» »

Nasilje partner-partnerka, partnerka-partner

Nasilje partner-partnerka, partnerka-partner

Temo vidijo: vsi
««
3 / 11
»»

shadeX ::

Ali mu dovolim, da če ga sošolka zlasa, udari ali ugrizne, da ji vrne z isto mero?


Seveda ne, pa ne zaradi tega ker je to ženska ampak zato ker je to primitiven način reševanja problemov.


Naj se punca nauči, da smo enakopravni.


Vsekakor, ampak to ni vloga tvojega sina da jo nauči.

Hypathia ::

111111111111 je izjavil:

Določenim ljudem se pač vtrga. Vprašanje koliko dejanskega vpliva lahko imajo sami na to.

Večina nasilnežev se ne more sklicevati na neprištevnost oz. dejanje v afektu, ker drugi indici kažejo, da so bila njihova dejanja v naprej premišljena, tale npr. je pred dnevi odpeljal stran otroka, žensko je zadušil, velika možnost da v spanju, kako potem lahko trdiš, da se mu je "utrgalo".

111111111111 je izjavil:


Ne vem če je tako enosmerno. Opiši mi vlogo moškega v feministični družbi? kaj dela? Kaj je njegova identiteta? Moški prejšnjega stoletja je, pri večini, imeti in vzdrževati družino. V veliki meri je to pomenilo, da je moški cele dneve delal in preživljal družino.

Tudi ženske so delale cele dneve, sedanja družba je v veliki meri zgrajena na plečih neplačanega ženskega dela. Kaj bi delali moški v feministični družbi? Nič kaj drugega kot sedaj, hodili bi v službo, vzgajali bi otroke, se ukvarjali s hobiji.... s tem, da bi bili mnogo manj nasilni, seksistični, egocentrični, manipulativni, entitled... kot sedaj ker se to preprosto ne bi toleriralo.

111111111111 je izjavil:


Kakšno identiteto, damo sedanjim moškim? Lep primer je moj sin v prvem razredu. Zadnjič ga je sošolka udarila. Fante učim da se punc ne pretepa, ampak po drugi strani, pa hočete biti enakopravne. Ali mu dovolim, da če ga sošolka zlasa, udari ali ugrizne, da ji vrne z isto mero? Naj se punca nauči, da smo enakopravni.

Raje jih uči, da nasilje ni način za reševanje konfliktov in naj ga uporabijo zgolj v skrajni sili kot samoobrambo pa še to sorazmerno, sicer pa se naj raje zatečejo k pogovoru.

111111111111 je izjavil:


Mislim, da ena konkretna vojna, takoj potisne vsa feministična prizadevanja stoletje nazaj. In to v letu ali 2.

Mislim, da se motiš, obe svetovni vojni sta poleg visokega krvnega davka prinesli tudi emancipacijo žensk, ki so morale prevzeti dela, do tedaj rezervirana za moške in se po koncu niso več bile pripravljene sprijazniti s tradicionalnimi vlogami.

PrihajaNodi je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Delaš račun brez krčmarja, ker se feminizem širi po svetu kot požar, počasi boste morali v vesolje po neveste, če se bo kaj našlo.:))


Zakaj? Muslimanom gre cist ok v Sloveniji ali pa kje drugje. Ne skrbi. Prej boste feministke propadle kot oni.

Brez muslimanske vere človeštvo lahko preživi, brez žensk ne in dokler bodo ženske bo tudi feminizem.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Raptor F16 ::

Hypathia je izjavil:


V tej zgodbi nikjer ne vidim dveh petelinov, vse podrobnosti še niso znane, ampak glede na poznani vzorec,...


Kakšen poznan vzorec ? Si bila doma zlorabljena in tepena ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

111111111111 ::

shadeX je izjavil:

Ali mu dovolim, da če ga sošolka zlasa, udari ali ugrizne, da ji vrne z isto mero?


Seveda ne, pa ne zaradi tega ker je to ženska ampak zato ker je to primitiven način reševanja problemov.


Naj se punca nauči, da smo enakopravni.


Vsekakor, ampak to ni vloga tvojega sina da jo nauči.

Hja, naj nastavijo še drugo lice? Strinjam se z obema odgovoroma, ampak iščem rešitev.

Hypathia je izjavil:


Raje jih uči, da nasilje ni način za reševanje konfliktov in naj ga uporabijo zgolj v skrajni sili kot samoobrambo pa še to sorazmerno, sicer pa se naj raje zatečejo k pogovoru.

Stavim da še nimaš otrok. SAm sem isto govoril.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Itak, da ne. In zakaj si si premislil?

Raptor F16 je izjavil:

Hypathia je izjavil:


V tej zgodbi nikjer ne vidim dveh petelinov, vse podrobnosti še niso znane, ampak glede na poznani vzorec,...


Kakšen poznan vzorec ? Si bila doma zlorabljena in tepena ?

Vzorec po katerem se večina takšnih umorov zgodi, ko želi žrtev zapustiti razmerje ali je že v odhajanju, storilec pa ni pripravljen spustiti kontrole nad njo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:

Itak, da ne. In zakaj si si premislil?


Ker ugotoviš, da se s starši dotične deklice ne da pogovorit, da naj delajo na obnašanju, njihove princeske, da ne bo mlatila in odrivala sošolcev? :)

Premislil si še nisem, sem pa blizu, da bom fantu rekel, da naj jo pač mahne nazaj, da bo imel mir, ker tudi učiteljice ne ukrepajo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Hypathia je izjavil:

Itak, da ne. In zakaj si si premislil?

