» »

Znižanje limita (-) na banki

Znižanje limita (-) na banki

«
1
2

loader335 ::

Ker se ne spoznam najbolj na bančništvo.
Pred kratkim sem si moral podaljšati limit na računu.
Problem je nastal, ko mi je bančni uslužbenec povedal da si ne morem podaljšat, ker sem v nedovoljenem minusu 13eu OK.
( Glede na to da si vedno dovolj pustim na računu za vse odlive, kar tudi preverjam na spletnem bančništvu, mi ni jasno kak do tega pride)
Poravnam vsoto in moral sem še počakati par dni, saj so iz banke morali zavarovalnici poslati, da nisem v nedovoljenem minusu, da je lahko postopek dalje stekel.
Po parih dneh se vračam na banko in mi bančni uslužbenec razloži-- da se je zavarovalnica odločla da si moram minus znižat za 400eu v 6 mescih, seveda bom moral
plačali postopek podaljševanja in še čez 6 mesecev enkrat, do bodo še te oni nekaj imeli od tega SEVEDA!!

Razlog tega naj bi bil da sem bil večkrat v nedovoljenem minusu, po par centov!!! in to KAO ne gre. Čeprav spremljam odlive in si vedno pustim par evrov več gor, mi
ni jasno. Lahko bi bil vzrok tudi, da nam plače vedno nakazujejo namesto 20 -- 28,30, kak kdaj. in 1x do zdaj se je zgodilo da je bila plača drugi mesec.
V glavnem od plače mi tak dosti ne ostane in zdaj še bom mogo to plačevat :\ Še podatki iz 3000 na 2600, bi si moral znižati.
Tak da če kdo vsaj malo ve kak se temu izognit, razen plačat, naj odda predlog-- Hvala

Blinder ::

Banke pač. Nekega dne boš fasal račun od banke za 60€ za storitev posredovanja v postopku z zavarovalnico. in 8 dni pozneje boš še dobil pisni opomin, da še nisi poravnal dolga in spet račun za 10€ za opomin. Mene so banke pokradle za 80€ v zadnjih mescih. In glih če boš kdaj v življenju nujno potreboval limit, ti ga bodo glih takrat zmanjšali. Imajo njihove kartelne dogovore in pol se dogovarjajo za visoke cene storitev.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Loocas ::

Jah.. pač imaš slabo boniteto in zato je zavarovalnica znižala vsoto, za katero lahko jamči

loader335 ::

Mislim da je to bolj firma v kateri sem zaposlen in sploh ne vem če se še bo letos obdržala.
+ Tega naj povem da mi ni jasno kak sem lahko bil v nedovoljenem minus, čeprav si pustim več gor, kot pa imam odlive
In v banki so tudi navedli da je pretežno to vzrok.

Blinder je izjavil:

Banke pač. Nekega dne boš fasal račun od banke za 60EUR za storitev posredovanja v postopku z zavarovalnico. in 8 dni pozneje boš še dobil pisni opomin, da še nisi poravnal dolga in spet račun za 10EUR za opomin. Mene so banke pokradle za 80EUR v zadnjih mescih. In glih če boš kdaj v življenju nujno potreboval limit, ti ga bodo glih takrat zmanjšali. Imajo njihove kartelne dogovore in pol se dogovarjajo za visoke cene storitev.

Ja se nekak morajo služit... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loader335 ()

bluefish ::

loader335 je izjavil:

+ Tega naj povem da mi ni jasno kak sem lahko bil v nedovoljenem minus, čeprav si pustim več gor, kot pa imam odlive
Zato pa obstajajo izpiski.

Silck ::

loader335 je izjavil:


+ Tega naj povem da mi ni jasno kak sem lahko bil v nedovoljenem minus, čeprav si pustim več gor, kot pa imam odlive


To je zaradi obresti negativnega stanja. Imaš 3000EUR limita. In če imaš stanje na računu naprimer -2991 temu prištej (oziroma odštej) 15-20EUR mesečnih obresti negativnega stanja in si že v nedovoljenem limitu.
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

Hayabusa ::

Katera banka ?

http://financni-nasvet.nlb.si/vprasanja...
Imam študentski račun in limit 200 EUR. Pred tremi meseci sem dvignila od teh 200 EUR limita 100 EUR in me zanima, koliko znašajo obresti?
Obresti dovoljenega negativnega stanja (limita) na osebnem računu po trenutno veljavnem sklepu o obrestnih merah so 8,75% letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

loader335 ::

bluefish je izjavil:

loader335 je izjavil:

+ Tega naj povem da mi ni jasno kak sem lahko bil v nedovoljenem minus, čeprav si pustim več gor, kot pa imam odlive
Zato pa obstajajo izpiski.

