» »

Nasilje partner-partnerka, partnerka-partner

Nasilje partner-partnerka, partnerka-partner

Temo vidijo: vsi
««
5 / 11
»»

Mato989 ::

Koliko avtocest, stolpnic, elektrarn in jezov si pa že ti zgradil, da se tule šopiriš? NIČ, torej zapri lape.


Jaz? Saj pa tu govoriš ti o VSEH ženskah, zakaj jaz ne bi smel govorit o vseh moških?

Ti govoriš non stop kako v SLO VSE ženske vsak dan opravijo 50 min zastojn dela... zakaj lahko ti govoriš o vseh ženskah jaz pa ne o vseh moških....

Koliko min zastojn dela pa za tipa ti opraviš? NIČ, torej šuti lape po tvoji logiki!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hypathia ::

shadeX je izjavil:

@Hypatia

Glede na tvoj feministični položaj bi verjetno morala poznati tega poba? Maš mnenje?

Poznam, oboji manipulirajo, podeljevalke BN s predsodki do desničarjev, Žerjal s predsodki do feministk, tko da, kr neki.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zimonem ::

Ne kar nekaj, vaše sorte list!

solatko ::

Hypathia - Otrok se osebnostno oblikuje do 7-8-ega leta starosti, naprej so v izdelavi samo finese. Pomanjkljiva in napačna vzgoja do tega leta, je bistvena za celoživljenski odnos do soljudi in okolice, vključno do ljubezni ali antipatije do ostalih oblik življenja (živali in narava).
Človek, ki je dobil pravilno vzgojo, nikoli ne pozabi, da so najboljši prijatelji, starši in bo do njihove smrti, glavne informacije in tudi najbolj spoštoval njihova mnenja, tudi, če bo kdaj storil stvari drugače.
Ti niti slučajno ne moreš biti feminist/ka, glede na to, da podpiraš krščanske vrednote in SDS. To je podobno, kot, da bi za Hitlerja trdili, da je bil dobrotnik.
Vsekakor boljši finančni položaj enega od ločenih roditeljev, nudi veliko boljšo osnovo, za pridobitev boljše izobrazbe, seveda pa ne pomeni avtomatično tudi boljše vzgoje, to ni trdil nihče.

Mato989 - A moraš res v vsaki temi metat ven bedarije. Ti se ne zavedaš, da je bila stoletja pot do šolanj, deklicam zaprta pa, če so bile še tako naravno intelegentne.
Delo krepa človeka

Zimonem ::

Ti niti slučajno ne moreš biti feminist/ka, glede na to, da podpiraš krščanske vrednote in SDS. To je podobno, kot, da bi za Hitlerja trdili, da je bil dobrotnik.

Večji del izhaja iz tega rajona. Drugje so normalni odnosi precej pošlihtani. Že par desetletij.

Hypathia ::

solatko je izjavil:


Ti niti slučajno ne moreš biti feministka....

Ti niti slučajno nisi kompetenten presojati kdo je ali ni feministka.

solatko je izjavil:


Vsekakor boljši finančni položaj enega od ločenih roditeljev, nudi veliko boljšo osnovo, za pridobitev boljše izobrazbe, seveda pa ne pomeni avtomatično tudi boljše vzgoje, to ni trdil nihče.

Za to, da financiraš otrokovo izobrazbo in tudi druge potrebe, ne rabiš polnega skrbništva.

Mato989 je izjavil:


Ti govoriš non stop kako v SLO VSE ženske vsak dan opravijo 50 min zastojn dela... zakaj lahko ti govoriš o vseh ženskah jaz pa ne o vseh moških....

Zato ker govoriš laži, moški so za gradbena dela plačani.

Mato989 je izjavil:


Koliko min zastojn dela pa za tipa ti opraviš? NIČ, torej šuti lape po tvoji logiki!

Zakaj bi bilo relevantno samo zastonj delo, ki ga opraviš za tipa?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Zimonem ::

Za to, da financiraš otrokovo izobrazbo in tudi druge potrebe, ne rabiš polnega skrbništva.

Če vlečeš ti butara zaradi tvoje zlajdrane mame doklade, je bil to velik fail, kar se izobrazbe tiče. Pa roko na srce. Ni ata kriv, ampak mama, da nisi uresničila svojih sanj po tehnični izobrazbi. Veš pa precej dobro kaj je treba prispevati. Ampak ne gre niti v šolske pripomočke ampak fehtaš po forumih za rame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

pirat ::

@Hypathia in tvoja izjava "Zato ker govoriš laži, moški so za gradbena dela plačani."
Lepo te pozdravljajo vsi bivši delavci Vegrada (moški seveda), ki niso bili plačani za opravljena dela v gradbeništvu, ki so jih opravili po navodilu ženske Hilde Tovšak.

Hypathia ::

Vau, pa si našel izjemo, ki potrjuje pravilo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

pirat ::

Ne, samo našel sem primer, ki pokaže, kako lahko večino tvojega pisanja opredelimo kot blodnje.

Hypathia ::

Ker praviloma moški zastonj gradijo avtoceste, železnice, jezove... kar tako, za sendvič in pingo. Yeah, right.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zimonem ::

Hypathia je izjavil:

Ker praviloma moški zastonj gradijo avtoceste, železnice, jezove... kar tako, za sendvič in pingo. Yeah, right.

Vedno je priložnost tudi za ženske

Matko ::

Hypathia je izjavil:

Matko je izjavil:

Pred časom je bila debata kako razni feministični zavodi ostanejo tiho (primer farmacevtka).