Raptor F16 je izjavil:

Hypathia je izjavil:


V tej zgodbi nikjer ne vidim dveh petelinov, vse podrobnosti še niso znane, ampak glede na poznani vzorec,...


Kakšen poznan vzorec ? Si bila doma zlorabljena in tepena ?

Vzorec po katerem se večina takšnih umorov zgodi, ko želi žrtev zapustiti razmerje ali je že v odhajanju, storilec pa ni pripravljen spustiti kontrole nad njo.


Ča bi jaz take pokal, bi mi že davno rekli, da preveč filme gledam.

Kar je tudi legitimen pomislek. Pač ne vem od kod tebi ti vzorci in kako ravno ti vse veš kaj se je za 4 stenami dogajalo.

Nihče ne izključuje krivde storilca ampak če tisto tvoje o scenariju prevedem kako jaz to razumem "zgodilo se je po nekem scenariju ki se ga intuitivno spomnim iz filmov, v živo tega še nisem videla".

Dobim legitimen pomislek, da si tudi ti malo sproti izmišljuješ.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Nič si ne izmišljujem, takšna je pač statistika.

111111111111 je izjavil:


Ker ugotoviš, da se s starši dotične deklice ne da pogovorit, da naj delajo na obnašanju, njihove princeske, da ne bo mlatila in odrivala sošolcev? :)

Premislil si še nisem, sem pa blizu, da bom fantu rekel, da naj jo pač mahne nazaj, da bo imel mir, ker tudi učiteljice ne ukrepajo.

Potem pa pritisnite nanje, da bodo, saj se mala verjetno ne obnaša tako samo do tvojega sina ampak tudi drugih.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

c3p0 ::

Hypathia je izjavil:

Delaš račun brez krčmarja, ker se feminizem širi po svetu kot požar, počasi boste morali v vesolje po neveste, če se bo kaj našlo.:))


To, kar ti tu prodajaš, ni feminizem, ampak seksizem.

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:


Potem pa pritisnite nanje, da bodo, saj se mala verjetno ne obnaša tako samo do tvojega sina ampak tudi drugih.

Heh, počakaj da s svojim otrokom prideš v šolski sistem. :) Sam menim, da se da vse zmenit, ampak tukaj ni tako, učiteljica pravi, da se ji to ne zdi problem. Starši pa tudi nič nočejo slišat. Moraš pa predpostavljat, da smo lahko tudi mi problem. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

ginekk ::

111111111111 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Itak, da ne. In zakaj si si premislil?


Ker ugotoviš, da se s starši dotične deklice ne da pogovorit, da naj delajo na obnašanju, njihove princeske, da ne bo mlatila in odrivala sošolcev? :)

Premislil si še nisem, sem pa blizu, da bom fantu rekel, da naj jo pač mahne nazaj, da bo imel mir, ker tudi učiteljice ne ukrepajo.



Tako ja, za nazaj je brez veze pogrevat. Za naprej, pač naj ignorira in če pride udarec naslednjič naj ga v samoobrambi (sorazmerno) butne nazaj, nima prav nobene veze kateri spol je. Proti bullyem najbolj pomaga, če jim vrneš isto, ne smeš se jih ustrašit. Če mene vprašaš bi morali že pri telovadbi učit osnove samoobrambe, posebej pri šibkejšem spolu. Potem težje otrpneš, če pride do ogrožujoče situacije.

111111111111 ::

ginekk je izjavil:


Tako ja, za nazaj je brez veze pogrevat. Za naprej, pač naj ignorira in če pride udarec naslednjič naj ga v samoobrambi (sorazmerno) butne nazaj, nima prav nobene veze kateri spol je. Proti bullyem najbolj pomaga, če jim vrneš isto, ne smeš se jih ustrašit. Če mene vprašaš bi morali že pri telovadbi učit osnove samoobrambe, posebej pri šibkejšem spolu. Potem težje otrpneš, če pride do ogrožujoče situacije.

Bolj problem vidim kasneje. Sedaj je mulo prvi razred in če bo moral spor reševati tako, da bo mahnil sošolko, se mi zdi čisto mimo. Vsekakor najlažja rešitev, ampak fantom ne dovolim pretepat punc, in doma so hude kazni če so kdaj udarili mene ali ženo iz besa. To se morajo naučit kontrolirat. Pogovori v šoli zaenkrat niso zalegli, ampak bomo še poskusili, preden pošljem sina iz tretjega razreda namlatit punco v prvega. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Raptor F16 ::

Ajde fantje no, vsaj za 8. marec jo pustte pri miru.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

ginekk ::

111111111111 je izjavil:


Bolj problem vidim kasneje. Sedaj je mulo prvi razred in če bo moral spor reševati tako, da bo mahnil sošolko, se mi zdi čisto mimo. Vsekakor najlažja rešitev, ampak fantom ne dovolim pretepat punc, in doma so hude kazni če so kdaj udarili mene ali ženo iz besa. To se morajo naučit kontrolirat. Pogovori v šoli zaenkrat niso zalegli, ampak bomo še poskusili, preden pošljem sina iz tretjega razreda namlatit punco v prvega. :D


Saj ne mislim namlatit in na neko maščevanje. Gre za postavljanje meje. A bi se teb zdelo narobe, če bi te ženska klofnila, ker si jo proti njeni volji pošlatal za rit? Verjetno ne, pač je šlo za spolno nasilje in si dobil kar si iskal. No tko je bila deklica nasilna do tvojega tamalega. Jaz nimam težav odrinit ženske, če je nasilna. Res mi je čisto vseeno za spol v tem primeru.