Vem da obstajajo izpiski, samo jih ne rabim ker imam pregled prek spleta.

loader335 ::

Silck je izjavil:

loader335 je izjavil:


+ Tega naj povem da mi ni jasno kak sem lahko bil v nedovoljenem minus, čeprav si pustim več gor, kot pa imam odlive


To je zaradi obresti negativnega stanja. Imaš 3000EUR limita. In če imaš stanje na računu naprimer -2991 temu prištej (oziroma odštej) 15-20EUR mesečnih obresti negativnega stanja in si že v nedovoljenem limitu.


Točno tak ja, obresti mi na mesec znesejo okrog 25 eu.
Sami odlivi in prilivi pa mi datumsko ne štimajo.
primer:
Pred 31.12 so bile porovnani vsi stoški, vodenje račujna,ipd...
- 31.12.2012 20Eu -- limit...obresti stanje -2.784
- 31.12.2012 210Eu -- trajnik...potr.k. stanje -2.995
- 03.01.2012 20Eu -- Dvig...Bankomat stanje -3.015 - To sploh nebi smelo it.

joze-67 ::

Obresti pripišejo na zadnji dan obdobja. Kdaj jih izračunajo, je druga pesem. Datum valute ni nujno datum vnosa trans akcije, zato on-line vpogled ni nujno pravilen (prikazuje samo prispele trans akcije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze-67 ()

Invictus ::

Obstaja dovoljeni in nedovoljeni limit. Oba se obrestujeta, pri čemer ima nedovoljeni limit večjo obrestno mero.

Poanta vsega je, da kadarkoli si v negativnem stanju, ti banka zaračunava obresti za negativno stanje. Ker gre to za kreditiranje tvojega zapravljanja. Isto kot kredit. Samo za banko je bolj preprosto. In zate tudi. Ker ne rabiš imeti pogodbe za kredit in zavarovanja. zato so pa tudi obresti večje. Ker ni zavarovanj.

Ti limiti so samo sredstva kako banka svoje uporabnike vsak mesec obere še za nekaj EUR. 10-20 EUR krat toliko uporabnikov, pa se nabere.

Edina možnost da jih preneseš okoli, je da si ves čas v pozitivi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejS ::

Rešitev je da postaneš tajkun in ti bodo tako odobrili 100000€ minusa :D
Lahko pa tudi menjaš banko.

St235 ::

loader335 je izjavil:

Silck je izjavil:

loader335 je izjavil:


+ Tega naj povem da mi ni jasno kak sem lahko bil v nedovoljenem minus, čeprav si pustim več gor, kot pa imam odlive


To je zaradi obresti negativnega stanja. Imaš 3000EUR limita. In če imaš stanje na računu naprimer -2991 temu prištej (oziroma odštej) 15-20EUR mesečnih obresti negativnega stanja in si že v nedovoljenem limitu.


Točno tak ja, obresti mi na mesec znesejo okrog 25 eu.
Sami odlivi in prilivi pa mi datumsko ne štimajo.
primer:
Pred 31.12 so bile porovnani vsi stoški, vodenje račujna,ipd...
- 31.12.2012 20Eu -- limit...obresti stanje -2.784
- 31.12.2012 210Eu -- trajnik...potr.k. stanje -2.995
- 03.01.2012 20Eu -- Dvig...Bankomat stanje -3.015 - To sploh nebi smelo it.


In sedaj veš v čem je problem. 3.1.2012 (predvidevam da si mislil 2013) si šel preko odobrenega limita. Pri banki se prižge rdeča luč in rezultat je, da ti ne omogočijo več tako visokega limita.Glede teh prekoračitev pa se je po vsej verjetnosti zgodilo, da sistem zaradi novoletnih praznikov ni ažuriral podatkov in je bankomat dovolil dvig v nedovoljeno stanje. 3.1. ko so banke delale in se je stanje dejansko vknjižilo pa si bil v nedovoljenem limitu.

dogo ::

@loader335 Zadnje čase se dogaja skoraj pri vseh bankah, da ljudem sistematično znižujejo večje limite, poznam več primerov, ko so jim na podlagi iste plače in že nekaj let nespremenjenega limita poslali dopis, da jim ponovno ne morejo odobriti tako visokega limita in da morajo negativno stanje zmanjšati na raven novega negativnega limita oz. jim je banka ponudila kratkoročni kredit z namenom poplačila tega dela negativnega stanja.

loader335 ::

