» »

kaj se najbolj splaca? hitri kredit, iti v limit ali ?

kaj se najbolj splaca? hitri kredit, iti v limit ali ?

;-) ::

Zanima me kaj se najbolj splaca. Oz splaca se nic od tega, kako cimmanj denarja vrzem vstran.

Neko drazjo stvar sem zaaral in vse kaze na to, da bom 2k€ prekratek do zastavljenega datuma. Limita imam tocno 2,5k€ ampak se ga nisem nikoli koristil zato nevem kako to gre. Koliksna je obrestna mera, v koliksnem casu mora biti spet pokrit, se podaljsuje iz leta v leto in ali mora biti ob podaljsanju pokrit?

Se bolj splaca kak hitri kredit na pol leta-leto dni za 2k eur? Gledam da je obrestna mera 7% npr pri delavski hranilnici...ali kaksna druga varianta?

St235 ::

totalno butast in nevmesen predlog:
Kaj ko bi na lastni banki vprašal kakšne so obresti za limit in kakšne za hiter kredit?

Saj vem brezveze, ampak mogoče pa ti clo znajo odgovorit bolj natančno od kristalne krogle.

Nikonja ::

Limit je odvisen od banke kje imaš odprt račun tako da je najboljše če jutri tam pokličeš in dobiš natančno informacijo.

@lakotnik29: si me prehitel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

vorantz ::

Če se ne motim boš v vsakem primeru z limitom vrgu več denarja
Edina prednost je, da ga je enostavno dobit

feryz ::

Ni res!
Če nisi kreditno sposoben, tudi limitno nisi.

Sicer pa ga tip baje že ima, limit namreč.
Če obrestim kredita prišteješ še stroške kredita, je res vprašanje, kaj se bolj splača.
Sploh če gre za hitro vračanje.
Drugače NLB obrestuje dovoljeni limit po obrestni meri za zamudne obresti zmanjšane za 10%, se pravi letos je to 8,25% - deset posto.
Kar je kar konkretno na daljši rok.

;-) ::

To pomeni da si na 2k eur ce si v limitu samo 20€ vstran vrgo? To je tri mesece 60€ max od oka? Pri kreditu pa je samo odobritev cca 50€.

vorantz ::

20€ = 1%
:P

;-) ::

Ja pa to se gledajo procenti na leto ne na mesec ali? Nemore bit pri 2k€ 200€ obresti na mesec ?

St235 ::

to je letna obrestna mera

fosil ::

Odvisno od več dejavnikov.
Kot prvo v koliko časa misliš vrniti.
Če misliš hitro vrniti potem so razni stroški odobritev hitro višji od zneska obresti.
Tudi vprašanje kako je z limitom, ali imaš že odobrenega, ali ti ga morajo še odobrit, kar pomeni dodaten strošek.

Če gre za samo tri mesece in imaš limit že odobren potem bo verjetno to najcenejša opcija.
Se pravi za 2k bi ob 8,25% obrestih plačal približno 14 EUR obresti na mesec.
Naslednji mesec pa potem že manj, ker ne bi bilo več 2k.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

MIHAc27 ::

Jaz ko sem tudi rabil tam 2k, sem vzel limit za pol leta. Po 2 mesecih sem ga že pokril in tako ni bilo nobenih stroškov z obrestmi. Če pa bi rabil za več časa ali pa ne bi mogel tako hitro vrniti, bi se kredit verjetno bolj splačal.

mikojan ::

to boš šel 2000€ v minus in 2 tedna pozneje se bo banka spomnila, da ti zmanjša limit na 500€. Tako da ti bodo potem lahko računali nedovoljen limit + stroške + 10€ za vsak opomin, ki ti ga bodo redno pošiljali po pošti, plus 40€ blokiranej računa, 40€ odblokiranje računa, 4€ provizije za vsakega upnika, ki bo želel kaj terjat od tebe(položnice) :D

fosil ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz ko sem tudi rabil tam 2k, sem vzel limit za pol leta. Po 2 mesecih sem ga že pokril in tako ni bilo nobenih stroškov z obrestmi. Če pa bi rabil za več časa ali pa ne bi mogel tako hitro vrniti, bi se kredit verjetno bolj splačal.

Seveda so bili stroški z obrestmi.
Samo da ti v primeru limita banka tega ne pokaže posebej, ampak je to vključeno v standardno postavko na izpisku obresti pozitivnega/negativnega stanja.
Tako je!

;-) ::

mikojan je izjavil:

to boš šel 2000€ v minus in 2 tedna pozneje se bo banka spomnila, da ti zmanjša limit na 500€. Tako da ti bodo potem lahko računali nedovoljen limit + stroške + 10€ za vsak opomin, ki ti ga bodo redno pošiljali po pošti, plus 40€ blokiranej računa, 40€ odblokiranje računa, 4€ provizije za vsakega upnika, ki bo želel kaj terjat od tebe(položnice) :D
tole si vrjetno pretiraval ker limit podpises za leto dni. Je pa res da me tole skrbi...tu mi je bolj vsec kredit in zavarovanje

Invictus ::

OP naj preveri ali je njegov 2,5kEUR limit dovoljen ali nedovoljen. Nedovoljen je precej dražji. Obresti potem padejo med zamudne. Tam nekje 22%.

Če pa ima 2,5kE dvoljenega limita, pa zna biti na kratki rok cenejši kot kredit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

fosil je izjavil:


Seveda so bili stroški z obrestmi.
Samo da ti v primeru limita banka tega ne pokaže posebej, ampak je to vključeno v standardno postavko na izpisku obresti pozitivnega/negativnega stanja.


Narobe sem se izrazil... 2 meseca sem seveda moral plačati obresti, na tisti minus. Potem sem bil pa na 0 oz v plusu in stroškov tako nisem imel nobenih več. Ker sem hitro povrnil se mi je tako izplačalo. Če ima OP namen biti 1 leto v minusu je pa že druga zgodba in verjetno kredit boljša opcija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratkoročni kredit 2.000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867948 (5873) Killermode
»

Limit na banki

Oddelek: Loža
124340 (3573) feryz
»

Podaljšanje limita

Oddelek: Loža
347777 (6633) Spajky
»

NLB študentski račun

Oddelek: Loža
277905 (7428) Tody
»

Znižanje limita (-) na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5318629 (13260) GrimReaper

Več podobnih tem