Raptor F16 ::

Predlagam, da za 8. marec tole temo začasno utišamo.

Dajte ženskam ki so vam blizu v življenju (lahko mati, babice, tete, sestre, punce, best frendice) malo pozornosti in se o čem lepem pogovarjajte.

Magari o čebelcah
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

c3p0 ::

Nice thought, but no.

ginekk ::

Raptor F16 je izjavil:

Predlagam, da za 8. marec tole temo začasno utišamo.

Dajte ženskam ki so vam blizu v življenju (lahko mati, babice, tete, sestre, punce, best frendice) malo pozornosti in se o čem lepem pogovarjajte.



Tri šopke sem že razvozil, trije me še čakajo. Ampak, zakaj bi utišal temo. V bistvu bi se moral več pogovarjat, precej zadrta družba smo. Ločitve so še vedno nek tabu.

Raptor F16 ::

ginekk je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Predlagam, da za 8. marec tole temo začasno utišamo.

Dajte ženskam ki so vam blizu v življenju (lahko mati, babice, tete, sestre, punce, best frendice) malo pozornosti in se o čem lepem pogovarjajte.



Tri šopke sem že razvozil, trije me še čakajo. Ampak, zakaj bi utišal temo. V bistvu bi se moral več pogovarjat, precej zadrta družba smo. Ločitve so še vedno nek tabu.


A se je vredno na ta dan ki naj bi bil ženskam posvečen prerekat kdo je hujši v odnosih ?

Legitimno je res da se jih je v zgodovini držalo nazaj. Drži tudi da danes so družbene razlike samo še v predsodkih posameznikov, preden pa se bo to spremenilo se bo morala zamenjati še kakšna generacija ki ne bo pod vplivom Boomerjev in njihovih vicov o babi na ketni za šporhetom.

In ne, nismo enaki. Naslajanje ob primitivnih rešitvah za enakopravnost kjer ženska kontra najebe je v bistvu samo podpihovanje spora.

Resničen družben napredek bo na tem področju takrat ko boš na žensko gledal kot osebo, ne pa kot "babo". Ok pusti osebne odnose in vice. Vic jr vic in upam da nihče od vas ni tak avtist, da bi jih jemal dobesedno.

Pogrevanje stare juhe ni ravno dobro za apetit.

Dajte času čas do takrat se pa ne obnašat kot bizgec and do your part. Ločitve niso noben tabu. Tabu je zato ker vsi skrivate in se poskušate pokazati v taki luči da boste ustrezali modelu" ljudi katerim se predstavljate.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Raptor F16 je izjavil:


A se je vredno na ta dan ki naj bi bil ženskam posvečen prerekat kdo je hujši v odnosih ?




V bistvu hočeš, da tule vsi utihnemo, ker zaradi xyz razloga teb ta debata ne paše na 8. marec. Pojdi se raje posvetit ženskam, kot da ostalim pametuješ.

Morda imaš ti slabo vest glede žensk, jaz je zagotovo nimam. Jaz komot gledam na žensko kot osebo, s tremi ženskami doma sem zrastel (mama, babi in starejša sestra), one so me vsaj 90% vzgojile. Tudi hčeram in ženi namenim veliko ljubezni.

tikitoki ::

el_bahattee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Itak, da ne. Ženske so svetnice. Tisti otroci so jo od rojstva maltretirali in jih je pobila v samoobrambi.

Kaj točno je tvoj point? V črni kroniki pač lahko najdeš vse sorte kombinacij tragedij, kaj je tu novega?

V povprečju je v več kot 90% primerov povzročitelj nasilja nad žensko moški. To je dejstvo. Tvoj tragičen primer, s katerim naivno poskušaš prikazati vse ženske v slabi luči, je naravnost patetičen in smešen.


Nisi dojel, da tocno do to dela Hypatija, sam jo ocitno nekriticno podpiras? Niti slucajno ni 90% nasilnezev znotraj druzin moskega spola. Nobenga novejsa raziskava, ki je cesa vredna, ne omogoca tovrstnega zakljucka. Dokler sirite tovstne lazi, je to nujno izpostavljati.

Seveda je hudo, ce se vam nastavi ogledalo, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Hypathia ::

Nove podrobnosti zadnjega primera, kot pričakovano, vse se je odvijalo po že večkrat videnem vzorcu, leta maltretiranja in groženj, neučinkovit sistem, ki kao favorizira ženske, ločitveni postopek z najhujšim izidom, eno malo dete ostalo brez staršev... jebite se vsi, ki relativizirate in iščete izgovore za nasilneže, kri je tudi na vaših rokah.

Izjava žrtvine matere:

"Razmišljam o mnogo prezgodnji smrti. O molku... O krivici... O morilcu moje [ime je odstranjeno]. O moji vnukunji [ime je odstranjeno], ki je pri svojih 2 letih in pol, ostala brez mamice... ZAKAAAAJJJ???

Sprašujem se in obsojam se, ker nisem odločno posegla vmes, ko sem gledala kako moja [ime je odstranjeno] povsem izžeta in utrujena od vseh maltretiranj, izgublja življenjsko energijo. Nisem vedela, kaj vse se dogaja za 4 stenami, v katere je bila zadnja 3 leta vse bolj ujeta. Nisem hotela bit zlobna tašča in se vmešavat. Sama mi ni hotela tožit, ampak sem vedela, da se nekaj hudega dogaja. Nisem posegla vmes, in se sedaj počutim krivo, da je bolečina še večja. Hotela je zadeve reševat mirno, s pogovorom, pa preko Centra za socialno delo. To mi je povedala. In povedala je, da bo počasi urejala zadeve, po mirni poti, samo, da ji ne bi vzel [ime je odstranjeno].