Joze-67...... Datum valute, kot tudi datum vnosa mi prikaže,kot tudi vse ostale vnose (Obresti na limit, trajnik,vodenje računa), vendar pa maš prav kaj se tiče točnosti datumov.
Invictus...... Če bi lahko bil v pozitivnem stanju bi bil.
AndrejS...... Na srečo nimam te žilice :)
Lakotnik29... DA 2013 ja pardon. Vem da sem šel preko odobrenega limita vendar sem imel 31.12.2012 -2995.00 že vknjiženo, samo da sem lahko dvignil denar 3.1.2012, se očitno nekaj
..............ni vknjižilo in so mi po mojem mnenju "kar neki" not vrinli po 31.12.2012. Vse odtegljaje strani banke pa mi pred pretekom meseca rešijo . Tak da ne vem. Če banke nimajo
..............popolnega sistema in so podatki neresnični oz. pomanjklivi, kak še lahko potem to sploh dela.
..............Te najboljše da nam dajo eno vrečo, pa ko dobimo plačo prideš na banko pograbiš v vrečo pa kolko neseš -- neseš, ostalo pa so tak kao obresti pa tako BREZVEZE

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loader335 ()

Magic1 ::

Počasi se bo potreba ozirati za bolj fleksibilnimi bankami, ki niso toliko v minusu, da ne morejo posodit denarja niti 100% dobri stranki.
Magic

St235 ::

loader335 je izjavil:

Joze-67...... Datum valute, kot tudi datum vnosa mi prikaže,kot tudi vse ostale vnose (Obresti na limit, trajnik,vodenje računa), vendar pa maš prav kaj se tiče točnosti datumov.
Invictus...... Če bi lahko bil v pozitivnem stanju bi bil.
AndrejS...... Na srečo nimam te žilice :)
Lakotnik29... DA 2013 ja pardon. Vem da sem šel preko odobrenega limita vendar sem imel 31.12.2012 -2995.00 že vknjiženo, samo da sem lahko dvignil denar 3.1.2012, se očitno nekaj
..............ni vknjižilo in so mi po mojem mnenju "kar neki" not vrinli po 31.12.2012. Vse odtegljaje strani banke pa mi pred pretekom meseca rešijo . Tak da ne vem. Če banke nimajo
..............popolnega sistema in so podatki neresnični oz. pomanjklivi, kak še lahko potem to sploh dela.
..............Te najboljše da nam dajo eno vrečo, pa ko dobimo plačo prideš na banko pograbiš v vrečo pa kolko neseš -- neseš, ostalo pa so tak kao obresti pa tako BREZVEZE


Kako so ti krneki vrinili?

31.12. si imel -2995,00, potem pa si dvignil/plačal dodatnih 20€. Edini problem je dejanska valutacija, ker lahko pride do razlike med dejanskim in razpoložljivim stanjem. Je pa smešno, da ljudje pričakujete od banke da bo namesto vas razmišljala koliko denarja imate. Me spomni na našega fota v 70 ko je prvič dobil čeke. Je pač pisal dokler jih ni fizično zmanjkalo, pol je šel pa za nove prosit.

Magic1 je izjavil:

Počasi se bo potreba ozirati za bolj fleksibilnimi bankami, ki niso toliko v minusu, da ne morejo posodit denarja niti 100% dobri stranki.


nekdo, ki je kostnatno 3k€ v minusu ni niti blizu dobre stranke ampak predstavlja za banko tveganje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

loader335 ::

Glej jaz nimam pojma o bančništvu in me niti ne zanima.
Sem pa pojasnil _ odtegljaje, ki so bili npr. 1.1 mi prikazujejo dosti dni pozneje in kot si omenil " da ljudje pričakujete od banke da bo namesto vas razmišljala koliko denarja imate", Jaz ne pričakujem nič od banke,še tisto kar bi moglo bit porihtano NI. Če bi bila možnost brez posredovanja banke denar dobit, bi mogo bit lopov,tajkun, delat na črno ,all pa klošar.
Tak da ni izbira BANKA izbira je le KATERA BANKA?
Bančništvo bi moglo biti bolj preprosto, flexibilno in človeško!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loader335 ()

Mipe ::

Še en bolnik, ki lebdi na limitu namesto ničli, nato pa se čudi, ko ga prekorači...

bluefish ::

loader335 je izjavil:

Bančništvo bi moglo biti bolj preprosto, flexibilno in človeško!
Saj je, dokler si v plusu.

T-h-o-r ::

limit je najslabša oblika pufa :D

banki zdajaš toliko obresti, da je smešno
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Invictus ::

loader335 je izjavil:


Bančništvo bi moglo biti bolj preprosto, flexibilno in človeško!

Saj je. Če razumeš da lahko samo toliko porabiš kot zaslužiš. Ne pa da si 3k v minusu ...

