» »

Pravna pomoč - nasvet

Pravna pomoč - nasvet

mikhaair ::

Brezdomni Bolgar, očitno mu v glavi nekaj ne štima mi je povzročal, povzroča, škodo na avtomobilu. Lomljenje brisalcev, ogledal.
Prijavil sem ga na policijo, ki je dala kazensko ovadbo na tožilstvo.
Sedak pa sem dobil dopis Okrožnega državnega tožilstva da se kazenski pregon zavrže, zaradi nesorazmernosti med majhnim pomenom kaznivega dejanja, ter posledicami, ki bi jih pregon povzročil (161. člen ZKP).
Pravni pouk pa pravi, da če se ne strinjam, imam pravico sam začeti s kazenskim pregonom zoper osumljenca, tako da pri Okrajnem sodišču predlagam opravo posameznih preiskovalnih dejanj ali vložim obtožni predlog.

Ok, rad bi nadaljeval, kako vložim obtožni predlog? Kako to zgleda? Če se da kateremu pravniku kaj več povedat, bi bil hvaležen.

shadeX ::

Brezdomni Bolgar,


Ok, rad bi nadaljeval, kako vložim obtožni predlog


Kaj pa bi rad mel od brezdomca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

solatko ::

Nehaj ga napizdevat, ko te žica za drobiž pa ti bo morda pustil avto pri miru. Saj verjetno ni čisto sam kriv, da je v tej situaciji. Meni klošarji nikoli niso poškodovali vozila pa sem v LJ večkrat parkiral blizu njihovih zbirališč.
Včasih sem jim kakšen liter vina iz domače zaloge prinesu.

Boš moral včasih pomislit tudi na to, da so tudi klošarji, ljudje.
Delo krepa človeka

MadMicka ::

Nima smisla v takšnem primeru voditi pravnega postopka zoper brezdomca, škoda časa in denarja. Ali avto preparkiraj ali pa se pobotaj z njim, mu daš za pijačo in se ga v obeh primerih čim bolj izogibaš.

St235 ::

Čisto poenostavljeno, to zgleda tako, da namesto tožilca, ti (oziroma kdorkoli, ki ga pooblastiš) spiše obtožili predlog in jo vloži na sodišče. Notri boš pač moral prepričat sodišče v to, da ne gre za nesorazmernost po 161. členu ZKP in da mora sodišče zavedvo obrvnavat. Sodišču tudi predlagaš katera preiskovalna dejanja je potrebno opraviti za ugotavljanje dejstev in krivde. Sodišče bo potem najprej odločilo ali bo zadevo obravnavalo in če da po po izvedbi preiskovalnih dejanj odločilo o krivdi in morebitnih sankcijah, tebe pa za nastalo škodo po vsej verjetnosti napotilo na pravdo.

O smiselnosti in stroških tega zoper brezdomca, pa so ostali že dovolj povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mirzad ::

Kaj pričakuješ od uspešnega pregona.. kazni itak ne bo plačal, vzet mu nimaš kaj, če bi šel v zapor ne bo dolgo not in ko pride ven ti bo iz principa zakuril avto.

mikhaair ::

Možakar se potika naokoli že par let. Škodo povzroča ne samo meni. Jaz pač sem edini prijavil in peljal postopek naprej.
Ne žica denarja, nič mu nisem naredil. Avto parkiran na mojem.
Od pregona pričakujem, da bi bila ena od posledic izgon iz države?

St235 ::

Ni se dovolj dolgo jajo na oblasti da bi ljudi izgnali zaradi zlomljenega brisalca. Ampak nekje je treba zacet.

mikhaair ::

Ok, zastopim. Formalno več kot to pač ne morem narediti. Zaradi tega sprsujem, ker bi rad naredil vse kar se da. Ker če se ponovi, pol pa vsi pametni ja zakaj pa nisi to pa ono.

korenje3 ::

to je sranje, ko imaš malo in nimaš ograjene parcele.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

solatko ::

mikhaair - Sploh ti ne verjamem, da ti kar koli uničuje, moti te predvsem to, da je tam. Klošerji ne uničujejo dobrin, saj so na udaru policije že, če so malo glasnejši, tako, da bi bil čas, da nehaš prbijat.
Namesto "marš od tukaj", ga zjutraj lepo pozdravi in povprašaj po počutju, pa ne boš imel problemov.
Delo krepa človeka

FireSnake ::

solatko je izjavil:

mikhaair - Sploh ti ne verjamem, da ti kar koli uničuje, moti te predvsem to, da je tam. Klošerji ne uničujejo dobrin, saj so na udaru policije že, če so malo glasnejši, tako, da bi bil čas, da nehaš prbijat.