Tudi na CSD, so ji povedali, da ne more kar tako (pa ceprav je bila trpinčena) oditi z otrokom, ker je otrok od obeh. In je čakala in trpela.. https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

F*ck you CSD in vsi šovinistični "strokovnjaki", ki zagovarjajo takšno doktrino.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

el_bahattee ::

tikitoki je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Itak, da ne. Ženske so svetnice. Tisti otroci so jo od rojstva maltretirali in jih je pobila v samoobrambi.

Kaj točno je tvoj point? V črni kroniki pač lahko najdeš vse sorte kombinacij tragedij, kaj je tu novega?

V povprečju je v več kot 90% primerov povzročitelj nasilja nad žensko moški. To je dejstvo. Tvoj tragičen primer, s katerim naivno poskušaš prikazati vse ženske v slabi luči, je naravnost patetičen in smešen.


Nisi dojel, da tocno do to dela Hypatija, sam jo ocitno nekriticno podpiras? Niti slucajno ni 90% nasilnezev znotraj druzin moskega spola. Nobenga novejsa raziskava, ki je cesa vredna, ne omogoca tovrstnega zakljucka. Dokler sirite tovstne lazi, je to nujno izpostavljati.

Seveda je hudo, ce se vam nastavi ogledalo, a ne?

Ne bo držalo. Večina resnih raziskav pač kaže, da je v več kot 90% primerov povzročitelj nasilja nad žensko moški. Tebi gre pač to v nos, ampak to ni moj problem.

Tvoj primer ob tem izzveni precej patetično, saj si na podlagi enega tragičnega primera in Nemške črne kronike zaključil v stilu, da so vse ženske krute. To je tako, kot da bi našel en članek, ko nekdo ni preživel prometne nesreče, ker je bil privezan (obstajajo redki primeri), ti pa bi zaključil v stilu "morilski varnostni pas spet ubija".

Vsem ženskam na tem mestu želim lep 8. marec. Karkoli si že mislimo o (hardcore) feministkah, smo lahko na splošno zadovoljni, da to gibanje obstaja in da se ženski položaj v družbi počasi le izboljšuje. Smo pa še daleč od enakopravnosti, sploh zunaj EU. Vsak teden lahko zasledimo članke o prisilnih porokah, prepovedi splava, spolnem suženstvu, totalnem nadzoru nad kariero in šolanjem žensk itd. Proti temu se pač je treba boriti.
Come to my center, you enter the winter.

Mato989 ::

el_bahattee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Itak, da ne. Ženske so svetnice. Tisti otroci so jo od rojstva maltretirali in jih je pobila v samoobrambi.

Kaj točno je tvoj point? V črni kroniki pač lahko najdeš vse sorte kombinacij tragedij, kaj je tu novega?

V povprečju je v več kot 90% primerov povzročitelj nasilja nad žensko moški. To je dejstvo. Tvoj tragičen primer, s katerim naivno poskušaš prikazati vse ženske v slabi luči, je naravnost patetičen in smešen.


Nisi dojel, da tocno do to dela Hypatija, sam jo ocitno nekriticno podpiras? Niti slucajno ni 90% nasilnezev znotraj druzin moskega spola. Nobenga novejsa raziskava, ki je cesa vredna, ne omogoca tovrstnega zakljucka. Dokler sirite tovstne lazi, je to nujno izpostavljati.

Seveda je hudo, ce se vam nastavi ogledalo, a ne?

Ne bo držalo. Večina resnih raziskav pač kaže, da je v več kot 90% primerov povzročitelj nasilja nad žensko moški. Tebi gre pač to v nos, ampak to ni moj problem.

Tvoj primer ob tem izzveni precej patetično, saj si na podlagi enega tragičnega primera in Nemške črne kronike zaključil v stilu, da so vse ženske krute. To je tako, kot da bi našel en članek, ko nekdo ni preživel prometne nesreče, ker je bil privezan (obstajajo redki primeri), ti pa bi zaključil v stilu "morilski varnostni pas spet ubija".

Vsem ženskam na tem mestu želim lep 8. marec. Karkoli si že mislimo o (hardcore) feministkah, smo lahko na splošno zadovoljni, da to gibanje obstaja in da se ženski položaj v družbi počasi le izboljšuje. Smo pa še daleč od enakopravnosti, sploh zunaj EU. Vsak teden lahko zasledimo članke o prisilnih porokah, prepovedi splava, spolnem suženstvu, totalnem nadzoru nad kariero in šolanjem žensk itd. Proti temu se pač je treba boriti.



Kaj pa če se vsi ti moški identificirajo kot ženske?

Samo vprašam.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

Zanimivo, da so na CSD, kjer prevladujejo ženske, rekli, da ne more oditi z otrokom. Zanimivo, da ji ženske na CSD niso ponudile institucionalne zaščite (varna hiša,...).

Škoda, ker se ni obrnila na policijo (ki je mimogrede pretežno moška organizacija). Tam bi nasilnežu takoj izrekli prepoved približevanja, podali kazensko ovadbo in ženski pomagali na ostale možne načine.
sudo poweroff

Hypathia ::

Policija, ki je mimogrede pretežno moška organizacija, je THE BEST, itak.

