» »

Posilstvo - sprememba zakonodaje

Posilstvo - sprememba zakonodaje

Temo vidijo: vsi

GregiB ::

nevone je izjavil:

je pa redkejši in nima takšnih konsekvenc, kot jih je imel za žensko v preteklosti in tudi še danes.


Your point... pa da nima takšnih konsekvenc? Je posiljen moški manj travmatiziran? Je to tvoje strokovno mnenje?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nevone ::

GregiB je izjavil:

nevone je izjavil:

je pa redkejši in nima takšnih konsekvenc, kot jih je imel za žensko v preteklosti in tudi še danes.


Your point... pa da nima takšnih konsekvenc? Je posiljen moški manj travmatiziran? Je to tvoje strokovno mnenje?


Posilstvo ženske, je v preteklosti vodilo tudi v nezaželjeno nosečnost, po kateri je moški preprosto odšel, otrok pa je ostal njej, da skrbi zanj brez pomoči očeta. Mislim, da je trauma ob tem precej večja, kot če ženska nadleguje moškega. Za moškega je to lahko samo nadležno, drugih posledic pa nima.

Seveda je pa res, da danes ta problem ni več tako akuten, ampak ko je bil, se moških posiljevalcev ni kaj prida preganjalo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Pimoz ::

Ojojojoj...

Posilstvo ženske, je v preteklosti vodilo tudi v nezaželjeno nosečnost, po kateri je moški preprosto odšel, otrok pa je ostal njej, da skrbi zanj brez pomoči očeta.

Vsak, ki izvede posilstvo potem žrtev zapusti. Ali hočeš povedati, da je bil vsak pankrt v preteklosti sad posilstva? Skrb za otroka pač nikoli ni imela kaj dosti veze s posilstvom. Kot družba celo preferiramo, da otrok posiljevalca nima kaj dosti opravka z njim. Torej kar si napisala je ena čisto navadna klobasa.

Mislim, da je trauma ob tem precej večja, kot če ženska nadleguje moškega. Za moškega je to lahko samo nadležno, drugih posledic pa nima.

Nikoli, ampak res nikoli, ne poskušaj glede na spol ali drugo diskriminatorno obliko razvrščanja ljudi poskušat klasificirat kdo čuti kakšne posledice krivičnih dejanj.
Statistično je primerov posiljenih moških manj. Ampak je pogostost posilstva v recimo vojski in zaporih ekstremno visoka. Posledica posilstva je lahko tudi samomor (pri obeh spolih) vendar raziskave kažejo, da je uspešnost samomorov pri moških 4x večja.

Posilstvo in traume, ki jih povzroča ne izbira po spolu. Zakaj pa ženska v današnjem času obdrži otroka posiljevalca je pa beyond me.

Seveda je pa res, da danes ta problem ni več tako akuten, ampak ko je bil, se moških posiljevalcev ni kaj prida preganjalo.

In kaj imamo danes moški s tem kar se je dogajalo v preteklosti? To je vzeto iz istega poglavja kot kategorična krivda belcev. Nisem posiljevalec, nisem lastnik sužnjev, živim po nekih standardnih družbenih normah za današnji čas in nikakor nisem pripravljen prevzet neke generične štampiljke ker sem moški in/ali ker sem bel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

nevone ::

Ampak je pogostost posilstva v recimo vojski in zaporih ekstremno visoka.

In kdo posili koga? Ženska moškega?

Posilstvo in traume, ki jih povzroča ne izbira po spolu. Zakaj pa ženska v današnjem času obdrži otroka posiljevalca je pa beyond me.

Zaradi pritiskov na drugi strani, da je splav umor. Včasih pa zato, ker splava sploh ni bilo mogoče opraviti.

In kaj imamo danes moški s tem kar se je dogajalo v preteklosti? To je vzeto iz istega poglavja kot kategorična krivda belcev. Nisem posiljevalec, nisem lastnik sužnjev, živim po nekih standardnih družbenih normah za današnji čas in nikakor nisem pripravljen prevzet neke generične štampiljke ker sem moški in/ali ker sem bel.

Saj ti ni treba, jaz je tudi ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pimoz ::

In kdo posili koga? Ženska moškega?

Je sploh pomembno? Mislim, da je žrtvi povsem vseeno katerega spola je bil posiljevalec. Ali bi bilo pač tebi bolj fino, če te posili ženska in manj fino, če te posili moški? Ali si mogoče pa lezbijka (i don't judge) in je obratno?

Zaradi pritiskov na drugi strani, da je splav umor. Včasih pa zato, ker splava sploh ni bilo mogoče opraviti.

"Včasih" me ne zanima. Preprosto zato, ker nisem niti čez proxy odgovoren za storjene krivice niti zato, ker je sedaj mogoče.
Kakšnih pritiskov? Ženska se sama odloči za splav ali ne. Spet se gre za prenašanje krivde na druge zato, ker sam nimaš jajc, da bi storil stvari, ki ti bodo prinesle boljšo prihodnost. Kljub temu, da so ti možnosti dane in na dosegu roke.