Glede na to da so povprečne obresti na dovoljen limit približno od 10-12%, ti banki daš letno nekako 300-350 EUR. Zdaj si pa izračunaj kako je to, če imaš 1000-2000 takih strank. Za banko je to denar, ki se kar sam ustvari.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

Ob enem pa so takšni računi za banko seveda večji riziko, če gre kaj narobe. Pri 300EUR letnih obresti mora imet komitent tako stanje 10 let, da pokrije situacijo v kateri ne more vrnit denarja.

Zato so banke pri tako velikih limitih še posebej občutljive, če pride do prekoračitev. Ker za njih je idelano, da te molzejo par let, potem ti pa počasi sklestijo limit in si omejijo riziko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

loader335 ::

Glede na to, da veste dosti o bančništvu, hvala za pojasnilo.
Odgovor na moje vprašanje, se da to nekak rešit ali ne.
Ok se neda, sem slišal še par zgodb, tak da mi je jasno.
Kaj se pa tič minus, ga pač nekateri žal moramo imet, saj nekaterim pač ni bilo polsano z rožicami.

St235 ::

eno je če imaš limit za premostit težave, drugo je če si konstantno na -3k. Kdorkoli je konstantno na -3k IMO živi preko svojih zmožnosti, ker drugače bi ali bankrotiral ali bil na plusu. Ampak to je popolnoma tvoja stvar.

Rešit zadevo se da zgolj in le v pogovoru z banko. Na forumu ti kaj dosti ne moremo pomagat, ker limit je stvar poslovanja banke.
Glede na trenutno stanje dvomim, da ti bodo šli na roko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

loader335 ::

St235 je izjavil:

eno je če imaš limit za premostit težave, drugo je če si konstantno na -3k. Kdorkoli je konstantno na -3k IMO živi preko svojih zmožnosti, ker drugače bi ali bankrotiral ali bil na plusu. Ampak to je popolnoma tvoja stvar.

Rešit zadevo se da zgolj in le v pogovoru z banko. Na forumu ti kaj dosti ne moremo pomagat, ker limit je stvar poslovanja banke.
Glede na trenutno stanje dvomim, da ti bodo šli na roko.


Vem ja, sicer po dogovoru si moram limit zmanjšat za 400 eu v 6 mesecih, sicer nimam slabe službe, ampak plače so zanemarljive ( že pet let skoraj iste) in enim očitno ni jasno
da, če človeku ostane od plače 100eu, potem pa še mora polovico od tega dati banki, da je potem tu vprašanje ali bo jedo ali pa bo banki plačal. ( Eno ali drugo)
Žal nekateri prelepo živijo, kar jim ne zavidam, če so si na pošten način zaslužili, ampak meja se oža za vse, ne samo za tiste ki so že zdaj na dnu.
----Če ima kdo minus na računu, še ne pomeni da ne zna ravnati z denarjem, mogoče pa ga potrebuje .----- (Mipe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loader335 ()

Hayabusa ::

Invictus ::

Preprosto se moraš nekako znebiti teh 3k minusa in potem limit ukinit.

Življenje bo zate cenejše za en poceni dopust.

Poznam kar nekaj ljudi, ki so ukinili limit na karticah.

To bluzenje o lepem življenju drugih ti ne bo nič pomagalo. Preprosto si zapravil 3k več kot si zaslužil. Zdaj moraš to poplačat. V tvoje dobro upam da čim prej. Ljudje jemljejo kredite da poplačajo limite in jih potem ukinejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

loader335 je izjavil:

St235 je izjavil:

eno je če imaš limit za premostit težave, drugo je če si konstantno na -3k. Kdorkoli je konstantno na -3k IMO živi preko svojih zmožnosti, ker drugače bi ali bankrotiral ali bil na plusu. Ampak to je popolnoma tvoja stvar.

Rešit zadevo se da zgolj in le v pogovoru z banko. Na forumu ti kaj dosti ne moremo pomagat, ker limit je stvar poslovanja banke.
Glede na trenutno stanje dvomim, da ti bodo šli na roko.


Vem ja, sicer po dogovoru si moram limit zmanjšat za 400 eu v 6 mesecih, sicer nimam slabe službe, ampak plače so zanemarljive ( že pet let skoraj iste) in enim očitno ni jasno
da, če človeku ostane od plače 100eu, potem pa še mora polovico od tega dati banki, da je potem tu vprašanje ali bo jedo ali pa bo banki plačal. ( Eno ali drugo)
Žal nekateri prelepo živijo, kar jim ne zavidam, če so si na pošten način zaslužili, ampak meja se oža za vse, ne samo za tiste ki so že zdaj na dnu.
----Če ima kdo minus na računu, še ne pomeni da ne zna ravnati z denarjem, mogoče pa ga potrebuje .----- (Mipe)


oprosti če moraliziram, smo če lahko živiš s konstantnih -3k, potem bi lahko tudi z nulo na računu. Če bi imel konstanten manjko potem bi že bankraotiral. Kar pomeni, da čez mesec lahko prideš s pozitivno nulo. Od tukaj pa je samo stvar volje in odločitve, da se to odrazi tudi na bančnem računu. Je pa res da je večini ljudi lažje zapravit več kot zaslužijo in se z odplačevanjem sekirat kasneje.