So zdaj ob šentiljskem primeru trgovine z belim blagom kaj izustili?


Društvo Ključ, ki se z žrtvami trgovine z ljudmi pri nas največ ukvarja, verjetno je, še pomembneje, verjetno je prizadetim konkretno pomagal. Glede na to, da je bil vpleten SDS, dvomim, da bi se kdo iz leve držal nazaj, velikokrat pa v takih primerih tudi se, ker ne želijo odtujiti levičarskih moških, ki večinoma podpirajo prostitucijo.


Bi pričakoval vsaj en link na aktivnost...

A glede na zapisano se žrtvam pomaga, selektivno na osnovi strankarske pripadnosti.
"kje je smajli, ki bruha"

Zimonem ::

Daj deklina je nesposobna. Tako za argumentacijo kot delo. Po mami.

Nikoli ne bom pozabil njenih izlivov kako na FRI ženske šikanirajo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Hypathia ::

Matko je izjavil:


Bi pričakoval vsaj en link na aktivnost...

A glede na zapisano se žrtvam pomaga, selektivno na osnovi strankarske pripadnosti.
"kje je smajli, ki bruha"


Ne vem od kod ti podatek, da se žrtvam pomaga na osnovi strankarske pripadnosti, iz mojega zapisa tega nisi mogel razbrati, če si funkcionalno pismen.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:


Baziraš na napačni predpostavki, da je patriarhat za ženske lagoden. Egalitarnost pa ne pomeni samo to, da bodo ženske imele enak položaj v službi ampak da bodo moški oddelali svoj del pri gospodinjstvu in vzgoji otrok.

Evo, žena ima izpite, jaz pa doma pomivam, kuham vozim otroke v šolo, glasbeno šolo...

Mislim, da sodobni moški že sedaj delimo večino opravil z ženskami. Če pa žena ne bi hodila v službo se gospodinjskih opravil še dotaknil ne bi. Tako, da ko bova oba polno zaposlena, bova verjetno najela čistilko, da bo čistila stanovanje 2x tedensko.

Hypathia je izjavil:


Kot da bi bila to neka velika prednost. Z otroci je predvsem veliko dela, skrbi in obveznosti, tako da se večina ločenk z veseljem dogovori za deljeno skrbništvo, če je oče kolikor toliko normalen in ne ogroža otrok. Je pa zanimivo kako se moški, dokler so v zvezi, z lahkoto odpovejo skrbi in času preživetem z otroki na račun kariere, hobijev, kolegov... ko se ločijo, so pa otroci kar naenkrat njihovo največje bogastvo, ki bi ga radi zase, tudi tu se izkazuje njihov posestniški odnos do drugih.

Preveliko posploševanje. Nekateri so taki, da so vsi rabiš pa dokaz. In kot si sama rekla, je razlika v gospodinjskih opravilih 50 minut na dan. Si morda pogledala statistiko, če že posplošujeva, kdo dela več ur na dan v službi? ženske ali moški?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:


Ravno obratno, če ženske vidijo uspešno, zadovoljno samsko žensko, se začno spraševati, zakaj sploh rabijo moške.

Ker take ni? Vsaj jaz je ne poznam. Take, ki bi se ko vidi uspešno samsko zadovoljno žensko, spraševala zakaj sploh rabi moške. :) Nekako rabimo drug drugega.

solatko je izjavil:

Hypathia - Na CSD-jih delajo tudi krščansko vzgojene ženske, ki imajo ločitev od moža za greh, zato taki predlogi niso redki s strani tam zaposlenih ali pa župnika pri spovedi. Prva klofuta je zadnja klofuta, to je edini način, ki bo v bodoče vsem potencialnim kandidatkam za žrtve, edno pomagal, vse ostalo so poizkusi, da stvari ostanejo take kot so.

Ma ja. Komunist do obsti. :) Za vse so krivi krščanarji.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Hypathia - Otrok se osebnostno oblikuje do 7-8-ega leta starosti, naprej so v izdelavi samo finese. Pomanjkljiva in napačna vzgoja do tega leta, je bistvena za celoživljenski odnos do soljudi in okolice, vključno do ljubezni ali antipatije do ostalih oblik življenja (živali in narava).
Človek, ki je dobil pravilno vzgojo, nikoli ne pozabi, da so najboljši prijatelji, starši in bo do njihove smrti, glavne informacije in tudi najbolj spoštoval njihova mnenja, tudi, če bo kdaj storil stvari drugače.
Ti niti slučajno ne moreš biti feminist/ka, glede na to, da podpiraš krščanske vrednote in SDS. To je podobno, kot, da bi za Hitlerja trdili, da je bil dobrotnik.

Starši niso nikoli otrokov prijatelj. Vse si pomešal. Resno, če podpiraš krščanske vrednote in SDS ne moreš biti feminist? Pa kaj ti bluziš.

Zimonem je izjavil:


Večji del izhaja iz tega rajona. Drugje so normalni odnosi precej pošlihtani. Že par desetletij.

Tako, ker družinsko nasilje je samo v SDS familjah in krščanskih familijah. OStali imate podstrešja poštimana. :D

Hypathia je izjavil:


Zato ker govoriš laži, moški so za gradbena dela plačani.