Saj ti ni treba, jaz je tudi ne.

Zakaj nam potem to preteklo zgodovino mečeš naprej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

zmaugy ::

Ti več kot očitno še nisi imel opravka s histerično in nasilno žensko.


Kaj sem napisal o izbirčnosti pri izbiri partnerke? :D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Pimoz ::

Ja in kaj sem jaz na to odgovoril? Gotovo se tudi z mojo trditvijo strinjaš?

zmaugy ::

Pimoz je izjavil:

Ja in kaj sem jaz na to odgovoril? Gotovo se tudi z mojo trditvijo strinjaš?

Dejstvo je, da je moški ponavadi fizično močnejši, tako da kot moški imaš vedno lažji izhod.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nevone ::

Je sploh pomembno? Mislim, da je žrtvi povsem vseeno katerega spola je bil posiljevalec. Ali bi bilo pač tebi bolj fino, če te posili ženska in manj fino, če te posili moški? Ali si mogoče pa lezbijka (i don't judge) in je obratno?

Realno stanje in tvoje navedbe kažejo, da so moški bolj agresivni in pogostejši posiljevalci kot ženske ker navajaš primere v katerih so moški žrtve moškega spolnega nasilja.

"Včasih" me ne zanima. Preprosto zato, ker nisem niti čez proxy odgovoren za storjene krivice niti zato, ker je sedaj mogoče.

Če tebe "včasih" ne zanima, prav, mene pa, in boš dovolil, da napišem kaj o tem?

Kakšnih pritiskov? Ženska se sama odloči za splav ali ne. Spet se gre za prenašanje krivde na druge zato, ker sam nimaš jajc, da bi storil stvari, ki ti bodo prinesle boljšo prihodnost. Kljub temu, da so ti možnosti dane in na dosegu roke.

Ni kar vse vsem dano. Potem tudi ta zakon ni problem, ker se bodo že postavili zase, kdorkoli bo že padel v kakršnekoli klešče zaradi tega. Saj obstajajo odvetniki in službe na katere se lahko obrne, torej so mu dana vsa orodja, da se postavi zase.

Zakaj nam potem to preteklo zgodovino mečeš naprej?

Ne mečem je naprej v smislu obsojanja, samo poskušam osvetlit situacijo še iz te plati. To da ti sebe prišteješ zraven ni moj problem. Jaz nisem nikjer napisala, da si ti posiljevalec ali da si kriv za posilstva moških pred teboj. Lahko pa razumeš širšo sliko. Seveda je to povsem tvoja stvar, ampak v inerakciji z menoj jaz pač povem svoje videnje in mnenje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pimoz ::

Dejstvo je, da je moški ponavadi fizično močnejši, tako da kot moški imaš vedno lažji izhod.

Si pripravljen udarit žensko? Mislim na resno udarit. Ko res prečka mejo. Se zavedaš kaj se lahko potem zgodi?

Realno stanje in tvoje navedbe kažejo, da so moški bolj agresivni in pogostejši posiljevalci kot ženske ker navajaš primere v katerih so moški žrtve moškega spolnega nasilja.

Noben v tej temi ni nasprotoval dejstvu, da so posiljevalci v večini moški. Ampak v zakonih nikoli in nikdar ne diskriminiramo med spoloma. Sploh ne pri žrtvah in storilcih kriminalnih dejanj.
Ti pa si poskušala razlikovat med žrtvami glede na njihov spol. Kar je ena bolj bizarnih stvari v tej temi. Diskriminacija prve klase in to med žrtvami zločinov.

Če tebe "včasih" ne zanima, prav, mene pa, in boš dovolil, da napišem kaj o tem?

Nikoli nisem rekel, da česa ne smeš napisat. Samo vprašal sem zakaj tako izpostavljaš dejanja iz pretekle zgodovine. Včasih marsikaj ni bilo mogoče pa danes je. Pa tega nihče ne vlači na plano ampak je kvečjemu hvaležen za čas v katerem živi. To je pozitivno razmišljanje o katerem si govorila. Zgodovinarji pač ne pišejo zakonov.

Ni kar vse vsem dano.

Umetni splav v Sloveniji @ Wikipedia
V Sloveniji je umetna prekinitev nosečnosti na zahtevo nosečnice ustavna pravica.
Se mi zdi, da nekaj kar je zapisano v ustavi je vsem dano.

Potem tudi ta zakon ni problem, ker se bodo že postavili zase, kdorkoli bo že padel v kakršnekoli klešče zaradi tega. Saj obstajajo odvetniki in službe na katere se lahko obrne, torej so mu dana vsa orodja, da se postavi zase.

Namen zakonov je, med drugim, da zaščitijo žrtve žločinov. Nikakor pa sprememba zakona ne sme povzročati novih žrtev.

Ne mečem je naprej v smislu obsojanja, samo poskušam osvetlit situacijo še iz te plati. To da ti sebe prišteješ zraven ni moj problem. Jaz nisem nikjer napisala, da si ti posiljevalec ali da si kriv za posilstva moških pred teboj. Lahko pa razumeš širšo sliko. Seveda je to povsem tvoja stvar, ampak v inerakciji z menoj jaz pač povem svoje videnje in mnenje.