Popravek:
Če ima kdo včasih minus na računu, še ne pomeni da ne zna ravnati z denarjem, mogoče pa ga potrebuje

joze-67 ::

Lakotnik29 v sosednji temi (pravilno) razlaga, kako bi morali biti strpnejši in kako je slovenski sindrom, da vsak izkoristi svoj trenutek, ko lahko nekomu pokaže, da ima (vsaj tokrat) prav. Tukaj pa spet vsi v en glas po siromaku.

Za OP: stanje na svojem računu si dolžan (po pogodbi o vodenju računa) voditi sam. Obstaja 100 in en razlog, zakaj on-line stanje ni ustrezno. zpodatki lahko do banke pridejo kasneje. Lahko pride do stornacije. Obresti računajo, ko jih-malo kasneje prav za to, da poberejo še zaostale transakcije.

Ti najbolje veš, kdaj in koliko si zapravil. Zato bi tvoja evidenca, če bi jo imel, bila najbolj točna. Sam, npr, uporabljam spletno banko (za plačevanje in) kontrolo - če sem kaj pozabil.

Če ves čas živiš k 3k v minusu, bi lahko ves čas bil na 0. Tako je moj nasvet, da razmisli, kako prihraniti teh 3k. Čeprav bo s 100€ viška na mesec kar težko - ampak gre za enkraten napor. In enkrat boš moral ta denar vrniti. Potem ukini limit v celoti-se opravičujem, a očitno imaš težave z samokontrolo. Kar sploh ni redko.

Ena možnost bi bila najem kredita, s katerim bi poplačal minus. Ker tam ti naredijo načrt plačil in je vse pod kontrolo.

T-h-o-r ::

loader335 je izjavil:

Glede na to, da veste dosti o bančništvu, hvala za pojasnilo.
Odgovor na moje vprašanje, se da to nekak rešit ali ne.
Ok se neda, sem slišal še par zgodb, tak da mi je jasno.
Kaj se pa tič minus, ga pač nekateri žal moramo imet, saj nekaterim pač ni bilo polsano z rožicami.

če nujno rabiš 3000k se v vsakem primeru veliko bolj splača vzeti 3k kredita, kot pa iti po tak limit; res pa je, da nimam pojma, kaj vse moraš izpolnjevati, da ti odobrijo eno ali drugo

in kot so povedali: če si šel v minus, potem pa več mesecev uspešno odplačeval obveznosti, si imel toliko denarja, da ti sploh ne bi bilo treba iti v minus, ker imaš kar malo več kot pozitivno nulo, da si vse to zvozil

in seveda včasih prideš v sranje in je neizogibno se zapufat, samo limit je najslabša stvar (najbolj zajebana za znebit se) :(
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Invictus ::

Da se malo razpletemo ...

Imaš redni in izredni limit. Rednega si določiš na kartici in toliko si pač lahko vedno v minusu. Za to seveda plačuješ banki obresti.

Obstaja tudi izredni limit. Namesto da greš po kredit, na banki zaprosiš za izredni limit na kartici. Ponavadi je odobritev za to dobiti lažje kot za kredit. Tukaj greš enkrat v minus zaradi kakega nakupa, vendar le ta limit poravnaš naslednji mesec.

Dejstvo pa je da banka ne bo skrbela za tvoje finance. Zato ker služi na tvojih minusih. Ji ni v interesu. Kot so ti že povedali, glede na to da si konstantno na približno enakem minusu, bi lahko živel konstantno na pozitivni nuli. In prišparal 300 EUR/leto za obresti.

Če imaš redno službe, ne bi smel biti problem dobiti 3k kredita na 2 leti da poplačaš limit. Če ti tvoja banka tega kredita ne bo odobrila, greš še vedno lahko na drugo banko kjer ti bodo ta kredit dali. Poplačaš minus, zapreš račun in basta, živiš na novo brez limita.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Za manjše zneske in kratke roke, kredit ni vedno boljša možnost od limita.
Kredit sicer ima nižje obresti, ampak te pa udarijo s stroški odobritve kredita, ki so pri manjših zneskih relativno visoki.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

St235 ::

Kredit ima eno zelo veliko pshihološko prednost: - trgajo ti vsak mesec. Na limutu pa pač čepiš v tistem minusu in plačuješ obresti.