Marsikdaj se je na vasi delalo za skupno dobro in so moški prevzeli zidarska in težaška dela v dobro skupnosti. Npr. Zgradili hišo za učitelja, kopali za vodovod, itd...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

111111111111 je izjavil:


Mislim, da sodobni moški že sedaj delimo večino opravil z ženskami.

Statistika tega ne potrjuje.

111111111111 je izjavil:


Preveliko posploševanje. Nekateri so taki, da so vsi rabiš pa dokaz.

A to, da se ženske v precej večjem odstotku odločijo za opuščanje kariere zaradi otrok, da v večji meri koristijo starševski dopust, bolniško za otroke, misliš oporekat? Svašta.

111111111111 je izjavil:

In kot si sama rekla, je razlika v gospodinjskih opravilih 50 minut na dan. Si morda pogledala statistiko, če že posplošujeva, kdo dela več ur na dan v službi? ženske ali moški?

Videla sem, da moški cca. 1 uro več porabijo za prosti čas in hobije. Pa še to, delo v službi je plačano, delo doma pač ne.

111111111111 je izjavil:

Hypathia je izjavil:


Ravno obratno, če ženske vidijo uspešno, zadovoljno samsko žensko, se začno spraševati, zakaj sploh rabijo moške.

Ker take ni? Vsaj jaz je ne poznam. Take, ki bi se ko vidi uspešno samsko zadovoljno žensko, spraševala zakaj sploh rabi moške. :) Nekako rabimo drug drugega.

Jaz pa poznam kar nekaj primerov, ko vezane ženske zavidajo svobodo in zadovoljstvo, ki ju imajo samske ženske.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:


111111111111 je izjavil:

In kot si sama rekla, je razlika v gospodinjskih opravilih 50 minut na dan. Si morda pogledala statistiko, če že posplošujeva, kdo dela več ur na dan v službi? ženske ali moški?

Videla sem, da moški cca. 1 uro več porabijo za prosti čas in hobije. Pa še to, delo v službi je plačano, delo doma pač ne.

111111111111 je izjavil:

Hypathia je izjavil:


Ravno obratno, če ženske vidijo uspešno, zadovoljno samsko žensko, se začno spraševati, zakaj sploh rabijo moške.

Ker take ni? Vsaj jaz je ne poznam. Take, ki bi se ko vidi uspešno samsko zadovoljno žensko, spraševala zakaj sploh rabi moške. :) Nekako rabimo drug drugega.

Jaz pa poznam kar nekaj primerov, ko vezane ženske zavidajo svobodo in zadovoljstvo, ki ju imajo samske ženske.

Bova o statističnih dejstvih ali kaj sva videla. Moja mama ima kolegico, ki je samska in uspešna stara okoli 55 in pravi da ni uspela v življenju.

Lahko si podajava primere sem ter tja. Prosim poglej statistiko, kdo preživi več časa v službi. Moški ali ženska. A ni logično, če je to moški, da ženska naredi več gospodinjskih del? Saj hočeš pravično delitev.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:

Kot sem že večkrat povedala, jaz svoje mnenje ne oblikujem samo na podlagi lastnih izkušenj ampak tudi širših, objektivnih raziskav, ki jih redno spremljam in te kontinuirano kažejo, da so samske ženske najsrečnejša podskupina ljudi. Če to iz tvojega mehurčka ni vidno, še ne pomeni, da ne drži.



Tvoje statistike so praviloma vzete iz konteksta. To mi je jasno, da ti to podrocje ne gre najboljse od rok, ker vzames samo kar ti pase, pa ne samo v smislu nekih statistik ampak vcasih samo del statistike. To je po definiciji "confirmation bias".

In tudi, ce se samopotrdis, naceloma nisi vredna dosti, ce sama nisi zgled. To je tip sankovsega vseveda, ki ti pove vse o podjetnistvu, sam pa cas namesto za podjetisvno pokuri v gostilni in za pametovanje.

Pa dobro, recimo, da hoces biti strokovnjak za peglanje zensk na tezka delovna mesta. Pises knjigo? Delas karkoli vrednega omembe na tvojem primarnem podrocju? Ali imas bolj trol debatne sposobnosti?

Zgodovina sprememb…

HulkHogan ::

Hypathia je izjavil:


A to, da se ženske v precej večjem odstotku odločijo za opuščanje kariere zaradi otrok, da v večji meri koristijo starševski dopust, bolniško za otroke, misliš oporekat? Svašta.



Feministke boste kmalu dosegle enakopravnost za zahodne ženske, ko boste vse izbrale urejenje power point predstavitev za _vstavi ime korporacije_ namesto da bi bile mame in gospodinje.

K sreči v Afriki in pri Arabcih ni feminizma, da bojo lahko ustvarili neskončen tok zastonj delovne sile za _vstavi ime korporacije_.

Coca Cola, Amazon, Ford, Bank of America, Bil Gejts... so vsi enake ideologije kot ti sama. Ni nobenega dvoma da ne boste s skupnimi močmi dosegli svoj ideološki cilj.

Mato989 ::

Zato ker govoriš laži, moški so za gradbena dela plačani.


Povej to vsem moškim ki za stožice niso dobili plačano, pa vsem vegradovim delavcem in veleumno gospo HILDO TOVŠAK btw, žensko ki je ogoljufala vrsto moških ki so delali napredek v državi z infrastrukturo!

Sploh pa ženske ste tudi za teh 50 min gospodinjskih del plačane, pač ne v evrih ampak v naturalijah... kdo vas bo pa gledal če ne boste nič delala cel lajf...