Kaj točno si osvetlila z nekim dejstvom, ki že desetletja ne velja več in družba razmišlja točno kontra temu? In kakšno vezo ima to kar si osvetlila z danim predlogom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

nevone ::

Ti pa si poskušala razlikovat med žrtvami glede na njihov spol. Kar je ena bolj bizarnih stvari v tej temi. Diskriminacija prve klase in to med žrtvami zločinov.

Seveda se absolutno strinjam, da žrtev je pač žrtev, ampak ti jih po drugi strani ne priznavaš, saj praviš, da so žrtve po svoji krivdi, ker se ne postavijo zase. Jaz jim samo poskušam pomagati, da se bodo znali postaviti zase, tako kot so pomagali meni.

Nikoli nisem rekel, da česa ne smeš napisat. Samo vprašal sem zakaj tako izpostavljaš dejanja iz pretekle zgodovine. Včasih marsikaj ni bilo mogoče pa danes je. Pa tega nihče ne vlači na plano ampak je kvečjemu hvaležen za čas v katerem živi. To je pozitivno razmišljanje o katerem si govorila. Zgodovinarji pač ne pišejo zakonov.

Preteklost ni nekaj, kar se ne bi vsaj delno odražalo na sedanjosti, ker ne moreš vsak dan narediti ostrega reza s prejšnjim dnem. Mi je pa všeč, da se strinjaš, da je pozitivno razmišljanje ključ do uspehov. In podobno kot jaz želim izpostaviti pozitivnost sporočila ja pomeni ja, ti želiš izpostaviti to, da črne plati preteklosti niso nekaj, kar bi zelo koristile sedanjosti.

Namen zakonov je, med drugim, da zaščitijo žrtve žločinov. Nikakor pa sprememba zakona ne sme povzročati novih žrtev.

Vsak zakon, če se ga zlorabi zahteva novo žrtev. Tudi že obstoječi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pimoz ::

ampak ti jih po drugi strani ne priznavaš, saj praviš, da so žrtve po svoji krivdi, ker se ne postavijo zase.

Narobe si me razumela. Da so žrtve je dejstvo. Problem pa je, če se ne postavijo zase. Ne moreš pričakovat učinkovitega delovanja pravne države, če si tiho.

Jaz jim samo poskušam pomagati, da se bodo znali postaviti zase, tako kot so pomagali meni.

Tudi jaz imam do žrtev samo dobre namene. Ampak predlog ni dober. Pripravite drugačnega in imate tudi mojo podporo.

Preteklost ni nekaj, kar se ne bi vsaj delno odražalo na sedanjosti, ker ne moreš vsak dan narediti ostrega reza s prejšnjim dnem.

Seveda. Ampak kar si opisovala smo prekini že nekaj desetletij nazaj. In tisti šmorn, ki se je dogajal, nima več nobene povezave s trenutnim stanjem. V zgodovini je človeštvo storilo ogromno negativnih dejanj s katerimi smo tudi prenehali. Se jih spominjamo, delno in posredno seveda na njih tudi temeljimo sodobno misel, ampak niso pa osnova za zakone.

Mi je pa všeč, da se strinjaš, da je pozitivno razmišljanje ključ do uspehov.

Sem izpostavil v tem primeru, da bi ti približal. Se pa ne strinjam s tem. Nihilizem v meni je premočen občutek, da bi mi bilo mar za neko pozitivno razmišljanje. Ampak ne bom o tem, ker to ni povezano s to temo.

In podobno kot jaz želim izpostaviti pozitivnost sporočila ja pomeni ja, ti želiš izpostaviti to, da črne plati preteklosti niso nekaj, kar bi zelo koristile sedanjosti.

Sporočilnost in sprememba zakonov sta dve različne stvari. Sploh, če sprememba prinaša tudi potencial na slabše.

Vsak zakon, če se ga zlorabi zahteva novo žrtev. Tudi že obstoječi.

Ja in spreminjamo jih, da bi žrtev bilo čim manj. Misliš, da bo žrtev manj s predlagano spremembo?

nevone ::

Mislim, da sva zapisala dovolj in da bi se v bistvu sedaj samo še ponavljala.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pimoz ::

Se strinjava :)

zmaugy ::

Si pripravljen udarit žensko? Mislim na resno udarit. Ko res prečka mejo. Se zavedaš kaj se lahko potem zgodi?


In sva spet pri izbirčnosti pri izbiri partnerke.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Pimoz ::

Ti prav z veseljem širiš ideologijo "saj si je sam/a kriv/a". Bizarno.

nevone ::

Kako si pa do tega sklepa prišel?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zmaugy ::

Pimoz je izjavil:

Ti prav z veseljem širiš ideologijo "saj si je sam/a kriv/a". Bizarno.