V času ločitve, mi je bilo onemogočanje bivanje v skupni hiši, grožnje non stop, sledenje po telefonu, itd. Ko sem prišla z napisanim listom na policijo, je bil odgovor: "Pojdite nazaj v hišo. Pokličite nas, ko bo tako hudo. Takrat šele lahko ukrepamo '. Pokazala tudi smse, ki so nakazovale na resne grožnje. Ni bilo napisano:" Ubil te bom". Napisano je bilo "le" , da me bo nalimal, če se bom gibala v zgornjih prostorih. Resno ti povem, itd.
Kasneje je policistka v blok lastnoročno pisala moje izjave in bila "sočutna", kar mi je takrat, sicer kratkoročno, dalo upanje na varnost in pravico. Vendar...
Ko sem prosila za prijavo in zapisnik policije za sodišče, ko se je razdeljevalo premoženje, ni bilo z moje strani Nikoli! podane prijave o nasilju. Niso me zaščitili in jasno je bilo, da sem ogrožena. Na sodišču je zmagal on. Njegova izvrstna retorika manipulatorja je mene ponižala na najbolj podel način. Denarja za odvetnika nisem imela, dobila sem "brezplačno pravno pomoč" , ki jo moram sedaj, po 5 letih vrniti. Imam minimalno plačo, tako da...
Aha še to. V Domžalah je bilo kar nekaj žensk ubitih s strani partnerja. Poznala sem jih na videz in na mojo trditev o tem, se je policist smejal in rekel, da naj ne pretiravam." Dajte no gospa".
Ja, meni se je uspelo skriti, uiti. Sinova sta bila odrasla, a grožnje, kako jih ne bom več videla so bile zmanipulirane, da se dejansko nekaj časa nismo videli.
Uspelo mi je preživeti, z nešteto ranami in nezaupanjem v sistem.


https://www.facebook.com/institut8.mare...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tikitoki ::

el_bahattee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Itak, da ne. Ženske so svetnice. Tisti otroci so jo od rojstva maltretirali in jih je pobila v samoobrambi.

Kaj točno je tvoj point? V črni kroniki pač lahko najdeš vse sorte kombinacij tragedij, kaj je tu novega?

V povprečju je v več kot 90% primerov povzročitelj nasilja nad žensko moški. To je dejstvo. Tvoj tragičen primer, s katerim naivno poskušaš prikazati vse ženske v slabi luči, je naravnost patetičen in smešen.


Nisi dojel, da tocno do to dela Hypatija, sam jo ocitno nekriticno podpiras? Niti slucajno ni 90% nasilnezev znotraj druzin moskega spola. Nobenga novejsa raziskava, ki je cesa vredna, ne omogoca tovrstnega zakljucka. Dokler sirite tovstne lazi, je to nujno izpostavljati.

Seveda je hudo, ce se vam nastavi ogledalo, a ne?

Ne bo držalo. Večina resnih raziskav pač kaže, da je v več kot 90% primerov povzročitelj nasilja nad žensko moški. Tebi gre pač to v nos, ampak to ni moj problem.

Tvoj primer ob tem izzveni precej patetično, saj si na podlagi enega tragičnega primera in Nemške črne kronike zaključil v stilu, da so vse ženske krute. To je tako, kot da bi našel en članek, ko nekdo ni preživel prometne nesreče, ker je bil privezan (obstajajo redki primeri), ti pa bi zaključil v stilu "morilski varnostni pas spet ubija".

Vsem ženskam na tem mestu želim lep 8. marec. Karkoli si že mislimo o (hardcore) feministkah, smo lahko na splošno zadovoljni, da to gibanje obstaja in da se ženski položaj v družbi počasi le izboljšuje. Smo pa še daleč od enakopravnosti, sploh zunaj EU. Vsak teden lahko zasledimo članke o prisilnih porokah, prepovedi splava, spolnem suženstvu, totalnem nadzoru nad kariero in šolanjem žensk itd. Proti temu se pač je treba boriti.


Ne morem pomagati, ce si laznijivec. Lahko pa pokazes te verodostojne vire. Nekaj na ravni CDC, kot sem sam citiral.

111111111111 ::

el_bahattee je izjavil:


Ne bo držalo. Večina resnih raziskav pač kaže, da je v več kot 90% primerov povzročitelj nasilja nad žensko moški. Tebi gre pač to v nos, ampak to ni moj problem.

A sploh vidiš kako je neumna izjava? Daj malo premisli kaj si napisal. Če imamo 100% nasilja nad ženskami, je od tega 90% nasilja od moških. Kako pa drugače? Kdaj bomo dosegli da bo 50% nasilja žensk nad ženskami? Ko bo več lezbičnih porok?

Hypathia je izjavil:

Policija, ki je mimogrede pretežno moška organizacija, je THE BEST, itak.