Pa še boljše plačilo, če nardite teh 50 min ne boste tepene, glej kako dobro plačilo je to!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hypathia ::

111111111111 je izjavil:

Prosim poglej statistiko, kdo preživi več časa v službi. Moški ali ženska. A ni logično, če je to moški, da ženska naredi več gospodinjskih del? Saj hočeš pravično delitev.

Ne, ni logično, da ženske, ki so bolj izobražene od moških, opravijo več neplačanega dela, sploh ker trdiš, da si partnerji to enakomerno delijo. Sicer si pa sam poglej v tabeli, v resnici so stvari še slabše kot sem jih imela v spominu. Ženske opravijo 119,7 minut neplačanega dela na dan več, moški so 65,6 minut več v službi, ženske torej v celoti delajo 54,1 minut več in ker imajo tudi nižje plače, je stvar še toliko bolj nepravična.

https://stats.oecd.org/index.aspx?query...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:



Tvoje statistike so praviloma vzete iz konteksta.

Tvoje statistike seveda niso vzete iz konteksta ker jih sploh nimaš.

TheBlueOne je izjavil:


In tudi, ce se samopotrdis, naceloma nisi vredna dosti, ce sama nisi zgled. To je tip sankovsega vseveda, ki ti pove vse o podjetnistvu, sam pa cas namesto za podjetisvno pokuri v gostilni in za pametovanje.

Nisem opazila, da bi bil ta forum kaj drugega kot en velik virtualni šank, kjer se na takem nivoju tudi debatira in kjer jaz porabim večino časa za to, da debunkam fejknjuze in stereotipne predsodke, ki jih konstantno lansirate.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tikitoki ::

Hypathia je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Prosim poglej statistiko, kdo preživi več časa v službi. Moški ali ženska. A ni logično, če je to moški, da ženska naredi več gospodinjskih del? Saj hočeš pravično delitev.

Ne, ni logično, da ženske, ki so bolj izobražene od moških, opravijo več neplačanega dela, sploh ker trdiš, da si partnerji to enakomerno delijo. Sicer si pa sam poglej v tabeli, v resnici so stvari še slabše kot sem jih imela v spominu. Ženske opravijo 119,7 minut neplačanega dela na dan več, moški so 65,6 minut več v službi, ženske torej v celoti delajo 54,1 minut več in ker imajo tudi nižje plače, je stvar še toliko bolj nepravična.

https://stats.oecd.org/index.aspx?query...


Pojdi na delo in opravi cimvec nadur, da bo statistika boljsa or shut the fuck up.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Hypathia ::

Pa če se malo vrnemo na temo, dober intervju danes na MMC-ju, ki med drugim razjasni vprašanja in stereotipe o prjaznih moških, ki se jim je kar naenkrat utrgalo ali če je žrtev tako dolgo vztrajala z njim potem pa že ni bilo tako hudo https://www.rtvslo.si/stevilke/umori-v-...

Govorite o predhodnem nasilju. Nemalokrat smo videli primere, v katerih so pristojne službe že obravnavale primere predhodnega nasilja, a niso imeli dovolj vzvodov za ukrepanje. Pogosto predavate prav policistom, kriminalistom, zaposlenim na centrih za socialno delo. Kakšen je vaš pogled?


Obstajata dva pomembna dejavnika. Svoje raziskave o analizi teh primerov delam s kontekstualno analizo, zelo natančno se lotim branja konteksta. Hitri pregled teh primerov lahko privede do takih zaključkov, ki hitro pridejo v javnost, češ 'bil je prijazen moški, ni kazal znakov nasilja' ... Povzročitelji so praviloma moški, ki nasilje povzročajo le doma, v dveh tretjinah primerov so bili ti moški izven doma prepoznani kot prijazni in neproblematični, morda malce bolj zaprti vase, nekateri so zelo priljubljeni. Zato pride do prepričanja, da taka dejanja lahko izvede marsikdo, a to ni res! Gre za posameznike, ki so bili že dalj časa nasilni, zelo pogosto pa so pred izvedbo dejanja to tudi natančno napovedali. Nekaj časa so grozili - to so opozorilni znaki. Velika težava je, da večina primerov zaradi podcenjevanja tveganja, takega povzročitelja ne prijavi. Pristojne službe imajo zavezane roke, ker niso bile seznanjene s primerom. Poznamo pa tudi primere, ko so bile te službe seznanjene, a ne reagirajo. V pristojnih službah prepogosto za reakcijo potrebujejo ali čakajo na zelo konkretne dogodke. Če gre 'samo' za grožnje na besedni ravni, pogosto ne reagirajo, ker mislijo, da ni tako zelo resno in nimajo zadostne podlage za izrek prepovedi približevanja. To se relativno hitro izreče v primeru fizičnega nasilja, velik problem pa je v primerih psihičnega nasilja. To da vam nekdo reče, da vas bo ubil, s sekiro odsekal glavo ali sežgal, so to res alarmantni znaki za ukrepanje.


'Bil je prijazen moški,' pravite. Taka pričevanja sosedov vidimo v veliko medijskih poročanjih.