Pretepamo strawmana? Kakor koli že, moški ima praviloma vedno fizično moč na svoji strani. In tako mi prosim ne prodajat pravljic, kakšne žrtve fizičnega nasilja žensk nad vami ste tipi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Pimoz ::

Zenska se recimo v dobri veri poroci in cez leta skupnega zivljenja jo moz posili. Tvoje mnenje je, da bi pac morala bolje izbrat. Ali se motim?
Kako je to drugace od tega, da reces, da si je sama kriva?

Moski, ki se v dobri veri poroci in cez leta odkrije s kaksnim zmajem se je pravzaprav porocil bi tudi moral biti bolj izbircen? Kako je to drugace od tega, da reces, da si je sam kriv?

Za temo je zgornje sploh nepomembno, ker se predloga ne tice ampak si navedel parkat tako bizarne trditve, da enostavno ne morem mimo njih.

Moski ima fizicno moc na svoji strani, ce jo je pripravljen uporabit. In ja posiljevalci so jo. Vecina moskih pa fizicne premoci ne uporablja in dokazuje.

In ja bil sem ze zrtev fizicnega nasilja z zenske strani. In ne, nisem bil nasilen nazaj. Tudi nisem bil povod za nasilje. Ampak spet nerelevantna informacija.

GregiB ::

Pimoz je izjavil:

Zenska se recimo v dobri veri poroci .
No, zanimivo, da se v temo zdaj vlači zakon(ski par)... Sem že zeloooo dolgo poročen, zase vem odgovor, me pa zanima za druge v zakonskem stanu... spolnost poteka po sistemu “ne pomeni ne” ali “ja pomeni ja”?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Markus386 ::

Nisem bral vsega ampak my 2c:

- če ni sile, ni posilstvo, še sama sestava besede to pove. Če ženska/moški komira nezavestna/en, pa ji/mu kdo kaj naredi, je to spolna zloraba, ki si zasluži enako kazen kot posilstvo, ni pa to poSILstvo.

- obratna krivda, kjer si kriv, dokler ne dokažeš privolitve je nekaj neskladnega z modernim pravom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markus386 ()

zmaugy ::

Pimoz je izjavil:

Zenska se recimo v dobri veri poroci in cez leta skupnega zivljenja jo moz posili. Tvoje mnenje je, da bi pac morala bolje izbrat. Ali se motim?
Kako je to drugace od tega, da reces, da si je sama kriva?

Moski, ki se v dobri veri poroci in cez leta odkrije s kaksnim zmajem se je pravzaprav porocil bi tudi moral biti bolj izbircen? Kako je to drugace od tega, da reces, da si je sam kriv?

Za temo je zgornje sploh nepomembno, ker se predloga ne tice ampak si navedel parkat tako bizarne trditve, da enostavno ne morem mimo njih.

Moski ima fizicno moc na svoji strani, ce jo je pripravljen uporabit. In ja posiljevalci so jo. Vecina moskih pa fizicne premoci ne uporablja in dokazuje.

In ja bil sem ze zrtev fizicnega nasilja z zenske strani. In ne, nisem bil nasilen nazaj. Tudi nisem bil povod za nasilje. Ampak spet nerelevantna informacija.


A zdaj smo že pri “čez leta”? A nismo še pred kratkim bili na varianti “tip spozna žensko, oba se ga nalijeta in potem...”?
Vsekakor je moj komentar bil prvenstveno namenjen temu.
Ampak ja, definitivno če se je nekdo poročil z nekom, ki je sposoben česa takšnega, je šlo za napako v presoji, ane? Čisto objektivno. Sploh če so minila leta.
Ampak to še ne pomeni, da je zdaj krivda na (največkrat) ženski žrtvi, ampak je še vedno krivda na (največkrat) moškemu storilcu. Ni izgovorov, dečki. Premikanje levo desno (ker nimate nobenega argumenta, zgolj neke obupane izgovore) ne pomaga.
Kaj bo zdaj sledilo? Hipotetčna situacija “ujeta 5 let na samotnem otoku”?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nevone ::

Markus386 je izjavil:

Nisem bral vsega ampak my 2c:

- če ni sile, ni posilstvo, še sama sestava besede to pove. Če ženska/moški komira nezavestna/en, pa ji/mu kdo kaj naredi, je to spolna zloraba, ki si zasluži enako kazen kot posilstvo, ni pa to poSILstvo.

- obratna krivda, kjer si kriv, dokler ne dokažeš privolitve je nekaj neskladnega z modernim pravom.


Zdej, tam piše, da potencialni storilec ne dokazuje privolitev, ampak da tožilec dokazuje, da privolitve ni bilo.

Ja pomeni ja je naprednejša ureditev te problematike, če odštejemo lažne prijave, ki so tudi sankcionirane, kar pomeni, da je celotno polje zaščite žrtev pokrito.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pimoz ::

Pristanem na predlog, ce se osebe, ki podajo lazno prijavo, kaznuje z enako kaznijo kot posiljevalce.
Do takrat zastopam svoje mnenje zaradi prej navedenih vzrokov.

zmaugy ::

Pimoz je izjavil:

Pristanem na predlog, ce se osebe, ki podajo lazno prijavo, kaznuje z enako kaznijo kot posiljevalce.
Do takrat zastopam svoje mnenje zaradi prej navedenih vzrokov.

