» »

Motorna olja

Motorna olja

«
1
2

motorc ::

Zanima me, če je že kdo kupoval motorna olja preko interneta? Npr. www.motornaolja.com/?

Sem bil pri mehaniku na rednem servisu in mi je hotel za 7 litrov motornega olja Castrol SLX 5W-30 zaračunati skoraj 140 EUR. Sva se nato malo kregala okoli cene, pa sem mu omenil, da so cene na prej omenjeni spletni strani skoraj 1/3 njegovih. Njegov odgovor je, da so ponaredki oz. olje slabe kvalitete namenjeno za druge (manj razvite) trge.

Moje mnenje je, da mehaniki lepo kopujejo olja po (še bolj) nizkih cenah in nabijajo marže (da kompenzirajo nižjo ceno servisne ure).

Ve kdo kaj več o tem? So olja kupljena na netu ok?

Duhec ::

Hm, nekateri pooblaščeni serviserji ne smejo kupovati olj na prostem trgu ampak direkt od firme, ki jo zastopa. Recimo pri Hyundai-u.
Sem dal za Castrol Magnatec a3/b4 10w-40 cca. 14€/liter, spletna cena je pa okoli 6€. Jebi ga, če čem imet garancijo mi kaj drugega niti ne preostane. Izven garancije pa ti olje, filter pa še kaj lahko zamenja kak drug cenejši avtomehanik.

Fizikalko ::

No ja, jaz sem vedno na uradni servis svoje ulje prinesel in niso komplicirali, moral pa je seveda biti prave specifikacije.

amigo_no1 ::

Tudi na redni servis lahko prineseš svoje olje (naj ustreza standardom proizvajalca) in nima mehanik kaj za praskati.

Njegov odgovor je, da so ponaredki oz. olje slabe kvalitete namenjeno za druge (manj razvite) trge.

Nekako mora opravičiti cene olja x2.To niso pralni praški/čokolada, kjer delajo eno verzijo za DE, UK, FR, IT in drugo slabšo za ostalo rajo.

Mehaniki kupujejo na veliko, dobijo še dodaten popust na količino & kot redna stranka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Architect ::

saj ti ni treba olja kupiti preko neta. Greš v najbližjo trgovino z avtodei in kupiš olje. Ali pa ga kupiš v šparu, jo imajo kakšno olje v akciji. Če bi rad pišel poceni skozi, bo tudi tisto olje zelo ok! Plačal pa boš kakih 25 eur za cca 4 litre, če se prav spomnim.

140 eur za 7 litrov? Kaj si zmešan?!? Za ta denar lahko zamenjaš olje, zamenjaš plin v klimi, zamenjaš zavorno olje, hladilno tekočino in še ti ostane denar za bencin da greš potem sprobat avto od Ljubljane pa do Kopra:D
Imaš pošteno nategunskega mehanika veš.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Za ta denar skor eni naredijo celotni redni servis ne pa sam ceno olja brez dela lol...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Olje se kupuje glede na zahtevane specifikacije proizvajalca motorja, sploh če imaš kakšen tsi ali tdi s fap filtrom.
Za ostala stara jajca ni tako pomembno, važno da je nekaj notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

motorc ::

Architect je izjavil:

saj ti ni treba olja kupiti preko neta. Greš v najbližjo trgovino z avtodei in kupiš olje. Ali pa ga kupiš v šparu, jo imajo kakšno olje v akciji. Če bi rad pišel poceni skozi, bo tudi tisto olje zelo ok! Plačal pa boš kakih 25 eur za cca 4 litre, če se prav spomnim.

140 eur za 7 litrov? Kaj si zmešan?!? Za ta denar lahko zamenjaš olje, zamenjaš plin v klimi, zamenjaš zavorno olje, hladilno tekočino in še ti ostane denar za bencin da greš potem sprobat avto od Ljubljane pa do Kopra:D
Imaš pošteno nategunskega mehanika veš.