Ne samo mediji, take razlage berem tudi pri strokovnjakih, ki se s tem raziskovalno sicer ne ukvarjajo, so pa iz sfere, ki naj bi to tematizirali. Hiter pregled nas morda res pripelje do takšnega zaključka. V svojem doktoratu sem analizirale te primere in jih nato primerjala s poročanji v medijih. Sosedje in znanci so pogosto res rekli, da storilec ni bil problematičen, nato pa so na sodiščih povedali drugačno zgodbo. Za medije očitno ne upajo povedati cele zgodbe, ker je 'povzročitelj še med nami'. To je človek, ki ga poznajo in se morda ne upajo zameriti in javnosti povedo všečno zgodbo, morda je prisoten strah. Na sodišču pa zelo jasno govorili in so vedeli za predhodno nasilje. Takrat se je idealna podoba iz medijev razblinila. Za obdobje 2018-2020 je v več kot 80 odstotkih primerov zelo jasno ugotoviti, da govorimo o moških, ki so predhodno izvajali nasilje.

Kar je dobra iztočnica za še en stereotip - 'če se je nasilje dolgo izvajalo in ženska ni odšla, potem jo to sploh ne moti'.

To je zelo pogost stereotip. Pogosto moram odgovoriti prav na vprašanje, 'zakaj je ženska ostala v razmerju, očitno ni bilo tako hudo'. Ne izključujem, da težave niso bile tudi pri žrtvah, a praviloma je nasilnež te države izkoriščal in si jo je še bolj podrejal. Zakaj ženske ostajajo v takih odnosih? To je povezano s kompleksnostjo nasilja. Nasilje med osebama, ki sta v intimnem odnosu, ni enako nasilju, ki se zgodi s strani neznanca ali pa vas nekdo nahruli na ulici. Takoj bomo vedeli, da to ni v redu. Nasilni odnosi v partnerski zvezi se stkejo postopoma. Ko spoznavate osebo, tako ne spoznate njegove celotne osebnosti, ta se razkrije postopoma. Vse nianse osebnosti se razkrivajo tako skozi faze. Velikokrat rečemo, da smo bili celo življenje blizu z neko osebo, a je v resnici nismo poznali. Včasih potrebujemo veliko časa, da spoznamo osebe. V intimnih odnosih si delimo različne stvari in odvisnosti - od financ do otrok. Žrtev je čustveno vezana na povzročitelja, ta lahko niha med svojimi vedenji. Lahko ima tudi dobre dneve. Ko pride do hujših izbruhov, so prisotni 'medeni tedni', ko se opravičuje in pravi, da tega ne bo več počel. Žrtvi to daje upanje, da se bo morda le spremenil, da je bil to le izbruh. Hkrati imamo tudi sorodnike in znance, ki dajejo stereotipna sporočila, da 'malo potrpi zaradi otrok in družine. Saj ni slab človek, je zelo delaven, skrbi za vas.' Vse to zmede žrtve nasilja, da več ne vedo, kaj se jim dogaja. Potrebujejo veliko časa, da sploh ubesedijo, kaj se jim dogaja.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


Tvoje statistike seveda niso vzete iz konteksta ker jih sploh nimaš.


Tako, ker se zavedam tega koliko dela je, da jih prestudiras, kar jih v takem modelu diskusije naredi brezvezne, kar tudi pritrdis, glej spodaj....


Hypathia je izjavil:


Nisem opazila, da bi bil ta forum kaj drugega kot en velik virtualni šank, kjer se na takem nivoju tudi debatira in kjer jaz porabim večino časa za to, da debunkam fejknjuze in stereotipne predsodke, ki jih konstantno lansirate.


Nic ne debunkas, samo feministke dajes na slab glas.

Hypathia ::

BS, feministke so od nekdaj na slabem glasu, tako kot vsi, ki želijo spreminjati status quo priviligiranih.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

tikitoki ::

Hypathia je izjavil:

BS, feministke so od nekdaj na slabem glasu.


Ce se obnasajo, kot se ti, ni cudno.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:

BS, feministke so od nekdaj na slabem glasu, tako kot vsi, ki želijo spreminjati status quo priviligiranih.


Feministke drugace niso na slabem glasu, so do nedavnih ekscesov imele siroko podporo. Na slabem glasu ste tako kot si ti in od takrat, ko se borite, da bi imele privilegije. Seveda ne pomaga, da zenskam vsiljujete svojo vizijo, katere same ne realizite.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Feministke so sprejemljive dokler so tiho ali v defenzivi, kar je morda veljalo v 90-tih, začetku tisočletja, ko je prevladovala ideja, da feminizma ne rabimo več ker je enakovrednost med spoloma že dosežena, kar se je seveda izkazalo za zmotno. Čim pa povzdignejo glas in terjajo svoje pravice pa takoj sledi povratni udarec, ki je s pojavom interneta, še posebej družabnih omrežij, kjer se mizoginija tolerira, toliko bolj viden in seveda prisoten tudi v Sloveniji, kot pravi ginekologinja dr. Simetinger: "Danes ne smeš več priznati, da si feministka. V določenih sredinah je to psovka in če se predstavim kot feministka, ljudje takoj vzpostavijo distanco, kot da sem kužna. Najbolje sem kot feministka sprejeta znotraj proletariata. Poznam veliko žensk, za katere vem, da so po prepričanju feministke, ampak tega ne bodo priznale, ker to danes velja za nekaj slabega, najhuje pa je to, da tudi same verjamejo, da je tako. Očitno smo pozabile, da so v preteklosti nekatere feministke umirale za pravice, ki jih imamo danes in so nam samoumevne," še dodaja.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Hypathia ::

O tem kaj moški dojemajo kot feministični boj za privilegije, pa zelo lepo ponazori tale novička:https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/gl...