In kako boš dokazal, da je bila prijava lažna? Kakšen bo kriterij?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

ajdov ::

zmaugy je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Pristanem na predlog, ce se osebe, ki podajo lazno prijavo, kaznuje z enako kaznijo kot posiljevalce.
Do takrat zastopam svoje mnenje zaradi prej navedenih vzrokov.

In kako boš dokazal, da je bila prijava lažna? Kakšen bo kriterij?

Če do obsodbe ne pride, je bila prijava lažna.

Pimoz ::

Ce zenska prijavi posilstvo in se ugotovi, da za to ne obstajajo dokazi je torej lazna prijava. Kje je problem? Saj naj bi ta predlog resil dilemo posilstev, ki smo jo imeli do sedaj. Pod dilemo mislim posilstva, ki to so ampak na sodiscu niso bila vzeta kot taka.
Se pravi je vse ostalo lazna prijava.

Pimoz ::

No, ce se komu bere je tukaj se link Instituta za kriminologijo O pravnem urejanju vprasanj zlorab spolnosti. Zelo lepo napisano.
http://inst-krim.si/wp-content/uploads/...

zmaugy ::

ajdov je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Pristanem na predlog, ce se osebe, ki podajo lazno prijavo, kaznuje z enako kaznijo kot posiljevalce.
Do takrat zastopam svoje mnenje zaradi prej navedenih vzrokov.

In kako boš dokazal, da je bila prijava lažna? Kakšen bo kriterij?

Če do obsodbe ne pride, je bila prijava lažna.

Bravo. To jih bo izučilo, pokvarjenke!
/s
Res, kako moreš napisat kaj tako zabitega? Ženska je posiljena, ve kdo je storilec ampak ne more dokazati. In ker si je drznila podati prijavo, bi jo ti zaprl? Fak, a se kdaj zamisliš nad neumnostmi, ki jih pišeš?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

ajdov ::

Po modelu 'ja pomeni ja' bomo moški morali dokazovati, da ženske nismo posilil. Se pravi če dokažemo da je nismo, gre za krivo obtožbo.

Lahko pa obdržimo model 'ne pomeni ne'.

zmaugy ::

ajdov je izjavil:

Po modelu 'ja pomeni ja' bomo moški morali dokazovati, da ženske nismo posilil. Se pravi če dokažemo da je nismo, gre za krivo obtožbo.

Lahko pa obdržimo model 'ne pomeni ne'.

Na srečo se tole pogajanje dogaja zgolj v vajinih glavah...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nevone ::

Če do obsodbe ne pride, je bila prijava lažna.

Tehnično gledano je to res. Ker če se ne dokaže, da ni dobil soglasja je logičen zaključek, da je bila prijava lažna. Seveda v primeru napake to seveda ne drži, a če gremo s to predpostavko, potem itak noben zakon nima smisla.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ajdov ::

zmaugy je izjavil:

ajdov je izjavil:

Po modelu 'ja pomeni ja' bomo moški morali dokazovati, da ženske nismo posilil. Se pravi če dokažemo da je nismo, gre za krivo obtožbo.

Lahko pa obdržimo model 'ne pomeni ne'.

Na srečo se tole pogajanje dogaja zgolj v vajinih glavah...

Logična posledica modela v katerem se privzame, da je obtožba o posilstvu resnična, če storilec ne dokaže nasprotno, je da oprostilna sodba pomeni, da je šlo za krivo obtožbo.

kuall ::

ja pomeni ja
vs
ne pomeni ne
se gre za to razliko:

ženska mora explicitno reči, da hoče seks. torej do seksa lahko pride samo takrat, ko ženska reče: ja pejva seksat.

če pa do seksa pride spontano brez besed je že lahko interpretirano kot posilstvo, odvisno kaj se komu dogaja v glavi. lahko kdo npr napačno prebere telesno govorico in misli, da ženska hoče seks, ženska pa čist o nečem drugem govori. moški stalno razmišljamo o seksu. ženske pa niti ne. primer: ženska vpraša: kaj si najbolj želiš na svetu? ti si seveda najbolj želiš jo prijeti za rit. pol pa misliš, da ona cilja na to in jo primeš za rit in je vse narobe.

bistvo pa je to, da bi ženske dobile malo večjo moč.

Reycis ::

Jao pa kaj tolk komplicirate. Saj so vam zmaugy, nevone, bigwhale in drugi progresivci lepo povedali, da ženska nikoli ne more biti kriva, kriv je vedno lahko samo moški. Ženske so fizično šibkejše in tekom evolucije niso razvile nobenega mehanizma, ki bi to kompenziral. So plemenita brezmadežna bitja, ki jim je potrebno dati VSE. Sprejmite že to.
Diversity is our greatest strength

Meiniken ::

Težko bo nek middle-of-the-road approach tu imet, ker je na obeh frontah dost cak.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

nevone ::

Reycis je izjavil:

Jao pa kaj tolk komplicirate. Saj so vam zmaugy, nevone, bigwhale in drugi progresivci lepo povedali, da ženska nikoli ne more biti kriva, kriv je vedno lahko samo moški. Ženske so fizično šibkejše in tekom evolucije niso razvile nobenega mehanizma, ki bi to kompenziral. So plemenita brezmadežna bitja, ki jim je potrebno dati VSE. Sprejmite že to.


