» »

12th Gen Intel Core - Alder Lake

12th Gen Intel Core - Alder Lake

««
7 / 35
»»

FireSnake ::

Številka 16/24 je posebej zanimiva.
Ni 16/32

To bo še zanimivo brati podrobnosti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

Mene so mal zmesali s 540W peak power.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Jup Shinto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Skyman ::

Intel Alder Lake CPUs Will Feature 8+8 Core Design And A Massive 19% IPC Increase Over 11th Generation CPUs

https://wccftech.com/intel-alder-lake-c...

D3m ::

Massive ali up to?

Aha, 19% napram Skylake.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

pegasus ::

Fun times ahead: https://www.anandtech.com/show/16881/a-...
Intel bo ponudil en svoj knowhow za žongliranje threadov med različnimi jedri v procu, bomo videli kako bodo OSi to integrirali ...

Mr.B ::

Zanimivo, morajo biti prekleto hitri, da bodo edino prednost, ki so jo imeli odstranili. Verjetno marketing porabe...
The biggest thing that gets the cut is that Intel is losing AVX-512 support inside Alder Lake. When we say losing support, we mean that the AVX-512 is going to be physically fused off, so even if you ran the processor with the E-cores disabled at boot time, AVX-512 is still disabled.


Medtem pa konkurenca......
The next-generation "Zen 4" CPU microarchitecture powering AMD's 4th Gen EPYC "Genoa" enterprise processors, will support 512-bit AVX instruction sets, according to an alleged company slide leaked to the web on the ChipHell forums.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

blackbfm ::

konkurenca je oh in sploh, potem pa crkujejo osnovne stvari npr usb:))

Mr.B ::

blackbfm je izjavil:

konkurenca je oh in sploh, potem pa crkujejo osnovne stvari npr usb:))

Kaj bug se ni odpravljen.Aja to je intel NUC.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Že zdavnaj popravljeno. Čeprav nisem opazil, da bi kaj nagajalo sem kljub temu posodobil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

D3m je izjavil:

Massive ali up to?

Aha, 19% napram Skylake.

Nope. 11th gen niso več Skylake, ampak rocket lake.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jarno ::

Intelovi inženirji so dobri, prav na slo-techu pa sem zasledil govorice, da je Krzanich uspel nekatere sposobne 'odgnati' s podjetja.
Vsekakor bo naslednja runda med Intelom in AMD-jem bolj uravnotežena, čeprav bi poraba znala biti na strani AMD-ja, prav tako posledično konkurenčnost v HEDT in strežniškem segmentu.
Po stari tradiciji lahko Intelu zadeve pokvari zgolj Intel, če bodo npr. preveč gimpali chipsete za matične plošče srednjega razreda.
#65W!

Skyman ::

Tam nekje 23/24 pricakujejo da naj bi ujeli AMD in 25 prehiteli.Bomo videli je pa prisel neka info glede novega amd5
https://videocardz.com/newz/amd-am5-pla...

FireSnake ::

blackbfm je izjavil:

konkurenca je oh in sploh, potem pa crkujejo osnovne stvari npr usb:))


Ne vem, če si ti, a nekdo se o tem vseskozi ponavlja.
Med tem, ko je zadeva že popravljena.

SkyMan: glede na to, kaj se na AM5 pripravlja lahko samo upamo, da ne bodo stopicali odzadaj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

blackbfm ::

Ne vem, če si ti, a nekdo se o tem vseskozi ponavlja.
Med tem, ko je zadeva že popravljena.


ko kupiš pc pričakuješ da bo zadeva stabilna od prvega dne, ne po nekih pol leta ko bo proizvajalec mogoče vdelal popravke

FireSnake ::

Še vedno se ponavljaš.
Hkrati pa zavajaš z neresnično informacijo.

Danes reči, da je to problem je, oprosti, čista laž (nisi govoril v pretekliku).

Zdaj, ko smo te podučili, lahko nehaš.