Ruska pesem zaradi "spodbujanja sovraštva do moških" pod drobnogledom preiskovalcev

Maniža - njeno polno ime je Maniža Sangin - v pesmi hvali moč ruskih žensk in jih spodbuja, naj bodo bolj samostojne ter se uprejo seksističnim pogledom na lepoto, starost in skrb za otroke. 29-letna pevka, ki je bila rojena v Tadžikistanu, a živi v Rusiji, je sicer znana aktivistka za pravice žensk in prebežnikov.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:

O tem kaj moški dojemajo kot feministični boj za privilegije, pa zelo lepo ponazori tale novička:https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/gl...


To je samo futer za tvoj confirmation bias.

Hypathia je izjavil:

Feministke so sprejemljive dokler so tiho ali v defenzivi, kar je morda veljalo v 90-tih, začetku tisočletja, ko je prevladovala ideja, da feminizma ne rabimo več ker je enakovrednost med spoloma že dosežena, kar se je seveda izkazalo za zmotno.


Enake moznosti so dosezene. Za enakost bos pa zenske morala prisilit v marsikaj neprijetnega.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Potemtakem je cel slotech futer za moj conformation bias, ker tudi tukaj prevladuje ideja, da je poseganje v status quo sovraštvo do moških. Neprijetnosti so pa ženske dobro vajene, tako da ne vidim problema, večji problem je, da moški v resnici niso pripravljeni prepustiti vajeti družbe iz svojih rok.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

Ne ne, ti si samo tolmacis po svoje. In seveda sama nisi v teh neprijetnih situacijah v katere tiscis zenske. Ti lepo uzivas in pametujes.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Če izhajaš iz stališča, da lahko človek pametuje le o lastnih izkušnjah, potem res ne vem zakaj se sploh oglašaš na to temo, ker očitno nisi ženska. V neprijetne situacije in podrejanje pa ženske tiščite vi, ne jaz.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:

Če izhajaš iz stališča, da lahko človek pametuje le o lastnih izkušnjah, potem res ne vem zakaj se sploh oglašaš na to temo, ker očitno nisi ženska. V neprijetne situacije in podrejanje pa ženske tiščite vi, ne jaz.

Dejansko jih tudi ti, ker jim vsiljuješ svoje mnenje, drugače pa jih imenuješ trape, če se s tvojim pogledom na svet ne strinjajo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mato989 ::

Hypathia je izjavil:

Če izhajaš iz stališča, da lahko človek pametuje le o lastnih izkušnjah, potem res ne vem zakaj se sploh oglašaš na to temo, ker očitno nisi ženska. V neprijetne situacije in podrejanje pa ženske tiščite vi, ne jaz.


Hypatijek, ti si mi vrgel pod nos, da če jaz nisem zgradil nič avtoceste ampak so jo MOŠKI, da naj držim lape, medtem ko sama govoriš kako so druge ženske tepene in delajo 50 min gratis na dan, in za tebe velja enako, če to nisi ti, drži lape potem, ne morš ti govorit v imenu vseh žensk jaz pa ne v imenu vseh moških!

MOŠKI so civilizaciji prinesli 1000x več kot ženske v smislu BDPja novosti, izumov itd
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hypathia ::

111111111111 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Če izhajaš iz stališča, da lahko človek pametuje le o lastnih izkušnjah, potem res ne vem zakaj se sploh oglašaš na to temo, ker očitno nisi ženska. V neprijetne situacije in podrejanje pa ženske tiščite vi, ne jaz.

Dejansko jih tudi ti, ker jim vsiljuješ svoje mnenje, drugače pa jih imenuješ trape, če se s tvojim pogledom na svet ne strinjajo.


Jaz nikomur nič ne vsiljujem ampak debatiram, argumentiram.... ko boste postregli s prepričljivimi dokazi, da je patriarhat za ženske boljši kot enakovrednost, bom pa priznala, da se motim, zaenkrat vam to ni uspelo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Hypathia ::

Mato989 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Če izhajaš iz stališča, da lahko človek pametuje le o lastnih izkušnjah, potem res ne vem zakaj se sploh oglašaš na to temo, ker očitno nisi ženska. V neprijetne situacije in podrejanje pa ženske tiščite vi, ne jaz.


Hypatijek, ti si mi vrgel pod nos, da če jaz nisem zgradil nič avtoceste ampak so jo MOŠKI, da naj držim lape, medtem ko sama govoriš kako so druge ženske tepene in delajo 50 min gratis na dan, in za tebe velja enako, če to nisi ti, drži lape potem, ne morš ti govorit v imenu vseh žensk jaz pa ne v imenu vseh moških!

MOŠKI so civilizaciji prinesli 1000x več kot ženske v smislu BDPja novosti, izumov itd

Psihopatek, tvoji argumenti niso vredni piškavega oreha, zato se nanje ne mislim več odzivat. Za konec bom pa samo še enkrat ponovila, prav vsakega moškega, ki da je ogromno doprinesel k civilizaciji, je donosila, rodila, vzgojila in mu v večini primerov do konca življenja stregla ženska, brez nas ste nule, a je zdaj to jasno.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

showsover ::

Ja, kristalno jasno, bomo brezpogojno hvaležni do smrti in dalje.

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:


Jaz nikomur nič ne vsiljujem ampak debatiram, argumentiram.... ko boste postregli s prepričljivimi dokazi, da je patriarhat za ženske boljši kot enakovrednost, bom pa priznala, da se motim, zaenkrat vam to ni uspelo.