Povedali smo nekaj drugega.

Lažne prijave se prav tako obravnavajo, in nihče ne želi, da bi bil moški po krivem obsojen.

In če trdiš, da so ženske razvile drugačno strategijo v svojo obrambo, je iz tega mogoče sklepati, da je to verjetno bilo potrebno, ali naj se sicer sploh ne bi branile.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pimoz ::

Lažne prijave nasilja/spolnega nasilja/posilstev se niti slučajno ne obravnavajo dovolj. V času od obtožbe do nedokazane krivde se obdolženi osebi popolnoma uniči življenje. Videno večkrat.
Zato bi bilo popolnoma pošteno, da je zagrožena enaka kazen za krivo obdolžitev kot bi jo imel obdolženev v primeru dokazane krivde.
Če spreminjamo model v "ja pomeni ja" naj po vaših besedah ne bi imeli več problem z dokazovanjem posilstva. Posledično velja tudi obratno.

Link, ki sem ga včeraj nalepil pa je jasen: http://inst-krim.si/wp-content/uploads/...
Ustrezno dopolnjen model veta(ne je ne)varuje spolno avtonomijo v enakem obsegu kot modelafirmativnega soglasja (da je da), pri tempazagotavlja višjo stopnjo pravne varnosti. To pride do izraza zlasti pri dokazovanju kaznivega dejanja: model afirmativnega soglasja bo v nekaterih primerih težko praktično uporabljivali pa bo povezan z nevarnostjo, da se breme dokazovanja z državnega tožilca (delno)preloži na obdolženo osebo. Vnekaterih javnih nastopihsmo v zadnjem časuzasledili tudi stališče, ki to možnost pozdravlja (naj pač obdolžena oseba dokaže svojo nedolžnost). To stališče morda deluje všečno, je pa izjemno nevarno.Domneva nedolžnosti in ureditev, da dokazno breme nosi državni tožilec, sta ustavno zagotovljeni pravici, ki morata ostati v polni veljavi tudi v primeru spolnih kaznivih dejanj.


In nadalje:
Ureditev, ki so modele obravnavanja spolne kriminalitete že spremenile ali dopolnile, je v naši soseščini veliko, njihove izkušnje pa različne. V nekaterih je slabo načrtovana sprememba prinesla celo negativne posledice v smislumanj strogegapreganjanja nasilne spolne kriminalitete, medtem ko so v drugih zaznali pomembnoporast prijav tovrstnih kaznivih dejanj.


In to so mnenja pravnikov.

pirat ::

in to je slo-tech.
Tu mnenja strokovnjakov stejejo le v tehnicnih temah, pri druzboslovnih temah pa stejejo bolj ali manj le (nasteto po prioritetah):
- osebna stalisca moderatorjev
- osebna stalisca moderatorjev
- osebna stalisca moderatorjev
- stalisca, ki koristijo katerikoli manjsini, ni vazno pa katerem kriteriju
Vsebinko (tako kot ugotavljajo pravniki) taksna sprememba je nekaj kar lahko fajn prodas MSM, v resnici pa bo koristno orodje predvsem za takrat, ko bo potrebno koga 'utišati' - se enkrat: Assange

nevone ::

Tudi to je mnenje pravnikov:

Prehod z modela prisile na model soglasja prihaja v času, ko se pri nas in v tujini glasneje govori o zlorabah spolnosti v različnih kontekstih in kaže, da smo kot družba dozoreli tudi v tem smislu, da smo spolno avtonomijo pripravljeni varovati širše –ne le takrat, ko je pri poseganju vanjo uporabljena neposredna sila.


o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pimoz ::

Tukaj se, vsaj jaz, strinjam. Sprememba je potrebna, kar se že napisal. Predlog pa je zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

nevone ::

Ti se mogoče res strinjaš, je pa v temi polno posameznikov, ki ščitijo nekonsenzulane spolne odnose.

Tisti, ki bi _zares_ lahko bili žrtve lažne prijave se praviloma sploh ne oglašajo, če pa se že, potem so označeni s strani moških kot snežinke.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

GregiB ::

nevone je izjavil:

Ti se mogoče res strinjaš, je pa v temi polno posameznikov, ki ščitijo nekonsenzulane spolne odnose.
Kdo? Kje je kdo kaj takega napisal? Ne kateri smo zgolj nakazali, da se konsenz lahko daje na veliko več načinov, kot le verbalno in v različnih okoliščinah... npr. Konsenz pod vplivom alkohola... Nažgani punc iv klubu padejo zavore in neverbalno privoli v “one night stand” z vaškim alfa samcem. Zjutraj se zbudi z mačkom, pokliče jo fant, kako se je imela, njo zapeče vest in se odloči, da ni dala verbalnega konsenza in da jo je frajer izkoristil... in mu gre uničit življenje... do takšnih problemov bo prihajalo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

BigWhale ::

Pimoz je izjavil:

Nikakor pa sprememba zakona ne sme povzročati novih žrtev.