V času ločitve, mi je bilo onemogočanje bivanje v skupni hiši, grožnje non stop, sledenje po telefonu, itd. Ko sem prišla z napisanim listom na policijo, je bil odgovor: "Pojdite nazaj v hišo. Pokličite nas, ko bo tako hudo. Takrat šele lahko ukrepamo '. Pokazala tudi smse, ki so nakazovale na resne grožnje. Ni bilo napisano:" Ubil te bom". Napisano je bilo "le" , da me bo nalimal, če se bom gibala v zgornjih prostorih. Resno ti povem, itd.
Kasneje je policistka v blok lastnoročno pisala moje izjave in bila "sočutna", kar mi je takrat, sicer kratkoročno, dalo upanje na varnost in pravico. Vendar...
Ko sem prosila za prijavo in zapisnik policije za sodišče, ko se je razdeljevalo premoženje, ni bilo z moje strani Nikoli! podane prijave o nasilju. Niso me zaščitili in jasno je bilo, da sem ogrožena. Na sodišču je zmagal on. Njegova izvrstna retorika manipulatorja je mene ponižala na najbolj podel način. Denarja za odvetnika nisem imela, dobila sem "brezplačno pravno pomoč" , ki jo moram sedaj, po 5 letih vrniti. Imam minimalno plačo, tako da...
Aha še to. V Domžalah je bilo kar nekaj žensk ubitih s strani partnerja. Poznala sem jih na videz in na mojo trditev o tem, se je policist smejal in rekel, da naj ne pretiravam." Dajte no gospa".
Ja, meni se je uspelo skriti, uiti. Sinova sta bila odrasla, a grožnje, kako jih ne bom več videla so bile zmanipulirane, da se dejansko nekaj časa nismo videli.
Uspelo mi je preživeti, z nešteto ranami in nezaupanjem v sistem.


https://www.facebook.com/institut8.mare...

NA podlagi ene zgodbe obsojat policijo in CSD, je isto kot je nekdo dal linke do žensk, ki so nasilne. Pač napake so v sistemu, kar pa ne pomni da je sistem slab. Napake je treba brezpogojno odpravit, ne pa menjat sistema, še posebej ker ne vemo kateri bi bil boljši od trenutnega.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

el_bahattee ::

tikitoki je izjavil:

Ne morem pomagati, ce si laznijivec. Lahko pa pokazes te verodostojne vire. Nekaj na ravni CDC, kot sem sam citiral.

Lažnjivec si kvečjemu ti, ker neumno posplošuješ na podlagi enega primera in črne kronike iz tujine, globalno statistiko pa zavračaš. Raziskav je ogromno, kar malo pogooglaj, ampak kaj, ko jim ne boš verjel, ker se ne skladajo s tvojo logiko žrtev.

Edino vseslovensko raziskavo o nasilju v zasebni sferi in partnerskih odnosih so izvedli leta 2010. Razkrila pa je, da so povzročitelji nasilja v 90,8 odstotkih moški. Sicer pa tudi večina svetovnih raziskav poroča o enakih rezultatih, in sicer nekje med 90 in 98 odstotki so žrtve nasilja v partnerski zvezi ženske, dodajajo na društvu.
iz članka https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

111111111111 je izjavil:

A sploh vidiš kako je neumna izjava? Daj malo premisli kaj si napisal. Če imamo 100% nasilja nad ženskami, je od tega 90% nasilja od moških. Kako pa drugače?

Ja ok, Sherlock. Zatipkalo se mi je, pa saj lahko uganeš, kaj je bilo mišljeno. Govora je o povzročiteljih nasilja.:)
Come to my center, you enter the winter.

tikitoki ::

Statistika kaže, da lažeš. Sam sem prilepil podatke uglednega vira. Vem, da laži nimaš s čem podpreti in ne bomo videli vira.

poweroff ::

"Kasneje je policistka v blok lastnoročno pisala moje izjave in bila "sočutna""


Kaj naj rečem... policistka.

Drugače kolikor jaz poznam policijo, kar dobro odreagirajo v takih primerih. Precej bolje kot CSD.
sudo poweroff

Invictus ::

Zdaj ima policija anketo, pa jo lahko popljuvate...
https://www.policija.si/policija_anketa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

el_bahattee ::

tikitoki je izjavil:

Statistika kaže, da lažeš. Sam sem prilepil podatke uglednega vira. Vem, da laži nimaš s čem podpreti in ne bomo videli vira.

Vse informacije pišejo v članku iz 24ur. Gre za SLO raziskavo iz 2010, podobnih raziskav je veliko po svetu, malo pogooglaj, če ne verjameš. Seveda pa njenim rezultatom ti nočeš verjeti, ker te postavljajo na laž. Zato rajši opletaš z nekimi članki iz nemške črne kronike in posplošuješ, kjer se ti zdi. Je pa jasno, da imaš očitno neke velike zamere do žensk na splošno, saj jih stalno napadaš in ponižuješ. Ampak to je tvoj problem.
Come to my center, you enter the winter.

Hypathia ::

111111111111 je izjavil:


NA podlagi ene zgodbe obsojat policijo in CSD, je isto kot je nekdo dal linke do žensk, ki so nasilne. Pač napake so v sistemu, kar pa ne pomni da je sistem slab. Napake je treba brezpogojno odpravit, ne pa menjat sistema, še posebej ker ne vemo kateri bi bil boljši od trenutnega.

Ene zgodbe? Že jaz sem tukaj omenila dve, še več jih je na linku, gre za konstantne zajebe sistema, ki žrtve takorekoč silijo v naročje krvnikov in potem moram tule prebirati še jokcanje, kako CDS-ji in policija
favorizirajo ženske. Degutantno.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tikitoki ::

el_bahattee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Statistika kaže, da lažeš. Sam sem prilepil podatke uglednega vira. Vem, da laži nimaš s čem podpreti in ne bomo videli vira.