Ne govorim o tem. Govorim o tem, da bi rada vse ženske ukalupila, sicer drugače kot patriarhat, ampak še vedno ukalupila, ne pa osvoobodila, da bi se svobodno odločale.

Hypathia je izjavil:


Psihopatek, tvoji argumenti niso vredni piškavega oreha, zato se nanje ne mislim več odzivat. Za konec bom pa samo še enkrat ponovila, prav vsakega moškega, ki da je ogromno doprinesel k civilizaciji, je donosila, rodila, vzgojila in mu v večini primerov do konca življenja stregla ženska, brez nas ste nule, a je zdaj to jasno.

Ne bo držalo. Če pogledaš praskupnost, so moški igrali izredno pomemben del v branjenju prinašanju hrane. Potem pa smo vam zgradili svet v katerem se lahko upirate, zahtevate svoje pravice, dolžnosti pa najraje ne bi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

111111111111 je izjavil:


Ne govorim o tem. Govorim o tem, da bi rada vse ženske ukalupila, sicer drugače kot patriarhat, ampak še vedno ukalupila, ne pa osvoobodila, da bi se svobodno odločale.

Čisto podtikanje in tudi projekcija s tvoje strani. Vi ste tisti, ki bi radi ženske ukalupili, če ne tako kot patriarhat, pa pod pretvezo kao prirojenih drugačnih prioritet. Vi bi jim dali pravico do svobodne odločitve le v primeru, če jim lahko predhodno, leta in leta, iz vseh zvočnikov sugerirate kako se odločajo "prave ženske".

111111111111 je izjavil:


Ne bo držalo. Če pogledaš praskupnost, so moški igrali izredno pomemben del v branjenju prinašanju hrane. Potem pa smo vam zgradili svet v katerem se lahko upirate, zahtevate svoje pravice, dolžnosti pa najraje ne bi.

V praskupnosti sta bila spola enakovrednejša, potem ste pa zgradili družbo v skladu z lastnimi interesi, v kateri ste najprej ženskam za tisočletja odvzeli vse pravice, sedaj ste nam pa celo kao dovolili, da se borimo zanje, res velikodušno do vas. Katere so tiste dolžnosti, ki da se jih ženske otepajo, čeprav na dan delajo več, za manjše plačilo, pa veš samo ti.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

tikitoki ::

Hypathia je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Če izhajaš iz stališča, da lahko človek pametuje le o lastnih izkušnjah, potem res ne vem zakaj se sploh oglašaš na to temo, ker očitno nisi ženska. V neprijetne situacije in podrejanje pa ženske tiščite vi, ne jaz.


Hypatijek, ti si mi vrgel pod nos, da če jaz nisem zgradil nič avtoceste ampak so jo MOŠKI, da naj držim lape, medtem ko sama govoriš kako so druge ženske tepene in delajo 50 min gratis na dan, in za tebe velja enako, če to nisi ti, drži lape potem, ne morš ti govorit v imenu vseh žensk jaz pa ne v imenu vseh moških!

MOŠKI so civilizaciji prinesli 1000x več kot ženske v smislu BDPja novosti, izumov itd

Psihopatek, tvoji argumenti niso vredni piškavega oreha, zato se nanje ne mislim več odzivat. Za konec bom pa samo še enkrat ponovila, prav vsakega moškega, ki da je ogromno doprinesel k civilizaciji, je donosila, rodila, vzgojila in mu v večini primerov do konca življenja stregla ženska, brez nas ste nule, a je zdaj to jasno.


Zakaj lazes, da so zenske zasluzne za vso vzgojo? Da ne govorimo o lazeh o strezenju do konca zivljenja. Take puhlice mogoce zazgejo pri tvojih somisljenikih, drugje pa ne.

In vsako zensko, ki je zanoslila, je prvo oplodil moski! Brez moskih ocitno ne morete same nadaljevati vrste.

solatko ::

Hypathia - Ti tudi ne, da se predstavljaš za to, kar nisi! Res je, v rodovni skupnosti so bili ljudje čisto enaki, potem pa so počasi začeli bit najmočnejši, malo bolj enaki. Dejstva so taka, da so v zgodovini delili pamet približno na pol, vendar so verske inštitucije, pamet žensk zaničevale in celo prepovedovale, saj ste ja nosilke greha in s tem krive za vse trpljenje človeštva - tako cerkev, ki se ji tudi ženske z veseljem podrejate, z bojem za enakopravnost pa kršite vse cerkvene norme, v drugih verah je to lahko celo podlaga za kamenjanje. Skratka, po verskih dogmah, je ženska manjvredno bitje in naj bo vesela, če lahko streže gospodarju v hlačah.
Če bi se tega zavedale, nobena že nekaj sto let, nebi prestopila hramov nadvlade.

111111111111 - Za vse najslabše v zgodovini. Od njih je padlo sila malo koristnih zadev (mislim na inštitucijo, vsaka čast posameznikom, za kar so nekateri tudi plačali z grmado in drugimi kaznovanji). Samo spremljam SDS-ovo politiko in odnos do žensk, nič drugega. Nekako ne gre skupaj SDS in
Krščanski starši ne morejo bit pri
Feminizem. Če imaš drugačne podatke, na dan z njimi.
Po tvojih izjavah pa še reci, da krščanska vzgoja, ženskam daje kakšno pravico.