To je napaka v tvoji celotni premisi. Govoris nekaj na pamet in si izmisljujes en kup hipoteticnih primerov in robnih scenarijev, ki naj bi se zaceli dogajati.

Tako kot ti je ze povedal Zmaugy, sex bo pac postal OPT-IN, tako kot bi moral biti ze od samega zacetka.

Za vsako normalno osebo, ki se zna vsaj priblizno obnasati ne bo nobenih sprememb. En kup ljudi, ki pa zivijo v prepricanju, da je sex nekaj kar morajo dobiti, ce si tako zamislijo, je pa zdaj butt-hurt, ker itak lahko zenska rece ne.

Ja, sam zakon morda ne bo aktivno zmanjsal stevila posilstev, bo pa ustvaril dovolj dober precedens za to, da se zacnemo kot druzba drugace obnasati in gledati na te stvari. Dokler pa zivimo v druzbi kjer mora zenska podati svoj NE v aktivni obliki, imamo pa nekatere stvari zelo narobe zastavljene.

Hypathia ::

GregiB je izjavil:

nevone je izjavil:

Ti se mogoče res strinjaš, je pa v temi polno posameznikov, ki ščitijo nekonsenzulane spolne odnose.
Kdo? Kje je kdo kaj takega napisal? Ne kateri smo zgolj nakazali, da se konsenz lahko daje na veliko več načinov, kot le verbalno in v različnih okoliščinah... npr. Konsenz pod vplivom alkohola... Nažgani punc iv klubu padejo zavore in neverbalno privoli v “one night stand” z vaškim alfa samcem. Zjutraj se zbudi z mačkom, pokliče jo fant, kako se je imela, njo zapeče vest in se odloči, da ni dala verbalnega konsenza in da jo je frajer izkoristil... in mu gre uničit življenje... do takšnih problemov bo prihajalo...

To lahko stori že sedaj in teh primerov je od 2-8%, kar ne odstopa od odstotka lažnih ovadb pri drugih primerih, pa tam nihče ne dela drame iz tega, samo tukaj, ker so večinoma žrtve ženske, kar je dokaz, da je mizoginija ne samo glavni generator posilstev ampak tudi njegovih apologetov.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Pimoz ::

Govoris nekaj na pamet in si izmisljujes en kup hipoteticnih primerov in robnih scenarijev, ki naj bi se zaceli dogajati.

Tudi ti govoriš na pamet. In hipotetične in robne primere si izmišljujeta v tej temi obe strani. Samo ti imaš pogled pač tak, da vidiš samo eno stran.

Tako kot ti je ze povedal Zmaugy, sex bo pac postal OPT-IN, tako kot bi moral biti ze od samega zacetka.

Ravno zmaugy si izmišljuje bizarne stvari. Pojdi še enkrat prebrat njegove poste. Njega res ni za jemati za vzgled. Že tista z izbiranjem partnerja je; da ne rečem kaj.
Sem pa že napisal, da že sedaj zakon ni opt-out. Pač ni.

Za vsako normalno osebo, ki se zna vsaj priblizno obnasati ne bo nobenih sprememb.

Definitivno na mene tole ne bo vplivalo. Ne s stališča posiljevalca in upam in delam na tem, da ne s stališča krive ovadbe. Kot žrtev pa tudi upam, da ne, narediti pa kaj dosti glede tega ne morem.

En kup ljudi, ki pa zivijo v prepricanju, da je sex nekaj kar morajo dobiti, ce si tako zamislijo, je pa zdaj butt-hurt, ker itak lahko zenska rece ne.

Nisem butt-hurt. Ženska je vedno lahko rekla ne. In se jo je tudi upoštevalo. In sex ni pravica. Samo s predlogom se ne strinjam.

Ja, sam zakon morda ne bo aktivno zmanjsal stevila posilstev, bo pa ustvaril dovolj dober precedens za to, da se zacnemo kot druzba drugace obnasati in gledati na te stvari. Dokler pa zivimo v druzbi kjer mora zenska podati svoj NE v aktivni obliki, imamo pa nekatere stvari zelo narobe zastavljene.

Ne strinjam se, da se zakone rine ljudem v goltanec z agendo, da se pač morajo spremenit. Zakoni so odraz stanja v družbi in ne obratno. Vsak bi na tak način spreminjal družbo po svojih merilih. Bi pa gotovo nevone lahko podala zgodovinska dejstva kjer se to ni dobro izšlo. In kako se takim režimom reče. Ker, kar si opisal, demokracija pač ni.