IMO je za ljudi, ki imajo težave (tako finančne, kakor z upralvjanjem financ) kredit boljša izbira. Je pa izredni limit, za tiste ki ga znajo upralvjat hitrejša in enostavnejša rešitev kot kredit.

Tretja možnost, ki jo sam največkrat uporabljam pa je kreditna kartica. Zamik plačila brez dodatnih stroškov.

joze-67 ::

@fosil: načeloma imaš prav in tudi sicer kredit na splošno ni sam po sebi nikoli ugoden (razen za banko). Pomembne so eksternalije (kako lepa beseda) tega produkta (še ena).

Ampak za uporabo limita potrebuješ dovolj samodisipline, da iz njega zlezeš ASAP. Pri kreditu običajno točno veš, za kaj ga potrebuješ, in razmisliš, kako boš vrnil. Limit ... je pa kar tu, čaka in vabi. Zelo nekrščansko ("ne vodi nas v skušnjavo").

Dva najpogostejša nasveta (v ZDA, npr) ljudem v finančni stiski sta prav ukinitev limita in ukinitev kartic. Oba finančna instrumenta sta sijajna, ampak tudi nevarna. Primer OP: za 3K limita - iz napisanega verjamem, da se ga je kar nalezel - ima pred seboj dve leti in pol relativno normalnega življenja brez pretiranega odrekanja, ampak tudi brez veselja, da to poplača (ne števši obresti); ali npr eno težko leto z odrekanjem. Je bilo vredno? Morda, OP to sam najbolje ve. Ampak pogosto gre za mala zadovoljstva, ki smo jih pozabili že dolgo tega, ko računi zanje še vedno prihajajo.

T-h-o-r ::

St235 je izjavil:

Kredit ima eno zelo veliko pshihološko prednost: - trgajo ti vsak mesec. Na limutu pa pač čepiš v tistem minusu in plačuješ obresti.

IMO je za ljudi, ki imajo težave (tako finančne, kakor z upralvjanjem financ) kredit boljša izbira. Je pa izredni limit, za tiste ki ga znajo upralvjat hitrejša in enostavnejša rešitev kot kredit.

Tretja možnost, ki jo sam največkrat uporabljam pa je kreditna kartica. Zamik plačila brez dodatnih stroškov.

imo se izredni limit splača le takrat, ko opraviš enkratni nakup in veš, da boš že takoj naslednji mesec pokril

ko se ti pa začne limit vlečt, se pa hitro potopiš; poznam oseob, ki si je vzela (brez res pravega razloga; oz. ni bilo potrebno, še manj pa nujno), pol je pa v 2h letih iz tistega 3k limita zraslo 5-6 jurjev pufa

in potem so na vrsti zamudne obresti, navadne obresti; celo večnost traja, preden sploh do glavnega zneska prideš :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Invictus ::

Problem izrednega limita je v časovni omejenosti. Če ti ne uspe pokriti minusa v dogovorjenem roku, potem si na kartici v nedovoljenem limitu. Ki pa s sabo prinese še večje obresti kot dovoljen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

loader335 ::

Hayabusa je izjavil:

Katera banka ?

http://financni-nasvet.nlb.si/vprasanja...
Imam študentski račun in limit 200 EUR. Pred tremi meseci sem dvignila od teh 200 EUR limita 100 EUR in me zanima, koliko znašajo obresti?
Obresti dovoljenega negativnega stanja (limita) na osebnem računu po trenutno veljavnem sklepu o obrestnih merah so 8,75% letno.

Nebom izdal ime banke, ker ne vem kdo vse se sprehaja po teh forumih. NI pa A banka, NKB, NLB, Probanka, Raiffaisen, unicredit, hypo.

joze-67 je izjavil:

Lakotnik29 v sosednji temi (pravilno) razlaga, kako bi morali biti strpnejši in kako je slovenski sindrom, da vsak izkoristi svoj trenutek, ko lahko nekomu pokaže, da ima (vsaj tokrat) prav. Tukaj pa spet vsi v en glas po siromaku.

Za OP: stanje na svojem računu si dolžan (po pogodbi o vodenju računa) voditi sam. Obstaja 100 in en razlog, zakaj on-line stanje ni ustrezno. zpodatki lahko do banke pridejo kasneje. Lahko pride do stornacije. Obresti računajo, ko jih-malo kasneje prav za to, da poberejo še zaostale transakcije.

Ti najbolje veš, kdaj in koliko si zapravil. Zato bi tvoja evidenca, če bi jo imel, bila najbolj točna. Sam, npr, uporabljam spletno banko (za plačevanje in) kontrolo - če sem kaj pozabil.