Kaj ti verjameš in kaj ne je popolnoma nepomembno.

Trdiš torej tudi, da se avtor teme laže?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mikhaair ::

solatko je izjavil:

mikhaair - Sploh ti ne verjamem, da ti kar koli uničuje, moti te predvsem to, da je tam. Klošerji ne uničujejo dobrin, saj so na udaru policije že, če so malo glasnejši, tako, da bi bil čas, da nehaš prbijat.
Namesto "marš od tukaj", ga zjutraj lepo pozdravi in povprašaj po počutju, pa ne boš imel problemov.


S klošarji nimam nobenih težav. Dam 2 evra za Kralja ulice, tud za litrco sm dal. Ta pa ni klošar, bolj klatež. Po ulici lomi brisalce cca. 3 leta. Moj, službeni, partnerkin, sosedov. Razbil šipo neregistriranem avtu na parkirišču. Po naši ulici gre v zapuščeno hišo, kjer očitno prenučuje.
Do ljudi se obnaša grozeče, osorno. Npr. v knjižnici, čakalni vrsti v marketu, klopci v parku. Rinta v ljudi, trca. krči nazaj. Več ali manj si upa v starejše.
Policija ne ukrepa, ker ne more nič. Zgleda se ne da nič narediti s pomočjo države. Ostaneš prepuščen sam sebi.
Kaj pa ti verjameš me dejansko ne briga. Nakladaš, da se sam sebi zdiš pameten. Solataš naokoli.

solatko ::

Temu se reče vandalizem in se prijavi na policijo. Pred leti je en tak prizadet, preluknjal cca 40 koles od centra do Most, so ga dobili in dali v ustanovo, kjer tega ne more več početi.

mikhaair - Potem prijavi policijo, ker ne ukrepa, vandalizem in nasilništvo se obravnava po službeni dolžnosti, ne pa, če se policaju zdi ali ne. Tako, da sem prepričan o tvojem trolanju.
Povsod, kjer so bili nasilni klošarji ali klateži, je policija ukrepala, seveda mora bit prijava, saj sami od sebe ne vedo, kaj se kje dogaja.

Napiši na kateri ulici se to dogaja in ti bom jaz uredil obisk policistov, če se bojite dat ime in priimek.
Delo krepa človeka

mikhaair ::

Pa a znas brat? Prvi post se enkrat.

mat xxl ::

Potem ga pa poišči, pa mu vrni na enak način...... , kot on tebi dela....

Ales ::

Kaj predlagaš, da mu prvo zlomi brisalec potem pa še retrovizor na avtu?

:))

fafko ::

been there, žal drugače, kot, da se poskusiš pogovorit ne bo šlo...najbolje, da imaš s seboj pričo...v mojem primeru je postal nasilen, najbrž to sedaj obžaluje...poklicala sva policijo, zato je dobro, da imaš še nekoga s sabo, pa so ga odpeljali...ne vem kam, vendar od takrat naprej imam mir...

solatko ::

mikhaair - Policijo se pokliče vsakokrat, ko je narejena škoda z vandalizmom in policija mora ukrepat, če ne, jih prijaviš. Kaj ti ni jasno, za tri brisalce in eno steklo na neregistriranem avtomobilu, se sodišče še zganilo ne bo, policaji pa morajo ukrepat. Pa naj ga odpeljejo na psihiatrično kliniko, kot okolju nevarno osebo.

Obstajajo tudi drugačni načini, vendar niso čisto po zakonu in ti jih zato ne bom predlagal, se boš moral sam znajt.
Delo krepa človeka

mikhaair ::

Ti napišem še enkrat. Policija ja je vedno poklicana. Je ukrepala s predlogom pregona, ki ga je tožilec zavrnil.
Zadeva zaključena za njih.

solatko ::

mikhaair - Potem najdi še večjo budalo od njega in naj ga prepriča, da tega ne bo počel več, veš idioti se včasih kar lepo zmenjo med seboj.
Delo krepa človeka

Ales ::

Ni on idiot, vsaj ne v pomenu besede, kot jo uporabljamo zdaj. So pa to nekateri tu na forumu.

Ljudi s psihičnimi problemi se načeloma ne tepe. Če nisi sposoben dojeti zakaj se to ne počne iz kakih drugih razlogov, si morda sposoben dojeti vsaj to, da ne pomaga.

solatko ::

Ales - Dva idiota se prej zmenita kot en in pameten.
Problem nastane, ko je idiot osamljen in njegovih dejanj pametni ne zastopijo, organi, ki bi morali zaščitit privatno lastnino pa ne ukrepajo z odstranitvijo takega v ustanovo.
Seveda boš ti povedal, kako se v takem primeru, primerno ukrepa!