Ja, gre za pooblaščeni servis. Olje je 0W-30 od Castrola (sintetično, za turbo dizle) - baje najboljše. Slabega olja ne bi kupoval, ampak tale razlika v ceni me je pošteno zmotila. Ali je realno takšna nizka cena in mehaniki nategujejo ali pa je olje dejansko slabše kvalitete? To me je najbolj zanimalo.

S poceni olji se pa ne bom igral ... škoda avtomobila.

amigo_no1 ::

Ali je realno takšna nizka cena in mehaniki nategujejo

Da.

V nemški trgovini je 7.60EUR/liter
http://www.motoroel-billiger.de/Produkt...

Za kateri avto gre ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Primoz78 ::

Ene 3x sem kupil olje preko motornaolja.com in nikol nisem imel problemov. Tudi na servisu mi niso komplicirali, ce bi komplicirali bi pac sel k drugemu pooblascenemu serviserju. Sicer pa je cena olja, ki ga potrebujem na internetu nekje 9-12 EUR, na servisu pa so mi na zadnjo dolili 1 liter olja placal 34 EUR / liter! Kljub temu, da sem jim lepo povedal kje imam se en liter spravljen v slucaju, da bo treba kaj doliti. Tako da take oderuske cene so nesprejeljive. V moj avto gre 6 L olja in to znese kar precejsnja razlika v ceni.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

T0RN4D0 ::

Extralub, 20€ za 5l kanto 10-40 polsintetike in 24€ za 5-40 sintetiko. Čisto solidno olje za 99% avtomobilov. Moraš bit malo nor da daš 20€ za liter, če nimaš kakšnega motorja ki je res obremenjen in ti to potem igra kakšno vlogo. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Architect ::

S poceni olji pa se ne boš igral?

haha dobro ti je mehanik opral možgane. Zdaj misliš da je njegova cena normalna, vsaj cenejša pa so slaba:)

Govoril sem za Valvoline motorno olje. Torej praviš da je valvoline ceneno in zanič olje, ki ni vredno tvojega avta? hahah, si resen?
primer:
http://www.modernakup.si/Motorno-olje-V...
Normalna cena motornega olja je približno 20-30 eur na 5 litrsko kanto. Cena boljših olj je do 60 eur na 5 litrsko kanto. Ostalo je absolutno pretirano in povsem nategunsko.

kakšna je razlika med povprečnim in boljšim oljem, ki jo uporabnik MORDA občuti? Morda je prosti tek avta nekoliko gladkejši, to pa je to. Govorim seveda za povprečje vs boljše. Slabših motornih olj, torej motornih olj neznanih proizvajalcev pa še nisem preizkusil tako da ne morem govoriti.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Je zelo simpl, odločiš se kaj točno hočeš/moraš dat notr in poiščeš najnižjo ceno točno te zadeve.

Enkrat so me nategnili z 25EUR/l, naslednjič drug servis sm prnesu svojga (ista zadeva, sam kupljena na omenjeni strani), tretjič sm šel pa na servis kjer je cena tega istega olja morda 10% nad ceno na netu in se nism ubadal z naročevanjem, plačevanjem in lovljenjem s poštarjem ampak lepo plačal tistih 10% za olje. Ker si je konkretni servis to enostavno "zaslužil".
Zbogom in hvala za vse ribe

motorc ::

Architect je izjavil:

haha dobro ti je mehanik opral možgane. Zdaj misliš da je njegova cena normalna, vsaj cenejša pa so slaba:)

Govoril sem za Valvoline motorno olje. Torej praviš da je valvoline ceneno in zanič olje, ki ni vredno tvojega avta? hahah, si resen?


kakšna je razlika med povprečnim in boljšim oljem, ki jo uporabnik MORDA občuti? Morda je prosti tek avta nekoliko gladkejši, to pa je to. Govorim seveda za povprečje vs boljše. Slabših motornih olj, torej motornih olj neznanih proizvajalcev pa še nisem preizkusil tako da ne morem govoriti.