Vse informacije pišejo v članku iz 24ur. Gre za SLO raziskavo iz 2010, podobnih raziskav je veliko po svetu, malo pogooglaj, če ne verjameš. Seveda pa njenim rezultatom ti nočeš verjeti, ker te postavljajo na laž. Zato rajši opletaš z nekimi članki iz nemške črne kronike in posplošuješ, kjer se ti zdi. Je pa jasno, da imaš očitno neke velike zamere do žensk na splošno, saj jih stalno napadaš in ponižuješ. Ampak to je tvoj problem.


Ne morem pomagati, ce si ne razgledan in ne veš kaj je CDC. Ni čudno, da ti statistika dela težave

Gagatronix ::

111111111111 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Itak, da ne. In zakaj si si premislil?


Ker ugotoviš, da se s starši dotične deklice ne da pogovorit, da naj delajo na obnašanju, njihove princeske, da ne bo mlatila in odrivala sošolcev? :)

Premislil si še nisem, sem pa blizu, da bom fantu rekel, da naj jo pač mahne nazaj, da bo imel mir, ker tudi učiteljice ne ukrepajo.


Sam sem sicer ze kar v letih, vendar lahko vseeno delim anekdoto iz mojih otroskih dni, ko sem bil v vrtcu. In me je neka zblojena frklja brez kakrsnekoli provokacije z osiljeno barvico zabodla v obraz. Ce bi zadela centimeter visje bi bil brez levega ocesa. Brazgotina se mi vidi se danes, mnoga desetletja kasneje.

Po tistem, ko mi je nehala teci kri, sem tepko premlatil tako kot jo lahko petletnik pac premlati. Sekiral se ni nihce.

Hypathia ::

Nasilneži stopnjujejo tempo, sedaj že 2 umorjeni ženski na mesec, pa nedeljskega matricida niti ne štejem zraven, ker je tema medpartnersko nasilje.

61-leti moški je na območju Šmarja pri Jelšah ustrelil 57-letno partnerico, nato pa še sebe. Oba sta umrla.
https://siol.net/novice/crna-kronika/61...

Edina dobra stvar tega primera je, da si je morilec sodil sam, še bolje bi bilo, da bi to storil preden se je spravil na ženo. Skrajni čas je, da se začne nasilje v družini resneje obravnavati, spreminjati zakone, iskati sistemske rešitve, ker tole počasi postaja nevzdržno.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zimonem ::

Aj tebe kdaj oče pobožal ali samo tepel?

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:



61-leti moški je na območju Šmarja pri Jelšah ustrelil 57-letno partnerico, nato pa še sebe. Oba sta umrla.
https://siol.net/novice/crna-kronika/61...

Edina dobra stvar tega primera je, da si je morilec sodil sam, še bolje bi bilo, da bi to storil preden se je spravil na ženo. Skrajni čas je, da se začne nasilje v družini resneje obravnavati, spreminjati zakone, iskati sistemske rešitve, ker tole počasi postaja nevzdržno.


In kaj bi bila resitev za to situacijo? Ali si dala kot primer samo tako za salo? Morda poznas podrobnosti primera?

Kaj bi nasplosno bile resitve za te zenske? Varne hise imamo, CSD imamo, policijo imamo itn. Vecina teh nasilnih romanc pa traja tudi po tem, ko se scotajo, tozijo itn. Verjetno ne poznas tega kalibra zensk in tipov. Ko ji vse prijateljice pravijo, da je njen novi tip no good nasilnez, nje pa je vseeno in leta za njim...

Zanimivo, da menis, da so vse zenske kakor ti in bi bile sefice, predsednice, otroka pustile fotru, imele tipe, ki jim kleceplazijo itn.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ženske morajo bolj pazljivo zbirat tipe... tako so meni svetovale dekline, ko sem trdil da bi moral moški ko se otrok spočne imeti tudi pravico do zahtevati splav in če ženska reče ne, pomeni da on ni finančno odgovoren za otroka...

Pa so mi punce rekle naj pazim kje zaplodim otroka...

Zdaj vračam žogico...

PAZITE s kakimi moškimi se družite... kazen mora bit!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

shadeX ::

Morda poznas podrobnosti primera?


V vsakem primeru neglede na case je to dejanje nedopustljivo.

Kakorkoli, nikoli ni samo eden kriv za nastalo situacijo. Ženska se ne poslužuje fizičnega nasilja zato bomo o tem redko brali. Ženske se bodo raje posluževale psihičnega nasilja (in manipulacij) nad moškim, ego pa nebo dovolil da se to kam "prijavi". Zato o tem sploh ne beremo, ampak še kako obstaja v današnji družbi.

Sicer ženske lahko verjamete pravljicam da so samo moški krivi za nastalo situacijo v kateri se one znajdejo, ampak samo zato da se bolje počutite ob tej misli. Vzrokov za to in dejstva, samo ob misli ne boste spremenile.

Npr: Že koliko je znanih primerov, ko sta oba v srednjih letih, z dvemi otroci, dobre službe, navidez nič ne manjka .. in potem ona zaserje s sodelavcem in čez čas partner izve da njegovo partnerko poriva sodelavec. Na vidiku: Ločitev, otroci, delitev premoženja, prihodnost uničena.

Ženske v podobnih primerih podcenjujete moč moškega ega. Je zadeva, ki moškega zaslepi in ne razmišlja več racionalno. Bolj kot je moški vpliven, večja je nevarnost, da se zadeva ne izteče dobro.