Klin se s klinom izbija, torej nad idiota pošlješ večjega idiota in imaš potem mir.
Delo krepa človeka

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

solatko je izjavil:

mikhaair - Sploh ti ne verjamem, da ti kar koli uničuje, moti te predvsem to, da je tam. Klošerji ne uničujejo dobrin, saj so na udaru policije že, če so malo glasnejši, tako, da bi bil čas, da nehaš prbijat.


Kaj ti verjameš in kaj ne je popolnoma nepomembno.

Trdiš torej tudi, da se avtor teme laže?


Čisto možno, da je kaj zamolčal, spremenil v svoj prid. Klošar pač ni podal svoje verzije.
Glede na njegova vprašanja, je celo zelo verjetno.

mikhaair ::

A se ti ne zdi, da bi klošar kaj Policiji rekel, če bi imel razlog, povod.
A je tvoja navada, da kar ljudi obtožuješ laganja.
Ker meni to ni všeč, da me.

Ales ::

solatko je izjavil:

Ales - Dva idiota se prej zmenita kot en in pameten.

Se čisto strinjam, vidno v tej temi.

Kaj pa en idiot in en šizofrenik, a ta dva se bosta super zmenila?

mahoni ::

Torej drzava mu nic ne more, ce bi ga pa model ubil? Bi tudi rekli, ahhh kaj pa mu moremo, saj je brezdomec?

mr_chai ::

Pojdi v Tacen in naredi tečaj za palicaja.

Daliborg ::

Odpiram temo da ne smetim z novo:
Namreč v petek 22.01. sem oddal naročilo v nemško trgovino za grafično kartico v znesku 582 eur + ddv. Na mail sem dobil "informativni izračun koliko moram plačati" . V ponedeljek 25.01. zgodaj zjutraj pošljem plačilo ampak je vmes trgovec spremenil ceno. Pošljem mail če mi lahko pošlje uraden predračun oz. račun glede na to da sem kartico že plačal. Odgovoril mi ni na mail zato sem jih poklical, potrdil je da je dobil plačilo, nekaj je mencal če sem že s kom govoril pri njih in sem rekel da prvič kličem. Odsovil me je s tem da mi bo odgovoril na mail ker je cena prenizka. Danes zjutraj jih ponovno kličem in mi ponovno reče da mi bo odgovoril na mail, nakar ravnokar prejmem predračun kjer je cena povišana na 671 eur + ddv. S tem da je še povišal potne stroške iz 50 eur na 190 eur.

Ali mu je to dovoljeno ?

V naprej hvala za odgovore.

Lep pozdrav.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Smrekar1 ::

shadeX je izjavil:


Kaj pa bi rad mel od brezdomca?


Mogoče kožo za presaditev? To je še dokaj OK.

Morda dobiš celo dovolj za copate.

mahoni ::

Daliborg je izjavil:

Odpiram temo da ne smetim z novo:
Namreč v petek 22.01. sem oddal naročilo v nemško trgovino za grafično kartico v znesku 582 eur + ddv. Na mail sem dobil "informativni izračun koliko moram plačati" . V ponedeljek 25.01. zgodaj zjutraj pošljem plačilo ampak je vmes trgovec spremenil ceno. Pošljem mail če mi lahko pošlje uraden predračun oz. račun glede na to da sem kartico že plačal. Odgovoril mi ni na mail zato sem jih poklical, potrdil je da je dobil plačilo, nekaj je mencal če sem že s kom govoril pri njih in sem rekel da prvič kličem. Odsovil me je s tem da mi bo odgovoril na mail ker je cena prenizka. Danes zjutraj jih ponovno kličem in mi ponovno reče da mi bo odgovoril na mail, nakar ravnokar prejmem predračun kjer je cena povišana na 671 eur + ddv. S tem da je še povišal potne stroške iz 50 eur na 190 eur.

Ali mu je to dovoljeno ?

V naprej hvala za odgovore.

Lep pozdrav.


Kaj ma to veze z Bolgarom? :8)

Daliborg ::

@mahoni tema ni aktivna od marca 2020. Glede na to da ima tema tak naslov kot ga jaz potrebujem sem si sposodil to temo. Nima veze z bolgarom sem čisto svoj primer kjer prosim če ima kdo kakšen nasvet glede takega odnosa prodajalca.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Ales ::

Daliborg je izjavil:

@mahoni tema ni aktivna od marca 2020. Glede na to da ima tema tak naslov kot ga jaz potrebujem sem si sposodil to temo. Nima veze z bolgarom sem čisto svoj primer kjer prosim če ima kdo kakšen nasvet glede takega odnosa prodajalca.

