» »

Motorna olja

Motorna olja

1
2
»

Ganon ::

Liter?? 8-O V mojega dCi-ja nisem nikoli dolil niti kapljice.

Ak999 ::

Ja sej to... tudi jaz do zdej na preostalih avtih nisem dolival nič med servisi! In pol mi mehaniki govorijo, da je to zdej normalno da pri novem pa pač morm dolivat. Pol naj to povejo takrat ko kupujem avto, da sem pripravljen na to. Naj bi pa sedaj imeli tolerance 0,5l na 1000km. Tko da po moji kmečki logik bi mi ga lhka 7,5 litru požrl med serviom pa bi blo to še vedno normaln???

spenstar ::

VAG motorji so pozresni na olje. Slab inzenirski izdelek.
SPENSTAR--builder

hojnikb ::

kolik kilometrov maš na tem avtu ?
#brezpodpisa

Ak999 ::

43.000 ... nasleden teden mam tretji servis.

K0l1br1 ::

Sem dal v golfa III neko super olje, ga je požrlo kot benzin. Nato sem dal predpisano, pa je bil mir. Kaj veš, kaj je lahko razlog, da ga toliko popije.... morda prenežna vožnja, neuztrezno olje.... who knows

jest10 ::

Ak999 je izjavil:


Bolj me mot, da je to NOV avto... ku bi ga najraj nazaj pelu pa kupu enga starga pa bi mal lažje razumel zakaj pije...


Vsa moderna vozila pijejo olje(ja anti vw drkači, vsa). Razlog so ohlapnejši batni obročki, da je manj trenja. Vse za šparanje in ekologijo.

hojnikb ::

pijejo ze, ampak ne 1l/1000km
#brezpodpisa

Tilen ::

Ak999 je izjavil:

Ma sej mi druge ne preostane kakor da dolijem. Sam šok...prvič se mi pržge na dopustu pr 12.000 ko sem bil v dalmaciji in sm ga kr en slab liter dolil. Zdej se mi je pa bližje doma, tko da še ene dvakrat po par deci.
Bolj me mot, da je to NOV avto... ku bi ga najraj nazaj pelu pa kupu enga starga pa bi mal lažje razumel zakaj pije...


Jaz mislim, da ni normalno. Sam imam prav tako 2.0 TDI (A4) in nikoli ne dolivam. Na števcu je nekaj čez 60.000. Letno delam med 12.000 in 15.000 kilometrov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

korenje3 ::

Castrol olje je najboljše, sam v stare avte se ga ne izplača nalivat.
Sem delal test s castrolom in nekim cheap elfom. Pri poceni olju je motor začel trest, tako da se je še volan tresel.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tilen ::

Pravi, da je kupil novo Škodo Superb, tako da ne gre za star avto.

Kupi to olje. Pri meni deluje bp.

Castrol Edge Professional Longlife III 5W-30
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

pijejo ze, ampak ne 1l/1000km

Saj toliko ga noben.

Btw, tisti ki vam ga kao nič ne spije, imate en drug še resnejši problem - nabiranje goriva v olju. Rak rana vseh motorjev z direktnim vbrizgom (pri dizlih pa še dodatno pri pucanju DPF), s katerimi se ne vozi relacij.

Tilen ::

Saj verjetno nivo olja upade, samo ne toliko, da bi bilo potrebno dolivanje pred rednim servisom. DPF se pa avtomatično regenerira. Sistem te pošlje na avtocesto na regeneracijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

šernk ::

Btw, tisti ki vam ga kao nič ne spije, imate en drug še resnejši problem - nabiranje goriva v olju.

od kje si pa to vn potegnu? Meni ga na 20k km ne spije nič, in tud v olju ni nobenega goriva, vsak teden preverjeno praktično ;)

Tudi če je z motorjem vse OK mi ni jasno, kako naj pride v olje gorivo, dizel še mogoče, bencin pa ni šans.

@Ak999: kakšno vožnjo imaš? Meni mi vsi trdijo, da jim noben avto ne pije olja (no saj moj ga tudi ne spije niti 0,1l na servisni interval 15k km). Bom pa sedaj tako rekel: imel izlet do Munchna in gor je seveda na no speed limit letelo redno 180km/h in več. Ko sem prišel nazaj sem ugotovil da mi je v vsega 800km požrlo 0,5l olja. Če si stalno na AC in s hitrostmi prek 150km/h je poraba olja popolnoma logična zadeva. Pri nižjih hitrostih pa ni. Vsi proizvajalci štejejo kot normalno porabo olja med 0,5 do 1l/1000km. Še nisem videl knjižice, ki bi imela napisano manj, ob hitri vožnji je to normalno, ob počasni pa ni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kr3ten ::

Kam zgine olje ki ga nalivamo v motor? Ga povleče skozi bate?

jest10 ::

od kje si pa to vn potegnu?

Internet je lahko tvoj prijatelj, uporabi ga kdaj.

Tudi če je z motorjem vse OK mi ni jasno, kako naj pride v olje gorivo, dizel še mogoče, bencin pa ni šans.

Komot - mimo obročkov, največ ko je mašina hladna.