Sam imam Ryzen sistem od 2700x dalje, pa vse dela v nulo. Pa nimam računalnika za pisarniško delo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Skyman ::

Sej cisto tako kot je vcasih imel neki bug haswell glede usb-ja(USB 3.0 controller),pa so potem neke popravke dal,oz tudi nove revizije plat,pa dejansko ni bilo opaznega nic ko si zadeve rabil za neko osnovno delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

FireSnake ::

bfm te bo podučil, da to ni mogoče (da bi modri kaj zasrali).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Skyman ::

Zarad mene,ce ima cas naj mu paše.Skoda takega dneva kot je zunaj da bi se ukvarjal s takimi zadevami.8-) Ker potem lahko tle samo 20 strani beres neko nabijanje od tega pac nimas NIC.Povem pa ker sam imam doma haswell cpu in vem kako je bilo,ko sem zadevo kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

blackbfm ::

intel ima kasno faljeno serijo, se zgodi je**ga.. pri amd pa je kr standard da zadeve iz prve ne delujejo, pac gamerji niso lih nekaj zahtevni, ce nekaj ven vrze pac rebootajo

Lonsarg ::

Jao jao, kaka fanboyevske buče se prodaja tule. Take opazne napake so tako pri enih kot drugih v promilih, na kaj se obešate eni, jao jao.

Bo drugače čisto fino če bo Intel končno AMD ujel po vseh teh letih. Konkurenco se rabi. Še bolj pomembno kot to da ujame AMD po performancah pa je, da ujame ARM po porabi. Ne vem pa koliko se splača biti optimist glede teba, bomo videli.

Jarno ::

Vsaj Applovi ARM procesorji so trenutno izdelovani pri 5nm, naslednje leto pa pri 3nm (M3), če se kdo sprašuje, zakaj bodo nove tehnologije izdelave ponucali. ;)
Po tej plati ne bosta ne Intel ne AMD ujela top ARM procesorjev, saj Intel pri TSMC 3nm naj ne bi izdeloval desktop procesorjev, vsaj sprva.
#65W!

mtosev ::

Sicer ne vem na kaj misliš po vseh teh letih, ker je Intel komaj 2 leti za AMDjev. Zen first gen in zen+ so bile dobre samo nič posebnega. Komaj z zen 2 so presegli intela pa še vedno je imel intel najboljši gaming cpu do zen 5000 series. Je pa tudi threadripper 3000 serija dobra, prvi threadripperji pa so imeli neke probleme. To bi bilo to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Skyman ::

Intel Alder Lake-S Core i5 Desktop CPU With 6 Cores, 12 Threads & Up To 4.25 GHz Clock Speeds Spotted

https://wccftech.com/intel-alder-lake-s...

shadowline ::

mam rocket lake i7 11700k... alder lake bom preskoču in počakal raptor lake. trenutni rocket lake je še tako premočen, edino me zanima ddr5 in pcie 5, možno da bo za raptor lake že pcie 6?

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

Jaja pa kaj še pci6...tole bo kar ostalo vsaj 3-4 gen na pci5.0.Šele za 17gen(NOVA LAKE) se govori pci6.0 torej leta 2026! Hja glede ddr5 ter pci5.0 se je ze govorilo 2 leti,zato tudi jaz nisem sel ne na comete lake ter rocket lake,z top grafiko mi še vedno moj PC sluzi.

tikitoki ::

Vecina se PCI 4 ne potrebuje...

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

Vecina se PCI 4 ne potrebuje...

RabiĹĄ prepustnost med M.2 PCIGen x v smeri CPU, GPU in Spomin. A nisi gledela intlove predstavitve all for the gamers....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Mr.B je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Vecina se PCI 4 ne potrebuje...

RabiĹĄ prepustnost med M.2 PCIGen x v smeri CPU, GPU in Spomin. A nisi gledela intlove predstavitve all for the gamers....