Ne podtikaj mi besed. Nikjer nisem omenjal Valvoline-a. Rekel sem samo, da se s poceni (beri: noname znamke) olji ne bom igral. Zato pa me je zanimalo, če je CASTROL olje iz neta dobre kvalitete oz. da ne gre slučajo za kakšen ponaredek.

Strojniškega znanja imam pa dovolj, da poznam kaj dejansko pomeni razlika med slabšimi in dobrimi olji (glede na specifikacije).

WarpedGone ::

Vedno je lahko tut kej drugače a olje, katerega sem prejel jaz, je bilo v neodprti originalni embalaži natanko enaki, kot so mi jo prvič pustili v avtu na uradnem servisu.

Bi reku, da je strah odveč.
Zbogom in hvala za vse ribe

;-) ::

Extralube tankam vsem pri hisi, pa tud drugim kerim menjam olje. Polni ga esso, vrhunsko olje po nizki ceni. Se embalaza je ista kot essotova- vsaj pol leta nazaj je se bila ko so se mi smejali kaj kupujem, jaz pa njim nazaj da so samo nalepke druge na kantah ;)

korenje3 ::

motorc je izjavil:

Zanima me, če je že kdo kupoval motorna olja preko interneta? Npr. www.motornaolja.com/?

Sem bil pri mehaniku na rednem servisu in mi je hotel za 7 litrov motornega olja Castrol SLX 5W-30 zaračunati skoraj 140 EUR. Sva se nato malo kregala okoli cene, pa sem mu omenil, da so cene na prej omenjeni spletni strani skoraj 1/3 njegovih. Njegov odgovor je, da so ponaredki oz. olje slabe kvalitete namenjeno za druge (manj razvite) trge.

Moje mnenje je, da mehaniki lepo kopujejo olja po (še bolj) nizkih cenah in nabijajo marže (da kompenzirajo nižjo ceno servisne ure).

Ve kdo kaj več o tem? So olja kupljena na netu ok?


to olje moj fotr, ka je avtomehanik dobi za 5€/liter. to da ti mehanik reče da je 140€... zamenjaj mehanika, ali pa ti kupi vse potrebne stvari, pa naj ti računa samo delo.
cena delovne ure avtomeanika je pa itak 20÷50EUR, odvisno kako dober je. moj računa 40÷50EUR ker je med najboljšimi - najhitrejšimi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

motorc je izjavil:

Architect je izjavil:

saj ti ni treba olja kupiti preko neta. Greš v najbližjo trgovino z avtodei in kupiš olje. Ali pa ga kupiš v šparu, jo imajo kakšno olje v akciji. Če bi rad pišel poceni skozi, bo tudi tisto olje zelo ok! Plačal pa boš kakih 25 eur za cca 4 litre, če se prav spomnim.

140 eur za 7 litrov? Kaj si zmešan?!? Za ta denar lahko zamenjaš olje, zamenjaš plin v klimi, zamenjaš zavorno olje, hladilno tekočino in še ti ostane denar za bencin da greš potem sprobat avto od Ljubljane pa do Kopra:D
Imaš pošteno nategunskega mehanika veš.


Ja, gre za pooblaščeni servis. Olje je 0W-30 od Castrola (sintetično, za turbo dizle) - baje najboljše. Slabega olja ne bi kupoval, ampak tale razlika v ceni me je pošteno zmotila. Ali je realno takšna nizka cena in mehaniki nategujejo ali pa je olje dejansko slabše kvalitete? To me je najbolj zanimalo.