Se še kdo spomni primera mariborske sodnice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:

Ženske morajo bolj pazljivo zbirat tipe... tako so meni svetovale dekline, ko sem trdil da bi moral moški ko se otrok spočne imeti tudi pravico do zahtevati splav in če ženska reče ne, pomeni da on ni finančno odgovoren za otroka...

Pa so mi punce rekle naj pazim kje zaplodim otroka...

Zdaj vračam žogico...

PAZITE s kakimi moškimi se družite... kazen mora bit!

Potem tudi stikov z otrokom ne smeš imeti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ženske morajo bolj pazljivo zbirat tipe... tako so meni svetovale dekline, ko sem trdil da bi moral moški ko se otrok spočne imeti tudi pravico do zahtevati splav in če ženska reče ne, pomeni da on ni finančno odgovoren za otroka...

Pa so mi punce rekle naj pazim kje zaplodim otroka...

Zdaj vračam žogico...

PAZITE s kakimi moškimi se družite... kazen mora bit!

Potem tudi stikov z otrokom ne smeš imeti.


Najmanjši problem, pa se babnce ne strinjajo, ker hočejo denar...

Zdaj ko jih pa pobijajo tipi, pa so tipi krivi, ne one ker so si takega majmuna zbrale =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Zdaj ko jih pa pobijajo tipi, pa so tipi krivi, ne one ker so si takega majmuna zbrale =)


Ce pa so prepricane, da ga bodo spremenile. :D

PacificBlue ::

Hypathia je izjavil:

Nasilneži stopnjujejo tempo, sedaj že 2 umorjeni ženski na mesec, pa nedeljskega matricida niti ne štejem zraven, ker je tema medpartnersko nasilje.

61-leti moški je na območju Šmarja pri Jelšah ustrelil 57-letno partnerico, nato pa še sebe. Oba sta umrla.
https://siol.net/novice/crna-kronika/61...

Edina dobra stvar tega primera je, da si je morilec sodil sam, še bolje bi bilo, da bi to storil preden se je spravil na ženo. Skrajni čas je, da se začne nasilje v družini resneje obravnavati, spreminjati zakone, iskati sistemske rešitve, ker tole počasi postaja nevzdržno.


Nič od tega ni ok. Malo predelaj na človeških vrednotah. You have a lot of work to do.

c3p0 ::

CSD so večinoma ženske in CSD večinoma popolnoma, če ne katastrofalno zataji. To ni nobena novica.

Bivša, s katero sem še prijateljeval, si je našla tipa, za katerega se je vedelo, da je z ženskami bil vse prej kot nežen. Tudi sama je to že prej vedela. Sem jo opozoril in je smejoče rekla "veš, lepa dekleta ljubijo barabe". Fast forward par let, samohranilka in prgišče izkušenj z nasiljem v družini. Slama v glavi oz. neka "kemija" in vsa razsodnost gre po gobe. Kemijska reakcija se zaključi, ostane pa le gnoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

TheBlueOne ::

Sosedo iz mojega otrostva je moz mlatil mali nadiral na redni bazi. X krat sla od njega in vedno nazaj. Pa ni bilo neke ekonomske odvisnosti, ironicno je ona bolj stipendirala njega. Sedaj sta oba penzionista in se vec ne kregata.

PacificBlue ::

Včasih prav pomislim, da so take zveze karmične in morata oba oddelat svoje. Who knows:)

Zgodovina sprememb…

el_bahattee ::

tikitoki je izjavil:

Ne morem pomagati, ce si ne razgledan in ne veš kaj je CDC. Ni čudno, da ti statistika dela težave

Ne morem pomagati, če si nerazgledan in posplošuješ na podlagi primerov iz črne kronike, pa še to iz tujine, ne verjameš pa Slovenskim raziskavam, ker ti porušijo tvojo zgrešeno logiko.

Mato989 je izjavil:

Ženske morajo bolj pazljivo zbirat tipe... tako so meni svetovale dekline, ko sem trdil da bi moral moški ko se otrok spočne imeti tudi pravico do zahtevati splav in če ženska reče ne, pomeni da on ni finančno odgovoren za otroka...

Imel si že mnogo čudnih predlogov, ampak vedno znova presenečaš z neumnostmi.
Vglavnem, očitno se ti zdi splav malenkost, ali pa bi se rad rešil vsake odgovornosti oz. trošenja denarja za ostale. Nič novega torej.:D
Come to my center, you enter the winter.

tikitoki ::

Verjetno ne mores biti tolk neumen in se sam se en butast trol.

shadeX ::

Kje je hipatija?

Včeraj, 16. marca v zgodnjih jutranjih urah, so bili policisti obveščeni o sumu kaznivega dejanja lahke telesne poškodbe v enem od naselij na območju Občine Ajdovščina. Po sedaj zbranih podatkih je prišlo do spora v zasebnih prostorih med partnerjema. Pri tem je ena oseba oz. partner utrpel lahke poškodbe zaradi vbodne rane z nožem. Kasneje so ga na kraju oskrbeli reševalci NMP ZD Ajdovščina. O kaznivem dejanju je Policija obvestila tudi pristojne pravosodne organe (preiskovalno sodnico Okrožnega sodišča in Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici). Policisti PP Ajdovščina bodo 62-letno osumljenko navedenega kaznivega dejanja (po določilu drugega odstavka 122. člena KZ-1) na podlagi vseh ugotovljenih dejstev kazensko ovadili na Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici.


klik
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znamenje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12013187 (8387) showsover
»

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10914676 (9115) Hypathia
»

Britanskega filtra pornografije ne bo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
447101127 (95829) Cruz

Več podobnih tem