% DDV.

Furbo ::

Mato989 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Srebro čisto ponorel danes..


Kje? Nič pretresljivega ne vidim

11% je šla cena gor že za dobro jutro, menda GameStop vojska zdaj napada srebro, ki je tudi shortano kot pri norcih.
Ta moment je malo nižje, ampak spet leze.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mato989 ::

Furbo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Srebro čisto ponorel danes..


Kje? Nič pretresljivega ne vidim

11% je šla cena gor že za dobro jutro, menda GameStop vojska zdaj napada srebro, ki je tudi shortano kot pri norcih.
Ta moment je malo nižje, ampak spet leze.


Bah to je neomembe vredno... ko bo 100% se oglasmo spet :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Se mi zdi da bo pri srebru malo težje. Trg s srebrom je dosti večji. Razen če se kakšen velik miner pridruži in prekine dobavo za nekaj časa, potem pa proda po navitih cenah. Samo to zna na koncu ugriznit v rit, kot pri nafti, ko je visoka cena močno okripilo konkurenco.
Magic

DegenGambler ::

Furbo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Srebro čisto ponorel danes..


Kje? Nič pretresljivega ne vidim

11% je šla cena gor že za dobro jutro, menda GameStop vojska zdaj napada srebro, ki je tudi shortano kot pri norcih.
Ta moment je malo nižje, ampak spet leze.


Kje se lahko vidi količino shortov pri srebri?
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15234040 (4515) redtech
»

Kako razpršiti investicije?

Oddelek: Loža
273508 (2464) Machete
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511803 (7437) Sparkxl
»

Vlaganje 1.000€ na mesec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24061621 (33683) gruntfürmich

Več podobnih tem