S poceni olji se pa ne bom igral ... škoda avtomobila.


odvisno od avta. številke pomenijo samo viskoznost pri temperaturah. prva je viskoznost pri nizkih, druga pa pri visokih temperaturah. športni avti imajo tako recimo 10W-60, tisti na severnem polu pa 0W-30. važna je kemična struktura olja, ki imajo različne mazalne lastnosti. tako da nalivaj samo tista olja, ki ti jih je proizvajalec predlagal.
V starejše avte se naliva olja z višjimi številkami, namreč starejši avti imajo tesnila na batih in same batnice bolj obrabljene, zato je bolje da je olje manj viskozno, ker je s tem tudi manjša poraba olja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

oo7 ::

Bom kar tukaj napisal,da ne odpiram nove teme.
Jaz sem imel pri 197.000 km servis in so mi zamenjali olje.No zdaj jih imam 205.000 km in danes sem šel pogledati olje in je na minimum.
No na servisu so mi nalili sem videl na listku Castrol w10/40,ki pa ni priporočljiv za znamko BMW.Zanima me če je kaj narobe če bi ulil čez Castrol Edge w5/30?
Ali je bolje,da nalijem istega?:P

Fizikalko ::

Kateri BMW, letnik,...?

In, ja, to ni nič nenavadnega, spilo ti je pač okrog pol litra na 8k km, pa kaj.

oo7 ::

330d letnik 2004

Kaj naj potem notri ulijem tak kot je že Castrol 10w/40 ali Castrol Edge 5w/40 tak,ki je priporočen za moj avto>:D
Saj najbrž ni nič hudga če ulijem Castrol Edge čez normaln Castrol olje ali raje ne?:P

SplitCookie ::

Raje ne, neke hude razlike pa ne bo.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

_IKE_ ::

Dizel pa 10W / 40 olje ?


Za 8000km si rabil koliko časa ?

Fizikalko ::

Olje 10w40 za ta BMW zagotovo ni ok. 5w40 LL, pa je.

Hayabusa ::

mr1two ::

Če imaš za dolit isto olje, dolij isto olje.
Pri menjavi pa le daj noter tega, ki je predpisano. Olja različnih karakteristik (gostote in viskoznosti) naj se nebi mešalo, če je pa res sila je vseeno katero olje je noter, samo da je.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

vorantz ::

Mogoče malo čudno ampak za cene olj poglejte tudi na mimovrste
Nekatera bodo bolj poceni na prvi strani nekateri pa na drugi

Recimo ta, ki ga js nabavljam na mimovrste
http://www.motornaolja.com/produkt/tota...
http://www.mimovrste.com/artikel/342012...
Iz nekega razloga je zmeri nek ~50% popust :D

jalovec09 ::

Če komu avto pije olje naj notri da 5w50, če pa ima kakšno extremno porabo nad 5l/15000km pa 10w60.
Preverjeno se poraba zniža, pa še motor lepše teče.

Hayabusa ::

V 15 let star motor vlivati drago sintetiko je fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jalovec09 ::

Ja full je draga, 4l(5w50) stane 35 evrov, 15w40 stane dobrih 20 evrov.

jalovec09 ::

Ampak preverjeno meni je pomagalo, ko sem iz 10w40 šel na 5w50, prej sem imel porabo olja 7l/15000km, sedaj pa 3l/15000km pa še poraba bencina se je malo zmanjšala.

Domobrancek ::

Mam tud js uprašanje glede olja. Pred kratkim sem naredil na avtu servis (filtri + olje). Servis mi je naredil bratranec, ki se na to nekoliko bolj spozna. Vprašal sem ga katero olje naj kupim za moj avto (opel corsa c, 1.2 16V). Rekel je naj uzamem 10W40 olje. Pred nekaj dnevi sem avto peljal mehaniku, da mi je zamenjal gume. Prosil sem ga tudi, da mi pogleda mašino saj imam občutek, da je avto nekoliko bolj glasen kot je bil takrat ko sem ga kupil. Rekel mi je, da je olje, ki ga imam za ta motor premalo kvalitetno. Predlagal mi je da olje zamenjam z 5w30 oljem. Rekel je tudi, da je kvaliteta olja pri tem avtu zelo pomembna zaradi ketne v motorju. Zanima me kakšno je vaše mnenje glede tega? Bi bilo dobro da olje zamenjam?

