» »

Toyota, servis 5 let

Toyota, servis 5 let

Yossarian ::

Imam Toyota Verso, ki bo kmalu star 5 let. A kdo ve, kaj vse obsega redni servis in vzdrževanje za to starost? Gre za zadnji servis, garancija je namreč 5 letna in razmišljam, če bi sploh še šel.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Djuro ::

Jah, pokličeš na uradni servis. Odvisno od km.
Sam imam pet let staro Verso ... pa je moj serviser sosed. Ki pač popravlja vse živo. In mi že 15 let šraufa Toyote, ki so bile ali pa so še pri hiši.

Magic1 ::

Pokliči in vprašaj koliko bi servis stal in kaj bi delali. Potem nam povej še koliko kilometrov ima avto pa ti bo lahko kdo kaj povedal. 5 let in nič drugega, je zelo skopa informacija. Vsaj osnovni servis se vseeno opravi, seveda kjerkoli ti bodo normalno naredili(cena 100-200€).
Magic

Yossarian ::

Ja, verjetno res najboljše, da pokličem. Sem mislil, če je na forumu kakšen serviser Toyote, ki to ve.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

;-) ::

Servisiraj kje ti je, ko je kaka resnejsa tezava pa le pojdi na servis, jaz sem iz stajerske pa sem jo vozil na Lovšeta.

Zakaj? Zato ker sem enkrat menjaval manšeto na polosi za ponaredek in takrat ugotovil da nic ne prihranim, je narejeno tako kot pri starih katrah-manšeta polna okoli križa in taksen ni bil noveden ponaredek. Sele po dveh kupljenih ponaredkih sem sel na uradni servis kjer sem dal za tisti kos gume 80EUR, priblizno toliko pa sem vrgel vstran za ponaredke.

Pri malih servisih pa lahko prihranis cca polovico cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Yossarian ::

Verjetno bom še vseeno šel za zadnji servis na Toyoto.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

dxx ::

Redni servis bo iz glave:
Menjava verige
Menjava olja in filtra
Menjava zračnega filtra
Pregled izpuha
Pregled in menjava iztrošenih končnikov na podvozju
Menjava filtra goriva
Pregled oziroma menjava vztrajnika
Pregled grelnih sveč oziroma menjava
Filanje klime
Zamenjali bodo vse pregorele] žarnice
Dolili anntifriz, čeprav mora biti zamenjan
Dolili zavorno tekočino, kateri je potrebna menjava
Zamenjat zavorne obloge in prezračiti sistem

Vseskupaj, če je res narejeno, boš ob 600 do 1000 eur. Seveda pa znajo kaj pomučkat, bo 300eur, ampak kot navedeno, nekaj bodo dolili, nekaj kvazi naredili.
Pazi kam pelješ, tudi uradni niso dosti boljši od mučkarjev. Malgaj recimo me je želel nategniti za 300eur z menjavo akumulatorja 2 leti nazaj. Avto še danes vžiga in deluje normalno. Pazi komu pelješ, moj nasvet. Odločitev in denar sta tvoja.

dxx ::

;-) je izjavil:

Servisiraj kje ti je, ko je kaka resnejsa tezava pa le pojdi na servis, jaz sem iz stajerske pa sem jo vozil na Lovšeta.

Zakaj? Zato ker sem enkrat menjaval manšeto na polosi za ponaredek in takrat ugotovil da nic ne prihranim, je narejeno tako kot pri starih katrah-manšeta polna okoli križa in taksen ni bil noveden ponaredek. Sele po dveh kupljenih ponaredkih sem sel na uradni servis kjer sem dal za tisti kos gume 80EUR, priblizno toliko pa sem vrgel vstran za ponaredke.

Pri malih servisih pa lahko prihranis cca polovico cene.

Lovše je tudi smeh... Turbina puščala zrak. Peljal tja, 30eur. Super. Čez en teden isto. Razdrl intercooler, ugotovil da je samo zategnil in pretegnil objemko ki ni imela več zategovalnega navoja, pač prevelika. Šel v merkur, kupil objemko primerne velikosti, cca 3eur in popravil zadevo. Toliko o strokovnem Lovše servisu.

Jure27 ::

Pusti Lovšeta, včasih je bil oh in sploh...zdaj pa..

Pelji k Furmanu na Ptuj, tja vozim 12 let toyote, tudi po izteku garancije, prnesi svoje olje total 5w30 ineo ecs za 28e na Mimovrste in boš prišparal 100e, daš za mali servis 150e in je to to. Se ne spača ukvarjat z drugimi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure27 ()

Yossarian ::

Saj k Furmanu jo ravno vedno vozim in jo imam namen tudi sedaj.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis Toyota - kje servisirati avto v garanciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5310752 (9413) 2dark
»

Motorna olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7818941 (10197) hojnikb
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324490 (22125) Tilen
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27669099 (43043) D3m
»

Stroški vzdrževanja Renault-Fiat-Kia (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8117089 (14969) Veselinko

Več podobnih tem