Če ves čas živiš k 3k v minusu, bi lahko ves čas bil na 0. Tako je moj nasvet, da razmisli, kako prihraniti teh 3k. Čeprav bo s 100€ viška na mesec kar težko - ampak gre za enkraten napor. In enkrat boš moral ta denar vrniti. Potem ukini limit v celoti-se opravičujem, a očitno imaš težave z samokontrolo. Kar sploh ni redko.

Ena možnost bi bila najem kredita, s katerim bi poplačal minus. Ker tam ti naredijo načrt plačil in je vse pod kontrolo.

Se strinjam. Samo je bil minus potreben za poplačilo dolgov. Sam ga prej nikoli nisem imel, razen kakih -100eu, kar pa ni bil takšen problem. Zdaj pa žal pri takih plačah težko na 0 prideš.

Zgodovina sprememb…

loader335 ::

T-h-o-r je izjavil:

loader335 je izjavil:

Glede na to, da veste dosti o bančništvu, hvala za pojasnilo.
Odgovor na moje vprašanje, se da to nekak rešit ali ne.
Ok se neda, sem slišal še par zgodb, tak da mi je jasno.
Kaj se pa tič minus, ga pač nekateri žal moramo imet, saj nekaterim pač ni bilo polsano z rožicami.

če nujno rabiš 3000k se v vsakem primeru veliko bolj splača vzeti 3k kredita, kot pa iti po tak limit; res pa je, da nimam pojma, kaj vse moraš izpolnjevati, da ti odobrijo eno ali drugo

in kot so povedali: če si šel v minus, potem pa več mesecev uspešno odplačeval obveznosti, si imel toliko denarja, da ti sploh ne bi bilo treba iti v minus, ker imaš kar malo več kot pozitivno nulo, da si vse to zvozil

in seveda včasih prideš v sranje in je neizogibno se zapufat, samo limit je najslabša stvar (najbolj zajebana za znebit se) :(


in kot so povedali: če si šel v minus, potem pa več mesecev uspešno odplačeval obveznosti, si imel toliko denarja, da ti sploh ne bi bilo treba iti v minus, ker imaš kar malo več kot pozitivno nulo, da si vse to zvozil -- ta denar je šal, kredit pa žal že imam, dodatnega pa si nisem želel, saj lahko minus,če si vsaki mesec gor pustiš pokriješ sam in sam določiš kolko si boš puščal. ŽAL JE TU PROBLEM PLAČA.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Imaš samo dve varianti:

- povečati plačo oz. prilive naračun
- zmanjšati življenjske stroške.

Logika je preprosta, izvedba zna biti zoprna. Veliko sreče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

loader335 ::

Logično ja.
Povečat plačo je NUJA
Življenski stroški pa so minimalni, tak da jih ne gre zmanjaš:)

krneki0001 ::

Osebno sem že kar nekaj let nazaj ukinil limit na svoji kartici. Precej preprosta zadeva. Še posebej sedaj, ko je že kakih 10 let mimo in sem se orenk navadil na to. Imaš kolikor imaš, v minus ne moreš, ne moreš odpret trajnikov in podobnega sra*ja. Ko se enkrat navadiš, znese vsak mesec, da nekaj še ostane v plusu. Sploh ni slabo.


Limit in kredit sta oboje ena bedna zadeva. Pri obeh si zadovoljen, dokler jih ne zapraviš, potem si pa u k****. Ko je treba pa to povrnit, je pa limit najslabša zadeva, veliko slabši kot kredit. Pri kreditu točno veš koliko boš moral plačat obrok, pri limitu ne. Obresti so za limit višje in podobno.
za 1000 evrov kredita na 12 mesecev boš preplačal za znesek 76 evrov
za 1000 evrov limita boš v 12 mesecih preplačal za znesek 127 evrov
Torej v enem letu plačaš še dodatnih 51 evrov več na limitu, kot na kreditu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Silck ::

loader335 je izjavil:


Nebom izdal ime banke, ker ne vem kdo vse se sprehaja po teh forumih. NI pa A banka, NKB, NLB, Probanka, Raiffaisen, unicredit, hypo.



Potem je verjetno Gorenjska banka saj si naštel več ali manj vse banke, ki jih poznam.
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

Blinder ::

krneki0001 je izjavil:

Osebno sem že kar nekaj let nazaj ukinil limit na svoji kartici. Precej preprosta zadeva. Še posebej sedaj, ko je že kakih 10 let mimo in sem se orenk navadil na to.


Ja no z 2000+€ plače bi bilo težko se ne privadit.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mipe ::

Ne rabiš 200m2 stanovanja, zamenjaj za kaj manjšega in cenejšega. Kar naenkrat si bogat!

krneki0001 ::

Silck je izjavil:

loader335 je izjavil:


Nebom izdal ime banke, ker ne vem kdo vse se sprehaja po teh forumih. NI pa A banka, NKB, NLB, Probanka, Raiffaisen, unicredit, hypo.