Ghost7 ::

Katerega?

TDI 1.6
2014
CHLB motor
Ustreza standard 507
Gradacija 5w-30 ali 0w-30

Shell Hellix ECT ali AV-L? Kdo ve kakšna je razlika?
Ali Motul?

Castrola ne točim več.

Pac-Man ::

Kar dobiš ceneje z ustreznim standardom.

Raje skrajšaj interval menjave.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Ghost7 ::

Pac-Man je izjavil:

Kar dobiš ceneje z ustreznim standardom.

Raje skrajšaj interval menjave.


Mad*na pod 15.000 in 5 meseci pa res ne grem. Bom že na "ti" z mehanikom. :D

AnjaNja ::

okoli 10.000 km menjaš olje 15.000 km je že skrajni cajt za menjavo. Za motor je bolje, če prej menjaš. Lahko se tudi naučiš sam zamenjat olje in filter, bojda ni tak bav-bav. Če le odpadno olje prav odstraniš. Pri meni to brat uštima.

BlaY0 ::

Ghost7 je izjavil:

Katerega?

TDI 1.6
2014
CHLB motor
Ustreza standard 507
Gradacija 5w-30 ali 0w-30

Shell Hellix ECT ali AV-L? Kdo ve kakšna je razlika?
Ali Motul?

Castrola ne točim več.

Če rabiš specifikacije ali performance, nasvete:

https://oil-club.de/

Poglej si še Ravenol, Mannol pa Fuchs.

AnjaNja je izjavil:

okoli 10.000 km menjaš olje 15.000 km je že skrajni cajt za menjavo...

No no, veliko je odvisno od režima delovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Ghost7 ::

AnjaNja je izjavil:

okoli 10.000 km menjaš olje 15.000 km je že skrajni cajt za menjavo. Za motor je bolje, če prej menjaš. Lahko se tudi naučiš sam zamenjat olje in filter, bojda ni tak bav-bav. Če le odpadno olje prav odstraniš. Pri meni to brat uštima.


Pa ne pri motorju s 150.000km s polno sintetičnim oljem.
Za TDI motor imaš celo dva intervala. Krajši 15, in potem 30 s "kao" longlife". Ampak dejstvo je da z daljšim zelo pospešeno uničuješ motor, ker tisto LL olje, je pomoje enako, samo dražje.

Pri meni olje niti oksidirat nima časa, samo izrabi se. Na leto naredim 32.000km, torej na 5 mesecev servis. Menjam pa malo pred 15k, recimo pri 14.500 se začnem menit z mehanikom, potem pa nekje pri 14.750 menjam.

Vseeno pa nikoli več Castrol. Danes sem po 10.000km preizkusil olje in je motulovo olje še vedno mastno, Castrolovo se je pa vpilo v robček kot voda.
Razmišljam samo, da bi šel na Shella, ker je po lastnostih in testih kao še boljši. Plus še boljša gradacija 0W-30.

BlaY0 ::

Castrol sploh ne dela olj, oni samo blendajo...

Ghost7 ::

BlaY0 je izjavil:

Castrol sploh ne dela olj, oni samo blendajo...

Aja? In kdo jih dela za njih? Texaco? :D

Drgač pa, hm hvala za link "oil.de"
Ampak mi lahko poveš kaj je bolje, kaj slabše?

Če primerjava dotična:
https://oil-club.de/index.php?thread/65...
https://oil-club.de/index.php?thread/45...

https://oil-club.de/index.php?thread/98...