Luba duša!

ODPRI NOVO TEMO.

Wtf...

mat xxl ::

Daliborg je izjavil:

Odpiram temo da ne smetim z novo:
Namreč v petek 22.01. sem oddal naročilo v nemško trgovino za grafično kartico v znesku 582 eur + ddv. Na mail sem dobil "informativni izračun koliko moram plačati" . V ponedeljek 25.01. zgodaj zjutraj pošljem plačilo ampak je vmes trgovec spremenil ceno. Pošljem mail če mi lahko pošlje uraden predračun oz. račun glede na to da sem kartico že plačal. Odgovoril mi ni na mail zato sem jih poklical, potrdil je da je dobil plačilo, nekaj je mencal če sem že s kom govoril pri njih in sem rekel da prvič kličem. Odsovil me je s tem da mi bo odgovoril na mail ker je cena prenizka. Danes zjutraj jih ponovno kličem in mi ponovno reče da mi bo odgovoril na mail, nakar ravnokar prejmem predračun kjer je cena povišana na 671 eur + ddv. S tem da je še povišal potne stroške iz 50 eur na 190 eur.

Ali mu je to dovoljeno ?

V naprej hvala za odgovore.

Lep pozdrav.



Ni dovoljeneo, največ, kar lahko naredijo, da zavrnejo plačilo, in ti jasno vse vplačano vrnejo. Sicer pa kontaktiraj pogooglay Europski potrošniški center, pa jim oni en dopis dajo..., je pa ta center pri nas.

mahoni ::

Keri ste vi kekci.
Kaj ti pise v informativnem izracunu? Do kdaj je ponudba veljavna?

solatko ::

Praviloma naj bi veljala cena na dan naročila, oziroma plačila, navedena na ponudbi, pri dobrih trgovcih tudi, če je prišlo do napake pri vnosu. Se mi je že zgodilo, da je bila cena dve uri po naročilu, 40%-ov višja, zaradi napake pri vnosu pa sem dobil izdelek po taki ceni, niso strornirali naročila, niti niso težili - Lenovo Thikpad prenosnik.
Delo krepa človeka

Šimpanz ::

Daliborg itak da smetiš. Odpri novo temo.

val46 ::

Sej jo je že zdavnaj odprl, zato mi ni jasno, zakaj je še v to temo šel odpirat in pisat?

Dvig cene po plačanem informativnem izračunu

Machete ::

Rad bi z glavo skozi zid do nečesa, kar je pod tržno vrednostjo in je nekdo prehitro dal od sebe nek mail. Vse sorte so med nami..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Slopek ::

Pol leta nazaj sem izkoristil napako na neki nemški strani.

Izdelek v košarici, namreč ni vseboval njihovega davka. Opravil sem dva nakupa v vrednosti 1500€, za kar sem plačal bistveno manj;)
Po drugem nakupu, so to napako ugotovili in popravili. Njihova napaka, njihov strošek ;)

Machete ::

Meni je to luzersko početje. Vsak se zmoti. Namesto, da bi opozoril, izkoristiš nekaj, kar ti dejansko ne pripada.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Slopek ::

Ja vem. Prvič sploh vedel nisem in sem to opazil šele pri zaključku drugega nakupa.
Bil sem v skušnjavi, ali naj jim napako sporočim ali ne.
V življenju sem se naučil, da se je najbolje brigati za svoja posla, po domače rečeno in zato, sem se odločil, kot sem se.
Sicer je bilo tako, da v košarici je bila cena še polna, ko pa si šel na plačilo, je bil pa od zneska odbit davek.

Res se ne sekiram preveč, če me recimo Bezos počasti, oz. oprosti davka pri dveh nakupih. Nimam slabe vesti. Zaradi tega, mu ne bo hudega. Berem, da mu gre dobro ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Machete ::

Seveda mu gre dobro, ker je napako plačal Poljak z minimalcem. Dobro si bezoza..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Slopek ::

JBG, once in a lifetime.
Saj me karma zato jebe :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7715062 (2057) predi
»

Dvig cene po plačanem informativnem izračunu

Oddelek: Loža
452633 (1116) m0LN4r
»

Beračenje pred trgovinami (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44247277 (34499) jype
»

Bolha in "diler" TechLand+

Oddelek: Kaj kupiti
396300 (2812) Veron
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507275982 (110768) darkolord

Več podobnih tem