Kinjorts ::

Ak999 je izjavil:

Pozdravljeni. Prvič pišem, ker resnično ne vem na koga naj se obrnem po odgovor...
Kupil sem novo Škodo Superb 2.0 Tdi. Vse lepo in prav razen to, da moram pred vsakim servisom (na 15.000) dolivat olje. Ko vprašam na servisu pa mi pravijo, da je to normalno. Meni se pa ne zdi normalno, da kupiš NOV avto in morš olje dotakat...
Kaj lahko naredim? Hvala za pomoč in lep dan še naprej :)


Imam Superba 2010 2.0TDI 140KM z 380kkm, dolivam olje od začetka. Je pa tudi res, da je v času utekanja motorja poraba olja nižja in se bo v nasladnijh 10 - 20 tisoč kilometov zmanjšala.

Ak999 ::

Olje mam pač tisti katerga so mi dal prvič na servisu notr - SHELL olje Helix Ultra Profes. AV-L 0W30

Zdej vožnja je pa res mogoče taka mal hitrejša, ker sem narejen na zadnje minute in se mi vedno kam mudi. Ampak vsak dan delam cca. 100 km, zjutraj se izogibam avtoceste zaradi jutranje konice, ko se vračam domov pa je vožnja po avtocesti tam nekje 140km/h.

Se tolažm, da bom zdej olje zamenju pa poizkusil malce prej hodit od doma in da v naslednjem intervalu ne bo potrebno olja dotakat (pa še gume bojo zdrže vsaj dve sezoni - namreč prve Contintal ki so ble gor na NOVEM avtu - sem jih mel sam za eno sezono 20.000km, tud prvič to dožvel!)

Ahh ja ŠKODA pač ;)

Tilen ::

So bile sport verzija?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

fikus_ ::

Pri Toyoti 2.0 dizel (interval menjave 15 kkm) sem pri ~13 kkm moral doliti olje, ker se je prižgala luč. Potem nikoli več. Menda pri utekanju motorja, ta popije več olja.

Tilen ::

Meni ni samo jasno, kako je mogoče, da ima Škoda 2.0 TDI drugo priporočeno olje, kot ne vem VW ali Audi. A ne gre za isti motor?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hammock ::

Nevem kaj dela VW, ampak Mazda mi je v osnovi podvalila 0W20 v bencinski motor, katerega je v prvih 20kkm spilo par deci. Tovarnisko naj bi to nalivali, ker zniza porabo za par deci in omogoca manjse emisije.

Na prvem naslednjem servisu so mi nalili normalno olje (mislim da 5W30, moral bi pogledati na racun). Od takrat ne pije prakticno nic...

Tilen ::

No, saj to mi je čudno. Jaz imam "isti" 2.0 TDI in imam priporočeno 5W30 in nobenih težav z dolivanjem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mancini ::

Če ti pije od 0,5-1l na 1000 km
potem niti ne rabiš servisa za menjavo olja, ker ga sproti dolivaš, razen ko zamenjaš oljni filter

jaz v 130 konjskega megana dolijem max 1,5 dcl po kakšnem mesecu po menjavi, potem pa mi drži nivo

Ghost7 ::

Meni Octavia 1.6TDI požre nekje pol litra na 15.000km. Enako mi ga je požrl Focus 1.6tdci.
Na dan relacija 120km, hitrost kolikor se da (če ni drena - 160km/h). Po mestu na dan časovno vsaj 40 minut.

Da ga dci ne spije nič? heh :)

Olje 0w30 in 5w30 sta tako redka ko sta segreta, da sta ko voda. Olje tudi hlapi, še posebej ko je segreto. Lahko, da ga kakšna dva dcl izhlapi skozi oddušnik, malo gre pa tudi mimo obročkov. Pa kaj, če ga malo dolijem. Malo svežega do servisa ne škodi.

Vprašanje je le katerega. Motul ali Shell. Castrola nič več.

Spock83 ::

Jaz imam 0w20 ;)

Drugace uradni servisi pridejo do Olma na Zaloski, prinesejo svoje Shell ali druge znamke praznih cistern in natankajo Olma olje. Tam dobis za 20eur 5 litrov, na servosu pa ti racunajo slabih 100eur.

hojnikb ::

Tilen je izjavil:

Meni ni samo jasno, kako je mogoče, da ima Škoda 2.0 TDI drugo priporočeno olje, kot ne vem VW ali Audi. A ne gre za isti motor?

TDI izvedenk obstaja kr neki, ni to samo ena vrsta motorja..
#brezpodpisa

hammock ::

hojnikb je izjavil:

Tilen je izjavil:

Meni ni samo jasno, kako je mogoče, da ima Škoda 2.0 TDI drugo priporočeno olje, kot ne vem VW ali Audi. A ne gre za isti motor?

TDI izvedenk obstaja kr neki, ni to samo ena vrsta motorja..

Poleg tega bodi pozoren za kateri trg je avto delan - moj voz ima v Severni Ameriki specificirano drugacno olje kot v srednji Evropi. Sovjetski trg ima spet nekaj tretjega + bistveno skrajsane servisne intervale. Hardware je pomoje enak.

hojnikb ::

različna olja za različne trge so predvsem zaradi temparaturnih razponov v okolju...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9613650 (11280) jest10
»

golf 6 1.2 tsi motor 2010 letnik

Oddelek: Na cesti
399578 (7848) lovro535v2
»

motorna olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6819111 (16161) andromedar
»

Kam izginja motorno olje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5234055 (32294) jalovec09
»

Twingo-kakšno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012652 (11130) krneki0001

Več podobnih tem