Katera stvar, bi morala biti manjša/večja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

IvoJan ::

vse kar je vec kot 15kkm med menjavami je ze slabo za motor, neglede na to kaj proizvajalci pravijo, sploh castrol ki ga osebno ne bi niti v priusa nalil :) Jaz na enem izmed avtov servis delam na 5kkm, tako da naredim cca 3 servise letno, me pa pride 10w60 liqui moly gt1 okoli 10€ na liter, letno me torej 3je oljni servisi pridejo cca 300€ ce stejem zraven se filtre. so pa trenutno med najboljsimi proizvajalci Motul, Fuchs, Liqui Moly in se par njih, ampak za te tri lahko trdim iz izkusenj da so vrhunski.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

chort ::

Še en zadovoljen z Ravenol. Olja za razliko od marsikatere "znamke" dejansko proizvajajo, specifikacije so na voljo, med drugim sem pri njih našel knockoff ZF6 lifeguard olja za menjalnike, ki potrjeno deluje.

mancini ::

Sploh pri dizlih je pomembno da se zamenja olje prej

blackbfm ::

so pa trenutno med najboljsimi proizvajalci Motul, Fuchs, Liqui Moly in se par njih, ampak za te tri lahko trdim iz izkusenj da so vrhunski.


in kako ves kdo je "najboljsi"? po cem ves da je olje vrhunsko? kje v praksi se to pokaze, sploh ce menjas olje na 5kkm?

IvoJan ::

blackbfm je izjavil:

so pa trenutno med najboljsimi proizvajalci Motul, Fuchs, Liqui Moly in se par njih, ampak za te tri lahko trdim iz izkusenj da so vrhunski.


in kako ves kdo je "najboljsi"? po cem ves da je olje vrhunsko? kje v praksi se to pokaze, sploh ce menjas olje na 5kkm?


po temperaturi, pritisku in porabi olja :) castrol je ob enakih pogojih bil cca 10-15 stopinj toplejsi od zdajsnjega liqui molyja, poraba pa cca 1l na 5kkm s castrolom, 0,5l z LM.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

SambaShare ::

1l na 5kkm? Resno? Saj potem vseeno če le dolivaš.

Ak999 ::

Pozdravljeni. Prvič pišem, ker resnično ne vem na koga naj se obrnem po odgovor...
Kupil sem novo Škodo Superb 2.0 Tdi. Vse lepo in prav razen to, da moram pred vsakim servisom (na 15.000) dolivat olje. Ko vprašam na servisu pa mi pravijo, da je to normalno. Meni se pa ne zdi normalno, da kupiš NOV avto in morš olje dotakat...
Kaj lahko naredim? Hvala za pomoč in lep dan še naprej :)

K0l1br1 ::

Ak999 je izjavil:

da kupiš NOV avto in morš olje dotakat...
Še hujše je, da morajo tudi novi na servis.

Ak999 je izjavil:

Kaj lahko naredim? Hvala za pomoč in lep dan še naprej :)
Dolij tisto olje in bo. Jaz sem ga tudi dolival na passatu 2.0. 140 TDI, sicer na rabljenemu, pri novo kupljenemu vw-ju izpred 9 let odlja niti gledam ne niti nisem nikoli gledal. Dokler ne vžge lučke, me ne briga. BTW - koliko ga doliješ? Jaz sem mu spustil 0.5 litra noter.

Ak999 ::

Ma sej mi druge ne preostane kakor da dolijem. Sam šok...prvič se mi pržge na dopustu pr 12.000 ko sem bil v dalmaciji in sm ga kr en slab liter dolil. Zdej se mi je pa bližje doma, tko da še ene dvakrat po par deci.
Bolj me mot, da je to NOV avto... ku bi ga najraj nazaj pelu pa kupu enga starga pa bi mal lažje razumel zakaj pije...

Pac-Man ::

Malo starejši VAGovci so imeli v navodilih, da je normalna poraba olja do 1l/1000 km ;)
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9613625 (11255) jest10
»

golf 6 1.2 tsi motor 2010 letnik

Oddelek: Na cesti
399572 (7842) lovro535v2
»

motorna olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6819099 (16149) andromedar
»

Kam izginja motorno olje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5234035 (32274) jalovec09
»

Twingo-kakšno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012647 (11125) krneki0001

Več podobnih tem