Sem raje pogledal realne teste, kjer so namerili zanemarljivo razliko. Se preskos s SATA na PCIe se vecini prakticno ne pozna oz. je razlika zanemarljiva.

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

Mr.B je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Vecina se PCI 4 ne potrebuje...

RabiĹĄ prepustnost med M.2 PCIGen x v smeri CPU, GPU in Spomin. A nisi gledela intlove predstavitve all for the gamers....


Sem raje pogledal realne teste, kjer so namerili zanemarljivo razliko. Se preskos s SATA na PCIe se vecini prakticno ne pozna oz. je razlika zanemarljiva.

SAM ? lodanjeiger direktno v graficno...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

shadowline ::

Skyman je izjavil:

Jaja pa kaj še pci6...tole bo kar ostalo vsaj 3-4 gen na pci5.0.Šele za 17gen(NOVA LAKE) se govori pci6.0 torej leta 2026! Hja glede ddr5 ter pci5.0 se je ze govorilo 2 leti,zato tudi jaz nisem sel ne na comete lake ter rocket lake,z top grafiko mi še vedno moj PC sluzi.

sem bral da bo pcie 6.0 dost hitreje kot 2026 prišel. Moje mnenje je da vse kar je pod rocket lake je za na odpad. Prej sem imel en i5 ki je bil katastrofa. Šele Rocket Lake S je napredek.

Alder lake zna bit zanimiv, ampak trenutni i7 je dovolj. Edino me moti NVMe k je 'samo' 7500mb/s, bi si želel pcie 5.0 al 6.0.. 32gb rama pa prej napolnem kot pa dam čez 30% CPU.
Mika me sicer Alder Lake i9 z 64gb rama, za i7 rocket lake pa mam že kupca, mi je rekla frendica da ga bo kupila če vzamem Alder Lake. Tko da zna bit da i9 alder lake.

Mislite da Decembra 2021 bo že na mlacomu? (Bi si za RD nabavil beštjo)

Skyman ::

Ne vem kako je glede PCIE 6.0 po tem grafu tukaj je tako kot sem ti napisal zgoraj..(razpredelnica je malo nizje)
https://wccftech.com/intel-alder-lake-s...

Intel 600-Series Chipsets Leak Out In Latest Drivers - X699 For HEDT, Z690 For Mainstream, W680 For Workstation & More
https://wccftech.com/intel-600-series-c...

Glih zato sem jaz vzstrajal se kako leto ali vec na starem cpu-ju res da sem imel bottlenech kar se tice graficnega dela itd in da nimam še M2 diska in ostalih zadev.Bom pac sel v nakup alderja,in bo spet mir za 5+ let,dokler seveda ne bo kaj spet premaknil se(ddr6 pci6 itd..)Kdaj bo v SLO ne vem naj bi bil relis okoli 27.10 tle nekje,vem pa da v slo ga ne vzamem(nimam dobrih zivcev z slo prodajalci+cenami ze ps5 je biv bolj kot ne izjema še sreca da sem ga dobil,ker drugi ps5 je biv salabajzerstvo slovensko)

Skyman ::

Intel Core i9-12900K in PugetBenchmark: as fast as Core i9-11900K
https://videocardz.com/newz/intel-core-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

tikitoki ::

Skyman je izjavil:

Intel Core i9-12900K in PugetBenchmark: as fast as Core i9-11900K
https://videocardz.com/newz/intel-core-...


Bolj bogo izgleda. Seveda je potrebno pocakati na solidne teste, ko bo cip koncno na voljo.

Mr.B ::

Mora biti na win 11 z novim intlovim thread shedularjem. Na win 10 se uporablja jedra na " legacy" win 10 shedularjem ki nima intlove podpore.
Marketing bo poraba na uporabo jeder.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Skyman ::

Intel Core i7-12700 non-K Alder Lake CPU is almost as fast as Ryzen 7 5800X in leaked Geekbench score
https://videocardz.com/newz/intel-core-...