Mato989 - Kakšen bi šele bil BDP, če bi bilo žensko delo v zgodovini, pravično plačano, si gdaj pomislil na to?

tikitoki - Še en šovinistek, ki ženskam nebi priznal enakopravnosti.
Delo krepa človeka

tikitoki ::

Solatko, ti ocitno znas sam projecirati lastne zablode na ostale. Jaz sem dejstva, za razliko od tebe in Hypitje navedel in podkrepil z mocnimi viri. Sqam nekateri niste sposobni procesirati podatkov in zgolj bruhate ven lastne predsodke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:


V praskupnosti sta bila spola enakovrednejša, potem ste pa zgradili družbo v skladu z lastnimi interesi, v kateri ste najprej ženskam za tisočletja odvzeli vse pravice, sedaj ste nam pa celo kao dovolili, da se borimo zanje, res velikodušno do vas. Katere so tiste dolžnosti, ki da se jih ženske otepajo, čeprav na dan delajo več, za manjše plačilo, pa veš samo ti.

ZA kvote v šolstvu ni ne bev ne mev. Prevladujejo učiteljice. Za kvote pri smetarjih tudi ni nekega zanimanja, prevladujejo moških. Kvote pri gradbincih, tudi ne vidim nekega interesa. Kvote pri menedgmentu, se pa takoj bunite, ne bi pa delale 80 ur na teden in žrtvovale družine.

solatko je izjavil:

Hypathia - Ti tudi ne, da se predstavljaš za to, kar nisi! Res je, v rodovni skupnosti so bili ljudje čisto enaki, potem pa so počasi začeli bit najmočnejši, malo bolj enaki. Dejstva so taka, da so v zgodovini delili pamet približno na pol, vendar so verske inštitucije, pamet žensk zaničevale in celo prepovedovale, saj ste ja nosilke greha in s tem krive za vse trpljenje človeštva - tako cerkev, ki se ji tudi ženske z veseljem podrejate, z bojem za enakopravnost pa kršite vse cerkvene norme, v drugih verah je to lahko celo podlaga za kamenjanje. Skratka, po verskih dogmah, je ženska manjvredno bitje in naj bo vesela, če lahko streže gospodarju v hlačah.
Če bi se tega zavedale, nobena že nekaj sto let, nebi prestopila hramov nadvlade.

111111111111 - Za vse najslabše v zgodovini. Od njih je padlo sila malo koristnih zadev (mislim na inštitucijo, vsaka čast posameznikom, za kar so nekateri tudi plačali z grmado in drugimi kaznovanji). Samo spremljam SDS-ovo politiko in odnos do žensk, nič drugega. Nekako ne gre skupaj SDS in
Krščanski starši ne morejo bit pri
Feminizem. Če imaš drugačne podatke, na dan z njimi.
Po tvojih izjavah pa še reci, da krščanska vzgoja, ženskam daje kakšno pravico.

Če so pravi kristjani imajo ženske vse pravice:
https://www.biblija.net/biblija.cgi?set...

Kot vedno dokazuješ svojo nevednost in nepoznavanje aktualne problematike in si z glavo še vedno v komunizmu.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:


V praskupnosti sta bila spola enakovrednejša, potem ste pa zgradili družbo v skladu z lastnimi interesi, v kateri ste najprej ženskam za tisočletja odvzeli vse pravice, sedaj ste nam pa celo kao dovolili, da se borimo zanje, res velikodušno do vas. Katere so tiste dolžnosti, ki da se jih ženske otepajo, čeprav na dan delajo več, za manjše plačilo, pa veš samo ti.

V praskupnosti ženska ni mogla biti lovka, ampak samo nabiralka. Sedaj imate svobodo v Sloveniji, da postanete kar hočete. Pa spet nočete vzeti tehničnih poklicev, ki so bolje plačani. Iz izkupenj ti povem, sem delal v večji banki v Sloveniji, da so tiste ženske na položajih lepo šle v korak z moškimi, ravno tako so metale polena pod noge in uporabljale vse mogoče trike, da so se zrinile kakšno stopnico višje. Nič jim ni bilo podarjeno. Čeprav se mi je zdelo marsikatero napredovanje sporno, jih lahko spoštujem, ker so igrale po obstoječih pravilih in so ravno tako grebatorske kot njihovi moški kolegi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Hypathia ::

111111111111 je izjavil:


ZA kvote v šolstvu ni ne bev ne mev. Prevladujejo učiteljice. Za kvote pri smetarjih tudi ni nekega zanimanja, prevladujejo moških. Kvote pri gradbincih, tudi ne vidim nekega interesa. Kvote pri menedgmentu, se pa takoj bunite, ne bi pa delale 80 ur na teden in žrtvovale družine.

Očitno ti ni jasna poanta kvot, te so namenjene za področja, ki so določeni skupini, kljub interesu, težje dosegljiva in imajo hkrati pomemben družbeni vpliv. V Sloveniji jih imamo samo za poslance, razmišljamo, da bi jih uvedli za upravne in nadzorne odbore, to pa je tudi to, torej res ne vem zakaj ob takšnih debatah vedno na plano vlačite učiteljice in smetarje, tudi mi ni jasno zakaj bi morale ženske izbirati med kariero in družino medtem ko ima lahko moški oboje.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znamenje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12013211 (8411) showsover
»

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10914728 (9167) Hypathia
»

Britanskega filtra pornografije ne bo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
447101531 (96233) Cruz

Več podobnih tem