Potem je verjetno Gorenjska banka saj si naštel več ali manj vse banke, ki jih poznam.


Zelo malo jih poznaš. V Sloveniji je namreč 28 bank in hranilnic.

Blinder je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Osebno sem že kar nekaj let nazaj ukinil limit na svoji kartici. Precej preprosta zadeva. Še posebej sedaj, ko je že kakih 10 let mimo in sem se orenk navadil na to.


Ja no z 2000+€ plače bi bilo težko se ne privadit.



Ko sem začel s tem sem imel mnogo manj plače in samo eno službo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Hec je samo v tem da prej si skozi na 0 potem pa kupiš oz porabiš za nekaj ta limit in nadaljuješ potem z -(ponavadi je še tako da te zraven nepripravljenega dobi kak pralni stroj ki se odloči umret).Če nebi imel možnosti limita te stvari enostavno nebi kupil ali pa našel kakšno drugo varianto za nakup te zadeve(obroki,manjse posojilo)..

Magic1 ::

krneki0001 je izjavil:

Osebno sem že kar nekaj let nazaj ukinil limit na svoji kartici. Precej preprosta zadeva. Še posebej sedaj, ko je že kakih 10 let mimo in sem se orenk navadil na to. Imaš kolikor imaš, v minus ne moreš, ne moreš odpret trajnikov in podobnega sra*ja. Ko se enkrat navadiš, znese vsak mesec, da nekaj še ostane v plusu. Sploh ni slabo.


Limit in kredit sta oboje ena bedna zadeva. Pri obeh si zadovoljen, dokler jih ne zapraviš, potem si pa u k****. Ko je treba pa to povrnit, je pa limit najslabša zadeva, veliko slabši kot kredit. Pri kreditu točno veš koliko boš moral plačat obrok, pri limitu ne. Obresti so za limit višje in podobno.
za 1000 evrov kredita na 12 mesecev boš preplačal za znesek 76 evrov
za 1000 evrov limita boš v 12 mesecih preplačal za znesek 127 evrov
Torej v enem letu plačaš še dodatnih 51 evrov več na limitu, kot na kreditu.


Za bedarije je kredit/limit brezvezen. Za določene stvari pa se ne splača šparat(okna, izolacija, karkoli ti v osnovi zmanjša stroške).
Magic

krneki0001 ::

Magic1 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Osebno sem že kar nekaj let nazaj ukinil limit na svoji kartici. Precej preprosta zadeva. Še posebej sedaj, ko je že kakih 10 let mimo in sem se orenk navadil na to. Imaš kolikor imaš, v minus ne moreš, ne moreš odpret trajnikov in podobnega sra*ja. Ko se enkrat navadiš, znese vsak mesec, da nekaj še ostane v plusu. Sploh ni slabo.


Limit in kredit sta oboje ena bedna zadeva. Pri obeh si zadovoljen, dokler jih ne zapraviš, potem si pa u k****. Ko je treba pa to povrnit, je pa limit najslabša zadeva, veliko slabši kot kredit. Pri kreditu točno veš koliko boš moral plačat obrok, pri limitu ne. Obresti so za limit višje in podobno.
za 1000 evrov kredita na 12 mesecev boš preplačal za znesek 76 evrov
za 1000 evrov limita boš v 12 mesecih preplačal za znesek 127 evrov
Torej v enem letu plačaš še dodatnih 51 evrov več na limitu, kot na kreditu.


Za bedarije je kredit/limit brezvezen. Za določene stvari pa se ne splača šparat(okna, izolacija, karkoli ti v osnovi zmanjša stroške).


Tudi za to ne rabiš limita, ampak moraš našparat denar. Imaš boljše izhodišče in večje popuste.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Okapi ::

Imaš boljše izhodišče in večje popuste.
To pa ni čisto res. Denar je načeloma bolje vlagat kot šparat. In potem se lahko zgodi, da nimaš likvidnih sredstev, ko se pojavi ugodna priložnost za nakup. V takem primeru je potem bolje (ceneje) vzeti kredit/izkoristiti limit.

In potem so še stvari, s katerimi služiš denar in jih je bolje kupiti na kredit in uporabljati (ter z njimi služiti denar), kot čakati, da našparaš.

O.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški rednega limita

Oddelek: Loža
182292 (1878) St235
»

Limit na banki

Oddelek: Loža
124336 (3569) feryz
»

Podaljšanje limita

Oddelek: Loža
347769 (6625) Spajky
»

NLB najboljša banka (not) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6210681 (8722) nekikr
»

kaj se najbolj splaca? hitri kredit, iti v limit ali ?

Oddelek: Loža
154559 (3849) MIHAc27

Več podobnih tem