Intel Alder Lake-S QWV0 Engineering Sample with 1.6 GHz clock pictured
https://videocardz.com/newz/intel-alder...

Meizu ::

Hmjah, torej je Intel trenutno cca. leto dni razvoja za AMDjem.

Skyman ::

Recimo po teh leakih.

Jarno ::

Še vedno jih daje dokaj visoka poraba pri all-core boostu, tukaj so res za AMD-jem. Vsaj pri slabših binnih.
#65W!

DarwiN ::

Vsekakor bo zelo zanimivo in izenačeno po dolgem času.. AL proti AMDjevim XT modelom s 3D pomnilnikom.. AL bo na račun majhnih jeder verjetno bolj učinkovit pri lažjih vsakdanjih opravilih, XT modeli pa pri polni obremenitvi. Gaming krona gre najbrž Intelu, all-core surova moč pa AMDju?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Nisem se zatipkal.. Trenutno sta R5000 in gen 11 precej izenačena v gamingu. XT modeli s 3D cachom bi naj prinesli 10-15% boosta v gamingu, AL pa najbrž več kot to. Je treba upoštevat, da se je Intel pošteno osmešil z RL procesorji, ki v gamingu niso nič kaj hitrejši od 10. gen. Dejansko bo zdaj preskok iz 10. na 12. generacijo.. Dva velika arhitekturna koraka v enem zamahu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Meizu ::

Ja in potem kmalu pridejo novi AMDjevi čipi in gotof je.

Skyman ::

No ja tm tm po teh testih sicer pa i5 12600 naj bi stal 262$

Intel Core i9-12900K is 12% faster than Ryzen 9 5950X in single-core and 3% faster in multi-core tests
https://videocardz.com/newz/intel-core-...

Intel Core i5-12600K CPU Performance & Pricing Rumors: Faster Than Ryzen 7 5800X In Gaming & Multi-Threading at Ryzen 5 5600X Pricing
https://wccftech.com/intel-core-i5-1260...

DarwiN ::

Če bo 12600k res takšna zver in po normalni ceni, pol se lahk obetamo lepega znižanja 5000 serije.. Morda bo AMD celo prisiljen "rebrandat" X procesorje v non-X s ~100Mhz nižjim clockom, pa dobimo 5600 non-x za ~150€ in 5800 non-x za 200-250€.
To bi bil kar hud odgovor AMDja.. Recimo 5600 (150€), 5600X (180€), 5600XT s 3D cachem (220€). Tak podoben scenario je IMO čist možen čez pol leta.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Skyman ::

Samo intel pa v tem casu tudi nebi smel nekaj nabijati ceno gor,ker niso v neki "prednosti" upam da bo i9 max 500-600€ toliko kot je sedaj,in i7 tam 350€

tikitoki ::

Too good to be true?

Skyman ::

Kaze za enkrat dobro,samo da cene ne bodo usle v nebo glede na to da intel ni odvisen od drugih glede cipov

Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU Up To 15% Faster Than Ryzen 7 5800X In Latest Multi-Threaded Benchmarks
https://wccftech.com/intel-core-i7-1270...

tikitoki ::

Kolikor vem je proizvodnja doticnih CPUjev in house.

DarwiN ::

12900k torej dosega 17k točk na multithread benchu, 12700 pa zgolj 11.5k... Namig, da bi znali bit non-k modeli očitno res brez majhnih jeder? Razlika na benchmarku je namreč prevelika. 8+8 dizajn vs 8+4 bi moral bit precej bolj izenačen..

12900k (8+8)
12700k (8+4)
12700 (8+0)
12600k (6+4)
12600 (6+0)

Kaj pa potemtakem 12900? 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
7 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil procesorje Ryzen 7000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10916860 (266) D3m
»

Procesorji Alder Lake prispejo 4. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9212722 (7756) FireSnack
»

11th Gen Intel Core (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
78785044 (42223) mtosev

Več podobnih tem