To lahko stori že sedaj in teh primerov je od 2-8%, kar ne odstopa od odstotka lažnih ovadb pri drugih primerih, pa tam nihče ne dela drame iz tega, samo tukaj, ker so večinoma žrtve ženske, kar je dokaz, da je mizoginija ne samo glavni generator posilstev ampak tudi njegovih apologetov.

Povsod delam galamo iz tega. Kriva ovadba lahko človeku popolnoma uniči življenje kljub temu, da je nedolžen. Zloraba sodišč v take namene bi morala biti najstrožje kaznovana. In, če slučajno pridete z izgovorom, da žrtev ni bila povsem prepričana ali kaj podobnega. Sedaj ste z neumno zakonodajo naredili dve žrtvi.
Gre pa iz tvojega zapisa sklepati da, če se pojavljajo krive ovadbe večino v procesih, kjer naj bi bila žrtev ženska, so za krive ovadbe odgovorne predvsem ženske. Očitno so takih dejanj sposobne v večini ženske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

BigWhale ::

Markus386 je izjavil:


- če ni sile, ni posilstvo, še sama sestava besede to pove. Če ženska/moški komira nezavestna/en, pa ji/mu kdo kaj naredi, je to spolna zloraba, ki si zasluži enako kazen kot posilstvo, ni pa to poSILstvo.


Tvoje opletanje s semantiko je precej nagravzno. Ce ni uporabe sile je stvar prav tako nagnusna in sprevrzena.

Markus386 je izjavil:

- obratna krivda, kjer si kriv, dokler ne dokažeš privolitve je nekaj neskladnega z modernim pravom.


Nisi prebral ne nobenega prispevka tukaj in ne predloga zakona in si zato mal izmisljujes stvar al kako?

Pimoz ::

Nisi prebral ne nobenega prispevka tukaj in ne predloga zakona in si zato mal izmisljujes stvar al kako?

Ti pa nisi prebral pravnega mnenja:
model afirmativnega soglasja bo v nekaterih primerih težko praktično uporabljivali pa bo povezan z nevarnostjo, da se breme dokazovanja z državnega tožilca (delno)preloži na obdolženo osebo

GregiB ::

BigWhale je izjavil:

Tvoje opletanje s semantiko je precej nagravzno. Ce ni uporabe sile je stvar prav tako nagnusna in sprevrzena.

Absolutno, a gledam skozi lastno perspektivo... Če dobro premislim, bi me lahko napačne interpretacije konsenza obtožila vsaka partnerka, ki sem jo... imel. Ker, da bi prišlo do eksplicitnega verbalnega opt-in soglasja, ne pomnim. V končni fazi me lahko tega obtoži dolgoletna žena... in v končni fazi, jaz njo... parkrat ne teden ;)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Hypathia ::

Pimoz je izjavil:

Lažne prijave nasilja/spolnega nasilja/posilstev se niti slučajno ne obravnavajo dovolj.
Zato bi bilo popolnoma pošteno, da je zagrožena enaka kazen za krivo obdolžitev kot bi jo imel obdolženev v primeru dokazane krivde.


Aja, a za ta standard se zavzemaš pri vseh kaznivih dejanjih? Banalen primer: s sosedom si v sporu, en večer ga čez balkon vidiš kako ti poškoduje nov avto, prijaviš na policijo, gresta na sodišče, beseda proti besedi, vendar je on prepričljivejši zato se obtožbo umakne. Ali to pomeni, da je tvoja ovadba lažna in da boš sedaj ti kaznovan za poškodovanje tuje stvari? Čista norost in potem drugim očitaš slabe predloge zakonov.

Pimoz je izjavil:

V času od obtožbe do nedokazane krivde se obdolženi osebi popolnoma uniči življenje. Videno večkrat.

Tule se je javil en model, ki pravi, da je bil lažno ovaden posilstva, nato je še povedal, da bi "vajo" še enkrat ponovil, toliko o "uničenih življenjih". Lažne ovadbe definitivno so neprijetne, nikakor pa niso primerljive z dejanjem posilstva, sploh pa ne v družbi, ki je do spolnih nasilnežev še zelo tolerantna. Sploh pa je število teh primerov minorno, v primerjavi s številom žrtev posilstva, ki nikoli ne dosežejo pravice na sodišču.

Pimoz je izjavil:

Če spreminjamo model v "ja pomeni ja" naj po vaših besedah ne bi imeli več problem z dokazovanjem posilstva. Posledično velja tudi obratno.

Ne, tega ni nihče trdil, pravimo, da bo dokazovanje nekoliko lažje.

Pimoz je izjavil:


In to so mnenja pravnikov.
Ne, to so mnenja nekaterih pravnikov. Saj veš kako pravijo, dva pravnika tri mnenja. Sploh pa je zakonodaja živa materija, če bi se takšen zakon izkazal za katastrofo, kot tukaj napovedujete, se ga še vedno lahko spremeni.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika Britanija: žrtve posilstev bodo morale policiji predati mobilne telefone (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26639067 (34617) vostok_1

"Ja pomeni ja", redefinicija rimskega prava? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
33841965 (35782) zee

Več podobnih tem